כתב נושא: הרב כהנא והחרדים  (נקרא 7351 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
הרב כהנא והחרדים
« ב- : דצמבר 19, 2007, 08:18:56 »
1.מדוע החרדים מסתייגים מהרב כהנא זצ"ל-הי"ד?
מדוע הם אומרים שהרב עובדיה יוסף אמר שיש איסור ללכת בדרכיו של הרב כהנא?
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #1 ב- : דצמבר 19, 2007, 10:09:45 »
אתה זורק לאויר דברים בתור עובדות ומצפה שנתיחס אליהם כעובדות?

צטט, הסבר, והבא מובאות ודוגמאות.

מנותק ליעד

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא חי!!!
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #2 ב- : דצמבר 19, 2007, 15:13:43 »
כולם מסתייגים מהרב כהנא לא רק החרדים...
רבנו שאג בקול גדול "אין שום יאוש בעולם כלל!"(רבי נחמן)

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #3 ב- : דצמבר 19, 2007, 15:20:58 »
גם עם זה נכון , אז מה?
יש גם חרדים בבני ברק ששורפים קלטות של הרב אמנון יצחק שליט"א ובתקופה של הרמב"ם היו רבנים שיצאו נגדו ושרפו את ספריו!

בעוד כמה דורות כולם יבינו עד כמה הרב כהנא זצ"ל צדק ולא רק בענין האויב הערבי..
« עריכה אחרונה: דצמבר 19, 2007, 15:56:02 על ידי אלירן »

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #4 ב- : דצמבר 21, 2007, 00:58:47 »
אני מתכוון שהם(החרדים) לא מחזיקים מהידע התורני שהיה לו ומפסיקותיו וספריו.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #5 ב- : דצמבר 23, 2007, 15:26:19 »
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-406108,00.html

הכתבה היא מ-2001 מהאתר הייל-נט
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #6 ב- : דצמבר 29, 2007, 18:37:45 »
בס"ד

מה אפשר לענות לחרדים שהם טוענים שהרב כהנא זצ"ל-הי"ד עבר על איסור שלא להתגרות-בגויים.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #7 ב- : דצמבר 29, 2007, 18:47:46 »
בס"ד

מה אפשר לענות לחרדים שהם טוענים שהרב כהנא זצ"ל-הי"ד עבר על איסור שלא להתגרות-בגויים.
שאל את החרדים שאליהם אתה מתכוון מה זה "עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב....".

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #8 ב- : דצמבר 29, 2007, 18:53:27 »
בס"ד

הם אומרים שהרב כהנא זצ"ל-הי"ד עבר על איסור מדאורייתא שאסור להתגרות-בגויים...????????
וכמדומני שהם טוענים שהרב עובדיה אמר שאסור לתמוך בו.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #9 ב- : דצמבר 29, 2007, 19:13:04 »
בס"ד

הם אומרים שהרב כהנא זצ"ל-הי"ד עבר על איסור מדאורייתא שאסור להתגרות-בגויים...????????
וכמדומני שהם טוענים שהרב עובדיה אמר שאסור לתמוך בו.
אין פה שום התגרות בגויים,האחים שלנו מברית המועצות היום תקועים ללא אפשרות עליה לארץ ישראל.
זו חובתו של כל יהודי למסור את נפשו למען יהודים אחרים גם אם הוא לא מכיר אותם.
משה רבנו ע"ה הרג במו ידיו גוי כשהוא ראה שגוי מכה יהודי,זאת לא הייתה התגרות בפרעה?
אברהם אבינו יצא למלחמה להצלת בן אחיו(לוט).
זאת אהבת ישראל ולא התגרות בגויים כמו שאנשים מפרשים את זה,עובדה שהרב כהנא הי"ד הצילח בסופו של דבר.

