כתב נושא: מהי עמדתכם בנוגע לחילונים?  (נקרא 5896 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Triple_H

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
מהי עמדתכם בנוגע לחילונים?
« ב- : אוגוסט 11, 2008, 14:15:16 »
שלום.
קודם כל אני חייב להגיד שאני חילוני,לגמרי.
לא שלא ניסיתי,דווקא נפגשתי עם רבנים וחקרתי הרבה את התנ"ך :smil037:
פשוט הכל נראה לא הגיוני,מצוץ מהאצבע,אגדות.
אומנם זה קצת מתנגש עם עמדותיי הימניות אך אני לא פועל בגלל מניעים דתיים.

עכשיו,רציתי לדעת מהי עמדתכם בנוגע לזה
אם והימין האמיתי הקיצוני יעלה לשלטון תיהיה כפייה דתית?
האם תוציאו את תורת האבולוציה של דרווין מהחינוך הבית-ספרי לטובת בריאת העולם שניתן להפריכה עם מיליון ואחד הוכחות?
האם אתם רוצים להשליט תאוקרטיה?דיקטטוריה?
לאחר שבועיים של התרחקות מהמערב הכלכלה תקרוס.
האם היעוד שלכם זה להיות בדלנים?

ובגדול,מהי עמדתכם בנוגע לימנים חילוניים?

:X: בבקשה לא תגובות של " בעולם הבא אתה תראה שטעית "  :X:

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #1 ב- : אוגוסט 11, 2008, 14:25:46 »
צריך ללכת בהנהגה יהודית...

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : אוגוסט 11, 2008, 14:33:45 »
עזוב את התיאולוגיה בצד, הבא נתבונן בעובדות.

1. לאומיות ישראלית נובעת מאמונה בכך שהארץ שייכת
ליהודים, גם אם היהודים הללו הגיעו מאירופה או מתימן.

אמונה בבעלות העם היהודי עם הארץ נובעת אך ורק
מהאמונה באמיתות התורה. ואל תמכור לי את הסיפורים
על זכות היסטורית - עמים נעלמים ואדמות עוברות מבעלות
לבעלות במשך השנים, ומעולם לא היה מצב בו עם דרש
אדמה על סמך מה שהיה לפני 2000 שנים.

לפיכך, ההגיון הפשוט אומר שמי שאינו מאמין בהבטחת התורה,
הוא אכן גזלן וכובש שמתנחל בארץ לא לו.

2. לא קיימת אף סיבה הגיונית לחילוני שאינו מאמין, להתעקש
על מדינה דווקא במזרח התיכון, בים של אויבים, תוך סיכון חיים
מתמיד ותוך צורך להחזיק צבא בעשרות מיליארדי דולרים בשנה -
במקום להנות מאותו אורח החיים בדיוק באירופה או באוסטרליה.

3. עם ישראל בהחלט מצווה על בדלנות תרבותית, נאסר עליו
לסמוך (אם כי לא נאסר להעזר) על עמים אחרים והוא מחויב
לנהל את ענייניו המדיניים והמשפטיים לפי דיני התורה כלשונם.

הרס"ג כתב לפני 1100 שנים: "אין אומתינו אומה אלא בתורותיה".
אין דבר כזה יהודי חילוני, זה תרתי דסתרי - כמו דג יבשתי.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 11, 2008, 14:34:15 על ידי האלקשי »

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
« להגיב #3 ב- : אוגוסט 11, 2008, 14:35:44 »
א. דוקא תאוריית האבולוציה של דארוין היא שהופרכה במדע,והוצאה אל מחוץ לחינוך בכל מדינות העולם מלבד ישראל.
כל המדענים מדברים כיום על ה"מתכנן התבוני"(בורא העולם למעשה),רק בישראל נצמדים לדארוין כי יודעים שהאופציה השנייה זה "המתכנן התבוני"...

ב.היכן מצית מדען אחד שיכול להפריך את תאוריית בראית העולם? אני לא מדבר על היהדות אבל לגבי בריאת העולם ע"י בורא זוהי עמדתם של גדולי המדענים
כגון איינשטיין,סטיבן הוקינג ואחרים.

ג.דארוין אינו נותן הסבר לבריאת העולם הוא רק מדבר על חיות קיימות שהכו לחיות אחרות אך מאיפה צצו החיות הקודמות? לדארוין פתרונים...

ולשאלתך,כפייה דתית לא יכולה להתקיים כי ההלכה קובעת ש"מצוות צריכות כוונה" אז מה התועלת שמישהו יקיים מצווה בכפייה?

לגבי חוקים בסיסיים בהחלט יהיו,כגון אי מכירת חזיר,אי חילול שבת בפארסיה(בינך לבין עצמך תעשה מה בא לך,אבל דברים ציבוריים צריכים לכבד את כולם)
וכמובן שבנושא מלחמה וארץ ישראל יעשה ע"פ התורה.

