כתב נושא: סרטון מזעזע ביותר של עריפת-ראש של חייל אמריקאי בידי מחבלים ערבים בעיראק  (נקרא 112270 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
לא כל מלחמה כמו שאתה יודע היא יריות. יש מלחמות פסיכולוגיות ודיפלומטיות למשל. מצרים, טורקיה, סוריה. כולם אותו דבר. כשההבדל היחיד ביניהן הוא רמת החימוש. מצרים מסייעת בכך שאינה מונעת הברחות, זה סיוע. האם היא יכולה למנוע? כן. האם היא מונעת? לא. ועכשיו למישור הדיפלומטי. מצרים לא רוצה את ישראל. היא סובלת אותנו אבל המצרים גם בתרבות שלהם וגם ביומיום שלהם, בזים לישראל וליהדות ואפשר לשמוע זאת במסגדים, לא צריך ללכת לאל קעידה. אותו דבר טורקיה, רק שטורקיה לא מסייעת לאויב, היא פשוט נלחמת בנו במישור הדיפלומטי.

לא מזמן גורמי ביטחון בישראל שיבחו את מצריים על הניסיון למניעת הברחות, היא אפילו רכשה מערכות לאיתור מנהרות לפני 3 שנים:
http://news.walla.co.il/?w=//1213702

היא אפילו התחילה להקים קיר פלדה
http://news.walla.co.il/?w=/17/1620185

מנהרות שמצריים חשפה
http://www.haaretz.com/hasite/spages/996190.html
http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/80501

מנהרות מסכנות את ביטחון מצריים, מתוך 1200 המנהרות הקיימות(דאז)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3825316,00.html

ציטוט
העיתון מציג את המנהרות כבעיה לאומית, המסכנת בין היתר את הביטחון במצרים. בין היתר נטען כי אנשי חמאס השתמשו במנהרות כדי להבריח את מבצעי הפיגוע במרכז קהיר לפני כשנה. "דבר זה מעלה את השאלה האם המנהרות הללו מאיימות על ביטחוננו הלאומי?", נכתב.
 הגורמים המפעילים את המנהרות מכונים בדיווח "מאפיית מנהרות". אותם גורמים פתחו לא אחת באש לעבר כוחות הביטחון המצרים, והרגו או פצעו חיילים. תופעה זו אף התרחבה לאחרונה, לאחר שאנשי משמר הגבול המצרי הפכו "מטרה לכדוריה של 'מאפית ההברחות'", נכתב.
העיתון דיווח כי בחודשים האחרונים נהרגו עשרות חיילים מצרים בעימותים עם מפעילי המנהרות - האחרון שבהם נהרג בשבוע שעבר. בצד הפלסטיני, גבתה תעשיית המנהרות כ-117 קורבנות - חלקם לאחר שמנהרה קרסה עליהם, אחרים בשל לחץ אוויר או מים שהזרימו המצרים לתוך המנהרה. מדובר, ללא כל ספק, בבעיה חמורה - הן למצרים והן לעם הפלסטינ
י.

לא פעם היא התעמתה עם פעילי חמאס, עצרה, החרימה הברחות וכן הלאה.
אם היא מונעת במאה אחוז? ברור שלא, אבל גם ישראל לא.

בניית מכשולים תת קרקעיים על ידי מצריים
http://www.terrorism-info.org.il/malam_multimedia/Hebrew/heb_n/html/hamas_094.htm

אולי היא עושה זאת רק למען הפרוטוקול? אולי, אותם גורמי ביטחון חשבו אחרת
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/844/838.html

בנוגע לדיפלומטיה, לא פעם מצריים ביקרה את התנהלות חמאס ועמדה לצד ישראל. אתה צריך להבדיל בין פרטים במצריים לבין הרגולטור המצרי.
2 דברים שונים.

« עריכה אחרונה: מרץ 07, 2010, 07:06:27 על ידי אוהד הפועל »

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

לא מזמן גורמי ביטחון בישראל שיבחו את מצריים על הניסיון למניעת הברחות, היא אפילו רכשה מערכות לאיתור מנהרות לפני 3 שנים:
http://news.walla.co.il/?w=//1213702

היא אפילו התחילה להקים קיר פלדה
http://news.walla.co.il/?w=/17/1620185

מנהרות שמצריים חשפה
http://www.haaretz.com/hasite/spages/996190.html
http://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/80501

מנהרות מסכנות את ביטחון מצריים, מתוך 1200 המנהרות הקיימות(דאז)
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3825316,00.html
י.

