כתב נושא: שאלה  (נקרא 2444 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Diversant

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • ימני בלב, כהניסט בנשמה
שאלה
« ב- : יולי 25, 2007, 22:00:30 »
אני לא ממש ידעתי איפה לשאול, ולשמוע דעות של אחרים, אז אני שואל פה. לשאלה הזאת לא ראיתי הרבה תשובות או תגובות  הגיוניות. אז בבקשה:
מה גורם לשמאל לפעול כמו שהוא פועל? מה מצית אנשים, לפעול בדרכים של השמאל, לתת שטחים לערבים, לגרש יהודים. אני ידוע שהכסא חשוב להם, אבל מי שלא בממשלה, למה הם עושים את זה? אני אישית לא מבין ולא מוצא לזה תשובה הגיונית. רציתי לשמוע את דעתכם.
נ.ב אשמח אם חיים יענה על זה גם, מאוד חשוב לי לשמוע את דעתו. ואם אפשר בסרטון. תודה מראש :)
« עריכה אחרונה: יולי 25, 2007, 22:01:38 על ידי Diversant »

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה
« להגיב #1 ב- : יולי 25, 2007, 22:19:08 »
ראייה מעוותת של המציאות .
התכחשות למוצא היהודי של אותו אינדיבדואל שמאלני.
פחדנות.
שנאה לדת.
קבלת כסף והשפעה גדולה יותר.
קבלת מעמד של אינטלקטואל בעיני העולם.
גזענות כלפי הערבים. (אכן כן.)
שנאת הציונות.
יש גם כאלה הרק רוצים למצוא חן בעיני השמאל כמו שרון בכדי להתחזק פוליטית.
שטיפת מח.
ניתוח שגוי של ההיסטוריה .
אמפיריציזם .
שחצנות.

זוהי דעתי .

מנותק Nanis

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
שאלה
« להגיב #2 ב- : יולי 25, 2007, 23:14:17 »
אני דווקא מוצא את הרעיון מאחורי השמאל כהגיוני ונכון,מכיוון שמי מאיתנו מעדיף מלחמה,רצח,שבויים,עצב,אפליה,וכל מיני דברים אחרים שנוצרים בגלל סכסוכים?
כמובן ששלום עדיף,שכולנו נוכל לחיות בשקט ושהדבר היחיד שיפריע לנו זה המצב הכלכלי והחברתי,ולא בטחוני
זה בעצם הרעיון מאחרי השמאל...נשמע סבבה לדעתי

אבל כאן הבעיה,שאת הסכסוך הזה השמאל לא יכול לפתור!!
אין לנו פרטנר לשלום,כל ויתור יגרום ליותר רציחות,וארגונים כמו חמאס וחיזבאללה חזרו ואמרו שהם רוצים בהשמדת ישראל!!
סוריה תומכת בארגוני טרור,כל ההסכמים שניסינו לעשות עם הערבים שרוצים בהקמת מדינה פלסטינית התפוצצו לנו בפנים (כנ"ל לגבי ההסכמים שלהם בינם לבין עצמם)

השמאל הנוכחי לא מבין את זה,הוא עיוור למציאות ואופטימי שאפשר לפתור הכל בקלות,הוא לא מבין שאין לנו פרטנר,הוא לא מבין שעל פי הדת של האויב זו מצווה לחסל אותנו
אבל הוא ממשיך בשלו...ממשיך לחשוב שאפשר להגיע לשלום

ברגע שכל עם ישראל יבין את המציאות,לא ישאר שמאלני אחד ובודד
שמאלנים נוצרים מתפיסה מעוותת של המציאות ואופטימיות שסופה כשלון

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שאלה
« להגיב #3 ב- : יולי 25, 2007, 23:23:39 »
אני חושב שמה שמניע אותם זה שאיפה לשלום, שוויון וצדק, והם חושבים שחייבים לשבור את מעגל האלימות. האקסיומה עליה הם נשענים היא כזו של אמונה בבני אדם, כלומר הם מאמינים שבני אדם יכולים לחיות בשלום אחד עם השני ורק הקיצונים משני הצדדים ("החמאס" מהצד שלהם, "הימין האמיתי" מהצד שלנו) מלבים את השנאה ופועלים מתוך אינטרס להמשיך את הלחימה. קיימים גם פציפיסטים רדיקלים שמגנים כל אלימות שהיא, גם כהגנה, אך אלה רחוקים מליבו של הקונצנזוס (לרוב התאוריה הזאת הולכת יד ביד עם אנרכיזם).

