כתב נושא: השיר היפה של Scorpions מי אוהב?  (נקרא 4596 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
השיר היפה של Scorpions מי אוהב?
« ב- : נובמבר 09, 2009, 20:02:47 »
בס"ד

זה שיר יפה מאוד נכון?

ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #1 ב- : נובמבר 24, 2009, 14:31:07 »
כמעט כל השירים שלהם יפים, וזה אחד היפים שלהם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : נובמבר 24, 2009, 18:53:58 »
בס"ד

מה אתה שומע מוזיקה גרמנית?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #3 ב- : נובמבר 26, 2009, 12:59:12 »
בס"ד
מה אתה שומע מוזיקה גרמנית?
צודק, עדיף לשמוע את זה:

או זה:

ואם מתעקשים, אז זה:
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #4 ב- : נובמבר 26, 2009, 14:23:22 »
בס"ד

צודק, עדיף לשמוע את זה:

או זה:

ואם מתעקשים, אז זה:

גם לא מחרים את גרמניה וגם מפיל בפח ילדים קטנים?  ::)
« עריכה אחרונה: נובמבר 26, 2009, 22:03:31 על ידי רון בן מיכאל »

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים
« להגיב #5 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:03:34 »
גרמניה או לא... אחלה שיר! O0
"הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב"(במדבר כ'ג:ט)

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:04:12 »
בס"ד

גרמניה או לא... אחלה שיר! O0

מה זה גרמניה או לא?

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:08:27 »
זאת להקה גרמנית לא?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:10:40 »
בס"ד

זאת להקה גרמנית לא?

אני יודע, כל בנאדם עם כבוד עצמי לאומי מינימלי יחרים מוזיקה גרמנית, והשאלה שלי הייתה תדהמה למרבה החוסר-אכפתיות שלך לגבי מוצא הלהקה.

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:16:21 »
ומה עם ספרדית או צרפתית או פורטוגזית וכו' הרי לכולם יש היסטוריה ארוכה איתנו אז אתה לא שומע שום מוזיקה לועזית ולא קונה שום דבר שיוצר בגרמניה או בספרד וכו'?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #10 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:20:34 »
בס"ד

ומה עם ספרדית או צרפתית או פורטוגזית וכו' הרי לכולם יש היסטוריה ארוכה איתנו אז אתה לא שומע שום מוזיקה לועזית ולא קונה שום דבר שיוצר בגרמניה או בספרד וכו'?

יש הבדל מוחץ כי,

א.) לא כל הצרפתים, הספרדים או הפורטוגזים התגייסו למהלכים האנטישמיים שביצעו, בשונה מהגרמנים (ולא רק השואה, לא חביבי, האנטישמיות הגרמנית לא התחילה בשואה).
ב.) בטוח לא באופן ממוסד, מערכתי ועמלקי כמו הגרמנים.

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:28:27 »
אני אתך אח שלי אני יהודי גאה ויש לי כבוד עצמי אבל אני לא מכליל ואני בטוח שגם בין הגרמנים יש חסידי אומות העולם חוץ מזה אני לא צדיק אני שומע סקורפיונז ובעוונותי הרבים גם טראנסים אני שותה ומעשן ויחד עם זה שומר שבת וחגי ישראל בעזרת ה' יבוא משיח והכל יתברר לא קל להיות יהודי בזמנים שלנו...

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:34:49 »
בס"ד

אני אתך אח שלי אני יהודי גאה ויש לי כבוד עצמי אבל אני לא מכליל ואני בטוח שגם בין הגרמנים יש חסידי אומות העולם חוץ מזה אני לא צדיק אני שומע סקורפיונז ובעוונותי הרבים גם טראנסים אני שותה ומעשן ויחד עם זה שומר שבת וחגי ישראל בעזרת ה' יבוא משיח והכל יתברר לא קל להיות יהודי בזמנים שלנו...

זה שבין הגרמנים יש גרמנים לא אנטישמים (ואני לא אומר שאין, כיום אחרי השואה, אני רוצה לדעת מה עשו סבותיהם, לא שאני לא יודע), אבל הם עדיין (ולא סתרת את טענותיי כלל) כולם השתתפו במהלכים האנטישמיים באותה תקופה אין-פארטיקיולר, בין אם תחת הרייך השלישי ובין אם תחת הקרמלין.
זה שכמה מביניהם, לא אנטישמים, לא אומר דבר, אני בטוח שגם אצל הערבים יש כאלה, וגם אצל העמלק המקורי, סה טו.

נ.ב: העיקר הכוונה, אל תשמע מוזיקה גרמנית, אל תשתה ואל תעשן (מזיק לבריאות באופן חמור, אני מניח שזה ידוע לך).
עוד משו, חז"ל הטילו חרם בן 500 שנה על ספרד אחרי הגירוש מספרד, תשווה את השואה לגירוש ספרד, את רמת ההשתפות הגרמנית (בין אם מכיוון קומוניזם או נאציזם או אנטישמיות אחרת)!!

