כתב נושא: קשה לי להיות חרדי בגלל שהם לא הולכים לצבא  (נקרא 16805 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
תשמעו זה מפריע ומציק לי,אמנם אני לא היתי בצבא בגלל סיבה בריאותית אבל אם זה היה תלוי בי היום היתי מתגיס לאחת היחידות הקרביות
ואל תגידו לי שיש משתמטים גם אצל החילונים כי לצערי התשובה הזאת לא משכנעת אותי
אני מאוד מעריך את החברה החרדית ונותן לה כבוד אבל זה לא יתכן שהם ישבו בישיבות בזמן שהאחים שלהם נהרגים בשטחים
למה שגם הם לא יתרמו?
סליחה אם הכעסתי פה מישהו אבל זה מאוד קשה לי לחיות עם הדבר הזה
ולא היתה לי כאן כונה להכעיס אף אחד
[gif[/img]

מנותק PhobetorXVII

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
קשה לי להיות חרדי בגלל שהם לא הולכים לצבא
« להגיב #1 ב- : אוגוסט 20, 2008, 18:23:33 »
צודק תמיד שאני מעלה את הטיעון הזה אז באים ואומרים לי שהם אפילו יותר תורמים מהחיילים בחזית בגלל שהם יושבים מתפללים ובזכות זה אנו חיים
פחחחחחחחחחח

לא אמרו לי את זה הבפורום הזה אלה במקומות אחרים

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : אוגוסט 20, 2008, 18:27:03 »
יש כאלה שנשארים חיים ויש כאלה שה' לוקח אותם

אבל שלפחות יתרמו משהו במקום להתנדנד כל היום בישיבה
[gif[/img]

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #3 ב- : אוגוסט 20, 2008, 18:30:36 »
חחחח, אתה מאמין בכלל?

בנאדם דתי לא מדבר ככה.  אם היית באמת מאמין, באמת דתי, הייתה יודע מה זה ישיבות,ומה זה עוזר לעולם.

"אם לא בריתיו יומם ולילה, חוקות שמים וארץ לא שמתי" - אם לא נעסוק בו יומם ולילה, העולם לא מתקיים פשוטו כמשמעו.

תעשה בדק בית דחוף, אני מתחיל להריח משהו מאוד מקולקל אצלך.

מנותק PhobetorXVII

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : אוגוסט 20, 2008, 18:33:10 »
חחחח, אתה מאמין בכלל?

בנאדם דתי לא מדבר ככה.  אם היית באמת מאמין, באמת דתי, הייתה יודע מה זה ישיבות,ומה זה עוזר לעולם.

"אם לא בריתיו יומם ולילה, חוקות שמים וארץ לא שמתי" - אם לא נעסוק בו יומם ולילה, העולם לא מתקיים פשוטו כמשמעו.

איזה שטויות עלק העולם לא מתקיים בלי ישיבות העולם התקיים יפה מאוד הרבה מאוד לפניי שבכלל נוצא העם היהודי אז באמת דיי עם השטויות

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : אוגוסט 20, 2008, 18:36:13 »
איזה שטויות עלק העולם לא מתקיים בלי ישיבות העולם התקיים יפה מאוד הרבה מאוד לפניי שבכלל נוצא העם היהודי אז באמת דיי עם השטויות

חחח... העם היהודי הוא תכלית הבריאה, והתורה היא נזרו. כל זמן וזמן שישראל עוסקים בתורה היום קיים, אם לרגע אחד לא היה תלמוד תורה - אין עולם. ולא נחזור לוויכווח של מתי נוצר העולם, הרי הוכחתי לך באופן הכי פשוט שיש שהעולם נברא לפני תשס"ח שנים, וכל סודות הבריאה נגלו לעם ישראל.

רוצה-עצום. בא לך-פתח אותם. אבל אל תבלבל את השכל על קרחונים ודינוזאורים כמו איזה ילד קטן שחי כל חייו על ערוצי השקר של נשיונל ג'יאוגרפיק.

מנותק Roma

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : אוגוסט 20, 2008, 19:10:52 »
חחח... העם היהודי הוא תכלית הבריאה, והתורה היא נזרו. כל זמן וזמן שישראל עוסקים בתורה היום קיים, אם לרגע אחד לא היה תלמוד תורה - אין עולם. ולא נחזור לוויכווח של מתי נוצר העולם, הרי הוכחתי לך באופן הכי פשוט שיש שהעולם נברא לפני תשס"ח שנים, וכל סודות הבריאה נגלו לעם ישראל.