לא פעם היא התעמתה עם פעילי חמאס, עצרה, החרימה הברחות וכן הלאה.
אם היא מונעת במאה אחוז? ברור שלא, אבל גם ישראל לא.

בניית מכשולים תת קרקעיים על ידי מצריים
http://www.terrorism-info.org.il/malam_multimedia/Hebrew/heb_n/html/hamas_094.htm

אולי היא עושה זאת רק למען הפרוטוקול? אולי, אותם גורמי ביטחון חשבו אחרת
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/844/838.html

בנוגע לדיפלומטיה, לא פעם מצריים ביקרה את התנהלות חמאס ועמדה לצד ישראל. אתה צריך להבדיל בין פרטים במצריים לבין הרגולטור המצרי.
2 דברים שונים.

את מיזה מעניין שהם "מנסים"? הם סתם עושים הצגה כדי להיראות "טובים".אני רוצה שלא יהיו מנהרות לגמרי ויש אלפים.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

את מיזה מעניין שהם "מנסים"? הם סתם עושים הצגה כדי להיראות "טובים".אני רוצה שלא יהיו מנהרות לגמרי ויש אלפים.

גם שצה''ל היה שם היו אלפי מנהרות.

גורמי ביטחון באים ומציינים לשבח את פעולותיהם של מצריים.

אבל לא זה הצגה. מי אמר? יובל המבולבל.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

גם שצה''ל היה שם היו אלפי מנהרות.

גורמי ביטחון באים ומציינים לשבח את פעולותיהם של מצריים.

אבל לא זה הצגה. מי אמר?

נכון כי צה"ל מקבל הנחיות מהממשלה השמאלנית שלא נותנת להם הוראה לעשות מה שצריך.למי אכפת מה ה"גורמי  ביטחון" האלה אומרים.הם גם שמאלנים והם ידועים שזה לא נכון.רואים שיש מנהרות וחמאס עדיין מבריח ומתחמש  ומתעצם אז לא משנה שהם משבחים אותם.

יובל המבולבל.

יצחק רבין

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

איזה אדם הוגן וכן לא יראה ביהדות [=מה שמתקרא "ציונות"] "חילונית" גזענות וצביעות?

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

נכון כי צה"ל מקבל הנחיות מהממשלה השמאלנית שלא נותנת להם הוראה לעשות מה שצריך.למי אכפת מה ה"גורמי  ביטחון" האלה אומרים.הם גם שמאלנים והם ידועים שזה לא נכון.רואים שיש מנהרות וחמאס עדיין מבריח ומתחמש  ומתעצם אז לא משנה שהם משבחים אותם.

יצחק רבין

אז רגע צה''ל והממשלה גם שונאת אותנו? הם גם האויב?

ונכון גורמי הביטחון השמאלנים סתם אומרים. כולם עובדים עלינו רק אתה, אחרי שנים של ניסיון צבאי יודע.

שימי תבורי

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

איזה אדם הוגן וכן לא יראה ביהדות [=מה שמתקרא "ציונות"] "חילונית" גזענות וצביעות?

??

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
סרטון מזעזע ביותר של עריפת-ראש של חייל אמרי&#
« להגיב #207 ב- : מרץ 07, 2010, 10:21:53 »
בס"ד

אז רגע צה''ל והממשלה גם שונאת אותנו? הם גם האויב?

ונכון גורמי הביטחון השמאלנים סתם אומרים. כולם עובדים עלינו רק אתה, אחרי שנים של ניסיון צבאי יודע.

שימי תבורי

יש לנו ממשה בוגדנית שלא עושה מה שצריך כדי שיהיה ביטחון.
אין לי אפילו יום של ניסיון צבאי ואני ידוע שהם עובדים עלינו.תסתכל בעצמך:למה יש מנהרות? למה יש להם רקטות והם כל הזמן מתחמשים אם הם לא עובדים עלינו.צריך להיות עיוור כדי לא לראות מה קורה.זה כל כך ברור.

דודו טופז

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

??

הם רואים בציונות כגזענות,

"ציונות חילונית"/"יהדות חילונית" הינן גזענות.

