כתב נושא: מה היה עלי לעשות במקרה הבא?  (נקרא 4907 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מה היה עלי לעשות במקרה הבא?
« ב- : ספטמבר 09, 2007, 21:31:32 »
בס"ד

היום בערב אבי הביא לי ולאחי פלאפל לאחר שחזר עייף מהעבודה.
אני שמתי לב שהשקיות של הפלאפל לא זהות, ציינתי זאת לאבי כי כשהוא דיבר איתי בפלאפון הוא אמר לי שנגמרו הפיתות בחנות אחת, די הצחיק אותי שהוא קנה בחנות אחת, נסע לחנות אחרת וקנה בה. אבי מצידו אמר בזעם שלא כי חשב שאני ואחי "לא רעבים".
בכל מקרה, אחי לא אוהב מלפפונים חמוצים(זה ידוע לכל המשפחה אך אבי שכח מזה) והוא שם לו מלפפונים חמוצים, אחי עוד פעם שאל אותו אם הוא קנה את הפלאפלים באותה חנות, הפעם ברצינות(כנראה הוא לא הבין את הבדיחה).
אבא שלי התעצבן, צרח עליו, קרא לו הומו ונתן לו מלקחיים גדולות כדי להוציא את המלפפונים החמוצים, אח שלי כבר החל כמעט לבכות.
לא עברה דקה ואבי שם לב שאחי מסתכל ובוחן את הפלאפל, הוא תפס עצבים, התחיל לרעוד, צעק וצרח עליו, לקח את הפלאפל וזרק אותו לפח, אחרי זה הרים על אחי כיסא (אך לא הכה אותו עם הכסא) ופקד על אחי מהר לרוץ לחדרו.
אחי כל הזמן ההוא צרח "אמא'לה".
אני מצידי הסתכלתי מהצד ולא יכולתי לעשות כלום, ידעתי שאסור לי לקלל את אבי.
לאחר שאחי הסתלק לחדרו אני המשכתי לאכול, אבי ניסה לדבר איתי ולהסביר לי שאחי הרגיזוֹ, אולי כדי שירגיש טוב עם עצמו בכך שהוא משתף אותי, אני מצידי רק אמרתי לו שאיני רוצה לדבר איתו.
שוב ניסה לדבר איתי אמרתי לו שאיני רוצה לדבר איתו בכלל, ואז הוא אמר "התחלת להיות כמו אח שלך?אתה עוד תבוא על ארבע לדבר איתי חתיכת מטומטם".

השאלה שלי היא: מה הייתי אמור לעשות, האם מה שעשיתי היה בסדר?אני יודע שאסור לי לקלל את אבי ועלי לכבדו.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2007, 22:06:30 על ידי oferst »

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 09, 2007, 21:53:07 »
...ונתן לו מלקחיים גדולות כדי ...

אני מוחה!

"מֶלְקָחַיִם" – ש"ע זכר! (בצורת זוגי.)

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 09, 2007, 21:56:00 »
לא הבנתי איך זה קשוּר ל"מאבק על ארץ ישראל".
אמנם "פלאפל" זה מאכל ארץ-ישראלי טיפוּסי, אבל...
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2007, 21:56:52 על ידי גם בשן וגם גלעד »

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 09, 2007, 22:00:04 »
אחיך התנהג בכפיוּת-טובה וּבחוסר-כבוד, לעניוּת דעתי האישית.
אביך נִפגע ממנוּ בצדק. אתה היית צריך להיות כמה שיותר נייטרלי בכל הסיפור בין אביך לבין אחיך.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #4 ב- : ספטמבר 09, 2007, 22:03:11 »
אופס! מצטער, התכוונתי לפרסם את זה בכלל ב"שולחן ערוך" כי זה קשור לכבד את אביך ואמך.
אגב, זה קצת קשה להיות נייטרלי כאשר עד לפני כמה שנים אני סבלתי מאותה התנהגות ממנו בדיוק.
אגב 2: זה ידוע לכל המשפחה שאחי לא אוהב מלפפונים חמוצים, אך אבי איכשהו שכח מזה.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2007, 22:06:09 על ידי oferst »

