כתב נושא: עוד כמה שאלות לנאור  (נקרא 3672 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
עוד כמה שאלות לנאור
« ב- : אוקטובר 05, 2007, 14:43:28 »
1.איך אפשר להשיג את מידת הגבורה(כמו של איתמר בן-גביר חחחח ;D)?

2.איך אני יכול להגיע למצב שאני יוכל לשלוט ביצר הרע בקלות(בעיקר עריות)?

3.האם חובה עלי לקום נניח באוטובוס גם מפני זקן גוי(למשל ערבי)?

4.מה צריך לענות נגיד אם אתה הולך ברחוב וחבורה של ערסים מתגרים בך ממש ומסתכלים עליך ומנסים לגרור אותך שתגיד איזה מילה לא במקום ואז יהיה להם סיבה להכות אותך,מה הכי טוב לענות להם כדי שיעזבו אותך במידה ואין לך ברירה ואתה לא יכול לברוח מהמקום?

ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

עז77

• אורח
עוד כמה שאלות לנאור
« להגיב #1 ב- : אוקטובר 05, 2007, 18:26:12 »
1.איך אפשר להשיג את מידת הגבורה(כמו של איתמר בן-גביר חחחח ;D)?

2.איך אני יכול להגיע למצב שאני יוכל לשלוט ביצר הרע בקלות(בעיקר עריות)?

3.האם חובה עלי לקום נניח באוטובוס גם מפני זקן גוי(למשל ערבי)?

4.מה צריך לענות נגיד אם אתה הולך ברחוב וחבורה של ערסים מתגרים בך ממש ומסתכלים עליך ומנסים לגרור אותך שתגיד איזה מילה לא במקום ואז יהיה להם סיבה להכות אותך,מה הכי טוב לענות להם כדי שיעזבו אותך במידה ואין לך ברירה ואתה לא יכול לברוח מהמקום?

לגבי סעיף 2 שלך, אני לא בטוח שאתה יודע מה זה "עריות"...

"עריות" זה יחסי מין עם בן משפחה כמו אח או אחות או אבא או אמא חו"ח רחמנא ליצלן

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
עוד כמה שאלות לנאור
« להגיב #2 ב- : אוקטובר 06, 2007, 19:11:55 »
גילו עריות כמו שאמרו זה יחסי מין בתוך המשפחה רחמנא ליצלן . אני מאמין שתמנע מזה גם בלי לעבוד על עצמך כלל .
בנוגע לשמירת העניים[אם זה מה שהתכוות] , רק התורה תתן לך את זה . תלך ותלמד תורה באיזה כולל בעיר שלך ואתה כבר לבד לא תרצה להביט
על פורענויות . התורה תמלא אותך תעשה אותך כמעיין המתגבר לא תצטרך נשים בכלל עד יום נישואיך . אבל בכל זאת אם נזדמן לך והסתכלת ואפילו
שפכת זרע לבטלה חס-ושלום תמיד טוב להגיד תיקון הכללי ולבכות לקב"ה שימחול לך ושתכנס לדרך הישרה לדרך התורה ולא תסטה ממנה ימין או שמאל .