יהדות אמיתית [גם ציונות אמיתית] שמבוססת על התורה הינן צדק ואמת.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #209 ב- : מרץ 07, 2010, 11:08:56 »
בס"ד

יש לנו ממשה בוגדנית שלא עושה מה שצריך כדי שיהיה ביטחון.
אין לי אפילו יום של ניסיון צבאי ואני ידוע שהם עובדים עלינו.תסתכל בעצמך:למה יש מנהרות? למה יש להם רקטות והם כל הזמן מתחמשים אם הם לא עובדים עלינו.צריך להיות עיוור כדי לא לראות מה קורה.זה כל כך ברור.

דודו טופז

אז הממשלה היא אנטישמית שרוצה להשמיד את כולנו?
ואם אין לך יום אחד של ניסיון צבאי, אז איך אתה יודע שאפשר לחסום את כל ההברחות האלו בכל כך קלות.

אלי פיניש

רון-בבקשה הסבר. כיצד(ועוד שזה בה ממך) ציונות חילונית היא גזענית(במיוחד שאתה לא מתרץ את עמדתך בכך שאינך מאמין בקיומו של גזע)?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #210 ב- : מרץ 07, 2010, 11:11:47 »
בס"ד

רון-בבקשה הסבר. כיצד(ועוד שזה בה ממך) ציונות חילונית היא גזענית(במיוחד שאתה לא מתרץ את עמדתך בכך שאינך מאמין בקיומו של גזע)?

מה ההצדקה של הציונות החילונית ברציחתם של מאות אלפי פלסטינים שרק רצו לחיות על אדמתם והיותה של מדינת ישראל מעין המשך ישיר לקולוניה סלווקית וממלכה צלבנית בלב העולם המוסלמי?

* המודגש כמובן נאמר בציניות.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #211 ב- : מרץ 07, 2010, 11:16:25 »
בס"ד

מה ההצדקה של הציונות החילונית ברציחתם של מאות אלפי פלסטינים שרק רצו לחיות על אדמתם והיותה של מדינת ישראל מעין המשך ישיר לקולוניה סלווקית וממלכה צלבנית בלב העולם המוסלמי?

* המודגש כמובן נאמר בציניות.

פשוט, זה בית של העם היהודי מתוקף היותו יהודי. לנו זכות ההיסטורית(ללא קשר לדת) על אדמה זו. כיוון שיש כאן גם מוסלמים אנו מעוניינים להתחלק עמה על מנת לקדם את שני העמים לשלום.
וחוץ מזה אין כזה דבר גזע...

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #212 ב- : מרץ 07, 2010, 11:36:40 »
בס"ד

פשוט, זה בית של העם היהודי מתוקף היותו יהודי. לנו זכות ההיסטורית(ללא קשר לדת) על אדמה זו. כיוון שיש כאן גם מוסלמים אנו מעוניינים להתחלק עמה על מנת לקדם את שני העמים לשלום.
וחוץ מזה אין כזה דבר גזע...

הבעיה היא שאתה באת לכאן בלי הזמנתו של הבעלים הערביים ואף רצחת את בניו ובנותיו שרצו להחזירו בתירוץ עלוב של שואות וכדו'. לפניך היו פה כנענים שבכלל השמדת, יוונים, רומאים, ביזנטים, פרסים, טורקים, מונגולים ומה לא. למה להם יש פחות זכויות או אותה כמות זכויות שווה לך, פולש זר? למה אתה חושב שיש לך זכות להתחלק באדמתם בגלל קבוצות אנשים שחיו פה לפני אלפי שנים בזמן שאתה שינית תרבות ובעצם אין הבדל בינך לבין כל קולוניאליסט אחר? מי אתה שתזלזל בשאיפותיהם הלאומיות?
מה הקשר בינך לבין היהודים שחיו פה לפני היציאה לגלות רומא?

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #213 ב- : מרץ 07, 2010, 11:49:43 »
בס"ד

הבעיה היא שאתה באת לכאן בלי הזמנתו של הבעלים הערביים ואף רצחת את בניו ובנותיו שרצו להחזירו בתירוץ עלוב של שואות וכדו'. לפניך היו פה כנענים שבכלל השמדת, יוונים, רומאים, ביזנטים, פרסים, טורקים, מונגולים ומה לא. למה להם יש פחות זכויות או אותה כמות זכויות שווה לך, פולש זר? למה אתה חושב שיש לך זכות להתחלק באדמתם בגלל קבוצות אנשים שחיו פה לפני אלפי שנים בזמן שאתה שינית תרבות ובעצם אין הבדל בינך לבין כל קולוניאליסט אחר? מי אתה שתזלזל בשאיפותיהם הלאומיות?
מה הקשר בינך לבין היהודים שחיו פה לפני היציאה לגלות רומא?