עז77

• אורח
« להגיב #5 ב- : ספטמבר 09, 2007, 22:08:39 »
אני לא יודע בן כמה אתה, אם אתה מתחת לגיל 14-13 אני הייתי מציע להתייעץ עם אמא שלך להפנות את המקרה לרשויות הרווחה,
מאוד ייתכן שאדם שמרים כיסא על הילד שלו גם יראה לנכון להשליך אותו עליו בפעם הבאה, ועל מה, פלאפל?

אביך נשמע כאדם מאוד מתוח ועצבני באופי שלו, זה יכול לנבוע מהמון סיבות שאתה אולי לא מודע להם,
אבל זכותך כקטין לגדול ברווחה וללא איום על ביטחונך, אם הוא מכה אתכם זה הזמן לערב לדעתי את מי שצריך כדי להרחיק אותו מהבית,
אם אתה בחור מבוגר יותר, אז אני רק יכול לייעץ לך לתפוס פיקוד ולנסות להגן על בני הבית מאביך במידה ונוצר איום,
חשוב לכבד את אבא ואמא אומרת התורה, אך לא ע"ח פיקוח נפש שכן זה דוחה שבת - אם מתגלה איום כלפיך מותר לך להגן על עצמך.

בכל מקרה, לעבור על זה לסדר היום היא לא תוכנית טובה,
שוב העצות הם בערבון מוגבל כי אני לא יודע עם מי אני מדבר ובאיזה סיטואציה מדובר,
האם זה אירוע חד פעמי? האם תפסתם אותו ביום רע? אז הפעל שיקול דעת בנושא בהתאם למצב.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #6 ב- : ספטמבר 09, 2007, 22:13:19 »
הוא לא מכה אותנו, הוא נוטה לצרוח ולאיים, אבל הכאות היה לפני הרבה הרבה שנים.
כשהוא עוד הכה, או יותר נכון הלקה עם חגורה, הייתי בערך בן 4 או 6, כשהיום אני בן 16.
תודה על התגובה.

עז77

• אורח
« להגיב #7 ב- : ספטמבר 09, 2007, 22:15:03 »
כשהוא עוד הכה, או יותר נכון הלקה עם חגורה, הייתי בערך בן 4 או 6, כשהיום אני בן 16.
תודה על התגובה.

ה' ירחם, הלב שלי איתך ועם אחיך זוהי אינה דרך ראויה לנהוג בילדים רכים,
אבל ב"ה אתה גדול כעת - אל תסכים למצב הזה, אולי זה יכול להיות זמן טוב לעבור עם אחיך לישיבה נחמדה או משהו בסגנון.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #8 ב- : ספטמבר 09, 2007, 22:24:13 »
תודה על התגובה.

אבל ב"ה אתה גדול כעת - אל תסכים למצב הזה, אולי זה יכול להיות זמן טוב לעבור עם אחיך לישיבה נחמדה או משהו בסגנון.
תודה רבה על הבנתך עז :)
בשנים האחרונות המקרים כאלה קורים ממש לעתים רחוקות, אולי פעם בחצי שנה/שנה הוא ממש נכנס לעצבים.
אתה צודק כשאתה אומר שכל סיטואציה לעצמה, כי באמת המקרה הזה הוא לא משהו שאצלנו בשגרה, רק רציתי לדעת מה היה עלי לעשות.

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
« להגיב #9 ב- : ספטמבר 09, 2007, 22:26:57 »
אני המום!
אני חושב שעז77 אמר את מה שאני רוצה לומר כבר.
אני לא יודע מה אתה עברת,אבל אני חושב שכדי שתחשוב לטובת אחיך,היית רוצה שהוא יעבור את אותו עינוי ילדות כמו שאתה עברת?
זה נראה לך להשאיר זיכרון מכאיב כזה בילד כל כך רגיש?