תקפיד לשמור על עינייך , אם תראה את מה שלא צריך לראות תדמיין שברגע זה , בדיוק כשאתה מסתכל - הקב"ה צופה עלייך מלמעלה ורושם הכל לפניו
והכל לפניו גלוי . תחשוב , הקב"ה יודע גם את מחשבותיך וגם את מעשיך , תעלה על ליבך תמיד שהקב"ה הוא מצוי ומשגיח בכל ובכך תתרחק בשפיכת זרע חס-וחלילה .
היה איזה רב אחד פעם שהיבה צדיק אדיר , כמעיין המתגבר היה . יום אחד בא ייצר הרע לפני הקב"ה ואמר לו תן לי את האיש הזה , אם אני יבוא עליו בדמות אישה יפה
הוא ישכח מאין הוא בא . הקב"ה אמר לו בבקשה , אבל אני יודע שהבן-אדם הזה צדיק הוא . בקיצור לבש ייצר הרע גוף של אישה היפה בנשים וירד לפתות את הרב .
הלך ימינה , הלך שמאלה ושוב ימינה ושוב שמאלה והרב בורח ממנו ולא מסתכל בכלל ! לא התייאש הייצר הרע והמשיך לנסות להפיל את הרב והלך מימין ושמאל
והרב לא נכנע . לפתע קם הרב קרא לאחד מתלמידיו וביקש שיביא לו מסמרים , התלמיד רץ מיד והביא לכבוד הרב מסמרים כבקשתו . מה עשה הרב ? תפס שתי מסמרים
ועיוור את עצמו!!!עיוור!!!עיוור את עצמו כדי שלא חס וחלילה יגיע למצב שיחטא לפני ה' . ייצא הרע נבהל , עלה למעלה לקב"ה אמר לו תראה מה הרב עשה , לא לזאת
היתכוונתי , לא רציתי שיתעוור בגללי! ראה הקב"ה את גדולתו של הרב , שלך אליו את המלאך מיכאל כדי שייתן מאור בעיניו , אבל להפתעת המלאך הרב סירב בכל תורף
וטען "שכך עדיף , ככה אני לא לוקח את הסיכון של לחטוא לפני ה'" .

לכן , תשמור על עייניך כי הנאות של העולם הזה הם אפס מאופס לעומת הנאות של העולם הבא . דע לך שאם תעמוד בפיתוי שייצר הרע מנסה להביא עלייך , תעשה נחת
לקב"ה ותקבל שכר ענק כשתגיע לפני בית דין של מעלה . אתה לא יודע איזה גדולה זה לאדם שהיה בעולם החילוני וחוזר לקב"ה . יותר טוב מבן אדם שנולד דתי!
תדע , הקב"ה לא מביא עלייך נסיונות שאי-אפשר לעמוד בהם! הקב"ה אוהב אותך , בגלל זה הוא נתן לך את התורה ואת החוקים להייטיב לך! "רצה הקב"ה לזכות את בני ישראל
לפיכך הרבה להם תורה ומצוות שנאמר ה' חפץ למען צדקו יגדיל תורה ויאדיר" - ה' חפץ למען צדקו! הקב"ה נתן לך המון מצוות כדי שתוכל לקיימן . אם היה נותן לך 4 מצוות
ולא הייתה מקיים אותם אז כאילו לא קיימת 100% ! אבל הקב"ה הייטיב איתך ונתן לך המון מצוות כדי שתקבל יותר שכר! תראה איזה גדולה עשה איתך הקב"ה .

יש שתי דרכים להאיבק בייצר הרע ואלה דרכים מוכחות שהייצר הרע אינו יכול להתמודד איתם בשום פנים ואופן :
1- תורה . אם בן-אדם לומד תורה עוד לפני שיבוא עליו הנסיון הוא ידע לצאת ממנו . - התורה מחייה את האדם נותנת בו תבונה , אם תלמד תורה תאמין לי יהיה לך אור בחיים ,
ואני אומר את זה מנסיון . אני החיים שלי היו חושך , יוצא למועדונים , עושה דברים אסורים וכו' וכו' אני לא ייפרט . התורה נתנה לי אור בחיים , כבוד . אני היום מכבד את הוריי
[משתדל] , אני חי כמו מלך אבל הקטע הוא שאני הבן אדם הכי פשוט מבין הפשוטים . ולמה אני חי כמו מלך ? כי אני מסתפק במה שיש לי ואני מודה לשם על כל מה שנתן לי
ואני שמח בחלקי וזאת השמחה הכי גדולה בעולם!!! תראה דתיים בבני ברק , זה המקום עם האחוזי עוני הכי גבוהים בארץ . אבל מה ? כולם שם שמחים כל הזמן , מחייכים . למה?
כי הקב"ה נתן X דברים - ישתבח שמו לעד! איזה העשיר השמח בחלקו! - מה גם שהקב"ה נתן לנו תורה - כך שחלקנו הוא ענק!!! :)

2 - ציצית . - הציצית אח-יקר היא הנשק הלא קונבנציונלי שלנו מול ייצר הרע . קרא 'שמע ישראל' רשום שם "וראיתם אותם וזכרתם את כל מצוות ה'" , הציצית נמצאת עלייך
וזה מצווה מדאורייתא . תאמין לי כשתראה את הציצית עלייך בכל פעם לפני שתעמוד לחטוא , אתה תבין לפני מי אתה עומד ולמי אתה עתיד לתת דין וחשבון! הציצית כמו שאמרתי
היא הנשק הענק שלנו! תקרא שמע ישראל ותבין למה . אנחנו רואים אותה ונזכרים בקב"ה תמיד , אז אם תשים ציצית אתה תהיה חזק מול ייצר הרע כי תבין לפני מי אתה עומד!!!