« עריכה אחרונה: דצמבר 29, 2007, 19:13:46 על ידי אֵיתָן »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #10 ב- : דצמבר 29, 2007, 19:47:33 »
ההנהגה הליטאית (ולא החסידית) והעסקנים שמסתובבים שם הם המתנגדים לרב כהנא, חלק נכבד מהרחוב החרדי עובר לדום לדברי גדולי הדור, אך בשקט בשקט הם יאמרו לך מה שלא יעזו להגיד בקול ובפומבי, שהם כן תומכים בעינינו אך הם נאלצים מטעמים ידועים ללכת בתלם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #11 ב- : דצמבר 30, 2007, 09:54:31 »
ההנהגה הליטאית (ולא החסידית) והעסקנים שמסתובבים שם הם המתנגדים לרב כהנא, חלק נכבד מהרחוב החרדי עובר לדום לדברי גדולי הדור, אך בשקט בשקט הם יאמרו לך מה שלא יעזו להגיד בקול ובפומבי, שהם כן תומכים בעינינו אך הם נאלצים מטעמים ידועים ללכת בתלם.
O0 והייתי מוסיף שאחד מהטעמים הידועים הוא קטנות אמונה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #12 ב- : ינואר 06, 2008, 06:14:58 »
בונא בונא גבר זה פשוט לא נכון

אני חרדי (וכהניסט כמובן)  , וכמעט כל החרדים שאני מכיר דווקא תומכים ברעיון היהודי

אני אפתיע אותך עכשיו כשאומר שגם הבן של הרב עובדיה יוסף שליט"א הרב יעקב יוסף שליט"א תומך בגלוי במשנת הרב כהנא

ואני מכיר "המווון" ש"סניקים שמחזיקים את הספרים של הרב באופן פרטי , כמו כן , החומרים שמשחררים אנשי הרעיון היהודי (כגון דרכה של תורה) מסתובבים חופשי במוסדות תורה ספרדיים כולל כוללים (גם הרבה חומרים של יד לאחים וכו')

אני אף פעם לא שמעתי על איסור כזה של הרב עובדיה יוסף שליט"א.
תביא ראיות (ואני די בטוח שאין איסור כזה חביבי)

רוב הרבנים הגדולים של החרדים כן תומכים בדרך . והיה אפילו תכנית של "עובדה" לפני כמה שנים שהראתה הרצאות של גדולי תורה שמדברים בשבחו של הרב מאיר כהנא זצ"ל  והראו איך השמאל "הזדעזע" מכך

« עריכה אחרונה: ינואר 06, 2008, 06:21:22 על ידי hebraic »
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #13 ב- : ינואר 06, 2008, 08:20:01 »
בס"ד

אז למה רוב הרבנים מסתייגים ממנו?

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #14 ב- : ינואר 06, 2008, 08:22:19 »
שואל אותי ?

אני לא ראיתי שרוב הרבנים מסתייגים ממנו , להפך .

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #15 ב- : ינואר 06, 2008, 08:25:48 »
בס"ד

אני מדבר על הרבנים הליטאים.

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #16 ב- : ינואר 06, 2008, 09:04:16 »
אני לא ראיתי גם שהרבנים הליטאים מגנים אותו האמת .

כאילו , אפשר להגיד שהליטאים אולי חלק מהרבנים שלהם לא מסכימים איתו (אבל תאכלס, שאלתם אותם ?)

הקטע שצריך להבין גם שבחלק מהזרמים שחושבים שלא צריך להקים מדינה , הם לא באמת "מתווכחים" עם מה שאנחנו אומרים הלכתית , הם פשוט אומרים שכרגע לא צריך להקים מדינה , אבל כשיהיה צריך , אז ברור שזה ההלכה . אתה מבין מה אני מתכוון ?
על זה מהות הוויכוח , לא על אם צריך להוריש את יושבי הארץ לכשכן מקימים מדינה

אני זוכר שפעם ראיתי רב אחד של נטורי קרתא כנראה , קורא לטומי לפיד "כהניסט " חחח שזה היה הדבר הכי משעשע והכי סותר והכי מבולבל שאפשר להגיד עליו נראה לי

אבל בכל אופן , אני בכלל לא מדבר על נטורי קרתא כאן , הם מיעוט גם בעולם החרדי , והחלק ה"קיצוני" כביכול שלהם , שהולך להתחבק ולהתנשק עם ערבושים , אפילו לא מקשיב לרבנים שלו (שאומרים להם לא לעשות את זה !)

