כתב נושא: "כל הפוליטיקאים חארות" - האם זה באמת כה פשוט?  (נקרא 1979 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
נתן זהבי (זהבי עצבני) על רגל אחת: "כל הפוליטיקאים [קללות]". וזהו! שום עומק.

איך מזהים דמגוגיה? בדמגוגיה מופיעה המילה 'כל'. המשפט הוא קצר וקליט (אבל הכי חשוב, קליט). המשפט נשאר אותו דבר כבר שנים בלי

מילימטר של שוני, למרות שהוא הוכח כבר כשגוי.

אנשים אוהבים את זהבי, גם אנשים שהם לא כאלה טמבלים, אלא ממוצעים ומעלה. מעריצים את זהבי. לא רק שהם אומרים 'כל

הפוליטיקאים חארות', הם גם מלאי גאווה, וגם התנשאות, בכל פעם שהם מציינים את הסיסמה הזאת - כאילו שהם הגיעו אליה בכוחות עצמם.

גם זה טריק. - אבא שלי אומר (הוא מקור גרוע אמנם) שהיטלר מעולם לא אמר מפורשות לעם הגרמני לרצוח יהודים. אני חושב שלפעמים

רמיזה לעשות משהו, היא יעילה יותר, כי אז מי ששומע את זה לא מרגיש שנתת לו פקודה, אלא מרגיש שנתת רמז והוא הצליח להבין אותו (גם

אם הרמז לא יכול בכלל להשתמע לשני פנים, וגם אם הרמז פשוט למדי), ואז הוא יוצא לבצע את הרמז (את הפקודה) בגאווה ומרגיש חכם.

מיליוני אנשים מרגישים חכמים. האם מיליוני אנשים הם חכמים? אם זה היה נכון, אז למילה חכם לא הייתה משמעות. חכם זה חכם ביחס

לאחרים - חכם זה דבר יחסי.

מנסים למכור לנו רעיון שבו לכאורה עומד שדרן רדיו ונכנס באומץ מול כל הפוליטיקאים. בנאדם אחד, מול 120 אנשים. גם מספרים לנו סיפור

על כך שהתוכנית הורדה בעבר מהרדיו. (לא מספרים לנו איך היא פתאום חזרה לאוויר, זה לא חשוב. בכלל.). שימו לב שיש 120 פוליטיקאים

בכנסת, האנשים אשר להם יש כביכול הכי הרבה כוח במדינה (איזה כוח יש לח"כ? גנדי נרצח, ארגון טרור כמו 'החזית העממית' יכול לרצוח

ח"כ.), 120 פוליטיקאים. בואו נגיד שכן יש להם כוח. אני משוכנע שלפחות אחד מהם - אחד מתוך 120 פוליטיקאים, היה מתנגד לתוכנית הזאת

ומנסה להוריד אותה מהאוויר (וזה בתנאי שאיכפת לו משאר הפוליטיקאים. או בתנאי שהפוליטיקאים מאוחדים זה עם זה בתור פוליטיקאים) אם

זה היה מזיז לו. ואני גם משוכנע שאם פוליטיקאי אחד היה עושה את זה: 1. העיתונות הייתה מדי מראה את זה, וצועקת "הנה, יש לנו מתנגדים,

אז כנראה שאנחנו בדרך הנכונה.". 2. העיתונות הייתה צולבת אותו כמו כלום. תראו איך העיתונות והמשטרה משתפים פעולה בשביל לעכב

ראשי ממשלות ושרים חשובים, או אפילו להפיל נשיא מכהן כי "הוא מיזמז לה ת'ציצים" או הטריד מינית או איך שזה נקרא, שגם אם זה נכון - זה

לא מעניין! ואגב, זה דומה למה שקרה עם קלינטון. רק שקלינטון צריך היה לעוף, מסיבות אחרות לגמרי.

בואו נשאל דבר כזה: אם הפוליטיקאים היו מאוחדים בינם לבין עצמם, למה הם כל הזמן צועקים בכנסת זה על זה? מה אנחנו אוהבים לומר

לעצמנו? "הפוליטיקאים הישראלים הם ברברים - חסרי תרבות", כאילו הפוליטיקאים שלנו הכי גרועים. זה שבאנגליה הפוליטיקאים יושבים עם

כוס תה, עוקצים אחד את השני, ולא מרימים את הקול, זאת רק הוכחה לכך שלא באמת איכפת להם מהנושאים שעל סדר היום.

