כתב נושא: האם מותר מבחינה הלכתית להעריץ זמרת שנפטרה?  (נקרא 3529 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
כלומר להקשיב לשיריה,לזמזם,להכין מחברת עם תמונות
כי עדין משכת אצלי הנפילה הזאת בדת שאני לא יודע מה להחליט כי הוקסמתי משיריה בעיקר הנוסטלגים הישנים של עפרה חזה ז"ל
השירים שלה כל הזמן מתנגנים אצלי בראש

מחכה לתגובותיכם בתודה רבה
[gif[/img]

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
האם מותר מבחינה הלכתית להעריץ זמרת שנפטרה?
« להגיב #1 ב- : יוני 11, 2008, 19:19:51 »
אסור בכלל להקשיב לשירים של נשים לפי ההלכה!

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : יוני 11, 2008, 19:43:18 »
לא מדויק :P
אסור לשמוע קול של אישה שרה.

מנותק PhobetorXVII

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #3 ב- : יוני 11, 2008, 19:58:41 »
חחח עלק אסור לשמוע קול של אשה שרה איזה טמטום  :idiot2:

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #4 ב- : יוני 11, 2008, 20:13:55 »
מישהו יכול להגיד לי איך הוא יכול לעזור לי בזה כדי שאני יתקרב חזרה לדת ולחב"ד שהיתי מאוד קשור אליהם,
אולי יכול להיות שאני עדין מחפש את עצמי בחיים? ולא יודע בעצם מה אני רוצה מעצמי? כלומר כמו שהיום אני מתלהב ממשהו מחר אני יכול להתלהב ממשהו אחר?
זה מוזר לי קצת שבגילי המופלג(28) שאני עדין מחפש את עצמי
[gif[/img]

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #5 ב- : יוני 11, 2008, 20:29:25 »
שמעתי מאדם יהודי דתי (לאומי) שמותר להקשיב לשירים עם אישה ששרה ברדיו מבלי לראות אותה ואז אין את האיסור על השמיעה. כל מי שיודע אחרת מוזמן להביע את דעתו בתוספת סימוכין מהמקורות!
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק אילן208

• חבר(ה) של כבוד
  • *
  • Hebrewism returns
    • הערוץ שלי ביוטוב
« להגיב #6 ב- : יוני 11, 2008, 22:05:52 »
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח טוב שעכשיו התעוררת  ;D

איפה היית כשאני אמרתי את זה מיליון פעמים כשמשה לוי לא ידע אם להישאר דתי או לא.
My life is here and here I wish to die,this is the place my fatherland!!!
לאסט אף אם:
http://www.last.fm/user/Ilanemous1881
יוטיוב:
http://www.youtube.com/user/Israelipatriot92

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : יוני 12, 2008, 01:30:13 »
אני מבקש ממך לא לומר על דברים שמצווים לפי ההלכה -טמטום!
זה לא במקום, אם יש לך משו להגיד, תגיד אבל בצורה מכובדת.

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
« להגיב #8 ב- : יוני 13, 2008, 01:00:32 »
מישהו יכול להגיד לי איך הוא יכול לעזור לי בזה כדי שאני יתקרב חזרה לדת ולחב"ד שהיתי מאוד קשור אליהם,
אולי יכול להיות שאני עדין מחפש את עצמי בחיים? ולא יודע בעצם מה אני רוצה מעצמי? כלומר כמו שהיום אני מתלהב ממשהו מחר אני יכול להתלהב ממשהו אחר?
זה מוזר לי קצת שבגילי המופלג(28) שאני עדין מחפש את עצמי
אולי פה קבור הכלב???

אולי פשוט אינך מתאים לזרם של חב"ד ו\או לזרם החרדי,אתה בהחלט יכול להשאר יהודי שומר תורה ומצוות גם בלי ליהיות "חרדי" במיוחד שכיום
מלבד הסממנים החיצוניים אין הרבה שינוי לטובה אצל החרדים מאשר "המתנחלים" ובתור חבד"ניק אתה אמור לדעת את דעתו של הבעש"ט על סממנים
חיצוניים....

