כתב נושא: שרות בנות בצבא  (נקרא 7045 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק zipora

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שרות בנות בצבא
« ב- : ינואר 11, 2007, 12:13:18 »
בנות צריכות לשרת בצבא. זו זכותו וחובתו הבסיסית של כל אדם (ואשה) להגן על האדמה עליה הוא חי.
כאחת ששרתה בצבא זה לא פוגע בצניעות. זה לא כבוד האשה זה התייחסות לנשים כאל אנשים חלשים שלא מסוגלים לשמור על המוסר שלהן. אני לא מבינה למה זה פחות צנוע מאשר להשתתף בהפגנות למען ארץ ישראל. 

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בעניין: שרות בנות בצבא
« להגיב #1 ב- : ינואר 11, 2007, 12:40:59 »
בנות צריכות לשרת בצבא. זו זכותו וחובתו הבסיסית של כל אדם (ואשה) להגן על האדמה עליה הוא חי.
כאחת ששרתה בצבא זה לא פוגע בצניעות. זה לא כבוד האשה זה התייחסות לנשים כאל אנשים חלשים שלא מסוגלים לשמור על המוסר שלהן. אני לא מבינה למה זה פחות צנוע מאשר להשתתף בהפגנות למען ארץ ישראל. 
קודם על ברוך הבא!
ואני קצת בדעה שונה משלך אני לא יתגייס לצבא הגירוש צבא שמגרש יהודים זה לא צה"ל (צבא הגנה לישראל) אולי צבא הגנה לפלסטין הם ראו את המתיישבים הקדושים כ"מחבלים" והתנהגו אליהם בצורה נאצית גם הבנות וגם הבנים שם.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
« להגיב #2 ב- : ינואר 11, 2007, 13:07:05 »
ציפורה צודקת.

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #3 ב- : ינואר 11, 2007, 13:45:32 »
יש דרכים אחרות לשמור על הארץ...

והאמת שאני ממליץ לך לשאול את החיים אם איאפשר למצוא פתרון כמו בסיסי נשים בצה"ל שבהם תשרתנה רק נשים וכך לא תיהיה בעיתיות..
הרב כהנא צדק!

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : ינואר 11, 2007, 16:05:46 »

ציפורה,

מה שאת חושבת הוא לא רלוונטי בכלל. כל גדולי הדור, כולל הרבנות הראשית, וגם הרב כהנא הי"ד אסרו את זה בתכלית האיסור. מבחינת ההלכה, גיוס אשה לצבא - הוא יהרג ואל יעבור לדעת כל הפוסקים!!

מנותק zipora

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : ינואר 11, 2007, 16:26:15 »
לפני השואה היו רבנים שאמרו שיהרג ולא יעבור לא לעלות לארץ ישראל ואכן זה היה יהרג

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : ינואר 11, 2007, 16:54:02 »
תסבירי לי מה זה קשור לאיסור ההילכתי של גיוס אשה לצבא, הרבנים גם אומרים שיש איסור לחלל שבת - אז בואי לא נקשיב להם בגלל טענות אידיוטיות כמו שלך.