(ודרך אגב ראוי שאנשים ידעו את זה , אפילו גדולי התורה האנטי ציונים הם נגד זה !!!)

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #17 ב- : ינואר 06, 2008, 09:22:49 »
בונא בונא גבר זה פשוט לא נכון

אני חרדי (וכהניסט כמובן)  , וכמעט כל החרדים שאני מכיר דווקא תומכים ברעיון היהודי

אני אפתיע אותך עכשיו כשאומר שגם הבן של הרב עובדיה יוסף שליט"א הרב יעקב יוסף שליט"א תומך בגלוי במשנת הרב כהנא

ואני מכיר "המווון" ש"סניקים שמחזיקים את הספרים של הרב באופן פרטי , כמו כן , החומרים שמשחררים אנשי הרעיון היהודי (כגון דרכה של תורה) מסתובבים חופשי במוסדות תורה ספרדיים כולל כוללים (גם הרבה חומרים של יד לאחים וכו')

אני אף פעם לא שמעתי על איסור כזה של הרב עובדיה יוסף שליט"א.
תביא ראיות (ואני די בטוח שאין איסור כזה חביבי)

רוב הרבנים הגדולים של החרדים כן תומכים בדרך . והיה אפילו תכנית של "עובדה" לפני כמה שנים שהראתה הרצאות של גדולי תורה שמדברים בשבחו של הרב מאיר כהנא זצ"ל  והראו איך השמאל "הזדעזע" מכך

אמת אמת אמת!

הרב דניאל זר שליט"א והרב ברנלד שליט"א שנחשבים לגדולי המחזירי בתשובה בדורנו כול הזמן משבחים את הרב כהנא זצ"ל..
הרב ברנלד אפילו עשה קייטנה לילדים שבה מלמדים את מישנתו של הרב כהנא

הרב הגאון מרדכי אליהו שליט"א גם תומך ברעיון היהודי ועוד ועוד הרבה רבנים גדולים וחשובים מחב"ד ועוד..

הליטאים איתנגדו גם לדרכו של הרבי מילובאוויץ זצוק"ל.....

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #18 ב- : ינואר 08, 2008, 03:16:14 »
אני לא מבין מה הכוונה "הרב כהנא והחרדים", מבחינתי אין יותר חרדי מהרב כהנא:

בוא אני יספר לך קצת דברים על הרב כהנא הי"ד: הרבה אנשים רואים -ובטעות- את הרב כהנא הי"ד כאקטביסט ולא כמו הבן תורה שהוא היה. אני רוצה לומר לכם הרב כהנא הי"ד היה בן תורה, תלמיד חכם, וכל מעינייו היו תורה תורה ורק תורה. ואני יוכיח. הרב מרדכי אליהו בהסכמתו לספריו של הרב כהנא כותב עדות (וכולנו יודעים שהרב אליהו הוא עד כשר למהדרין) וז"ל: "הכרתיו (הכוונה אני היכרתי את הרב באופן אישי) הוא (הרב כהנא) היה שקוע רק בזה וכל מחשבותיו וזמנו השקיע בתורה ושאר דברים עשה כלאחר יד".
בקונטרס שהוציאה ישיבת הרעיון היהודי על חיי הרב בעמ' 24 הם מביאים קטע עיתון משנת ה'תשל"א וכך כותב הכתב שבא לבקר את הרב כהנא בכלא: "הרב כהנא נראה לי יותר טיכוס של ת"ח השוקד על תלמודו, מאשר לוחם קשה שרירים שסמל האגרוף הוא הקו המנחה אותו".
הרב כהנא הי"ד גדל ולמד 14 שנים בישיבה הליטאית חרדית "מיר" בניו-יורק 14 שנים ושם קיבל את סמיכתו לרב ע"י רבני הישיבה החרדים.
שנים לאחר מכן בתוכנית של "לארי קינג" (משנת 1985) ממש התהדר הרב כהנא הי"ד בפני לארי קינג והצופים על כך שהוא זכה ללמוד בישיבה החרדית העולמית המפורסמת מיר.
הרב כהנא גם השלים תואר שני במשפטים, ותואר "ביחסים בינלאומים" באותה תקופה. אבל על כך סיפר הרב כהנא שוב בתוכנית של "לארי קינג" (משנת 1985) שהוא הוציא את התואר רק על מנת כדי לקבל תפקיד במשרד החוץ של מדינת ישראל, והוסיף ואמר שהוא באמת מצטער על כך "בזבז" את זמנו באוניברסיטה בזמן שהוא יכל להשלים עוד השכלה תורנית.
גם בקלטת "הרצאה באפרת" אמר הרב כהנא שזה פשוט אסון שמגדלים בחורי ישיבה ליום שהוא חצי לימודי חול, חצי ישיבה.

וכמו שהרב אמר בספר "צופה ומנהיג" עמ' 333 : "אנחנו יותר קרובים לסאטמר מאשר לרפול (חילוני לאומני), כי לרפול אין עול מלכות שמים".

עיין גם בספר צופה ומנהיג עמ' 287 ששם הרב כהנא הי"ד, שם יש נאום של הרב כהנא משנת 1989 כ-5 שנים לאחר שש"ס הוקמה, וכ-16שנים לאחר פסיקתו של הרב עובדיה בנושא "שטחים תמורת שלום", בנאום הזה הוא מזכיר את הרב עובדיה בשמו המלא (הרב עובדיה יוסף) כיאה לגדול בדורינו.אם מישהו מעוניין לדעת למה הוא דיבר עליו, הרב כהנא אמר שהרבנות צריכה להיות מעל המדינה, ושמנהיגי הרבנות כמו הרב עובדיה (שהיה הרב הראשי במשך רוב שנות פעילות כך) צריכים להיות צריכים להיות מעל למדינה ולא כפופים לה!!!!!

אני רוצה להוסיף עוד דבר אחד חשוב מאוד, הרב מאיר כהנא הי"ד כותב בסיפרו "כהן ונביא" כרך ב': "הקשב והבט בזהירות מרובה על אותו אדם שהוא טוען אוהב יהודים , אם הוא מדבר בשם "היהדות" בשעה שהוא אדם שמעולם לא למד, ומשתמש במעט שלמד כדי לתקוף בו תלמדי חכמים (וזה לא משנה איזה ת"ח)- הוא אינו בשבילך". הכוונה הוא אינו שווה שתתחבר אליו, ובטח שלא תשים אותו עליך למנהיג!!!!

והוא רחום יכפר עוון....

« עריכה אחרונה: ינואר 08, 2008, 03:18:58 על ידי eran »

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #19 ב- : ינואר 08, 2008, 03:33:21 »