מה זאת אומרת? אני חלק מהעם היהודי, ורק לתקן את כמה נקודות היסטוריות, גם "שהלכתי" נשארו יהודים בישראל/פלסטינה דאז.  
נוצר סכסוך, והגיע הסכם מהאום על הזכות שלי להיות פה עם בית לאומי לעמי(העם היהודי).
זכות ההיסטורית הזאת, מימים ימימה, עוד בימי דוד המלך, מוכיחה שאדמה זו הייתה שלי.
יש להם שאיפות לאומיות? זכותם המלאה, לכן יש את אופציה הפשרה, לא רוצים? תחיו ככה.
איך נגיע לאופציה? כתבתי כבר בהודעה לנץ.
ומה הקשר ביני לבין היהודים שחיו פה לפני היציאה לגלות? שנינו מאותו עם יהודי. אני ממשיך את דורותיו.
יש לי תרבות שונה? הערכים שלי עדיין יהודים.
אין זה משנה את העובדה ההיסטורית שכאן הוא מקומי ומקום עמי.
אין זה כמובן משנה שכאן יש גם זכות ערבית לאומית, במקרה זה פלסטינית על חלק משטח הסכסוך.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #214 ב- : מרץ 07, 2010, 11:59:39 »
בס"ד

מה זאת אומרת? אני חלק מהעם היהודי, ורק לתקן את כמה נקודות היסטוריות, גם "שהלכתי" נשארו יהודים בישראל/פלסטינה דאז.  
נוצר סכסוך, והגיע הסכם מהאום על הזכות שלי להיות פה עם בית לאומי לעמי(העם היהודי).
זכות ההיסטורית הזאת, מימים ימימה, עוד בימי דוד המלך, מוכיחה שאדמה זו הייתה שלי.
יש להם שאיפות לאומיות? זכותם המלאה, לכן יש את אופציה הפשרה, לא רוצים? תחיו ככה.
איך נגיע לאופציה? כתבתי כבר בהודעה לנץ.
ומה הקשר ביני לבין היהודים שחיו פה לפני היציאה לגלות? שנינו מאותו עם יהודי. אני ממשיך את דורותיו.
יש לי תרבות שונה? הערכים שלי עדיין יהודים.
אין זה משנה את העובדה ההיסטורית שכאן הוא מקומי ומקום עמי.
אין זה כמובן משנה שכאן יש גם זכות ערבית לאומית, במקרה זה פלסטינית על חלק משטח הסכסוך.

מיהו העם היהודי ומהי ההגדרה ליהודי?

נכון אבל העם היהודי יצא לגלות ארוכה ולא היווה רוב בארץ עד המאה ה-17 לטעותם. האם למהגר יהודי יש זכות לתבוע בית לאומי בניו יורק?

נכון הגיעה המלצה מהאו"ם שבעלי האדמה לא קיבלו. 

דוד המלך הרוצח כבש בכוח אכזרי את הארץ הזו והגלה חלק מתושביה, בנה על בתי תושביה הקודמים ומה לא - לפי ההיגיון הזה ליפנים יש זכות טריטוריאלית-לאומית בסין ולגרמנים יש כזו ברוסיה.

אז אתה אומר שאתה בא לארץ הזו מאירופה בטענה שבגלל שקומץ קולוניאליסטים ממצרים/ארם נהריים יש לך זכות לעשות את כל הדברים האלה ועוד מעז לנגוס ברצון הלאומי של הערבים לחזור לחורבות בתיהם שעליו אתה יושב בשייח' מוניס ואיפה לא?

איך אתה ממשיך את דורותיו אם אתה מתחלק באדמה שהוא לחם למענה בדם, יזע ודמעות בגלל סיבות שאתה מוצא חשוכות ולא מוסריות? איך אתה ממשיך את דרכו של דוד המלך אם אתה מוכן להרוס את מאמציו ולהחריב את ההישגים שלו, של קודמיו ושל ממשיכיו?

איך הערכים שלך הם עדיין יהודיים (=תורניים) אם הם רחוקים להפליא מכל הקשור לתורה והינך אף לא מאמין במהותה?