האמן לי,אני עברתי את מה שאתה עברת,או לפחות הייתי אמור לעבור,אבל למזלי שרותי הרווחה גררו אותי מהמקום הזוועתי ההוא והיום אני אדם מאושר.

תשקול את הצעדים שלך כי יש לכך השפעה רבה על העתיד.
לפי מה שאני מבין אמך ככל הנראה משותקת מאביך ואינה יכולה לפעול נגדו,אני צודק?
לכן אני מציע שאתה בתור האדם השפוי בבית תבצע את הצעדים הנכונים.

עז77

• אורח
« להגיב #10 ב- : ספטמבר 09, 2007, 22:39:16 »
תודה על התגובה.

תודה רבה על הבנתך עז :)
בשנים האחרונות המקרים כאלה קורים ממש לעתים רחוקות, אולי פעם בחצי שנה/שנה הוא ממש נכנס לעצבים.
אתה צודק כשאתה אומר שכל סיטואציה לעצמה, כי באמת המקרה הזה הוא לא משהו שאצלנו בשגרה, רק רציתי לדעת מה היה עלי לעשות.

אולי לא כדאי שאגיד בפומבי מה אני הייתי עושה לאדם כזה כשאני הייתי בגיל 16, אבל לעולם אל תתן לאיש להוריד אותך מזקיפות קומתך,
אתה כעת גבר לכל דבר - ויכול להיות נשוי ואב לילדים כבר עפ"י ההלכה הקדושה, היה נחוש וישר, כבד את אביך אך אל תתיר לו לפגוע בבני המשפחה באופן פיזי.
אולי כדאי גם שתעבוד כדי שתוכל להרוויח קצת כסף ולא להיות זקוק ממנו לכלום, גם לא לפאלפל מסריח...

אני חושב שאלעד יוכל לתרום לך המון מניסיונו האישי, ליבי גם עימך אלעד - אני חושב שיהיה טוב אם תשוחחו על כך בפרטי, זה יעזור - אין חכם כבעל נסיון.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2007, 22:42:41 על ידי עז77 »

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : ספטמבר 10, 2007, 00:21:49 »
תודה על התגובה.

מה??!! "הלקה בחגורה"?!?!!!!!!

ולא אמרת כלום? ולא דיווחת על כך עד היום?!?!

עופר, אתה יודע שאביך עבר עברה חמורה ושהוא יכול לשבת בבית-סוהר על כך במשך שנים רבות, גם אם תתלונן עכשיו ברגע זה??
אני בהלם!

זכֹר זאת ואל תשכח להזכיר לו מדי פעם שאתה יודע את החוק.
החוק לצִדך! גם אני עברתי אלימוּת מִצד ההורים עד גיל 17 וחצי. אל תוותר על זכותך לחיות בביתך בלי פחד. הגן על אחיך. יידע אותו בדבר החוק. אחים קטנים בד"כ מתקשים לקבל את דבר קיוּמוֹ של החוק או להיעזר בו להגנתם. אחיך זקוּק לך. הוא חסר-ישע בהרבה בהשוואה אליך. אמור לו שבַּפעם הבאה שאביך מעז להרים עליו כיסא – שיאמר לו שהוא עובר על החוק נגד הכאת ילדים ושאלימוּת במשפחה היא פשע, ואם המצב יימשך הוא יתקשר לַמשטרה. זה יחולל פלאים. כך קרה אצלי בגיל 17 וחצי, כשגיליתי במפתיע שיש חוק כזה שאוסר על הורים להכות את ילדיהם ואמרתי להוריי שאני יודע על קיוּם חוק כזה. בו-באותו-לילה פסקוּ להכות אותי ולא היכו אותי יותר מאז אפילוּ פעם אחת!
« עריכה אחרונה: ספטמבר 10, 2007, 00:25:30 על ידי גם בשן וגם גלעד »

