כתב נושא: האם חברינו הדתים כאן הולכים עם ציצית?  (נקרא 6272 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
הכונה עם טלית קטן
וד"א תגידו לי איך אפשר ומסוגל ללכת עם ציצית ב40 מעלות חום בקיץ שמתחת לזה צריך לשים חולצה ומעל הציצית עוד חולצה
האם יש אפשרות גם ללכת בלי ציצית על הגוף,כי אצלי זה ממש מצב לא נורמלי ללכת עם הציצית בקיץ,
בחורף זה נורמלי אבל בקיץ זה סיוט
ולמה גם לנו יש את מצות ציצית? למה אנחנו מחויבים ללכת עם ציצית כל הזמן?
[gif[/img]

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
האם חברינו הדתים כאן הולכים עם ציצית?
« להגיב #1 ב- : יוני 30, 2008, 18:21:10 »
משה אתה לא חייב לעשות שום דבר. אני מציע לך שתעשה את המצוות שאתה עושה מתוך רצון ומתוך אהבה ואם אתה חש ממורמר ומתוסכל מוטב לך אולי לא לבצע מצוות עשה מהקטגוריה הזו.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #2 ב- : יולי 01, 2008, 04:42:53 »
אני הולך בציצית במהלך היום, ואני לא דתי. קיבלתי על עצמי.

אתה צודק, משה, שזה קשה לקיים מצוות מסויימות. ומה עם המצווה להמתין שש שעות בין אכילת בשר לשתיית חלב? ומה עם קריאת-שמע כל בוקר? זה לא קשה? והנחת תפילין, ושמירת הברית, ושמירת שבת וכו' וכו' וכו'.... יש לנו הרבה מצוות, ולא קל לקיים את כולן ולהיות צדיק. נסה כמה שאתה יכול. אל תכפה על עצמך מה שאתה יודע שאינך מוכן לו. במקום זאת, התחזק עוד. וה' יראה לך כבר את הדרך. עוד טיפ חשוב: דַבֵּר עם ה'. בהצלחה! :)

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #3 ב- : יולי 01, 2008, 09:23:47 »
מה שמעצבן אותי גם (וסליחה על התאור) זה שכל פעם שהולכים לשירותים ומתיישבים על האסלה, ארבעת הקצוות של הציצית (ארבעת ה"פתילים") לא נוחים ויש צורך להזיז אותם.

סליחה אם ההודעה הזאת קצת נשמעת דבילית.
« עריכה אחרונה: יולי 01, 2008, 09:48:42 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »
[gif[/img]

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #4 ב- : יולי 01, 2008, 09:34:09 »
אני הולך בציצית במהלך היום, ואני לא דתי. קיבלתי על עצמי.

אתה צודק, משה, שזה קשה לקיים מצוות מסויימות. ומה עם המצווה להמתין שש שעות בין אכילת בשר לשתיית חלב? ומה עם קריאת-שמע כל בוקר? זה לא קשה? והנחת תפילין, ושמירת הברית, ושמירת שבת וכו' וכו' וכו'.... יש לנו הרבה מצוות, ולא קל לקיים את כולן ולהיות צדיק. נסה כמה שאתה יכול. אל תכפה על עצמך מה שאתה יודע שאינך מוכן לו. במקום זאת, התחזק עוד. וה' יראה לך כבר את הדרך. עוד טיפ חשוב: דַבֵּר עם ה'. בהצלחה! :)

הבעיה שלי היא מאז שחזרתי בתשובה אז כל עבודת ה' שלי תמיד הולכת על הפנים אני יכול כמה ימים או אולי תקופה מסוימת להתחזק ולהיות "באורות" מה שנקרא,אבל הבעיה שלא עובר אצלי כמעט חודש שבו אני לא הולך למקומות צנועים או רואה דברים לא צנועים במחשב ובאינטרנט או קורא עיתונים חילונים או לשמור על הברית ועל העינים בכל הדברים האלה אני אף פעם לא מחזיק מעמד הרבה זמן כל הזמן נופל ונופל ולא יודע איך אפשר להמשיך ולהתחזק בעבודת ה' ככה
[gif[/img]