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק מנורה

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • ואהבת לרעך כמוך (אלא אם כן הוא טרוריסט ערבי)...
« להגיב #4 ב- : אוגוסט 11, 2008, 15:03:18 »
שלום.

האם תוציאו את תורת האבולוציה של דרווין מהחינוך הבית-ספרי לטובת בריאת העולם שניתן להפריכה עם מיליון ואחד הוכחות?

שלום וברכה, אני חושב שחילוניים זה בסדר גמור ואתם יכולים לנהוג איך שבא לכם כל עוד זה לא מפריע לאף אחד, למשל: בצומות מבחינתי אתם יכולים לא לצום כל
עוד אתם לא באים למישהו ששומר מצוות ותאכלו לו מול הפרצוף. בחגים אתם יכולים לא לחגוג אלא סתם לראות בהם כיום חופש כל עוד אתם שמחים בשבילכם ובשביל היהודים האחרים
ולא מסתובבים עם פרצוף חמוץ כמו הערבים החארות יש"ו שר"י אכי"ר...אבל אסור לכם להסית יהודים נגד הדת, היום רוב החילוניים מנסים להסית את המסורתיים נגד הדת בטענה
שהמסורת היא "כפייה דתית"....(אני מסורתי וכבר ניסו לשכנע אותי לעזוב את המסורת ולנהוג כחילוני)..

מסקנה: אין לי בעיה עם חילונים כל עוד הם לא מפריעים ליהודים האחרים לשמור על מצוות ה'

מנותק Triple_H

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : אוגוסט 11, 2008, 15:30:26 »
תאוריית דרווין הופרכה?
אני צופה קבוע של תוכניות מדע ואחד הנושאים העיקריים זה האבולוציה.
אני מבקש לא סתם לבוא בהצהרות חסרות בסיס.

טוב,אז מה שאתה בעצם אומר שאין מקום לחילונים בימין?
דווקא יש סיבות,הרבה סיבות להישאר בארץ הזאת ולהילחם עליה כשאנחנו מוקפים חיות.
הסיבות שלי נטועות במורשת העברית,היהודית.
זוהי הארץ שלנו אשר נלחמנו למענה אלפי שנים.
התפללנו אליה ב2000 שנות גלות.
עברנו פוגרומים ורצח עם.
זה לא מספיק כדי לקבל חלקת אדמה בגודל ניו-ג'רסי?
בעיני זו גם לא סתם חלקת אדמה.
זוהי האדמה היחידה שבה נטועה המסורת ההיהודית בין אם אני מאמין או לא - כמו שמקום הרוסי ברוסיה ומקום המוסלמי (לרוב לא צריך להיות לו מקום אלא בים) זה עיראק אז המקום היהודי זה ארץ ישראל.
וזה לא כמו אוסטרליה או קנדה.

כמו כן אני לא שולל לגמרי את התנך,לא הגיוני שמישהו קם והחליט להמציא סיפורים,יש בזה חלקי אמת,לדעת אומנם קטנים אך עדיין יש,ולכן,מקומנו כאן.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 11, 2008, 15:31:06 על ידי Triple_H »

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : אוגוסט 11, 2008, 17:43:56 »
תאוריית דרווין הופרכה?
הסיבות שלי נטועות במורשת העברית,היהודית.
זוהי הארץ שלנו אשר נלחמנו למענה אלפי שנים.
התפללנו אליה ב2000 שנות גלות.
עברנו פוגרומים ורצח עם.
זה לא מספיק כדי לקבל חלקת אדמה בגודל ניו-ג'רסי?
בעיני זו גם לא סתם חלקת אדמה.
זוהי האדמה היחידה שבה נטועה המסורת ההיהודית בין אם אני מאמין או לא - כמו שמקום הרוסי ברוסיה ומקום המוסלמי (לרוב לא צריך להיות לו מקום אלא בים) זה עיראק אז המקום היהודי זה ארץ ישראל.

אתה יורה לעצמך ברגל, ידידי (באופן פיגורטיבי כמובן).

הסיבה לכך שבכלל קיימת מורשת יהודית,
היא התורה ומעמד הר סיני.

העם היהודי שונה מאומות העולם.

אומות העולם נוצרו כולן על ידי התלכדות אנתרופולוגית
מלמטה למעלה כשבמהלך הזמן התגבשו שבטים ומשפחות
קרובות מבחינה גאוגרפית ובנו להם לאומיות, סמלים
ומיתולוגיה הנלוות ללאומיות - ואילו העם היהודי נוצר מלמעלה
למטה, כשהדת והמורשת מגדירים ומייצרים את הלאומיות.