הגר"ע יוסף שליט"א מבאר בפשיטות את האיסור, וכמו שכותב במכתב מפורש (ראי "אוצר דינים לאשה ולבת" לבנו הר"י יוסף, נדפס בירחון אור תורה בסיון התשמ"ב) וז"ל : דעת תורה קובעת שאסור לבנות להתגייס לשירות צבאי, קביעה זו היא על דעת כל גדולי הדור, לרבות רבני הרבנות הראשית לישראל שבראשות הגאון רבי יצחק הלוי הרצוג, והגאון הראשון לציון רבי בן ציון מאיר חי עוזיאל, זצ"ל, ועוד רבים וגדולים מגאוני הדור האחרון. וזאת בעת שהתעוררה הבעיה והוצגה בפניהם לפני כארבעים שנה. והוראתם זו מחייבת ואין לסור ממנה ימין ושמאל, כפי שנאמר בתורה "ושמרת לעשות ככל אשר יורוך" ואין כל הבדל בזה בין בנות מעדות המזרח לבנות יוצאי אשכנז והדבר פשוט וברור..
ושם כתב בנו הנ"ל של הגר"ע יוסף: אסור באיסור מוחלט לבנות להתגייס לשרות צבאי, ואף לשירות לאומי וכל כבודה בת מלך פנימה להיות תחת השגחת הוריה. וכבר הורו כן כל גדולי הדור, ושמרת לעשות ככל אשר יורוך".
זה לגבי צבא. לגבי שירות לאומי:
ובכן כך כותב מרן ה"קהילות יעקב" מיד ששמע על היוזמה של שירות לאומי בהתנדבות אחרי שמביא את הפסק של הרצ"פ פרנק ומרן הגרא"ז מלצר והגאב"ד מטשעבין ומרן רבי זליג ראובן בענגיס  שבו נאמר "יהרג ועל יעבור" על חובת שירות לאומי אזרחי:

"ולאשר כהיום שנת תשל"ב עת צרה היא ליעקב כי בעוונותינו הרבים מתכננים שוב להפעיל וללחוץ על גיוס בנות בצורת התנדבות לשרות לאומי, ובהיות כי ברור שרובם ככולם של המתגייסות יתקלקלו ויתדרדרו הן באמונה ודעות והן בקדושת בת  ישראל ושמירת הדת שכל זה הוא ב"יהרג ואל יעבור" ראיתי הכרח לחזור ולפרסם פסק דין הנ"ל מאדירי התורה ז"ל שנתפרסם בשנות תשי"ב-תשי"ג"

למכתב זה מצטרפת גם מועצת גדולי התורה של אגו"י (הרבנים הגאונים: מרן הגרא"מ מן שך, מרן הגר"ח שמואלביץ', מרן הרה"ג רבי יחזקאל אברמסקי, האדמו"ר מגור הג"ר ישראל אלתר והאדמו"ר מויז'ניץ הג"ר חיים מאיר הגר) וז"ל: "ואנחנו החתומים מטה מודיעים דעת תורה כי האיסור הנ"ל (היינו פסק הגאונים משנת התשי"ב שפסקו יהרג ואל יעבור אודות שירות לאומי אזרחי) שריר וקיים בכל תקפו גם עתה ואיסור חמור הוא לבת ישראל לילך להתנדבות לשרות לאומי בכל מסגרת שהיא ואנו פונים לכל בנות ישראל ולהוריהם שלא להיגרר אחרי פיתויים כי הענין הזה הוא מהאיסורים שאנו חייבים למסור נפשנו עליו".

גם גדולי ישראל מקרב יהדות ספרד מפרסמים איסור עליו חתומים 70 רבנים מגדולי חכמי הספרדים באותו הזמן (ביניהם מרן ה"בבא סאלי" רבי ישראל אבוחצירה, הגרב"צ אבא שאול ,רבי מרדכי שרעבי, רבי עובדיה יוסף, רבי שלום לופס, רבי יהודה צדקה ראש ישיבת פורת יוסף) וז"ל: "גזירה זו שבאה במסווה של התנדבות לשירות לאומי קשה ומסוכנת לישראל שבעתיים מגזירת העברה על הדת בפרהסיא באשר מוסווית היא במעטה של התנדבות. על כן אנו חוזרים ומכריזים ומזכירים במשנה תוקף את פסק הדין של גדולי הדור שפסקו בשעתו ש"גיוס בנות לשירות לאומי" הינו כגיוס לצבא ואסור באיסור מוחלט"

בנו של הגר"ע יוסף הרב יצחק יוסף שליט"א מסכם זאת בספר הלכות שהוציא לבנות ישראל (אוצר דינים לאשה ולבת) בשנת התשמ"ט (17 שנים אחרי שהשירות הלאומי הפך להתנדבותי) וז"ל (סי' לז' אות ל' עמ' שפד'): "אסור באיסור מוחלט לבנות להתגייס לשירות צבאי, ואף לשירות לאומי, וכל כבודה בת מלך פנימה להיות תחת השגחת הוריה. וכבר הורו כן כל גדולי הדור, ושמרת לעשות ככל אשר יורוך"

