כתב נושא: יהושע סובול השווה את בנט לנאצים  (נקרא 2805 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Torah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יהושע סובול השווה את בנט לנאצים
« ב- : מרץ 10, 2015, 15:28:10 »
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/294280

המחזאי יהושע סובול השווה בריאיון לרשת ב' היום (שני) בין שר הכלכלה נפתלי בנט לנאצים וכינה את אלה שנוהגים לנשק מזוזות טיפשים.

"מי שמנשק מזוזות זו בעיה שלו ושל משפחתו", אמר סובול בריאיון. "זו לא בעיה של ימין או של שמאל. יש אנשים טיפשים בכל מיני מגזרים".

במהלך הריאיון תקף המחזאי גם את קמפיין הבית היהודי תחת הסיסמה "מפסיקים להתנצל", והשווה אותו לחוק שנחקק בגרמניה בשנות ה-30, עם עליית הנאצים לשלטון. "בנט הכריז על כך שמבטלים את רגש האשמה בחברה הישראלית", ציין סובול. "הוא לא הראשון - ב-1933 כשהמפלגה הנציונל-סוציאליסטית עלתה לשלטון בגרמניה, אחד החוקים הראשונים שהם חקקו זה היה חוק לביטול האשמה הגרמנית".

יו"ר הבית היהודי מיהר להשיב לאיש השמאל בעמוד הפייסבוק שלו. "אחיי בשמאל - איבדתם את הצפון", כתב בנט, "הבוקר יהושוע סובול (איש מרצ) השווה אותי למפלגה הנאצית, ואת 'מנשקי המזוזות' לטיפשים. יהושוע סובול ויאיר גרבוז, אני מנשק מזוזות טיפש וגאה. אני ה'קומץ' שהפך לרוב", כתב.

נציין כי סובול כתב מאמרים רבים נגד ההתיישבות היהודית ביו"ש ונמנה עם החותמים על עצומת השחקנים ויוצרי התיאטרון שטענו כי יסרבו להופיע בעיר אריאל. סובול הוצב במקומות סמליים ברשימת מפלגת מרצ לכנסת.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
בעניין: יהושע סובול השווה את בנט לנאצים
« להגיב #1 ב- : מרץ 10, 2015, 20:47:08 »
אני לפחות מעריך אותו על הכנות שלו. מה ההבדל בין הערב-רבון הזה לבין הרצוג, לבני ושות'? הוא מבטא בגלוי את השנאה שלו ליהדות וליהודים והם מעמידים פנים.