הסיבה שהתפללנו לחזרה לארץ ישראל במשך אלפי שנים
היא התורה והדת. הסיבה שארץ ישראל טבועה במורשתנו
היא דת משה. לולא הדת - לא היתה לא מורשת ולא היסטוריה,
ולכן מי שמאמין בהיסטוריה ובמורשת ללא הדת, חולה
בפיצול אישיות לאומי.

החילוניות וההשכלה הן תופעות של 250 השנים האחרונות,
ולרוב הן דחקו את העם דווקא להתבוללות. הלאומיות החילונית
היא יצור מוזר וא-טבעי, שנוצר בימים בהם נשבו רוחות חזקות
של לאומיות אידיולוגית בעולם כולו, והיהודים המתבוללים שאפו
גם הם להדמות לגוי, ולהקים להם לאומיות משלהם יש מאין.

לשם כך הם השתמשו באלמנטים של המורשת היהודית,
תוך הוצאת העיקר וקידוש התפל. אבל זו לא "מורשת".
זו המצאה של 150 השנים האחרונות, בניגוד ליהדות
המסורתית, בת ה-3500 שנים.

לאומיות חילונית זה שקר גס, עיוות היסטורי, מוטציה שאין
לה מתחיל ואין לה ממשיך. והגם שאנו אוהבים ומברכים כל
יהודי שנאחז באדמת אבות - אין לנו מנדט לתת הכשר לשקר.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : אוגוסט 11, 2008, 17:48:31 »
אעתיק קטע מהספר לשיכים בעיניכם
של מו"ר הרב כהנא:

השקפת התורה על מעמדם של גוים בארץ-ישראל מהווה חלק מהשקפתה המקפת בדבר מהותם של העם היהודי ושל ארץ-ישראל. בהכרח נפתחות מחדש השאלות מהו יהודי ולמה; למה ארץ-ישראל; יחסי היהודי עם הגוים. בעיני היהדות, לאומנות יהודית לשמה חסרת כל משמעות היא. מהו באמת ההגיון המחלק את האנושות לעמים נפרדים, לדגלים נפרדים, לפרלמנטים נפרדים ולטנקים נפרדים? מדוע להקים מחיצות בין העמים? איזו שטות הוא ההמנון הלאומי המפאר עם אחד, שבמהותו אינו שונה מעמים אחרים! במקרה הטוב, הלאומנות טיפשות; במקרה הרע, היא מובילה לשנאה, למחלוקת ולמלחמה. אין כלל מובן מיוחד לעם היהודי, אם אינו אלא עוד עם בין מאות העמים. במקרה זה, גורלו של היהודי כגורלו של המואבי, או הכנעני, או הפיני או הטורקי. במקרה זה יכול עם-ישראל להתקיים, להתפתח וגם להיעלם מעל במת ההיסטוריה. היעלמותו זו אפשרית, ואפילו ודאית, במצב זה, כהיעלמותם של כל עמי קדם, בני זמנם של היהודים העתיקים, אשר נעלמו כולם בלי להשאיר שריד או פליט.

אך עם ישראל אינו סתם "עוד עם". "...כי אעשה כלה בכל-הגוים אשר הפיצותיך שם, אך אותך לא-אעשה כלה..." (ירמיהו ל' י"א). ישראל איננה ניתנת להשמדה; היא מיוחדת, קדושה, בחירת ה'. יש סיבה לקיומה. ייחודה הלאומי מושתת על תפיסה, על אידיאולוגיה, השייכת רק לה. זוהי, באמת, סיבה להיות שונה מכל האחרים. היהודי נבחר ומחויב לאומת-דת, שנצטוותה בכל מצוות התורה ובדרכה של תורה. באמצעות בריתות מקודשות, תחילה עם כל אחד משלושת אבות האומה, אברהם יצחק ויעקב, ואחר-כך עם האומה כולה במעמד הר סיני, נוצר העם היהודי תוך הקשבה לקולו של האלקים: "ועתה, אם-שמוע תשמעו בקולי, ושמרתם את בריתי, והייתם לי סגולה מכל-העמים, כי-לי כל-הארץ. ואתם תהיו-לי ממלכת כהנים וגוי קדוש..." (שמות י"ט ה-ו).

הברית... עם ישראל לקח על עצמו את עול ה', הכיר בו כאלקים וקיים את חוקיו. הקב"ה בחר בעם ישראל כעם-סגולתו, נשבע שלא יושמד לעולם ויחיה בשלום ובשגשוג על אדמתו, ארץ-ישראל.

ארץ-ישראל... "...לזרעך נתתי את-הארץ הזאת, מנהר מצרים עד-הנהר הגדול, נהר-פרת" (בראשית ט"ו י"ח).

הארץ ניתנה כגמול, כברכה. לעם ישראל לא רק זכות על הארץ, יש לו חובה כלפיה. "כי אתם עוברים את-הירדן לבוא לרשת את-הארץ אשר-ה' אלקיכם נותן לכם, וירשתם אותה וישבתם-בה" (דברים ל"א ל"א).