בוא אני יספר לך קצת דברים על הרב כהנא הי"ד: הרבה אנשים רואים -ובטעות- את הרב כהנא הי"ד כאקטביסט ולא כמו הבן תורה שהוא היה. אני רוצה לומר לכם הרב כהנא הי"ד היה בן תורה, תלמיד חכם, וכל מעינייו היו תורה תורה ורק תורה. ואני יוכיח. הרב מרדכי אליהו בהסכמתו לספריו של הרב כהנא כותב עדות (וכולנו יודעים שהרב אליהו הוא עד כשר למהדרין) וז"ל: "הכרתיו (הכוונה אני היכרתי את הרב באופן אישי) הוא (הרב כהנא) היה שקוע רק בזה וכל מחשבותיו וזמנו השקיע בתורה ושאר דברים עשה כלאחר יד".
בקונטרס שהוציאה ישיבת הרעיון היהודי על חיי הרב בעמ' 24 הם מביאים קטע עיתון משנת ה'תשל"א וכך כותב הכתב שבא לבקר את הרב כהנא בכלא: "הרב כהנא נראה לי יותר טיכוס של ת"ח השוקד על תלמודו, מאשר לוחם קשה שרירים שסמל האגרוף הוא הקו המנחה אותו".
הרב כהנא הי"ד גדל ולמד 14 שנים בישיבה הליטאית חרדית "מיר" בניו-יורק 14 שנים ושם קיבל את סמיכתו לרב ע"י רבני הישיבה החרדים.
שנים לאחר מכן בתוכנית של "לארי קינג" (משנת 1985) ממש התהדר הרב כהנא הי"ד בפני לארי קינג והצופים על כך שהוא זכה ללמוד בישיבה החרדית העולמית המפורסמת מיר.
הרב כהנא גם השלים תואר שני במשפטים, ותואר "ביחסים בינלאומים" באותה תקופה. אבל על כך סיפר הרב כהנא שוב בתוכנית של "לארי קינג" (משנת 1985) שהוא הוציא את התואר רק על מנת כדי לקבל תפקיד במשרד החוץ של מדינת ישראל, והוסיף ואמר שהוא באמת מצטער על כך "בזבז" את זמנו באוניברסיטה בזמן שהוא יכל להשלים עוד השכלה תורנית.
גם בקלטת "הרצאה באפרת" אמר הרב כהנא שזה פשוט אסון שמגדלים בחורי ישיבה ליום שהוא חצי לימודי חול, חצי ישיבה.

וכמו שהרב אמר בספר "צופה ומנהיג" עמ' 333 : "אנחנו יותר קרובים לסאטמר מאשר לרפול (חילוני לאומני), כי לרפול אין עול מלכות שמים".

עיין גם בספר צופה ומנהיג עמ' 287 ששם הרב כהנא הי"ד, שם יש נאום של הרב כהנא משנת 1989 כ-5 שנים לאחר שש"ס הוקמה, וכ-16שנים לאחר פסיקתו של הרב עובדיה בנושא "שטחים תמורת שלום", בנאום הזה הוא מזכיר את הרב עובדיה בשמו המלא (הרב עובדיה יוסף) כיאה לגדול בדורינו.אם מישהו מעוניין לדעת למה הוא דיבר עליו, הרב כהנא אמר שהרבנות צריכה להיות מעל המדינה, ושמנהיגי הרבנות כמו הרב עובדיה (שהיה הרב הראשי במשך רוב שנות פעילות כך) צריכים להיות צריכים להיות מעל למדינה ולא כפופים לה!!!!!

אני רוצה להוסיף עוד דבר אחד חשוב מאוד, הרב מאיר כהנא הי"ד כותב בסיפרו "כהן ונביא" כרך ב': "הקשב והבט בזהירות מרובה על אותו אדם שהוא טוען אוהב יהודים , אם הוא מדבר בשם "היהדות" בשעה שהוא אדם שמעולם לא למד, ומשתמש במעט שלמד כדי לתקוף בו תלמדי חכמים (וזה לא משנה איזה ת"ח)- הוא אינו בשבילך". הכוונה הוא אינו שווה שתתחבר אליו, ובטח שלא תשים אותו עליך למנהיג!!!!

והוא רחום יכפר עוון....

יישר כח ערן.

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
הרב כהנא והחרדים
« להגיב #20 ב- : ינואר 08, 2008, 10:40:21 »

והוא רחום יכפר עוון....

ישר כח גדול אחי!
אלו היו דברי אמת..
אני ראיתי ודיברתי עם ערן אישית פנים מול פנים ואני יכול להעיד שהוא איש אמת שלו פוזל לשום צד.