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : יולי 01, 2008, 10:02:57 »
הבעיה שלי היא מאז שחזרתי בתשובה אז כל עבודת ה' שלי תמיד הולכת על הפנים אני יכול כמה ימים או אולי תקופה מסוימת להתחזק ולהיות "באורות" מה שנקרא,אבל הבעיה שלא עובר אצלי כמעט חודש שבו אני לא הולך למקומות צנועים או רואה דברים לא צנועים במחשב ובאינטרנט או קורא עיתונים חילונים או לשמור על הברית ועל העינים בכל הדברים האלה אני אף פעם לא מחזיק מעמד הרבה זמן כל הזמן נופל ונופל ולא יודע איך אפשר להמשיך ולהתחזק בעבודת ה' ככה

בסדר, זה חלק מהתהליך. לפעמים מצליחים ולפעמים לא. אבל אף-פעם לא מפסיקים לנסות ולהתקרב. אם אתה קובע עתים לתורה, לומד תורה, מתפלל ומבקש מה' בקול ובעוצמה שיעזור לך להתחזק ולעמוד בניסיונות, – זאת ה"השתדלות" שלך. זה הקצב הנכון לגביך. כך אני לפחות מתייחס לדברים בקשר למצב שלי.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #6 ב- : יולי 01, 2008, 10:09:30 »
יהודי שחי בברית המועצות רצה להניח תפילין אבל באו הק.ג.ב יימח שמם ולקחו אותו וראו שיש לו תפילין ורק על זה דפקו לו עוד מכות.
האם היהודי קיים את המצווה? לפעמים אי אפשר לקיים מצוות אבל יש לנו רצון עז לקיים אותם וזה מצוין כי בסופו של דבר התוצאה היא לא כך כך משנה לפעמים אלא הניסיון והיגיעה.
האם בן אדם שגונב כסף בשביל שבת קיים את מצוות שבת? האם בן אדם שגנב כסף בשביל צדקה קיים מצוות צדקה?

משה ירידות חייבות להיות אנחנו בני אדם ומי שאין לו ירידות אז כנראה משהו לא בסדר אצלו.
דוד המלך כתב את ספר תהילים שכולו תחנונים לקב"ה.
יש פרק בתהילים שדוד המלך אומר באותו פסוק או פרק שהוא עני הכוונה במעשים ובאחריזה הוא אומר שהוא חסיד.
"תפלה לדוד הטה־ה' אזנך ענני כי־עני ואביון אני
שמרה נפשי כי־חסיד אני הושע עבדך אתה אלהי הבוטח אליך..." פרק פו'

זה לא סותר אחד את השני כולנו עושים חטאים אבל אנחנו עושים גם מעשים טובים ולמה לנו לזכור רק את הרע?
אנחנו עושים הרבה טובים ואותם גם יש לזכור.
אנחנו מצד אחד רעים שעושים חטאים אבל גם חסידים בגלל שכולנו עושים מעשים טובים.
אני מקווה שהבנת את כוונתי.
אם אתה לא יכול לקיים מצווה כרגע אל תחשוב יותר מדי שאתה לא יכול לקיים אותה אלא נסה לקיים מצוות אחרות.

« עריכה אחרונה: יולי 01, 2008, 10:21:47 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : יולי 01, 2008, 10:11:01 »
מה שמעצבן אותי גם (וסליחה על התאור) זה שכל פעם שהולכים לשירותים ומתיישבים על האסלה, ארבעת הקצוות של הציצית (ארבעת ה"פתילים") לא נוחים ויש צורך להזיז אותם.

סליחה אם ההודעה הזאת קצת נשמעת דבילית.

