כתב נושא: בילאד הישאם  (נקרא 3058 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
בילאד הישאם
« ב- : דצמבר 24, 2006, 00:30:59 »
זהו שמה של סוריה הגדולה, הכוללת את סוריה חלקים מעיראק,טורקיה, כל לבנון חלק מירדן ורובה של מדינת ישראל, אל קעידה הכריזו על הפניית המאמצים והמשאבים לכינונה ולהחזיר את ימי סוריה הגדולה ובירת הח'ליפות בדמשק.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
בעניין: בילאד הישאם
« להגיב #1 ב- : דצמבר 24, 2006, 01:39:40 »
זהו שמה של סוריה הגדולה, הכוללת את סוריה חלקים מעיראק,טורקיה, כל לבנון חלק מירדן ורובה של מדינת ישראל, אל קעידה הכריזו על הפניית המאמצים והמשאבים לכינונה ולהחזיר את ימי סוריה הגדולה ובירת הח'ליפות בדמשק.
מעניין...  מה זה אומר לגבי גורלו של אסד?  עכשיו כשהוא משתף פעולה עם אחמדינג'אד, האם הם יראו בו אויב או בעל ברית, שהרי גם אחמדינג'אד שואף לאותה מטרה, ואף מממן את הקבוצה הטרוריסטית הזו?  האם אל קעידה הם סונים או שיעים?
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק DJ Luminus

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : דצמבר 24, 2006, 01:47:10 »
ציטוט
האם אל קעידה הם סונים או שיעים?

עד כמה שידוע לי, אל-קעדה הוא ארגון סוני.
מבחינתי אין הבדל בין סונים לשיעים. הם כולם נחשים מוסלמים והם כולם שואפים להשמיד את ישראל והמערב.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #3 ב- : דצמבר 24, 2006, 02:00:27 »
אל קעידה הוא אכן אירגון סוני, אך יש בו אכן חלקים המשתפים פעולה עם אירן בגלל שזה עולה בקנה אחד עם האינטרסים הטקטיים שלהם.
בסופו של דבר אנחנו רואים, שהם טובחים בשיעים בעיראק, והמדיניות הרשמית שלהם הם רואים בשיעים כופרים (עניין זה לא השתנה אצל הסונים מאז הפילוג הגדול במאה השמינית לספירה מיד אחרי מותו של החליף הרביעי עלי).
העלווים שהם העדה של בשאר אסד וחבורתו, הם מיעוט בטל בסוריה (כ-12%) והם רואים את עצמם כשיעים, ומנסים בכל כוחם לקבל לגיטימציה מהם ככאלה (מזה נובע ההסבר לחיבור עם איראן) אבל מבחינת הרוב המוסלמי הם כופרים עובדי אלילים, אם תשאל את אנשי כפר רג'ר שהם אגב עלווים, במה הם מאמינים, התשובה שתקבל היא סלט אחד גדול של כל מיני אמונות (נצרות, איסלם שיעי, דרוזים, זאראטוסתרה, יהדות, איסלם סוני ועבודת אלילים).
בסופו של דבר אל קעידה הם חלק מהציר הסוני שמקורותיו בסעודיה ומצרים (שהם גם מובילות ציר זה), ציר זה מקביל ובעל אינטרסים אחרים (בטקטיקה, לא באסטרטגיה רבתי) מאשר הציר השיעי אייתוליסטי, ולכן יש ביניהן הרבה דם שעוד ימשיך לזרום ביניהם.
אני אפילו חושב שעצם העובדה שהתפלצת האיסלמית היא בעלת שני ראשים, דווקא מאטה ופוגעת במטרות הכלל אילסמיות, אם הם היו פועלים בראש חץ אחד, אזי "אוי לי מייצרי ואוי לי מיוצרי".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

בייקר

• אורח
« להגיב #4 ב- : דצמבר 24, 2006, 10:33:13 »
הלוואי שאלקעידה ילחמו בחיזבאללה או שמצרים וסעודיה ילחמו באירן.