תשתדל להתחמק מן השעמום , כי השעמום הוא שמביא צרות על היהודים! , אתה משתעמם , ואז לאט לאט הראש חושב על מינות  רחמנט ליצלן ואז אתה מגיע למצב שאתה
פוגע בברית [ זרע לבטלה ] ואתה פוגע לקשר האמיתי שלנו עם הקב"ה !!! הברית שלנו באיבר המין היא הקשר שלנו עם בורא עולם , ולצערינו הרב המון פוגעים בזה על בסיס
יום יומי ובכך מטמאים את הקשר שלנו עם בורא עולם !!! אם מדינה חלשה תכרות ברית עם ארה"ב , היא תחשוב ואפילו בחלומותיה להפר את הברית ולהכנס איתה למלחמה?!?!?!
תחשוב שאנחנו רימה ותועלה בחיינו ומותנו מפרים את הברית שלנו עם הקב"ה יוצר עולם ובורא את הכל!!!!!!!  אנחנו , אפסים קטנים מרשים לעצמינו לוותר על הברית שלנו
עם בורא עולם! מה אנחנו בכלל ?!?!

"בן אדם צריך לשוב לקב"ה ולזחור בתשובה יום לפני מיתתו" - מה זה אומר ? איך בן-אדם יודע מתי ימות ? אין בן אדם שיודע . לכן אומרת לך התורה תחזור היום בתשובה , פן
מחר תמות ותפספס את הרכבת ! תחזור היום שמא מחר תמחה מן העולם ואז תגיע לפני מלך מלכי המלכים כשאתה בלי תשובה ורק עם חטאים!!!

יהיה רצון שדברי תורה שאמרתי כאן יהיה לחיזוק כל באי הפורום וחזרה בתשובה לאבינו בשמים אמן כן יהיה רצון!!!
יהיה לרצון שדברי תורה אלה יהיה לעילוי נשמת עיוש כהן בן תמר , רוח ה' תניחנו בגן העדן אמן סלה ! תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים אמן כ יהיה רצון!

[לגבי השאלות האחרות אני יענה יותר מאוחר , נגמר לי הכח ב10 האצבעות שבורא עולם נתן לי] :)

עז77

• אורח
עוד כמה שאלות לנאור
« להגיב #3 ב- : אוקטובר 06, 2007, 19:22:26 »
גילו עריות כמו שאמרו זה יחסי מין בתוך המשפחה רחמנא ליצלן . אני מאמין שתמנע מזה גם בלי לעבוד על עצמך כלל .
בנוגע לשמירת העניים[אם זה מה שהתכוות] , רק התורה תתן לך את זה . תלך ותלמד תורה באיזה כולל בעיר שלך ואתה כבר לבד לא תרצה להביט
על פורענויות . התורה תמלא אותך תעשה אותך כמעיין המתגבר לא תצטרך נשים בכלל עד יום נישואיך . אבל בכל זאת אם נזדמן לך והסתכלת ואפילו
שפכת זרע לבטלה חס-ושלום תמיד טוב להגיד תיקון הכללי ולבכות לקב"ה שימחול לך ושתכנס לדרך הישרה לדרך התורה ולא תסטה ממנה ימין או שמאל .