ונסיים בדבריו של מי שהצה"ד מנסה כלפי חוץ להציגו כמורה ומכוון דרכה הר' מרדכי אליהו שכותב בתשובה לשאלה שהופנתה אליו ע"י הרב אביגדור נבנצל וז"ל: "אין שום היתר לאפשר לבנות ללכת לשרות לאומי אפילו מה שנקרא בהתנדבות" (עיטורי כהנים, גליון 104, עמ' 30, תשרי התשנ"ד)

וגם הרב מאיר דוד כהנא בסיפרו "מעל בימת הכנסת" - אוסר את הדבר בתכלית האיסור.

עז77

• אורח
« להגיב #7 ב- : ינואר 11, 2007, 17:00:27 »
תסבירי לי מה זה קשור לאיסור ההילכתי של גיוס אשה לצבא, הרבנים גם אומרים שיש איסור לחלל שבת - אז בואי לא נקשיב להם בגלל טענות אידיוטיות כמו שלך.

הגר"ע יוסף שליט"א מבאר בפשיטות את האיסור, וכמו שכותב במכתב מפורש (ראי "אוצר דינים לאשה ולבת" לבנו הר"י יוסף, נדפס בירחון אור תורה בסיון התשמ"ב) וז"ל : דעת תורה קובעת שאסור לבנות להתגייס לשירות צבאי, קביעה זו היא על דעת כל גדולי הדור, לרבות רבני הרבנות הראשית לישראל שבראשות הגאון רבי יצחק הלוי הרצוג, והגאון הראשון לציון רבי בן ציון מאיר חי עוזיאל, זצ"ל, ועוד רבים וגדולים מגאוני הדור האחרון. וזאת בעת שהתעוררה הבעיה והוצגה בפניהם לפני כארבעים שנה. והוראתם זו מחייבת ואין לסור ממנה ימין ושמאל, כפי שנאמר בתורה "ושמרת לעשות ככל אשר יורוך" ואין כל הבדל בזה בין בנות מעדות המזרח לבנות יוצאי אשכנז והדבר פשוט וברור..
ושם כתב בנו הנ"ל של הגר"ע יוסף: אסור באיסור מוחלט לבנות להתגייס לשרות צבאי, ואף לשירות לאומי וכל כבודה בת מלך פנימה להיות תחת השגחת הוריה. וכבר הורו כן כל גדולי הדור, ושמרת לעשות ככל אשר יורוך".
זה לגבי צבא. לגבי שירות לאומי:
ובכן כך כותב מרן ה"קהילות יעקב" מיד ששמע על היוזמה של שירות לאומי בהתנדבות אחרי שמביא את הפסק של הרצ"פ פרנק ומרן הגרא"ז מלצר והגאב"ד מטשעבין ומרן רבי זליג ראובן בענגיס  שבו נאמר "יהרג ועל יעבור" על חובת שירות לאומי אזרחי:

"ולאשר כהיום שנת תשל"ב עת צרה היא ליעקב כי בעוונותינו הרבים מתכננים שוב להפעיל וללחוץ על גיוס בנות בצורת התנדבות לשרות לאומי, ובהיות כי ברור שרובם ככולם של המתגייסות יתקלקלו ויתדרדרו הן באמונה ודעות והן בקדושת בת  ישראל ושמירת הדת שכל זה הוא ב"יהרג ואל יעבור" ראיתי הכרח לחזור ולפרסם פסק דין הנ"ל מאדירי התורה ז"ל שנתפרסם בשנות תשי"ב-תשי"ג"