רוצה-עצום. בא לך-פתח אותם. אבל אל תבלבל את השכל על קרחונים ודינוזאורים כמו איזה ילד קטן שחי כל חייו על ערוצי השקר של נשיונל ג'יאוגרפיק.

ברוכתיי,כרגע רשמת את ההודעה הכי הזויה ומצחיקה בפורום!
ואתה עוד מסביר לאנשים אחרים על הגיון חחחחחחחחח

מנותק morde208

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : אוגוסט 20, 2008, 20:22:09 »
לי  מפריע שאלה  אחרת:
איך  אתם  חושבים  שאנחנו  חיים  כאן???  איך  אתם  חושבים  שאנחנו  חיים  תחת  66 [!!!]  מדינות  מוסלמיות  שרוצות  להשמידנו  הרי  אם  כל  הצבא  של  כל המוסלמים  יגיע  לכאן  הוא  יוכל  בלי  בעיה  לקחת  את  כל  הכינרת  רק  מזה  שהם  יתרטבו  בבגדים  שלהם!!
אנחנו  חיים  כאן  בנס  אלוקי!!!!      אומות שלמות  נעלמו  מעל  במת  ההיסטוריה, ואילו עם  ישראל  שרד  2,000 [!!!] שנות  גלות  מפוזר  ומפורד  בין  כל  העמים  ובסופו  של  דבר  חזר  לכאן!
למה  אתם  לא  מאמינים  בנביאים  על  נבואותיהם  שהרבה מהנבואות  שלהם  כבר  יתקימו!! (בדניאל  כתוב  השנה  ה-מ-ד-ו-י-ק-ת  שתקום  מדינת  ישראל)!
השבת אנחנו  ניקרא  את  פרשת  עקב  שם  כתוב  "והיה  עקב  תישמעון..." אם  אתם תישמעו  למצוותי  אני אתן לכם  כל  מה  שתירצו  ואם  לא...  אז  אני  אתן  לכל  המדינות  להיתחמש  בנשקים  אטומים  בטילים  ובצבא...
אתם  לא  מבינים שזה שיפתחו  את  אגד בשבת  זה  יגרום רק  יותר פיגועים  ורק  יותר  אסונות???
מה  היתה  התודה שנתנו להקב"ה  אחרי  מילחמת  ששת  הימים???  זה שהפעילו את  הטלויזיה  בשבת???????
הרי  ששת  הימים  זה  לא  היה  דרך  הטבע!!  ליפני  המילחמה  יצאה  קרטקורה  שמראה  ישראלי  עם  בגד  ים  מצד  אחד  יבשה  ומצד  שני  8  קני רובה  והבחירה  בידו לאן...

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #8 ב- : אוגוסט 20, 2008, 20:55:51 »
חחחח, אתה מאמין בכלל?

נאור,אם כל הכבוד לך זה בסדר אם אני ישאל אותך אם היית בצבא?
ב.אני מאוד מאמין
ג.אני לא עיוור לזה שמשהו מקולקל אצלי,אבל אם אתה אומר בדק בית בוא תגיד לי מה בדיוק הדברים שהיית רוצה שאני יעשה
[gif[/img]

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #9 ב- : אוגוסט 20, 2008, 20:58:31 »
חחחח, אתה מאמין בכלל?

אבל עובדה היא,שלא כל העולם מתעסק בתורה,אז איך העולם ממשיך להתקיים?
[gif[/img]

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #10 ב- : אוגוסט 20, 2008, 23:14:39 »
אבל עובדה היא,שלא כל העולם מתעסק בתורה,אז איך העולם ממשיך להתקיים?

חייב עיסוק בתורה בכל רגע ורגע. דבר שני, תכלית העולם הזה כאן, המסדרון, הגשר או איך שלא תקרא לו זה תורה ומעשים טובים, צדקה וגמ"ח.
חוץ מללמוד תורה, ולקיים מצוות ולהיות יהודי - שום דבר אחר לא שווה את הזמן היקר שאתה מבזבז. אם היית יודע שמחר אתה טס לאירופה ואין לך
שום כסף לבזבוז, והיום יש לך אפשרות לעבוד מלא שעות בעבודה בשביל להרוויח כמה שיותר כסף כדי שיהיה לך לבזבוז, וזה היום האחרון שאתה יכול לעבוד בו לפני הטיסה, לא היית עובד בכל כוחך? היית! למה? כי מחר הטיסה! ואי אפשר לטוס לאירופה בלי שקל בכיס!