תקפיד לשמור על עינייך , אם תראה את מה שלא צריך לראות תדמיין שברגע זה , בדיוק כשאתה מסתכל - הקב"ה צופה עלייך מלמעלה ורושם הכל לפניו
והכל לפניו גלוי . תחשוב , הקב"ה יודע גם את מחשבותיך וגם את מעשיך , תעלה על ליבך תמיד שהקב"ה הוא מצוי ומשגיח בכל ובכך תתרחק בשפיכת זרע חס-וחלילה .
היה איזה רב אחד פעם שהיבה צדיק אדיר , כמעיין המתגבר היה . יום אחד בא ייצר הרע לפני הקב"ה ואמר לו תן לי את האיש הזה , אם אני יבוא עליו בדמות אישה יפה
הוא ישכח מאין הוא בא . הקב"ה אמר לו בבקשה , אבל אני יודע שהבן-אדם הזה צדיק הוא . בקיצור לבש ייצר הרע גוף של אישה היפה בנשים וירד לפתות את הרב .
הלך ימינה , הלך שמאלה ושוב ימינה ושוב שמאלה והרב בורח ממנו ולא מסתכל בכלל ! לא התייאש הייצר הרע והמשיך לנסות להפיל את הרב והלך מימין ושמאל
והרב לא נכנע . לפתע קם הרב קרא לאחד מתלמידיו וביקש שיביא לו מסמרים , התלמיד רץ מיד והביא לכבוד הרב מסמרים כבקשתו . מה עשה הרב ? תפס שתי מסמרים
ועיוור את עצמו!!!עיוור!!!עיוור את עצמו כדי שלא חס וחלילה יגיע למצב שיחטא לפני ה' . ייצא הרע נבהל , עלה למעלה לקב"ה אמר לו תראה מה הרב עשה , לא לזאת
היתכוונתי , לא רציתי שיתעוור בגללי! ראה הקב"ה את גדולתו של הרב , שלך אליו את המלאך מיכאל כדי שייתן מאור בעיניו , אבל להפתעת המלאך הרב סירב בכל תורף
וטען "שכך עדיף , ככה אני לא לוקח את הסיכון של לחטוא לפני ה'" .

לכן , תשמור על עייניך כי הנאות של העולם הזה הם אפס מאופס לעומת הנאות של העולם הבא . דע לך שאם תעמוד בפיתוי שייצר הרע מנסה להביא עלייך , תעשה נחת
לקב"ה ותקבל שכר ענק כשתגיע לפני בית דין של מעלה . אתה לא יודע איזה גדולה זה לאדם שהיה בעולם החילוני וחוזר לקב"ה . יותר טוב מבן אדם שנולד דתי!
תדע , הקב"ה לא מביא עלייך נסיונות שאי-אפשר לעמוד בהם! הקב"ה אוהב אותך , בגלל זה הוא נתן לך את התורה ואת החוקים להייטיב לך! "רצה הקב"ה לזכות את בני ישראל
לפיכך הרבה להם תורה ומצוות שנאמר ה' חפץ למען צדקו יגדיל תורה ויאדיר" - ה' חפץ למען צדקו! הקב"ה נתן לך המון מצוות כדי שתוכל לקיימן . אם היה נותן לך 4 מצוות
ולא הייתה מקיים אותם אז כאילו לא קיימת 100% ! אבל הקב"ה הייטיב איתך ונתן לך המון מצוות כדי שתקבל יותר שכר! תראה איזה גדולה עשה איתך הקב"ה .

יש שתי דרכים להאיבק בייצר הרע ואלה דרכים מוכחות שהייצר הרע אינו יכול להתמודד איתם בשום פנים ואופן :
1- תורה . אם בן-אדם לומד תורה עוד לפני שיבוא עליו הנסיון הוא ידע לצאת ממנו . - התורה מחייה את האדם נותנת בו תבונה , אם תלמד תורה תאמין לי יהיה לך אור בחיים ,
ואני אומר את זה מנסיון . אני החיים שלי היו חושך , יוצא למועדונים , עושה דברים אסורים וכו' וכו' אני לא ייפרט . התורה נתנה לי אור בחיים , כבוד . אני היום מכבד את הוריי
[משתדל] , אני חי כמו מלך אבל הקטע הוא שאני הבן אדם הכי פשוט מבין הפשוטים . ולמה אני חי כמו מלך ? כי אני מסתפק במה שיש לי ואני מודה לשם על כל מה שנתן לי
ואני שמח בחלקי וזאת השמחה הכי גדולה בעולם!!! תראה דתיים בבני ברק , זה המקום עם האחוזי עוני הכי גבוהים בארץ . אבל מה ? כולם שם שמחים כל הזמן , מחייכים . למה?
כי הקב"ה נתן X דברים - ישתבח שמו לעד! איזה העשיר השמח בחלקו! - מה גם שהקב"ה נתן לנו תורה - כך שחלקנו הוא ענק!!! :)