למכתב זה מצטרפת גם מועצת גדולי התורה של אגו"י (הרבנים הגאונים: מרן הגרא"מ מן שך, מרן הגר"ח שמואלביץ', מרן הרה"ג רבי יחזקאל אברמסקי, האדמו"ר מגור הג"ר ישראל אלתר והאדמו"ר מויז'ניץ הג"ר חיים מאיר הגר) וז"ל: "ואנחנו החתומים מטה מודיעים דעת תורה כי האיסור הנ"ל (היינו פסק הגאונים משנת התשי"ב שפסקו יהרג ואל יעבור אודות שירות לאומי אזרחי) שריר וקיים בכל תקפו גם עתה ואיסור חמור הוא לבת ישראל לילך להתנדבות לשרות לאומי בכל מסגרת שהיא ואנו פונים לכל בנות ישראל ולהוריהם שלא להיגרר אחרי פיתויים כי הענין הזה הוא מהאיסורים שאנו חייבים למסור נפשנו עליו".

גם גדולי ישראל מקרב יהדות ספרד מפרסמים איסור עליו חתומים 70 רבנים מגדולי חכמי הספרדים באותו הזמן (ביניהם מרן ה"בבא סאלי" רבי ישראל אבוחצירה, הגרב"צ אבא שאול ,רבי מרדכי שרעבי, רבי עובדיה יוסף, רבי שלום לופס, רבי יהודה צדקה ראש ישיבת פורת יוסף) וז"ל: "גזירה זו שבאה במסווה של התנדבות לשירות לאומי קשה ומסוכנת לישראל שבעתיים מגזירת העברה על הדת בפרהסיא באשר מוסווית היא במעטה של התנדבות. על כן אנו חוזרים ומכריזים ומזכירים במשנה תוקף את פסק הדין של גדולי הדור שפסקו בשעתו ש"גיוס בנות לשירות לאומי" הינו כגיוס לצבא ואסור באיסור מוחלט"

בנו של הגר"ע יוסף הרב יצחק יוסף שליט"א מסכם זאת בספר הלכות שהוציא לבנות ישראל (אוצר דינים לאשה ולבת) בשנת התשמ"ט (17 שנים אחרי שהשירות הלאומי הפך להתנדבותי) וז"ל (סי' לז' אות ל' עמ' שפד'): "אסור באיסור מוחלט לבנות להתגייס לשירות צבאי, ואף לשירות לאומי, וכל כבודה בת מלך פנימה להיות תחת השגחת הוריה. וכבר הורו כן כל גדולי הדור, ושמרת לעשות ככל אשר יורוך"

ונסיים בדבריו של מי שהצה"ד מנסה כלפי חוץ להציגו כמורה ומכוון דרכה הר' מרדכי אליהו שכותב בתשובה לשאלה שהופנתה אליו ע"י הרב אביגדור נבנצל וז"ל: "אין שום היתר לאפשר לבנות ללכת לשרות לאומי אפילו מה שנקרא בהתנדבות" (עיטורי כהנים, גליון 104, עמ' 30, תשרי התשנ"ד)

וגם הרב מאיר דוד כהנא בסיפרו "מעל בימת הכנסת" - אוסר את הדבר בתכלית האיסור.

ערן אני חולק על הגישה התוקפנית שלך, הטענות של ציפורה הן לא  "אידיוטיות",
הן לגיטימיות ואתה צריך לענות לה בצורה עניינית - אין פה צורך בעלבונות, לא מתאים לך...
כפי שאני מכיר אותך, אני יודע שאתה יודע להתנסח בצורה הרבה יותר מכובדת

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #8 ב- : ינואר 11, 2007, 17:13:52 »
עז77,

תסלח לי אבל כשבחורה מאשימה בעקיפין  את רבני אירופה הקדושים והטהורים ברצח של  יהדות אירופה, וע"י כך היא עוד טוענת שלא צריך לשמוע להם - אני אהיה תקיף כמה שאני רוצה!

החזון איש זצ"ל הקדוש כתב:" מיהו אפיקורוס שומר תורה ומצוות בימינו? כל מי שטוען כי באשמת גדולי ישראל נרצחו ששה מיליון יהודים באירופה" (עיין ילקוט דעת תורה, בסוף קונטרס עיקבתא דמשיחא, להגר"א ווסרמן).

