כתב נושא: סרט כנס רבנים לזכרו של הרב כהנא  (נקרא 3703 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
סרט כנס רבנים לזכרו של הרב כהנא
« ב- : ינואר 21, 2007, 15:22:30 »
אומנם עזבתי, אבל מרוב אהבתי לרב כהנא הי"ד הבאתי סרט כנס רבנים לזכרו של הרב כהנא בחשוון תשס"ג

http://www.revava.org/hebforum/index.php?topic=1453.0

הסרט משולב בהרבה קטעים מחייו של הרב כהנא הי"ד.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בעניין: סרט כנס רבנים לזכרו של הרב כהנא
« להגיב #1 ב- : ינואר 21, 2007, 15:25:05 »
תודה ערך חיפשתי הרבה זמן, תודה.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

עז77

• אורח
« להגיב #2 ב- : ינואר 21, 2007, 15:41:51 »
תודה רבה ערן מצויין, אולי במקום לעזוב בהמשכים תתרום לכבוד זכרו של הרב כהנא בפורום התורני שלנו,
אתה יכול לעשות שם חיל ממש, ולעזור ללמד יהודים חילונים קצת דברי תורה, זה יהיה מצווה גדולה לזכותך.

אם אנחנו לא מסכימים בענייני פוליטיקה, למה שלא נדון בדברי תורה
יש המון דברים שאני מת לדעת וצריך מישהו בקיא כמוך להסביר ולפרש,
המאמרים שלך הם ממש מאגר ידע לחילונים כמוני, לדעתי אתה תעשה חיל בפורום שולחן ערוך.

תראה את היהודי הזה:
http://jtf.org/forum_hebrew/index.php?topic=1211.0

אפילו לא יודע לבטא סנהדרין נכון...
יש הרבה תינוקות שנישבו - זו ההזדמנות שלך לזכות אותם
« עריכה אחרונה: ינואר 21, 2007, 15:44:06 על ידי עז77 »

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #3 ב- : ינואר 21, 2007, 15:44:45 »
תודה רבה ערן מצויין, אולי במקום לעזוב בהמשכים תתרום לכבוד זכרו של הרב כהנא בפורום התורני שלנו,
אתה יכול לעשות שם חיל ממש, ולעזור ללמד יהודים חילונים קצת דברי תורה, זה יהיה מצווה גדולה לזכותך.

אם אנחנו לא מסכימים בענייני פוליטיקה, למה שלא נדון בדברי תורה
יש המון דברים שאני מת לדעת וצריך מישהו בקיא כמוך להסביר ולפרש,
המאמרים שלך הם ממש מאגר ידע לחילונים כמוני, לדעתי אתה תעשה חיל בפורום שולחן ערוך.
מסכים עם חברי היקר עז באמת למדתי ממך המון לא משנה דעות פוליטיות כמו שעז אמר אנחנו וכל היהודים פה זקוקים לך!
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : ינואר 21, 2007, 17:10:46 »
זה בדיוק העניין עז77 אני לא חולק עליכם בדעות פוליטיות אני כהניסט מובהק, יש ב"ה את כל הספרים של הרב כהנא הי"ד (שיצאו בעיברית) ועד עכשיו הסכמתי עם כל מילה שהוא אמר. אני פשוט מתנגד בצורה נחרצת לכל נידנוד של ביזוי ת"ח.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #5 ב- : ינואר 21, 2007, 17:42:18 »
זה בדיוק העניין עז77 אני לא חולק עליכם בדעות פוליטיות אני כהניסט מובהק, יש ב"ה את כל הספרים של הרב כהנא הי"ד (שיצאו בעיברית) ועד עכשיו הסכמתי עם כל מילה שהוא אמר. אני פשוט מתנגד בצורה נחרצת לכל נידנוד של ביזוי ת"ח.
דרך אגב אני לא יודע אם אתה יודע אבל אני בדיוק באותה דעה שלך.
יגאל=גואל

עז77

• אורח
« להגיב #6 ב- : ינואר 21, 2007, 18:20:03 »