עם-סגולה שניתנה לו, בדרך סגולה, ארץ מסוימת. שלא כמו כל האמונות האחרות שאינן מוגבלות לארץ מיוחדת, ליהודי ניתנה ארץ מסוימת ונצטווה לגור בה. ולכל זאת יש סיבה, כפי שמשה מסביר: "ראה, לימדתי אתכם חוקים ומשפטים, כאשר צווני ה' אלקי, לעשות כן בקרב הארץ אשר אתם באים שמה לרשתה" (שם, ד' ה').

אי-אפשר לעצב עם-סגולה קדוש הדר כמיעוט בארצותיהם של אחרים, שהרי מן ההכרח שתחדור תרבותו של הרוב, תשפיע, תשחית, תפתה ותעוות. היהודי מצווה ליצור מעצמו עם קדוש, ואת זה הוא יכול לעשות רק לבדו, בנפרד, כשהוא חופשי מהשפעת אחרים. זו הסיבה שלעם היהודי המיוחד שנבחר לקדושה ולייעוד-סגולה, הוענקה ארץ נפרדת ומיוחדת לגור בה, כדי שיצור חברת-סגולה קדושה, שתהיה לאור גוים, שיראו בה דוגמא ומופת.

מצב כזה שמור לעם שיועד לו במיוחד. הארץ נלקחה מן הגוים - הכנענים - לאפשר ליהודי לקיים בה את חובת ייעודו. ה', בורא העולם וקונהו - כל הארצות שלו הן. הוא לקח מהכנענים ארץ מארצותיו ונתן אותה לעם ישראל, עם-בחירתו. "ויתן להם ארצות גוים, ועמל לאומים יירשו; בעבור ישמרו חוקיו ותורותיו ינצורו..." (תהלים ק"ה מ"ד-מ"ה). זכותו של עם ישראל על הארץ אינה מושתתת על טובות אנוש או על יישובה ההיסטורי. היא בעלות שהוענקה על-ידי בונה-הארץ ובעליה. היא לא ניטלה מעמים מסוימים כדי שיישבו בה עמים אחרים, בשותפות עם עם ישראל. היא ניתנה לשרת את צרכיו של העם היהודי, כדי שיהיה לו מקום לקיים בו את חובותיו. לא ייתכן שיחיו שם אחרים בחפשיות, שיהיו שותפים לריבונות ולבעלות עליה. להתיר דבר כזה פירושו להזמין גם תוקפנות צבאית וגם התבוללות רוחנית - זאת אומרת, לשים קץ לחברת-הסגולה של תורה אשר לשמה ניתנה הארץ ליהודים.

« עריכה אחרונה: אוגוסט 11, 2008, 17:49:04 על ידי האלקשי »

מנותק DIMAZAUR

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #8 ב- : אוגוסט 11, 2008, 18:12:54 »
אני חילוני לגמריי
אבל אני מאמין באלוהים ומאוד מתעניין בקבלה
לדעתי בסוף כולם מאמינים, הכל עניין של זמן
לפני 5 שנים הייתי אתאיסט לגמרי
אבל עיניי נפקחו.
ובנוגע לדארווין, כן זה מזמן כבר הוכח כ לא נכון.

Aaron

• אורח
« להגיב #9 ב- : אוגוסט 11, 2008, 18:48:17 »
Triple_H אתה לא חילוני, אתה אתאיסט. חילוני זה יהודי שמאמין בה' אבל לא מקיים מצוות וכו'.

מנותק הגולה בארץ

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • '' וייכחשו אוייבך לך ואתה על במותמו תדרוך ''
« להגיב #10 ב- : אוגוסט 11, 2008, 19:32:21 »
שלום.

