כתב נושא: סיאנס ביהדות-מותר אסור?  (נקרא 23026 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בעניין: סיאנס ביהדות-מותר אסור?
« להגיב #25 ב- : ינואר 03, 2007, 01:38:14 »
כבר דברתי על זה עם רבנים, לידיעתך, אני לומד בישיבת הסדר בפ"ת

זה לא בדיוק כבוד גדול, אני הייתי מציע לך לשאול רבנים קצת יותר רציניים.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #26 ב- : ינואר 03, 2007, 10:50:23 »
ואני מבין שאתה נציג של חברת רייטינג למדרוג רבנים על פי "רצינותם".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #27 ב- : ינואר 03, 2007, 14:06:30 »
ואני מבין שאתה נציג של חברת רייטינג למדרוג רבנים על פי "רצינותם".

אמור לי נץ, כמה גדולי תורה והוראה מפורסמים יצאו מישיבת ההסדר של פ"ת?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #28 ב- : ינואר 03, 2007, 14:26:03 »
אמור לי ערן כמה שנים הישיבה קיימת בכדי שיצא ממנה אחד כזה?
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #29 ב- : ינואר 03, 2007, 15:03:48 »

אז אתה מבין ששם אין גדולי הוראה , מה מפריע לך לשאול את הרב מרדכי אליהו?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #30 ב- : ינואר 03, 2007, 15:30:29 »
אם זה היה עניין הלכתי שלא הייתי בקיא בו, הייתי שואל, אבל כל העניין הפארא-נורמלי איננו הילכתי, ואיננו נוגע לעבודת ה' שלי, לפיכך אין לי סיבה לשאול על כך אף אחד.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #31 ב- : ינואר 03, 2007, 18:17:06 »
אם זה היה עניין הלכתי שלא הייתי בקיא בו, הייתי שואל, אבל כל העניין הפארא-נורמלי איננו הילכתי, ואיננו נוגע לעבודת ה' שלי, לפיכך אין לי סיבה לשאול על כך אף אחד.

הוא מאוד הילכתי - אין פוסק בעולם שלא דן בו!!!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #32 ב- : ינואר 03, 2007, 18:18:41 »

אז אתה מבין ששם אין גדולי הוראה , מה מפריע לך לשאול את הרב מרדכי אליהו?

ערן, ההתעקשות שלך לשים דגש על סיאנס, שדים ורוחות, התקשרות עם מתים וכו' (שאגב אולי באמת אפשריים) מוזרה בעיני.  גם אם שדים ורוחות הם כוחות חזקים, הרי הם אין ואפס לעומת הקב"ה.  אתה לא חושב שתפילה ואמונה חזקה בקב"ה, כמו האמונה של הרב מאיר כהנא הי"ד, והנביאים של תקופת התנ"ך, לא תגן על יהודי מפני כל הסטרא אחרא?  ומה אם באמת כל הדברים הפארא-נורמליים הללו אמיתיים?  בכל מקרה נאסר על יהודי ללכת להתייעץ עם מגדת עתידות או ליטול חלק בסיאנס.  כל הדיון הזה ממש מיותר.  גם אם הדברים הרוחניים/קבליסטיים האלה אפשריים, עדיף לחשוב כמו נץ ולחיות ולפעול בצורה מלאה בעולם הזה, ולהשאיר את ענייני העולם הבא לעולם הבא.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #33 ב- : ינואר 03, 2007, 18:26:24 »
דווקא כך,

אני דן בו מכיוון שיש הרבה מאוד נפקא מינה להלכה כמו שציינתי לעיל עיין בספר בן איש חי שנה שנייה פרשת פנחס שהוא מביא מלא בנושאים האלו כדומגת "עין הרע". וגם הגר"ע יוסף שליט"א בסיפרו "הליכות עולם" חלק ז' כדוגמת בית שיש בו מת, האם מותר לשתות את המים משום שמלאך רע טימא אותם והם מסוכנים.
אלה סתם דגמאות שקופצים לי לראש, למען האמת יש אין ספור דיונים והלכות שקשורים לנושא.
תגידו לי - וכי יהודי יכול לומר שבגלל שאין נפקא מינה לנושא של פרה אדומה עדיף לחיות "חיים מלאים" ולא להתעסק בזה?
נושא השדים ושאר עינייני הסיטרא אחרא יש בהם נפקא מינה לעכשיו להיום לרגע הזה ממש, מה שאין כן בנושא פרה אדומה.