אוקי תתנגד, אבל למה לעזוב או להתלהם, תתנגד באלגנטיות בפאסון,
כל זה התחיל בגלל שהעלבת את בייקר וחיים כעס על זה,
אם היית טוען את עמדתך מבלי להתלהם באופן אישי נגד גולשים אז הכל היה בסדר,
ערן, אין דבר כזה שכולם מסכימים על הכל, גם בתנועה שלך בש"ס היו ריבים מרים מאוד
בין מחנה דרעי למחנה ישי, אז מה, אנשים עזבו? פרשו? לא. מתווכחים מתדיינים כועסים קצת אבל ממשיכים הלאה,
אנחנו יהודים, עם לבדד ישכון, אם אנחנו ניקח דוגמא מהפלגנות הנוראה שגורם ה"רוני" הזה בחזית למשל,
איזה נזק לעם ישראל בגלל אגו, כמה שרואים שהוא ילד קטן ולא בשל לחיים עדיין, יש כל כך הרבה סכנות שמחכות לנו,
יש כל כך הרבה עימותים קשים שעוד יבואו - אנחנו צריכים להתלכד ולא להתפצל חלילה, עם המחלוקות ועם הריבים.

אני אספר פה כבר את זה בפורום כי חיים כבר שפך הכל החוצה,
אבל שאני ורוני היינו ביחד בניהול הפורום כאן רוני ניצל את יכולתו לראות IP שלי כדי לאיים עליי בפריצה למחשב שלי אם אני לא ארד מהניהול,
אח"כ הוא מימש את ההבטחה הזו על גולש אחר בפורום חזית שכנראה הוא יכל לראות את ה IP שלו ופרץ לו לחשבון שלו באתר הזה,
למזלי ראיתי זאת מוקדם ועצרתי זאת בטרם נגרם נזק - אבל עם כל זאת ולמרות כל הנסיונות שלו לעשות לי טרור פה למרות שחיים במפורש מינה אותי,
עדיין העדפתי לעבוד איתו כדי לשמור על אחדות ולמנוע פילוג ופיצול, בשלב מסויים שהבנתי שהוא עקשן בעמדותיו, אפילו הסכמת לוותר על הניהול פה
ולו רק למען האחדות ואהבת ישראל ולמנוע פילוג ופיצול המחנה הכהניסטי עוד יותר ממה שהוא.

למזלנו הרב, דוקא_כך היה חכם ממני באותו רגע וראה את הנולד ונלחם להשאיר אותי כאן כמנהל למרות שכבר לא רציתי,
הוא לא ויתר ושכנע אותי בכח עד שהסכמתי - אבל אני מבחינתי ניסיתי הכל בדרכי נעם בנימוס במחילה על כבודי למרות שאני כפול הגיל שלו,
אך ורק למען איחוד השורות, וזה המסר שאני מבקש להעביר לך ערן - חלילה להבדיל אלף אלפי הבדלות מהמשוגע הזה,
אתה חולק לעיתים בצורה קשה על הכהניסטים שלא מקבלים את החלטותיו של הרב עובדיה על אוסלו וכו',
אז מה? מה יקרה אם נמשיך להתווכח בחברותא? אולי נלמד עוד קצת, אתה יודע כמה דברים למדתי רק מהוויכוחים שלך פה?

האם עדיף להעלם, ולקחת איתך את כל הידע העצום הזה? ולא לחלוק אותו עם יהודים אחרים?
אולי תשכנע בצידקתך עוד יהודי או שתיים, אולי אתה תלמד משהו חדש או תשנה דיעה לכאן או לכאן,
הנקודה היא ערן - שיהודים ערבים זה לזה, חייבים, אחרת לא נוכל לשרוד.

באהבת ישראל,
עז77.

