כתב נושא: הנחלת מורשת השואה - עשר ההחלטות ששינו את העולם 1941-1940  (נקרא 5678 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אחרי הביוגרפיה המונומנטלית שלו על היטלר, פרופ' איאן קרשו מנתח בספרו החדש החלטות מרכזיות מתחילת מלחמת העולם השנייה. שמו של הספר הוא "הכרעות גורליות", והוא עוסק בנושאים הבאים:
החלטתו של היטלר להכריז מלחמה על ארצות-הברית; הכרעתו של מוסוליני להצטרף לבעל-בריתו היטלר; דחיית ניסיונות התיווך לפשרה מצד צ'רצ'יל באביב 1940; והפרק המסעיר מכולם – החלטתו של אדולף היטלר לאמץ את "הפתרון הסופי לשאלת היהודים" – כל אלה עיצבו את מהלכיה וגורלה של מלחמת העולם השנייה ונבחנים בחינה מחודשת ומעמיקה. התיאורים המקובלים של המלחמה ורגעי השיא בה מגדירים בדרך כלל את ההכרעות שבוחן קרשו כמִשגים חמורים, שחרצו את גורלן של המדינות המשתתפות במלחמה. איאן קרשו מציע לקוראיו הערכות חדשות.

חקר הנסיבות והתנאים שקדמו להכרעות – ובכלל זה ניסיון לשער מה היה קורה אלמלא פעלו המנהיגים כפי שפעלו – מוכיח, קובע קרשו, כי המנהיגים הכריעו במרחב צר מאוד של חלופות, וההחלטות שקיבלו היו כמעט לא-נמנעות.

גישתו החדשנית של איאן קרשו מציעה זוויות התבוננות מקוריות לסוגיות חשובות מאין כמותן שהעסיקו, ועדיין מעסיקות, את המבקשים להבין את מהלכה של מלחמת העולם השנייה.

רכשתי את הספר לפני שבועיים בערך בירושלים, ספר מדהים!!

ופה קישור לראיון שנעשה עם פרופ' קרשו:
http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1045,209,32401,.aspx

בברכה ערן.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
נשמע מעניין מאוד. ההחלטה לתקוף את בריה"מ וההחלטה לפלוש לפולין חסרות בו.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
לצערי כאן בפורום גולשים אורחים אימצו עמדות נאציות כלפי הערבים,היהודים כאחד:השמדת עם,חיפוש אחרי דור שלישי,תורת גזע וסטו מהכהניזם הדוגל בגירוש ערבים או בנוסח המרוכך המתאים לחוק הישראלי והדוגל בפינוי פיצוי.
יש גולשים חילונים מהימין הקיצוני שאינם מכירים בתורת ישראל,אינם מסתמכים עליה ורוצים להרוג ערבים סתם כך:ילדים,נשים וזקנים.
ויש גולשים שרוצים שנהיה כמו המחבלים בדיוק מידה כנגד מידה.
יש גולש או היה שהעריץ אישית את היטלר,הפתרון הסופי,השואה ואף רצה לאמצה כפתרון לאחיו היהודים גם כן.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
לצערי כאן בפורום גולשים אורחים אימצו עמדות נאציות כלפי הערבים,היהודים כאחד:השמדת עם,חיפוש אחרי דור שלישי,תורת גזע וסטו מהכהניזם הדוגל בגירוש ערבים או בנוסח המרוכך המתאים לחוק הישראלי והדוגל בפינוי פיצוי.
יש גולשים חילונים מהימין הקיצוני שאינם מכירים בתורת ישראל,אינם מסתמכים עליה ורוצים להרוג ערבים סתם כך:ילדים,נשים וזקנים.
יש גולש או היה שהעריץ אישית את היטלר,הפתרון הסופי,השואה ואף רצה לאמצה כפתרון לאחיו היהודים גם כן.
קצת סטית מנושא הדיון, אבל אם כבר, הבחור שמעריץ את היטלר הוא משוגע עם תעודות. הגולשים האחרים, הגיעו לפורום הנכון. למה להצטער ? פשוט נסביר להם. 

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *

דברים כדורבנות אחי, הרב כהנא הי"ד תמיד היה אומר, מעל כל במה: אני רוצה שהערבים יחיו בשמחה בכל אחת מ-26 מדינות שלהם, ויתנו לי לחיות בשלי בשקט! מה גם שהוא אמר שכל ערבי שרוצה לחיות בא"י יוכל לעשות זאת כדין "גר תושב", ואפילו יהיו לו את את הזכויות הסוציאליות והכלכליות, אבל לא האזרחיות...
לצערנו מהר סרו מן הדרך של הרב כהנא הי"ד, אנשים כבר רוצים להרוג את כל הערבים שיש בעולם, ואפילו משווים אותם לנאצים... ההרג שעשו הערבים בכל מלחמות ישראל מאז קום לא משתווה ליומים פעילות של הכיבשנים באוושויץ בזמן הריגת יהודי הונגריה...
« עריכה אחרונה: פברואר 17, 2009, 23:02:36 על ידי eran »

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
דברים כדורבנות אחי, הרב כהנא הי"ד תמיד היה אומר, מעל כל במה: אני רוצה שהערבים יחיו בשמחה בכל אחת מ-26 מדינות שלהם, ויתנו לי לחיות בשלי בשקט! מה גם שהוא אמר שכל ערבי שרוצה לחיות בא"י יוכל לעשות זאת כדין "גר תושב", ואפילו יהיו לו את את הזכויות הסוציאליות והכלכליות, אבל לא האזרחיות...
לצערנו מהר סרו מן הדרך של הרב כהנא הי"ד, אנשים כבר רוצים להרוג את כל הערבים שיש בעולם, ואפילו משווים אותם לנאצים... ההרג שעשו הערבים בכל מלחמות ישראל מאז קום לא משתווה ליומים פעילות של הכיבשנים באוושויץ בזמן הריגת יהודי הונגריה...
צודק, לצערי
צריך להבין את השלמות בתורה ובהשקפותיה
ולא להחזיר ללא רחמים עם הכללה של הצד השני