2 - ציצית . - הציצית אח-יקר היא הנשק הלא קונבנציונלי שלנו מול ייצר הרע . קרא 'שמע ישראל' רשום שם "וראיתם אותם וזכרתם את כל מצוות ה'" , הציצית נמצאת עלייך
וזה מצווה מדאורייתא . תאמין לי כשתראה את הציצית עלייך בכל פעם לפני שתעמוד לחטוא , אתה תבין לפני מי אתה עומד ולמי אתה עתיד לתת דין וחשבון! הציצית כמו שאמרתי
היא הנשק הענק שלנו! תקרא שמע ישראל ותבין למה . אנחנו רואים אותה ונזכרים בקב"ה תמיד , אז אם תשים ציצית אתה תהיה חזק מול ייצר הרע כי תבין לפני מי אתה עומד!!!

תשתדל להתחמק מן השעמום , כי השעמום הוא שמביא צרות על היהודים! , אתה משתעמם , ואז לאט לאט הראש חושב על מינות  רחמנט ליצלן ואז אתה מגיע למצב שאתה
פוגע בברית [ זרע לבטלה ] ואתה פוגע לקשר האמיתי שלנו עם הקב"ה !!! הברית שלנו באיבר המין היא הקשר שלנו עם בורא עולם , ולצערינו הרב המון פוגעים בזה על בסיס
יום יומי ובכך מטמאים את הקשר שלנו עם בורא עולם !!! אם מדינה חלשה תכרות ברית עם ארה"ב , היא תחשוב ואפילו בחלומותיה להפר את הברית ולהכנס איתה למלחמה?!?!?!
תחשוב שאנחנו רימה ותועלה בחיינו ומותנו מפרים את הברית שלנו עם הקב"ה יוצר עולם ובורא את הכל!!!!!!!  אנחנו , אפסים קטנים מרשים לעצמינו לוותר על הברית שלנו
עם בורא עולם! מה אנחנו בכלל ?!?!

"בן אדם צריך לשוב לקב"ה ולזחור בתשובה יום לפני מיתתו" - מה זה אומר ? איך בן-אדם יודע מתי ימות ? אין בן אדם שיודע . לכן אומרת לך התורה תחזור היום בתשובה , פן
מחר תמות ותפספס את הרכבת ! תחזור היום שמא מחר תמחה מן העולם ואז תגיע לפני מלך מלכי המלכים כשאתה בלי תשובה ורק עם חטאים!!!

יהיה רצון שדברי תורה שאמרתי כאן יהיה לחיזוק כל באי הפורום וחזרה בתשובה לאבינו בשמים אמן כן יהיה רצון!!!
יהיה לרצון שדברי תורה אלה יהיה לעילוי נשמת עיוש כהן בן תמר , רוח ה' תניחנו בגן העדן אמן סלה ! תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים אמן כ יהיה רצון!

[לגבי השאלות האחרות אני יענה יותר מאוחר , נגמר לי הכח ב10 האצבעות שבורא עולם נתן לי] :)

יישר כח נאור על התשובה המושקעת, נהנתי וגם החכמתי מכל מילה

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
עוד כמה שאלות לנאור
« להגיב #4 ב- : אוקטובר 06, 2007, 19:29:21 »
הלוואי שהקב"ה ייתן לי את הכח לענות עוד מליוני תשובות מושקעות כאלה בפרט שיש בהם ניצוץ של חזרה בתשובה . שמח שהחכמת , תאמין לי שאני מחכים מדבריי שלי ,
להבדיל אלף אלפי הבדלות זה כמו שחייה מעלה גרא . אלה דברים שכבר בלעתי אבל אני הוצאתי אותם החוצה כדי לדוש בהם שוב וללעוס אותם יותר לעומק לכן בסופו של דבר
אני צריך לומר לכם תודה שנתנתם לי את הזכות!