בס''ד
אחי ורעי יהודי יקר הי''ו :
אינני מתיימר כאן להסביר לך דברים בנושא אמיתות תורתנו הקדושה , וזאת מכיוון שהנושא הוא  אין-סופי וגולש לכל תחומי החיים ואף מעבר לכך !! אולם ברצוני לאמר לך דבר חשוב ביותר בנוגע לעברך כפי שציינת אותו בהודעה זו , וראוי שתשים לב לכך ותחקור את הדברים לפי הבנתך !!
1) לגבי דבריך אלו -- '' לא שלא ניסיתי,דווקא נפגשתי עם רבנים וחקרתי הרבה את התנ"ך :smil037:
פשוט הכל נראה לא הגיוני,מצוץ מהאצבע,אגדות.'' -- אכן השתמש משה רבנו ע''ה זיע''א בצורה של הלבשת התורה הקדושה שגלומה מסודות עליונים ונעלים שמהם למעשה נגלפה המציאות כולה , בצורה של  '' סיפורים '' וזאת מכמה סיבות והן :
       א) ישנם דברים שאינם ניתנים להמחשה בעזרת מלים שהשפה איננה יכולה להכיל את עמקותם , ולכן יש להלבישם בצורה של תובנות אנושיות בצורת ''סיפורים'' שאינם אלא כלי להעברת המסר העמוק מיני ים לתודעה האנושית .
       ב) התורה הקדושה בנוי'ה בצורה כזו שכל יהודי הקורא בה יכול למצוא בה את הדברים לפי מעלתו ורמתו הפנימית האמיתית ולכן היא כתובה בצורה של '' סופורים '' מופשטים ביותר שבתוכם מגולם ידע אין-סופי שכל יהודי יכול לתפוס בו כפי מעלתו והבנתו האמיתית , וזאת בתנאי שהוא עיקבי ולומד בתמימות ולשמה שאם לא כן , הרי ששערי התורה י'היו חתומים בפניו ( בדיוק כמו בפני הגוים ) ואז הבנתו למעשה נוטה לשיכליות הפשוטה שאיננה יכולה להכיל דברים עמוקים אלו ( בדיוק כפי שילד בן 10 שנים לא יכול להכיל בתודעתו בצורה נכונה דברים שמיועדים לאדם כבן 30 ) , ואז יכול לבוא המכשול של הזילזול בתורה ר''ל כפי שנתקלת בו אתה , מכיוון שאדם נוטה לזלזל ולבזות מה שהוא אינוו מסוגל להשיג , אולם בהיותך יהודי יקר ,אם תהי'ה עיקבי ותקבע עיתים לתורה ( זמן קבוע ללימוד עם חכם אמיתי ) אין ספק שהמחסום הזה ייפתח לך והבנתך תתפתח עשרת מונים , מכיוון שהתורה הקדושה הבטיחה זאת שכל יהודי שישתדל בה באמ-ת לבסוף תיפתח הבנתו ויוסרו ממנו בהדרגה הרבה מחסומים .
       ג) הסיבה הנוספת היא למעשה העובדה שהגוים מנסים בכל כוח השיכלות שלהם ''לפענח'' את התורה הקדושה, אולם המנגנון האלוקי  שיצר  את שיכלם הוא זה שתכנן את התורה כך שתהוו'ה להם למכשול ובמקום להשיג בה תועלת הם משיגים בה ההיפך מכך ועל כן הם דוחים אותה , ממש כמו שני קטבים של מגנט , בבחינת '' ישרים דרכי ה' , צדיקים ילכו בם , ורשעים ייכשלו בם '' .
על כן יהודי יקר  , אנא אל תזלזל במה שאבותיך מסרו את נפשם עליו מזה דורות רבים , הלא הם לא כולם היו טיפשים ח''ו !!, לכן למד תחילה את ההנהגות והעניינים הפשוטים כהוייתם כהכנה , ואז בע''ה וישועתו ייפתחו לך דרכים יותר עמוקים בתורה הקדושה ותזכה להארת הדעת שהיא ייחודית לעם היהודי בזכות העובדה של נטישת התובנה השיכלית הפשוטה והמוגבלת ואמונה בקב''ה יתברך ויתעלה שמו שיאיר את התודעה שלנו בתובנות גבוהות הרבה יותר , מכיוון שאין אפשרות לקבל תובנה גבוהה יותר ללא נטישת התובנה שמתחתיה לאחר המיצוי המלא שלה  , מכיוון שכך בנוי העולם , ממש כפי שאדם איננו יכול להיות חייל בצבא טרם נטש את בית-הספר , וי'הי רצון שהדברים הללו יישקלו בתודעתך ותזכה להארה יהודית אמיתית , אנו אוהבים אותך אחינו היקר  O0 ואשר לדעותיך הימניות שהגיעו אליך בצורה שכלית , אין זה אלה מכיוון שיש גם בחינה של תפיסת העקרונות היהודיים בצורה שכלית , והדבר בא בתור התחלה והכנה , בדיוק כפי שבתחילה מלמדים ילד בצורה של כפי'ה לכאורה , ובהמשך בהיותו לאיש , הרי שירצה ללמוד יותר ואף ישלם על-כך מיטב כספו !!

הגולה בארץ  :smil037:
« עריכה אחרונה: אוגוסט 11, 2008, 19:39:05 על ידי הגולה בארץ »
בס''ד
 '' חשף ה' את זרוע קדשו לעיני כל הגויים ,וראו כל אפסי ארץ את ישועת א'לוקנו ''
 '' קול צופיך נשאו קול יחדיו ירננו כי עין בעין יראו בשוב ה' ציון ''

מנותק Triple_H

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : אוגוסט 11, 2008, 20:35:18 »
תודה רבה לך.