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:40:37 »
אל תיקח את זה אישית אה גיסנו... אל תדאג הם יקבלו בראש כולם גם הגרמנים וגם הספרדים... יש לנו רועה נאמן!  :dance:

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #14 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:48:25 »
בס"ד

גם לא מחרים את גרמניה וגם מפיל בפח ילדים קטנים?  ::)
אני מחרים את גרמניה ברמת מוצרים גרמניים, לא מבקר בגרמניה, לא נותן להם אגורה.
לשמוע מוזיקה גרמנית כשאתה לא קונה את המוזיקה, ו/או לא משלם להם תמלוגים, אז אין לזה כל משמעות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #15 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:51:49 »
בס"ד

אני מחרים את גרמניה ברמת מוצרים גרמניים, לא מבקר בגרמניה, לא נותן להם אגורה.
לשמוע מוזיקה גרמנית כשאתה לא קונה את המוזיקה, ו/או לא משלם להם תמלוגים, אז אין לזה כל משמעות.

יש (לפחות מבחינתי), לא ראוי להנות מבחינה רוחנית (לא לימודית, ובדגש על המוזיקה כדלהלן שהבאת, לא ראוי) משירים של גרמנים, מילא מבחינה לימודית (וגם על כן יש לי חילוקים עליך, אבל נדון בנדון), השיר הזה אין לו שום קשר לחקר כלשהו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #16 ב- : נובמבר 26, 2009, 23:51:03 »
בס"ד

-נערך-.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #17 ב- : נובמבר 26, 2009, 23:53:25 »
בס"ד
יש (לפחות מבחינתי), לא ראוי להנות מבחינה רוחנית (לא לימודית, ובדגש על המוזיקה כדלהלן שהבאת, לא ראוי) משירים של גרמנים, מילא מבחינה לימודית (וגם על כן יש לי חילוקים עליך, אבל נדון בנדון), השיר הזה אין לו שום קשר לחקר כלשהו.
א.) דווקא כן, כשבימים אלה מציינים 20 שנה לנפילת חומת ברלין, יש לשיר האפוס הזה משמעות עמוקה, שיר שמסמל תקופה, ואם אתה חוקר לעומק שלא בורח מכל האספקטים של כל תקופה וסמליה, אזי גם לשיר זה יש ערך לימודי כבד.
ב.) אני טוען שאין משמעות לחרם על מדינה X אלא באספקטים כלכליים/דיפלומטיים בלבד.
אתה טוען מאידך שיש משמעות מהבחינה הזו גם ליצירה הרוחנית, זה בסדר גמור, שוב בנדון זה כבר אכן עניין של פרשנות וטעם אישי, וטוב שהדגשת את המילה "מבחינתי".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #18 ב- : נובמבר 26, 2009, 23:58:01 »
בס"ד

א.) דווקא כן, כשבימים אלה מציינים 20 שנה לנפילת חומת ברלין, יש לשיר האפוס הזה משמעות עמוקה, שיר שמסמל תקופה, ואם אתה חוקר לעומק שלא בורח מכל האספקטים של כל תקופה וסמליה, אזי גם לשיר זה יש ערך לימודי כבד.
ב.) אני טוען שאין משמעות לחרם על מדינה X אלא באספקטים כלכליים/דיפלומטיים בלבד.
אתה טוען מאידך שיש משמעות מהבחינה הזו גם ליצירה הרוחנית, זה בסדר גמור, שוב בנדון זה כבר אכן עניין של פרשנות וטעם אישי, וטוב שהדגשת את המילה "מבחינתי".

א.) בתור חובב לשעבר של הלהקה הזו אני אומר שיש שירים שמלמדים על התקופה בין אם באירועים ספציפיים (על החיים גרידא בגרמניה המזרחית, חומת ברלין והתנגשות הגושים [הריכוזי-סובייטי מחד והמערבי מאידך], נפילתה, איך זה השפיע על הלאומיות הגרמנית, וכו') יותר ממנה, וגם לא מפי גרמנים, ואני גם כך אומר, שנושאים ממנו הם לא כאלה חשובים בשביל לשמוע אותן מפיו של גרמני, יש מספיק מחקרים וספרים רציניים בנדון שמספקים הבנה של העניין והם לא על פי גרמנים.

ב.) אני טוען שיש, החרם לדידי אמור להגיע גם לגבולות תרבותיים על גווניהם.

