כתב נושא: שאלה  (נקרא 1661 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק האליופ

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
שאלה
« ב- : ספטמבר 09, 2007, 01:08:56 »

מה שלומכם  :)
רציתי לשאול , מה היא הדרך לטוהר?

שאלה פשוטה עם משמעות רבה ועוצמתית

אני מוצא את עצמי הרבה פעמים , פונה אל מרכז נפשי ושואל
למה אני כל כך רשע?
נכון עשיתי דברים רעים בחיי ואני פשוט מנסה להבין את מסתרי הנפש
יש את השאלה , למה בזמן שרשע נהנה צדיק סובל...
מצד אחד , לכולנו רע לפעמים אז יש בנו את הצורך להוציא את הרוע החוצה ולפגוע באנשים , רכוש חי צומח..
ומצד שני כולנו יודעים שכמה שנוציא רע נקבל פי 7 יותר רע ונמשיך לסבול ...

אז מה היא הדרך לטוהר? לאהבה תמימה , אהבה ללא גבולות
ואני אסביר , אהבה כזו שאכפת לי ולך גם ממישהו שעשה לי או לך רע..
נכון זה נשמע מוזר , זה כמו שאני אומר אני "אוהב את היטלר" ימח שמו וזכרו.!!

אבל יש אהבה כזו..
מצד שני לפעמים אני מסתכל על רוע... אך העולם לא נברא מרוע.. להפך נברא מאהבה תמימה. אהבה ללא פשרות.
תמיד עולה לי המחשבה שכל העושה רע , עושה צדק כזה או אחר..

כי אם הייתי רשע.. מישהו יבוא יתן לי סטירה יאפס אותי בחזרה למקור שלי , למקור הטוב שלי .
עוד מבינים בשלב מסוים בחיים , שאין סבל אמיתי.. כי סבל הוא רק בכדי לעורר את האדם , כאילו לומר לאדם

יש סבל.. ויש טוב... לאחד זה יראה ככה ולשני ככה.. אך חייבים הם להתקיים ביחד , מידות.

אבל , איך מגיעים למצב של טוהר אמיתי...
למצב שאתה יודע שזה שעומד מולך הוא צדיק.. והשני שעומד מולך הוא רשע..
עם זאת , תעמוד מול שניהם , תדבר עם שניהם ותסמוך על שניהם בעיניים עצומות ואם יתקע לך "סכין בגב" תמשיך לאהוב אותו... ולהתפלל בשבילו שאולי יום אחד בתקווה ובאמונה , הוא יבוא ויבקש מחילה.. ותדע באותו רגע.. שאותו אחד , הפך לצדיק..
ומצד שני , אולי בכלל הוא היה צריך לתקוע לך את ה"סכין בגב" שתבין את דרכך בעולם .. והוא הרגע עשה עמך צדק.

לרוב צדק מתבלבל עם רוע..
הרי אלוקים לא היה רשע עם בני ישראל בשואה.. להפך עשה עמם צדק וזיכך אותם לקראת עלייתם המחודשת לא"י.
אמנם זה לא הכי דומה לסיפור יציאת מצריים ... אך גם שם , הלכנו 40 שנה במדבר בכוונה אחת בלבד.. לטהר את נפשנו לפני עלייתינו לא"י.
ואז כשמסתכלים על היטלר ימך שמו וזכרו אמן! היטלר אולי שנא אותנו שנאת חינם מרובה ומצחינה אך מצד שני בעצם עשה את עבודתו של השם בכך שזיכך אותנו וזיכה אותנו בדרכים עכלכלות ביותר לעלות לא"י .
ועם זאת , הבסנו את צבאות ערב פעם אחר פעם , כאילו סיפור דוד וגוליית חזר על עצמו בשנות ה2000 להראות לכל העולם לכל הגויים ולכל הרשעים שכל חייהם מנסים לפגוע בא"י וביושביה היהודים , אל תתעסקו.. אנחנו לא נתפוס "תחת" עליכם , אבל אל תתעסקו.. אל תעזו אפילו.

בסופו של דבר.. צדק. לא רוע... צדק.

סתם יותר מדי מחשבות על הראש..  לא מצליח לישון והאמת גם מחכה ל 3 בלילה , לשמוע את הרב (שכחתי את שמו מצטער) שמלמד קבלה בכל יום בערוץ המקומי (ערוץ 98 בהוט.. ביס אני לא יודע). הרב היה תלמיד של "בעל הסולם" (גם את שמו שכחתי.. יש לי קצת בעיה עם הזכרון)

אני מניח שאני עדיין מחפש את דרכי בעולם.. למרות החלומות שמתגשמים .. והתורה הקדושה שנאנחת לי במוחי עם כל טובה ואהבתה וכמובן גם עם הצדק שבה, עדיין אני מרגיש , משהו חסר.. כאילו אני תמיד רעב.. רעב לטוהר, רעב לאהבה אמיתית.
אהבה כזו כמו של דוד לעמו או כמו של אברהם לבורא.

אז מה היא הדרך לטוהר?
מה אתם אומרים?

עז77

• אורח
שאלה
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 09, 2007, 03:25:16 »

מה שלומכם  :)
רציתי לשאול , מה היא הדרך לטוהר?

שאלה פשוטה עם משמעות רבה ועוצמתית

אני מוצא את עצמי הרבה פעמים , פונה אל מרכז נפשי ושואל
למה אני כל כך רשע?
נכון עשיתי דברים רעים בחיי ואני פשוט מנסה להבין את מסתרי הנפש
יש את השאלה , למה בזמן שרשע נהנה צדיק סובל...
מצד אחד , לכולנו רע לפעמים אז יש בנו את הצורך להוציא את הרוע החוצה ולפגוע באנשים , רכוש חי צומח..
ומצד שני כולנו יודעים שכמה שנוציא רע נקבל פי 7 יותר רע ונמשיך לסבול ...

אז מה היא הדרך לטוהר? לאהבה תמימה , אהבה ללא גבולות
ואני אסביר , אהבה כזו שאכפת לי ולך גם ממישהו שעשה לי או לך רע..
נכון זה נשמע מוזר , זה כמו שאני אומר אני "אוהב את היטלר" ימח שמו וזכרו.!!

אבל יש אהבה כזו..
מצד שני לפעמים אני מסתכל על רוע... אך העולם לא נברא מרוע.. להפך נברא מאהבה תמימה. אהבה ללא פשרות.
תמיד עולה לי המחשבה שכל העושה רע , עושה צדק כזה או אחר..

כי אם הייתי רשע.. מישהו יבוא יתן לי סטירה יאפס אותי בחזרה למקור שלי , למקור הטוב שלי .
עוד מבינים בשלב מסוים בחיים , שאין סבל אמיתי.. כי סבל הוא רק בכדי לעורר את האדם , כאילו לומר לאדם

יש סבל.. ויש טוב... לאחד זה יראה ככה ולשני ככה.. אך חייבים הם להתקיים ביחד , מידות.

אבל , איך מגיעים למצב של טוהר אמיתי...
למצב שאתה יודע שזה שעומד מולך הוא צדיק.. והשני שעומד מולך הוא רשע..
עם זאת , תעמוד מול שניהם , תדבר עם שניהם ותסמוך על שניהם בעיניים עצומות ואם יתקע לך "סכין בגב" תמשיך לאהוב אותו... ולהתפלל בשבילו שאולי יום אחד בתקווה ובאמונה , הוא יבוא ויבקש מחילה.. ותדע באותו רגע.. שאותו אחד , הפך לצדיק..
ומצד שני , אולי בכלל הוא היה צריך לתקוע לך את ה"סכין בגב" שתבין את דרכך בעולם .. והוא הרגע עשה עמך צדק.

לרוב צדק מתבלבל עם רוע..
הרי אלוקים לא היה רשע עם בני ישראל בשואה.. להפך עשה עמם צדק וזיכך אותם לקראת עלייתם המחודשת לא"י.
אמנם זה לא הכי דומה לסיפור יציאת מצריים ... אך גם שם , הלכנו 40 שנה במדבר בכוונה אחת בלבד.. לטהר את נפשנו לפני עלייתינו לא"י.
ואז כשמסתכלים על היטלר ימך שמו וזכרו אמן! היטלר אולי שנא אותנו שנאת חינם מרובה ומצחינה אך מצד שני בעצם עשה את עבודתו של השם בכך שזיכך אותנו וזיכה אותנו בדרכים עכלכלות ביותר לעלות לא"י .
ועם זאת , הבסנו את צבאות ערב פעם אחר פעם , כאילו סיפור דוד וגוליית חזר על עצמו בשנות ה2000 להראות לכל העולם לכל הגויים ולכל הרשעים שכל חייהם מנסים לפגוע בא"י וביושביה היהודים , אל תתעסקו.. אנחנו לא נתפוס "תחת" עליכם , אבל אל תתעסקו.. אל תעזו אפילו.

בסופו של דבר.. צדק. לא רוע... צדק.

סתם יותר מדי מחשבות על הראש..  לא מצליח לישון והאמת גם מחכה ל 3 בלילה , לשמוע את הרב (שכחתי את שמו מצטער) שמלמד קבלה בכל יום בערוץ המקומי (ערוץ 98 בהוט.. ביס אני לא יודע). הרב היה תלמיד של "בעל הסולם" (גם את שמו שכחתי.. יש לי קצת בעיה עם הזכרון)

אני מניח שאני עדיין מחפש את דרכי בעולם.. למרות החלומות שמתגשמים .. והתורה הקדושה שנאנחת לי במוחי עם כל טובה ואהבתה וכמובן גם עם הצדק שבה, עדיין אני מרגיש , משהו חסר.. כאילו אני תמיד רעב.. רעב לטוהר, רעב לאהבה אמיתית.
אהבה כזו כמו של דוד לעמו או כמו של אברהם לבורא.

אז מה היא הדרך לטוהר?
מה אתם אומרים?

לדעתי הדרך אל הטוהר היא שקיעה ענוגה בנבכי התורה הקדושה שלנו, להצליח לשמור שבת או יותר נכון להצליח להתענג על שמירת השבת,
זו דרך ארוכה ולא קלה לחילוני המצוי, אבל למי שמצליח - התרוממות הנשמה למעלה היא אושר ותחושת טוהר גדולים ביותר,
זיווג הגון, טבילה במקווה, קבלת השבת, תפילות בת הכנסת, שיעורי תורה, ללמוד עוד ועוד ועוד, לצלול עמוק יותר ולדעת דברים שלא חלמת שיכלת לדעת אי פעם,
התורה במילה אחת, היא המפתח לדעתי לעולם של אושר ושמחה - אבל למי שבא מבחוץ, זה לא קל זה קשה קשה מאוד אפילו, כמו חו"ח אדם הנגמל מחולי כלשהוא בדרכו אל הטוב.

דרך אגב, לרב שדיברת עליו קוראים מיכאל לייטמן שהיה תלמידו של הרב ברוך אשלג,
והוא גם המייסד ומקים תנועת "בני ברוך" ללימוד תורת הקבלה שמשדרת את התוכנית שאתה ממתין לה, (ועל הדרך גם ד"ר לפילוסופיה)...
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2007, 03:27:27 על ידי עז77 »

מנותק האליופ

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
שאלה
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 09, 2007, 10:37:21 »
כן נכון הרב מיכאל לייטמן, הוא אדיר אין לי מילים. אני מחכה לזה כמעט כל יום. כשאני לא נרדם.

ועז תודה רבה על התגובה שלך :)
כנראה פשוט צריך לשמוע את זה הרבה פעמים עד שזה מחלחל פנימה (כל הקשור ללימודי תורה).