מה גם שבתור כהניסט אתה יותר קרוב באידיאולוגיה למתנחל יותר מאשר  חבד"ניק,גם החבד"ניקים שעוד נקראים ציוניים יחסית לשאר הציבור החרדי,
עדיין רחוקים ת"ק פרסה מהרב כהנא זצ"ל בנושא היהודי מדיני.

גם אני הייתי פעם חרדי וסבלתי נורא מהמצפון שלי,עד שהבנתי שעלי ללכת לפי מה שאני מאמין בו בלי בושה מאנשים!!
בכל אופן אולי אי השייכות האמיתית שורשית שלך לחב"ד מכניסה אותך ל"דיקי" קטן שגורם לך לחפש סיפוק בחיים(כי אתה בכל זאת מנסה להשתייך אליהם)
ומכיוון שאין לך סיפוק בחב"ד(כי פשוט אינך כזה) הנפש שלך מחפשת את זה במקומות אחרים ולרוב היא מוצאת את זה במקומות לא הכי הכי....

ההצאה שלי,תחפש לעצמך את הסקטור שבאמת מבין לליבך ולדיעותך,וזה לא משנה בן כמה אתה ומה אתה התרגלת ללבוש עד עתה!! ושם תמצא
סיפוק אחר מצד הקדושה.

דרך אגב,ניסית להשתתף במאבק ביהודה ושומרון אולי שם תמצא את עצמך?? אני באופן אישי גם לא מצאתי את עצמי בציבור החרדי,
אבל בהחלט מצאתי את עצמי שם וגם הרגשתי תחושת סיפוק שאני מבצע את צו ה',ומשרת את עמי ומולדתי באמת.

אין לך מושג איזו שמחה זו לעשות באמת את מה שאתה מאמין בו באמת עם כל הקושי!!!

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק כהניסט מהמרכז

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : יוני 13, 2008, 01:03:35 »
תעשה מה שאתה אוהב ומה שאתה באמת רוצה.
אם אתה נהנה אני לא רואה שום סיבה להפסיק או להגביל את זה, אני מאמין שאם תקיים את שאר המצוות כראוי אז אלוהים יסלח.
שמעתי שאתה חוזר את כל הדרך...

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #10 ב- : יוני 13, 2008, 01:47:15 »
אולי פה קבור הכלב???

אולי פשוט אינך מתאים לזרם של חב"ד ו\או לזרם החרדי,אתה בהחלט יכול להשאר יהודי שומר תורה ומצוות גם בלי ליהיות "חרדי" במיוחד שכיום
מלבד הסממנים החיצוניים אין הרבה שינוי לטובה אצל החרדים מאשר "המתנחלים" ובתור חבד"ניק אתה אמור לדעת את דעתו של הבעש"ט על סממנים
חיצוניים....

מה גם שבתור כהניסט אתה יותר קרוב באידיאולוגיה למתנחל יותר מאשר  חבד"ניק,גם החבד"ניקים שעוד נקראים ציוניים יחסית לשאר הציבור החרדי,

גם אני הייתי פעם חרדי וסבלתי נורא מהמצפון שלי,עד שהבנתי שעלי ללכת לפי מה שאני מאמין בו בלי בושה מאנשים!!
בכל אופן אולי אי השייכות האמיתית שורשית שלך לחב"ד מכניסה אותך ל"דיקי" קטן שגורם לך לחפש סיפוק בחיים(כי אתה בכל זאת מנסה להשתייך אליהם)
ומכיוון שאין לך סיפוק בחב"ד(כי פשוט אינך כזה) הנפש שלך מחפשת את זה במקומות אחרים ולרוב היא מוצאת את זה במקומות לא הכי הכי....

ההצאה שלי,תחפש לעצמך את הסקטור שבאמת מבין לליבך ולדיעותך,וזה לא משנה בן כמה אתה ומה אתה התרגלת ללבוש עד עתה!! ושם תמצא
סיפוק אחר מצד הקדושה.