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
ואפילו משווים אותם לנאצים... ההרג שעשו הערבים בכל מלחמות ישראל מאז קום לא משתווה ליומים פעילות של הכיבשנים באוושויץ בזמן הריגת יהודי הונגריה...
תזכור את הקהילות שמחה מוחמד מעל פני האדמה, תזכור את כל הקהילות שהמוסלמים מחקו מעל פני האדמה בהתקדמותם במרחב, תזכור את כל תקופות האיסלום בכח הזרוע באיראן, בתימן, באלג'יר, בספרד, בעיראק, בסוריה, במרוקו, בלוב, בתוניס וכו'.
תזכור את יהודי הבלקנים שמוסלמים הנאצים שלחו לאושוויץ ועוד מקומות אחרים בשטח הגנרל גוברמאן, 90000 במספר.
ואל תשכח שהשישו ושמחו עוד לפנינו עם נשק להשמדה המוני ובדגש על גרעיני.
הם הרבה מעבר לנאצים.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
תזכור את הקהילות שמחה מוחמד מעל פני האדמה, תזכור את כל הקהילות שהמוסלמים מחקו מעל פני האדמה בהתקדמותם במרחב, תזכור את כל תקופות האיסלום בכח הזרוע באיראן, בתימן, באלג'יר, בספרד, בעיראק, בסוריה, במרוקו, בלוב, בתוניס וכו'.
תזכור את יהודי הבלקנים שמוסלמים הנאצים שלחו לאושוויץ ועוד מקומות אחרים בשטח הגנרל גוברמאן, 90000 במספר.
הם הרבה מעבר לנאצים.
שילוב מסוכן של פראי אדם = ישמעאלים
ובנוסף הסרטן הדתי = אסלאם

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הם הרבה מעבר לנאצים.

מתייחס אני אליהם בדיוק באותה חומרה שאני מתייחס לפרעות ולפוגרומים שהיהודים עברו ברוסיה, בפולין (למעלה ממיליון! יהודים בפרעות ת"ח - ות"ט),
באנגליה (גירוש יהודי אנגליה), בספרד ובפורטגל (אינקווזציה), בהונגריה (עלילת הדם המפורסמת של טיסה אסלר), יהודי צרפת כבר החלו מהאשמות של עלילות דם משנת 1171, והחל מ -1182 החלו הגירושים שנמשכו עד 1498, רומניה (עלילת הדם במחוז נאמץ), גרמניה - פרעות "הפ - הפ".
ועוד ועוד אפשר להאריך, "חדל לספור כי אין מספר".
לגבי המוסלמים ב -S.S, תראה נץ אני מבין את רצונך להדגיש את מוערבותם של המוסלמים בפעילות הנאצית ואני חושב שזה דבר חשוב מאוד! אבל אינני רואה אותם בעין שונה מאשר משתפי פעולה ליטאים רוסים או אוקראינים, רק בשביל הידע הכללי בסוביבור שירתו 123 חיילים אוקראינים ו-16 אנשי S.S, כך שזה נבילה וזה טריפה - אבל את הכל חשוב ללמוד ולדעת. 

הרב כהנא הי"ד תמיד אמר שהוא איננו שונא ערבים, מי שרוצה להרוג אותנו צריך להרוג אותו קודם (כדין תורה), אבל כל מוסלמי אחר שיחיו ב-26 מדינות שלהם בכיף ויתנו לי לחיות בשלי בכיף, וכל ערבי שרוצה לחיות בא"י יוכל לעשות זאת כדין "גר תושב", ואפילו יהיו לו את את הזכויות הסוציאליות והכלכליות, אבל לא האזרחיות, וכמו שכתבתי לעיל...
« עריכה אחרונה: פברואר 19, 2009, 00:26:46 על ידי eran »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מתייחס אני אליהם בדיוק באותה חומרה שאני מתייחס לפרעות ולפוגרומים שהיהודים עברו ברוסיה, בפולין (למעלה ממיליון! יהודים בפרעות ת"ח - ות"ט),
באנגליה (גירוש יהודי אנגליה), בספרד ובפורטגל (אינקווזציה), בהונגריה (עלילת הדם המפורסמת של טיסה אסלר), יהודי צרפת כבר החלו מהאשמות של עלילות דם משנת 1171, והחל מ -1182 החלו הגירושים שנמשכו עד 1498, רומניה (עלילת הדם במחוז נאמץ), גרמניה - פרעות "הפ - הפ".
ועוד ועוד אפשר להאריך, "חדל לספור כי אין מספר".
לגבי המוסלמים ב -S.S, תראה נץ אני מבין את רצונך להדגיש את מוערבותם של המוסלמים בפעילות הנאצית ואני חושב שזה דבר חשוב מאוד! אבל אינני רואה אותם בעין שונה מאשר משתפי פעולה ליטאים רוסים או אוקראינים, רק בשביל הידע הכללי בסוביבור שירתו 123 חיילים אוקראינים ו-16 אנשי S.S, כך שזה נבילה וזה טריפה - אבל את הכל חשוב ללמוד ולדעת. 
הרב כהנא הי"ד תמיד אמר שהוא איננו שונא ערבים, מי שרוצה להרוג אותנו צריך להרוג אותו קודם (כדין תורה), אבל כל מוסלמי אחר שיחיו ב-26 מדינות שלהם בכיף ויתנו לי לחיות בשלי בכיף, וכל ערבי שרוצה לחיות בא"י יוכל לעשות זאת כדין "גר תושב", ואפילו יהיו לו את את הזכויות הסוציאליות והכלכליות, אבל לא האזרחיות, וכמו שכתבתי לעיל...
לצערי גם הרב כהנא לא תפס את עומק העניין עד תומו, הם לא רוצים לחיות כיף, כיף יהיה רק לאחר כיבוש כל העולם והשלטתו של האיסלם וחוק השריעה על פני כל הגלובוס, או אז הם יתפנו לחסל אותנו באופן סיסטמטי בדיוק כפי שכתוב בחדית' אל בוקארי 680.
לא מעניין אותם גר תושב, מעניין אותם דאר אל איסלם, זה פשוט כפירה בדברי אללה עצמו בקוראן ששטח שהיה תחת שלטון  מוסלמי יאבד מתוקפו ויהפוך להיות תחת שלטון ה"כופאר", זה פשוט בלתי נסבל מבחינתם, ולכן אני הולך לצטט את ראש ממשלת בריטניה ב-4 קדנציות בלתי רצופות במאה ה-19 למיניינם, ויליאם אוורט גלדסטון: "כל עוד הספר הזה קיים (הקוראן אותו הניף בנאום הנ"ל בפרלמנט הבריטי) לא ישרור שלום בעולם"
מה שאתה לא תופס הוא ההבדלים הכבירים שבין האיסלם והנצרות ברמה התאולוגית הבסיסית ולמה שהם מטיפים (זה שהנצרות לא תמיד הלכה בתלם העולה מתוך כתבי "הקודש" שלה, עדיין לא  משנה עובדה זו).
להלן ההבדלים:
כיבוד החוק ומערכת הדינים בהם הנורצים מהווים מיעוט אל מול מצב כזה שהאיסלם הוא מיעוט:
בנצרות: "תנו את אשר לאלוהים לאלוהים ואת אשר לקיסר לקיסר" (מתוך כך למדו שיש מקום לחוק אנושי, סוג של משפט מלוכה המתקיים במקביל ולבסוף הפרדת הדת מהמדינה) לעומת זאת באיסלם- חוק השריעה הוא החוק היחיד וחוק המלוכה הוא הוא חוק השריעה ואין בלתו, אי לכך הם תמיד יחתרו תחת המדינה המארחת אותם ולכן כל עוד הם מוסלמיםלא ניתן יהיה להחשיב אותם גרי תושב.