לשני,תראה מה שאתה בעצם אומר שמי שלא מאמין בתורה הוא שמאלני?
אני פועל מתוך סיבה עיקרית - מדינה לעם ששרד אלפי שנים בזמן אימפריות קמות ונופלות,הולכות ושבות.

אני רואה כישראל כמעוז היחידי של עם ישראל.
הרי זה לא משנה אם התנך נכון או לא כמו שזה לא משנה אם אמונת שבט הוואי נכונה או לא - זה שטח שלנו,ולדוגמא הנוכחית זה האי המדובר.
בין אם זה מוקף אויבים שודדי אדמות נאצים או לא זהו המקום שלנו.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : אוגוסט 11, 2008, 21:15:06 »
תודה רבה לך.

לשני,תראה מה שאתה בעצם אומר שמי שלא מאמין בתורה הוא שמאלני?
אני פועל מתוך סיבה עיקרית - מדינה לעם ששרד אלפי שנים בזמן אימפריות קמות ונופלות,הולכות ושבות.

אני רואה כישראל כמעוז היחידי של עם ישראל.
הרי זה לא משנה אם התנך נכון או לא כמו שזה לא משנה אם אמונת שבט הוואי נכונה או לא - זה שטח שלנו,ולדוגמא הנוכחית זה האי המדובר.
בין אם זה מוקף אויבים שודדי אדמות נאצים או לא זהו המקום שלנו.

מה ההשוואה לשבט בהוואי?

המציאות היא שמדובר באנשים שבאו מאירופה,
שהינם בעלי תרבות אירופית, אתניות אירופית
וצורת מחשבה אירופית - ורוצים בכח רב ותוך
מלחמות עקובות מדם עם מאות מליוני מוסלמים,
לכבוש אדמה במזרח התיכון - והכל על סמך סיפורים
כאלה או אחרים מלפני 2000 שנה...שהם עצמם
לא מאמינים בהם.

לא נשמע הזוי לגמרי?

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #13 ב- : אוגוסט 11, 2008, 22:05:43 »
טריפל אם אתה מנסה להוכיח את טענתך באימרה שזה ככה נכשלת מראש בויכוח.
למשל דרווין לא הצליח להוכיח מעבר בין מינים בתיאוריה שלו.
מהי תיאוריה?מדובר באקסיומה,הנחת יסוד שאם מוציאים מקרה אחד שהיא איננה עובדת אז היא נופלת.
הוקינג הוכיח שאיינשטיין טעה ואיינשטיין הוכיח שניוטון טעה.
כל אחד מהם היה בפרדיגמה אחרת.
זה שראית משהו בערוץ המדע איננו הוכחה לצדקתו.
אני לא יודע אם אתה מבין מה שכתבתי כאן או שהיהירות שלך תכשיל אותך בהבנה.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : אוגוסט 11, 2008, 22:42:56 »
אם תביא לי הוכחה אחת שהתורה לא אמת אסיר את כובעי. אך אם לא תרשים - אני ישתדל להביא לך בשם אבותינו ורבותינו שתי הוכחות שהתורה היא אמת.

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #15 ב- : אוגוסט 12, 2008, 00:01:37 »
לכולם יש מקום בימין.
אם אתה חילוני זה לא אומר שאתה שמאלני.
"חיילי האויב ייסוגו אחור מול עצמתו של צה"ל ורוחו העשויה ללא חת. ביום הדין יוצאים חיילי האוגדה יחד עם כל צבא ישראל להכות באויב ולהוסיף דף מפואר בספר מערכות ישראל"

מנותק מוות_לבוגדים!

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #16 ב- : אוגוסט 12, 2008, 00:27:51 »
לכולם יש מקום בימין.
אם אתה חילוני זה לא אומר שאתה שמאלני.
צודק!
זאב ז'בוטינסקי, יוסף טרומפלדור, אברהם "יאיר" שטרן, אורי צבי גרינברג, אבא אחימאיר הם כולם היו חילוניים

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #17 ב- : אוגוסט 12, 2008, 00:34:27 »
היה אז רוב חילוני ציוני ימני.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #18 ב- : אוגוסט 12, 2008, 00:35:47 »
טריפל ידידי היקר, מעט בנושא תורה ומדע בשבילך, תקרא היטב ותשכיל:

א. אני מתייחס לעובדות מדעיות ברצינות, ותיאוריות בתור תיאוריה, ולא בתור עובדה, ולכן אם יש לי תיאוריה חלופית או שאני יכול להפריך את התאוריה - אזי אני לא בבעיה...
ב. צריך לדעת את התורה בשילוב דברי חז"ל לפני שאני (או כל אדם) חווה את דעתי בנושא התורה.
אחרי הקדמה זו נגיע לעיקר:
א. גיל העולם - חכמי הקבלה אומרים (כבר לפני אלפיים שנה), שששת ימי בראשית הראשונים הם אינם יחידות זמן של 24 שעות , אלא זמנים בלתי מוגדרים, הווי אומר שיום אחד של ששת ימי בראשית יכול להיות גם מיליוני שנים, וכל תהליך הבריאה יכול להיות גם מיליארדי שנים - נמצא שאין סתירה בין התורה למדע.
ב. בריאת העולם - עד 1929 עוד נדדה דעתו של אריסטו בנושא "קדמות העולם", שיכול להיות העולם תמיד היה קיים ולא נברא, ב-1929 הוכיח האסטרונום אדווין האבל את תיאורית "התפשטות היקום", וזוג מדענים (ארנו פנזיאס ורוברט וילסון ממעבדות בל) ב-1969 קיבלו על "תיאורית המפץ הגדול" פרס נובל לפיזיקה, וכיום המדענים הנודעים סטיבן הוקינג ורוג'ר פנרוז וג'ון גריבן ממשיכים לפתח אותה, והיא אומרת בקיצור שבהתחלה היה חומר קטן ובעקבות אירוע (פיצוץ) נברא והתפתח כל היקום כפי שאנו מכירים אותו כיום.
חכמי התורה אומרים בדיוק את אותם דברים כבר לפני אלפי שנים: בהתחלה היה חומר קטן שנקרא "חומר היולי" שהכיל בתוכו את כל הבריאה בפוטנציאל וממנו נברא והתפתח כל היקום.
ג. תיאוריית האבולוציה: שפיתח צ'רלס דארווין בספרו "מוצא המינים" ,טוענת שבהתחלה היו צורות חיים פשוטות, ולאחר מכן באו המורכבים. בהתחלה היה אצות, צמחיה, ואח"כ צורות חיים יותר מורכבים דגים רמשים ושרצים מעופפים, ואח"כ חיות בעלות 4 רגליים, ולבסוף האדם - הומו סייפיאנס.
הלא זוהי "גניבה סיפרותית": מהתורה:
בהתחלה צורת חיים פשוטה, צמחיה:
"תדשא הארץ דשא, עשב..." (בראשית א', יא').
אח"כ צורת חיים יותר מורכבת: "ישרצו המים שרץ נפש חיה (דגים), ועוף יעופף על הארץ..." (בראשית א' כ').
אח"כ צורת חיים יותר מורכבת בע"ח: "תוצא הארץ נפש חיה למינה בהמה ורמש וחייתו ארץ למינה" (בראשית א', כד')
ולבסוף אדם, הומו-סייפיאנס: "ויברא אלוקים את האדם" (בראשית א', כז').
יש רק שתי תיאוריות שאנו מתנגדים, ושוב זאת רק תיאוריות אנשים המדע עד היום לא הצליחו להוכיח אותה ולעולם לא יצליחו:
הם טוענים שצורות החיים המורכבים התפתחו מהפשוטים, אבל טענה זאת לא הוכחה עד היום מכיוון שלא נמצאו חוליות ביינים להוכיח תיאוריה זאת, עד היום לא נמצאה חוליית ביינים שתוכיח שמדוב נוצר נשר, ושמאצות נוצרו דגים, ושמזבוב נוצר היפופוטם, ואיך לעזאזל נוצרה הג'ירפה? מכיוון שלתיאוריית ההתפתחות זה מזה לעולם לא נמצאה הוכחה, ולהפך היא התרסקה מכיוון שלא נמצאו חוליות ביינים, חייבים לומר שכל בריאה נוצרה מעצמה כמו שהתורה מתארת, צמחיה לחוד, דגים לחוד, בע"ח חיים לחוד, אדם לחוד...
ותיאוריה שניה - היא "תיאורית האקראיות" - דהיינו הכל קרה במקרה ח"ו, ולא ע"י השגחה פרטית - כמובן שאלו דברי הבל שנדחו אפילו ע"י המדענים עצמם:
אמיל בוריל, מגדולי המתמתיקאים של ההיסתברות בדורינו (בכלל גוי!), בדק מבחינה הסיתברותית מה הסיכוי להתפתחות של חיים כמו שאירעו בעולמינו בצורה אקראית, ולאחר חקירה הוא ניסח חוק הקובע שההתרחשות אשר קרתה בעולמינו נמצאת למעשה מתחת להסתברות של עשר-בחזקת-מינוס-חמישים, ולכן לא הייתה יכולה להתרחש לעולם בצורה אקראית, ויהיו האפשרויות העומדות לרשותה רבות ככל שיהיו (ספר "מוצא החיים" פרפו' טרופ עמ' 208).
זאת אומרת שגם מבחינה מדעית מתמטית היסתברותית טהורה - לכל הייתה חייבת להיות השגחה עליונה, שכן לכל נברא יש בורא, לכל סדר יש מסדר...

