כתב נושא: ההצעה שלי לקמפיין חדש  (נקרא 6862 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
ההצעה שלי לקמפיין חדש
« ב- : דצמבר 25, 2006, 00:58:05 »
כשם שמדינות רבות ברחבי העולם צווחות שאנחנו עם כובש, ושעלינו להפסיק את ה"כיבוש" של העם הערבי היושב בין הירדן לים.
עלינו להריץ קמפיין נגדי נגד כל המדינות הצבועות המנהלות מדיניות של כיבוש של עם אחר ודיכוי שאין למעלה ממנו, להלן רשימת הצבועים העולמית המעזה להטיף לנו בעוד הם חוטאים בכך באמת:

1.)אנגליה- יופסק הכיבוש האנגלי של האיזורים והעמים הבאים: ויילס, סקוטלנד, צפון אירלנד, איי פוקלנד, ג'יברלטר.

2.) צרפת- יופסק לאלתר הכיבוש בקורסיקה וההתערבות הבוטה בעינייניה של חוף השנהב.

3.) ספרד- ישוחררו הבאסקים לאלתר מן הכיבוש הספרדי ולהקים להם מדינה חוקית עכשיו.

4.)איטליה- ישוחרר חבל דרום טירול האוסטרית ותוחזר אחר כבוד לאוסטריה.

5.) רוסיה- יופסק ההתערבות הבוטה בכל עיניינים הפנימיים של כל המדינות הסובבות אותם ובמיוחד אוקראינה וגרוזיה.

6.) תורכיה- יופסק הכיבוש האיסלמי של צפון קפריסין.

7.) סין-יופסק הכיבוש והדיכוי בטיבט.

8.) יופסק השליטה הדנית בגרינלנד

9.) על הערבים לסגת יחד עם מתנחליהם מהמקומות הבאים אל חצי האי ערב: ישראל, מרוקו, אלג'יריה, סנגל, מאוריטינה, תוניסיה, לוב , מצרים, סודן, סוריה, ירדן, עיראק, כווית לבנון ואירן.

10.) ומעל כולם ארה"ב- יופסק הכיבוש של- יפן, פיליפינים, פורטו ריקו, הוואי, אלסקה (ששייכת לרוסיה, ושנשדד ממנה בדרכי עורמה פיננסיים), ישראל וכו'.

11.) ושכחתי את פקיסטן- יופסקו לאלתר כל תביעות הפקיסטניות איסלמו נאציות לחבל קשמיר.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בעניין: ההצעה שלי לקמפיין חדש
« להגיב #1 ב- : דצמבר 25, 2006, 01:10:37 »
חבל שאתב מבזבז את זמנך על הצעות כאלה, יותר יועיל אם תביא רעיון אמיתי שיכול לקדם את התנועה, משום מה אני לא חושב שם נצעק על הודו לוותר על הדרישות שלה בחבל קשמיר זה יועיל לנו משהו. יש לך ידע, אוליי "תבשם" אותנו מעט בידע שלך ותכתוב מאמר בנושא מעניין ואקטואלי.

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : דצמבר 25, 2006, 06:15:12 »
גם התערבותן של מדינות העולם בנעשה בישראל ודרישותיהן להפסקת ה"כיבוש" היא סוג של כיבוש. מדינה שתלויה באופן מלאכותי ביחסיה עם מדינות אחרות שמשתלטות עליה ומתערבות בענייניה הפנימיים איננה מדינה עצמאית, וישראל בימינו היא כזאת.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #3 ב- : דצמבר 25, 2006, 11:52:52 »
לומינוס, אכן המצב הוא כך מאז 1967 ויש שיאמרו מאז הקמת המדינה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

בייקר

• אורח
« להגיב #4 ב- : דצמבר 25, 2006, 14:26:46 »
גם אוסטרליה וניו זילנד כבשו את הילידים.

Aaron

• אורח
« להגיב #5 ב- : דצמבר 25, 2006, 16:53:09 »
גם אוסטרליה וניו זילנד כבשו את הילידים.
בקיצור כמעט כל מדינה בעולם כבשה שטחים ושולטת בשטחים שלא שייכים לה אבל משום מה כולם מפנים אצבע כלפי ישראל, כאילו רק ישראל "כבשה" שטחים. איזה צביעות.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #6 ב- : דצמבר 25, 2006, 19:30:07 »
חבל שאתב מבזבז את זמנך על הצעות כאלה, יותר יועיל אם תביא רעיון אמיתי שיכול לקדם את התנועה, משום מה אני לא חושב שם נצעק על הודו לוותר על הדרישות שלה בחבל קשמיר זה יועיל לנו משהו. יש לך ידע, אוליי "תבשם" אותנו מעט בידע שלך ותכתוב מאמר בנושא מעניין ואקטואלי.
ההצעה של נץ מצוינת ומומלצת כתגובה להתערבותן של מדינות אחרות בעניינים שלנו.  הרי אין מדינה בעולם שאין לה היסטוריה של דיכוי ואי-צדק, ונץ סקר מספר מדינות.  כמובן שהדגש העיקרי שלנו יושם על העניין היהודי, אבל אם איזשהו נציג של איזושהי מדינה יעיז לבקר אותנו ולרמוז שהפתרון לבעיות במזרח התיכון הוא ויתור על שטחים מצד מדינת ישראל, תגובתנו לחוצפה זאת היא בדיוק מה שנץ הציע כאן!
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : דצמבר 25, 2006, 20:13:50 »
כן בטח,רק בזכות ההצעה הזאת אתה תגיע לשילטון. משהו קצת יותר קונקרטי בבקשה  ;D

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : דצמבר 25, 2006, 23:19:30 »
כן בטח,רק בזכות ההצעה הזאת אתה תגיע לשילטון. משהו קצת יותר קונקרטי בבקשה  ;D
אני מסכים שזאת לא הדרך להגיע לשלטון, אלא מדיניות החוץ שאנו ננקוט לכשנהיה בשלטון.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #9 ב- : דצמבר 25, 2006, 23:24:47 »
eran, תלמד, לזה בדיוק התכוונתי בהודעה הראשונה שלי שפתחה את נטשא זה:

ציטוט
אני מסכים שזאת לא הדרך להגיע לשלטון, אלא מדיניות החוץ שאנו ננקוט לכשנהיה בשלטון.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #10 ב- : דצמבר 27, 2006, 16:07:35 »
תשמע עיקר "הכיבוש" באנגליה הוא בעיקר "בצפון אירלנד" ששם יש את עיקר ההתנגדות של ה־IRA - אבל תשמע משהו מעניין: במהלך יולי 2005 ה-IRA יצא בהודעה פומבית כי המלחמה הסתיימה וכי על כל הפלגים להניח את נשקם ולהרוס את מצבורי הנשק שברשותם.
אז כבר אתה יכול להוריד את אנגליה מהפרק.

בקשר לצרפת - זאת טענה שטוטית.

בקשר לבאסקים שבספרד -  ב22 במרץ 2006 הוכרזה הפסקת אש סופית של המחתרת הבסקית, ה'אט"א', זה קרה בעקבות חתימת הסכם השלום של ה-IRA בצפון אירלנד עם ממשלת בריטניה שאז הוטל לחץ כבד מצד הציבור בספרד על אט"א להגיע להפסקת אש סופית שלבסוף הוכרזה ב22 במרץ 2006.
אז גם אותם אתה יכול להוריד מהפרק.

בקשר לחבל ארץ "קשמיר" יש  מאמצים שנעשים בשיתוף מעצמות מערביות שונות בעלות אינטרס למנוע מלחמה בין שתי המדינות - פקיסטן עוזרת לארצות הברית במלחמתה בטרור, ואילו ארצות הברית, בתמורה, לוחצת על הודו בדרכים כלכליות כדי שזו תמתן את תגובותיה. לארצות הברית יש, כמובן, אינטרסים כלכליים רבים גם בהודו בגלל כוח העבודה הזול שלה והשליטה המצוינת של האוכלוסייה באנגלית, כך שגם מסיבה זו היא מעוניינת למנוע מלחמה על חבל קשמיר.
כעיקרון מאז שנת 2004 נראה כי שתי המדינות בדרך הנכונה להסכם אודות האזור.
אז גם את זה תוריד מהפרק.

תשמע בקשר לסין וטיבט - עמדת השלטון הסיני, בין אם האן או אחר, בין אם קיסרי, רפובליקני או קומוניסטי, לא השתנתה זה מאות שנים. עמדת הרפובליקה העממית של סין, השולטת בסין היבשתית מאז 1949, וכן עמדתה הרשמית של הרפובליקה הסינית, (ששלטה בסין עד 1949 ובכיום שולטת בטאיוואן), היא שטיבט היתה להלכה חלק בלתי נפרד מסין מאז שושלת יואן לפני שבע מאות שנה, בדומה למדינות אחרות כגון ממלכת דאלי והאימפריה הטנגוטית, שגם הם הוכללו ב"ממלכת המרכז" ונותרו חלק מסין מאז. הרפובליקה העממית של סין טוענת שבהתאם לתיאוריית הרצף המדינתי של החוק הבינלאומי, כל הממשלות הסיניות מאז (שושלות מינג וצ'ינג, הרפובליקה הסינית והרפובליקה העממית של סין) ירשו את שושלת יואן במימוש ריבונות להלכה ושליטה בפועל בטיבט. בפרט, טוענת ממשלת סין כי בתקופה שבין 1912 ל-1951, תקופה הנחשבת בידי גולים טיבטים כתקופה האחרונה של עצמאות טיבטית, המשיכה סין להחזיק בריבונות על טיבט, וכי בהזדמנויות אחרות טיבט אף ציינה את נכונותה לקבל מעמד של כפיפות כחלק של סין, בתנאי שמערכות פנים-טיבטיות תיוותרנה על כנן ובתנאי שסין תוותר על השליטה על מספר קבוצות אתניות טיבטיות שונות בקאם ובאמְדוֹ. אף מדינה לא הכירה בטיבט בזמן שלטון הגוומינדאנג (הרפובליקה הסינית). טיבט אף שלחה נציגים לועדה לניסוח חוקה חדשה לרפובליקה הסינית ב-1925; לאסיפה הלאומית של הרפובליקה הסינית ב-1931; לקונגרס הלאומי הרביעי של הגוומינדאנג ב-1931; לאסיפה לאומית לניסוח חוקה חדשה ב-1946; וועדה לאומית נוספת לניסוח חוקה סינית ב-1948.
בקיצור זה לא קשור לעיניין קומוניסטי שם, זה פשוט עיניין היסטורי שטיבט שייכת לסין (בין אם קיסרית או קומוניסטית).
כאן יכול להיות לך קצת טענה, אבל לפתוח חזית נגד סין שאיתה יש לנו יחסים מדיניים וכלכליים - זה לא נראה לי שווה.

כתבת: "על הערבים לסגת יחד עם מתנחליהם מהמקומות הבאים אל חצי האי ערב: ישראל, מרוקו, אלג'יריה, סנגל, מאוריטינה, תוניסיה, לוב , מצרים, סודן, סוריה, ירדן, עיראק, כווית לבנון ואירן".

תהיה רציני!!

בקשר לרוסיה - אל תשכח שלפני פחות מ-2 עשורים רוסיה שלטה כמעט בחצי עולם, לפתוח קמפיין נגדה בגלל ההתערבות שלה בגרוזיה ובצ'צניה, שבמילא זה טוב לנו, כיוון שבלי התערבות רוסית מיד המוסלמים היו משתלטים (יותר מ-80 אחוז מוסלמים חיים במדינות אלו) - זה לא טענה שווה.
אבל אתה כן יכול למחות נגד העזרה והסיוע של רוסיה לאירן סוריה וכו'.

בקיצור תעזור לנו למצוא קמפיין אחר.

« עריכה אחרונה: דצמבר 27, 2006, 18:19:20 על ידי eran »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #11 ב- : דצמבר 27, 2006, 18:21:10 »
eran, כמה תיקונים לצרור ההתקפות על הקמפיין שלי:

1.) עצם העובדה שהIRA נכנע לאנגלים, לא משנה את הסטאטוס של צפון אירלנד דהיינו שטח כבוש.
2.) משום מה השמטת את הכיבוש של ג'יברלטר, סקוטלנד (המרידות הסקוטיות במאה ה-16, מרי מלכת הסוקטים, מלחמות וויליאם וואלאס, אני ממליץ לכבודו לראות את הסרט של מל גיבסון: "לב אמיץ"), ווילס ואיי פוקלנד.

3.) משום מה נשגב מבינתי למה עד היום המלכה של אנגליה צריכה לתת אישור חתום לתוצאות הבחירות הדמוקרטיות בקנדה!!! (מדובר בהתערבות בוטה בעינייניה הפנימיים של מדינה ריבונית אחרת), כך שאני אף פעם לא אוריד את אנגליה מהפרק, בטח ובטח כל עוד הם לא שילמו בריבית דריבית על כל מה שהם עשו פה בכל שנות המנדט שלהם בארץ ישראל בין השנים 1917 - 1948.

4.)קודם כל שתדע, ישנו קמפיין של קורסיקאים לעצמאות, אבל רק בגלל החוזק והעוצמה של צרפת (ועצם היותה בעלת זכות ווטו במועצת הבטחון של האו"ם) מונע כל סימפתיה, עשיית נפשות ודיפלומטיה לעניין.

5.) חיל האוויר הצרפתי חיסל את חיל האוויר של חוף השנהב, רק בגלל שהעם רצה להחליף את השלטון המושחת במדינה, אם זה לא התערבות בוטה בעינייניה של חוף השנהב (קולוניה צרפתית לשעבר) אז אני לא יודע מה כן.
וכן על צרפת לשלם על נתינת חסות ומקלט מדיני לאנשים שהקימו משטרים של טבח ורצח המוני (פול פוט, בקמבודיה, הוא אחראי ישיר לרצח של מיליונים שם, כחלק מהמהפכה הקומוניסטית שם, וכן מיודענו אייתוללה רוחאללה חומייני, אני מתאר לעצמי ששמו מזכיר לך נשכחות).
כך שלהפך שום דבר לגבי צרפת אינו שטויות.

6.)ספרד, אם יש עם שיש לו שטח ויש לו לשון ותרבות שונה מהרוב השליט, ויש לו תרבות שונה והיסטוריה משותפת ולא מסולפת (עיין ערך פלשתינים), והוא מדוכא ולא מקבל מדינה עצמאית על אף שזה מגיע לו בדין זה מאות בשנים, הרי שמדובר בעם הבאסקי.
מעבר לזה הייתי מוסיף את הכיבוש הספרדי דרומית למרוקו וכן האיים הקנריים.