כל התורה היא מקשה אחת זהב וכל הנושאים נחוצים גם פרה אדומה וגם שדים ואפילו חיזרים.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : ינואר 03, 2007, 18:58:17 »
דווקא כך,

אני דן בו מכיוון שיש הרבה מאוד נפקא מינה להלכה כמו שציינתי לעיל עיין בספר בן איש חי שנה שנייה פרשת פנחס שהוא מביא מלא בנושאים האלו כדומגת "עין הרע". וגם הגר"ע יוסף שליט"א בסיפרו "הליכות עולם" חלק ז' כדוגמת בית שיש בו מת, האם מותר לשתות את המים משום שמלאך רע טימא אותם והם מסוכנים.
אלה סתם דגמאות שקופצים לי לראש, למען האמת יש אין ספור דיונים והלכות שקשורים לנושא.
תגידו לי - וכי יהודי יכול לומר שבגלל שאין נפקא מינה לנושא של פרה אדומה עדיף לחיות "חיים מלאים" ולא להתעסק בזה?
נושא השדים ושאר עינייני הסיטרא אחרא יש בהם נפקא מינה לעכשיו להיום לרגע הזה ממש, מה שאין כן בנושא פרה אדומה.

כל התורה היא מקשה אחת זהב וכל הנושאים נחוצים גם פרה אדומה וגם שדים ואפילו חיזרים.

לפי דעתי אתה צריך לשים דגש בלימודיך לא על הלכות פרה אדומה או חייזרים, אלא על הלכות בניית ועבודת בית המקדש, ובמקום להתפלסף על סיאנסים, לכאוב על כך שהר הבית לא מטוהר מהשיקוצים המוסלמיים שעליו, ושבית המקדש לא נבנה.  אתה הרי יודע שדור שבזמנו לא נבנה בית המקדש, כאילו בזמנו נחרב בית המקדש.  כמובן שכל התורה קדושה ואף מלה אינה מיותרת, כולל פרה אדומה, אבל ישנם חלקים בתורה שחשובים יותר מחלקים אחרים בהתאם לנסיבות.  כשעם ישראל חצה את הירדן, והמים עלו י"ב מיל על י"ב מיל, יהושע עצר אותם ונשא בפניהם דברים טרם עלייתם לארץ הקודש.  הוא בחר לומר להם דברים מן התורה שנראו בעיניו יותר חשובים מדברים אחרים, ואלו כמובן היו הלכות המלחמה והורשת הארץ מפני יושביה הכנענים.  הגישה שלך יותר מדי "מרחפת באויר".  כמובן שאתה יכול ללמוד על נפקא מינא בנוסף ללימודים הרגילים כדי לספק את סקרנותך, אבל לא כדאי להיות אובססיבי בקשר לזה.  זה לא העיקר.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #35 ב- : ינואר 04, 2007, 20:11:02 »
מכיוון שאני רואה שיש ממש טעות בהלך המחשבה באתר לגבי נושא  "העל טיבעי", ואני איני רוצה שייצא מזה אסון - של טעות במחשבה ובהשקפה היהודית לכן אני אעתיק את לשונו המדויק של מרן הגר"ע יוסף שליט"א בסיפרו הליכות עולם חלק ז' פרשת פינחס עמ' ר"י:
" הרמב"ם שכתב בעיניין השדים והרוחות הכשפים והלחשים שהכל שקר, ובביאורי הגר"א (זה הגאון מוילנה) יו"ד ס' קעט' ס"ק יג' כתב ע"ז בזה"ל :וכבר היכו על קודקדו. שהרי מצינו כמה מעשיות בגמרא על פי שמות וכשפים, כדאיתא בגמרא בשבת (דף פא' עמ א'), ובחולין (דף ק"ה עמ' ב'), ובסנהדרין (דף ס"ח עמ' א'), ובירושלמי (ס"פ ד' מיתות). וכו'. והפילוסופיא הארורה הטתו ברוב לקחה, לפרש הגמ' הכל בדרך הלציי, ולעקור אותן מפשטן".
ועיינו שם עוד - הגר"ע יוסף שליט"א מוכיח שהסיפור עם בעלת האוב היה אמיתי!!!