בכלל, בין ישראלים זה מקובל לומר על עצמנו שאנחנו ברברים. - ישראלי אחד סרח = כל הישראלים ברברים: "ככה זה, זה אופי ישראלי." אמר

יוסי לשמעון, כי איציק סרח. איציק זה כל הישראלים... מעניין כמה ישראלים אני מייצג. תמיד מספרים לנו שישראלים גונבים מגבות או ברזים

ממלונות באירופה. שאלה פתוחה: האם מישהו כאן עשה את זה, או מכיר אדם שיכול להעיד שהוא עשה את זה? אני רוצה לראות ראיות לטיעון

הזה. זה חשוב לי.

האמריקאים גאים בעצמם - אנחנו גאים בלזלזל בעצמנו - כל מי שאומר "ישראלים ברברים" אתה תמיד מרגיש התנשאות או כעס כשהוא אומר

את זה. כעס זה כי ישראלי אחר דרך עליו (זה נכון שישראלים דורכים אחד על השני - הוכחה ששום אחדות לאומית לא נשארה לנו). התנשאות

זה כי הוא חש ביטחון. כי אם אמרו את זה בטלויזיה, אז מי יעיז להתמרד בזה?

כבר שכחנו איך נראה בנאדם שבאמת איכפת לו. כשאתה מנסה לעשות צדק ולהתווכח מול בן זונה (אם פעם היה לך האומץ לנסות לעשות

דבר כזה), אתה יודע איך זה נראה? בדיוק ההיפך ממה שהסרטים בהוליווד מלמדים: אתה בוכה/מייבב, מתבלבל במילים, עוצר בשביל להיזכר

כי נקטע לך חוט המחשבה, מדבר בלהט ובכעס - שופך הכל החוצה, כולך מתרגש. הבן זונה בד"כ מנצל את הרגעים שבהם אתה עוצר בשביל

להיזכר, ע"מ לדחוף כל מיני משפטים ציניים (שהוא תמיד אומר אותם בקרירות ובאדישות) כמו "הוא לא נורמלי", כל מטרתו היא לעקוץ אותך

ולהשתמש בטריקים, כי האמת איתך וגם הוא יודע את זה, הרבה פעמים אתה גם שומע קורטוב של התנשאות בפיו, כלומר הוא לא מתעמת

איתך ישירות, הוא למשל אומר למישהו שנמצא לידו "הוא משוגע" (הוא מדבר עליך עם מישהו אחר). חשוב להבין כל טריק! אבל במשך השנים

נבנו כ"כ הרבה טריקים עבור הצד הלא צודק. "אומנות הויכוח", משהו כזה, ויש לצד הצודק כ"כ הרבה מה ללמוד בשביל שהוא יוכל אשכרה

לנצח באופן אפקטיבי בויכוח, אבל הטובים אף פעם לא מסתבכים לכאלה רמות - הם חושבים שהם רק יגידו את האמת, וה' כבר ייתן להם כוח.

אה כן? אז למה הוא לא עושה את זה? האמונה בה' ויכולותיו לא צריכה לבוא *על חשבון* היותך אדם פרקטי, בעיות פותרים באופן פרקטי.

אמונה ומיתולוגיה, כבודן במקומן מונח, נועדו לדברים אחרים (כמו להכניס בך השראה וכוחות נפש בלתי רגילים, לזמן מוגבל).

במשחקים הקלאסיים של Blizzard Entertainment: דיאבלו 1 ו- Warcraft II, היוצרים ניסו לרמוז לנו, כבר בשנת 1995, על העלייה ההולכת

וגוברת של האיסלם. בעיקר ב- Diablo - הם אשכרה אומרים שם "Diablo - The lord of Terror", כל הדיאבלו הזה נראה לי כמו השראה

מהשאריה.
במשחק Warcraft II יש סרטון שבו Orc (כלומר foot-soldier של הרעים) שורף 3 שבויים בעודם בחיים.

אה כן.. פוליטיקאים. כאילו לכל שאר הארגונים אין כוח: משטרה, תקשורת, בית המפשע. פעם הייתי עם פסיכולוג, בגיל 17 (די כפו עליי את

זה), שאלתי אותו למה הוא קורא דווקא הארץ, ולא ידיעות או מעריב, אז הוא אמר שבהארץ, יש לפחות איזה מינימום של אמת. ואז הוא עמד

על הברכיים ובעטתי לו במצח. סיפור אמיתי. (חוץ מהחלק האחרון)

אם העם חושב בצורה כזאת - 'כל הפוליטיקאים חארות', אף אזרח לא ינקוף אצבע בשביל להרים קדימה את הפוליטיקאים הכן טובים. וכל פעם

