כתב נושא: כמה עובדות לחברי הכנסת  (נקרא 3525 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
כמה עובדות לחברי הכנסת
« ב- : אוגוסט 22, 2007, 12:36:02 »
אם עדיין לא שלחתם אימיילים לחברי הכנסת, הנה כמה עובדות:

1. שמי באנגלית הוא ויקטור ואנציר. ויקטור זה חיים בלדינו, שהייתה שפת משפחתי בצד של אמי בגלות הארורה, כשמשפחתי גרה במצרים מאות שנים. ואנציר, לעומת זאת, בא ממשפחתי בצד של אבי ז''ל עה''ש. משפחת אבי הייתה מפולין. ואנציר זה באנגלית כי אמריקאים לא יכולים לבטא את השם המקורי ואינציר, שזו צורה של "יוצר יין".
2. שמי העברי הוא חיים בן פסח. ואני רוצה שהשם העברי יהיה השם שלי בארץ הקודש.
3. הייתי יו''ר של הליגה להגנה יהודית. פוצצתי פצצות נגד רכוש של דיפלומטים סובייטים בארה''ב כדי לשחרר מעל מיליון יהודים שהיו אסירים בברה''מ. אף אחד לא נפצע בפצצות, כי כוונתנו הייתה רק לגרום נזק לרכוש של הצורר הסובייטי. הורשעתי על פעולה זו, וישבתי בכלא בארה''ב חמש וחצי שנים. גם הייתי בשיחרור על תנאי עוד 12 שנה.
4. אחרי שסיימתי את כל המשפטים שלי ב1996, נסעתי לארץ ישראל כדי להגשים את חלומי לעלות ולחיות בארץ הקודש. כשהגעתי לנתב''ג ב22 ליולי 1996, נעצרתי מייד וגורשתי בעל כורחי מא''י אחרי 24 שעות.
5. אחרי כן, ביקשתי אזרחות ישראלית מהסוכנות היהודית בניו יורק. בקשתי נדחתה, ומשרד הפנים גם הודיע לי בכתב שאסור לי אפילו לבקר בארץ ישראל. וככה המצב עד היום הזה.

גם אם כבר שלחתם אימיילים, וחברי הכנסת או ציוותיהם ביקשו יותר מידע, הכתוב לעיל יכול לעזור.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 22, 2007, 12:39:16 על ידי חיים בן_פסח »

מנותק sinai

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • תמיד נזכור אותך סיני אהובתנו
כמה עובדות לחברי הכנסת
« להגיב #1 ב- : אוגוסט 22, 2007, 17:39:57 »
מעניין

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
כמה עובדות לחברי הכנסת
« להגיב #2 ב- : אוגוסט 23, 2007, 19:39:48 »
חיים, ערכתי קצת את העובדות ע"מ שיסופרו מנקודת מבטו של גוף שלישי, כמו כן ציינתי את השנים שבהן היית יו"ר הליגה להגנה יהודית:
1. שמו באנגלית הוא ויקטור ואנציר. ויקטור זה חיים בלדינו, שהייתה שפת משפחתו בצד של אמו בגלות הארורה, כשמשפחתו גרה במצרים מאות שנים. ואנציר, לעומת זאת, בא ממשפחתו בצד של אביו ז''ל עה''ש. משפחת אביו הייתה מפולין. ואנציר זה באנגלית כי אמריקאים לא יכולים לבטא את השם המקורי ואינציר, שזו צורה של "יוצר יין".
2. שמו העברי הוא חיים בן פסח. והוא רוצה שהשם העברי יהיה השם שלו בארץ הקודש.
3. הוא היה יו''ר של הליגה להגנה יהודית בין השנים 1984-1987. הוא פיצץ פצצות נגד רכוש של דיפלומטים סובייטים בארה''ב כדי לשחרר מעל מיליון יהודים שהיו אסירים בברה''מ. אף אחד לא נפצע בפצצות, כי כוונתו הייתה רק לגרום נזק לרכוש של הצורר הסובייטי. הוא הורשע על פעולה זו, וישב בכלא בארה''ב חמש וחצי שנים. הוא גם היה בשיחרור על תנאי עוד 12 שנה.
4. לאחר שסיים את כל המשפטים שלו ב1996, הוא נסע לארץ ישראל כדי להגשים את חלומו לעלות ולחיות בארץ הקודש. כשהגיע לנתב''ג ב22 ליולי 1996, מיד נעצר וגורש בעל כורחו מא''י אחרי 24 שעות.
5. אחרי כן, ביקש אזרחות ישראלית מהסוכנות היהודית בניו יורק. בקשתו נדחתה, ומשרד הפנים גם הודיע לו בכתב שאסור לו אפילו לבקר בארץ ישראל. וככה המצב עד היום הזה.

כמובן שכל מי שרוצה להשתמש בעובדות הערוכות באימייל שלו מוזמן.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 23, 2007, 19:47:10 על ידי oferst »

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
כמה עובדות לחברי הכנסת
« להגיב #3 ב- : אוגוסט 24, 2007, 06:41:22 »
תודה עפר! יישר כח.
כן, כמובן שזה צריך להיות בגוף שלישי.