ואם אני יגיד לך שחס וחלילה מחר בן אדם הולך למות, ויש לו רק את היום הזה ללמוד תורה ולקיים מצוות כמה שהוא רק יכול - כי אח"כ הוא לא יוכל יותר
כי עבר זמנו והוא הולך למקום רימה ותולעה ומגיע לפני מלך מלכי המלכים. - הוא היה לומד? הוא היה לומד! אמרו חז"ל בגמרא שבן אדם ישוב בתשובה שלמה יום אחד לפני מיתתו! ותקשה ותשאל : "אנחנו יודעים מתי נמות?" - לא, אבל זה יכול להיות מחר - ואם זה יקרה מחר , דהיינו שהיום זה יום אחד לפני מיתתי והיום אני צריך לעשות תשובה! ככה בכל יופ ויום בן אדם צריך לעשות תשובה אמיתית וללמוד ולקיים מצוות כאילו מחר הוא נפטר מן העולם!

זה שתשרת בצבא, ותבזבז שלוש שנים יקרות מפז בהגנה על המולדת, זה לא יעזור לך בחיים, כי קר ימשיכו לקום עלייך אוייבים. אבל במקום להלחם, אתה תהיה בבית מדרש ותלמד תורה ותקיים אותה ותעשה ש-ל-ו-ם עם ה' יתברך - מי יקום עלייך? מי יעז בכלל?! אז אם אתה בן אדם מאמין, מה שאני יודע, אתה לא יודע שהתורה היא תכלית החיים וכל החיים צריכים להיות סובבים אותה ורק ללמוד עוד ועוד?!

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : אוגוסט 21, 2008, 00:57:23 »
הרבה רבנים אמרו שאם בן אדם יוצא בשליחות להגן על גבולות א"י זה דוחה הכל - גם לימוד תורה!!!
הכוונה אם תלמיד ישיבה רוצה לשרת ביחידה קרבית אז מותר לו ואף מומלץ!
אבל אם תלמיד ישיבה רוצה לשרת כג'ובניק אז זה לא דוחה לימוד תורה!
הסבר הגיוני מאוד לפי דעתי!!
אז שאנשים יעשו חושבים, אני בן אדם מאמין ואני לא תוקף את החרדים אבל לדעתי הגנת המולדת צריכה ליהיות
גם של החרדים!
עובדה שיש את התלמידי ישיבה עם הכיפות הסרוגות שמשרתים בצבא ביחידות קרביות !!!!
איך מסבירים את זה??

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #12 ב- : אוגוסט 21, 2008, 01:06:20 »
חייב עיסוק בתורה בכל רגע ורגע. דבר שני, תכלית העולם הזה כאן, המסדרון, הגשר או איך שלא תקרא לו זה תורה ומעשים טובים, צדקה וגמ"ח.
חוץ מללמוד תורה, ולקיים מצוות ולהיות יהודי - שום דבר אחר לא שווה את הזמן היקר שאתה מבזבז. אם היית יודע שמחר אתה טס לאירופה ואין לך
שום כסף לבזבוז, והיום יש לך אפשרות לעבוד מלא שעות בעבודה בשביל להרוויח כמה שיותר כסף כדי שיהיה לך לבזבוז, וזה היום האחרון שאתה יכול לעבוד בו לפני הטיסה, לא היית עובד בכל כוחך? היית! למה? כי מחר הטיסה! ואי אפשר לטוס לאירופה בלי שקל בכיס!

ואם אני יגיד לך שחס וחלילה מחר בן אדם הולך למות, ויש לו רק את היום הזה ללמוד תורה ולקיים מצוות כמה שהוא רק יכול - כי אח"כ הוא לא יוכל יותר
כי עבר זמנו והוא הולך למקום רימה ותולעה ומגיע לפני מלך מלכי המלכים. - הוא היה לומד? הוא היה לומד! אמרו חז"ל בגמרא שבן אדם ישוב בתשובה שלמה יום אחד לפני מיתתו! ותקשה ותשאל : "אנחנו יודעים מתי נמות?" - לא, אבל זה יכול להיות מחר - ואם זה יקרה מחר , דהיינו שהיום זה יום אחד לפני מיתתי והיום אני צריך לעשות תשובה! ככה בכל יופ ויום בן אדם צריך לעשות תשובה אמיתית וללמוד ולקיים מצוות כאילו מחר הוא נפטר מן העולם!

זה שתשרת בצבא, ותבזבז שלוש שנים יקרות מפז בהגנה על המולדת, זה לא יעזור לך בחיים, כי קר ימשיכו לקום עלייך אוייבים. אבל במקום להלחם, אתה תהיה בבית מדרש ותלמד תורה ותקיים אותה ותעשה ש-ל-ו-ם עם ה' יתברך - מי יקום עלייך? מי יעז בכלל?! אז אם אתה בן אדם מאמין, מה שאני יודע, אתה לא יודע שהתורה היא תכלית החיים וכל החיים צריכים להיות סובבים אותה ורק ללמוד עוד ועוד?!
:V: :) O0
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק Roma

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : אוגוסט 21, 2008, 11:20:28 »
נאור,אני יגיד לך מי יעז לקום עליך עם תתעסק רק בתורה...

