כתב נושא: כתבה ממש מצחיקה  (נקרא 2955 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
כתבה ממש מצחיקה
« ב- : ספטמבר 16, 2007, 15:50:58 »
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/166688

תנו לחיות לחיות נגד "תרנגול הכפרות'
עמותת "תנו לחיות לחיות" קוראת לציבור הדתי שלא לקיים השנה את טקס הכפרות באמצעות תרנגול. הרב שמואל אליהו: להפסיק לצלות שרימפס.
משה ידיד

עמותת "תנו לחיות לחיות" קוראת לציבור הדתי שלא לקיים השנה את טקס הכפרות באמצעות תרנגול. ראשי הארגון סבורים כי המנהג גורר התעללות אכזרית ומיותרת, כלשונם, בבעלי החיים. לדבריהם, ניתן להמיר את הטקס בתרומה כספית למען הנזקקים.

בירור קצר מעלה כי בין הפוסקים יש מחלוקת מפתיעה. הרמב"ם והשולחן ערוך אינם מתירים לקיים שחיטה בתרנגול, שכן לטעמם המנהג "התקלקל" ברבות השנים. לדבריהם אופן יישום המנהג הפך דומה למנהג האמורי לכן עדיף מתן צדקה על פני שחיטה.

המקובלים, וכן פוסק הרמ"א, טוענים מאידך שצריך לבצע את הכפרות היות ומדובר בעניין שיסודו בתורת הסוד והקבלה. בדבר אחד מסכימים שני המחנות: בין אם יש לבצע שחיטה ובין אם לתת צדקה יש להימנע מצער בעלי החיים.

בשיחה ביומן ערוץ 7 התייחס גם רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, לסוגיה. הרב תימצת את תשובתו בהערה עוקצנית לכל ארגוני 'צער בעלי חיים' ואמר כי אותה דרישה ל'צער בעלי חיים' צריכה להביא אותנו לקרוא לכל המסעדות שיפסיקו לצלות שרימפס שכן פעולה זו מבוצעת תוך כדי צער בעלי חיים ברור.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 16, 2007, 15:54:03 על ידי איתן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק רַק_כָּך

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • היום כולם יודעים- הרב כהנא צדק!!! ממשיכים בדרכו.
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 16, 2007, 16:26:51 »
מעולה!

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 16, 2007, 18:30:17 »
למה הרבנים הללו צריכים להגיב בעקיצה מסוג זה?
רצוי היה שיענו ברצינות, ואז גם יתר הציבור החילוני אולי יקח אותם ברצינות.
איך מגיב הרב שמואל אליהו לטיעון: "למה אי אפשר להשתמש בכסף, למטרת פדיון כפרות?"

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 16, 2007, 18:33:04 »
למה הרבנים הללו צריכים להגיב בעקיצה מסוג זה?
רצוי היה שיענו ברצינות, ואז גם יתר הציבור החילוני אולי יקח אותם ברצינות.
איך מגיב הרב שמואל אליהו לטיעון: "למה אי אפשר להשתמש בכסף, למטרת פדיון כפרות?"
כי אותן עמותות רואים את ערך בעלי החיים מעל בני האדם (חוץ מהפעילים שלהם כמובן),אין טעם בלהתווכח איתם.גם לא מזיק מדי פעם קצת הומור עוקצני.לך תסביר לימני או שמלאני על כהנא הי"ד,יגיבו לך בשטויות,לכן אין טעם.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 16, 2007, 18:35:51 על ידי איתן »

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 16, 2007, 18:44:24 »
כי אותן עמותות רואים את ערך בעלי החיים מעל בני האדם (חוץ מהפעילים שלהם כמובן),אין טעם בלהתווכח איתם.גם לא מזיק מדי פעם קצת הומור עוקצני.לך תסביר לימני או שמלאני על כהנא הי"ד,יגיבו לך בשטויות,לכן אין טעם.
למה אתה חושב שהעמותות האלה רואות את ערך בעלי החיים מעל בני אדם?
ולמה אין טעם להתווכח איתן (כל עוד יש לך טענות טובות)?

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 16, 2007, 18:55:50 »
למה אתה חושב שהעמותות האלה רואות את ערך בעלי החיים מעל בני אדם?
ולמה אין טעם להתווכח איתן (כל עוד יש לך טענות טובות)?
דת לא מעניינת אותם,אז תביא להם טענות מהדת,לא יעזור לך בכלום.ולמה אני צריך להוכיח להם משהו?
למה אני חושב,כי הם עושים למען "חיות" הפגנות,יש דברים יותר חשובים כמו:עוני,חינוך,אלימות,סמים.ואם מיעוט קטן של צימחוניים רוצים לכפות על אוכלסיה שלמה,מה לעשות ומה לא לעשות,איך  Taren אומר,שיילכו לאיראן.ואני די מכיר את סוג האנשים שחברים בתנועות כאלו(אני לא רוצה להכליל),רובם פנקיסטים,מעשני סמים,דואגים "לשלום",בקיצור עוד תנועות שמלאניות שבאות לשבור את הזהות היהודית.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 16, 2007, 18:59:04 על ידי איתן »

Aaron

• אורח
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #6 ב- : ספטמבר 16, 2007, 20:51:06 »
בדרך כלל כל התנועות האלה לזכויות בעלי חיים ולאיכות הסביבה אלה שמאלניים קיצוניים מסוממים לגמרי שאיבדו את הראש לגמרי ואוהבים את החיות והצמחים יותר מאשר את עצמם ואת בני האדם. הם מעשנים סמים. הם מוכנים לעשות הכל למען השלום, האפסים ההומואים האלה.

