כתב נושא: תקציבים ו"סחיטה" חרדית  (נקרא 5094 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
תקציבים ו"סחיטה" חרדית
« להגיב #1 ב- : נובמבר 05, 2010, 11:20:45 »
קודם כל זה נכון שיש בזבזנות מטורפת בתקציב בכלל. הדוגמא של רשות השידור היא מצויינת. יש מס מיוחד שמוטל עלינו כדי לממן חבורה של פרזיטים שמקבלים משכורות ופנסיה תקציבית מנופחת, שאם הם כבר יוצרים משהו אז זה בעיקר תכנים חתרניים ותעמולה סוציאליסטית.
גם כל שקל שהמדינה מקצה לתיאטרון, קולנוע ו"תרבות" וספורט מקצועני זה בזבוז משווע. זה גם ממש פאתטי שגופים אלה ממשיכים לקבל את התקציב הזה כי בעצם אין להם יכולת סחיטה. הם לא חברת חשמל שיכולה "להוריד את השלטר" ואין להם סיעה בכנסת שיכולה להפיל ממשלה.

זה גם נכון שהקיבוצים שדדו את אוצר המדינה. והיום הרבה קיבוצים הם ספסרי קרקע. במקום לעבד קרקע שהוחכרה להם מהמדינה לחקלאות הם בונים שכונות מגורים ומרכזי מסחר.

אבל אני חושב שהחרדים כן סוחטים תקציב. מערכת החינוך שלהם מופלית לטובה- לדוגמא יש להם פחות תלמידים בכתה. נטען במסמך שתקציב החינוך מקצה לחרדים פחות משיעורם באוכלוסיית התלמידים. אני לא יודע אם זה נכון אבל הם "שכחו" לציין את כל התוספות המיוחדות שהחרדים מקבלים מסעיפים אחרים בתקציב. בסה"כ אין ספק שמערכת החינוך שלהם מתוקצבת יותר.

אברכים מקבלים יותר סיוע מסטודנטים, והם פטורים משירות צבאי\שירות לאומי באופן גורף למרות שלא באמת כולם תלמידי חכמים. יש גם תופעה נפוצה מאוד של ניפוח מספר הלומדים בכוללים כדי לקבל יותר תקציבים. זה לא נכון להשוות תקציב אוניברסיטה לתקציב ישיבה ולחלק במספר התלמידים. אוניברסיטה היא מוסד מחקר לא רק מוסד לימוד וחלק גדול מהתקציב מיועד למחקר.

לגבי המסים שחרדים משלמים והשתתפותם במעגל העבודה- משפחה שמסתפקת בהכנסה של 4000 ש"ח ללא ספק מקבלת הרבה יותר סיוע מהמדינה (חינוך, השלמת הכנסה, קצבאות ילדים וכו') מאשר מסים שהיא משלמת (שזה רק מע"מ).זה ברור שיש חרדים שעובדים. העניין הוא ששיעור ההשתתפות בעבודה שלהם הוא נמוך. אחוז גבוה מהגברים מתחת לגיל 40 לא עובד. חרדים שעובדים נאלצים בד"כ להסתפק במשרות לא מכניסות במיוחד כיוון שהם חסרי הכשרה וכיוון שהנשים עפ"י רוב לא יכולות לעבוד בשעות עבודה רגילות בגלל טיפול בילדים.

מנותק יוחאי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "לא נשכח ולא נסלח" "נזכור ונחזור"
תקציבים ו"סחיטה" חרדית
« להגיב #2 ב- : יולי 17, 2011, 12:25:08 »
שטויות, סטודנט מקבל הרבה יותר כסף מהמדינה מאשר חרדי.... פשוט לחרדים יש הרבה יותר תרומות מלחילונים...
וגם לחילונים יש הרבה יותר הוצאות, מחשב בכל כיתה מבנים הרבה יותר יפים. חרדים מסתפקים במועט(לפחות יחסית לחילונים) יש לי הרבה טענות כלפי החרדים אבל להגיד שהם סוחטים זה שקר! זה כמו שכל מפלגה סוחטת לכיוון שלה...
ההבדל הוא שרוב חברי הכנסת לא ממש דואגים לציבור שלהם וסוחטים בעיקר את ה"כיסא" ואילו החרדים יותר דואגים לציבור שלהם וסוחטים כסף לישיבות..... אני מעדיף את החרדים...

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
תקציבים ו"סחיטה" חרדית
« להגיב #3 ב- : יולי 30, 2011, 00:47:21 »
שטויות, סטודנט מקבל הרבה יותר כסף מהמדינה מאשר חרדי.... פשוט לחרדים יש הרבה יותר תרומות מלחילונים...
וגם לחילונים יש הרבה יותר הוצאות, מחשב בכל כיתה מבנים הרבה יותר יפים. חרדים מסתפקים במועט(לפחות יחסית לחילונים) יש לי הרבה טענות כלפי החרדים אבל להגיד שהם סוחטים זה שקר! זה כמו שכל מפלגה סוחטת לכיוון שלה...
ההבדל הוא שרוב חברי הכנסת לא ממש דואגים לציבור שלהם וסוחטים בעיקר את ה"כיסא" ואילו החרדים יותר דואגים לציבור שלהם וסוחטים כסף לישיבות..... אני מעדיף את החרדים...

זה לא נכון שחרדים מסתפקים במועט,כנראה שלא נכנסת לבני ברק ב10 שנים האחרונות,הרחובות הראשים של בני ברק היום זה כמו באלנבי או בדיזנגוף בתל אביב,הרחובות שוקקות חיים ותעבת הקניה חדרה גם לציבור החרדי.
יש להם חניות מכל הסוגים וכל היום הם רק מסתובבים ומחפשים מה לקנות(כי גם הכל בזול יחסית למקומות אחרים).
אני בעד היהדות אבל נגד תהליך התחרדות.

החרדים של היום הם לא החרדים של פעם,היום הם מחפשים את החיים הטובים והנוחים והחיים החומריים מעניינים אותם יותר מכל התורה(למרות שיש אחוז קטן שכן ממשיך במסורת האמיתית אבל אחוז קטן),אין להם אפילו בעיה לפגוע אחד בשני בשביל להפגין יותר כוח ושליטה.

רק לפני כמה שנים נחשפה פרשה שבתוך בני ברק חסידים של קהילה אחת ניסו לפגוע ברב הראשי של הקהילה השניה.

בקיצר אני יהודי שמאמין בתורה ובמצוות שלה אבל לא מאמין בסוג מסויים של יהדות שמפרידה את עצמה מכלל היהודים וחושבת שהיא זאת שתביא את הגאולה.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק יוחאי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "לא נשכח ולא נסלח" "נזכור ונחזור"
תקציבים ו"סחיטה" חרדית
« להגיב #4 ב- : אוגוסט 02, 2011, 08:03:16 »
בס"ד

זה לא נכון שחרדים מסתפקים במועט,כנראה שלא נכנסת לבני ברק ב10 שנים האחרונות,הרחובות הראשים של בני ברק היום זה כמו באלנבי או בדיזנגוף בתל אביב,הרחובות שוקקות חיים ותעבת הקניה חדרה גם לציבור החרדי.
יש להם חניות מכל הסוגים וכל היום הם רק מסתובבים ומחפשים מה לקנות(כי גם הכל בזול יחסית למקומות אחרים).
אני בעד היהדות אבל נגד תהליך התחרדות.

החרדים של היום הם לא החרדים של פעם,היום הם מחפשים את החיים הטובים והנוחים והחיים החומריים מעניינים אותם יותר מכל התורה(למרות שיש אחוז קטן שכן ממשיך במסורת האמיתית אבל אחוז קטן),אין להם אפילו בעיה לפגוע אחד בשני בשביל להפגין יותר כוח ושליטה.

רק לפני כמה שנים נחשפה פרשה שבתוך בני ברק חסידים של קהילה אחת ניסו לפגוע ברב הראשי של הקהילה השניה.

בקיצר אני יהודי שמאמין בתורה ובמצוות שלה אבל לא מאמין בסוג מסויים של יהדות שמפרידה את עצמה מכלל היהודים וחושבת שהיא זאת שתביא את הגאולה.

דבר ראשון, לא אמרתי שחרדים מסתפקים במועט אלא מסתפקים במועט יחסית לחילונים.
דבר שני, אולי בשנים האחרונות הם יותר חומריים אבל בשנים האחרונות הם גם יותר עובדים.
דבר שיליש, יהדות שמפרידה עצמה משאר היהודים היא לא יהדות!

אני לא אומר שאין לי תלונות לחרדים אבל  בכל מקום ובכל ציבור אפשר למצוא חסרונות, עדיף להסתכל על היתרונות ולא לשנוא שנאה עיוורת... זה בדיוק כמו ששונאים מתנחלים שנאה עיוורת...

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
תקציבים ו"סחיטה" חרדית
« להגיב #5 ב- : אוגוסט 12, 2011, 14:09:43 »
בס"ד
די כבר לבלבל את השכל עם השנאה לחרדים די כבר נמאסו עלי כבר כל הליצנים של הפורום הזה  שכל הזמן מזנים לבקר את החרדים תפסיקו כבר!
"אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים ואץ לא שמתי" שניה אחת בלי תורה אין עולם אם לא הלימוד התורה בישיבות ובכוללים בורא עולם היה מביא עלינו כליה
אין לי השקפה חרדית אבל אני שונא הטפות כנגדם
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
תקציבים ו"סחיטה" חרדית
« להגיב #6 ב- : אוגוסט 12, 2011, 14:18:47 »
בס"ד
אתם יודעים כמה קשה ללמוד גמרא בעיון עם רש"י תוספות ראשונים אחרונים כולל להוציא את ההלכה

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
תקציבים ו"סחיטה" חרדית
« להגיב #7 ב- : אוגוסט 12, 2011, 15:46:46 »
בס"ד
אתם יודעים כמה קשה ללמוד גמרא בעיון עם רש"י תוספות ראשונים אחרונים כולל להוציא את ההלכה

אתה יודע כמה קשה לעבור את החודש עם שכר מינימום?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
תקציבים ו"סחיטה" חרדית
« להגיב #8 ב- : אוגוסט 12, 2011, 15:50:53 »
אתה יודע כמה קשה לעבור את החודש עם שכר מינימום?
בס"ד
משכורת של אברך נמוכה פי שתיים משכר מינימום

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
תקציבים ו"סחיטה" חרדית
« להגיב #9 ב- : אוגוסט 12, 2011, 19:05:04 »
בס"ד
משכורת של אברך נמוכה פי שתיים משכר מינימום

אברך לא עובד בשביל המשכורת שלו, כלומר משכורת זו לא המילה הנכונה. אני חושב שהמילה המתאימה זה נדבה.