יעז לקום עליך ערבי עם קלצ'ניקוב או חגורת נפץ
הוא לא ישאל אותך מה אתה עושה בחיים כשחס וחלילה ירצה לפגוע בך

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : אוגוסט 21, 2008, 14:49:35 »
זה כי אתה לא מאמין. אתה יודע מה העניין? שאם תעמוד בעזה יש יותר סיכוי שערבי עם קלצ'ניקוב יקום עלייך.
אבל הקטע הוא לא זה, אלא כשאתה בן אדם דתי, ואתה יודע שכל העולם הזה הוא בשביל היהודים והתורה ושאם עם ישראל יעסקו
בתורה אין אף אחד שיוכל לעמוד נגדם, אז אתה לא מפחד.

מנותק PhobetorXVII

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #15 ב- : אוגוסט 21, 2008, 16:08:58 »
זה כי אתה לא מאמין. אתה יודע מה העניין? שאם תעמוד בעזה יש יותר סיכוי שערבי עם קלצ'ניקוב יקום עלייך.
אבל הקטע הוא לא זה, אלא כשאתה בן אדם דתי, ואתה יודע שכל העולם הזה הוא בשביל היהודים והתורה ושאם עם ישראל יעסקו
בתורה אין אף אחד שיוכל לעמוד נגדם, אז אתה לא מפחד.

כול העולם בשביל העם היהודי פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח איזה שטויות ואיזה דרך חשיבה אנוכית ככה גם הנאצים חשבו שהעולם הוא בשבילם והוא שייך להם ותראו מה הם עשו

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #16 ב- : אוגוסט 21, 2008, 17:52:47 »
זה לא אותו דבר עם הנאצים יש"ו !!
אנחנו לא דורשים לשלוט בעולם ואנחנו לא מבקשים להרוג גזע מסויים!
אנחנו דורשים להרוג את מי שקורא לרצוח אותנו!!

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : אוגוסט 21, 2008, 18:29:09 »
פובטור, יש לך הבנה של צנון.

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : אוגוסט 21, 2008, 20:49:26 »

אם אנשים יודעים את זה או אולי לא יודעים אז למה הם לא עושים את זה,כי עובדה שבחוץ היום רוב עפ ישראל הוא חילוני
[gif[/img]

מנותק צדק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • אין ערבים אין פיגועים
« להגיב #19 ב- : אוגוסט 21, 2008, 21:10:40 »
פובטור לא מדבר שטויות, הוא צודק צריך להיות פרקטיים ואסור להיות כפוי טובה כמו החרדים.

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #20 ב- : אוגוסט 21, 2008, 23:45:40 »
אם אנשים יודעים את זה או אולי לא יודעים אז למה הם לא עושים את זה,כי עובדה שבחוץ היום רוב עפ ישראל הוא חילוני

אתה הולך עם הרוב או שאתה הולך עם האמת?

מנותק Juda-Yoda

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : אוגוסט 22, 2008, 00:25:39 »

מעשה באחד מנישאי חב"ד,ברוסיה של ימים עברו הייתה קהילה של יהודים שהייתה נירדפת ע"י אנטישמי עם כלב שחור ורע,עם מבט של תאוות דם בעניים,האנטישמי היה משלח כל הזמן את הכלב שלו ביהודים באזור ומקשה על חייהם מאוד.
יום אחד הגיע אותו אנטישמי עם כלבו לחדר הישיבה של האדמו"ר בנסיון להתנקש בחייו,הסתכל עליו הוציא את אקדחו וירה לעבר האדמו"ר,הכדור איכשהו פגע בכלב שהיה לידו.
באותו רגע אותו אנטישמי קיבל שוק,הבין שמשו שלא כדרך הטבע קוה פה,שהאנשים שם לא רגילים.
התחיל לסוחח איתם וסיפר שהוא בעצם יהודי,רק שהוא התרחק מהיהדות והיסתובב עם נוצרים ואנטישמים ופיתח את מה שניקרא שנאה עצמית,בסופו של דבר הוא חזר בתשובה וחיבק את האדמו"ר.
לרובה אומנם יש כח להרוג את האויב שלך,לימוד תורה יגרום לאויב שלך להיות אוהב שלך.
תורה צווה לנו משה מורשה,קהלת יעקב.
קרוב אלייך הדבר מאד בפיך ובלבבך לעשותו.
יגעתי ולא מצאתי - אל תאמין, לא יגעתי ומצאתי - אל תאמין, יגעתי ומצאתי - תאמין.
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים.
בראשית ברא ה' את השמים ואת הארץ.
שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
« להגיב #22 ב- : אוגוסט 22, 2008, 15:54:27 »
תרשו לי להעמיד דברים בפרופורציות:

אני מסכים עם הטענה שלימוד התורה מגן על עם ישראל,אבל יחד עם זאת שולל מכל וכל את השימוש בזה כהשגת פטור משירות בצבא.
הטענה כביכול שאם יגייסו את החרדים לא יהיה מי שילמד תורה,היא שקר!!.

כל השירות הצבאי אותו אנו מבקשים הוא בן שלוש שנים(ונאמר שבמשך השירות אי אפשר ללמוד),מגיל 18-21. מה מונע מבני שאר הגילאים הקטנים והגדולים להמשיך ללמוד??

האם כתוב באיזשהו מאמר קבלה נידח שיש חובה שבכל רגע אנשים בני 18-21 ילמדו? מה שכתוב בגמרא זה יהודים,וגם אם בני הישיבות החרדיות יגויסו עדיין יהיו יהודים
שימשיכו ללמוד תורה,יהודים עד גיל 18 ויהודים מעל גיל 21... מה גם שמלבד הטירונות רוב החיילים הדתיים כן מוצאים זמן ללימוד תורה.

ללא קיום המצוות לימוד התורה הוא אינו קדוש ואינו מצווה כל עיקר,כל עניין "וקרא בו כל ימי חייו" הוא אך ורק "לבלתי סור מן המצווה",ומי שלומד תורה סתם כתאוריה,בלי המעשה
הוא לא גדול יותר מסתם פילוסוף כי בשבילו התורה שהוא לומד אינה דבר ה' שיש לקיים,אחרת היה מקיים...

מצוות התורה זה כולל את מצוות כיבוש הארץ,מדוע נטפלתם דוקא למצווה זו? למה דוקא על מצווה זו קבעתם שבשביל ללמוד תורה מותר לבטלה?
ומה תגידו על בחור ישיבה שיאמר שהוא לא מניח תפילין ולא קורא קריאת שמע,ולא מתפלל כדי ללמוד תורה בזמן הזה? ודאי תאמרו לו שאין לבטל מצוות עשה,והאם כיבוש הארץ וישובה אינה מצוות עשה?
וראו שאפילו יהושוע בן נון,שבודאי היה יכול לפתור את עצמו ממלחמה כאיש ש"תורתו אומנותו",לא פתר עצמו ויצא להלחם,וכן תלמידי רבי עקיבה כולם ועוד רבים,אז מה תאמרו אתם?

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #23 ב- : אוגוסט 22, 2008, 16:06:03 »

ומה אם "והגית בו יומם ולילה"?! :-[
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
« להגיב #24 ב- : אוגוסט 22, 2008, 16:52:19 »
ומה אם "והגית בו יומם ולילה"?! :-[
עיין תשובתילעיל,וכן ומה אם מלחמת מצווה שפסק הרמב"ם "עזרת ישראל מיד צר שבא עליהם"?

יש להגות בתורה גם ביום וגם בלילה וכן פסק הרמב"ם אך לא כל היום וכל הלילה,כי אם כך אין התורה צו אלוקי אלא סתם אוסף תאורטי.
לכן יש לקיים ראשית את מצוות התורה ולימוד התורה הוא לשם כך.

צר לי כל כך,שאנשים לוקחים קטע אחד מפסוק או ממשנה ומוציאים אותו מהקשרו המקורי ובכך מסלפים את כוונתו בלבלי היכר.
דוגמא אחת לכך היא המשנה שאנו אומרים מדי יום "אלו דברים וגו'" ומובא שם בסוף "ותלמוד תורה כנגד כולם",ומה עושים אנשים? לוקחים את סוף המשנה
ומצטטים אותו בלבד וכך מגיעים למסקנה שלימוד התורה זה במקום קיום המצוות שהרי "תלמוד תורה כנגד כולם",ולא היא! הרי מי שרק למד א,ב בכתה א'
יוכל לראות שכל כוונת המשנה היא שמצוות לימוד התורה היא כנגד כל המצוות שהוזכרו באותה המשנה(כלומר ששכרה גדול כמו כל המצוות המוזכרות באותה המשנה עיין שם)
ולא כנגד כל המצוות המוזכרות בתורה,וזהו גילוי פנים בתורה שלא כהלכה ר"ל.

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.