כתב נושא: כינוס קדימה בצל תוכנית רמון  (נקרא 1339 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אֵיתָן

• מנהל הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
כינוס קדימה בצל תוכנית רמון
« ב- : ספטמבר 20, 2007, 22:12:41 »

ראש הממשלה אמר בכנס של סיעת קדימה בפתח תקווה, כי "שנים ארוכות הסתפקנו בקריאות 'אין פרטנר', עכשיו לפי כל הסימנים יש".
חזקי עזרא

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/166862

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בכנס סיעת קדימה בפתח תקווה, כי "שנים ארוכות הסתפקנו בקריאות 'אין פרטנר', עכשיו לפי כל הסימנים יש"."כוחם של המתונים חייב לעמוד במבחנים לא פשוטים בזירה הפנים-פלסטינית. עם זאת, אנחנו לא יכולים להיות עיוורים לכך שהמנהיג הנבחר של העם הפלסטיני, הנשיא אבו-מאזן, מאמין כמונו שפיתרון הסכסוך אפשרי רק באמצעות הידברות בין העמים".

במפלגה מהדהדת השאלה האם קדימה תומכת בתוכנית חיים רמון לפתרון קבע עם הפלסטינים, במסגרתה - חלוקת ירושלים אם לאו.

לפי שעה מסתמן רוב בקרב חברי המפלגה נגד תוכנית רמון במהלך הכינוס הערב, השרים ציפי לבני ואבי דיכטר צפויים למתוח ביקורת נגד רמון. יש המעריכים בקדימה כי רמון שיגר לחלל האוויר, בשמו של ראש הממשלה, בלון ניסוי לבחינת דעת הקהל בישראל לקראת ועידת השלום שצפויה להתכנס בנובמבר הקרוב.

ח"כ מג'לי והבה התייחס לתכנית השר רמון על חלוקת ירושלים ואמר "אל לנו לשים על השולחן תכניות שלא נוכל לעמוד בהן. אני קורא לרה"מ שישים תכניות שנהיה שלמים איתן. וזאת בשביל שלא נלך לויתורים שאח"כ נצטער עליהם", אמר.

את הקמפיין נגד תכנית רמון מובילים מועמד 'קדימה' לראשות עיריית ירושלים, ניר ברקת וחבר הכנסת עותניאל שנלר.

ניר ברקת אמר בכנס קדימה "רמון מדבר על פגיעה בריבונותה של ירושלים. אסור שרעיון של חלוקת י-ם בכלל יעלה. זוהי חציית קו אדום שאסור להשלים עמה". ברקת ציין כי הוא ירושלמי כל חייו, וביקש מרה"מ אולמרט להתנער מדבריו של השר רמון "אני מבקש מחוייבות שלו לחלק את ירושלים, ושירושלים תהיה מאוחדת לנצח. לא אוכל להיות חבר במפלגה אשר אין לה עמדה בעניין ירושלים, ואיתי ביחד כל האנשים אשר אוהבים את ירושלים".

ברקת, שיגר אמש מכתב לראש הממשלה בעקבות תוכניתו של רמון לחלוקת ירושלים. ברקת דורש מאולמרט להתנער פומבית מאמירותיו של רמון. "דברים אלו מנוגדים לעקרונות בסיסים של מדיניות לאומית ציונית אשר דוגלת בשמירה על ירושלים מאוחדת, תחת ריבונות ישראלית ועם רוב יהודי לעולמי עד", כתב ברקת.

"לאור חומרת הדברים והסכנה המרחפת על אחדותה של ירושלים בירת ישראל, ציפור נפשו של כל יהודי בארץ ובתפוצות, אני תובע ממך כי תתנער מידית, בפומבי ובאופן חד משמעי מהעקרונות המופיעים במכתבו של המשנה לראש הממשלה. אני דורש כי תצהיר שאלו אינם מבטאים את מדיניות הממשלה ותנועת קדימה וכי ירושלים תישאר מאוחדת לנצח נצחים".
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 23, 2007, 05:30:09 »
הוֹ! כמה אני שמח ששוב יונת-השלום חוזרת אלינוּ כרגיל בעונה. אחח! באמת כבר הרבה זמן.. התגעגענוּ! :) הִנה שוּב היא מציצה לה מבעד ל'חלון-ההזדמנויות' וּמבשׂרת על "שחר חדש" / "אופק חדש".

אה– למען עתיד ילדינוּ!!! [חייבים להוסיף.]

אחח... איך מרגישים את השלום בַּפּתח! (בפת"ח.)
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2007, 05:35:32 על ידי גם בשן וגם גלעד »