נמצאת למד שאין שום סתירה בין תורה למדע, להיפך המדע עורך "גניבה סיפרותית מהתורה"...
נ.ב - אם תמצא את חוליית הביינים שמאצה נוצר היפופוטם תספר לי...
« עריכה אחרונה: אוגוסט 12, 2008, 00:42:57 על ידי eran »

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #19 ב- : אוגוסט 12, 2008, 00:38:22 »
גם אני הוכחה,מוצאי לא מהקוף.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #20 ב- : אוגוסט 12, 2008, 00:46:20 »
גם אני הוכחה,מוצאי לא מהקוף.
גם ברזליה  O0
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : אוגוסט 12, 2008, 01:19:46 »
לגבי הקוף יש תובנה די מעניינית כידוע, עקב הדמיון הרב של הקופים לבני האדם, ובצירוף תיאוריות שונות המדברות על התפתחות, יש הטוענים שהקוף הוא הוא אביו הקדמון של האדם. האמנם? ברור שקיים דמיון רב בין גוף האדם לבין גוף הקוף. עקב כך ובצירוף השערות שונות, הניחו החוקרים כי הקוף הוא הקדום, והאדם הוא שהתפתח ממנו.
אך חכמי תורת ישראל לעומתם, יודעים מעדות אבות, כי דווקא האדם הוא הקדום, והקוף הוא שהתפתח ממנו!
הנה לשון חז"ל בתלמוד (סנהדרין ק"א, א) אודות דור הפלגה אשר בנו מגדל גבוה וביקשו למרוד בה' (ראה בראשית י"א א-ט):
"דור הפלגה אין להם חלק לעולם הבא. מאי עביד (=מה עשו)?
נחלקו לשלש כתות:
1) אחת אומרת נעלה (לרקיע) ונשב שם.
2) ואחת אומרת נעלה ונעבוד עבודת כוכבים.
3) ואחת אומרת נעלה ונעשה מלחמה.
וכך היה עונשם:
1) "זו שאומרת נעלה ונשב שם, הפיצם ה' " - לכן מפוזרים בני האדם בעולם.
2) "וזו שאומרת נעלה ונעשה מלחמה נעשו קופים ורוחות" - זו הסיבה שהקופים דומים לנו ומחקים את פעולותינו, זאת משום שיש בהם 'חלק' מאיתנו, שהרי הם עצמם היו פעם בני אדם ממש כמונו!
3) "וזו שאומרת נעלה ונעבוד עבודת כוכבים, בלל ה' שפתם" - זו הסיבה שלא רק שבני האדם מפוזרים בעולם, אלא שבכל מקום השפה שונה והדיבור שונה.
נציין כי מאורע זה התרחש לפני כארבעת אלפים שנה. (שהרי בימי פלג, נינו של נח, נפלגה הארץ ככתוב בבראשית י', כ"ה. ופלג נולד בשנת א' תשנ"ז).
ילק"ש (על בר' ד' סימן ל"ט) מביא, שארבעה דברים נשתנו בימי אנוש (ב"ר ע"ד):
1. ההרים נעשו טרשים (סלעים חזקים). - קשין כסלע, שלא היו יכולים לחרשן.
2. המת החל מרחיש (תולעים).
3. ונעשו פניהן כקופים. (חלק מהאנשים נהיו דומים לקופים במראה פניהם).
4. ונעשו חולים למזיקים. עד אז לא היו מחלות
עם זאת, יתכן שאלוקים ברא קופים גם לפני דור הפלגה, אולי כדי לשעשע את האדם, או אולי כדי שאנו נשתעשע מהאבולוציונים...

והדברים הם "כפתור ופרח" - כל טוב!

« עריכה אחרונה: אוגוסט 12, 2008, 01:24:16 על ידי eran »

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #22 ב- : אוגוסט 12, 2008, 11:25:52 »
אתה רוצה להגיד לי שכרגע מסתובב ברחוב קוף שהתפתח ממני ומסכן את הציבור?
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק צדק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • אין ערבים אין פיגועים
« להגיב #23 ב- : אוגוסט 12, 2008, 15:52:38 »
אני מסורתי - חילוני ואני חושב שאחד הדברים החשובים בדרך לניצחוןשל הימין האמיתי הוא לפנות בצורה ישירה ולהשקיע את רוב המשאבים בהסברה וגיוס תומכי ימין בקרב החילוניים. כדי לאחד את העם, וכי החילוניים הם הרוב בסה"כ

מנותק DIMAZAUR

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #24 ב- : אוגוסט 12, 2008, 16:16:52 »
 דרך אגב ערן
אפילו היום
הקוף מבין שהוא היה אדם וה' עשה אותו כזה מכוער
כידוע קופים לא יכולים להסתכל על עצמם במראה, אם שמים מראה מול קוף הוא פשוט יתחיל להשתגע מזה.