כתב נושא: הגנה ממעל  (נקרא 2496 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
הגנה ממעל
« ב- : אוקטובר 25, 2010, 14:37:19 »
שלום, שמי יוסי, נולדתי למשפחה מסורתית, משפחה הרוסה, שהתפרקה עם גירושין, היה לי מאד מאד רע כילד, לא הבנתי למה, לא הבנתי איפה ה' ולמה הוא לא עוזר לי מול כל הרוע סביב, ובגיל 6 החלטתי להיות חילוני אתאיסט (אמרתי לעצמי בלב: "אמא ואבא חרא, - - - - - - חרא", אני לא צוחק בכלל, ככה אמרתי לעצמי בגיל 6.), ונמשכתי למדעים מדויקים, כי בכל זאת מאד בער בי הרצון לדעת את האמת. בגיל 27 שוכנעתי בקיום אלוהי, ע"י הסבר שנתן המשתמש hebraic למישהו אחר, פה בפורום הזה. (כי הוא הוכיח קיום אלוהי בדרך שמתאימה לאוהבי מדעים: "אין יש מאין, ולכן היה משהו שהוא תמיד היה, ואם היה כזה, אז הוא חייב היה להיות רק אחד" משהו כזה).

היום, כשאני חושב לאחור, אני מזהה שהיו פעמים שניצלתי בדרך נס:

א. בכיתה א' כמעט טבעתי, (מישהו אמר בזלזול שאני לא יודע לשחות, אמרתי לו שכן, אז הוא דחף אותי לבריכה). ואז ילד אחר הושיט יד והציל את חיי. אבל זה שהציל את חיי לא היה נחמד באופן מיוחד, הוא סתם היה עוד ילד, אני די בטוח שיד ה' הייתה שם, כי כל הילדים בבית הספר שלי היו סנובים חסרי רגשות.

ב. בגיל כלשהו, שוב כמעט טבעתי - ילדה דחפה אותי לבריכה - נתפסתי על אחד השחיינים שעברו שם. אף אחד לא שם לב שכמעט טבעתי, אפילו השחיין עצמו שנתפסתי עליו לא שם לב לקיומי... איך זה יכול להיות? מה, אתה לא שם לב שמישהו נתפס לך על הגב? זה אנושי בכלל? הוא פשוט המשיך לשחות עד השפה, כאילו אף אחד מעולם לא נגע בו, וכשהודיתי לו (כמה פעמים), כלום, המשיך לשחות.

ג. בגיל אחר, עשינו ל"ג בעומר, ילדים משכבה גבוהה יותר זרקו עלינו אבנים. פגעה לי אבן בברך. די גדולה. היא אמורה הייתה לרסק לי את הברך. אבל לא, אני בקושי הרגשתי שהייתה בכלל מכה. אין דבר כזה.

ד. לפני כמה שנים עברתי תאונת דרכים (עם ערבים שהתנגשו בנו מאחורה) כי אמא שלי לא יודעת להסתכל במראות לפני שהיא משתלבת בנתיב, או כי ערבים ניסו להרוג אותנו, או שניהם. בכל אופן, אף אחד לא נפגע, אף אחד מאיתנו, ואף אחד מהם. הרכב התהפך ועשה פרסה והגיע לצד השני של הכביש, אני צעקתי 3 פעמים "אהההה" "אהההה" "אההההה", השאר לא צעקו.

כשאזכר בעוד מקרים, אומר לכם אותם.

אני תוהה, האם גם לכם קרה משהו שנראה היה לכם כמו הצלה על-טבעית.

אני חושב שהשם נתן לי לסבול הרבה, אבל שמר עליי חי.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 25, 2010, 15:13:28 על ידי yossso »
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
הגנה ממעל
« להגיב #1 ב- : אוקטובר 25, 2010, 18:32:27 »
האמת שכן כשהייתי בכיתה ו הינו אמורים לסים ללמוד והמורה הבטיח לשחרר אותנו מוקדם אבל לבסוף זה לא יצא לפועל מסיבות כאלה ואחרות כעשר דקות לפני סוף השיעור שמענו יריות היה מדובר ב-2 מחבלים שתקפו ממש קרוב לבית הספר אילו כיתה שלמה הייתה משתחררת כמובטח רבע שעה לפני הזמן מפחיד לחשוב מה היה הסוף.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק TONYBEJERANO

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • גם אם אלך בגיי צלמוות לא אירע רע כי אתה עימדי
הגנה ממעל
« להגיב #2 ב- : אוקטובר 25, 2010, 18:36:18 »
כל הכבוד :old_smiley:

ה' שומר עלייך
[i

זצ"ל
------------------------------------------------------------------------------
הזבל שיש לנו בעולם-הישמעלים,העמלקים,יונתן שפירא,יוסי שריד,ציפי ליבני,שמעון פרס
וכל שאר השמאלנים

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
הגנה ממעל
« להגיב #3 ב- : אוקטובר 25, 2010, 18:39:38 »
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=128175
"...ירה במחבלים והרג את אחד מהם. המחבל השני פתח בריצה לכיוון בית ספר סמוך. שוטרים וקצינים ששמעו את היריות החלו לרוץ... "
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק רועי דרקון צהוב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הגנה ממעל
« להגיב #4 ב- : אוקטובר 25, 2010, 21:12:49 »
לי גם קרה , מספר פעמים שהבולט בהם הוא :
היינו בתוך הסנטר (דיזינגוף) בפורים 1992 ,חבר רצה למשוך כסף בכספומט בחוץ ולא יודע למה אבל אמרנו לו שיעזוב עכשיו ושנלך הביתה ,בזמן שהיינו שם (ליד שער 7 ,הבורגר ראנץ) ראינו חברים רבים אשר הסתובבו שם גם ,בדרך לאוטובוס 1/2 דקה משם שמענו פיצוץ מטורף ..\
היה שקט מטורף לשבריר שניה ואז כל הזכוכיות של המבנה נפלו ורעש אזעקות מילה את האויר ,הסתובבנו וראינו מולנו ,30 מטר מולנו ,גיהינום ..
אם היינו הולכים למשוך כסף ספק אם הייתי רושם שורות אלו היום .