מנותק כך או כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : ינואר 21, 2007, 18:30:11 »
פשששש אני לא ידעתי על כל המקרה הזה אני בהלם מהסיפור .
עוז כל הזמן הזה לא סיפרת לי.איך שמרת כזה דבר בבטן היית צריך גם  להזהיר אותנו מהטיפוס הזה"רוני".
שמח לפחות לשמוע שעליתם עליו .זו לפחות ידיעה משמחת .

עז77

• אורח
« להגיב #8 ב- : ינואר 21, 2007, 18:33:37 »
פשששש אני לא ידעתי על כל המקרה הזה אני בהלם מהסיפור .
עוז כל הזמן הזה לא סיפרת לי.איך שמרת כזה דבר בבטן היית צריך גם  להזהיר אותנו מהטיפוס הזה"רוני".
שמח לפחות לשמוע שעליתם עליו .זו לפחות ידיעה משמחת .

כמו שחיים אמר לא רצינו להעלות את הנושא הכאוב הזה כדי למנוע אי נעימויות שונות עם חזית יהודית לאומית,
אבל אחרי הסרטון שהוא עשה על חיים והקללות שהוא כתב על חיים ב"פורום הרשמי של חזית" שלא מופיע אפילו באתר שלה,
חיים הבין שאין ברירה, וכל שנשאר זה שהוא ידבר עם החברים שלנו מחזית שיידעו מה שקורה אצלהם מתחת לאף, זה חשוב שיידעו את כל הנזק שנגרם למפלגה...

אגב אני לא רוצה סתם להגיד אבל יש מגעים שבייקר האגדי שלנו מנהל עם מנהיג ימני מוכר שאולי יעשה אצלנו תוכנית שבועית ויכתוב בפורום,
אולי נשמור את זה בנתיים בתור הפתעה עד שנראה אם זה יוצא לפועל :)
« עריכה אחרונה: ינואר 21, 2007, 18:35:06 על ידי עז77 »

מנותק כך או כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : ינואר 21, 2007, 18:36:48 »
יופי שיהיה בהצלחה ב"ה.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #10 ב- : ינואר 22, 2007, 05:25:37 »
איפה הם היו כשהוא היה צריך את תמיכתם במאבקו נגד פסילת תנועתו?  :'(
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #11 ב- : ינואר 23, 2007, 06:26:18 »
דרך אגב אני לא יודע אם אתה יודע אבל אני בדיוק באותה דעה שלך.

גם אני בדעתו של ערן. בכל מה שהוא אומר ואמר.
כמי שעוקב בִּדריכוּת אחר כל השרשורים כאן שעסקו בַּנושא המדובר (אעפ"י שנבצר ממני להשתתף עד כה בדיונים עצמם מִטעמים של חוסר-זמן), אני מוכרח לומר שדעתי בעניין זהה לדעתו.

אני בחור חילוני בן 28, מעט מתחזק ביהדות כבר מזה כמה שנים. אבל איני דתי. אני דוגל בכבוד הדדי לכל יהודי באשר הוא יהודי קודם-כל. ואם הוא תלמיד חכם- אדרבה ואדרבה.
לבקר מותר, אבל ללגלג/ללעוג/לזלזל/לגדף/לבזות אדם כזה, בשבילי זה חילול ה' לשמו, רחמנא ליצלן. ואני לא דתי כאמור, אבל אני מסוגל להבין את זה.
יש הבדל בין ביקורת לגיטימית על תלמיד חכם והִתדיינות אמיתית על פסיקותיו והִלכותיו, לבין ביזוּיוֹ בפומבי. ואת הגבול הזה חצוּ כאן כמה יהודים בלי שום "סוף-מעשׂה בּמחשבה תחילה". ואני לא צריך להיות חסיד של מרן עובדיה יוסף שליט"א או של כל רב אחר בשביל להרגיש נבוך מהפסים הקולקטיביים הנמוכים שאליהם ירד הפורום הזה באותם מקומות. לחילוני כמוני, הריבים הפנימיים המטופשים האלה לא רק מרתיעים וּמביכים, אלא גם מבלבלים. היגררוּת לרמה כזאת תגרום לפורום הזה לאבד הרבה מהכוחות הטובים שלה בפוטנציה, וגם בפועל. וחבל.

מעבר לזה, ישנו נושא הרגישות:
אם יש חבר מסויים בקהילתנו שאומר שמשהו מפריע לו- אנא, כבדו אֵפוֹא את רגישויותיו (ואם אתם לא יכולים- לפחוֹת הראוּ סימנים שאתם מנסים, למען ה'! :'(). אל תהיוּ פזיזים ויהירים עם האצבע על המקלדת. אם אתם יודעים שדבר מסויים פוגע במישהוּ- גלו התחשבות בו וּפעלוּ "בִּדחילוּ וּרחימוּ", בִּרגישוּת-יתר וּבשיקוּל-דעת טרם מעשׂה, כשם שהייתם מבקשים שכך יתייחסו לרגישויות שלכם בסיטואציות אחרות. קיוּמן של אחריות אישית ושל מחוייבות כללית אחד כלפי רגישויותיו של השני הינו תנאי הכרחי וחיוּני לקיומהּ של קהילה, תחת הנחת-היסוד שלא כולם חושבים תמיד אותו דבר על כל דבר.

אם ניתֵן את ידינו לומר דברים ביודעין הפוגעים במי מחברינו לקהילה, נצא בסוף פוגעים בעצמנו- במִפעלנו, בכוחנו, ובסיכוּיי הגשמת מטרתנו.
מִנגד,- אם נשׂכּיל לומר דברים מחזקים, נקפיד קלה כבחמורה, על ניסוחים מדוייקים- כדי שלא ייפגע במִקרה חלילה אף חבר מיקירינו, אם נִנקוֹט יחס של כבוד הדדי שמקורו באהבת-אמת שכולנו מצוּוים בה ב-"ואהבת לרעך כמוךָ"; אם נחפשׂ תמיד את המשותף, את המקרב, את המחזק, נעמוד איש לצד רעהו ונתווכח!- אבל בכבוד, באהבה, ביראה, בהקרבה.. לטובת הרעיון, לטובת המטרה, לטובת הבית שהצלחתו = הצלחתנו; אם נגלה אחריות אישית כל אחד כלפי אחיו ואהבת-ישראל אמיתית בינינו, כּאן "מִבַּיִת" - אזי גם נוּכל בבוא-העת לעמוד איתנים וּנכונים מוּל כל האתגרים, הסכּנוֹת והאיוּמים שבּאמת ניצבים לפִתחנו.
כי הבית- הבית זהוּ המִבחן האמיתי של כולנו.
אנא מִכֶּם. שִׁמרוּ עליו.

שִׁמרוּ עליו בכל מאודכם.

ושוּב, מותר להתווכח, מותר לבקר. ואף רצוי וחשוב שתהא ביקורת- תמיד. אבל ביזוי- ביזוי לשמו- במיוחד (במיוחד!) לאור העובדה שאנחנו יודעים מפורשות שנִמצא כאן מישהו שזה מפריע לו- זהו בבחינת העלבה אישית נגדו, ואל נצפה שהוא לא ירגיש בכך ויגיב בהתאם- ובצדק! (אפרופו מה שחיים בן-פסח יצא למחות כנגדו.)

לסיכום, כדאי שנהייה כולנו יותר זהירים לגבי נושאים רגישים ש"הגדרתם אינה ברורה וחד-משמעית באידיאולוגיה של התנועה שלנו"- כפי שביטא זאת ערן בפתיחת השרשור ההוא. יותר חשוב להגן על מה ש*כּן* ברור וּמוגדר באידיאולוגיה שלנו, וּלשם כך אנחנו צריכים קודם-כל לשמור על שׁלוֹם-בּית, התלוּי באופן ישיר במידת יכולתנוּ להיות עירניים וּלהיענוֹת לרגישויותיהם של חברינו.
אנא, השתדלו יותר כי בנפשנו היא! כי כוחנוּ מותנה באחדותנוּ.

שלכם,

גם בשן וגם גִלעד. :)