שאלה, למה אתה בעצם לא מתייחס למשמעות הרוחנית של זה?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #19 ב- : נובמבר 27, 2009, 08:39:33 »
בס"ד
א.) בתור חובב לשעבר של הלהקה הזו אני אומר שיש שירים שמלמדים על התקופה בין אם באירועים ספציפיים (על החיים גרידא בגרמניה המזרחית, חומת ברלין והתנגשות הגושים [הריכוזי-סובייטי מחד והמערבי מאידך], נפילתה, איך זה השפיע על הלאומיות הגרמנית, וכו') יותר ממנה, וגם לא מפי גרמנים, ואני גם כך אומר, שנושאים ממנו הם לא כאלה חשובים בשביל לשמוע אותן מפיו של גרמני, יש מספיק מחקרים וספרים רציניים בנדון שמספקים הבנה של העניין והם לא על פי גרמנים.
ב.) אני טוען שיש, החרם לדידי אמור להגיע גם לגבולות תרבותיים על גווניהם.
שאלה, למה אתה בעצם לא מתייחס למשמעות הרוחנית של זה?
א.) כהסטוריון אומר לך בוודאות שאתה טועה ובגדול, לשירים יש חשיבות עליונה להבנה, להבדיל, תראה מה גרם "שירת הניבלונגים" בגרמניה.
ב.) אני לא מייחס משמעויות רוחניות לשיר אלא אם כן יש בו עינייני זימה.
לשיר עלולות להיות השפעות נפשיות מעבר לכך, אבל לא רוחניות, כך אני תופס את זה, שוב זה מחלוקת פרשנית ותו לא.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #20 ב- : נובמבר 28, 2009, 16:37:47 »
בס"ד

א.) כהסטוריון אומר לך בוודאות שאתה טועה ובגדול, לשירים יש חשיבות עליונה להבנה, להבדיל, תראה מה גרם "שירת הניבלונגים" בגרמניה.
ב.) אני לא מייחס משמעויות רוחניות לשיר אלא אם כן יש בו עינייני זימה.
לשיר עלולות להיות השפעות נפשיות מעבר לכך, אבל לא רוחניות, כך אני תופס את זה, שוב זה מחלוקת פרשנית ותו לא.

א.) לא סתרת אותי כלל,
ציטוט

איפה טענתי שאין חשיבות? אז בוא נסדר את זה, טענתי ש:
א.) יש שירים מפיהם של לא-גרמנים שמלמדים על התקופה הזו הרבה יותר מהגרמני הממוצע, וכחובב לשעבר של הלהקה אני אומר זאת בודאות.
ב.) לא צריך לשמוע תוצר לשם הנאה כמו מוזיקה מפיו של בן העם שביצע בנו את השואה בשביל תועלת לימודית כה נמוכה ולא רלוונטית.
ג.) ומאידך, מחקרים וספרים רציניים וכיום כמובן גם אתרי אינטרנט שמלמדים על כך באופן מספק (לא גרמניים).

ב.) אני כן מייחס, מה אני צריך לפרט אלו השלכות רוחניות יכולות לבוא לאדם כשהוא שומע מוזיקה של הרוצחים?
מלבד זאת, יש גם ערך מוסרי לשמיעת המוזיקה הזו ובדגש על אלו שאין להן ערך לימודי כלל וכלל (וכך הם רוב השירים הגרמנים), האם ראוי לשמוע מוזיקה של בני העם הזה או לא.
« עריכה אחרונה: נובמבר 28, 2009, 18:39:05 על ידי רון בן מיכאל »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #21 ב- : נובמבר 28, 2009, 21:38:18 »
בס"ד
א.) לא סתרת אותי כלל,
איפה טענתי שאין חשיבות? אז בוא נסדר את זה, טענתי ש:
א.) יש שירים מפיהם של לא-גרמנים שמלמדים על התקופה הזו הרבה יותר מהגרמני הממוצע, וכחובב לשעבר של הלהקה אני אומר זאת בודאות.
ב.) לא צריך לשמוע תוצר לשם הנאה כמו מוזיקה מפיו של בן העם שביצע בנו את השואה בשביל תועלת לימודית כה נמוכה ולא רלוונטית.
ג.) ומאידך, מחקרים וספרים רציניים וכיום כמובן גם אתרי אינטרנט שמלמדים על כך באופן מספק (לא גרמניים).

ב.) אני כן מייחס, מה אני צריך לפרט אלו השלכות רוחניות יכולות לבוא לאדם כשהוא שומע מוזיקה של הרוצחים?
מלבד זאת, יש גם ערך מוסרי לשמיעת המוזיקה הזו ובדגש על אלו שאין להן ערך לימודי כלל וכלל (וכך הם רוב השירים הגרמנים), האם ראוי לשמוע מוזיקה של בני העם הזה או לא.
שוב, אני לא חולק על העובדות שלך, אני חלוק על דעתך בנדון, סה טו.
זה בגדר פרשנות והבעת דעה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #22 ב- : נובמבר 28, 2009, 22:01:19 »
בס"ד

-נערך-.