אני לא אומר שלא צריך לדאוג לבעלי החיים ולסביבה, אבל אצלם זה מוגזם. ויש דברים הרבה יותר חשובים מזה.

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #7 ב- : ספטמבר 16, 2007, 20:55:37 »
בדרך כלל כל התנועות האלה לזכויות בעלי חיים ולאיכות הסביבה אלה שמאלניים קיצוניים מסוממים לגמרי שאיבדו את הראש לגמרי ואוהבים את החיות והצמחים יותר מאשר את עצמם ואת בני האדם. הם מעשנים סמים. הם מוכנים לעשות הכל למען השלום, האפסים ההומואים האלה.

אני לא אומר שלא צריך לדאוג לבעלי החיים ולסביבה, אבל אצלם זה מוגזם. ויש דברים הרבה יותר חשובים מזה.

אמת!
 :V:

עז77

• אורח
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #8 ב- : ספטמבר 18, 2007, 05:09:34 »
איתן ואהרון אני חולק עליכם בנושא הזה, אני לא חלילה כמו הקיצונים האלה שמשווים מפעל עופות לאושוויץ (אלה ממש דפוקים בראש),
אבל מאוד קרוב לליבי הנושא של צער בעלי חיים, בתורה נכתב שצדיק הוא זה היודע את נפש בהמתו וגם שהיהודים הם רחמנים בני רחמנים,
אם כך היה ראוי שדווקא אנו כיהודים חייבים להכיר בעובדה שחיות חסרות ישע הן כמו בני אדם, יש להם מערכת עצבים רגישה לכאב והם כמו בני אדם חווים תחושות כמו פחד מצוקה,
ואני באופן אישי נחרד מכל מקרה של התעללות בבע"ח, היו לי כלבים וחתולים בכל תקופת חיי, ואני יכול רק להגיד שתגובת הרב מצערת אותי,
העינוי של תרנגול הכפרות למיטב הבנתי היא מסורת ולא חובה בהלכה (אשמח אם מישהו יתקן אותי במקרה שאני טועה),
ואם התורה לא מחייבת אותנו בהליך הזה באמת אין סיבה להכאיב לחיות המסכנות האלה רק לצורך המסורת...

« עריכה אחרונה: ספטמבר 18, 2007, 08:52:41 על ידי עז77 »

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 18, 2007, 08:50:18 »
ואם התורה לא מחייבת אותנו בהליך הזה באמת אין סיבה להכאיב לחיות המסכנות האלה רק לצורך המסורת...

אשמח אם יודעי דבר יסבירו למה עדיין צריך להשתמש בתרנגול כפרות, כשאפשר להשתמש באיזה ח"י שקלים נחמדים.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #10 ב- : ספטמבר 18, 2007, 11:15:18 »
איתן ואהרון אני חולק עליכם בנושא הזה, אני לא חלילה כמו הקיצונים האלה שמשווים מפעל עופות לאושוויץ (אלה ממש דפוקים בראש),
אבל מאוד קרוב לליבי הנושא של צער בעלי חיים, בתורה נכתב שצדיק הוא זה היודע את נפש בהמתו וגם שהיהודים הם רחמנים בני רחמנים,
אם כך היה ראוי שדווקא אנו כיהודים חייבים להכיר בעובדה שחיות חסרות ישע הן כמו בני אדם, יש להם מערכת עצבים רגישה לכאב והם כמו בני אדם חווים תחושות כמו פחד מצוקה,
ואני באופן אישי נחרד מכל מקרה של התעללות בבע"ח, היו לי כלבים וחתולים בכל תקופת חיי, ואני יכול רק להגיד שתגובת הרב מצערת אותי,
העינוי של תרנגול הכפרות למיטב הבנתי היא מסורת ולא חובה בהלכה (אשמח אם מישהו יתקן אותי במקרה שאני טועה),

עז,אתה כנראה לא הבנת אותי.אני לא אמרתי שיש להתעלל בחיות חס ושלום,פשוט זאת צביעות לפי דעתי.מצד אחד הם אוכלים בשר(יש גם כאלו),ומצד שני מפגינים נגד הכפרות.
כששמים לכלב רצועה וחבל לצוואר,זאת לא התעללות?
כששוחטים פרה,כבש,בטח גם זאת התעללות?
ואין קשר פה אם זה על פי ההלכה או לא על פי ההכלכה.