החזון איש זצ"ל אומר דברים ברורים - מי כל מי שטוען כך אפילו היה שומר תורה ומצוות יש לו דרגה של אפיקורס עם כל הדברים הנילווים לעיניין!!

וחוץ מזה שגם הרב כהנא התנגד לשירות בנות בצבא.

עז77

• אורח
« להגיב #9 ב- : ינואר 11, 2007, 17:16:25 »
עז77,

תסלח לי אבל כשבחורה מאשימה בעקיפין  את רבני אירופה הקדושים והטהורים ברצח של  יהדות אירופה, וע"י כך היא עוד טוענת שלא צריך לשמוע להם - אני אהיה תקיף כמה שאני רוצה!

החזון איש זצ"ל הקדוש כתב:" מיהו אפיקורוס שומר תורה ומצוות בימינו? כל מי שטוען כי באשמת גדולי ישראל נרצחו ששה מיליון יהודים באירופה" (עיין ילקוט דעת תורה, בסוף קונטרס עיקבתא דמשיחא, להגר"א ווסרמן).

החזון איש זצ"ל אומר דברים ברורים - מי כל מי שטוען כך אפילו היה שומר תורה ומצוות יש לו דרגה של אפיקורס עם כל הדברים הנילווים לעיניין!!

אפשר לשכנע בלי להיות בוטה, ההיפך ברגע שאתה מתקיף אדם שחולק עליך אתה חושף את חולשותיך,
ולעולם לא תצליח לשכנעו בצדקתך, הרב כהנא היה משכנע במיטבו כשהיה מתפלמס בדרך ארץ ונימוס עם תשובות ענייניות וחזקות,
תן לטענות שלך לתקוף את מתנגדיך ולא ללשונך...
« עריכה אחרונה: ינואר 11, 2007, 17:17:00 על ידי עז77 »

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #10 ב- : ינואר 11, 2007, 17:23:28 »
עז77,

יש אמת בדבריך לגבי "תן לטענות שלך לתקוף את מתנגדיך ולא ללשונך".
אבל לגבי הרב כהנא - אם הוא היה שומע ביזוי ת"ח הוא ישר היה עומד בפרץ ונלחם בכל עוז נגד זה, ואני יכול להעיד אני שמעתי אותו באוזנים שלי, הוא קרא למישהו (שהיה חסיד) אתאיסט כופר רשע בגלל שהוא דיבר נגד ת"ח.

עז77

• אורח
« להגיב #11 ב- : ינואר 11, 2007, 17:26:16 »
עז77,

יש אמת בדבריך לגבי "תן לטענות שלך לתקוף את מתנגדיך ולא ללשונך".
אבל לגבי הרב כהנא - אם הוא היה שומע ביזוי ת"ח הוא ישר היה עומד בפרץ ונלחם בכל עוז נגד זה, ואני יכול להעיד אני שמעתי אותו באוזנים שלי, הוא קרא למישהו (שהיה חסיד) אתאיסט כופר רשע בגלל שהוא דיבר נגד ת"ח.

עלינו בעולם הזה לעשות את שיקולינו איש איש לפי אישיותו שלו ולא לחקות אדם אחר,
כי כל אדם הוא שונה - וגם הרב כהנא טעה לא פעם ולא פעמיים, לפני היותו רב וצדיק ומנהיג דגול,
הוא היה אדם, וטבע האדם גם לטעות - עלינו כיהודים וכבני אדם לדעת לקחת רק את הטוב מכל אדם כדוגמא לעצמנו.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #12 ב- : ינואר 11, 2007, 18:03:11 »
ציטוט
ערן אני חולק על הגישה התוקפנית שלך, הטענות של ציפורה הן לא  "אידיוטיות",
הן לגיטימיות ואתה צריך לענות לה בצורה עניינית - אין פה צורך בעלבונות, לא מתאים לך...
כפי שאני מכיר אותך, אני יודע שאתה יודע להתנסח בצורה הרבה יותר מכובדת

