כתב נושא: לראשונה: בוצע ניסוי לילי במערכת החץ  (נקרא 3329 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
לראשונה: בוצע ניסוי לילי במערכת החץ
« ב- : פברואר 11, 2007, 21:48:16 »
מערכת הביטחון קיימה לראשונה ניסוי בטיל החץ - בשעות החשיכה. בניסוי הלילי, שעבר בהצלחה, נבדקו אלמנטים שונים של תמרון והטעיה. גורם ביטחוני: "יש כאן בהחלט התמודדות עם איומים רלוונטיים הנשקפים למדינת ישראל". פרוייקט החץ היוקרתי החל לפני 19 שנה כשיתוף פעולה בין ישראל לארצות הברית.

מערכת הביטחון ערכה הלילה (יום א') לראשונה ניסוי במערכת החץ - פרוייקט ההגנה בפני טילים בליסטיים - בשעות החשיכה. הניסוי נערך במקביל בשני שדות שונים והוגדר כמוצלח.

על פי מקורות ביטחוניים, מטרת הניסוי היתה לבחון את ההתמודדות של המערכת בהשמדת טיל אויב. ואולם הפעם הסוללה הראשית - זו שאמורה לפגוע בטיל - לא הוצבה בשדה הניסוי עצמו, אלא במרחק עשרות קילומטרים ממנו. "בניסוי הזה ישנה עליית מדרגה בתנאי קיצון שהכתבנו לעצמנו בהשוואה לניסויים קודמים", הדגיש מקור ביטחוני, "יש כאן בהחלט התמודדות עם איומים רלוונטיים הנשקפים למדינת ישראל".

הניסוי האחרון במערכת בוצע במרכז הארץ בדצמבר 2005 ועבר בהצלחה. גם כעת מדגישים במערכת הביטחון כי מדובר בניסוי שתוכנן זמן רב מראש ונמצא בגרף הפיתוח של המערכת. הניסוי הלילה הוא העשירי במספר של מערכת הנשק וניסוי הטיסה ה-15 של המיירט. "למעשה, בניסוי הזה הוצבו שתי סוללות חץ", הסביר המקור הבכיר. "האחת בשדה ניסוי במרכז הארץ, והשנייה במקום אחר. מעבר לעובדה שהניסוי נערך בלילה, רצינו שהסוללה המרוחקת היא זו שתזהה את האיום ותפעל להשמידו ואילו הסוללה השנייה תקבל נתונים אך תישאר פסיבית לעצם היירוט".

תנאי הקיצון בניסוי אמורים להציב בפני המערכת אתגרים מסוגים שונים, כך למשל תנאי גובה של טיל האויב ואלמנטים שונים של תמרון והטעיה - כל זאת כדי לבחון כיצד מתמודדת המערכת עם האתגרים הללו.

גם בניסוי זה, בדומה לניסויים קודמים במערכת, שולבו מרכיביה הקבועים: המכ"מ להתראה וגילוי ("אורן ירוק"), לזיהוי המטרה ("אנקור שחור"). לאחר מכן נכנס לתמונה המרכז לניהול יירוטים ("אתרוג זהב") המחשב מהי תוכנית ההגנה בפני האיום, וזו משוגרת למרכז בקרת המשגרים ("אגוז חום"). בסוף התהליך נמצא המשגר המבצעי, שבניסוי זה הינו מדגם חדש והיה לו מבחן ראשון, ובקצה – המיירט, הטיל שנורה לעבר האיום ופועל להשמידו.

במערכת הביטחון לא מדברים על הניסויים במערכת החץ על רקע ההתפתחויות באיראן. "אנחנו לא יושבים ללא מעש ומפתחים יכולות בהתאם לאיומים קיימים. לא משחקים בדברים שאינם קיימים. הניסוי הזה הוא חלק מן הפיתוח של המערכת, ונקבע על פי צורך מראש", אמר המקור הבכיר. הוא ציין כי מאז הניסוי הקודם הושגו שיפורים משמעותיים בתוכנה של המערכת, דבר שאמור לשפר את ביצועיה.

בשל מאפייני הניסוי שנערך בארץ, פעלו בשבועות האחרונים במערכת הביטחון לייצר סביבה שתאפשר את עריכתו. "יש בהחלט מגבלות חמורות באשר לבטיחות, וכל סטייה על אחת המערכות הייתה עשויה לפגוע באיכות הניסוי", הבהירו במערכת הביטחון. 

הפרויקט היוקרתי החל לפני 19 שנה, כשיתוף פעולה בין ישראל לארצות הברית. שותפים בו חיל האוויר, מפא"ת, התעשייה האווירית, חברת תדיראן ובואינג. הניסויים הראשונים התקיימו בשנות ה-90; שלושת הראשונים בסדרה נכשלו, אך שמונה ניסויים מוצלחים בין 93'-98' וב-2000 הביאו להכרזתה כמבצעית בתחילת העשור והיא הועברה ליחידת "חרב מגן" של מערך הנ"מ בצה"ל. ב-2004 נערכו שני ניסויים במערכת בארצות הברית. הראשון עבר בהצלחה, אך השני מעט פחות בעקבות אי השלמת המשימה (האיום זוהה, אף לא הושמד בשל תקלה טכנית - ח.ג). עם זאת, במערכת הביטחון ציינו כי שני הניסויים העידו על מבצעיות גבוהה של המערכת.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

Aaron

• אורח
« להגיב #1 ב- : פברואר 11, 2007, 22:10:26 »
הגנה הגנה הגנה ומה עם התקפה? למה לא מפתחים נשק קטן ומדוייק שיגרום לכמה שיותר הרוגים ולנזק מירבי?
ישראל מתנהג בצורה הזאת: נגיד מישהו נותן לי כאפה, במקום להוריד אותו לריצפה אני ילבש מגן ללחיים והוא ימשיך לתת לי כאפות אבל העיקר אני מוגן  ;D  :D

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #2 ב- : פברואר 11, 2007, 22:15:41 »
הגנה הגנה הגנה ומה עם התקפה? למה לא מפתחים נשק קטן ומדוייק שיגרום לכמה שיותר הרוגים ולנזק מירבי?
ישראל מתנהג בצורה הזאת: נגיד מישהו נותן לי כאפה, במקום להוריד אותו לריצפה אני ילבש מגן ללחיים והוא ימשיך לתת לי כאפות אבל העיקר אני מוגן  ;D  :D
וגם כן איזה "הגנה"...
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

Aaron

• אורח
« להגיב #3 ב- : פברואר 11, 2007, 22:21:05 »
וגם כן איזה "הגנה"...
בדיוק, וגם טיל החץ יקר מאוד, עדיף למחוק את האוייב ולא להתגונן.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #4 ב- : פברואר 11, 2007, 22:22:36 »
וגם כן איזה "הגנה"...
אנחנו יכולים להיות בין הטובים ביצור נשק אבל לא אנחנו עושים הגנה מטופשת יקרה ולא יעילה...
יגאל=גואל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #5 ב- : פברואר 11, 2007, 22:26:25 »
גם פורסם ב-WALLA:
ניסוי לילי במערכת החץ הסתיים בהצלחה
ניסוי לילי במערכת החץ בוצע הערב לראשונה בבסיס חיל האוויר. הניסוי הסתיים בהצלחה מלאה. מטרת הניסוי: בחינת יכולת היירוט של טילים בליסטיים בלילה בגובה רב.

בבסיס חיל האוויר במרכז הארץ הסתיים בהצלחה מלאה ניסוי לילי ראשון של מערכת ההגנה מפני טילים "חץ".

הטיל שוגר מהקרקע לעבר טיל מסוג אנקור שחור שנורה ממטוס F-15 ודימה טיל בליסטי. מטרת הניסוי היתה לבדוק את היכולת ליירט בגובה רב טיל המשוגר לעבר ישראל בשעות הלילה. כמו כן, נבחנו שיפורי תוכנה ואמצעים להתמודד עם איומים חדשים, ובהם טילי שיהאב אירניים המסוגלים לשאת ראש נפץ גרעיני.
יגאל=גואל

מנותק אֵיתָן

• מנהל הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #6 ב- : פברואר 12, 2007, 00:32:39 »
וגם כן איזה "הגנה"...
אנחנו יכולים להיות בין הטובים ביצור נשק אבל לא אנחנו עושים הגנה מטופשת יקרה ולא יעילה...

לא הייתי  אומרת מטופשת
מתוכמת אבל אין בה שימוש  ומה  שרפא"ל מפתחת הרבה  היא מייצאת למדינות שאם היה  להם צ'אנס  הם היו תוקפים אותנו
כמו   למשל ישראל מוכרת לטורקיה ניראה  לי  גם מלזיה או אינדונזיה   מלא טכנולוגיה  צבאית ישראלית
רפא"ל נחשבת לאחת החברות המתקדמות הייתי אומר אבל חבל שאנחנו לא משקיעים יותר
ומפסיקים את כל הייבוא מאירופה ואמריקה

נראה לי  מרוב  שהצבא  שלנו יש בו טכנולוגיה(או שאולי לא אבל נראה  לי  שיש לנו צבא  ברמה  טכנולוגית מאוד  גבוהה יחסית)  הקצינים או החיילים מסתמכים על הטכנולוגיה
עדיין צריך להפעיל שכל כדי להפעיל טכנולוגיה ולא להסתמך עליה 100 אחוז
כי אני  זוכר שהיה תחקיר צבאי של מלחמת לבנון  החיילים לא  ידעו איך להשתמש  בטילי נ"ט איך לתפעל אותם
« עריכה אחרונה: פברואר 12, 2007, 00:40:03 על ידי איתן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #7 ב- : פברואר 12, 2007, 06:50:29 »
וגם כן איזה "הגנה"...

לא הייתי  אומרת מטופשת
מתוכמת אבל אין בה שימוש  ומה  שרפא"ל מפתחת הרבה  היא מייצאת למדינות שאם היה  להם צ'אנס  הם היו תוקפים אותנו
כמו   למשל ישראל מוכרת לטורקיה ניראה  לי  גם מלזיה או אינדונזיה   מלא טכנולוגיה  צבאית ישראלית
רפא"ל נחשבת לאחת החברות המתקדמות הייתי אומר אבל חבל שאנחנו לא משקיעים יותר
ומפסיקים את כל הייבוא מאירופה ואמריקה

נראה לי  מרוב  שהצבא  שלנו יש בו טכנולוגיה(או שאולי לא אבל נראה  לי  שיש לנו צבא  ברמה  טכנולוגית מאוד  גבוהה יחסית)  הקצינים או החיילים מסתמכים על הטכנולוגיה
עדיין צריך להפעיל שכל כדי להפעיל טכנולוגיה ולא להסתמך עליה 100 אחוז
כי אני  זוכר שהיה תחקיר צבאי של מלחמת לבנון  החיילים לא  ידעו איך להשתמש  בטילי נ"ט איך לתפעל אותם

זהמה שקרה במלחמה האחרונה סמכו על הטכנולוגיה והינה התוצאה...
יגאל=גואל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #8 ב- : פברואר 12, 2007, 07:03:48 »
"הניסוי מחזק את מוכנותה של ישראל"
ניסוי לילי במערכת החץ בוצע אמש לראשונה בבסיס חיל האוויר, והסתיים בהצלחה. פרץ: הניסוי המוצלח ממחיש את עוצמתה של מערכת הביטחון.
לכתבה המלאה:
http://news.walla.co.il/?w=/1/1056087
יגאל=גואל