אז גם לכל אדם שעבר כאן אי פעם יש זכות על האדמה הזו.

אבל הם לא רוצים חלק אלא את הכל ואתה מחלק גם את מה שאתה מחשיב אדמתך [ולפיכך יורק בפרצוף לדוד המלך שאותו אתה כה מהלל] וגם את השטח שהם מחשיבים אדמתם. אין בזה תועלת וזה רק מביא לעוד דמים משני הצדדים - אתה רוצח לא קטן.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #215 ב- : מרץ 07, 2010, 12:37:52 »
ציטוט
מיהו העם היהודי ומהי ההגדרה ליהודי?

כיוון שהעם היהודי הינו בעל הדת היהודית והמוסרת היהודית- זו שאלה מורכבת.
על פי היהדות עצמה אדם שאמא שלו יהודיה הוא יהודי, וזו המוסרת שאנו שומרים. אך יש יוצאים מין הכלל שהם לא פחות מהעם היהודי.
 אדם שאבא שלו יהודי ואמו חצי יהודיה הוא מבחינתי יהודי.
כנ''ל אדם שרק אביו יהודי.
וכן הלאה.

ציטוט
נכון אבל העם היהודי יצא לגלות ארוכה ולא היווה רוב בארץ עד המאה ה-17 לטעותם. האם למהגר יהודי יש זכות לתבוע בית לאומי בניו יורק?

לא, כי מעולם לא היה לו קשר לניו יורק, כי בניו יורק הוא היה זר בתוך מדינה ולכן אין זה מקומו הטבעי להבדל מארץ ישראל.

ציטוט
נכון הגיעה המלצה מהאו"ם שבעלי האדמה לא קיבלו

ו?
ציטוט
דוד המלך הרוצח כבש בכוח אכזרי את הארץ הזו והגלה חלק מתושביה, בנה על בתי תושביה הקודמים ומה לא - לפי ההיגיון הזה ליפנים יש זכות טריטוריאלית-לאומית בסין ולגרמנים יש כזו ברוסיה.

אז אתה אומר שאתה בא לארץ הזו מאירופה בטענה שבגלל שקומץ קולוניאליסטים ממצרים/ארם נהריים יש לך זכות לעשות את כל הדברים האלה ועוד מעז לנגוס ברצון הלאומי של הערבים לחזור לחורבות בתיהם שעליו אתה יושב בשייח' מוניס ואיפה לא?

א. דוד המלך כבש את הארץ הזאת מאמונה תנכית, מעם אחר לגמרי.
ב. נוצר מצב חדש, שברור שלנו אותה זכות על אותה אדמה. הזכות אינה דווקא דתית, ומוכחת היסטורית(לאומת הזכות הערבית). מכאן יש צורך להתפשר להגיע להסכמה. השאיפות הלאומניות של שני הצדדים עוצרים את הפרוגרסיביות הטבעית הזאת.

ציטוט
איך אתה ממשיך את דורותיו אם אתה מתחלק באדמה שהוא לחם למענה בדם, יזע ודמעות בגלל סיבות שאתה מוצא חשוכות ולא מוסריות? איך אתה ממשיך את דרכו של דוד המלך אם אתה מוכן להרוס את מאמציו ולהחריב את ההישגים שלו, של קודמיו ושל ממשיכיו?

אני והוא מאותו עם, בניית העם הקדום הזה לפני כך וכך שנים, נותנת לי את הזכות לפיתוח העם הזה והליכתו למודרניזציה לקידום מעמדו והתפתחותו. אין קשר אחד לשני.

ציטוט
איך הערכים שלך הם עדיין יהודיים (=תורניים) אם הם רחוקים להפליא מכל הקשור לתורה והינך אף לא מאמין במהותה?

כיוון שהיהדות היא גם דת, אנו מעוניינים לשמור על המוסרת היהודית/דתית אשר מייצגת ומסמלת את העם שלנו, מנהגים שלנים, תרבות שלנו וכן הלאה.
אין זה בהכרח אומר שיש עלינו ללכת בדרכה באופן מוחלט.

ציטוט
אז גם לכל אדם שעבר כאן אי פעם יש זכות על האדמה הזו.

אולי, לא כל אדם טוען לזכות ואין זה רלוונטי למצב הנאו פוליטי היום.

