כתב נושא: ביבי מתקפל בפני פוטין. התחייב להפסיק התקיפות בסוריה, סגן המ"צ הרוסית משגר איומים  (נקרא 1218 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • הודעות: 10515
ביבי מאפשר לחזבאללה ולאיראן לבסס את התשתיות שלהם בגולן הסורי לקראת פתיחת חזית נוספת משם במלחמה הבאה ולהעביר נשק שובר שוויון מאיראן דרך דרום סוריה ללבנון.

מתוך הבלוג של אבו עלי

"השבועיים היו שקטים במיוחד באזור קוניטרה. אפשר לומר השקטים ביותר שידעה ישראל בגזרה מזה זמן רב.
הרקע לכך הוא הסכם "אזורי הפחתת המתיחות " אליו הגיעו רוסיה וארה"ב בחציו השני של חודש יולי ובעקבות סבב השיחות האחרון באסטנה עליו דווח כאן במהלך החודש שעבר.
בסוף יולי התפרסו כוחות המשטרה הצבאית הרוסית
בדרום סוריה בכדי לאכוף את ההסכם.
לפני יומיים התראיין, קצין רוסי בכיר,( אל"מ) אלכסיי גוזין, סגן מפקד מנהלת אזור הפחתת המתיחות בדרום סוריה, לאחד מעיתוני המשטר הסורי וסיפר בהרחבה אודות ההסכם שנחתם מול ישראל והמצב בשטחי האזור שתחת פיקודו.
לדבריו הכוחות הרוסים נפרסו ב 12 מרכזים בדרום סוריה, בהם מרכז גם בקוניטרה, וזאת בכדי לבצע את משימתם - אכיפת ההסכם שהושג והבטחת יישומו.
בתשובה לשאלת המראיין הוסיף גוזין כי במסגרת ההסכם שהושג, הוצבו תנאים לישראל ובהם התחייבותה שלא לתקוף באזורי הפחתת המתיחות.

גוזין מציג אבחנה בין תפקידה של רוסיה כמשקיפה ובין תפקידה כערבה לקיום ההסכם ומציין כי במידה שישראל תתקוף, ינטרו הרוסים את ההפרה, זאת בשבתם כמשקיפים על ביצוע ההסכם. מעבר לכך, הדגיש גוזין כי בשבתם כערבים לקיום ההסכם "ימלאו את תפקידם עד תום", במקרה של הפרה כזו. גוזין לא פירט את משמעותו של החלק האחרון בדבריו אלו, אך גורמים סורים מפרשים את העניין כפעולה אקטיבית כנגד הכוח התוקף.

בהקשר אחר מציין גוזין כי כבר יש שיח משמעותי בין הכוחות הרוסים לנציגי המורדים בדרום סוריה ( להוציא ג'בהת אלנוצרה ודאעש שאינם נכללים בהסכם) וזאת מתוך מטרה לאפשר למורדים ולמשטר הסורי להגיע להבנות לסיום המלחמה ולפיוס ביניהם."
« עריכה אחרונה: אוגוסט 08, 2017, 02:28:47 על ידי El Blanco »