אני מסכים עם עז, ואני מבקש שתרגיע במיידי, ערן.  ציפורה מבטאת את דעתה בצורה מיושבת ומכובדת, זו זכותה, וכולנו מעריכים את השתתפותה.  כשהיא אומרת שגדולי רבני אירופה עודדו את היהודים להישאר באירופה, היא צודקת, ודברים אלו גם אמר חיים בן-פסח, ובלי קשר זו עובדה.  כמובן שרבנים אלו, לבטח ממשיכי דרכו של הבעש"ט זצ"ל לא עשו זאת בזדון.  בטח שהיה שיקול דעת הלכתי, אמנם מוטעה, אבל עדיין שיקול דעת.  שמתי לב, מויכוחים קודמים, שברגע שאתה לא מסכים עם דעתו של אחר, אתה יורד לרמה של התקפות אישיות.  תהיה יותר מקצועי, קח דוגמא מנץ.  את הכעס שמור לשמאלנים.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : ינואר 11, 2007, 18:08:29 »
דווקא כך,

לא אתה ולא חיים בן פסח יכולים לקבוע טענה זו. כפי שכבר הוכחתי לעיל מדברי החזו"א מי שטען ככה הוא אפיקורס אפילו אםה היה שומר תורה ומצוות. אתה מעוניין שאני אכתוב את כל הדינים הנוגעים להיתייחסות של אפיקורס בהלכה?

מנותק liorso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : ינואר 11, 2007, 18:16:19 »
דווקא כך,

לא אתה ולא חיים בן פסח יכולים לקבוע טענה זו. כפי שכבר הוכחתי לעיל מדברי החזו"א מי שטען ככה הוא אפיקורס אפילו אםה היה שומר תורה ומצוות. אתה מעוניין שאני אכתוב את כל הדינים הנוגעים להיתייחסות של אפיקורס בהלכה?

הבעיה היא לא מה אתה אומר אלא איך.

תגיד את אותו הדבר רק בצורה יפה יותר בלי לפסול בכזאת בוטאות את האחר.
הרב כהנא צדק!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #15 ב- : ינואר 11, 2007, 18:21:56 »
דווקא כך,

שמע, ערן, אני לא יודע.  מה שאני כן יודע, זה שיש לי ולחיים בעיה עקרונית עם "ממלכתיים" שמתעקשים להגן על כבודם של גדולים שעשו טעויות בחייהם.  יהודי יכול להיות גדול בתורה, ובכל זאת לטעות, לא מפני שהוא מרושע ח"ו אלא פשוט מכיוון שכולנו בני-תמותה.  אתה משום מה מתייחס לכל רב כאל אלהים.  זה שיהודי זכה בתואר רב הופך אותו למלאך?  קרוב משפחה שלי התחתן בזמנו עם בתו של רב ידוע בישראל, בעיקר בגלל יחוסה (הוא חשב שבהיותה בתו של הרב ההוא היא תהיה יותר איכותית).  מאוחר יותר הסתבר שהיא היתה ממש פריחה זונה, ואותו רב הורשע במעשים מגונים בקטינים.  (אני לא רוצה להזכיר שמות.)  אבל הוא היה רב גדול!  התפלל כל יום, שם תפילין, למד ולימד הלכה.  היה ידוע ומכובד בקרב הדתיים.

מסקנה:  אל תסגוד לבני-אנוש, אפילו הם רבנים.  במיוחד בדור שעליו נאמר "ואבדה חכמת חכמיו."

בקשר לשאלה האם אני מעוניין שתכתוב את כל הדינים הנוגעים להיתייחסות של אפיקורס בהלכה---כמובן שאני מעוניין!  ואני בטוח שלא רק אני אלא כולנו.  אני מאוד אוהב לקרוא את דברי התורה האיכותיים והממצים שאתה מביא בפנינו!  מקומם יהיה בספרייה שלנו, שיהיו נגישים.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #16 ב- : ינואר 11, 2007, 18:22:15 »
עז77,

אין קשר אתה יכול להסביר בצורה יותר מכובדת ותרבותית.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i