ציטוט
אבל הם לא רוצים חלק אלא את הכל ואתה מחלק גם את מה שאתה מחשיב אדמתך [ולפיכך יורק בפרצוף לדוד המלך שאותו אתה כה מהלל] וגם את השטח שהם מחשיבים אדמתם. אין בזה תועלת וזה רק מביא לעוד דמים משני הצדדים - אתה רוצח לא קטן.

לא היללתי את דוד המלך, הראתי אותו כדוגמה לזכות קודמת על פניהם.
הם רוצים את כל האדמה? הם ישתנו, איך? הסברתי כבר.
וחילוק האדמה והבאת להפסקת שפיכות הדמים יעצור את שפיכות הדמים, להבדיל מ...

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #216 ב- : מרץ 07, 2010, 13:23:35 »
כיוון שהעם היהודי הינו בעל הדת היהודית והמוסרת היהודית- זו שאלה מורכבת.
על פי היהדות עצמה אדם שאמא שלו יהודיה הוא יהודי, וזו המוסרת שאנו שומרים. אך יש יוצאים מין הכלל שהם לא פחות מהעם היהודי.
 אדם שאבא שלו יהודי ואמו חצי יהודיה הוא מבחינתי יהודי.
כנ''ל אדם שרק אביו יהודי.
וכן הלאה.

דת יהודית לא קיימת אלא היהדות היא עם יחד עם מה שמתקרא "דת", זו מהות אחת שלא יכולה אחת בלי השניה [אם להביא גם את מילות האלמוות של דוסטוייבסקי "לא ניתן לדמיין את היהודי בלא אלוקים").
על פי היהדות [היא התורה ההופכת אותנו לעם מלכתחילה ולא לאיזה חצי FOLK) יהודי כן יכול להפסיק להיות יהודי [ע"ע עונש כרת שכולל כריתה מעם ישראל בנוסף] ועל כן אנו מצווים להוכיח את היהודים התועים [ביניהם היית אתה אם לא היית נלחם בכזה להט נגד האמונה היהודית למרות שהפסדת בויכוח על אמיתותה], ה"פלורליזם" המחשבתי הרס וצמצם מספיק את העם הזה.
אתה מביא את היהדות [שאתה מתייחס אליה בגוף שלישי] ומודיע מראש כי דעתך שונה משלה ובזה אתה מוציא את עצמך מהעם היהודי לפחות באופן המחשבתי [או שרשרת כזו: יהדות > עם יהודי > אינדיבידואל יהודי > לא מאמין בתורה ואף מטיל תיגר על אמיתותה > לא מאמין במהותך כיהודי].

אני שואל בקצרה: מה הופך אדם ליהודי [ואל תבלבל לי במוח בשיטת "מבחינת.." - אנו חוקרים את האמת שמקבילה לה לא יכולה להתקיים] או מהו מקור העם היהודי?

ציטוט
לא, כי מעולם לא היה לו קשר לניו יורק, כי בניו יורק הוא היה זר בתוך מדינה ולכן אין זה מקומו הטבעי להבדל מארץ ישראל.
איך לא היה לו קשר, הסבא והסבתא רבא שלו הגיעו לשם מרוסיה בזמנו ומאז הוא חי שם, משפחתו הקימה רשת בתי כנסת מפוארת שם, אפילו מסעדת פיצה כשרה ומה לא, מה הופך את אמריקה זרה לו ואת ארץ ישראל ללא-זרה?

ציטוט
ו?
מי שמה של המלצת האו"ם לקבוע את גבולות האדמה הערבית?

ציטוט
א. דוד המלך כבש את הארץ הזאת מאמונה תנכית, מעם אחר לגמרי.
א.) מהי אמונה תנ"כית? גם הנוצרים מאמינים בתנ"ך אבל יש להם אמונה אחרת לגמרי.
ב.) נכון, הוא כבש אותה מעמים אחרים, אבל כבר העובדה שהוא גזל מוכיחה כי ארץ זו אינה שלו אלא אם יש ייחוד מסויים וצידוק מסויים לכיבוש אדמה זו על ידי גורם אבסולוטי - אחרת גם לערבים יש זכות לכבוש את תל אביב [או לחזור אליה ולבנות מחדש את שייח' מוניס] ולך אין זכות לערער על צידקתם.

