כתב נושא: מידע שלמדתי במשך השנים והחלטתי להעביר אותו לכם  (נקרא 7306 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
רבים מכם אינם מכירים אותי באמת ולא יודעים ממש מי אני.
אני יכול להגיד לכם שהפורום הזה הוציא אותי מהבוץ שממנו הייתי לפני והצליח לפקוח את עיני.
עכשיו בתור אחד שהיה בתוך הרבה מאוד קבוצות ולמד הרבה על אותם דברים ברצוני להעביר לאותם אנשים שהוציאו משם (אתם והפורום) כיצד להתמודד עם אלה שהייתי איתם ולמדתי מהם.
הרקע המשפחתי שלי בעקרון היה מאוד קשה וניצלתי את זה בתור נקמה כלפי "מזרחים" שחורים וכו' וכו',לכן חברתי לכל איגודים נאצים וכו' בכדי לבסס את עמדותי.

עם הזמן למדתי להשיב ולהאבק בכל דבר שהציבו בפני ועכשיו אני רוצה לתת לכם את הכלים להתמודד עם זה.

שאלה:
נצא מתוך נקודת הנחה שבהתחלה היה אדם לבן באירופה ואדם שחור באפריקה,בין שני אותם עמים לא היה קשר מלכתחילה אז איך ניתן להסביר זאת שהאדם הלבן יתפתח,השיג טכנולוגיה,תברואה וכו' והאדם השחור באפריקה נשאר תקוע מאחור וחי לו בשבטים פרימיטיבים?

עכשיו אולי רובכם לא ידעו כיצד לצאת נגד זה

אז עם זמן למדתי להתמודד עם זה על ידי התיאוריות הללו:
א.האסלם החל להשתלט על אפריקה ולא רצה קשר עם הגלובליזציה והמערב,עד היום האסלם הוא אנטי של המערב
ב.האדם הלבן מנע מהאדם השחור להתקדם בכך שהשתמש בו לצרכיו

אז איך אתה מסביר שהאדם הלבן חכם יותר?
הוא אינו חכם יותר,ראה אנשים ממוצא אפריקאי שמצליחים לא פחות מלבנים,הכלים ללמידה הגיעו פשוט מאוחר יותר לאדם האפריקאי.

שאלה שניה:
למה בכלל יש אדם שחור ולבן?

תשובות:
תנאי האקלים הם הדברים שמשפיעים על הווצרות אדם בצבע שחור ולבן,כלומר כאשר יש שמש חזקה הגוף מפתח דרכי התגוננות על ידי הפיכת העור לכהה יותר (כמו בשיזוף) העור "השתזף במשך שנים רבות"
לגבי האדם הלבן כאשר קר העור מתחיל להחוויר ולהיות לבן יותר,אני סבור גם שתנאי האקלים משפיעים על סגנון הגוף של האדם (עיניים,גבות וכו')

אם יהיה לי עוד מה להוסיף אני אוסיף פשוט לא עולה בי בראש כרגע.

נ.ב
אם זה לא הפורום המתאים אנה העבירו למקום המתאים

אם יש לכם שאלות שאתם רוצים לנסות להתקיל אותי בעניין של תיאוריות נאציות וכו' תשאלו אני אנסה לענות לכם.

בברכה,T0XiN

ולמי שלא הבין מה פשר האשכול המוזר הזה:
הוא אמר שבגלל הרקע שלו הוא מכיר טוב את הטיעונים שלהם והוא יודע לענות לכל טיעון שלהם ,
אז שישאלו אותו פה שאלות והוא יענה

« עריכה אחרונה: יולי 18, 2007, 02:14:51 על ידי T0XiN »

מנותק משה_77

• moshe_77 לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא חי!
לא הבנתי..אתה גולש לפורומים נאצים?! :o

להתקיל אותך עם תאוריות נאציים?

על מה אתה מדבר לעזאזל :idiot2:

עין רואה אוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
הייתי גולש....

אני מתכוון שכל דבר שאשכנזים למשל מפלים מזרחים או לבנים או שחורים כל דבר כזה יש לי מענה אליו.