הפצת הדת ובאילו דרכים:
בנצרות קריאתו האחרונה של יש"ו לשליחים הייתה להפיץ את הדת בכל העולם בדברים ושכנוע בפה (מתוך הברית החדשה)
באיסלם- דין מוחמד אל סיף ואתה מוזמן גם לעיין בסורה האחרונה הכרונולוגית (סורה 9) בה מתאר מוחמד כיצד מפיצים את דת האיסלם.

בנצרות הפצת הדת נעשתה לרוב ע"י מסיונרים, נזירים ושליחים שהביאו את הדת אל קצוות תבל, באיסלם זה התקדם יחד עם התקדמות צבא האיסלם, כל מקום שבו האמפריה המוסלמית התרחבה שם תקע האיסלם יתד, בכח הזרוע, כאז כן עתה, טרור, פחד ואימה.

האיסלם פועל בשיטות נאציות, האידאולוגיה שלו ותפיסת עולמו היא נאציזם דתי במלוא מובנה, הם באים להכחיד, והם כבר ביעצו ג'נוסיידים בעבר הלא רחוק, וגם עתה מתקיימים הרג המוני ברברי באפריקה על ידיהם, אם אתה רוצה את גורל דארפור או ניגריה, BE MY GUEST.
« עריכה אחרונה: פברואר 19, 2009, 11:03:00 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
1) לצערי גם הרב כהנא לא תפס את עומק העניין עד תומו...

2) הפצת הדת ובאילו דרכים:
בנצרות קריאתו האחרונה של יש"ו לשליחים הייתה להפיץ את הדת בכל העולם בדברים ושכנוע בפה (מתוך הברית החדשה)
באיסלם- דין מוחמד אל סיף ואתה מוזמן גם לעיין בסורה האחרונה הכרונולוגית (סורה 9) בה מתאר מוחמד כיצד מפיצים את דת האיסלם.
בנצרות הפצת הדת נעשתה לרוב ע"י מסיונרים, נזירים ושליחים שהביאו את הדת אל קצוות תבל, באיסלם זה התקדם יחד עם התקדמות צבא האיסלם, כל מקום שבו האמפריה המוסלמית התרחבה שם תקע האיסלם יתד, בכח הזרוע, כאז כן עתה, טרור, פחד ואימה.

3) האיסלם פועל בשיטות נאציות, האידאולוגיה שלו ותפיסת עולמו היא נאציזם דתי במלוא מובנה, הם באים להכחיד, והם כבר יעצו ג'נוסיידים עבר הלוא רחוק, וגם עתה מתקיימים הרג המוני ברברי באפריקה על ידיהם, אם אתה רוצה את גורל דארפור או ניגריה, BE MY GUEST.

1) טוב אם אתה אומר...

2) דברי הרב נויגרשל שליט"א : הנצרות נמשלו לחזיר, ולמה הם נמשלו לחזיר? כי החזיר הוא הבע"ח היחיד שמבחוץ מראה עצמו כטהור, החזיר פושט טלפיו ואומר טהור אני, זה בדיוק צורתו של עשו שבא ומנסה להראות כצדיק, הוא בא לשאול שאלות בהלכה את יצחק אביו: איך מעשרים את התבן ואת המלח? והוא אף פעם לא נכנס לחדרו הפנימי של אביו לא בגדי החמודות, הוא מציג את ההצגה מבחוץ הוא נראה יפה. אגב עשו בגמיטריה שלום (376), " אני שלום וכי אדבר המה למלחמה", הוא יכול לדבר לשלום ולהתכוון למלחמה. מבחוץ הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה, וההגדרה הזאת מתאימה לחלוטין לנצרות. הגדרת החזיר הפושט טלפיו מתאימה לחלוטין לנצרות. אמר לי איזה עיתונאי קתולי מבלפאסט שהיה איתי בטיסה למזרח הרחוק (נסעתי לסיבוב הרצאות): "תראה את הנצרות כזאת מן דת צבועה דיברה כל השנים על אהבה וכמה דם היא שפכה" - וובדאי שהסכמתי עימו.

שכחת את מסעות הצלב והאינקווזיציות?

3) פרופ' אלי ויזל פעם אמר שאסור להשוות שום דבר בעולם לשואה ולנאצים, אדם שעושה זאת פוגע ומקטין את מימדי השואה, ובמקום תועלת הוא גורם רק נזק... אני מציע לך לחפש משהו אחר להשוות את הערבים... ואם תאמר שהרי הם שיתפו פעולה עם הנאצים? אומר לך שוב - שגם היו ליטאים וצ'כים ואפילו נורבגים (!) ששיתפו פעולה איתם... ואם תמשיך ותקשה המוסלמים היום הם סכנה קיומית והנורבגים הם לא? אומר לך: "אמר רבי שמעון בר יוחאי הלכה היא בידוע שעשיו שונא ליעקב". כך את זה בתור מושכל ראשון...

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
1) טוב אם אתה אומר...

2) דברי הרב נויגרשל שליט"א : הנצרות נמשלו לחזיר, ולמה הם נמשלו לחזיר? כי החזיר הוא הבע"ח היחיד שמבחוץ מראה עצמו כטהור, החזיר פושט טלפיו ואומר טהור אני, זה בדיוק צורתו של עשו שבא ומנסה להראות כצדיק, הוא בא לשאול שאלות בהלכה את יצחק אביו: איך מעשרים את התבן ואת המלח? והוא אף פעם לא נכנס לחדרו הפנימי של אביו לא בגדי החמודות, הוא מציג את ההצגה מבחוץ הוא נראה יפה. אגב עשו בגמיטריה שלום (376), " אני שלום וכי אדבר המה למלחמה", הוא יכול לדבר לשלום ולהתכוון למלחמה. מבחוץ הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה, וההגדרה הזאת מתאימה לחלוטין לנצרות. הגדרת החזיר הפושט טלפיו מתאימה לחלוטין לנצרות. אמר לי איזה עיתונאי קתולי מבלפאסט שהיה איתי בטיסה למזרח הרחוק (נסעתי לסיבוב הרצאות): "תראה את הנצרות כזאת מן דת צבועה דיברה כל השנים על אהבה וכמה דם היא שפכה" - וובדאי שהסכמתי עימו.

שכחת את מסעות הצלב והאינקווזיציות?

3) פרופ' אלי ויזל פעם אמר שאסור להשוות שום דבר בעולם לשואה ולנאצים, אדם שעושה זאת פוגע ומקטין את מימדי השואה, ובמקום תועלת הוא גורם רק נזק... אני מציע לך לחפש משהו אחר להשוות את הערבים... ואם תאמר שהרי הם שיתפו פעולה עם הנאצים? אומר לך שוב - שגם היו ליטאים וצ'כים ואפילו נורבגים (!) ששיתפו פעולה איתם... ואם תמשיך ותקשה המוסלמים היום הם סכנה קיומית והנורבגים הם לא? אומר לך: "אמר רבי שמעון בר יוחאי הלכה היא בידוע שעשיו שונא ליעקב". כך את זה בתור מושכל ראשון...
2.) אז אני מבין שאתה פשוט מעדיף את הצד שאומר לך בפרצוף שהוא בא לגמור אותך סופית.
שכחת את הרצחנות המוסלמית ומה שהם עשו בכל אזורי הכיבוש שלהם? שכחת מי המציא את האינקויזיציה? שכחת שהנאציזם זה בכלל חזרה אל הפגאניזם הטרום נוצרי? שאני אזכיר לך מה זה Valhalla?
מצחיק, "אני שלום וכי אדבר המה למלחמה", נאמר בכלל על ישמעאל (אהלי קידר, מזמור ק"כ בתהילים), תודה שחיזקת את אשר טענתי.

3.) לא, מכיוון שהם שותפיהם האידאולוגים בשואה עצמה, לא מכיוון שהם אירחו אצלם נאצים פושעים לאחר המלחמה יותר מכל המדינות האחרות, לא מכיוון שמוחמד הקדים את היטלר ב-1300 שנה בנאציזם הדתי שלו, לא משום שהאיסלם היא דת אימפריאלית ודוגלת בלבנסראום על רקע דתי בדיוק כמו הנאציזם על רקע גזעי, לא משום שכתבי האיסלם המפורשים קוראים להכחדתי ודווקא בגלל שהם עשו זאת כנגד הארמנים וכנגד שבטים רבים באפריקה, וכנגד יהודי חצי האי ערב, דווקא בשל כך אני לא מקטין כהוא זה את מימדי השואה, ודווקא בשל זה, ערן, אתה לא למדת דבר מהשואה!!!
שאני אזכיר לך שדווקא עשו הוא זה שנמצא בתהליכי קריסה, ושהאיסלם ידו על העליונה? שאני אזכיר לך שישמעאל מוגדר אויבו של יצחק וגדול האויבו (מבחינת רוע מעשיו ורצינות כוונותיו) מאשר השונאו- קח את זה בתור מושכל שכנגד.
« עריכה אחרונה: פברואר 19, 2009, 11:01:08 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
תזכורת, על האסלאם:
מלחמת ישמעאל, מאת הרב יחיאל ויצמן.
http://www.arachim.org/Index.asp?CategoryID=203&ArticleID=20&Page=1

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
מסכים עם נץ.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *

למה לא להשוות כאשר אני רואה אויב שזומם לבצע בנו שואה שנייה ? אני צריך לחכות עד שהם יבצעו את זממם עד שיהיה לי מותר להשוות אותם לנאצים ?

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
2.) מצחיק, "אני שלום וכי אדבר המה למלחמה", נאמר בכלל על ישמעאל (אהלי קידר, מזמור ק"כ בתהילים), תודה שחיזקת את אשר טענתי.

ברשותך נץ היקר אני לא אתייחס לשאר דבריך... אבל לגבי הפסוקים, שלושה פסוקים הם:
ה)  אויה-לי כי-גרתי משך, שכנתי עם-אוהלי קדר - פסוק זה אכן עוסק בישמעאל.

ו)  רבת, שכנה לה נפשי עם, שונא שלום.
ז ) אני-שלום וכי אדבר המה למלחמה.
שתי פסוקים אלו עוסקים באדום, וכמו שכותב המעם לועז במקום: " ולאחר שהתלונן על גלות ישמעאל, מתלונן על גלות אדום ואומר רבת שכנה לה נפשי עם שונא שלום הרבה זמן שכנה נפשי בין האדומים והם מלכות הרשעה שגזרה עלינו כמה שמדות". (מעם לועז ספר תהילים עמ' רכו' -רכז').
פסוק שני:  "אני שלום - אני שואל השלום, וכי אדבר - כשאני מדבר עמם שלום, המה למלחמה - כמו שאירע במלך אדום ששלחו אליו שלוחים שיתן להם רשות לעבור בארצו והוא יצא כנגדם" (ע"ש).

ועכשיו אם בעיוות כתובים עסקינן, לחלוטין הוצאת מהקשרו, את הפסוק: "ועלו מושיעים בהר ציון לשפוט את הר עשו", ומשום מה הלחטת להוסיף לפסוק נופך מוטעה של פירושך האישי, כל המפרשים במקום מסבירים שהכוונה שמלך המשיח ילחם עם הר עשו (הנוצרים!), והנה דברי המלבי"ם במקום: "ויתגלו שני המשיחים ושבעה רועים שיושיעו את ישראל, והם יעלו לשפוט את הר עשו, ואז תהיה לה' המלוכה...".
ועכשיו דיוק בדברי המלבי"ם - יכול שיהיו מוסלמים שופטים את הר עשיו? תלמוד לומר - "הם" - הם ולא שאר אנשים!!!

בקשה לי אליך נץ - אם אתה מעוניין לחלוק על דעתו של מרן הרב נויגרשל שליט"א אתה מוזמן, אבל שיהיה לך קצת מקורות לדבריך, כי זה לא דרכה של תורה לפסול את דברי הרב, ועוד לומר "מצחיק", כיוון שדבריו ממש חשובים וקדושים, וממש לא מצחיקים חלילה.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
נץ אי אפשר להשמיד מליארד ורבע מוסלמים או מאות מליוני ערבים.הדבר מעבר לכוחנו.אני למדתי קוראן ואתה צודק:דין מוחמד בסיף,ג'יהאד.אפילו ארה"ב מוכרעת כלכלית בידי שתי מדינות מוסלמיות.ותאר לך שגם היתה נלחמת עם אירן.
אתה טוען מלחמת עולם שלישית.אין לך ברית שתלחם אותה עם האיסלאם.ברית נאטו לא תסכים.
ערן מפתיע אותי לטובה בידע שלו.בכלל תענוג לקרוא אתכם ואתם מעלים את רמת הפורום.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
ברשותך נץ היקר אני לא אתייחס לשאר דבריך... אבל לגבי הפסוקים, שלושה פסוקים הם:
ה)  אויה-לי כי-גרתי משך, שכנתי עם-אוהלי קדר - פסוק זה אכן עוסק בישמעאל.
ו)  רבת, שכנה לה נפשי עם, שונא שלום.
ז ) אני-שלום וכי אדבר המה למלחמה.
שתי פסוקים אלו עוסקים באדום, וכמו שכותב המעם לועז במקום: " ולאחר שהתלונן על גלות ישמעאל, מתלונן על גלות אדום ואומר רבת שכנה לה נפשי עם שונא שלום הרבה זמן שכנה נפשי בין האדומים והם מלכות הרשעה שגזרה עלינו כמה שמדות". (מעם לועז ספר תהילים עמ' רכו' -רכז').
פסוק שני:  "אני שלום - אני שואל השלום, וכי אדבר - כשאני מדבר עמם שלום, המה למלחמה - כמו שאירע במלך אדום ששלחו אליו שלוחים שיתן להם רשות לעבור בארצו והוא יצא כנגדם" (ע"ש).
ועכשיו אם בעיוות כתובים עסקינן, לחלוטין הוצאת מהקשרו, את הפסוק: "ועלו מושיעים בהר ציון לשפוט את הר עשו", ומשום מה הלחטת להוסיף לפסוק נופך מוטעה של פירושך האישי, כל המפרשים במקום מסבירים שהכוונה שמלך המשיח ילחם עם הר עשו (הנוצרים!), והנה דברי המלבי"ם במקום: "ויתגלו שני המשיחים ושבעה רועים שיושיעו את ישראל, והם יעלו לשפוט את הר עשו, ואז תהיה לה' המלוכה...".
ועכשיו דיוק בדברי המלבי"ם - יכול שיהיו מוסלמים שופטים את הר עשיו? תלמוד לומר - "הם" - הם ולא שאר אנשים!!!
בקשה לי אליך נץ - אם אתה מעוניין לחלוק על דעתו של מרן הרב נויגרשל שליט"א אתה מוזמן, אבל שיהיה לך קצת מקורות לדבריך, כי זה לא דרכה של תורה לפסול את דברי הרב, ועוד לומר "מצחיק", כיוון שדבריו ממש חשובים וקדושים, וממש לא מצחיקים חלילה.
א.) אז אני רואה שבויכוח ההסטורי נכנעת, טוב, אחרת אינני מבין למה אתה בוחר שלא להגיב.
ב.) מאוד מעניין איך אתה בוחר לך מקור אחד (אתה פשוט פלגיאטור, האלקשי צדק בכל מילה לגביך) ומתעלם לך משאר הפרשנים שאומרים במפורש שכל המזמור מתייחס לישמעאל ולישמעאל בלבד!!! ואני רק לקחתי את זה בתור דוגמא, אתה זה שבוחר להתעלק על זה ומסיט את הדיון מעיקרו לכשנסתתמו "טענותיך", אבל כנראה שעליך ניתן לומר: "הערבים הם אותם ערבים והים אותו הים" וערן הוא אותו ערן.
ג.) הרמב"ם אמר על אחרית הימים, שאף אחד לא יודע בדיוק איך יראו, ופתאום אתה ערן חושב שאתה יודע בדיוק כיצד יראו, יפה מאוד מצדך, להקב"ה ישנם הרבה שלוחים כאן עלי אדמות, יכול להיות שהוא בחר דווקא בישמעאל לבצע את השליחות הזו, עליו מדובר בחזון עובדיה ובירמיהו, ואני גם אמרתי שיכול להיות שזה מה שיאפשר בסופו של דבר את "ועל מושיעים בהר ציון לשפוט את הר עשיו"- אתה ממש מראה כאן בטחון גמור באיך זה יקרה, בפעםהאחרונה שבדקתי, הנבואה נתנה לשוטים, ואולי השיפוט בכלל מתבצע ברמה הרוחנית, איך אתה יודע? מה אתה המזכיר האישי של הקב"ה? אתה פתאום נהיית המומחה מספר אחת בדרכי המקום? יש לך פרופסורה בכבשי דרחמנא?
אני חושב שרש"י ואחריו שאר פרשני ספר תהילים מספיק גדולים כדי להתמודד עם הרב נויגרשל, הלא כן?!
וצר לי הרב נויגרשל איננו ראשון וגם לא גדול הדור, כך שבשום מקום לא נכתב או נאמר שאסור לי לחלוק עליו.
ואני חייב גם לציין אתה גם הופך את הרב נויגרשל לדמות לציטוט בלעדית (דבר שעובר כחוט השני לאורך חלק ניכר מהודעותיך מדבריו דווקא, משל היית איזה נתין במדינת אוקיאניה בספרו של אורוול 1984 כשבתפקיד האח הגדול-הרב נויגרשל) משל נגמרו כל המקורות האחרים בעולם, ההדבקות שלך דווקא אליו (יחד עם כל גדולתו) אומרת דרשני.