ציטוט
ב. נוצר מצב חדש, שברור שלנו אותה זכות על אותה אדמה. הזכות אינה דווקא דתית, ומוכחת היסטורית(לאומת הזכות הערבית). מכאן יש צורך להתפשר להגיע להסכמה. השאיפות הלאומניות של שני הצדדים עוצרים את הפרוגרסיביות הטבעית הזאת.
הזכות הערבית קיימת בדיוק כפי הזכות היהודית [שלא קיימת כלל אלא עם פאקטור נוסף שאינך מעז לנקוב בשמו ברוב צביעותך].
נכון אבל הם אינם רוצים להגיע להסכמה וגם אתה שמוצא בכיבושיהם הקולוניאליים של שליטים כאלה או אחרים מעמך [שאינך אפילו מאמין בקיומו אלא במוטציה] מוכן לוותר על מעשיהם ובכך מתייחס לאדמה הזו כרכושך הפרטי משום מקום.
השאיפות הלאומיות של הערבים הינה תחושה בריאה בדיוק כפי שהלאומיות היהודית [התורה] היא תחושה בריאה וצודקת שדת הפרגמטיזם וה"תבונה" רוצה להרוס בדיוק כפי שהרסה את חייהם של מיליונים כבר בכל רחבי העולם.

ציטוט
אני והוא מאותו עם, בניית העם הקדום הזה לפני כך וכך שנים, נותנת לי את הזכות לפיתוח העם הזה והליכתו למודרניזציה לקידום מעמדו והתפתחותו. אין קשר אחד לשני.
אבל איך העם הקדום [גם אתה קדום?] הזה נוצר?

ציטוט
כיוון שהיהדות היא גם דת, אנו מעוניינים לשמור על המוסרת היהודית/דתית אשר מייצגת ומסמלת את העם שלנו, מנהגים שלנים, תרבות שלנו וכן הלאה.
אין זה בהכרח אומר שיש עלינו ללכת בדרכה באופן מוחלט.
אבל מה מבדיל בינך לבין לא יהודי אם לא ה"דת"?
עצם העובדה שאתה לוקח חלק מההלכות והמצוות [ברמה התיאורטית כמובן, אני יודע שאין קשר ולו החלק ביותר בינך לבין התורה] ואת חלקן אתה פוסל אומרת שאינך לוקח בה חלק כיוון שאינך כן, אינך מקבל על עצמך את עול מלכות שמיים בשביל לקחת בה חלק של ממש, ומשלב בתוכה רעיונות זרים או בקיצור - מוטציה.
("עד מתי אתם פוסחים על שתי הסעיפים" אמר הנביא..)

ציטוט
אולי, לא כל אדם טוען לזכות ואין זה רלוונטי למצב הנאו פוליטי היום.
בטח שזה רלוונטי, כי אם זה תלוי בטענה לזכות הרי שכל שמאלן שחושב שארץ זו לא שלנו וארצנו היא באוגנדה או בכל גלות אחרת, הרי שאין לו זכות על האדמה הזו לטענתך?

ציטוט
לא היללתי את דוד המלך, הראתי אותו כדוגמה לזכות קודמת על פניהם.
בכיבוש קולוניאלי אכזר וזר?

ציטוט
הם רוצים את כל האדמה? הם ישתנו, איך? הסברתי כבר.
לא הסברת, הבאת עדות לקיום של יישוב יהודי אי שם בהיסטוריה ועל כן התכוונת למחוק יותר מאלף שנות קיום ערבי [ויהי המספר אשר יהיה] על אדמה זו, לעומת המוני יישובים ערביים, פרסיים, ביזנטיים וכו' שלהם אתה טוען אין זכות עליה כל עוד הם לא אומרים שכן?
האם זכות הכוח היא זו שקובעת או כוח הזכות?
האם אתה טוען שזה מוסרי להכריח 2 גברים להתחלק באשתו של אחד מהם?
ציטוט

וחילוק האדמה והבאת להפסקת שפיכות הדמים יעצור את שפיכות הדמים, להבדיל מ...