בכתה ב , בבנין של חבר (בן של הורים חברים) בבת ים בבנין ישן כאשר אין מעלית ויש עמודים לכל הגובה ומעקה מסביב ,ירדתי במהירות ונתלתי על העמודים תוך כדי קפיצה על גבי מספר מדרגות ,לאחר פעמים שלוש מהתנופה עברתי את המעקה ונשארתי תלוי בגובה 3 קומות שאני מחזיק את עצמי
לשניה לבד ואז אבי ,זצ"ל,קפץ קומה שלמה ,תפס אותי והרים אותי ..
אלה הבולטים ,הרגשתי ברמות נמוכות יותר (לא עניין של חיים ומוות ..) גם השגחה עליונה .
ברוך השם .

צריך לחלק את ירושלים ,אנחנו למעלה והם למטה . . .

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
הגנה ממעל
« להגיב #5 ב- : נובמבר 11, 2010, 09:15:01 »
איינשטיין טען (לפחות לפי מה שרשום בויקיפדיה) שהאל אינו אישי.

אני חולק עליו. על הגאון. כי לדעתי האל הוא אישי: האדם הכי שנוא עליי מתקופת בית הספר, במלחמת לבנון השניה נפל לו טיל על הבית. אני לא רומז שאפשר להסיק מכך על מקרים אחרים במלחמה זו, אני לא. אבל זאת לא מקריות שנפל טיל דווקא על בית של השנוא עליי מכולם. מה קרה לו אינני יודע וזה גם לא מעניין אותי.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
הגנה ממעל
« להגיב #6 ב- : נובמבר 13, 2010, 11:49:05 »
זה מה שעצוב בדור שלנו.. הקב"ה כל יום כל רגע ורגע עושה ניסים ונפלאות ועם כל המדע המודרני הכל נראה "טבעי" ושום דבר לא "נס" והכל ב"מקרה"..

אנשים נצלים כל יום מאסונות ובמקום שיגידו הגומל הם יגידו "לעע בזכות המעקה לא נפלתי לתהום"

יש סרטון ביוטיוב של הרב אמנון יצחק על עשרות פיגועים ורקטות שנפלו בשטחים פתוחים, מחבלים שנתפסו ברגע האחרון ומחבלים שפתאום התחרטו והסגירו את עצמם..

והכל "בזכות" התושיה ולא בזכות הקב"ה.. אתה מבין לאן הגענו..

ישר כוח, שבת שלום.

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
הגנה ממעל
« להגיב #7 ב- : נובמבר 21, 2010, 05:17:57 »
מחבלים שנתפסו ברגע האחרון ומחבלים שפתאום התחרטו והסגירו את עצמם..

על זה לא שמעתי אחי, אשמח אם תצרף מקור, זה יחזק את האמונה באל ואת תנועתנו.
אכן קרה לנו נס בשדרות, ואת זה דווקא ראיתי שהרב אמר. - אמנון יצחק. גם בקרית שמונה בוודאי קרו לנו ניסים (פעם היישוב הזה הופגז).

המדע המודרני לא הצליח למדל את הרוחות - כל התחזית מזג-אוויר זה שטויות. את התנהגות הים המדע יותר הצליח למדל. אבל הים תלוי ברוח, והרוח תלוי בהשם:

בראשית פרק ח פסוק א:
וַיִּזְכֹּר אֱלֹהִים אֶת נֹחַ וְאֵת כָּל הַחַיָּה וְאֶת כָּל הַבְּהֵמָה אֲשֶׁר אִתּוֹ בַּתֵּבָה וַיַּעֲבֵר אֱלֹהִים רוּחַ עַל הָאָרֶץ וַיָּשֹׁכּוּ הַמָּיִם
« עריכה אחרונה: נובמבר 21, 2010, 05:28:03 על ידי yossso »

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
הגנה ממעל
« להגיב #8 ב- : נובמבר 21, 2010, 05:25:50 »
משהו שקרה לי:

כשנולדתי,
הייתי צריך לעבור ניתוח נדיר ומסוכן.
ההריון של אמי הסתבך והייתה לה רעלת הריון שגרמה לי למום פנימי נדיר.
הרופאים היו אובדי עצות.
אחריי שעתיים החליטו להכניס אותי לניתוח מסוכן ומסובך.
דודתי נסעה לרב באותו הזמן,
היא הגיעה אליו ושאלה אותו האם אני יחיה
הרבי הביט לה בעיינים ולפתע היה ניצוץ בעייניו- הוא קרא "כן!"
אחריי שעות יצאתי מחדר הניתוח,
חי.

והנה אתה איתנו, ברוך השם. :dance: תודה ששיתפת.  

בית ראשון מהשיר של עופרה חזה - תפילה:

הוא היושב לו שם במרומים
הוא הרופא כל חולים
הוא הנותן רוב שמחה לילדים
הוא העושה משפטים