כל ימי חיי אני גידלתי חתולים,היה לי חתול 7 שנים.הגעתי למסקנה שאין טעם בלהחזיק חיה בבית.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 18, 2007, 11:19:04 על ידי איתן »

Aaron

• אורח
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #11 ב- : ספטמבר 18, 2007, 13:41:25 »
עז,אתה כנראה לא הבנת אותי.אני לא אמרתי שיש להתעלל בחיות חס ושלום,פשוט זאת צביעות לפי דעתי.מצד אחד הם אוכלים בשר(יש גם כאלו),ומצד שני מפגינים נגד הכפרות.

כל ימי חיי אני גידלתי חתולים,היה לי חתול 7 שנים.הגעתי למסקנה שאין טעם בלהחזיק חיה בבית.

:V:

עז77

• אורח
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #12 ב- : ספטמבר 18, 2007, 13:51:50 »
עז,אתה כנראה לא הבנת אותי.אני לא אמרתי שיש להתעלל בחיות חס ושלום,פשוט זאת צביעות לפי דעתי.מצד אחד הם אוכלים בשר(יש גם כאלו),ומצד שני מפגינים נגד הכפרות.

שמע, אני כמו כולם אוהב בשר, הקב"ה שם לנו את החיות על מנת שנאכל אותם,
אבל כשאין צורך ממשי לכך, גרימת סבל מיותרת לחיות מכאיבה לי באופן אישי.
פרה כבש וחיות אחרות אין ברירה, חייבים לשחוט - אך סתם לדוגמא: לא חייבים לענות עגלים כמו שעושים היום,
יש מוצר שנקרא "עגל רך" שזה אומר שהבשר של העגל רך מאוד, איך? פשוט מאוד, כולאים אותו מאז שהוא בן כמה ימים
במתקן מאוד צר שהוא לא יכול פיזית לשבת, ואז ככה חודשים ואפילו שנים הוא עומד יום ולילה בכאבי תופת ונאנק,
השרירים מתנוונים, אך לגוף הרחב אין מקום לשבת - הכלוב מתוכנן באופן צר כדי שלא יוכל לזוז - וזה עד שהמסכן נופח את נפשו בבית המטבחיים,
עכשיו תגיד לי, זה יהודי? זה אנושי? ניסית פעם לעמוד 14 שעות? נסה לעמוד שנתיים! על דברים כאלה יוצא ליבי, הרי אפשר לשחוט את העגל גם בלי העינוי האכזרי הזה,
אז הבשר לא יהיה הכי רך, אז נפזר עליו קצת סודה לשתיה - מה יקרה? למה להתעלל ללא צורך, אותו דבר עם התרנגול כפרות, כן אפילו תרנגול גידלתי בתור ילד מאז שהיה אפרוח,
הם גם חיות ויש להם נפש, אם אפשר לתרום במקום אז למה לזלזל בזה או לצחוק על זה כמו הרב? בעת טילטול התרנגול לרוב שוברים את רגליו ואז הוא מושלך משותק מכאב,
חבול ולא פעם גם על סף גסיסה, בד"כ לאחר מכן הוא מת ביסורים ולאט - כיהודים יש לנו זכות להפגין את מידת הרחמים, ולהבדיל את עצמנו מהבהמה ומהמוסלמי, ולגלות רחמנות יהודית.

אין פה ענייני הלכה, יש רבנים שמרגישים בדיוק כמוני ויש רבנים שמרגישים אדישות גמורה לנושא וההיפך הגמור ממני, כולם תלמידי חכמים,
זה לא עניין להלכה כי אם עניין לרוחב ליבו של אדם ואופיו, ובכל זאת אמרו חז"ל (אני חושב):" יודע צדיק נפש בהמתו "
« עריכה אחרונה: ספטמבר 18, 2007, 13:57:28 על ידי עז77 »

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
כתבה ממש מצחיקה
« להגיב #13 ב- : ספטמבר 19, 2007, 00:37:35 »
עז,אני בתור אוכל בשר,מי שאני שאטיף לאחרים,אם לעשות כפרות או לא.אני אוכל את הבשר בידיעה ששחטו את החיה.אולי אני אשמע גס עכשיו,אבל זאת קצת צביעות.לאכול סטייקים,לאכול בשר כבש,אבל מה לעשות כפרות אסור,כי זאת התעללות.אני נגד כל סוג  של התעללות בבעלי חיים,אבל אם יש אנשים שרוצים לקיים את מנהג הכפרות,אנחנו לא יכולים להטיף להם,כי אנחנו בעצמנו אוכלים בשר של חיה שחוטה.שוב הפרסום על הכפרות,לא בא לרחם על התרנגולות,אלא בא להכפיש את הציבור הדתי,הרי יש אלפי מקרים של קרבות כלבים,מישהו מפגין למען זה?
התקשורת תנסה הכל כדי לפגוע בציבור היהודי,אותם אנשי תקשורת שעשו מזה הד תקשורתי,אלו אוכלי חזירים ואוכלי עופות מוזרים.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 19, 2007, 00:45:30 על ידי איתן »