שפוליטיקאי עושה מהלך פחדני, כולם פשוט קוראים לו בוגד, או 'ימני מזויף'.. נו באמת... פוליטיקאי יודע שהוא לא יכול לעבוד לבד - הוא צריך

גב מאיפשהו. כל פוליטיקאי שבאמת מנסה ללכת בדרך הישר, מיד מנסים לדפוק אותו - איציק מרדכי (לא זוכר), אריק שרון (לדעתי, נרצח.),

ליברמן (משטרה), ביבי (עליהום תקשורתי, חדירה לחיים פרטיים, העובדה שאני יודע שיש לו ילד בן 8 בשם 'יאיר' אמורה להדליק נורה אדומה),

קצב (אישום באונס + מיזמוז ציצים, ואיזה יופי - הפמיניסטיות בארץ המציאו מילה חדשה בעברית: אינוס. כמו אונס, רק חלש? לא איכפת לי.),

רפול (לדעתי, נרצח.), גנדי (נרצח), אולמרט (משטרה) (זה נכון שאולמרט היה שמאלני מטומטם פעם, גם אני ראיתי את הוידאו מול כהנא

ביוטיוב. אבל בחיית - אנשים משתנים, בכל זאת שרון בחר אותו להיות יד ימינו, מה.. סתם ככה? שרון הוא אידיוט? אין לי מושג מה נכנס בו

שגרם לו לבצע התנתקות ונסיגה. זה לא האופי שלו. אדם לא משנה את אופיו בוואת אחת. משהו מאד חשוד פה. אני יודע שנוח לכם לחשוב

במושגים פשוטים כמו 'הוא היה מושחת' או 'הוא סטה מדרכו' אבל זה כבר בנאדם עם קבלות-שטח - הערבים רועדים מפחד - בשבילם הוא

רוצח. לפי האופי שלו, מה שהוא צריך היה לעשות כשהוא עלה, זה לסלק את הערבים. אפילו כהנא אהב אותו, אותו ואת רפול.).

אז אחרי שפוליטיקאי נבחר, ומשוכנע שעכשיו כשהוא בפוליטיקיה, הוא מוגן, אבל בעצם מגלה שהוא הרבה יותר חשוף לתקיפות מכל עבר

מאשר כאשר הוא היה אזרח, ורואה לפי היסטוריה מעשית שכל

אפילו פוליטיקאי מהשמאל - חיים רמון, כאשר העיז להביע אמת, אפילו הוא הואשם בהטרדה מינית.. החנון הזה - תארו לעצמכם.. אני לא

מסוגל לדמיין את רמון תופס למזכירה את התחת השמאלי עם כל היד ואומר 'מותק.. זיון או שאת מפוטרת', לא מסתדר... (גם אם הוא כן היה

עושה את זה, לדעתי זה היה מגניב! כאילו מה.. הוא אנס אותה? לא חשוב, זו דעתי.). אפילו פמיניסטית מובהקת כמו יעל דיין (הבת של משה

דיין) יצאה להגן עליו... יעל דיין היא אדם טיפש שאמר 'את הכוח המיליטנטי שירשתי מאבי אנצל נגד גברים' משהו כזה. זה שהיא הגנה על רמון

רק מראה ש*אפילו* פמיניסטיות רדיקליות הן סוג של קורבן. *אפילו* הן, שהן הדבר הכי גרוע אולי במדינה הזאת. מה לעשות - אני לא מאמין

שרוע הוא דבר מולד. אני מאמין שרוע הוא תוצאה של תחושה רעה שמתקבלת מהסתכלות שגויה על דברים, שמתקבלת מפגיעה רגשית

מסוימת בלב של האדם (יחס לא יפה מהמשפחה) וממה נובע יחס לא יפה מהמשפחה? זאת האקסיומה - את זה לא הצלחתי לפענח. ברור לי

שאבא שלי התייחס אליי רע כי ההורים שלו התייחסו אליו רע, השאלה היא מה העניין פה? איך זה *התחיל*, כנראה שבדור מסוים הייתה

משפחה נורמלית פחות או יותר, משהו קרה לאבא או לאמא (בהדרגה או בוואת אחת), וזה קילקל את המשפחה. אבא אומר שסבא היה כוהן

גדול (לא סתם עוד כוהן, אלא כוהן גדול). בארץ הסבא נהיה חלבן - מוכר חלב, כל החיים עסוק בלמכור חלב, בנאדם שהתפקיד המקורי שלו

היה להיות אדם חושב שמראה לאנשים את הדרך ותוהה על דברים ברומו של עולם, ונותן כיוון, עכשיו צריך לעשות דבר פיזי פשוט, וגם להשפיל