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
עוד כמה שאלות לנאור
« להגיב #5 ב- : אוקטובר 06, 2007, 20:05:33 »
חזק וברוך נאור! מי ייתן ותזכה עוד רבים.
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

עז77

• אורח
עוד כמה שאלות לנאור
« להגיב #6 ב- : אוקטובר 06, 2007, 20:38:22 »
הלוואי שהקב"ה ייתן לי את הכח לענות עוד מליוני תשובות מושקעות כאלה בפרט שיש בהם ניצוץ של חזרה בתשובה . שמח שהחכמת , תאמין לי שאני מחכים מדבריי שלי ,
להבדיל אלף אלפי הבדלות זה כמו שחייה מעלה גרא . אלה דברים שכבר בלעתי אבל אני הוצאתי אותם החוצה כדי לדוש בהם שוב וללעוס אותם יותר לעומק לכן בסופו של דבר
אני צריך לומר לכם תודה שנתנתם לי את הזכות!

אתה יכול לתרום המון לפורום שולחן ערוך, באיזה שלב אתה כעת?

מנותק ליעד

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא חי!!!
עוד כמה שאלות לנאור
« להגיב #7 ב- : אוקטובר 06, 2007, 20:56:52 »
שברתה אותי איזה עוצמות יש לך....
חזק ואמץ!
רבנו שאג בקול גדול "אין שום יאוש בעולם כלל!"(רבי נחמן)

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
עוד כמה שאלות לנאור
« להגיב #8 ב- : אוקטובר 06, 2007, 21:09:02 »
אתה יכול לתרום המון לפורום שולחן ערוך, באיזה שלב אתה כעת?

אני רק בהתחלה . חוזר בתשובה ברוך ה' .

וליעד , כשבן-אדם סוף סוף מבין שהוא חי בשקר - מבין , וזה סוף סוף נכנס לו לראש אי אפשר להשתלט על זה , זה יוצא מעצמו . הידיים כותבות והלב מכתיב , בכזה מצב
אני עכשיו . אומנם הידיים עושות את הפעילות הפיזית אבל הלב אחראי לכל מה שנרשם פה . אשריכם על התגובות , זה מחזק . באתי לחזק ויצאתי מחוזק ברוך ה'  O0

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
עוד כמה שאלות לנאור
« להגיב #9 ב- : אוקטובר 06, 2007, 21:26:55 »
"1.איך אפשר להשיג את מידת הגבורה(כמו של איתמר בן-גביר חחחח )?"

יש שיר מפורסם שאני בטוח שאתה מכיר : "אל תירא ישראל , אל תירא כי גור אריה הלוא אתה" - אומר במפורש , אל תרא כי גור של האריה , המלך של הטבע אתה .
אז קל וחומר כשאתה הבן של בורא עולם שאחראי כאן על הכל - אנחנו בניו , בנו הוא רצה ולנו הוא הביא תורתו . אז אם אנחנו בנים של מלך העולם , ממי אנחנו צריכים לפחד ?
רק ממנו ולא מאף-אחד אחר! הקב"ה ישמור אותך תמיד אם תלך בחוקותיו ובתורתו , אם תגיד לעצמך תמיד שהקב"ה הוא מצוי ומשגיח! - אז אין לך מה לפחד כלל
כי הקב"ה ישמור את נפשך . "גם אם אלך בגיא-צלמות לא ארע כי אתה עמדי שבטך ומשענתך המה ינחמוני" - דוד המלך כותב בפורש , גם אם אלך במקומות הכי שפלים , הכי
מפחידים , בגיא-צלמות - לא ארע רע! למה ? כי אתה עמדי !!! אבינו שבשמים שומר עלינו מכל רע , ישמור אותנו תמיד כי בנו הוא רצה ואותנו הוא אוהב .