עז77

• אורח
« להגיב #12 ב- : ספטמבר 10, 2007, 00:26:58 »
ברוך השם שנתן לי הורים שלמרות שהייתי ילד שובב מאוד ועשיתי להם "את המוות" הם מעולם לא נהגו בי בצורה אלימה (מלבד פליק פה פליק שם)

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : ספטמבר 10, 2007, 00:34:51 »
ברוך השם שנתן לי הורים שלמרות שהייתי ילד שובב מאוד ועשיתי להם "את המוות" הם מעולם לא נהגו בי בצורה אלימה (מלבד פליק פה פליק שם)

אני חשבתי שאת כולם מכים..

עד גיל.. 17.5 .

באמת יצאת בזול. :V: :coolsmiley:

עז77

• אורח
« להגיב #14 ב- : ספטמבר 10, 2007, 00:38:09 »

עד גיל.. 17.5 .

הכי מצחיק הוא שלמרות שגדלתי בסביבה לא אלימה כנער ובחור צעיר הייתי די אלים לפעמים, אבל רק למי שהגיע לו,
כמו ביריונים או ערבים, או כל מיני חלאות שהתנכלו לחלשים, או סתם בוגדים - הייתי ממש כאסחיסט פעם... ב"ה התבגרנו עם השנים הרבות שחלפו מאז
« עריכה אחרונה: ספטמבר 10, 2007, 00:39:04 על ידי עז77 »

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #15 ב- : ספטמבר 10, 2007, 01:49:02 »

עד גיל.. 17.5 .

הכי מצחיק הוא שלמרות שגדלתי בסביבה לא אלימה כנער ובחור צעיר הייתי די אלים לפעמים, אבל רק למי שהגיע לו,
כמו ביריונים או ערבים, או כל מיני חלאות שהתנכלו לחלשים, או סתם בוגדים - הייתי ממש כאסחיסט פעם... ב"ה התבגרנו עם השנים הרבות שחלפו מאז

אני הייתי חלש, תמים וטיפש. אני מנסה להדחיק את התקופה ההיא, זה לא צחוק (אין לי זִכרונות טובים מהילדוּת שלי..).  ברוּך ה' שגיל 13 לא נִמשך לעד והיום אני עצ-מ-אי ויכול לגוּר בבית מִשלי, עם עבודה מִשלי, עם משׂכּורת מִשלי, וּבעיקר- בלי ההורים, בלי לפחד יותר.
החיים שלי היום הם גן-עדן מהאגדוֹת בהשוואה לַסיוּט שעברתי כילד...

עז77

• אורח
« להגיב #16 ב- : ספטמבר 10, 2007, 01:51:02 »

עד גיל.. 17.5 .

אני הייתי חלש, תמים וטיפש. אני מנסה להדחיק את התקופה ההיא, זה לא צחוק (אין לי זִכרונות טובים מהילדוּת שלי..).  ברוּך ה' שגיל 13 לא נִמשך לעד והיום אני עצ-מ-אי ויכול לגוּר בבית מִשלי, עם עבודה מִשלי, עם משׂכּורת מִשלי, וּבעיקר- בלי ההורים, בלי לפחד יותר.

אני לא מאמין שהיית טיפש, מי שנולד טיפש מת טיפש, ייתכן והיו לך הורים שנתנו לך להרגיש שאתה טיפש, אתה לא טיפש ומעולם לא היית.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #17 ב- : ספטמבר 10, 2007, 02:36:09 »

עד גיל.. 17.5 .

אני לא מאמין שהיית טיפש, מי שנולד טיפש מת טיפש, ייתכן והיו לך הורים שנתנו לך להרגיש שאתה טיפש, אתה לא טיפש ומעולם לא היית.

הממ.. 'טיפש' יותר במוּבן של פֶּתִי.. אתה יודע.
תודה על החיזוּק..