7.) לגבי סין, עצם העובדה שהם הולכים להוריד את ארה"ב מעל במת ההסטוריה כמעצמת העל היחידה, לא אומר שצריך לוותר להם על פשעיהם, כדוגמת רדיפת ציבור הפאלון גונג בסין (כ-300 מיליון בני אדם) וכן כיבוש של חבל ארץ שאינו שייך להם (טיבט).
וכן צריך להוסיף שגם הסינים תומכים באירן במועצת הביטחון, אז גם על זה הם צריכים לחטוף.

8.) לגבי רוסיה, כל העולם המערבי, תומך ומודאג מהמצב הזה, (עיין ערך פוטין ביחסי חוץ) אז למה שאני ארד מזה.
לא שמעת על משבר הגז עם אוקראינה וכל משבר הבחירות עם ויקטור יושנקו, לא שמעת את דברי הביקורת הנוקבים של ג'ורג' בוש על פוטין, וכן כל זה אכן משפיע על תמיכת רוסיה במשטרים כמו אירן, סוריה וצפון קוריאה כל זה בכדי לנגח את ארה"ב ואת מאמציה כנגד מדינות אלה.

9.) ומעל כולם הערבים, לכן אני אעבור על כל המדינות ברשימה ואפרט אחד לאחד: ישראל (אני חושב שזה די ברור ואני יודע שאתה מסכים איתי לגבי זה), מרוקו-אלג'יריה-לוב-תוניסיה-מאוריטניה (כידוע יש שם מיעוט ברברי שהוא ממוצאו האתני הם העם שנכבשו בכוח ע"י הערבים, אז למה לוותר להם על כיבוש זה?), סוריה-ירדן-עיראק-כווית-לבנון (מדינות אלה יושבות על שטחן של ארץ ישראל וארץ הכורדים, כך שגם משם על הערבים לסגת, אני מתאר לעצמי שלפחות תסכים איתי לגבי כל השטח עליהם הן יושבות שהוא ארץ ישראל השלמה מן הפרת לנילוס), לגבי סנגל, אני מודה אכן היה מדובר בטעות שלי, שכן איננו מדינה ערבית, כי אם מוסלמית שחורה, לגבי מצרים כידוע ישנם כ-7 מליון קופטים במצרים שידוע שהם ההמשך הישיר האתני של המצרים הקדמונים, ומה שהם עוברים ע"י הרוב המוסלמי בדמות טרור, רצח ביזה,אונס וכו' לא ניתן לשיעור וכימות, לגבי סודן אני חושב אם רק תגיד: "דארפור" אמרת בעצם הכל, ואחרונה חביבה אירן עם כל חוסר הסימפתיה שלי כלפיהם הם לא אתנית ערבים אלא פרסיים אבל יש שם מיעוט ערבי אתני גדול, שכן הערבים השמידו את האימפריה הסאסנית בכיבושיהם במזרח והשתילו שם את מתנחליהם.

10.)ואחרון חביב, לגבי אם רצוי לפתוח נגד כל מדינה ברשימה את הקמפיין הנ"ל, כמובן שיהיה השלטון הנכון בא"י, אזי זה יהיה נתון לשיקול על פי האינטרסים האמיתיים שלנו ולא של האיחוד האירופי או היושב בבית הלבן.

אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : דצמבר 27, 2006, 20:47:39 »
סקירה מצוינת, נץ.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : דצמבר 27, 2006, 21:17:11 »
אני רוצה להוסיף כמה תוכחות משלי:

11. אינדונזיה כבשה את מערב פפואה, שהיא מחצית מהאי גינאה החדשה (1.5 מליון קמ"ר לדעתי). אינדונזיה כבשה את האי שלילידים שאיכלסו אותו אין כל קשר אתני ותרבותי למוסלמים הנאצים מאינדונזיה, מידי הולנד בשנות החמישים (55 לדעתי). ארה"ב תמכה בכיבוש הזה כי חפצה בחיזוק היחסים עם המוסלמים הנאצים באינדונזיה.

12. מרוקו כבשה את סהרה המערבית בשנת 1975 מיד לאחר שספרד פינתה את השטח והעניקה לתושביו הברברים (מוסלמים) עצמאות.

13. סין כבשה\סיפחה את אויגור (סינק-יאנג), תושביו המקוריים האויגורים הם עם תורכי מוסלמי.

14. רוסיה לא רק מתערבת בענייני שכנותיה, רוסיה עצמה היא עדיין אימפריה כובשת. החצי הצפוני של הקוקז אשר בתחומי רוסיה הוא נחלתם של הצ'רקסים, אוסטים, צ'צ'נים ועוד עמים רבים אחרים. רוסיה כבשה את חבל קרליה הפיני בסוף שנות השלושים. מובלעת קלינינגרד היא קנינסברג, עיר גרמנית בעלת חשיבות היסטורית. גם האיים הקורילים הדרומיים צריכים לשוב לריבונות יפן...

15. צרפת- תשוחררנה קלדוניה החדשה (אי פאסיפי שגודלו כישראל) ופולינזיה הצרפתית (שבשוניות האלמוגים שלה צרפת נוהגת לפוצץ פצצות גרעין).

לדעתי יש חשיבות בהכרת הרבה דוגמאות לצביעות של כל אומות העולם, כדי שידעו הישראלים כי כל תוככות הגויים על הפרת זכויות לאומיות, זכוית אדם וכו' הן סתם טענות ריקות. אומות העולם מתנהלות רק משיקולי תועלת. (אבל השיקולים האלה בהרבה מקרים מוטעים).

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : דצמבר 27, 2006, 22:22:58 »
תבין משהו אתה רוצה לעשות קמפיין "צרור התקפות" נגד כיבושים של מדינות, אבל שתבין משהו אנחנו בתור כהניסטים לא תמיד מתנגדים לכיבוש.
אתה יודע שבשנת 1965 הרב מאיר כהנא הי"ד הקים תנועה שנקראה  "4 ביולי" שמטרתה הייתה תמיכה בכיבוש האימפריאלסטי האמריקאי בוויטנאם. והרב כהנא אפילו הוציאו ספר בנושא התמיכה בכיבוש תחת השם "עיניין יהודי בוויטנאם".
עכשיו קצת השגות על טענותיך, כאשר תשיג ידי:
1) אני לא יודע אם אתה זוכר (או אוליי לא שמעת) אבל בבלפסט ביום שישי הטוב, 10 באפריל 1998 נחתם הסכם יום שישי הטוב (הידוע אף כ"הסכם בלפסט"), אני יביא רק 2 מהסכמי הסעיף:
א. השלטון בצפון אירלנד יורכב מממשלה אוטונומית (קרי, "חלוקת כוחות ניהולית"), שתיבחר על ידי תושבי צפון אירלנד, אך עדיין תישאר תחת המסגרת של ה"ממלכה המאוחדת", היא בריטניה.
ב. מיליציות חמושות כדוגמת ה-IRA, נתנו התחייבות להתפרק מנשקן. עם זאת, השין פיין הכחישו כי הם מייצגים את הIRA באופן ישיר, אך הם הבטיחו "להשתמש בהשפעתם" בכדי להבטיח כי הנשק אכן יושמד.
להסכם יום שישי הטוב חשיבות רבה בתהליך השלום בצפון אירלנד, במיוחד מאחר והוא הוביל את המיליציות החמושות להודיע על פירוק נשקן. בראש ובראשונה, הכוונה היא ל-IRA שיצאו במהלך יולי 2005 בהצהרה פומבית כי המלחמה בינם לבריטים הסתיימה. תוך נתינת הוראה ברורה לכל הפלגים והארגונים המאוגדים תחת השם IRA, להניח נשקם ולהשמיד את מצבורי הנשק שברשותם.
אתה זאת אומרת שהם הגיעו להסדר בינייהם (הסכם בלפסט) ונעשים מאמצים לשלום.
2) הסרט לב "לב אמיץ" המתאר את סיפורו של ויליאם ואלאס שהיה מנהיג מרד העם הסקוטי כנגד המלך אדוארד הראשון וכנגד הכיבוש האנגלי, בעצם היה לפני קרוב ל-800 שנים והגירסה של הסרט מבוססת  על דמיון רב.
כבר בשנת 1999 זכתה סקוטלנד לקבל גרסה של שלטון עצמי - פרלמנט לשלוט על המדינה בעניינים פנימיים בלבד. ואין שם התנגדות חזקה "לממלכה המאוחדת" של בריטניה.
3) אומנם ראש המדינה היא המלכה אליזבת השנייה, אבל היא מיוצגת על ידי המושל. תפקידי המושל הם: מתן ההסכמה המלכותית לחוקים שחוקקו בפרלמנט, קריאת נאום הכתר (נאום שלמלכה אין חלק בניסוחו), חתימה על מסמכי המדינה, פתיחה וסגירה של מושבי הפרלמנט ופיזור הפרלמנט לבחירות. למעשה תפקידו סמלי והוא חסר כוח אמיתי.
ראש הממשלה מכריז על בחירות לבית התחתון לפי ראות עיניו, אם כי לא יותר מ-5 שנים מאז הבחירות הקודמות. באופן רשמי, המושל ממנה את ראש הממשלה, שהוא בדרך כלל מנהיג המפלגה שזכתה ברוב המושבים בבית התחתון. ראש הממשלה ממנה את הקבינט. המשמעת המפלגתית היא באופן מסורתי חזקה מאוד, מה שנותן לראש הממשלה שליטה רבה מאוד ברשות המחוקקת.
וחוץ מזה כל מי שטייל בקנדה - יודע כמה הם אוהבים את המלכה ואת בית המלוכה הבריטי, וכמו שהם מרבים להצהיר : "האל ינצור את המלכה".
אתה מבין אתה לא יכול להשוות את המצב של ה"ממלכה המאוחדת של בריטניה", למה שקורא היום עם הפלשתינאים כיוון שרוב תושבי הממלכה שמחים להיות חלק מהממלכה, בניגוד לפלשתינאים.
4)נכון שבקורסיקה יש תנועות פוליטיות אחדות הפועלות למען השגת עצמאותה של קורסיקה מצרפת. אבל אל תשכח שבשנת 2000 הסכים ראש ממשלת צרפת ליונל ז'וספן לתת אוטונומיה רבה יותר לאי בתמורה להפחתה במעשי האלימות. אוטונומיה מוצעת זו תכלול עידוד והגנה על השפה הקורסיקנית, שדוכאה בעבר, כמו גם שפות מקומיות אחרות.
אומנם ב-6 ביולי 2003 נערך משאל עם בקורסיקה בשאלת הצעתה של ממשלתו של ז'אן פייר ראפארין ושר הפנים בממשלתו, ניקולא סרקוזי, לתת לאי יותר אוטונומיה. אבל הצעה זו נדחתה - אז כאן אולי יש קצת טענה, כיוון שרוב תושבי קורסיקה מוכנים להשלים עם השלטון הצרפתי בניגוד לפלשתינאים.

5) בקשר לחוף השנהב כבר משנת שנת 1960 קיבלה חוף השנהב עצמאות מלאה וצורפה לחבר העמים הצרפתי. נכון אי אפשר מהאירועים שאירעו בנוב' 2004 שבו תקף הצבא השנהבי בסיס של המורדים בצפון המדינה (מאז אירועי 2002 בו חולקה המדינה ל-2: בחלק הצפוני שולטים המורדים שאינם מקבלים את שלטונו של הנשיא המכהן ובדרום המדינה נמצא השלטון השנהבי הרשמי) לאחר התקיפה שבוצעה באמצעות חיל האויר השנהבי נהרגו 9 אנשי צבא צרפת. בתגובה לתקיפה הורה נשיא צרפת לתקוף ולחסל את חיל האויר השנהבי - והוא אכן חוסל תוך תקיפה אחת.
כתוצאה מכך החלו מהומות בעיר המרכזית (אבידג'אן) כנגד הכוחות הצרפתים. בהמשך,בעת הפגנה שבוצעה מול כוחות הצבא צרפתי נהרגו כ-30 מפגינים שנהבים, עקב כך החלו מהומות כנגד כל אדם לבן במדינה (צרפתי ושאינו צרפתי).
אבל תסתכל מתוך שילטון של 40 שנים בחוף השנהב אירועים בודדים היו ,בניגוד לתיק הפלשתינאי- אי אפשר לדמות.

6)אל תשכח שהסעיף 2 בחוקה הספרדית משנת 1978 מבטיח את הזכות לאוטונומיה של הלאומים והאזורים שמרכיבים את "האחדות שאינה ניתנת לחלוקה" של המדינה הספרדית. עיקרון זה מבטא שינוי דרסטי לעומת משטר פרנקו הצנטרליסטי, שדיכא ביד קשה גילויים של שונוּת תרבותית.
לכל קהילה אוטונומית יש מידת אוטונומיה שונה וסמכויות שונות. מהאוטונומיה הרחבה ביותר נהנות הקהילות ה"היסטוריות": חבל הבסקים, קטלוניה, גליסיה ואנדלוסיה. קטלוניה וחבל הבסקים אף מחזיקות כוח משטרה עצמאי. כך גם חלק מהקהילות גובות את המסים בעצמן ואף מנהלות משא ומתן עם ממשלת ספרד באשר לכמות המיסים שיועברו אליה, בעוד שאחרות מקבלות מהממשלה הקצאות כספיות.
ככה ששוב אתה לא יכול להשוות בין המקרים ספרד מעגנת בחוק "אוטונומיה רחבה" לכל המדינות הנ"ל , בניגוד לתיק הפלשתינאי - אי אפשר לדמות.
וכן כבר רואים בשטח פירות לבסוף, לאחר 44 שנות אלימות וטרור, ב22 במרץ 2006 אט"א הודיע על הפסקת אש סופית לטובת תהליך מדיני.

7) טיבט כן שייכת לסין כפי שהוכחתי בהודעתי הקודמת. לגבי המשטר שמה - צריך להוציא את כל הפושעים של המפלגה הקומוניסטית להורג כמה שיותר מהר.

8.) לגבי רוסיה זה קצת סיפור לנתח את מה שהולך בצ'צניה ובגרוזי, וגם בוודאי ששמעתי על משבר הגז של "גזפורם", וגם על העיניין של יושנקו, אבל אלו עיניינים קטנים. מה שכן (וזאת כבר כתבתי) להביע הסתייגות מוחלטת מתמיכתם של רוסיה במשטרים רדיקליים.

9) גם הרב כהנא הי"ד כותב מופרש - כל ערבי שרוצה להישאר בארץ ישראל רשאי לעשות זאת בתנאי שהוא מקבל על עצמו את מרותה של המדינה.
חוץ מזה שלגבי א"י יש לנו ציווי מן התורה: "והורשתם אותם".
לגבי כל שאר מדינות הערבים, הרב כהנא הי"ד תמיד היה אומר - אני רוצה שהערבים יחיו בכל אחר ה-26 מדינות שלהם בשקט ובשלווה ושיגשוג, ואני באמת מאחל להם בהצלחה, אבל שיעזבו אותי ואת מדינתי בשקט.

10) ואחרון חביב, כשנהיה בממשלה נדון אז לגבי רוסיה זה קצת סיפור לנתח את מה שהולך בצ'צניה ובגרוזי, וגם בוודאי ששמעתי על משבר הגז של "גזפורם", וגם על העיניין של יושנקו, אבל אלו עיניינים קטנים. מה שכן (וזאת כבר כתבתי) להביע הסתייגות מוחלטת מתמיכתם של רוסיה במשטרים רדיקליים.

9) גם הרב כהנא הי"ד כותב מופרש - כל ערבי שרוצה להישאר בארץ ישראל רשאי לעשות זאת בתנאי שהוא מקבל על עצמו את מרותה של המדינה.
חוץ מזה שלגבי א"י יש לנו ציווי מן התורה: "והורשתם אותם".
לגבי כל שאר מדינות הערבים, הרב כהנא הי"ד תמיד היה אומר - אני רוצה שהערבים יחיו בכל אחר ה-26 מדינות שלהם בשקט ובשלווה ושיגשוג, ואני באמת מאחל להם בהצלחה, אבל שיעזבו אותי ואת מדינתי בשקט.

10) ואחרון חביב, כשניה בממשלה נדון, אבל  עד אז טאו טאו.

בברכת אהבת ישראל - ערן.

בברכת אהבת ישראל - ערן.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #15 ב- : דצמבר 27, 2006, 22:25:55 »
zelhar, כל המוסיף הרי זה משובח
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #16 ב- : דצמבר 27, 2006, 23:02:09 »
ערן, תאמין לי יש הרבה מאוד דברים שצריך לעשות עליהם קמפיין, הכלי הזה הוא למטרות ניגוח על טענות כלפינו ותו לא.
תאמין לי שלא מעניין אותי כהוא זה, לא טיבט, לא הבאסקים, לא השחורים בחבל דארפור, ולא הטורקמנים במערב סין.
מה שכן מעניין אותי זה העם היהודי, הדת היהודית, המדינה היהודית שצריכה להתפרש מן הפרת עד הנילוס, ומן חבל אלכסנדרטה שבדרום מרכז טורקיה בצפון ועד קו הרוחב שבין שארם א שייח ובין המפרץ הפרסי בדרום.

ועכשיו אני אענה לך על סעיפיך אחד לאחד:

הקדמה, כל התנועה של הרב כהנא מתחילתה ועד סופה, היה בהיותה אנטי קומוניסטית/סובייטית, התמיכה של תנועה זו במהלכים האמריקאים במזרח, נבעה אך ורק משיקולי פגיעה והשגת מטרות השגים טקטיים ואסטרטגיים אל מול רוסיה הקומוניסטית, עצם השליטה האמפריאליסטית האמריקאית הייתה פשוט עניין משני.
גם אני עצמי אינני כזה אנטי כיבוש, להפך היו וישנם כמה וכמה כיבושים שאני תומך בהם בכל מעודי והדוגמא הבולטת שלהם היא: אלסקה! (מכיוון שנראה שעשית הרבה שיעורי בית, כל הכבוד, אני כנראה לא אצטרך להסביר לך למה הכוונה).

ועכשיו לטענותיך:

1.) צפון אירלנד, מה שאתה אומר זה טוב ויפה, את הסטאטוס של כיבוש של שטח שאינו שייך למוצא העממי האתני של האנגלים זה לא ישנה גם אם האירים כולם יכריזו בעוד אלף שנה שהם אנגלים.

2.) לגבי המרידות של וויליאם וואלאס, לא חיברתי בינו ובין מרי מלכת הסקוטים, אלא היו שני סיפורים שונים בשני זמנים מאוד רחוקים האחד מהשני, ראוי שתשים לב שלא עשיתי לינק ביניהם מבחינה כרונולוגית, וזה גם לא הצטייר מדברי, נא לשים לב להבנת הנקרא.
ושוב, את הסטאטוס של כיבוש וסיפוח של עם שאיננו שייך לך אתנית ושטחו, זה לא משנה כהוא זה.

3.) קנדה, לא משנה אם הם אוהבים את המלכה יותר מאשר את כלבם במלונה המשפחתית, עצם העובדה המגוחכת שישנה עדיין מושג: "חבר העמים הבריטי" הוא קשקוש שהבריטים מתעקשים לשמר כאילו עדיין הם אותה האמפריה השולטת בימים, זה אמפריאליזם שעבר כיבוש מילים מהמיטב של בית המלוכה הפלצני ביותר בהסטוריה.

4.) שוב פעם, זה עדיין לא משנה את העובדה שלקורסיקאים מגיעה מדינה.

5.)כל זה טוב ויפה, אבל זה עדיין אינו מסביר לי, מה לכל הרוחות עושים כוחות צרפתיים עדיין כיום בחוף השנהב?!

6.)גם מקרה הבאסקים  מקבל אותה התשובה כמו הצפון אירים.

7.) לך תתווכח עם הדלאי למה.

8.) כל כיבוש/טבח/חיסול והכחדה שנעשה נגד מוסלמים בעולם, הרי זה מבורך, בין אם זה בצ'צ'ניה, בין אם זה בעיראק ובין אם באפגניסטן.

9.)לא בכל דבר אני מסכים עם הרב כהנא, שכן אני יכול להבטיח לך שיהיו מספיק ערבושים שיקבלו את מרות המדינה רק בגלל הבדלים פיננסיים אדירים שבין ישראל לשכנותיה (עיין ערך התל"ג לנפש), אסור שיחיה ערבי/מוסלמי אחד בתוך שטחה הריבוני של ישראל, כי אין שום הבטחה שבנו של מי שקיבל עליו את מרות המדינה, יעשה יום אחד היפוך תודעתי של 180 מעלות, ויתחיל לבצע (הברחות/גניבות/פיגועים/אונס/פיתוי נערות יהודיות וכו'), אגב לערבים יש רק 21 מדינות ולא 26 כפי שכתבת, ומה שבטוב הוא שאני לא אוותר לעולם על אינטצ' אחד מאדמות לבנון כולה, סוריה עד הפרת, עיראק עד הפרת, ירדן כולה, סיני כולה+שטח קטן עד הנילוס מערבית לתעלת סואץ, כווית, וכל שטח צפון סעודיה הנמצא צפונית לקו הרוחב שבין שארם א שייח לבין המפרץ הפרסי, שכן כל זה א"י, ועליו להיות כולה תחת שלטון וסיפוח מלא של מדינת ישראל, ושאף ערבי/מוסלמי טמא לא יחיה בתוך גבולות אלו, אני לא אנוח ולא אשקוט עד אשר נגיע לזה.
וכן אני לא אתן לאף מוסלמי לשקוט ולחיות בשלווה בכל רחבי העולם, כי יום נקם ושילם יגיע, וכשהוא יגיע, כול מוסלמי בעולם כולו ירגיש את נחת זרוע אלוקים דרך שליחתו עלי אדמות: מדינת ישראל.

10.) יום יבוא והאליטה תוחלף, יום יבוא ו"העשירון הנאור" יאבד את מוסרות השלטון, יום יבוא והשלטון יעבור חילופי גברי שלא שיערו אבותינו וכשזה יקרה, שאלוהים ירחם על נפשות המוסלמים (כי אנחנו לא נעשה זאת), May god have mercy on their souls.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : דצמבר 28, 2006, 00:05:01 »
נץ כתב: "תאמין לי שלא מעניין אותי כהוא זה, לא טיבט, לא הבאסקים, לא השחורים בחבל דארפור, ולא הטורקמנים במערב סין".

יופי נץ - אם כן נגמר הדיון.

ולגבי אלסקה - אלסקה הייתה שייכת לאימפריה הרוסית והיא החכירה את השטח לארצות הברית. בשנת 1867 קנתה ארצות הברית את אלסקה בסכום הפעוט-יחסית של 7.2 מיליון דולר (שאמנם היו שווים הרבה יותר משוויים היום, אך בערך קטן מהרבה מערכה הכלכלי האמיתי). הרכישה התבצעה בסביבות סוף מרץ 1867, והיום השני האחרון במרץ נחגג באלסקה כ"יום סטוורד", כשמו של שר החוץ של ארצות הברית שהוביל את קנייתה של אלסקה. הדגל האמריקאי הונף באלסקה ב-18 באוקטובר 1867 ויום זה כונה "יום אלסקה".
ב-3 בינואר 1959 הצטרפה אלסקה לארצות הברית כמדינה ה-49.

אתה מבין אין פה עיניין של כיבוש, פשוט רכישה. בדיוק כמו שדוד המלך ע"ה קנה את את גורן ארוונה היבוסי, שעמד במקום שעתידה להיות י-ם, כדי להקים עליו את בית המקדש. אתה מבין י-ם שלנו לא רק מכוח זכות התורה, אלא גם שלנו מכוח מקח וממכר - קנינו אותה!!