דרך אגב,ניסית להשתתף במאבק ביהודה ושומרון אולי שם תמצא את עצמך?? אני באופן אישי גם לא מצאתי את עצמי בציבור החרדי,
אבל בהחלט מצאתי את עצמי שם וגם הרגשתי תחושת סיפוק שאני מבצע את צו ה',ומשרת את עמי ומולדתי באמת.

גור- אריה תרשה לי להוריד את הכובע בפנייך חח...
אני גם ייקח איתי מהדברים שרשמת פה, הם ממש נכונים =]
וכל הכבוד לך ולכל היהודים על הפעילות המבורכת במאחזים!!

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #11 ב- : יוני 13, 2008, 03:07:46 »
אולי פה קבור הכלב???

חיצוניים....

סיפוק אחר מצד הקדושה.

אני מסכים איתך!  :V: O0 :coolsmiley:
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק Altalena

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #12 ב- : יוני 19, 2008, 02:56:14 »
תקשיב משה,אני לא מגיב פה יותר בכלל אבל הסיפור שלך נוגע בי

אני לא חושב שבגלל דבר כזה אתה צריך לקום ולזנוח את הדת.תזכור שגם משה רבינו לא עשה הכל כמצוות השם,ולא קיים אדם אחר לאורך כל הדורות שהצליח לשמור על כל סייג וסייג.

תשמע,אנחנו בסך הכל בני אדם.אנחנו לא יכולים לשפוט איזה מצווה או סייג הוא  "חשוב" יותר או פחות,אבל אנחנו צריכים להשתדל לקיים כמה שיש ביכולתנו לעשות.אם הדבר מעיק עליך בצורה כל כך מהותית,אתה צריך לוותר לעצמך כרגע,ולו באופן זמני.

יותר מזה,זכור שמדובר בסייג שתיקנו חכמים ולא בציווי מפורש.הסיבה לתקנה הייתה כפי שאתה יודע על מנת למנוע מצב של מראות לא כשרים.אם אהבתך לעפרה חזה היא לחלוטין לקולה ולשיריה,אזי אתה צריך להרשות לעצמך לשמוע ולהנות,ובעזרת השם לקוות שההנאה מהשיר תתועל להתרוממות רוחנית ולהתקרבות לקדוש ברוך הוא.

בהצלחה בכל מה שתעשה ובכל בחירה שתבחר.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #13 ב- : יוני 19, 2008, 08:56:49 »
תקשיב משה,אני לא מגיב פה יותר בכלל אבל הסיפור שלך נוגע בי

אני לא חושב שבגלל דבר כזה אתה צריך לקום ולזנוח את הדת.תזכור שגם משה רבינו לא עשה הכל כמצוות השם,ולא קיים אדם אחר לאורך כל הדורות שהצליח לשמור על כל סייג וסייג.

תשמע,אנחנו בסך הכל בני אדם.אנחנו לא יכולים לשפוט איזה מצווה או סייג הוא  "חשוב" יותר או פחות,אבל אנחנו צריכים להשתדל לקיים כמה שיש ביכולתנו לעשות.אם הדבר מעיק עליך בצורה כל כך מהותית,אתה צריך לוותר לעצמך כרגע,ולו באופן זמני.

יותר מזה,זכור שמדובר בסייג שתיקנו חכמים ולא בציווי מפורש.הסיבה לתקנה הייתה כפי שאתה יודע על מנת למנוע מצב של מראות לא כשרים.אם אהבתך לעפרה חזה היא לחלוטין לקולה ולשיריה,אזי אתה צריך להרשות לעצמך לשמוע ולהנות,ובעזרת השם לקוות שההנאה מהשיר תתועל להתרוממות רוחנית ולהתקרבות לקדוש ברוך הוא.

בהצלחה בכל מה שתעשה ובכל בחירה שתבחר.
יפה כתבת כאן - יישר כח. :)