תסתכל לדוגמא על השואה. שני בני אדם יכולים לראות את אותו המקרה, ולהסיק שתי מסקנות שונות לחלוטין:

הראשון, יראה את המראות המחרידים ויגיד "זה נורא. אסור לנו לתת לזה לקרות שוב, אנחנו (העם היהודי) חייבים להקים צבא יהודי ולצבור כמה שיותר כח ע"מ להגן על עצמינו מפני האדם הבא שיקום עלינו".

השני, יתבונן במראות ויגיד: "זה נורא. זוהי תוצאה של שנאה, אלימות וגזענות. כנראה ששנאה, אלימות וגזענות הם דברים רעים. אנחנו חייבים להתרחק כמה שיותר מאלה התומכים בעקרות מאין אלו. דווקא בגלל שנהגו כך כלפינו, אסור לנו לנהוג כך כלפי עם אחר, אחרת נהפוך לדומים למפלצות שעוללו לנו את זה."

תפיסות עולם שונות, אני מניח. אבל יש אלמנט נוסף שמניע את השמאל: הם באמת חושבים שאנשים בוחרים בטרור כתוצאה מדיכוי, הם חושבים, "אם כולם שונאים את ישראל, כנראה שיש לכך סיבה". מתוך אמונה בבני אדם, הם מתקשים לקבל את הרעיון לפיו הטרור ימשיך, גם אם הערבים יקבלו את מה שהם דורשים. הם מסתכלים על גנב ואומרים: "זה לא פשע, זה עוני". הם רואים את אפריקה וטוענים שהיא ענייה כל כך בגלל הקולוניאליזם המערבי...הם מסירים מאנשים את האחריות לגורלם.
« עריכה אחרונה: יולי 25, 2007, 23:28:39 על ידי נדב »

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה
« להגיב #4 ב- : יולי 25, 2007, 23:35:08 »
הם לא מבינים שאי אפשר להשיג צדק אחווה ושיוויון, במיוחד שיוויון, כל בני האדם יתחרו אחד בשני וינסו לשבור את השיוויון.
השיוויון המלאכתי וה-א-אנושי שהיה בברית המועצות ניוון את המוטיביציה של האזרחים להתקדם אז בתגובה החליטו השלטונות הסובייטית לשטוף לאזרחי ברית המועצות את המוח בעזרת פרופגנדה שתייצר מוטיביציה, מלאכותית גם היא .

השמאל מחשיב עצמו לנאור ולמתקדם, הוא מתעב את הריאקציונרים וטוען שהם גיזעניים (יהדות התורה, ש"ס ועוד כמה מפלגות הן מפלגות ריאקציונריות) בעוד שהשמאל גזעני כלפי כל מי שהוא חושב שנחות ממנו כמו הערבים והיהודים המזרחיים ולפעמים גם את יהודי רוסיה .
השמאל מנוהל בידי אנשים בעלי השפעה ועוצמה כספית הנותנת להם את האפשרות להשטיר פרופגנדה שמאלנית בעזרת המונופול התיקשורתי שמוחזק ע"י השמאל ובצורה זו יכול לתמרן את האזרחים התמימים שלא מבינים ששוטפים להם את המוח במסווה של תקשורת .

השמאל רוצה עולם אוטופי, זה בלתי אפשרי כמובן, אך השמאל מנוהל ע"פ הנחה שזה אפשרי ומעשי השמאלנים גם הוא כחלק מהניסיון לדכא רציונלית ולקדם אמפיריציזם, לא לקרוא בין השורות ולקבל את המובן מאליו כאת המובן מאליו .

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שאלה
« להגיב #5 ב- : יולי 25, 2007, 23:47:41 »
דקסטר, פגעת בול בנקודה. למעשה אפשר לסכם את הבעיות של השמאל כך: הם, לא פחות ולא יותר, חוטאים לטבע האנושי.

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
שאלה
« להגיב #6 ב- : יולי 25, 2007, 23:49:58 »
נראה לי שענו כבר על השאלה הראשית,ולדעתי אולי זה גם בגלל שהשמאל עכשיו בעמדת מתפתח,זה נראה כאילו אם אדם רוצה להצליח הוא צריך להחזיק בדעות שמאלניות למדי. אולי אני מגזים אבל ככה זה נראה לי.
אם אפר לשאול גם,איך הם לא רואים שהערבים הם לא פרטנר? מה גורם לעיוורון? הרצונות אז היו טובים ויפים אבל האם לא עבר מספיק זמן כדי להבין את הצד האמיתי של הערבים?
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה
« להגיב #7 ב- : יולי 25, 2007, 23:55:03 »
הם טומנים ראשם בחול, ואם במקרה האמת נוזלת בטעות לתוך אוזנם אז הם טוענים שהם מיעוט .

מנותק Nanis

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
שאלה
« להגיב #8 ב- : יולי 26, 2007, 00:30:09 »
כן,כמו ברמאללה,שאזרחים שלא שייכים לארגון טרור קפצו על גופות של ישראלים,ראינו איזה מיעוט
צריך לפרסם מחדש את המראות האלה,זה מזעזע

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שאלה
« להגיב #9 ב- : יולי 26, 2007, 01:08:46 »
אה, זה קל.

הם פשוט משתמשים במניפולציות: "אין שום הבדל בין ליברמן לאחמדינג'אד, שניהם פשיסטים שיושבים בממשלה", "טרור הוא לגיטימי, גם ארגונים יהודיים השתמשו בטרור כנגד הבריטים בתקופת המנדט", "עם שנלחם על עצמאותו תמיד ינצח", אין שום הבדל בין תנועות טרור מהצד הערבי לבין תנועת כ"ך מהצד שלנו" ושלל אמרות שפר...

האמונה שלהם בבני אדם, בשלום ובצדק לא נותנת להם לראות את המציאות. וכשאדם מסרב לראות את מה שנמצא לנגד עיניו...קשה מאד לשכנע אותו.

מנותק Diversant

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • ימני בלב, כהניסט בנשמה
שאלה
« להגיב #10 ב- : יולי 26, 2007, 10:55:48 »
מכל הדעות הבנתי מה היא הנקודה של המשאל, מה ואיך הם רוצים לעשות ולמה. אבל יש לי משהו להוסיף לדעות שלכם, למה השמאל לא רואים, שאי אפשר לעשות שלום? למה המשלא לא רואים שאי אפשר לעשות שלום בדרך שלהם? למה הם לא רואים, שמאז 1948 כולם מנסים לעשות שלום, ומוותרים ושום דבר לא עובד. ולמה דווקה אנחנו צריכים לוותר על האדמה שלנו? למה הם לא יכולים לחיות בירדן, במצרים, בסוריה, לבנון, ערב הסעודית וכו'?
כי הם יענו עשו מעצמם "פלסטינאים" ומהבלאגן שהם עשו בירדן וצרפת(שדרך הגב העיפו אותם משני הארצות לפני שהביאו אותם לפה)
למה לא מבינים, שהם עם בעייתי, שאי פאשר לעשות איתו שלום.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה
« להגיב #11 ב- : יולי 26, 2007, 10:59:45 »
נדב, תהיה יותר פעיל בדיונים, מעניין לקרוא את תגובותיך .