כתב נושא: הלכתי למכון-מאיר  (נקרא 3218 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
הלכתי למכון-מאיר
« ב- : יוני 17, 2009, 11:14:01 »
בס"ד

בשעה-טובה הלכתי הבוקר לישיבת מכון-מאיר ונפגשתי עם הרב דב ביגון דיברתי איתו וסיכמתי איתו שאני יגיע ביום-רביעי הבא ליום-התנסות ובמידה וזה יתאים לי אז אני יעבור לשם.
הוא אמר לי שכרגע לא כדאי לי להגיד לבחור החרדי שאני לומד איתו שאני עובר למכון-מאיר בגלל שצריך לקחת את האפשרות  שהמקום לא יהיה לטעמי,הוא צודק?

בקיצור כרגע לבינתיים אני ימשיך ללמוד עם הבחור החרדי וביום-רביעי נראה כבר בעזרת-ה' איך אני ירגיש ואיך אני יתרשם מהמקום.
לפי-דעתכם כמה ימים אני צריך בכדי להתנסות ולראות שהמקום מתאים לי?

יום-יומיים מספיק?
ובקשר לבחור החרדי האם כדאי לטפטף לו את-זה מעכשיו או שכדאי לחכות ולעשות את מה שהרב ביגון אמר? להגיד לו את זה בהדרגה או במכה אחת וזהו???

אשמח-מאוד לתשובות ועצות מכולם.
בברכה רן.

ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הלכתי למכון-מאיר
« להגיב #1 ב- : יוני 17, 2009, 11:55:18 »
לק"י
מה שאני יכול להגיד לך שאם הלכתה למכון מאיר לך על זה עד הסוף!שמה בע"ה תקבל את דרך החיים שלך ושמה אני מאמין ימצאו לך שידוך! :)

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הלכתי למכון-מאיר
« להגיב #2 ב- : יוני 17, 2009, 12:47:37 »
בס"ד
בטח להקשיב לרב הגאון
אם הוא אומר לך אז מה אתה שואל אותנו
תקשיב לו ברור אל תגיד כלום לבחור החרדי ותתייחס אליו טוב כמו אל אח שלך אל תשכח כמה הוא עזר לך!
דרך אגב אחי מה אתה לומד בגמרא?ספרי מוסר?הלכות?
ומה תלמד בישיבה ?בע"ה בלי נדר!
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
הלכתי למכון-מאיר
« להגיב #3 ב- : יוני 18, 2009, 09:49:13 »
מתן וערבהייטר צודקים.עשה לך רב והסתלק מן הספק,מי אנחנו בכלל שנחלוק על תלמידי חכמים.אתה לא חייב לאף אחד שום דבר.הבעיה אצלך היא הססנות,חוסר יכולת להחליט,חוסר שלמות.
כשאני עושה משהו אני עושה אותו עם כל הלב.
הרי כאן אין רבנים אלא לינקים לרבנים ומי כאן פוסק הלכות?ישיבה זה הדבר האמיתי.וחשוב ישיבה ימנית שלא תצא לנו שמאלני רחמנא ליצלן.
המטרה שתועיל לחברה ולא תהיה פרזיט ואז תתחתן בס"ד ואני ושמע ישראל וערב הייטר והגולה וחיים בן פסח נבוא לחתונה שלך בירושלים ביחד עם שחקני בית"ר(רק אל תביא גרזן לחתונה כי אני מפחד)גם בן גביר,מרזל,פייגלין,בן ארי יבואו לחתונה ותהיה חתונה בלי מלצרים ערבים ועם אוכל כשר גלאט וגם בשן ונץ ישבו לשולחן שלי.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
הלכתי למכון-מאיר
« להגיב #4 ב- : יוני 18, 2009, 10:01:50 »
גם חברך החרדי יברך אותך על החדשות הטובות, האמן לי. אם כדאי לספר לו? ודאי ודאי! כמה שיותר מהר.. הוא ישמח.