אבא שומר על ילדיו ? אבא בודק בכל שניה ושניה מה הילדים עושים כדי שלא יעונה להם כלום ? אבא תמיד ישמור על ילדיו ! הקב"ה הוא אבינו מלכנו ומושיענו , הוא ישמור עלינו
תמיד אחי . אין לך ממה לפחד בעולם הזה , אפילו לא כשאתה על ערש דווי , אפילו כשאתה על סף המוות - למה אתה צריך לפחד ? הקב"ה איתנו תמיד לא יעזוב אותנו בחיים !
דוד המלך כתב בתהילים "שיר למעלות אשא עיניי אל ההרים מאין יבוא עזרי" - דוד שואל הגעתי למצב שאני לא רואה ממנו את הדרך הבטוחה , אני לא יודע מה לעשות , אני עובד
עצות , אני חושש לגורלי . ואז לאן אשא עיניי ? למעלה ! ואז אומר דוד המלך בכבודו ובעצמו "עזרי מעם ה' עושה שמים וארץ אל ייתן למות רגלך אל ינום שומרך" - הקב"ה הוא
יעזור לנו . העזרה שלנו היא ממנו ! הוא לא ייתן לרגלינו ליפול , הוא יחזיק אותנו בכל הזמן שאנחנו נלך בדרכו ! דוד רושם בפורש : "אל ינום שומרך" - השומר שלך לא ישן
לעולם , הוא תמיד יעמוד על המשמר והששגיח עלייך מלמעלה!!!

אתה עדיין מפחד ממשהו אחרי זה ?  כל העולם כולו גשר צר מאוד והעיקר לא לפחד כלל . ממה נפחד ? מבן אדם ? מחיה ? נפחד רק מהקב"ה ! נאהב ונרא ממנו כי הוא ה' אלוקינו
ואין עוד מלבדו!

מזכיר לי סיפור שסיפר לי הרב . יום אחד יצא יהודי טהור אל דרך ארוכה וקשה והתפלל לקב"ה שיצעד איתו ולא יעזבהו . התחיל ללכת ואכן הוא רואה מלאך ה' צועד לידו ואפילו
משאיר עקבות . זאת אומרת שתי עקבות , גם של היהודי הטהור וגם של המלאך לצידו . אחרי כמה זמן כבר התעייף היהודי ולא שם לב מה קורה איתו ונפל ונרדם ואז כשקם
הסתכל על דרך שעשה עד עכשיו וראה שממקום מסויים נעלמו העקבות של המלאך ורק עקבותיו נשארו . זעק לקב"ה אמר לו למה עזבתי אלוקי , למה נתת לי לצעוד לבדי ?!
אמר לו הקב"ה אתה לא צעדת לבדך , אני פשוט נשאתי אותך על כתפיי כל הזמן!!! הקב"ה ישמור עלינו תמיד . שים מבטחך בשם ולא יאונה לך כל רע . לך בדרכיו ותטעם חיים
טוב מהם .

עוד סיפור יפה שסיפר הגאון מוילנה פעם . הוא מספר שהייתה ילדה קטנה שאמה שלחה אותה לעיר השכנה כדי למסור לדודתה כמה דברים . בדרך ירדה החשכה והילדה
המשיכה לצעוד לבד ביער החשוך וכל הדרך היא מרגישה שמישהו עוקב אחריה . כל הזמן מישהו מתבונן בה מהצד . הילדה פחדה עד מאוד והתפללה לקב"ה ואמרה :
"משמאלי מיכאל , מימיני גבריאל מאחוריי אוראל ומעליי שכינת אל " וככה בשם כל הדרך היא אומרת את המשפט עד שלבסוף הגיעה לבית דודתה !
כמה ימים אח"כ שומעים בעיר שתפסו אנס שהיה מכה ביערות , היה מתחבא ואונס . השוטר ששמע על הילדה הקטנה שהלכה ביער שאל אותה אם מישהו עשה לה משהו
והיא אמרה שלא אבל כל הדרך מישהו עקב אחריה והיא בטוחה בזה . הלך השוטר לאנס ושאל אותו אם הוא עקב אחריה - אמר לו "כן" . התפלא השוטר ושאל בתדהמה מדועה
הוא לא אס אותה כי זה די מוזר שהוא סתם עקב אחריה . ענה האנס : "רציתי לאנוס , אבל היו מסביבה שלושה שומרים ואור בוהק מעליה - לא יכלתי להתקרב!!!" .

אז בנינו עכשיו .................. יש לך ממה לפחד ?!?! רק מהקב"ה !!!
יתגדל ויתקדש שמך לעולם מבורך על נשמה ונשימה ועל החיים במתנה!!!