כתב נושא: חלוץ בממשלה: לא צפויה מלחמה בקיץ  (נקרא 4095 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
חלוץ בממשלה: לא צפויה מלחמה בקיץ
« ב- : ינואר 14, 2007, 15:45:16 »
הרמטכ"ל מנמיך את גובה הלהבות ומציין כי "גם הסורים שמעו את ההתבטאויות בנושא. לעיתים ספקולציה עלולה להוביל לתוצאה שאף אחד לא רוצה בה". אולמרט אמר כי הוא מודע לאי-שביעות הרצון של חלקים בממשלה מההבלגה כלפי הרשות, "אבל הכוונה היא לשדר שאנו רוצים בכנות להגיע להידברות מעשית" ראש השב"כ לשרים: דווקא העימותים הקשים ברשות יובילו להקמת ממשלת אחדות.

מלחמות בקיץ? הרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, נשאל היום (א') בישיבת הממשלה לגבי עימות צבאי עם הסורים כבר בשנה הקרובה, והשיב: "לא מיני ולא מקצתי, אך אנו תמיד נערכים". לדבריו, "גם הסורים שמעו את ההתבטאויות הללו. לעיתים ספקולציה עלולה להוביל לתוצאה שאף אחד לא רוצה בה". דבריו של הרמטכ"ל התייחסו גם להתבטאויות שהובאו בתקשורת מפי גורמים בצה"ל בדבר ההיערכות למלחמה כבר בקיץ הקרוב ולהבהרה של שר הביטחון עמיר פרץ בעקבותיהם.

בנוסף לחלוץ ערך גם ראש השב"כ, יובל דיסקין, סקירה בטחונית בישיבת הממשלה, בה התייחס בין היתר לעימותים הקשים ברשות הפלסטינית והשפעתם על ישראל. "העימותים בין החמאס והפתח הגיעו לסדרי גודל שלא ידענו", אמר דיסקין. לדבריו, למרות שהציבור הפלסטיני רגיל במראות קשים, גם אצלם מדובר בזעזוע קשה מאוד. הוא העריך כי ככל שהעימותים גוברים כך גוברים הסיכויים שבסופו של דבר תקום ממשלת אחדות, כי החמאס חושש שההתפתחויות האלה יפנו את זעם האוכלוסיה נגדו.
במהלך הסקירה אמר ראש השב"כ כי גורמים ברחוב הפלסטיני מדברים יותר ויותר על אפשרות של הקמת ממשלת אחדות, קיום פגישה בין אבו מאזן לחאלד משעל (אם כי היום הבהיר אבו מאזן שאין התקדמות בנושא זה), השארת איסמעיל הנייה כראש ממשלה ומינוי שר פנים חיצוני אבל מוסכם על כל הצדדים.

(ישיבת הממשלה הבוקר)

ההנהגה של האסירים בבתי הכלא בישראל איימה בשבוע האחרון בשביתת רעב אם העימותים לא יפסקו ודיסקין הגדיר זאת "'אפטר שוק' בנסיון להפסיק את העימותים". לדבריו, גם ברגותי מעורב בתיווך בניסיון להקים ממשלת אחדות לאומית. עוד ציין ראש השב"כ כי חיזבאללה מגביר פעילות בתחום תשתיות הארגונים ביהודה שומרון, בעזה "ופה ושם גם בקרב ערביי ישראל".

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בנושא הרשות כי ישראל עושהם מאמצים להגיע להידברות עם הפלסטינים. "אנו רוצים להידבר באופן מעשי ואחראי עימם, זאת המדיניות של הממשלה הזאת. לאף אחד בעולם אין ספק שאלה הכוונות שלנו".

למרות רצון הטוב, הבהיר ראש הממשלה: "נתקשה לפתח צעדים כאלה אם הפלסטינים לא יעמדו בהתחייבויות שהם נטלו על עצמם - אם במפת הדרכים או אם בעקרונות הקווארטט. מזה חודשיים וחצי אנו מגלים איפוק. זה לא סוד שלא כל חברי הממשלה בישראל ולא כל גורמי הביטחון אוהבים את האיפוק הזה. אבל לדעתי הכוונה היא לשדר קודם כל שאנו רוצים בכנות להגיע להידברות מעשית. אני מקווה שלא תהיה נסיגה מההתחייבויות של השרות כלפינו וכלפי הקהילה הבינלאומית".
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
בעניין: חלוץ בממשלה: לא צפויה מלחמה בקיץ
« להגיב #1 ב- : ינואר 14, 2007, 23:39:51 »
כבר רציתי לקנות מניות בחסר...

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #2 ב- : ינואר 14, 2007, 23:53:51 »
כבר רציתי לקנות מניות בחסר...
חחח ;D
תשאיר את זה לחלוץ..
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

בייקר

• אורח
« להגיב #3 ב- : ינואר 15, 2007, 00:20:00 »
בן לאדן עשה ככה בוחטה של כסף קנה אופציות פוט ואז הוריד את התאומים והרוויח מליוני דולרים.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #4 ב- : ינואר 15, 2007, 15:48:29 »
בן לאדן עשה ככה בוחטה של כסף קנה אופציות פוט ואז הוריד את התאומים והרוויח מליוני דולרים.
;D
יגאל=גואל

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : ינואר 15, 2007, 18:55:22 »
יש לי תחושה שבקיץ אכן תהיה מלחמה נגד ישראל והפעם זו תהיה מלחמה גרעינית. הקוף אחמדינג'אד הודיע שבחודש מרץ הקרוב תוכנית הגרעין האירנית תושלם. מסתבר שהרב כהנא צדק בספרו "40 שנה", כמו תמיד. בקיץ הקרוב ימלאו 40 שנה לשחרור ארץ ישראל מידי הערבים המוסלמים הנאצים במלחמת ששת הימים, ויש לי תחושה שמשהו נורא הולך לקרות. לפחות עיר מרכזית אחת בישראל תושמד ויהיו מאות אלפי נרצחים.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #6 ב- : ינואר 15, 2007, 18:58:10 »
יש לי תחושה שבקיץ אכן תהיה מלחמה נגד ישראל והפעם זו תהיה מלחמה גרעינית. הקוף אחמדינג'אד הודיע שבחודש מרץ הקרוב תוכנית הגרעין האירנית תושלם. מסתבר שהרב כהנא צדק בספרו "40 שנה", כמו תמיד. בקיץ הקרוב ימלאו 40 שנה לשחרור ארץ ישראל מידי הערבים המוסלמים הנאצים במלחמת ששת הימים, ויש לי תחושה שמשהו נורא הולך לקרות. לפחות עיר מרכזית אחת בישראל תושמד ויהיו מאות אלפי נרצחים.
אתה יכול להביא בבקשה ציטוט מלא מהספר?..
יגאל=גואל

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : ינואר 15, 2007, 19:20:26 »

הספר אינו ספר נבואה. מטרתו רק להסביר לקוראים שפעם ב-40 שנה קורה משהו גורלי וחשוב בהיסטוריה היהודית באמצעות דוגמאות מההיסטוריה היהודית, כך שלא אוכל להביא ציטוט מהספר שעוסק דוקא בנושא הגרעין האיראני. קראתי רק כמה עמודים מהספר באינטרנט אבל אני ממש לא זוכר באיזה אתר.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #8 ב- : ינואר 15, 2007, 19:22:51 »

הספר אינו ספר נבואה. מטרתו רק להסביר לקוראים שפעם ב-40 שנה קורה משהו גורלי וחשוב בהיסטוריה היהודית באמצעות דוגמאות מההיסטוריה היהודית, כך שלא אוכל להביא ציטוט מהספר שעוסק דוקא בנושא הגרעין האיראני. קראתי רק כמה עמודים מהספר באינטרנט אבל אני ממש לא זוכר באיזה אתר.
אה הבנתי, כמובן ברור שלא יהיה כתוב על האיום האיראני הרעיון ברור.
יגאל=גואל