אתה בדרך הנכונה ב"ה.

מתן וערבהייטר צודקים.עשה לך רב והסתלק מן הספק,מי אנחנו בכלל שנחלוק על תלמידי חכמים.אתה לא חייב לאף אחד שום דבר.הבעיה אצלך היא הססנות,חוסר יכולת להחליט,חוסר שלמות.
כשאני עושה משהו אני עושה אותו עם כל הלב.
הרי כאן אין רבנים אלא לינקים לרבנים ומי כאן פוסק הלכות?ישיבה זה הדבר האמיתי.וחשוב ישיבה ימנית שלא תצא לנו שמאלני רחמנא ליצלן.
המטרה שתועיל לחברה ולא תהיה פרזיט ואז תתחתן בס"ד ואני ושמע ישראל וערב הייטר והגולה וחיים בן פסח נבוא לחתונה שלך בירושלים ביחד עם שחקני בית"ר(רק אל תביא גרזן לחתונה כי אני מפחד)גם בן גביר,מרזל,פייגלין,בן ארי יבואו לחתונה ותהיה חתונה בלי מלצרים ערבים ועם אוכל כשר גלאט וגם בשן ונץ ישבו לשולחן שלי.

אמן כן יהי רצון!

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
ל"גם בשן וגם גלעד"
« להגיב #5 ב- : יוני 18, 2009, 14:38:22 »
בס"ד

לא נראה שהבחור החרדי ישמח לשמוע-זאת...לפי איך שאני מכיר אותו(ואני מכיר אותו כבר מעל לשנתיים) הוא עלול להתעצבן ולהגיד לי "אתה כפוי טובה" ו"אני גם תלוי בך בגלל שאין לי חברותא".
נכון הוא אדם מקסים אבל כל אחד דואג לאינטרסים שלו,אני יעשה מה שטוב לי אני לא צריך לעשות חשבונות של אחרים נכון?

ויש לי שאלה למי שמבין בהלכות:האם אני עובר על איסור אם אני יגיד לו שאני עובר ללמוד במכון-מאיר?
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ל"גם בשן וגם גלעד"
« להגיב #6 ב- : יוני 18, 2009, 19:28:23 »
בס"ד

לא נראה שהבחור החרדי ישמח לשמוע-זאת...לפי איך שאני מכיר אותו(ואני מכיר אותו כבר מעל לשנתיים) הוא עלול להתעצבן ולהגיד לי "אתה כפוי טובה" ו"אני גם תלוי בך בגלל שאין לי חברותא".
נכון הוא אדם מקסים אבל כל אחד דואג לאינטרסים שלו,אני יעשה מה שטוב לי אני לא צריך לעשות חשבונות של אחרים נכון?

ויש לי שאלה למי שמבין בהלכות:האם אני עובר על איסור אם אני יגיד לו שאני עובר ללמוד במכון-מאיר?
איזה איסור בדיוק???..רן באמת מה קורה???.תהולך ללמוד תורה על איזה איסור אתה עובר?!.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
ל"גם בשן וגם גלעד"
« להגיב #7 ב- : יוני 19, 2009, 02:32:46 »
בס"ד

להיפך, רן. הוא- יש לו מסגרת תורנית שהוא היה קבוע בה, והוא יכול לשוב שנית אליה אם ירצה. אתה- אין לך עדיין (נכון לרגע זה), ולכן אתה הוא זה שבינתיים זקוק לו, ולא הוא לך.

גם לי יש חברותא חרדי. אם אני אומר לו מחר בבוקר שאני הולך לישיבה או לכולל ולכן "עוזב אותו", לא יהיה מאושר ממנו- זה יהיה כאילו הוא "הכין" אותי לעליה בדרגה. הוא לא ישמח? הוא יקפוץ במקום משמחה! שכל ההתקדמות שלי- שלו.
« עריכה אחרונה: יוני 19, 2009, 02:38:18 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »