כתב נושא: נשק בלתי קובנציונלי בעולם האיסלמי  (נקרא 34503 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נשק בלתי קובנציונלי בעולם האיסלמי
« ב- : ינואר 02, 2007, 21:35:56 »
כידוע לעולם האיסלמי יש הסטוריה ארוכה מאוד עם נשק בלתי קונבנציונלי (בין מהצד הפוגע ובין מהצד הנפגע)

ולהלן הרשימה:

המונגולים בכיבושיהם ובמצור על ערים בדרכם מערבה, משתמשים בבליסטראות כדי ליידות אל תוך ערים במצור, גופות של אנשים שמתו ממחלת הדבר, הם השתמשו בהם נגד כולם, ולא בכדי שבאותה מאה פרצה המגפה הגדולה שהמיתה שני שליש מאירופה באותו הזמן.
בין השאר בגדד שהייתה בירת הח'ליפות האיסלמית בשעתו (בית עבאס), נפלה לידי המונגולים בשנת 1258 (לטעותם), והעיר נשרפה עד היסוד ותושביה נשחטו עד האחרון שבהם.

מצרים של נאצר משתמשת בחל"כ חרדל וגז עצבים סארין במלחמת תימן 1962-1967.

סדאם חוסיין משתמש בחל"כ חרדל וגז עצבים כנגד הכורדים בצפון עיראק והן כנגד איראן במלחמה הגדולה 1980-1989.

וכמובן חאפז אל אסד בשנת 1982 בטבח חאמה (10000 אנשי האחים המוסלמים נטבחים בציאניד).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בעניין: נשק בלתי קובנציונלי בעולם האיסלמי
« להגיב #1 ב- : ינואר 02, 2007, 22:03:44 »
כבר ידוע לכולנו מה הנאצים האלה יעשו במידה ויהיה להם נשק גרעיני.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #2 ב- : ינואר 07, 2007, 23:43:15 »
הם לא חושבים אם על אחים שלהם הם עשו זאת מה על האויבים..
רק במלחמת איראן-עיראק נהרגו כמעט 1,000,000 איראנים בגלל השימוש בנשק בלתי קובנציונלי.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק DolphinBoy

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא צדק, ועכשיו הכל ברדק!
« להגיב #3 ב- : ינואר 10, 2007, 09:27:10 »
אטום זה גם לא קונבנציונאלי? או רק כימי אני חושב רק כימי. דרך אגב מנהלים ההודעות אישיות לא עובדות

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #4 ב- : ינואר 10, 2007, 15:08:07 »
אטום זה גם לא קונבנציונאלי? או רק כימי אני חושב רק כימי. דרך אגב מנהלים ההודעות אישיות לא עובדות
אטום זה כבר נשק גרעיני אבל כימי וביולגי זה מסוכן מאוד וגורם לדברים נוראים.
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #5 ב- : ינואר 11, 2007, 19:22:31 »
פצצות האטום לסוגיהם מתחלקות ל5 קטגוריות:

1.) פצצות אורניום (הירושימה לדוגמא)

2.) פצצות פלוטוניום (נאגאסאקי לדוגמא)

3.) פצצת מימן/תרמו-גרעיני (עוצמתו היא החזקה ביותר ונמדדת במגה-טנות של TNT לעומת פצצות אטום אחרות שכח ההרס שלהם נמדד בקילו-טונות TNT.

4.) פצצת נייטרון (מכונה גם הפצצה השקטה, וזה בשל העובדה שהליבה של הפצצה בראש הקרב, בפצצה זו היא ללא המעטפת הגורמת לגל ההדף ולהרס הרב.

5.) פצצה טקטית עם כוח הרס מוגבל ורמת קרינה נמוכה יותר.

והן נשק כימי וביולוגי מוגדרים נשק בלתי קובנציונלי, ובסיטואציות מסיומות נשק ביולוגי יכול להיות קטלני יותר מנשק גרעיני, וכן יש להוסיף שיש גם נשק קובנציונלי שיכול להיות בעל כוח הרס אדיר שקרוב מאוד בעוצמתו לנשק גרעיני, והוא פצצת דלק-אוויר (שמכונה גם פצצת אטום לעניים).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #6 ב- : ינואר 11, 2007, 19:56:23 »
פצצות האטום לסוגיהם מתחלקות ל5 קטגוריות:

1.) פצצות אורניום (הירושימה לדוגמא)

2.) פצצות פלוטוניום (נאגאסאקי לדוגמא)

3.) פצצת מימן/תרמו-גרעיני (עוצמתו היא החזקה ביותר ונמדדת במגה-טנות של TNT לעומת פצצות אטום אחרות שכח ההרס שלהם נמדד בקילו-טונות TNT.

4.) פצצת נייטרון (מכונה גם הפצצה השקטה, וזה בשל העובדה שהליבה של הפצצה בראש הקרב, בפצצה זו היא ללא המעטפת הגורמת לגל ההדף ולהרס הרב.

5.) פצצה טקטית עם כוח הרס מוגבל ורמת קרינה נמוכה יותר.

והן נשק כימי וביולוגי מוגדרים נשק בלתי קובנציונלי, ובסיטואציות מסיומות נשק ביולוגי יכול להיות קטלני יותר מנשק גרעיני, וכן יש להוסיף שיש גם נשק קובנציונלי שיכול להיות בעל כוח הרס אדיר שקרוב מאוד בעוצמתו לנשק גרעיני, והוא פצצת דלק-אוויר (שמכונה גם פצצת אטום לעניים).

תודה על המידע לא ידעתי זאת נץ וגאה בזה...
ועזבו נשק בלתי קובנציונלי מספיק שיפלו כמה סקאדים בתל-אביב זה יגרום הרג והרס עצום שלא נדבר על בלתי קובנציונלי...
יגאל=גואל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #7 ב- : ינואר 11, 2007, 21:03:04 »
נשק ביולוגי כולל: דבר, קדחת ירוקה, אנתרקס, אבולה, אבעבעות שחורות, ריצין, בוטולינום.
הס מלהזכיר שמדינות שמפתחות זוועות אלה (כולל ישראל בכמון ויצמן למדע והמכון הביולוגי בנס ציונה, וכן במקומות נוספים) מעבירות נגיפים אלה הנדסה גנטית בכדי שיהיו יותר עמידים ובעלי אורך חיים רב יותר וקטלניות גדולה יותר.

נשק כימי כולל: רעלני עצבים-VX, סארין, סומאן, וטאבון (הראשון הוא המצאה אמריקאית והשלוש האחרות הומצאו על ידי גרמניה הנאצית).
רעלני דם כגון ציאניד.
חומר מעכל ושורף כגון גז חרדל וכו'.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #8 ב- : ינואר 11, 2007, 21:14:30 »
נשק ביולוגי כולל: דבר, קדחת ירוקה, אנתרקס, אבולה, אבעבעות שחורות, ריצין, בוטולינום.
הס מלהזכיר שמדינות שמפתחות זוועות אלה (כולל ישראל בכמון ויצמן למדע והמכון הביולוגי בנס ציונה, וכן במקומות נוספים) מעבירות נגיפים אלה הנדסה גנטית בכדי שיהיו יותר עמידים ובעלי אורך חיים רב יותר וקטלניות גדולה יותר.

נשק כימי כולל: רעלני עצבים-VX, סארין, סומאן, וטאבון (הראשון הוא המצאה אמריקאית והשלוש האחרות הומצאו על ידי גרמניה הנאצית).
רעלני דם כגון ציאניד.
חומר מעכל ושורף כגון גז חרדל וכו'.
נץ וגאה בזה תודה על המידע באמת אני לומד מזה המון פה.
אבל יש לי שאלה מה דרך התפשטות של נשק ביולגוי נגיד ונפל טיל עם ראש נפץ ביולוגי מה הדרך התפשטות לכמה מטרים מה ההשפעה המידית שיש על הגוף לאיזה עומקים זה חודר?..
(נגיד וזה נופל באיזור בנוי וצפוץ כמו תל אביב)
יגאל=גואל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #9 ב- : ינואר 11, 2007, 21:37:03 »
בדרך כלל לא מפזרים חומר ביולוגי דרך טיל, כי סיכוי סביר שהנגיף יושמד עוד בזמן השיגור או בזמן המעוף או עם הפיצוץ, וגם אז סיכוי סביר שהתפשטותו תהי בקנה מידה קטן.
בדרך כלל שמים את זה במערכת מים/אספקת אוכל/מיזוג אוויר של מטוס או מקום הומה אדם או אפילו מערכת מים של עיר, או מטוס שעובר מעל המטרה ומפזר את זה.
זה לא חודר אדמה, הנגיף נשאר על פני הקרקע, כך שכל חדר אטום מקלט סטנדרטי יספיק.
אבל יש צורך לחיסון כל האוכלוסיה גם ככה, בכדי למנוע אסון ברגע שמזהים את הנגיף באיזור.
וככה נפטרים מהצרה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #10 ב- : ינואר 11, 2007, 21:44:54 »
בדרך כלל לא מפזרים חומר ביולוגי דרך טיל, כי סיכוי סביר שהנגיף יושמד עוד בזמן השיגור או בזמן המעוף או עם הפיצוץ, וגם אז סיכוי סביר שהתפשטותו תהי בקנה מידה קטן.
בדרך כלל שמים את זה במערכת מים/אספקת אוכל/מיזוג אוויר של מטוס או מקום הומה אדם או אפילו מערכת מים של עיר, או מטוס שעובר מעל המטרה ומפזר את זה.
זה לא חודר אדמה, הנגיף נשאר על פני הקרקע, כך שכל חדר אטום מקלט סטנדרטי יספיק.
אבל יש צורך לחיסון כל האוכלוסיה גם ככה, בכדי למנוע אסון ברגע שמזהים את הנגיף באיזור.
וככה נפטרים מהצרה.
אה את זה לא ידעתי שאין אפשרות להרכיב על ראש נפץ...
ואם מדובר בנשק כימי זה כבר אפשרי להרכיב על ראש נפץ נכון?..
ודרך אגב גז העצבים נחשב להכי קטלני בנשק הכימי?..
יגאל=גואל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #11 ב- : ינואר 11, 2007, 22:05:02 »
אפשר להרכיב ראש קרב ביולוגי על טיל, אבל זה בדרך כלל סיכון גדול שזה לא ילך וגם אם כן, זה לא יהיה יעיל.
נשק כימי אפשר להרכיב על על טיל, בודאי, הגזים הנ"ל יוצרו במכוון בכדי להתפזר כמו שצריך עם הפגיעה של הטיל בקרקע, או פיצוץ מתוכנן מעל איזור מסויים, וגם הגז תוכנן במיוחד בכדי שיעמוד בחום הפיצוץ מה שאין כן ברוב המקרים בחומר לחימה ביולוגי.
גז העצבים ובמיוחד גרסת הVX הוא הכי קטלני שיש כיום.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #12 ב- : ינואר 11, 2007, 22:13:57 »
אפשר להרכיב ראש קרב ביולוגי על טיל, אבל זה בדרך כלל סיכון גדול שזה לא ילך וגם אם כן, זה לא יהיה יעיל.
נשק כימי אפשר להרכיב על על טיל, בודאי, הגזים הנ"ל יוצרו במכוון בכדי להתפזר כמו שצריך עם הפגיעה של הטיל בקרקע, או פיצוץ מתוכנן מעל איזור מסויים, וגם הגז תוכנן במיוחד בכדי שיעמוד בחום הפיצוץ מה שאין כן ברוב המקרים בחומר לחימה ביולוגי.
גז העצבים ובמיוחד גרסת הVX הוא הכי קטלני שיש כיום.
שמעתי מחבר שגז העצבים זה דבר קטלני
שהנפגע מהגז עצבים מאבד שליטה על רוב שרירי גופו ולרוב סיבת המוות היא דום לב, והוא מתפשט מהר יחסית
יגאל=גואל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #13 ב- : ינואר 11, 2007, 22:16:28 »
חבר שלך בגדול צדק, זה פחות או יותר התמונה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #14 ב- : ינואר 11, 2007, 22:24:06 »
חבר שלך בגדול צדק, זה פחות או יותר התמונה.
נץ אם אפשר ברשותך לשאול שאלה, מאיפה הידע העצום שלך בכל הדברים האלה בזה ובפרט בהיסטוריה?..
למדתי מהאשכול הזה הרבה מאוד תודה לך על כך  ;)
יגאל=גואל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #15 ב- : ינואר 11, 2007, 22:31:10 »
אני פשוט קורא המון, בקנה מידה מטורף.
המקורות שלי הם: ספרים,מגזינים, אינצקלופדיות ואינטרנט, ישבתי וטחנתי כל חומר כתוב על פוליטיקה, היסטוריה, היסטוריה צבאית, וסתם מאמרים על עינייני צבא וטכנולוגיה, סך כל הידע שלי הוא קריאת חומר וראיית סרטונים וקטעי אודיו במשך 9 שנים תמימות ובנוסף לזה שהקב"ה חנן אותי בזכרון מצויין ושכל טוב לניתוח ועיבוד המידע שברשותי בכדי שלא אהיה על תקן תוכי בלבד.
תוסיף את כל זה לעובדה שאני חייל בצה"ל שמשרת במודיעין (אל תדאג, לא חשפתי מידע מסווג באינטרנט).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #16 ב- : ינואר 11, 2007, 22:36:23 »
המקורות שלי הם: ספרים,מגזינים, אינצקלופדיות ואינטרנט, ישבתי וטחנתי כל חומר כתוב על פוליטיקה, היסטוריה, היסטוריה צבאית, וסתם מאמרים על עינייני צבא וטכנולוגיה, סך כל הידע שלי הוא קריאת חומר וראיית סרטונים וקטעי אודיו במשך 9 שנים תמימות ובנוסף לזה שהקב"ה חנן אותי בזכרון מצויין ושכל טוב לניתוח ועיבוד המידע שברשותי בכדי שלא אהיה על תקן תוכי בלבד.
תוסיף את כל זה לעובדה שאני חייל בצה"ל שמשרת במודיעין (אל תדאג, לא חשפתי מידע מסווג באינטרנט).
יפה לדעת אצלך השילוב נהדר קריאה רבה וגם זיכרון טוב זה שילוב מעולה אין להרבה אנשים זאת..
והכי חשוב שאתה פה איתנו אתה באמת תורם לפורום ומעשיר אותו תודה על הכול נץ  :)
יגאל=גואל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #17 ב- : ינואר 12, 2007, 03:08:32 »
יפה לדעת אצלך השילוב נהדר קריאה רבה וגם זיכרון טוב זה שילוב מעולה אין להרבה אנשים זאת..
והכי חשוב שאתה פה איתנו אתה באמת תורם לפורום ומעשיר אותו תודה על הכול נץ  :)
מצטרף לדבריו של כהנא צדק.  תודה נץ!
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #18 ב- : ינואר 12, 2007, 13:47:21 »
דרך אגב נץ תוכל להסביר פה קצת יותר בהרחבה על פצצה תרמו-גרעינית?..
האם אתה יודע כמה יש כאלה וזה פיתוח ישראל?
ודרך אגב זכור לך מתי שהוא שישראל עשת ניסוי גרעיני כי אף פעם לא שמעתי על זה מה שמעלה אצלי קצת את החשד..
יגאל=גואל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #19 ב- : ינואר 12, 2007, 14:44:33 »
ודרך אגב זכור לך מתי שהוא שישראל עשת ניסוי גרעיני כי אף פעם לא שמעתי על זה מה שמעלה אצלי קצת את החשד..

כהנא צדק, טוב לשמוע על כך שאתה מעוניין להרחיב את הידע שלך ולשמוע אותי מרחיב את היריעה בנושאים שונים, אני מודה לך המחמאות שלך, אני בסך הכל משרת נאמן של הפורום הזה.

א.) פצצה תרמו-גרעינית/מימן/היתוך מקבילה לתהליך שקורה בכל שניה ושניה בתוך השמש שלנו שהקב"ה ברא בחוכמתו האדירה עוד הרבה לפני שהאדם ידע להדליק אש בכוחות עצמו, מדובר בתגובת שרשרת שבו מולקולות מימן H3, הופכים לאטומי הליום, בכדי שתהליך זה יקרה ישנו צורך בחום אדיר ופתאומי (לא מדורג) שיאפשר תהליך זה (דבר זה קורה בשמש בלי הפסקה), ולכן לצורך הגעה לחום הנדרש המדענים שעמדו מאחורי ההמצאה גילו שיש צורך בפצצת אטום!!! בכדי שתשמש נפץ (פצצת אטום זה הנפץ של פצצת המימן, מדהים רק לחשוב על המשמעויות) לתהליך כי רק פצצה שכזו מאפשרת חום אדיר בתוך חלקיק השניה,  פצצה זו יוצר כוח הרס עצום הנמדד במגה-טונות של TNT, זה אומר שכוחו גדול מפצצת אטום רגילה פי אלף לפחות, הפיתוח וההמצאה הוא אמריקאי ולא ישראלי, אם כי כל אדיוט יודע שיש לישראל גם פצצות תרמו-גרעיניות בארסנל האטומי.
לגבי כמויות מדוייקות אני לא יודע לומר, כי כל מה שאני מסתמך עליו בעניין זה, זה פרסומים זרים, ולהם אין את המידע הרלוונטי.
לארה"ב ולרוסיה שהן המעצמות הגדולות של הנשק הגרעיני גם כן, יש כמה מאות כאלה, מתוך ארסנל אטומי של כמה אלפי ראשי נפץ, כך שכל שצריך לעשות הוא מתימטיקה הסתברותית פשוטה לגבי כמה (משוער) יש לנו בבונקרים בין הירדן לים התיכון.
קצת על ההסטוריה שלו, הפצצה הומצאה בשנת 1952 ושנתיים אחר כך נעשה בו הניסוי החי הראשון באוקיינוס השקט ע"י ארה"ב, האיש שעומד מאחורי ההמצאה הוא פרופ' אדוארד טלר (יהודי חם וימני אמיתי ממוצא הונגרי שהוא היה תומך נלהב וחבר בסגל הרחב של נאמני כתב העת "נתיב" שהוא כתב עת שאני ממליץ לכל חברי הימין האמיתי להיות בין המנויים שלו) שהיה גם בין הצוות המצומצם של מדענים ששקד על פרוייקט מנהטן (הפרוייקט האמריקנו-בריטי, ליצור פצצת אטום במלחמת העולם השניה), דרך אגב הוא נפטר לפני קצת יותר משלוש שנים, היה תומך נלהב בפרוייקט מלחמת הכוכבים של הנשיא רייגן, דבר שתרם רבות לנפילת רוסיה הקומוניסטית.
דרך אגב, הסובייטים כמו בכל דבר השיגו על ידי מרגלים את המידע הרלוונטי ופיתחו פצצות מימן משנת 1963 ואילך.

ב.)ישראל שומרת על עמימות גרעינית, ולא חושפת דבר בעניין בטח ובטח שלא תחשוף ניסוי גרעיני, אבל ישנם מקורות זרים המראים אחרת, בשנת 1979 באוקיינוס ההודי נקלט ע"י לווין אמריקאי ניסוי גרעיני שמיוחס להמהלך משותף של דרום אפריקה וישראל, (אז המשטר הלבן של האפרטהייד שלט שם, וקיים קשרים הדוקים עם ישראל, יש אומרים שישראל בעצם הקימה את הארסנל הגרעיני של דרום אפריקה בתמורה לאספקת אורניום שוטפת מהמכרות בדרום אפריקה, דבר שבהחלט לא חסר להם),  היה עוד מקרה שנחשד כניסוי ישראלי מתישהוא בשנות השמונים שוב מול חופי דרום אפריקה, בין היבשת השחורה לאנטארקטיקה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #20 ב- : ינואר 12, 2007, 15:02:53 »

כהנא צדק, טוב לשמוע על כך שאתה מעוניין להרחיב את הידע שלך ולשמוע אותי מרחיב את היריעה בנושאים שונים, אני מודה לך המחמאות שלך, אני בסך הכל משרת נאמן של הפורום הזה.

א.) פצצה תרמו-גרעינית/מימן/היתוך מקבילה לתהליך שקורה בכל שניה ושניה בתוך השמש שלנו שהקב"ה ברא בחוכמתו האדירה עוד הרבה לפני שהאדם ידע להדליק אש בכוחות עצמו, מדובר בתגובת שרשרת שבו מולקולות מימן H3, הופכים לאטומי הליום, בכדי שתהליך זה יקרה ישנו צורך בחום אדיר ופתאומי (לא מדורג) שיאפשר תהליך זה (דבר זה קורה בשמש בלי הפסקה), ולכן לצורך הגעה לחום הנדרש המדענים שעמדו מאחורי ההמצאה גילו שיש צורך בפצצת אטום!!! בכדי שתשמש נפץ (פצצת אטום זה הנפץ של פצצת המימן, מדהים רק לחשוב על המשמעויות) לתהליך כי רק פצצה שכזו מאפשרת חום אדיר בתוך חלקיק השניה,  פצצה זו יוצר כוח הרס עצום הנמדד במגה-טונות של TNT, זה אומר שכוחו גדול מפצצת אטום רגילה פי אלף לפחות, הפיתוח וההמצאה הוא אמריקאי ולא ישראלי, אם כי כל אדיוט יודע שיש לישראל גם פצצות תרמו-גרעיניות בארסנל האטומי.
לגבי כמויות מדוייקות אני לא יודע לומר, כי כל מה שאני מסתמך עליו בעניין זה, זה פרסומים זרים, ולהם אין את המידע הרלוונטי.
לארה"ב ולרוסיה שהן המעצמות הגדולות של הנשק הגרעיני גם כן, יש כמה מאות כאלה, מתוך ארסנל אטומי של כמה אלפי ראשי נפץ, כך שכל שצריך לעשות הוא מתימטיקה הסתברותית פשוטה לגבי כמה (משוער) יש לנו בבונקרים בין הירדן לים התיכון.
קצת על ההסטוריה שלו, הפצצה הומצאה בשנת 1952 ושנתיים אחר כך נעשה בו הניסוי החי הראשון באוקיינוס השקט ע"י ארה"ב, האיש שעומד מאחורי ההמצאה הוא פרופ' אדוארד טלר (יהודי חם וימני אמיתי ממוצא הונגרי שהוא היה תומך נלהב וחבר בסגל הרחב של נאמני כתב העת "נתיב" שהוא כתב עת שאני ממליץ לכל חברי הימין האמיתי להיות בין המנויים שלו) שהיה גם בין הצוות המצומצם של מדענים ששקד על פרוייקט מנהטן (הפרוייקט האמריקנו-בריטי, ליצור פצצת אטום במלחמת העולם השניה), דרך אגב הוא נפטר לפני קצת יותר משלוש שנים, היה תומך נלהב בפרוייקט מלחמת הכוכבים של הנשיא רייגן, דבר שתרם רבות לנפילת רוסיה הקומוניסטית.
דרך אגב, הסובייטים כמו בכל דבר השיגו על ידי מרגלים את המידע הרלוונטי ופיתחו פצצות מימן משנת 1963 ואילך.

ב.)ישראל שומרת על עמימות גרעינית, ולא חושפת דבר בעניין בטח ובטח שלא תחשוף ניסוי גרעיני, אבל ישנם מקורות זרים המראים אחרת, בשנת 1979 באוקיינוס ההודי נקלט ע"י לווין אמריקאי ניסוי גרעיני שמיוחס להמהלך משותף של דרום אפריקה וישראל, (אז המשטר הלבן של האפרטהייד שלט שם, וקיים קשרים הדוקים עם ישראל, יש אומרים שישראל בעצם הקימה את הארסנל הגרעיני של דרום אפריקה בתמורה לאספקת אורניום שוטפת מהמכרות בדרום אפריקה, דבר שבהחלט לא חסר להם),  היה עוד מקרה שנחשד כניסוי ישראלי מתישהוא בשנות השמונים שוב מול חופי דרום אפריקה, בין היבשת השחורה לאנטארקטיקה.

תודה על הכול סיכום מעולה לכל הנושא של פצצה תרמו-גרעינית למדתי המון קראתי גם בעיון רב,
תודה ענקית על הכול פה ומצטער על השאלות הרבות  ;)
יגאל=גואל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #21 ב- : ינואר 12, 2007, 16:17:28 »
אם יש לך עוד שאלות תשאל, אני יותר משמח לחלוק עם חברי הפורום כמה שיותר ידע בכמה שיותר נושאים.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #22 ב- : ינואר 12, 2007, 16:22:46 »
אם יש לך עוד שאלות תשאל, אני יותר משמח לחלוק עם חברי הפורום כמה שיותר ידע בכמה שיותר נושאים.
בקשר לאיראן היא עובדת על המחקר האטומי הרבה שנים יש לה המון מדענים, נפט וכסף שדורש לפצצת אטום ובכל זה לא מצליחה להגיע לפצצה, איך ישראל מדינה קטנה כל כך בלי הרבה כסף עם כור מצרפת הגיע לכל הארסנל האדיר שיש לנו?..
יגאל=גואל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #23 ב- : ינואר 13, 2007, 17:58:42 »
המוח היהודי
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #24 ב- : ינואר 13, 2007, 18:37:14 »
המוח היהודי
אין זה פשוט לא יאמן זה לא נתפס אפילו בראש...
איך לעזאזל איך באנו מכלום ניצולי שואה תשושים ועייפים יהודים נרדפים מארצות ערב מי בכלל היה יכול לקרוא לזה מדינה ואיך תוך 59 שנים הגענו לכל זה לכוח צבאי עצום להיות מעצמת אטום עם כל הבלגאן, הסבל, המלחמות וכו הצלחנו להגיע לכל זה ולהיות מדינה מפותחת.
אנחנו רק לא מבינים דבר אחד...
כמה שהקדוש ברוך הוא אוהב אותנו!!!
יגאל=גואל