מנותק משה_77

• moshe_77 לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא חי!
מידע שלמדתי במשך השנים והחלטתי להעביר אות
« להגיב #3 ב- : יולי 18, 2007, 01:56:21 »
אה..טוב אז..למה רק אשכנזים נבחרים לראשות הממשלה? :)

עריכה:עכשיו שאני חושב על זה...אתה רוצה לספק לי תשובות מפורומים נאצים? שאני אקשיב לדברי חולניות שלהם?! >:(

לא נראה לי.
« עריכה אחרונה: יולי 22, 2007, 11:46:20 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
« להגיב #4 ב- : יולי 18, 2007, 01:59:10 »
דבר זה נעוץ באפליה כלפי המזרחיים שהחלה עם הקמתה של מדינת ישראל על-ידי הקומינסט הסוציליסטי דוד בן-גוריון, שהפלה לרעה את המזרחיים.
מאז ישנה אפליה ודיעה קדומה כלפי המזרחיים עד היום, שטוענת שהמזרחיים הם נחותים.
תסתכל קצת בפורום, פתחו הרבה דיונים בנושא הזה.

החלקת על השכל?
למה שאני אתן לך דוגמאות נאציות?
אתה כנראה לא הבנת את מטרת האשכול.
המטרה באשכול הזה היא איך לענות לאותם גזענים\נאצים ולהפיל את התיאוריות שלהם.
« עריכה אחרונה: יולי 22, 2007, 11:47:41 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק משה_77

• moshe_77 לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא חי!
אה..ואיך נפיל את התאוריות שלהם? ???

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
« להגיב #6 ב- : יולי 18, 2007, 02:09:42 »
כמו שהדגמתי באשכול.
הִצבתי תיאוריות שהן גם היו השאלות.
והתשובות היו ההסבר לכל תיאוריה.
« עריכה אחרונה: יולי 22, 2007, 11:48:12 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק יוחאי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "לא נשכח ולא נסלח" "נזכור ונחזור"
« להגיב #7 ב- : יולי 18, 2007, 02:12:01 »
הוא אמר שבגלל הרקע שלו הוא מכיר טוב את הטיעונים שלהם והוא יודע לענות לכל טיעון שלהם,
אז שישאלו אותו פה שאלות והוא יענה.
« עריכה אחרונה: יולי 22, 2007, 11:48:29 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
הוא אמר שבגלל הרקע שלו הוא מכיר טוב את הטיעונים שלהם והוא יודע לענות לכל טיעון שלהם ,
אז שישאלו אותו פה שאלות והוא יענה

לא יכולתי לנסח זאת טוב יותר :)

מנותק 10

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : יולי 19, 2007, 16:44:39 »
האמת שזה די בעייתי, בגלל שהרבה חברים פה בפורום (כמוני) הם מיזרחיים, ו-וואלה באמת אני לא מאמין שנוכל לשכנע אשכנזים גזעניים שאנחנו משׂכילים כמוהם ואפילו יותר, מפני שהם באים לויכוח מראש עם ידיעה שהם "עליונים". ובאמת- זה כמו שיבוא אליך ערבי פנים מול פנים והוא יגיד לך שכל הערבים רוצים שלום. אני בטוח שלא תאמין. הכי קרוב שתגיע זה אולי... רק אולי... תאמין שהוא בין היחידים שרוצים שלום, ולא יותר מזה. העִניין הוא שאי-אפשר לשכנע את הגזעניים שמרוקאים הם בדיוק כמו כולם, ונגיד שזה ויכוח בין אשכנזים... אז הם כנראה לא ממש יקשיבו. אי-אפשר לשכנע אדם להפסיק להיות גזען אם זה לא בא ממנו, ולא משנה כמה תילחם – זה עדיין לא יעזור. עובדה שרוב האנטישמים אף-פעם לא היו בסביבה שמעורבת ביהודים.
« עריכה אחרונה: יולי 22, 2007, 11:50:38 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #10 ב- : יולי 19, 2007, 19:06:22 »
לא הבנתי, אתה היית נאצי?
« עריכה אחרונה: יולי 22, 2007, 11:50:53 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
מידע שלמדתי במשך השנים והחלטתי להעביר אותו לכם
« להגיב #11 ב- : יולי 19, 2007, 20:19:40 »
גלש בפורומים של נאצים.
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

מנותק Eternal

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #12 ב- : יולי 20, 2007, 18:06:15 »
לא הבנתי את השאכול, ובכלל, בזמן האחרון אני לא מצליח להבין את הפורום.
אולי זה כי הפורום מתפתח כל כך מהר שאני לא מספיק לעקוב אחרי כל ההודעות? :-)

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #13 ב- : יולי 20, 2007, 18:49:03 »
יש לי כמה שאלות בקשר לאידיאולוגיה ולתאוריות הנאציות, אז אולי מהניסיון שלך בכל מיני פורומים תוכל לענות לי.
1. בקשר למראה החיצוני, הם דוגלים במראה ה"ארי", השיער הבלונדיני והעיניים הבהירות. כיצד הם מסבירים מקרים כמו של היטלר ושדרת הפיקוד 
   הנאצית?
2. איך הם מסבירים את התרומה המשמעותית של היהודים לתחומי המדע והתרבות, בעוד הם טוענים שהוא חלק מגזע נחות שלא מסוגל לתרום לעולם,
   ורק מנצל גזעים אחרים.
   באותו נושא יש גם את  נושא האתלטים השחורים המובילים בתחומים מסויימים, בעוד הנאצים טוענים שהם עצמם העליונים מבחינה גופנית, פיזית.
3. איך הם הסבירו את מצבה העגום של גרמניה לאחר מחה"ע הראשונה והשניה. אם הם טוענים שהיהודים אשמים, וגם שהיהודים הם גזע נחות וגרוע, 
   איך הוא הצליח "להגיע לעמדות מפתח ולנצל את מעמדו כדי להרוס את גרמניה"?

אני רק מציין את הסתירות האלה משום שהגרמנים הם (והיו) משכילים ומודרניים, ומסתמכים על המדע. כיצד יכולים להתעלם מהסתירות הללו שהזכרתי למעלה?

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #14 ב- : יולי 21, 2007, 20:55:27 »
הם לא הסתמכו על המדע בתקופת הנאצים,ובעיקר הביאו מחקרים מזוייפים ועיוותים של המדע.
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
« להגיב #15 ב- : יולי 22, 2007, 00:18:14 »
סבבתיק תימצת את תשובתי בצורה מצויינת.
הנאצים פעלו מתוך שנאה עזה ליהודים, ובעצם קנאו בהם. כל הרצח הזה הגיע לא מתוך סיבות מדעיות, אלא מתוך קנאה לכך שהיהודים כל-כך מצליחים.

עכשיו אענה לך על השאלות:
1. שים לב שעניתי שתנאי-האקלים הם גורם משפיע ביותר על צִבעו ותווי-פניו של האדם.
אני מאמין שבמקור מסויים בדורות של היטלר יש"ו היו אנשים שהגיעו ממקומות דרומיים יותר, ולכן צבע-שערו וכו' היה כהה יותר לעומת גרמנים וצפוניים אחרים למיניהם.
שים לב שהנורדים ברובם באמת בלונדיניים, ו"הארים"- הכל אודות לתנאי האקלים שישנם בצפון. כך גם ברוסיה, בצפון-אירופה וכו'.
2. עניתי לך בפתיח של ההודעה.
3.כנ"ל.

ועוד דבר. אני לא יודע כמה אתה מחובר לתנ"ך או אם אתה חילוני וכו'.
שים לב שאנחנו נחשבים לעם סגולה ועם נבחר. ישנן עובדות על כך:
1. באירופה היינו הסוחרים הטובים ביותר.
2. יש לנו ההייטק, הרפואה והצבא המתקדמים ביותר בעולם.
3. הכל רודפים ומקנאים בנו, כתוצאה מִזה שאנחנו כנראה באיזשהו מקום באמת טובים יותר מהעמים האחרים.

שבוע טוב.
« עריכה אחרונה: יולי 22, 2007, 11:56:28 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק משה_77

• moshe_77 לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא חי!
« להגיב #16 ב- : יולי 22, 2007, 03:10:42 »
T0XiN, אתה אומר שהיטלר יש"ו הגיע מהדרום אז בגלל זה היו לו עיניים ושיער שחורים.. ממתי תנאי אקלים משפיעים על צבע העיניים?!
« עריכה אחרונה: יולי 22, 2007, 11:57:47 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק T0XiN

• לשעבר T0XiN
  • חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • Eins Zwei Polizei!
« להגיב #17 ב- : יולי 22, 2007, 11:36:22 »
בדיוק כמו שתנאי האקלים משפיעים על צבע העור שלך.
תקרא את ההודעה הראשית.

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : יולי 22, 2007, 15:58:32 »
T0XiN, אתה אומר שהיטלר יש"ו הגיע מהדרום אז בגלל זה היו לו עיניים ושיער שחורים.. ממתי תנאי אקלים משפיעים על צבע העיניים?!
אני לא שמעתי על אפריקאי עם עיניים ירוקות/כחולות.
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה

מנותק 10

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : יולי 29, 2007, 01:50:27 »
אין סתירה בעיניין שהיהודים הגיעו לעמדות מפתח למרות ניחתותם בגלל שהנחיתות מגיע ממקום אחר הרי הם אמרו שהיהודים רוצים להישתלט על העולם ולימצוץ ממנו הכל עד שהוא יעלם, הם לא אמרו שהיהודים טיפשים אף פעם, להפך הם אמרו שהם תחבולנים ותחמנים מעולים, האידיולוגיה הזאת בעצם נועדה בכללי לא כדי שישנאו יהודים(לפי טענות רבות) אלא היטלר הישתמש ביהודי כשעיר לעזעזל, ולאור המצב העגום בגרמניה העם אכל את הדברים היישר מהכפית, הרי ברור שיותר קל להאמין שאתה הכל טוב ויש פשוט משהו זדוני שהורס את הכל.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #20 ב- : ספטמבר 23, 2007, 17:21:00 »
הייתי רוצה לכתוב בעניין כמה וכמה הארות והערות כדי לסבר את האוזן:

א.) הנאצים זרקו אחרי גוום את הנצרות ועשו אידאליזציה מהמסורות הנורדיות (המיתולוגיות הצפוניות), ההיסטוריה הפרה-נוצרית בשבטים הגרמאנים,
אלהה של שני ה"רייך" הקודמים, הרייך הראשון בן אלף השנים של הקיסרות הרומית הקדושה החל באולריך מלך הויזגותים עבור באוטו ה-1 ועד פרידריך ברברוסה.
הרייך השני היה מביסמרק ועד סוף מלחמת העולם הראשונה.
הם עשו פרשנות "רש"י" לתורת האבולוציה של צ'ארלס דארווין וטענו שיש גם חלוקה לגזעים בבני אדם ישנם חלשים וישנם חזקים והחזקים צריכים לשלוט בחלשים, עד כדי כך שהיה מוסד שלם שזה היה כל עיסוקו, מחקר ופרסומים בתורת הגזע בבני אדם, למוסד זה קראו: "המכון לחקר הגזע" שהיה תחת אחריותו ופיקוחו של האידאולוג של התנועה הנאצית-אלפרד רוזנברג.
היטלר אף ראה בגרמניה הנאצית כממשיכת דרכה של האמפריה הרומית, דבר זה התבטא בסמל הדומה-הנשר, בעצם העובדה שהגייסות השונות הן בוורמאכט ובעיקר בשוטצטאפל (SS), נשאו סמלים ומוטות עם סמלים רומיים ובעיקרם הנשר בדיוק כמו הלגיונות הרומיים.
ההצדעה במועל יד היא גם עוד סממן לכך, שהרי הצדעה זו הייתה רווחת בלגיון הרומי בין חייל זוטר לקצין, דבר זה אומץ על ידי הנאצים והצטרף לזה הקריאה "הייל היטלר" והתגובה: "זיג הייל" (יחי הנצחון).
עוד דוגמא חשובה היא תפיסת ה"עולם הבא" של ה-SS, קרי "Valhalla"-היכל התהילה של הלוחמים, שבו כל לוחם ממסדר האבירים השחורים הטבטוניים (כך הם כונו ברייך השלישי), מגיע לשם בו הוא מתענג עד אין קץ על תענוגות נשים ויין, בדיוק כמו ה"שאהיד" המוסלמי.

ב.) על אף שגם הם צפוניים, הגזע הסלאבי גם ברוסיה היה מוגדר כגזע נחות.

ג.) המוסלמים תמיד התייחסו לאפריקה השחורה כהחצר האחורית שלהם, דבר זה התבטא בעיקר בלקיחת עבדים משם להרמונות בח'ליפות, עד היום מנהג זה רווח, תמצאו עבדים (במובן המופשט של המילה) שחורים בלוב-מצרים-סודן-אלג'יריה וסעודיה.
בשנות העבדות של השחורים באירוה ובצפון אמריקה בעיקר בארה"ב, גדולי סחורי העבדים השחורים היו עות'מאנים וערבים מוסלמים, הם לקחו את השחורים מאדמתם באפריקה (שימו לב שהרוב המוחלט של השחורים בארה"ב וכן בשאר המערב אמנם פחות באירופה, הם שחורים שהתגוררו בקרבת הציויליזציה האיסלמית בצפון, מרכז וקרן אפריקה (דהיינו-אתיופיה-אריתריאה וסומליה).
גדולי הפיראטים וסחורי העבדים היו מוסלמים!!! מאז ומעולם.
המוסלמים בגישתם האנטי התפתחותית פשוט מנעו את הגעת המודרניזציה לשבטי אפריקה, וכן גם המערב הקולוניאליסטי בגישתם המתנשאת פשוט דאגו להשאיר את המצב על כנו.

ד.) היהודים בגלל היותם בגלות לא היה להם ממלכה או מדינה עצמאית, לכן השקיעו עצמם בלימוד ופיתוח קהילתי-אישי, הלמדנות היהודית הצמיחה את גדולי העולם הן בתורה והן במדע ופילוסופיה.

ולסיום, איך אמר ראש ממשלת בריטניה המומר בנימין ד'יזראלי לחבר פרלמנט בריטי שעלב בו: "כשאבות אבותיך עוד היו מקפצים מעץ לעץ, אבות אבותיי היו מלכים, רוזנים, אנשי מדע ומחקר, לימוד, אנשי צבא ופיתוח"-נקודה למחשבה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : אוקטובר 02, 2007, 10:13:16 »
אחי , אני לא יודע שאם יש לך איזשהו קשר לדת אבל לגבי צבע הגוף [ מה שרשמת על האקלים שהצבע משתנה בגלל האיזורים בעולם
ותנאי האקלים בהם ] - מה שאתה אומר פה זה לא המצאת הגלגל , פתח גמרא והכל רשום שם כבר לפני אלפי שנים .

ויש לי שאלה : מדוע יש את הרושם [ ואני לא אומר שזה נכון ] שהשמאל הוא משכיל ו'בעל תרבות' והמזרחיים הם בורים ועם-הארץ ?

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #22 ב- : אוקטובר 02, 2007, 13:57:53 »
אחי , אני לא יודע שאם יש לך איזשהו קשר לדת אבל לגבי צבע הגוף [ מה שרשמת על האקלים שהצבע משתנה בגלל האיזורים בעולם
ותנאי האקלים בהם ] - מה שאתה אומר פה זה לא המצאת הגלגל , פתח גמרא והכל רשום שם כבר לפני אלפי שנים .

ויש לי שאלה : מדוע יש את הרושם [ ואני לא אומר שזה נכון ] שהשמאל הוא משכיל ו'בעל תרבות' והמזרחיים הם בורים ועם-הארץ ?
נאור,הממסד הוא זה שגרם לאנשים לחשוב כך,הרי התייחסו לבני עדות המזרח כאל נחותים,לפני קום מדינה ואחריה.
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק Vosegus

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #23 ב- : אוקטובר 08, 2007, 19:39:48 »
אני גזען ואני לא מתכוון לשקר לך
אני לא אוהב כושים!נקודה!
יש לי מאה ואחת סיבות למה...אני לא אאשים את האסלאם ולא את הקומוניסטים
אני אסתכל על ההווה-הכושים רצו לצאת ממצב הקולוניזציה ע"י עמים אירופאים כגון צרפת ואנגליה..למה?הם רצו שליטה
40-30 שנים מאוחר יותר עדיין יש מאבקי שליטה והעמים רעבים ומנוצלים מתמיד
ההשפעה על המצב באפריקה היא יותר קומוניסטית ממוסלמית

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #24 ב- : אוקטובר 09, 2007, 01:22:55 »
ההשפעה על המצב באפריקה היא יותר קומוניסטית ממוסלמית

תלוי באיזה איזור, במדינות הקרובות יותר למדינות ערב  במגרב, וכן בקרן אפריקה ההשפעה היא מוסלמית, דרומה משם ההשפעה היא או קומוניסטית או שבטית (עיין ערך רואנדה).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.