סידרתי לך מעט את ההודעה כדי שתקלע יותר לכוונתך.. אני מקווה שזה לרוחך. :)
הייתי ממליץ לך, אם לא עשית זאת עדיין, לפנות לרב. גם עבור שאלות טכניות מהסוג הזה, וגם בכלל. "עשה לך רב". זה כדאי לך מאד. :)

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #8 ב- : יולי 01, 2008, 10:22:16 »
יש לי רב/משפיע
הבעיה שעם כל הצרות האלה שיש לי בעבודת ה' אני די "בוכה" את הצרות שלי לעוד כמה חבדניקים שמתפללים איתי בבית כנסת
או כמו שאמר לי אחד שמתפלל אצלי בנאדם צריך שיהיה לו משפיע אחד ולא שלושה" כמו שקורה אצלי שכל דבר אני רץ להגיד ולספר למישהו
[gif[/img]

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #9 ב- : יולי 01, 2008, 11:16:17 »
יש לי רב/משפיע
הבעיה שעם כל הצרות האלה שיש לי בעבודת ה' אני די "בוכה" את הצרות שלי לעוד כמה חבדניקים שמתפללים איתי בבית כנסת
או כמו שאמר לי אחד שמתפלל אצלי בנאדם צריך שיהיה לו משפיע אחד ולא שלושה" כמו שקורה אצלי שכל דבר אני רץ להגיד ולספר למישהו

נכון, אתה צריך אחד שישפיע עליך, באופן ישיר, פרונטאלי, קרוב. זהו בדיוק.

מנותק ניר

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • בית"ר ירושלים אהבת חיי!
« להגיב #10 ב- : יולי 01, 2008, 12:08:11 »
אני חילוני,אבל אני הולך לשיעורי תורה,והרב אמר שזאת המצווה היחידה שיש לה שכר בעולם הזה,עזוב עולם הבא...
המצווה היחידה שמשפיעה בעולם הזה,לפי דעתי זו מצווה קלה,תקנה ציצית נוחה(יש גופיה) ותשים אותה על הגוף ישר בלי חולצה מתחת,ואז רק חולצה אחת מעל.
כל רגע עם ציצית זה מצווה.

והשכר בעולם הזה זה שמירה,הציצית שומרת עלייך.
כהנא צדק!
להישאר ולהילחם לא לקום ולברוח!

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : יולי 01, 2008, 18:17:12 »
תשמע נשמה, אני לא יודע מה להגיד לך. תתחיל לעשות בדק בית. אם בן אדם דתי צריך להגיד לעצמו שזה מבאס ללכת עם ציצית - אז הוא בבעיה. מה, לאבות אבותינו לא היה חיים? לרבי חיים ויטל, לאור החיים, לבן איש חי, לרב עובדיה... להם לא חם? מספיק בחייאת. יהודי חייב ללבוש ציצית שד"א היא לא חובה. ז"א שמוסרית יהודי חייב ללכת עם ציצית אם הוא רוצה לשמור את עיניו ממראות אסורים.

מנותק Juda-Yoda

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #12 ב- : יולי 02, 2008, 22:28:16 »
העניין עם החום זה טיפשי, זה סתם פסיכולוגי... אם תלך בציצית, עוד חולצה ועוד חולצה- יהיה לך חם. כשתוריד, יהיה לך מין הקלה לכמה רגעים ואז שוב יהיה לך חם, וגם עניין של הרגל- הגוף בסופו של דבר מתרגל. אנשים בבסיס אצלי הולכים כל הזמן עם השרוולים למעלה ובוכים כל הזמן על החום. אני עם השרוולים למטה וקר לי כשהם מדליקים את המזגן.
אתה לא צריך לחשוב על להוריד את הציצית. תיראה אותה כחלק מהגוף שלך. אם תהייה ערום ויהיה לך חם, תוריד את העור שלך? לא אתה תיקח קרח.

