כתב נושא: יש לי רצון חזק לחזור בתשובה  (נקרא 1899 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק רק כך!1

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • "בדם ואש יהודה נפלה, בדם ואש יהודה תקום!"
יש לי רצון חזק לחזור בתשובה
« ב- : אוגוסט 27, 2008, 01:08:55 »
אך אני חושש שהידע המוגבל שלי בהלכות ישראל והכפייה התרבותית החילונית שנכפתה עליי שלא ברצוני והפגימה בברית מונעים זאת ממני, אני באמת רוצה שלא תחשבו שאני סתם משחק אותה, מאז שהתחלתי להתעניין ברב כהנא מלפני כחצי שנה, הרצון שלי לחזור בתשובה נהפך למאוד ממשי וחשבתי על זאת פעמים רבות אבל כמו שאמרתי למעלה נורא קשה לי מסיבות אלו ואני מפחד שאני אפול בדרכי, אמעד ואתאבק באבק(עדיף כמובן באפר רגליהם, אך יש לי הרגשה שלאו דווקא) הסיבה הראשונה היא היותר רצינית, אח"כ הפגימה בברית ורק לאחר מכן ההשפעה החילונית.
דבר נוסף ששכחתי לציין למעלה הוא שיש לי רצון להתראות עם בנות, ותמיד חשבתי שאם אני אחזור בתשובה אזי לא אוכל להתראות עמן כי יש מגבלות נידה והאשה טמאה.

בקצרה, אני מבקש את ייעוצכם הכן.

קום עברי, שא הנס!
הנף את הדגל בגאון
הראה לכל קלגס רומס
שעמנו הוא עם האדון.

מנותק מנורה

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • ואהבת לרעך כמוך (אלא אם כן הוא טרוריסט ערבי)...
« להגיב #1 ב- : אוגוסט 27, 2008, 06:40:04 »
אך אני חושש שהידע המוגבל שלי בהלכות ישראל והכפייה התרבותית החילונית שנכפתה עליי שלא ברצוני והפגימה בברית מונעים זאת ממני, אני באמת רוצה שלא תחשבו שאני סתם משחק אותה, מאז שהתחלתי להתעניין ברב כהנא מלפני כחצי שנה, הרצון שלי לחזור בתשובה נהפך למאוד ממשי וחשבתי על זאת פעמים רבות אבל כמו שאמרתי למעלה נורא קשה לי מסיבות אלו ואני מפחד שאני אפול בדרכי, אמעד ואתאבק באבק(עדיף כמובן באפר רגליהם, אך יש לי הרגשה שלאו דווקא) הסיבה הראשונה היא היותר רצינית, אח"כ הפגימה בברית ורק לאחר מכן ההשפעה החילונית.
דבר נוסף ששכחתי לציין למעלה הוא שיש לי רצון להתראות עם בנות, ותמיד חשבתי שאם אני אחזור בתשובה אזי לא אוכל להתראות עמן כי יש מגבלות נידה והאשה טמאה.

האמת היא שגם אני, אני חי בסביבה חילונית ואני מסורתי, אבל אני לא אצליח להיות דתי כי זה קשה לשמור שבת בבית חילוני והרבה יותר קשה לקיים מצוות.. אני רוצה להיות מסורתי-דתי אבל אני לא מצליח כי אני חי בסביבה חילונית....

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : אוגוסט 27, 2008, 12:31:04 »
גם אני דתי ששומר שבת בבית חילוני. אין שום קושי!

אח - שלי, רוצה לחזור בתשובה? אתה יודע מה רבנו אומר? תתחרט על החטאים שלך, תגיד לעצמך שמעכשיו אני מפסיק, וככה כשתפסיק תוכל להתחיל ולהתקדם. "סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורדפהו!" [שלום = אחד משמותיו של הקב"ה, בקש שלום! את הקב"ה! ורדפהו כי לא כל אחד משיג אותו אחי אתה צריך להיות חזק!]

תדע אחי, שלא משנה כמה חטאת, אם אתה עושה תשובה אמיתית ומצטער על החטאים שלך ולוקח על עצמך לא לחטוא יותר הכל נחמק כלא היה!!!

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #3 ב- : אוגוסט 27, 2008, 12:48:01 »
תתחיל במצוות הקטנות, ולאט הן יגררו את המצוות הגדולות.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #4 ב- : אוגוסט 27, 2008, 16:13:26 »

דבר ראשון אין כזה דבר "הידע המוגבל שלי בהלכות" איך הרב בבית כנסת שלי אמר פעם אחת: כל בן אדם ככל שהוא לומד יותר תורה ויותר נמצא בתוך הדת הוא מרגיש שהוא יודע
פחות ופחות כי רק שהאדם נמצא בעולם הזה הוא מבין את החוכמה של הקב"ה!-- ומרגיש בור לידו.
אז תדע לך שכמה שאתה תלמד ותלמד אתה תמיד תרצה לדעת עוד ועוד זה בטוח!
וחוץ מזה אתה חייב להתחיל ממשהו וזה שנכון לעכשיו אתה לא מבין כל כך בהלכות זה לא סיבה בכלל לא לחזור בתשובה!
"הרצון שלי לחזור בתשובה נהפך למאוד ממשי וחשבתי על זאת פעמים רבות אבל כמו שאמרתי למעלה נורא קשה לי מסיבות אלו ואני מפחד שאני אפול בדרכי"
אל תבוא בגישה שאתה תיפול, בכל דבר בחיים תבוא בגישה חיובית! תאמר אני יכול אני יעשה זאת ובעזרת השם אני יצליח!
עוד בעיה אצלך היא הסביבה החילונית שגם זאת בעיה אצלי למען האמת...
שמע אם אתה רוצה למשל לשמור שבת אל תכריז את זה לפניי חברייך ותגיד להם: " שמעו שישי הזה אני לא יוצא בערב אני נשאר בבית אני שומר שבת ואני קם מוקדם לבית כנסת"
ממש לא ! זה מתכון לנפילה, תעשה את זה בשקט עד שתתרגל לעובדה הזאתי שאתה שומר שבת!
אני אומר לך מתוך נסיון שאני התחלתי ללכת לבית כנסת בימי שישי אני הייתי הולך איזה כמה חודשים עד שבכלל מישהו ידע על זה חוץ ממשפחתי אני פשוט הייתי נעלם חח הייתי סוגר את הפלאפון ועד
שאני לא חוזר הביתה אף אחד לא יכול למצוא אותי...
וב"ה עד היום אני הולך.
בהצלחה אחי!!!  :)