אבל העניין הוא שהחלוקה לא תעצור להפסקת שפיכות הדמים אלא להחרפתן כפי שהוכח מההיסטוריה - כיוון שגבר אחד מוכן למות למען אשתו והגבר האחר חושב שיוכל לקחת אותה בלילות בתמורה לתנאים נוחים שיספק לגבר השני.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ציטוט
דת יהודית לא קיימת אלא היהדות היא עם יחד עם מה שמתקרא "דת", זו מהות אחת שלא יכולה אחת בלי השניה [אם להביא גם את מילות האלמוות של דוסטוייבסקי "לא ניתן לדמיין את היהודי בלא אלוקים").
על פי היהדות [היא התורה ההופכת אותנו לעם מלכתחילה ולא לאיזה חצי FOLK) יהודי כן יכול להפסיק להיות יהודי [ע"ע עונש כרת שכולל כריתה מעם ישראל בנוסף] ועל כן אנו מצווים להוכיח את היהודים התועים [ביניהם היית אתה אם לא היית נלחם בכזה להט נגד האמונה היהודית למרות שהפסדת בויכוח על אמיתותה], ה"פלורליזם" המחשבתי הרס וצמצם מספיק את העם הזה.
אתה מביא את היהדות [שאתה מתייחס אליה בגוף שלישי] ומודיע מראש כי דעתך שונה משלה ובזה אתה מוציא את עצמך מהעם היהודי לפחות באופן המחשבתי [או שרשרת כזו: יהדות > עם יהודי > אינדיבידואל יהודי > לא מאמין בתורה ואף מטיל תיגר על אמיתותה > לא מאמין במהותך כיהודי].

אני שואל בקצרה: מה הופך אדם ליהודי [ואל תבלבל לי במוח בשיטת "מבחינת.." - אנו חוקרים את האמת שמקבילה לה לא יכולה להתקיים] או מהו מקור העם היהודי?

או הו אני רואה שאנחנו עדיין בתחרות.
לפני שאני מגיב, בו נתמקד כי אנחנו מתפזרים ומנהלים דיון ב-4 דיונים בו זמנית.
תרצה להתווכח על מה? על הנדון כאן? על אמיתה של העם היהודי? על אמיתה של הדת?
תבחר.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

או הו אני רואה שאנחנו עדיין בתחרות.
לפני שאני מגיב, בו נתמקד כי אנחנו מתפזרים ומנהלים דיון ב-4 דיונים בו זמנית.
תרצה להתווכח על מה? על הנדון כאן? על אמיתה של העם היהודי? על אמיתה של הדת?
תבחר.

זה היינו הך. ה"דת" - המהות של העם.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

זה היינו הך. ה"דת" - המהות של העם.

זה תתי נושאים ארוכים.

השאלה אם אנו מתעלמים מהדיון הקודם, ממשיכים את הדיון הקודם שממנו ניתן לחזור לדיון הזה או מה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

זה תתי נושאים ארוכים.

השאלה אם אנו מתעלמים מהדיון הקודם, ממשיכים את הדיון הקודם שממנו ניתן לחזור לדיון הזה או מה.

ארוכים או לא - אתה בורח.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

ארוכים או לא - אתה בורח.

לא בורח ולא נעליים מה החלטנו?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

לא בורח ולא נעליים מה החלטנו?

א.) שאתה יורד מ-JEWISHGIRL אם הלב שלך לא נשבר מספיק בבחירות

ב.) שאתה ממשיך לברוח - לתת שמות שונים לאותו דבר לא הופך את זה לכמה דברים.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

א.) שאתה יורד מ-JEWISHGIRL אם הלב שלך לא נשבר מספיק בבחירות

ב.) שאתה ממשיך לברוח - לתת שמות שונים לאותו דבר לא הופך את זה לכמה דברים.

א מה?

ב. הדיון בנוגע לאמינותה של הדת, למוסר שיש בה כיבכול הוא שונה מהדיון הנ''ל.
אתה לא יכול לענות על שאלה פשוטה?
« עריכה אחרונה: מרץ 07, 2010, 15:23:22 על ידי אוהד הפועל »

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #224 ב- : מרץ 07, 2010, 16:56:52 »
בס"ד
אז הממשלה היא אנטישמית שרוצה להשמיד את כולנו?
ואם אין לך יום אחד של ניסיון צבאי, אז איך אתה יודע שאפשר לחסום את כל ההברחות האלו בכל כך קלות.

אלי פיניש

הממשלנה שלנו לא עושה מה שצריך אז ממשלה שמסכנת את בטחוני על בסיס קבוע היא מתנהגת באנטישמיות.
אם השמדנו את הכור של עיראק וסוריה אז אתה חושב שאי אפשר להשמיד מנהרות מסכנות?!  ולא צריך לחסום אותם,פשוט להשמיד מהאוויר וזהו