ציצית זה אחת המצוות החשובות אם לא הכי חשובה, שלא על 10 הדיברות.
למרות שעדיף באמת שתעשה את המצווה כי ככה הקדוש ברוך הוא אמר, לא משנה למה, הינה לך הסיבה: ציצית = 600, ועם הקשרים והפתילים או משהו כזה זה מוסיף לך עוד 13. לכן זה יוצא תרי"ג מצוות שעליך כל הזמן.
« עריכה אחרונה: יולי 03, 2008, 00:17:12 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »
תורה צווה לנו משה מורשה,קהלת יעקב.
קרוב אלייך הדבר מאד בפיך ובלבבך לעשותו.
יגעתי ולא מצאתי - אל תאמין, לא יגעתי ומצאתי - אל תאמין, יגעתי ומצאתי - תאמין.
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים.
בראשית ברא ה' את השמים ואת הארץ.
שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #13 ב- : יולי 03, 2008, 12:07:15 »
העניין עם החום זה טיפשי, זה סתם פסיכולוגי... אם תלך בציצית, עוד חולצה ועוד חולצה- יהיה לך חם. כשתוריד, יהיה לך מין הקלה לכמה רגעים ואז שוב יהיה לך חם, וגם עניין של הרגל- הגוף בסופו של דבר מתרגל. אנשים בבסיס אצלי הולכים כל הזמן עם השרוולים למעלה ובוכים כל הזמן על החום. אני עם השרוולים למטה וקר לי כשהם מדליקים את המזגן.
אתה לא צריך לחשוב על להוריד את הציצית. תיראה אותה כחלק מהגוף שלך. אם תהייה ערום ויהיה לך חם, תוריד את העור שלך? לא אתה תיקח קרח.

ציצית זה אחת המצוות החשובות אם לא הכי חשובה, שלא על 10 הדיברות.
למרות שעדיף באמת שתעשה את המצווה כי ככה הקדוש ברוך הוא אמר, לא משנה למה, הינה לך הסיבה: ציצית = 600, ועם הקשרים והפתילים או משהו כזה זה מוסיף לך עוד 13. לכן זה יוצא תרי"ג מצוות שעליך כל הזמן.
השאלה אם גם שנמצאים כל דקה בבית האם צריך להיות עם הציצית גם בבית בקיץ?
[gif[/img]

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #14 ב- : יולי 03, 2008, 23:30:24 »
אני לובש ציצית רשת, כמעט ולא מרגישים את זה, זה נוח כשר ומצוין בקיץ, תנסה את זה משה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #15 ב- : יולי 04, 2008, 17:20:43 »
אני לובש ציצית רשת, כמעט ולא מרגישים את זה, זה נוח כשר ומצוין בקיץ, תנסה את זה משה.

אף פעם לא שמעתי על ציצית רשת,איפה אפשר להשיג את זה?
[gif[/img]

מנותק Juda-Yoda

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #16 ב- : יולי 04, 2008, 17:42:26 »
השאלה אם גם שנמצאים כל דקה בבית האם צריך להיות עם הציצית גם בבית בקיץ?

ברור,אתה עושה את זה בשביל האנשים בחוץ או בשביל הקב"ה?
אבל אם זה קשה לך מידי אתה יכול לעשות כמוני פשוט ללבוש ציצית רק בתפילה...תעשה מה שאתה יכול אבל תמיד תשאף לעשות את המקסימום כדי שבקרוב  תעשה את המקסימום.
תורה צווה לנו משה מורשה,קהלת יעקב.
קרוב אלייך הדבר מאד בפיך ובלבבך לעשותו.
יגעתי ולא מצאתי - אל תאמין, לא יגעתי ומצאתי - אל תאמין, יגעתי ומצאתי - תאמין.
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים.
בראשית ברא ה' את השמים ואת הארץ.
שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.

מנותק morde208

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : יולי 04, 2008, 18:44:05 »
הטעם  של  מצוות  ציצית  הוא  שתמיד  ניראה  את  זה  וניזכור  את   שאר  המצוות  שבתורה.
[הגימטירא  של  'ציצית'  זה  600 (צ=90, י=10, צ=90, י=10, ת=400, ביחד 600) + השמונה  חוטים שמהם עשויה  הציצית + 5  קשרים  שיש  בכל  כנף, ביחד  כל  זה  יוצא 613, כנגד  תרי"ג  מצוות  שבתורה!).

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #18 ב- : יולי 05, 2008, 22:52:38 »
אף פעם לא שמעתי על ציצית רשת,איפה אפשר להשיג את זה?
בכל חנות שמוכרת ציצית כשרה
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.