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : ספטמבר 10, 2007, 14:43:55 »
וואו!
אני נדהם לשמע הסיפורים האישיים הללו.
אני מרגיש ממש בר-מזל. הוריי אף פעם לא הרימו עליי יד, וכמעט שלא צעקו עליי.
איך אפשר להרביץ לילדך, האדם שאתה אמור לאהוב יותר מכל, בשר מבשרך, אדם שעליו אתה אמור להגן?

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #19 ב- : ספטמבר 10, 2007, 15:13:15 »
תודה על התגובה.

מה??!! "הלקה בחגורה"?!?!!!!!!

ולא אמרת כלום? ולא דיווחת על כך עד היום?!?!

עופר, אתה יודע שאביך עבר עברה חמורה ושהוא יכול לשבת בבית-סוהר על כך במשך שנים רבות, גם אם תתלונן עכשיו ברגע זה??
אני בהלם!

זכֹר זאת ואל תשכח להזכיר לו מדי פעם שאתה יודע את החוק.
החוק לצִדך! גם אני עברתי אלימוּת מִצד ההורים עד גיל 17 וחצי. אל תוותר על זכותך לחיות בביתך בלי פחד. הגן על אחיך. יידע אותו בדבר החוק. אחים קטנים בד"כ מתקשים לקבל את דבר קיוּמוֹ של החוק או להיעזר בו להגנתם. אחיך זקוּק לך. הוא חסר-ישע בהרבה בהשוואה אליך. אמור לו שבַּפעם הבאה שאביך מעז להרים עליו כיסא – שיאמר לו שהוא עובר על החוק נגד הכאת ילדים ושאלימוּת במשפחה היא פשע, ואם המצב יימשך הוא יתקשר לַמשטרה. זה יחולל פלאים. כך קרה אצלי בגיל 17 וחצי, כשגיליתי במפתיע שיש חוק כזה שאוסר על הורים להכות את ילדיהם ואמרתי להוריי שאני יודע על קיוּם חוק כזה. בו-באותו-לילה פסקוּ להכות אותי ולא היכו אותי יותר מאז אפילוּ פעם אחת!
אני אומר לך ת'אמת גם בשן, הזכרון מהגיל המוקדם ההוא הוא מעורפל ביותר.
אני זוכר שהוא היה נוהג לאיים בחגורה, לגבי להשתמש בה בשביל להלקות, את זה אני לא כל-כך זוכר, יכול להיות שזה היה ויכול להיות שלא.

רוב הזמן הוא לא בבית ככה שיש שקט, אבל כשהוא כן בבית, גם אם הוא לא מאיים או צורח, הוא פשוט בלתי נסבל.
הוא שתלטן והוא מעיר על כל דבר, ארוחת צהריים איתו זה סיוט.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 10, 2007, 16:06:29 על ידי oferst »

מנותק הַיְּמָנִי הָאֲמִתִּי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא צדק,מוות למחבלים המוסלמים!!!!!
« להגיב #20 ב- : ספטמבר 10, 2007, 19:49:49 »
בס"ד
וואו!
איך אפשר להרביץ לילדך, האדם שאתה אמור לאהוב יותר מכל, בשר מבשרך, אדם שעליו אתה אמור להגן?
יש כאלה עם מזל... :'(
"אין דו קיום איתם!!! אין דו קיום עם סרטן!!!"
]

עז77

• אורח
« להגיב #21 ב- : ספטמבר 10, 2007, 20:17:40 »
בס"ד
וואו!
יש כאלה עם מזל... :'(

מה, גם אתה....?  ???

מנותק פאקו411

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #22 ב- : ספטמבר 11, 2007, 07:47:12 »
גם לי הייתה ילדות חרא בקטנה. אחר-כך לומדים לחיות עם החרא הזה.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 12, 2007, 14:42:37 על ידי גם בשן וגם גלעד »