את עצמו אולי. תראו את הפרק הבא של Family Guy ותבינו:

http://www.watch-family-guy-online.com/season-8/episode-9-business-guy/

אז אתם רואים? גם השמאלנים בכנסת, גם הימניים "המזוייפים" בכנסת, וגם הימניים האמיתיים בכנסת, הם חסרי כוח מול איזשהו כוח אדיר

שלא בדיוק ברור ומוגדר מה הוא ומי הוא (לדעתי זה ארגוני טרור + משטרה + בתי המשפט + ארגוני נשים + קבוצה מסוימת של עו"דים כמו

לאה צימל (עו"ד שמגינה על טרוריסטים). הם כולם באותו ראש: השמדת ישראל. למרות שהמשטרה היא יותר נראית לי פיון של ארגוני הנשים

ושל בתי המשפט). העובדה היא, שיש מריבות בין צדדים בימין. כשאנשים מסודרים בכת, אין מריבות ביניהם. בשמאל אין מריבות - אין ריב בין

השמאל המתון לשמאל הקיצוני. גם אם יש פה שמאלני, האם הוא יכול להצביע על מנהיג שמאל שהוא לא סובל? האם הוא יכול לומר "היי! עד

כאן! זה כבר יותר מדי שמאלה!" ? אם כן, בסדר, אשמח לראות את זה, אולי יש יותר עומק לתמונה. (אפילו השמאלנים שקוראים להשמדת

ישראל. אם פשוט מיואשים מאיך שהמדינה מתנהלת כי רוב הישראלים שהם פגשו הם באמת לא נחמדים כ"כ, ורוב הערבים שהם פגשו, דווקא

כן. (זה קרה גם לי, העניין הוא שזה לא כזה פשוט. תראו את הישראלים של שנות ה- 50.. מה הפך אותנו לכאלה חארות תוך 50 שנה אם היינו

כאלה אייזן לפני 100 עד 50 שנה? זה לא הגיוני!) השאלה הנשאלת היא, איך השמאלני הקיצוני יכול להגיד כן להשמדת המדינה? הרי זאת

תמיכה ברציחה של 5 מיליון בני אדם. השמאלני הקיצוני הוא לא פציפיסט? הוא לא בעד שלום?)
תראו את השמאלני של נטורי קרתא:

תשימו לב איך הוא מדבר. - הוא לא הבן זונה שחשבתם - הוא אשכרה מאמין בצדקת דרכו! הוא מנסה להסביר אותה.
הוא לחלוטין טועה, ואין ספק ש- "השתחרר לו בורג" כמו שאומרים, אבל זה לא אדם רע! זה מה שמדהים. אתם צריכים ללמוד ללקט עובדות,

ואז לחקור אותם. לא לקחת עובדה אחת ולהזניח אחרת, ואז לקבוע מסקנה. ככה הימין ינצח לאט מאד. ככה הנורמליות תנצח לאט מאד.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
"כל הפוליטיקאים חארות" - האם זה באמת כה פשוט?
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 02, 2010, 23:14:57 »
ובואו אגלה לכם את הסוד על משה קצב..

משה קצב היה האיש ששינה את "יום האם" ל- "יום המשפחה".

זו, ואולי עוד דברים שאינני יודע, הייתה הסיבה להפלתו.

לא כי הוא מזרחי.
לא אונס, סתם מיזמוז תחת, או ... אינוס. או שאולי אינוס דווקא כן היה שם. בטלויזיה אומרים שכן. הטלויזיה לא משקרת. מה.. שהיא תשקר למיליוני צופים? ועוד במודע? זה יהיה נורא לא מוסרי. אורלי וילנאי פדרבוש והפריק שאיתה, מצליח, אברמוביץ, יונית, ורביב דרוקר, נמנים על חבריי הטובים ביותר. למעשה הם חבריי היחידים.

אנשים מדליקים טלויזיה כדי ש- "זה ירגיש כאילו יש אנשים בבית".. כן, אבל *איזה* אנשים.. חבורת סמרטוטים שאגרסיביים סתם, משוכנעים שהם צודקים, אין ביניהם אפילו אדם אמיץ אחד שיגידו משהו שטיפה סוטה מהנורמה. - זה מדהים. יש איזשהו עיתונאי מוכר, שהחליט "יאללה, אני ילך ויעשה מעשה" ואז כתוצאה העיפו אותו משם? לא שידוע לי. אבל יש פוליטיקאים שעשו את זה. למשל גנדי. אממ..
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)