עכשיו תבינו - הרמב"ם על פי הגאון מוילנה והגר"ע יוסף (וכן עוד חכמים שהוא מונה שם), במקרה הטוב טעה, ובמקרה הגרוע עיוות את פירוש הגמרא.

על כן ישמע חכם יוסף לקח - להתרחק מהפילוספיא הארורה והדעות הכוזבות.

בברכת אהבת ישראל - ערן.
« עריכה אחרונה: ינואר 04, 2007, 21:07:02 על ידי eran »

מנותק MiSs_DAnIeL

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #36 ב- : ינואר 04, 2007, 23:32:15 »
לא יודעת מה איתכם,
אבל אם הייתם שומעים ממישהו שעשה סיאנאס והיה מספר לכם אין סיכוי שלא הייתם מאמינים

"עַל-מִשְׁכָּבִי, בַּלֵּילוֹת,
בִּקַּשְׁתִּי, אֵת שֶׁאָהֲבָה נַפְשִׁי,  בִּקַּשְׁתִּיו, וְלֹא מְצָאתִיו."

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #37 ב- : ינואר 04, 2007, 23:46:36 »
אני שמעתי ממישהו כזה, וזה לא עשה עליי רושם, הכל פשוט אמונות טפלות וגיבוב של שטויות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #38 ב- : ינואר 05, 2007, 00:16:32 »
אני שמעתי ממישהו כזה, וזה לא עשה עליי רושם, הכל פשוט אמונות טפלות וגיבוב של שטויות.

ה' ירחם אני לא מאמין למה שאני קורא פשוט דברים של כופר!!! אתה לא קארת את ההודעה האחרונה שלי?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #39 ב- : ינואר 05, 2007, 01:13:00 »
אז אני מבין שלפי שיטתך הרמב"ם כופר, טוב, בסדר גמור, כנראה שאמונתך העבירה אותך על דעתך, כמה חבל
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #40 ב- : ינואר 05, 2007, 01:20:32 »
אז אני מבין שלפי שיטתך הרמב"ם כופר, טוב, בסדר גמור, כנראה שאמונתך העבירה אותך על דעתך, כמה חבל

תגיד לי אתה עיוור או שאתה צוחק עליי, אני הבאתי ציטוט של הגאון מוילנא ושל הרב עובדיה, זאת הדעה המשובשת שלך שמפריע לך לקבל את דברי רבותינו. שוב ציטוט של הגאון מוילנא (ולא שלי אתה מבין נץ, לא שלי, ובשביל שתבין שוב - לא שלי):"והפילוסופיא הארורה הטתו ברוב לקחה, לפרש הגמ' הכל בדרך הלציי, ולעקור אותן מפשטן".
אתה חולק על הגאון מוילנא ןעל הרב עובדיה ואומר שאני עברתי על דעתי, תגיד לי מה נסגר איתך??

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #41 ב- : ינואר 05, 2007, 12:18:51 »
ואני בטוח שלעומת גאון מוילנא ומהרב עובדיה יוסף ישנם גאוני עולם אחרים החושבים אחרת, רק אחרי שתחקור את כל פריזמת הדעות בעולם ההלכה, בבחינת "אלו ואלו דברי אלוקים חיים", תחזור אליי בעניין זה, וכן אין בין זה ובין כפירה ולו דבר בגלל שעניין זה לא שייך לי"ג העיקרים ביהדות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #42 ב- : ינואר 05, 2007, 14:16:30 »
ואני בטוח שלעומת גאון מוילנא ומהרב עובדיה יוסף ישנם גאוני עולם אחרים החושבים אחרת, רק אחרי שתחקור את כל פריזמת הדעות בעולם ההלכה, בבחינת "אלו ואלו דברי אלוקים חיים", תחזור אליי בעניין זה, וכן אין בין זה ובין כפירה ולו דבר בגלל שעניין זה לא שייך לי"ג העיקרים ביהדות.

זה בדיוק העיניין, דברי הגאון מוילנא והרב עובדיה הם אקסיומה בעולם ההלכה בנושא הזה כיום, בפרט לאחר גילוי הזהור והקבלה. שוב אולי תלך לשאול רב בעל שיעור קומה והוא יענה לך .
ועוד דבר, אם תצליח להביא לי רב אחד (רק אחד) בעל שיעור קומה תורני גבוה, שפוסק כמו הרמב"ם בגישה הרציונליסטית - אני אשמח מאוד.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #43 ב- : ינואר 05, 2007, 15:32:50 »
אם אתה לא בקיא בהלכה, וטוען שאין הלכה בכלל כרמב"ם בשום דבר, אזי יש לך בעיה רצינית.
זה שהזוהר והקבלה הפכו לאופיום להמונים במקום מה שהם היו עד עכשיו כפי שהודרכנו על ידי חז"ל (גבר, מעל 40 שנה, שבקיא בכל רבדי תורת הנגלה וכן כנראה שכחת את סיפור חז"ל על 4 שנכנסו לפרד"ס, ומה היה גורל כל אחד ואחד מהם), לכן מקרה זה מצער מאוד, מה גם שאין דבר כזה "אקסיומה בעולם ההלכה" לגבי כל נושא-כאילו כוחות טומאה וסיאנסים, זה לא כמו שבת ומלאכותיה, זה לא כמו פרה אדומה ודקדוקיה, וזה לא עינייני עריות ודקויותיה, וכפי שכבר אמרתי לך, אין בין זה ובין 4 אמות של הלכה, דבר וחצי דבר, כך שמותר לי להתלות ברמב"ם שעה שאתה נתלה בגאון מוילנה וברב עובדיה יוסף, וזה לא הופך אותי לכופר בשום פנים ואופן.
ערן האמת אתה מתחיל יותר ויותר להשמע כמו ידידינו האיסלמו-נאצים, בהתייחסם לכופרים (לטענתם), וכל מי שאינו דוגל בוואהביזם אזי דינו דין מוחמד בסייף, ואללה  אכבר.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

עז77

• אורח
« להגיב #44 ב- : ינואר 05, 2007, 16:48:26 »
חבר'ה לצערי הדיון הזה שמאוד מחכים מתחיל לגלוש לפסים מכוערים וחבל,
נץ וערן שניכם גולשים מצוינים עם השקפות שונות, אני בטוח שאתם יכולים להתדיין בצורה קצת יותר יפה
מבלי לנסות ולפגוע אחד בשני - בכל מקרה אני אעצור את זה כאן לפני שתגידו דברים שבאמת תצטערו עליהם..וחבל

שתהיה לשניכם שבת שלום,
קחו את הכל בקלות חברים, לתורה 70 פנים אמרו חכמינו..

עז77.
« עריכה אחרונה: ינואר 05, 2007, 23:36:49 על ידי עז77 »

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : ינואר 05, 2007, 20:31:29 »
חבר'ה לצערי הדיון הזה שמאוד מחכים מתחיל לגלוש לפסים מכוערים וחבל,
נץ וערן שניכם גולשים מצוינים עם השקפות שונות, אני בטוח שאתם יכולים להתדיין בצורה קצת יותר יפה
מבלי לנסות ולפגוע אחד בשני - בכל מקרה אני אעצור את זה כאן לפני שתגידו דברים שבאמת תצטערו עליהם..וחבל

שתהיה לשניכם שבת שלום,
קחו את הכל בקלות חברים, לתורה 70 פנים אמרו חכמינו..

עז77.
בס"ד
(נכתב ביום חול בגלות)

אני מסכים חלקית עם עז.  יש לנו כאן מחלוקת, ואני מאוד מעריך את הציטוטים והמקורות הרבים שהביאו שני הצדדים, ואני אף מסכים עם שני הצדדים במובן מסוים, אבל אין צורך לגלוש להשמצות.  זו גם הזדמנות נהדרת לקבל ניסיון בהשתתפות במחלוקת ובויכוח באופן כללי, מבלי להתרגז.  יגיע היום ששניכם תצטרכו לעשות שימוש ביכולת זו בהתנצחויות עם חילוניים ו"דתיים" מזויפים---כל אחד בתנועתנו חשוב, תורם ויתרום רבות בעתיד בע"ה, ואסור להסתמך רק על חיים.

שבת שלום ומבורך.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל