כתב נושא: סיאנס ביהדות-מותר אסור?  (נקרא 22865 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
סיאנס ביהדות-מותר אסור?
« ב- : דצמבר 24, 2006, 23:15:48 »
ערן אני מצטער שאני קצת "משגע" אותך אבל אתה עוזר לי המון הרבה אומרים שאסור לעשות סיאנס וגם חרדים, כתוב על זה בתנ"ך בגמרא? או בכל מקום אחר כתוב על זה איפה שהוא? שמותר אסור למה וכו?..
ותודה על כל מקרה,
כהנא צדק!
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בעניין: סיאנס ביהדות-מותר אסור?
« להגיב #1 ב- : דצמבר 25, 2006, 01:05:25 »
זה בכלל לא מטרד אני תמיד שמח לענות. עכשיו לגוף השאלה:
כתוב בתורה (דברים פרק יח' פס' ט' טו'): " כִּי אַתָּה בָּא אֶל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר-ה' אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ--לֹא-תִלְמַד לַעֲשׂוֹת, כְּתוֹעֲבֹת הַגּוֹיִם הָהֵם. לֹא-יִמָּצֵא בְךָ, מַעֲבִיר בְּנוֹ-וּבִתּוֹ בָּאֵשׁ, קֹסֵם קְסָמִים, מְעוֹנֵן וּמְנַחֵשׁ וּמְכַשֵּׁף. וְחֹבֵר, חָבֶר; וְשֹׁאֵל אוֹב וְיִדְּעֹנִי, וְדֹרֵשׁ אֶל-הַמֵּתִים . כִּי-תוֹעֲבַת ה', כָּל-עֹשֵׂה אֵלֶּה; וּבִגְלַל, הַתּוֹעֵבֹת הָאֵלֶּה, ה' אֱלֹהֶיךָ, מוֹרִישׁ אוֹתָם מִפָּנֶיךָ. תָּמִים תִּהְיֶה, עִם ה' אֱלֹהֶיךָ. כִּי הַגּוֹיִם הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר אַתָּה יוֹרֵשׁ אוֹתָם--אֶל-מְעֹנְנִים וְאֶל-קֹסְמִים, יִשְׁמָעוּ; וְאַתָּה--לֹא כֵן, נָתַן לְךָ ה' אֱלֹהֶיךָ. נָבִיא מִקִּרְבְּךָ מֵאַחֶיךָ כָּמֹנִי, יָקִים לְךָ ה' אֱלֹהֶיךָ: אֵלָיו, תִּשְׁמָעוּן ".
הרמב"ם בהלכות עבודה-זרה, פרק יא, הלכה יז' כותב: " איזה הוא דורש אל המתים--זה המרעיב את עצמו והולך ולן בבית הקברות, כדי שיבוא המת בחלום, ויודיעו מה ישאל עליו.  ויש אחרים שהן לובשים מלבושים ידועים, ואומרין דברים, ומקטירין קטורת ידועה, וישנים לבדם--כדי שיבוא מת פלוני, ויספר עימו בחלום.  כללו של דבר:  כל העושה מעשה כדי שיבוא המת ויודיעו--לוקה ", כלומר - אסור לנסות ליצור קשר עם המתים במטרה לקבל מהם מידע.

המושג "סֵיאנס" ביהדות נקרא בשם "העלאה באוב", ובלשון המקרא "דורש אל המתים" שזה בעצם קריאה לנשמה של אדם שמת, על מנת לשוחח עמו. ברוב המקרים הסיאנס מבוצע בעזרת לוח ועליו אותיות או בעזרת "מדיום", ויש אדם המתקשר עם הנשמות והנשמות מדברות ממנו, בקולו, במצב שהוא בתת מודע או תרדמה זמנית.
האיסור של העלאה באוב כולל שני איסורים: עשיית אוב – עונשו מיתה בסקילה. שאילת אוב – עונשו מלקות אם עשה כדבריו; ומכת מרדות אם רק שאל.

מקווה שעזרתי אם יש עוד שאלות - אתה מוזמן לשאול.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #2 ב- : דצמבר 25, 2006, 19:21:01 »
מסכים עם ערן.  למרות שזה אפשרי, זה פסול, ובמקום זה עדיף ללמוד תורה ולקיים מצוות, לעלות במדרגות הקדושה, ומתוך כך יזכה אדם לרוח הקודש ולנבואה (גם נשים יהודיות יכולות לזכות בכך---ראה דבורה הנביאה).
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : דצמבר 26, 2006, 23:15:54 »
זו לא רק תועבה, זה גם בלוף.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
« להגיב #4 ב- : דצמבר 26, 2006, 23:45:22 »
זו לא רק תועבה, זה גם בלוף.
חח נכון זה גם מה שמצחיק פה, חבורה של דפוקים מזיזים כוס וחושבים שהם "מדברים" עם נשמות של אנשים...
 ;D ;D ;D ;D
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : דצמבר 27, 2006, 14:22:10 »
זה אמיתי מאוד מאוד, שכן התורה מעידה על כך בפירוש:
עיין בספר שמואל ששם מסופר על בעלת האוב שאליה פנה שאול, וכן בדבריה של בעלת האוב מוזכר ששאול דאג להאביד את האובות ואת היידעונים:
"הִנֵּה אַתָּה יָדַעְתָּ אֵת אֲשֶׁר-עָשָׂה שָׁאוּל, אֲשֶׁר הִכְרִית אֶת-הָאֹבוֹת וְאֶת-הַיִּדְּעֹנִי, מִן-הָאָרֶץ; וְלָמָה אַתָּה מִתְנַקֵּשׁ בְּנַפְשִׁי, לַהֲמִיתֵנִי"(שמואל-א כח, ט).

ועד דבר - וכי הרבמ"ם יחייב לתת מלקות ליהודי על דבר שהוא לא הגיוני - חס וחלילה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #6 ב- : דצמבר 27, 2006, 22:04:47 »
זה אמיתי מאוד מאוד, שכן התורה מעידה על כך בפירוש:
עיין בספר שמואל ששם מסופר על בעלת האוב שאליה פנה שאול, וכן בדבריה של בעלת האוב מוזכר ששאול דאג להאביד את האובות ואת היידעונים:
"הִנֵּה אַתָּה יָדַעְתָּ אֵת אֲשֶׁר-עָשָׂה שָׁאוּל, אֲשֶׁר הִכְרִית אֶת-הָאֹבוֹת וְאֶת-הַיִּדְּעֹנִי, מִן-הָאָרֶץ; וְלָמָה אַתָּה מִתְנַקֵּשׁ בְּנַפְשִׁי, לַהֲמִיתֵנִי"(שמואל-א כח, ט).

אולי שמואל מדבר מתוך גרונה של בעלת האוב. אפשר להבין זאת גם אחרת. לדעתי בעלת האוב מתחזה\מחכה את שמואל. הרי זה המקצוע שלה, לחכות מתים ולרמות את החיים התמימים. גם מתוכן דבריה אין ראיה לכך ששמואל אכן הדובר. התוכן שלהם מדבר על על חטאו של שאול שלא הכרית את עמלק, ועל כך שדוד ירש את שאול. בתקופה ההיא דוד כבר היה מוכר בעם כטוען לכתר ואפילו נמשך 'בחשאי' על ידי שמואל, ותומכיו דאגו להפיץ את דבר חטאיו של שמואל ודבר משיכתו למלך על ידי שמואל. נראה לי שהיא שהשתדלה במיוחד לזרוע אימה בשאול, הרי יש לה מניעי נקמה. וגם שאול עצמו היה קורבן נוח, הוא חי בתחושת רדיפה ולא היה יציב במיוחד. 

ד"א, למיטב ידיעתי בכל התנך אין כל התייחסות לחיי הנשמה לאחר המוות, פרט למקרה הזה ולאיסור הכללי על האובות והידעונים.

ציטוט
ועוד דבר - וכי הרבמ"ם יחייב לתת מלקות ליהודי על דבר שהוא לא הגיוני - חס וחלילה.

על עבודת כוכבים ומזלות יש עונשים יותר חמורים, ולא בגלל שגרמי השמים הם ישויות אלוהיות, אלא בגלל שמדובר בחילול השם ובתופעה שמשחיתה את האנושות.

« עריכה אחרונה: דצמבר 27, 2006, 22:13:04 על ידי zelhar »

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : דצמבר 28, 2006, 00:23:32 »
באמת הדבר נתון במחלוקת הראשונים, אבל אני יביא ציטוט מדברי המלבי"ם מילה במילה, וז"ל: "אולם למה לנו הדחוקים העצומים האלה (הכוונה לאלה שמנסים לומר שלא הייתה העלאה באוב), הלא חז"ל באגדותיהם ספרו מעשה אוב שהיה נוהג עדיין בימי חכמי המשנה והתלמוד, והעידו שהיה בכחם להעלות הנפשות מקבריהם ממש, ואמרו שהמעלה רואהו והנשאל שומע את קולו, ואמרו שאם הנשאל הוא הדיוט עולה וראשו למטה ואם הוא מלך עולה כדרכו, וכל זה ספרו מצד שהיתה המלאכה הזאת נודעת, נוהגת בימיהם, וידעו כל סגולותיה". הוא אומר שהיתה עובדה ידועה שאוב זה דבר אמיתי.וכן בהחלט יכול להיות שגם אצל שאול ההעלאה היתה לגמרי אמיתית.

מכיוון שאנו עסוקים בנושא יש סרט שהוציא אירגון "הידברות" בנושא "חיים שלאחר החיים":

http://www.hidabroot.org/Site/ARList_05.asp?id=6862

בברכת אהבת ישראל - ערן.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #8 ב- : דצמבר 28, 2006, 03:33:05 »
ערן, זלהר, תודה על תרומתכם.  אפשר לסכם שבין אם זה אפשרי ובין אם זה שטויות, העלאה באוב פסולה עבור יהודי ומבטלת את העיקרון של בחירה חופשית, והדרך היחידה להעמקת הרוחניות היא לימוד תורה, קיום מצוות והידבקות בדרכיו של הקב"ה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

עז77

• אורח
« להגיב #9 ב- : דצמבר 28, 2006, 03:56:34 »
איך אני אוהב לקרוא בפורום הזה, זה כמו ישיבה וירטואלית כזו..   :)

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #10 ב- : ינואר 02, 2007, 14:48:39 »
ושוב, אני מציע לכולכם לראות מה הרמב"ם אומר על סיפור שאול המלך ובעלת האוב, תראו שם שחור על גבי לבן שכל נושא דרישה אל המתים זה חירטוט גמור וכל העוסקים בו הם או אדיוטים או שרלטנים (עיינו ערך אורי גלר).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : ינואר 02, 2007, 15:25:46 »
ושוב, אני מציע לכולכם לראות מה הרמב"ם אומר על סיפור שאול המלך ובעלת האוב, תראו שם שחור על גבי לבן שכל נושא דרישה אל המתים זה חירטוט גמור וכל העוסקים בו הם או אדיוטים או שרלטנים (עיינו ערך אורי גלר).

הרמב"ם הוא לא פוסק יחיד, ידוע שהוא נקט תמיד את השיטה הרציונאלית. אתה יודע שהוא אומר בהלכות עכו"ם שאין דבר כזה "עין הרע" נגד כל רבותינו ומקורות חז"ל, הלא "עין הרע" נזכר בתלמוד עצמו, וכתב מרן הרב עובדיה יוסף שליט"א, שאפילו דרשן אשר חנן אותו ה' במתק שפתיים, פה מפיק מרגליות, ישמר ויזהר שלא תשלוט בו עין הרע, ובדרך סגולה יעשה מה שאמרו בגמרא במסכת ברכות (דף נה') מי שנכנס לעיר שאין מכירין אותו כל כך, וחושש פן יתפעלו מרוב חכמתו, או מקולו הערב, וכיוצא בזה, וישימו עליו עין הרע, ישים בוהן ידו (האגודל) הימנית בידו השמאלית, ובוהן ידו השמאלית בידו הימנית, ויאמר: אני פלוני בן פלונית (שם אימו) מזרעו של יוסף אני בא, שאין עין הרע שולטת בו, שנאמר "בן פורת יוסף בן פורת עלי עין", קרי ביה עולי עין, (שהם שולטים על העין, ואין העין שולטת בהם), אי נמי מדהנא (או גם מפסוק אחר רואים שאין העין שולטת בזרעו של יוסף), "וידגו לרוב בקרב הארץ", מה דגים שבים המים מכסים עליהם, ואין העין שולטת בהם, אף זרעו של יוסף אין עין הרע שולטת בהם.

ומה שאומר אדם "מזרעו של יוסף אני בא", אף על פי שבאמת הוא משבט אחר, מכל מקום, כל ישראל נקראו בניו של יוסף, כמו שנאמר בתהילים (עז. טז.) "גאלת בזרוע עמך בני יעקב ויוסף סלה", ובילקוט שמעוני (שמואל ב') נאמר על הפסוק הזה, וכי יוסף הוליד את כולם והלא יעקב הוליד? אלא יעקב הוליד, ויוסף כלכל את כל אחיו ובית אביו לחם לפי הטף, לפיכך נקראו כולם על שמו.

ובמסכת סנהדרין (דף צב.) אמר רבי אלעזר, לעולם הוי קבל וקיים (קבל לשון אפל ושפל, לבל יבליט את עצמו, וכמו שאמרה חנה (בברכות לא') זרע אנשים, זרע מובלע בין אנשים לא חכם ולא טיפש וכו'), ומכל מקום כתב מרן הרב שליט"א, מי שחונן אותו ה' לשון לימודים, ויש לו כח השפעה לזכות את הרבים, ברוב חכמה ודעת, אין לו להמנע מכך מחשש עין הרע, ששומר מצוה לא ידע דבר רע, ומצוה אגוני מגנא ואצולי מצלא. ומי שלא מקפיד כל כך בעניני עין הרע, גם כן לא משפיע עליו עין הרע כל כך, כדברי הגמרא, מאן דלא קפיד, לא קפדינן בהדיה, ורק מהיות טוב כדאי לעשות הסגולה שהובאה בגמרא כנ"ל, כי עין הרע הוא ענין אמיתי, ולא כדברי הרבה מן החוקרים שמכחישים ענין ההיזק מעין הרע, שכבר השיג על דבריהם הרמב"ן והוכיח שיש מציאות של עין הרע בעולם.

ומרן החיד"א בספר ככר לאדן (דף רפ"ה ע"א) כתב, לדור ודור הודיע, כי העשב הנקרא "רודא" מועיל נגד עין הרע, ולבטל כשוף, ומרבני עיר הקודש ירושלים שמעתי מעשה נורא על זה, ויש שם קדוש "רוטה", ויכוין הנושא עשב הנזכר בשם זה, וטוב לו, ובלשון המשנה העשב הזה נקרא "הפיגם", ומועיל גם נגד מגיפה (הפיגם אותיות מגיפה).

וחץ מזה שהבאתי את דברי המלבי"ם (רבי מאיר ליבוש בן יחיאל מיכל) שכותב מפורשות שהיתה עובדה ידועה שאוב זה דבר אמיתי.

בקיצור בל נהיה פוסקים ואת הדבר נשאיר בידי רבותינו גדולי הדור.

בברכת אהבת ישראל - ערן.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #12 ב- : ינואר 02, 2007, 15:33:54 »
חבל, כי בסופו של דבר המציאות לא חולקת על הרמב"ם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : ינואר 02, 2007, 15:51:27 »
חבל, כי בסופו של דבר המציאות לא חולקת על הרמב"ם.

אני לא יודע אם אתה תימני או לא - אבל לא נפסקה הלכה כמו הרמב"ם, עם ישראל הולך אחר מרן השו"ע, והאשכנזים יוצאים ביד רמ"א.
ובנושאים של "חייזרים, עב"מים, כוחות טומאה, כישוף, סיאנס, שדים ורוחות ושאר שטויות של מאגיה ופארא-נורמלי", יש פוסקים ענקי עולם שאומרים הפילוסופיה הארורה קילקלה את "השורה" אצל ר' משה בן מיימון, וכל גדולי "המקובלים" חלקו עליו. על פי הקבלה - כישוף, סיאנס, שדים ורוחות הם בגדר דבר מוחלט, ועובדה בפרספקטיבה היסטורית נראה שכוחה של הקבלה היה חזק יותר, והשפעתה על היהדות המסורתית גדולה לאין ערוך. הזרמים הרציונליסטיים נחלשו, ואפילו ביהדות המזרח, שעמדה לימין הרמב"ם בוויכוח ההיסטורי, כוחה של הקבלה גבר!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #14 ב- : ינואר 02, 2007, 18:14:05 »
לגבי איזה זרם חזק יותר ביהדות, לא אתה ולא אני יכולים לקבוע, אם אתה ואחרים רוצים להאמין באמיתותם של דברים כגון שדים, רוחות וחייזרים, תהנו, תרגישו חופשי, כנראה שבחיפושי אחרי אנשים ראציונאלים בפורום, נתקלתי כאן ספציפית בכל מיני מאמינים באמונות טפלות, חבל, כנראה שעדיף שלהבא לא אשים ראשי בדיונים על דברים שהם לא יותר מהבל, ואתעסק נטו בעיניינים ברומו של עולם ואקטואליה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #15 ב- : ינואר 02, 2007, 20:43:50 »
וכן- בין אמונה בפארא-נורמלי ובין הלכה אין דבר וחצי דבר, ערן, כך שהליכה אחר הרמ"א או השו"ע לצורך העניין היא חסרת משמעות, כי אין דבר זה נמצא בתוך דל"ת אמות של הלכה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #16 ב- : ינואר 02, 2007, 21:40:58 »
לגבי איזה זרם חזק יותר ביהדות, לא אתה ולא אני יכולים לקבוע, אם אתה ואחרים רוצים להאמין באמיתותם של דברים כגון שדים, רוחות וחייזרים, תהנו, תרגישו חופשי, כנראה שבחיפושי אחרי אנשים ראציונאלים בפורום, נתקלתי כאן ספציפית בכל מיני מאמינים באמונות טפלות, חבל, כנראה שעדיף שלהבא לא אשים ראשי בדיונים על דברים שהם לא יותר מהבל, ואתעסק נטו בעיניינים ברומו של עולם ואקטואליה.

אני בהחלט יכול לקבוע, ואני קובע מפורשות - אין הלכה כמו הרמב"ם בגישה הרציונאלית, וכמעט אף אחד מהפוסקים לא קיבל את שיטתו בנושא! להפך הפוסקים עוד מנסים ללמד "זכות" על הרמב"ם שהוא שאב את הגישה הרציונאלית מהפילוסופיה הארורה שקילקלה אצלו את "השורה" בנושאים האלה.
תורת ישראל היא דברים ברומו של עולם ולא שאר שטויות ואטואליה - וכמו שכתבתי הדברים נידונים לאורך ולרוחב במקורות היהודים, ומצויים הרבה בכתבי רבותינו - והם הם תורת ישראל שניתנה למשה בסיני!!
ואני מוחה בך בתוקף על כך שאתה קורא לדברים אלו הבל - חזור בך מיד!!!!!!!
בזוהר הקדוש ובדברי המקובלים יש המון המון בנושאים של שדים רוחות עין הרע וכו', ואפילו הגר"ע יוסף שליט"א שאומר מפורש שבהלכה אין לנו עסק בניסתרות, הוא עדיין שולל את הגישה "הרציונאלית" של הרמב"ם מכל וכל כי היא נגד דברים מפורשים בתלמוד ובדברי חז"ל.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #17 ב- : ינואר 02, 2007, 21:45:58 »
תתפלא, הרמב"ם לא היה יחיד בגישתו זו, ואיני חוזר בי, שדים רוחות ושאר הבלים הם לא חלק מי"ג עיקרים לכן אין שום סיבה שאני יאמין בהם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #18 ב- : ינואר 02, 2007, 21:47:23 »
ואגב, אתה מסכים איתי שאין בין זה ובין הלכה דבר וחצי דבר.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : ינואר 02, 2007, 22:00:52 »
תתפלא, הרמב"ם לא היה יחיד בגישתו זו, ואיני חוזר בי, שדים רוחות ושאר הבלים הם לא חלק מי"ג עיקרים לכן אין שום סיבה שאני יאמין בהם.

אני בהחלט יודע שהרמב"ם לא היה יחיד בגישתו, גם אני למדתי את המאירי, ואת הרס"ג - אבל שוב אין הלכה כמותם בנושא זה - אני לא מבין מה אתה מפתלא, וכי נפסקה הלכה כמו הרמב"ם "שמלאכה שאינה צריכה לגופה" אסורה מדאורייתא - בוודאי שלא. וכי נפסק כמו הרמב"ם שהירהור כדיבור דמי - בוודאי שלא. אז גם כאן לית הלכה כוותיה.
וזה בוודאי נמצא ביג' עיקרים ציטוט: ח) שכל התורה המצויה עתה בידינו היא הנתונה למשה רבינו!
וכמו שאמרתי הדברים נידונים לאורך ולרוחב במקורות היהודים, ומצויים הרבה בכתבי רבותינו - והם הם תורת ישראל שניתנה למשה בסיני!!
ובוודאי שיש הרבה מאוד נפקא מינה בנושאים להלכה, עיין בספר בן איש חי שנה שנייה פרשת פנחס שהוא מביא מלא בנושאים האלו כדומגת "עין הרע".
וגם הגר"ע יוסף שליט"א בסיפרו "הליכות עולם" חלק ז' כדוגמת בית שיש בו מת, האם מותר לשתות את המים משום שמלאך רע טימא אותם והם מסוכנים.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #20 ב- : ינואר 02, 2007, 23:49:02 »
ועדיין מה בין זה ובין הלכה, התחום הזה לא שייך להלכה אלא למדרשים ואגדות
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : ינואר 03, 2007, 00:07:13 »
ועדיין מה בין זה ובין הלכה, התחום הזה לא שייך להלכה אלא למדרשים ואגדות

אני מציע לך ללמוד קצת כללי פסיקה:
מקום שאין המדרש וההגדה חולקים על התלמוד - נוקטים כמוהם להלכה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #22 ב- : ינואר 03, 2007, 00:09:52 »
יפה מאוד, אבל אתה סוטה מהנושא, אין מחלוקת לגבי האיסור לעשות סיאנס, או ללכת למגדת עתידות, אוב, ידעוני, ושאר מרעין בישין, כל המחלוקת היא על הסיבה או הטעם, אתה אומר בגלל שזה כוחות טומאה, אני אומר שזה בגלל שזה שרלטנות ואמונה טפלה שחורגת מכללי היהדות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #23 ב- : ינואר 03, 2007, 00:37:58 »
יפה מאוד, אבל אתה סוטה מהנושא, אין מחלוקת לגבי האיסור לעשות סיאנס, או ללכת למגדת עתידות, אוב, ידעוני, ושאר מרעין בישין, כל המחלוקת היא על הסיבה או הטעם, אתה אומר בגלל שזה כוחות טומאה, אני אומר שזה בגלל שזה שרלטנות ואמונה טפלה שחורגת מכללי היהדות.

ודעתך ואלה שאתה מסתמך עליהם לא נפסקה להלכה כפי שביארתי לעיל. שוב תעשה לעצמך הרבה טובה עם תלך להתייעץ עם רב גדול בתורה בנושא - ותיראה אני צודק בעיניין.

בברכת אהבת ישראל - ערן.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #24 ב- : ינואר 03, 2007, 01:06:12 »
כבר דברתי על זה עם רבנים, לידיעתך, אני לומד בישיבת הסדר בפ"ת
אלוף מיל. בני פלד ז"ל