עצם זה שבמקום להתעמק בדיון, לקחת משהו צדדי ועשית ממנו הר, אומרת הכל, תודה.
« עריכה אחרונה: פברואר 20, 2009, 00:21:38 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ אי אפשר להשמיד מליארד ורבע מוסלמים או מאות מליוני ערבים.הדבר מעבר לכוחנו.אני למדתי קוראן ואתה צודק:דין מוחמד בסיף,ג'יהאד.אפילו ארה"ב מוכרעת כלכלית בידי שתי מדינות מוסלמיות.ותאר לך שגם היתה נלחמת עם אירן.
אתה טוען מלחמת עולם שלישית.אין לך ברית שתלחם אותה עם האיסלאם.ברית נאטו לא תסכים.
ערן מפתיע אותי לטובה בידע שלו.בכלל תענוג לקרוא אתכם ואתם מעלים את רמת הפורום.
יוסי1,
א.) יפה שאתה טורח לשאול אותי מה הפתרון שאני מציע לבעיה האיסלמית בעולם לפני שאני מספיק לפתוח את פי בנדון, ומחליט לבד מה אני הייתי אומר.

ב.) ארה"ב מוכרעת כלכלית בגלל סיבות אחרות לגמרי, אין לזה קשר, לא לעיראק ולא לאפגניסטן עם כל העלויות הכרוכות בכך, אז נא לא לערבב שמחה בששון.
ארה"ב היא מדינה שמשאביה מאפשרים גם להלחם באירן ובצפון קוריאה במקביל אם וכאשר בעיה זו תצטרך פתרון צבאי.

ג.) אני לא טוען מלחמת עולם שלישית, המציאות מאז 1979 מראה עובדתית מלחמת עולם שלישית או רביעית אם נלך על פי נורמן פודהורץ.

ד.) כרגע אין לי ברית שתלחם עם האיסלם, לצערי בקטע הזה אתה צודק, אבל מכלל נסיון לגבש ברית כזו לא יצאנו, אסור לנו להפסיק לנסות!!!

ה.) אם ראית מתחת לסמל שלי, כתוב: "הפתרון המונגולי לבעיה האיסלמית" (אם אתה רוצה שאני ארחיב במשמעויות וכיצד לבצע בימינו, רק תגיד, ואשמח להרחיב) זה הפתרון שצריך לבצע ברמה הלאומית מקומית אצלנו בגזרה שלנו ובמאקרו עם ברית שתעמוד נגדם, לא מגבשים ברית כזאת ביומיים.

ו.) אם הייתי צריך להסתמך על נאטו, הייתי מסיים כמו טיבט וגם זה במקרה הטוב, כנראה שהייתי מסיים כמו הארמנים תחת טורקיה העות'מאנית.

אני מאוד אשמח אם ערן יתווכח בעצמו ולא דרך סוכן ששמו הרב נויגרשל בקופי/פייסט, אם הרב נויגרשל הוא בא כוחו של ערן, אשמח לראות מסמך רשמי חתום שמאשר את זה דרך כל הגורמים הרלוונטיים.

« עריכה אחרונה: פברואר 20, 2009, 00:17:43 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
א.) אז אני רואה שבויכוח ההסטורי נכנעת, טוב, אחרת אינני מבין למה אתה בוחר שלא להגיב.
ב.) מאוד מעניין איך אתה בוחר לך מקור אחד (אתה פשוט פלגיאטור, האלקשי צדק בכל מילה לגביך) ומתעלם לך משאר הפרשנים שאומרים במפורש שכל המזמור מתייחס לישמעאל ולישמעאל בלבד!!! ואני רק לקחתי את זה בתור דוגמא, אתה זה שבוחר להתעלק על זה ומסיט את הדיון מעיקרו לכשנסתתמו "טענותיך", אבל כנראהשעליך ניתן לומר: "הערבים הם אותם ערבים והים אותו הים" וערן הוא אותו ערן.
ג.) הרמב"ם אמר על אחרית הימים, שאף אחד לא יודע בדיוק איך יראו, ופתאום אתה ערן חושב שאתה יודע דיוק כיצד יראו, יפה מאוד מצדך, להקב"ה ישנם הרבה שלוחים כאן עלי אדמות, יכול להיות שהוא בחר דווקא בישמעאל לבצע את השליחות הזו, עליו מדובר בחזון עובדיה ובירמיהו, ואני גם אמרתי שיכול להיות שזה מה שיאפשר בסופו של דבר את "ועל מושיעים בהר ציון לשפוט את הר עשיו"- אתה ממש מראה כאן בטחון גמור באיך זה יקרה, בפעםהאחרונה שבדקתי, הנבואה נתנה לשוטים, ואולי השיפוט בכלל מתבצע ברמה הרוחנית, איך אתה יודע? מה אתה המזכיר האישי של הקב"ה? אתה פתאום נהיית המומחה מספר אחת בדרכי המקום? יש לך פרופסורה בכבשי דרחמנא?
אני חושב שרש"י ואחריו שאר פרשני ספר תהילים מספיק גדולים כדי להתמודד עם הרב נויגרשל, הלא כן?!
וצר לי הרב נויגרשל איננו ראשון וגם לא גדול הדור, כך שבשום מקום לא נכתב או נאמר שאסור לי לחלוק עליו.
ואני חייב גם לציין אתה גם הופך את הרב נויגרשל לדמות לציטוט בלעדית (דבר שעובר כחוט השני לאורך חלק ניכר מהודעותיך, אין ויכוח בינינו שאתה לא מצטט מדבריו דווקא, משל היית איזה נתין במדינת אוקיאניה בספרו של אורוול 1984 כשבתפקיד האח הגדול-הרב נויגרשל) משל נגמרו כל המקורות האחרים בעולם, ההדבקות שלך דווקא אליו (יחד עם כל גדולתו) אומרת דרשני.

עצם זה שבמקום להתעמק בדיון, לקחת משהו צדדי ועשית ממנו הר, אומרת הכל, תודה.

א) מכיוון שאני "פלגיאטור", בוחר אני להביא ציטוטים מאת הרב כהנא הי"ד מסיפרו "מהפכה או משאל עם" עמ' 25-26, בתוספת נופך מרובה:
בעקבות הגלות הנוראה, היהודי באירופה הנוצריה, נהפך למטרה עבור אספסוף של בורים צמאי דם, כפרים ועירוניים כאחד.ימי הביינים ראו את ההמונים צמאי הדם הקוראים למסע צלב "לשחרור" ארץ הקודש. בכל מקום שרמסו את רגליהם, הם נחתו על ראשו של היהודים והשאירוהו רצוץ מדמם. בעיירות שפיירא וורמיזא, יהודים עמדו בפני ברירת התנצרות כפויה, או מוות ואונס. מעל ל-1500 נרצחו מתוך דבקותם באמונתם. בקולוניה ועמק הריינוס, מעל ל- 12,000 יהודים נספו בידיהם של חיילי יש"ו.

שינויי זמן ומקום חסרי משמעות עבור היהודי. עם ראשית המאה הבאה, מוות ועינוים היו נחלתם של יהודי בוהמיה, ובעיירת יורק שבאנגליה, נטבחה הקהילה היהודית בשלמותה.

בפריס, הועלה התלמוד על מוקד, ומרטין לותר המתחסד (זה שהקים את הכנסיה הבבטיסטית) קרא ליישום גורל דומה לאומה שייצרה ולמדה אותו.

ימי הביינים העניקו ליהודים "הטבות" נוצריות דוגמת מסע הצלב של הרועים, שטבחו בכל יהודי שבין אזן עד טולוס.

וקדושי חינין. מתוך שהואשמו בהרעלת הבארות, הושלכו 166 יהודים חיים אל תוך הלהבות.

"ומחסלי היהודים" הבאוורים של ארמלדר, שטבחו באלפי יהודים עם קילשונים וגרזנים באזור הריינלנד.

ושואת המגפה השחורה. ההמונים המטונפים ומחוסרי ההיגיינה יחד עם האצולה כאחד, הוכחדו מהמחלה בימי הביינים. והגורם לכך היה - איך לא - היהודי. עשרות אלפים בהערכות המינימלסטיות ביותר, וכנראה הרבה מעבר ל - 200,000 יהודים נתלו, נשרפו, נטבעו, והוכו למוות בידי הגויים של הגלות, כחיסון נגד המגפה השחורה.

"ועלילות הדם" של יהודי נורוויץ שבאנגליה, הואשמו ברציחת ילד נוצרי ושתיית דמו. הם מתו מוות נוראי. וספרד צעדה בעיקבותיה עם פרשת עלילת הדם הידועה לשימצה, "הילד הקדוש של לה-גווארדיה".

האשמה נוספת של "חילול הקורבן", כשהיהודים הואשמו בהכאת ודקירת הפת שהיוותה חלק מהפולחן הנוצרי "היוקריסט". מעל ל-100,000 יהודים נרצחו כתוצאה מאותו טירוף, עם התפשטות האשמה בכל פרנקוניה ובווריה ועד לאוסטריה.

ולא לשכוח את הגירושים של ספרד, פורטוגל, צרפת ואנגליה. קהילות יהודיות שלמות נעקרו וגורשו. התועבות לוו ברצח, אונס והשפלה.

וכן גם גזירות ת"ח ת"ט  שזה בעצם כינוי לפרעות אכזריים ורצח המוני של יהודים בשנים 1648-1649 במהלך התקוממות הקוזאקים והחקלאים הפיאודלים של דרום אוקראינה כנגד הממלכה המשעבדת, פולין, בהנהגתו של בוגדן חמלניצקי, או כפי שכונה בפי היהודים: "חמיל הרשע". הפרעות כללו התעללות ביהודים חיים ובגופות המתים, הרג תינוקות, אונס נשים ונערות, עינוי ורצח הורים למול עיני ילדיהם וילדים למול עיני הוריהם, מכירה של יהודים רבים לעבדות ועוד. בספר "יוון מצולה" מאת נתן נטע בן משה הנובר, המתעד את המאורעות, מסופר על זוועות סאדיסטיות קשות, ובלשון המחבר: "קצתם פשטו עורם מעליהם והבשר השליכו לכלבים, וקצתם קצצו ידיהם ורגליהם והשליכום על הדרך ועברו עליהם בקרונות ודרכום בסוסים, וקצתם פצעו בהם פצעים הרבה שלא יהיו כדי להמית והשליכום בחוץ שלא ימותו מהרה ויפרפרו בדמיהם עד שיצאה נשמתם. והרבה קברו בחייהם. ושחטו ילדים בחיק אימותם. והרבה ילדים קרעו לקרעים כדגים, ונשים מעוברות בקעו בטנם והוציאו העובר וחבטו בפניהן. וקצתן קרעו בטניהן ושמו חתול חי בתוך הבטן והניחון כך בחיים ותפרו הבטן וקצצו בהן ידיהן שלא יוציאו החתול חי מן הבטן, ותלו הילדים בדדי אימותם וקצת ילדים חתכו בשפוד וצלאום אצל האש והביאום אל אימותם שיאכלו מהם. ולפעמים לקחו מילדי העברים ועשו גשרים לעבור עליהם. לא הייתה מיתה משונה בעולם שלא עשו בהם, וכל ד' מיתות בית דין: סקילה, שרפה, הרג וחנק. והרבה לקחו הקדרים בשביה, ונשים ובתולות עינו ושכבו עם הנשים לפני האנשים, והבתולות והנשים היפות לקחו לשפחות ולאופות וקצת לנשים ולפילגשים" ("יְוֵן מצולה", פרק ד').
בפרעות נרצחו, על-פי ההערכות, מעל 100,000 יהודים, ונשרפו ונחרבו כשליש מהקהילות היהודיות בפולין ואוקראינה. הפרעות נחשבות כאסון שגבה את מספר הקורבנות היהודים הגדול ביותר מאז מרד בר כוכבא, וכאירוע מעצב בתולדות עם ישראל בכלל ובתולדות האנטישמיות בפרט

ופוגרומים הארורים - פוגרום (מרוסית погром, שפירושו השמדה, הרס) היה בעצם התנכלות רחבת היקף ביהודים, על-ידי קבוצות מאורגנות או ספונטניות, על רקע אנטישמי. התנכלות זו פגעה בחייהם וברכושם של היהודים. המלה נעשתה נפוצה במשמעות זו לאחר הפוגרומים שנעשו בדרום רוסיה בשנים 1881-1884.

ליאו מוצקין, מראשי התנועה הציונית אמר בשנת 1926: "מי שלא ראה בעיניו את הפרעות לא יידע מה טיבו של פוגרום. אני עברתי כל זאת, בילדותי, ולעולם לא אשכח את הזוועה שבדבר, עד יום מותי".

פרעות "הפ-הפ" גרמניה 1819 ,הסופות בנגב רוסיה 1881-1882 פרעות קישינב רוסיה 1903 ,פרעות הטירונים רוסיה 1904-1905 , פרעות "המאות השחורות" רוסיה 1905 ,פרעות פטליורה אוקראינה 1919, ליל הבדולח גרמניה הלילה שבין 9 ל-10 בנובמבר 1938, ועוד פוגרומים רבים.

נדבר רק על פרעות קישינב שהתרחשו בשנת 1903 בעיר קישינב, אז עיר בחבל בסרביה שסופח לאימפריה רוסית ב 1812 וכיום בירתה של רפובליקת מולדובה, אחת מחבר המדינות העצמאיות שהוקמו לאחר התפרקותה של ברית המועצות בשנת 1991.
השלטונות הרוסיים שביקשו לדכא את ניצני המהפכה הפיצו בקרב המוני העם תעמולה אנטישמית. הם טענו כי התנועה המהפכנית זרה לרוחו של העם הרוסי ואין היא אלא מעשה של יהודי רוסיה המבקשים להשתלט על בני העם הרוסי. ההסתה שנוהלה על ידי הממשלה הרוסית הצליחה מעל המשוער ובאפריל 1903 פרצו פרעות בעיר קישינב. 45 יהודים נהרגו בפרעות אלה וכ-600 יהודים נפצעו.

וכמובן - השואה, שאין מה לדבר, כל מילה מיותרת תגמד את האסון.

אבל כן אזכיר מעט מיחסם של אומות העולום כלפי יהודים. סיפורה המפורסם של אוניית סנט לואיס. סנט לואיס היא ספינת קיטור שיצאה מהמבורג שבגרמניה ב-13 במאי 1939, בעקבות "ליל הבדולח", כשעל סיפונה 936 פליטים.
הספינה הפליגה לקובה בתקווה למצוא שם מקלט לפליטים, אך שלטונות קובה הודיעו על ביטול אשרות הכניסה שניתנו ליהודים. הספינה המשיכה לכיוון ארצות הברית, אך גם זו סירבה לקלוט את היהודים, חרף אישורי הכניסה שקיבלו 734 מנוסעיה. בצר להם היו חייבים יהודי האונייה לחזור לאירופה ששם רוב פליטי "סנט לואיס" נספו מאוחר יותר בשואה, עם כיבושן של מרבית המדינות הללו בידי הגרמנים.

ונסיונן העלוב והכושל של 33 מדינות העולם שהתכנסו בצרפת ב-6 ביולי 1938, לדיון בבעיית הפליטים היהודים ופליטים אחרים, בעיקר כתוצאה מסיפוח אוסטריה על-ידי גרמניה הנאצית, הידועה כועידת אוויאן.
ועידת אוויאן לא השיגה דבר פרט להקמתה של ועדה בין ממשלתית לענייני פליטים שלא עשתה כמעט דבר. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה הפכו מאות אלפי הפליטים קורבן לאדישות העולם. המדינות הדמוקרטיות הראו במפורש את חוסר רצונן לעזור לפתור את בעיית הפליטים היהודים והפליטים בכלל. כך יתנהגו המדינות גם בתקופת השואה. מטרת ארצות הברית בכינון הוועידה הייתה לגרום לרושם חיצוני שהיא מנסה למצוא פתרון לבעיה ואכן מטרה זו של ארצות הברית הושגה. כישלון הוועידה הוכיח כי העולם מדבר הרבה ופועל מעט מאוד. לא נעשה כל מאמץ רציני כדי לפתור את בעיית הפליטים היהודיים. כישלונה של ועידת אוויאן עודד את גרמניה, שראתה בסירובן של המדינות לקלוט את היהודים מעין אישור לנהוג ביהודים כרצונה. גרמניה הנאצית למדה מהוועידה כי אדישות העולם לאירועים המתרחשים על אדמתה גדולה מאוד.

וכעת נודע בשער בת רבים גם את ידעתם המוחלטת של ממשלת וצבא ארה"ב על קיומן של מחנות ההשמדה כבר בשנת 1941, והם לא נקפו אצבע. הם בקלות יכלו להפציץ את המערכות של מסילות הברזל שהובילו מיליוני יהודים להשמדה במחנות.

ב) אתה טענת שהפסוק עוסק בישמעאלים, ולא באדום, הוכחתי לך שזה לא נכון לכל הדעות, ועל סמך אותו פירוש מרן הרב נויגרשל נתן את "הוורט" (החידוש) שלו, מותר לו?

ג) אינני יודע מה יהיה, ובוודאי קטונתי מלחלוק על הרמב"ם, אני אפס גמור לעומתו, רק הבאתי את דעת המלבי"ם על הפסוק, מותר לי?

מרן הרב מרדכי דוד נויגרשל שליט"א הוא תלמיד חכם עצום שמרצה בפני כל סוגי הקהל שעולה על הדעת. אינטלקטואלים ואחרים דתיים חרדים מסוריתיים חילוניים אנטי דתיים ודתיים לשעבר. אנשים ונשים מכל העדות פוליטיקאים שופטים עורכי דין ובעלי מקצועות חופשיים תלמידים סטודנטים ובני ישיבות אנשים ונשים יהודים ושאינם יהודים.
אני נמשך מאוד אחד דבריו, מותר לי?
« עריכה אחרונה: פברואר 20, 2009, 00:27:57 על ידי eran »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
חוסר הרצינות שלך ששוב ממשיך עם מסורת הקופי/פייסט שלך כדרכך בקודש (מכלל פלגיאטור מצוי לא יצאת, רק המשכת לשקוע עם הודעתך האחרונה)
העובדות ההסטוריות שציינת, כולן ידועות, וכמו שאתה מביא את ההסטוריה הנוצרית, אני יכול להביא את זו המוסלמית ולא דרך קופי/פייסט, הזמן שעבר בין ההודעה שלי לשלך (תשע עשרה דקות מקסימום כולל קריאה וכתיבה,רק מראה באמת מה "כתבת" בעצמך) חדלתי לבזבז עלייך אנרגיה מיותרת בדיון הזה, חשבתי שאולי משהו השתנה, מסתבר שלא, חבל, הדיון ננעל.
« עריכה אחרונה: פברואר 20, 2009, 01:17:44 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל