כתב נושא: בן פסח נגד עבודה מאורגנת  (נקרא 2726 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק עוץ לי גוץ לי

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« ב- : יולי 01, 2007, 23:10:24 »
בתוכנית השאלות האנגלית השבועית "ASK JTF" של השבוע, בנקודת הזמן של שעתיים ו-12 דקות בערך, חיים בן פסח נשאל לדעתו על עבודה מאורגנת.

לא ידעתי שחיים הוא בעל הון, משום שלפי התשובה שלו, נראה שהוא כזה... הוא עונה כי הוא מתנגד לאיגוד עובדים.
הוא בעד הרעיון שאנשים עובדים ועובדים קשה, אבל מבחינתו "עבודה מאורגנת" היא פסולה, וארגוני עובדים הם פסולים.

מה דעתכם לדוגמא על המקרה הזה שהיה לאחרונה בחדשות, לגבי בחור צעיר, עובד של רשת בתי קפה מסויימת שפוטר מעבודתו רק בגלל שהעז לאגד את העובדים במקום בוועד עובדים (תנאי ההעסקה של נוער במסעדות ובתי קפה ידועים כפוגעניים ונצלניים). אנא ראו כאן. אני מבין שחיים בעד ההנהלה במקרה הזה... מה דעתכם?

להזכירכם, העבודה המאורגנת היא התקדמות משמעותית במאה הקודמת והנוכחית, מעידן שאנשים נבחרו מדי יום לפי שרירי הזרועות שהציגו בכיכר השוק, כמובן שלאף אחד לא הייתה פנסיה, פיצויים במקרה של פגיעה ונכות או איזושהי הטבה סוציאלית.

מוקדם יותר באותו שידור, חיים מספר שמשנתו הכלכלית היא הפרטות... אתם יודעים מה עושה המיליארדר התורן שקונה חברות ציבוריות? מפטר עובדים ומתעלל בלקוחותיו.

כשמשפחת אריסון קנתה את בנק הפועלים, הגיעה שרי אריסון, בתקופה של רווח, ופיטרה כ-900 עובדים, כדי שיהיה לה יותר רווח, את ה-900 האלו היא החליפה בעובדי כוח אדם (=עובדים לא מאוגדים, חסרי זכויות), מי מרוויח מזה? הציבור? שמקבל פחות עובדים ועובדים פחות מיומנים? העמלות שלנו קטנו חלילה? להיפך.

ומי מפסיד מזה? חוץ מהעובדים, גם אנחנו הציבור מפסיד מזה, אתם יודעים כמה מרוויח בשנה בנק הפועלים? הרבה מאוד כסף, כסף שהלך עד היום למדינה. לאן הולך הכסף עכשיו? לשרי אריסון, שעושה טובה ותורמת לבתי חולים פה ושם. ועכשיו יקפוץ החכמולוג התורן ויגיד "אבל היא משלמת מיסים", אוקי היא משלמת למדינה מיסים, אבל הרעיון הוא שהרווחים שלה מהבנק גבוהים בהרבה מהמיסים שהיא משלמת, אחרת היא הייתה מפסידה, ושרי אריסון כידוע לא מפסידה...

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #1 ב- : יולי 01, 2007, 23:17:04 »
עוץ לי גוץ לי,אני  מפנה את השאלה שלך אל חיים,לתוכנית שתהיה ביום שלישי.
זה בסדר  מבחינתך?
אם אתה  לא  מעוניין,אז אני  אמחק  את השאלה שלך מהאשכול של "שאלו את הימין האמיתי".
« עריכה אחרונה: יולי 01, 2007, 23:21:01 על ידי איתן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק עוץ לי גוץ לי

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #2 ב- : יולי 01, 2007, 23:27:49 »
בשמחה, אתה מוזמן להכניס את השאלה בשמי לתוכנית של חיים.

מנותק עוץ לי גוץ לי

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #3 ב- : יולי 01, 2007, 23:34:34 »
ראיתי שהכנסת את השאלה לאשכול "שאלו את הימין האמיתי", רק אם אפשר, ערוך בבקשה את ההודעה וקשר למילים "אנא ראו כאן" (בפסקה השלישית) את הלינק שהופיע בהודעה המקורית שבאשכול הזה.

הלינק
http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3414941,00.html

בתודה מראש.

בייקר

• אורח
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #4 ב- : יולי 01, 2007, 23:45:09 »
חייב להיות ארגון עובדים שידאג לזכויות העובדים.
שרי אריסון חלק מהאליטה המשחיתה את המדינה.
אני מצטרף לדעתך ומסכים עימך.
גם אני ביקרתי את הפיטורין השרירותיים בבנק הפועלים.
חיים מתנגד גם לשכר מנימום.

Aaron

• אורח
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #5 ב- : יולי 01, 2007, 23:46:09 »
אנחנו לא קומוניסטים ולא ניהיה וטוב שכך.

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #6 ב- : יולי 01, 2007, 23:48:26 »
בתוכנית השאלות האנגלית השבועית "ASK JTF" של השבוע, בנקודת הזמן של שעתיים ו-12 דקות בערך, חיים בן פסח נשאל לדעתו על עבודה מאורגנת.

לא ידעתי שחיים הוא בעל הון, משום שלפי התשובה שלו, נראה שהוא כזה... הוא עונה כי הוא מתנגד לאיגוד עובדים.
הוא בעד הרעיון שאנשים עובדים ועובדים קשה, אבל מבחינתו "עבודה מאורגנת" היא פסולה, וארגוני עובדים הם פסולים.

מה דעתכם לדוגמא על המקרה הזה שהיה לאחרונה בחדשות, לגבי בחור צעיר, עובד של רשת בתי קפה מסויימת שפוטר מעבודתו רק בגלל שהעז לאגד את העובדים במקום בוועד עובדים (תנאי ההעסקה של נוער במסעדות ובתי קפה ידועים כפוגעניים ונצלניים). אנא ראו כאן. אני מבין שחיים בעד ההנהלה במקרה הזה... מה דעתכם?

להזכירכם, העבודה המאורגנת היא התקדמות משמעותית במאה הקודמת והנוכחית, מעידן שאנשים נבחרו מדי יום לפי שרירי הזרועות שהציגו בכיכר השוק, כמובן שלאף אחד לא הייתה פנסיה, פיצויים במקרה של פגיעה ונכות או איזושהי הטבה סוציאלית.

מוקדם יותר באותו שידור, חיים מספר שמשנתו הכלכלית היא הפרטות... אתם יודעים מה עושה המיליארדר התורן שקונה חברות ציבוריות? מפטר עובדים ומתעלל בלקוחותיו.

כשמשפחת אריסון קנתה את בנק הפועלים, הגיעה שרי אריסון, בתקופה של רווח, ופיטרה כ-900 עובדים, כדי שיהיה לה יותר רווח, את ה-900 האלו היא החליפה בעובדי כוח אדם (=עובדים לא מאוגדים, חסרי זכויות), מי מרוויח מזה? הציבור? שמקבל פחות עובדים ועובדים פחות מיומנים? העמלות שלנו קטנו חלילה? להיפך.

ומי מפסיד מזה? חוץ מהעובדים, גם אנחנו הציבור מפסיד מזה, אתם יודעים כמה מרוויח בשנה בנק הפועלים? הרבה מאוד כסף, כסף שהלך עד היום למדינה. לאן הולך הכסף עכשיו? לשרי אריסון, שעושה טובה ותורמת לבתי חולים פה ושם. ועכשיו יקפוץ החכמולוג התורן ויגיד "אבל היא משלמת מיסים", אוקי היא משלמת למדינה מיסים, אבל הרעיון הוא שהרווחים שלה מהבנק גבוהים בהרבה מהמיסים שהיא משלמת, אחרת היא הייתה מפסידה, ושרי אריסון כידוע לא מפסידה...

קודם-כל, אתה קומוניסט שמאלאני שמשתמש במדינה, כמו קובה לדוגמה נעלה למדינה שלו.

דבר שני, אני נגד מדיניות הפרטות, בעד הבחירה השפוייה, שוק חופשי עם חקיקה להגנת המוסר ורשת-בטחון חברתית.
ונגד קרטלים (כי זה בעצם דומה לקומוניזם כי אין תחרות).

וזכותם של עובדים להתאגד בגלל שזה שוק חופשי (מאותה סיבה שזכותם של בעלי-עסק לפטר אותם, וגם לא להעסיק אנשים לפי ראות-עיניהם).
וזכותו של הציבור להחרים את העסק אם הוא פועל בצורה לא מוסרית.

(אגב, שוב מועלת התקשורת כַּנקודה החלשה של כל המערך. הם הרי קובעים על מי הציבור יידע, על מה ואיך.)
« עריכה אחרונה: יולי 02, 2007, 02:10:50 על ידי גם בשן וגם גלעד »
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

בייקר

• אורח
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #7 ב- : יולי 01, 2007, 23:52:23 »
יש הבדל בין קומוניזם לסולידריות חברתית כיהודים אנו מחוייבים לעזרה הדדית,צדקה וחוקים חברתיים.אחרת יהודים עניים לא ישרתו בצבא או יהיו חלק מהקהילה.

מנותק עוץ לי גוץ לי

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #8 ב- : יולי 01, 2007, 23:59:23 »
עזבו אתכם מקומוניזם או קובה... אני מדבר כרגע על עבודה מאורגנת. דבר אלמנטרי ביותר.

נא לענות לעניין הספציפי שהעלתי (עבודה מאורגנת, איגודי עובדים שחיים מתנגד להם, הפרטות, הבחור הצעיר שפוטר כי העז להקים ארגון עובדים, האם חיים בעד החברה הנצלנית שפיטרה אותו וכו').

(אם מישהו לעומת זאת רוצה דיון על קומוניזם/קובה, שיפתח בנפרד אשכול רלוונטי ונשוחח על מה שירצה שם, אבל באשכול הזה שאלתי על משהו ספציפי וכאמור הצגתי סוגיות יומיומיות אלמנטריות לכל השקפה כלכלית כלשהי).

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #9 ב- : יולי 02, 2007, 03:43:30 »
אוקיי, מן הסתם יחס-הניצול לטובה: ניצול לרעה של זה הוא טוב מאוד, זה אחד העקרונות של שוק חופשי (במצב בו מעסיק מפטר עובדים ומונע התארגנות, ברוב המקרים בחברה מתוקנת הוא יגרום לעצמו נזק רב יותר, למרות שבמקרים של עבודות נמוכות ביותר כגון מסעדות מזון מהיר ועובדים זרים, זה לא נכון לגמרי), ואני לא יודע לְמה חיים התכוון בדיוק. הוא אולי התכוון להסתדרות לדוגמה, שכאן כבר יש טיעונים ספציפיים לעניין, ופשוט מדובר בציטוט שגוי שלו.

« עריכה אחרונה: יולי 02, 2007, 05:25:27 על ידי גם בשן וגם גלעד »
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #10 ב- : יולי 02, 2007, 07:28:49 »
על-פי ההלכה, כל יהודי מחוייב לתרום סכום מסויים לצדקה, ובזמנו הסנהדרין יישם זאת בכפייה.  תורת ישראל מהווה את האיזון המושלם בין "קפיטליזם" ובין "קומוניזם".  מכיוון שחיים, כמו כל יהודי אמוני ירא שמיים, תומך אך ורק במדינת הלכה, עליכם להתעניין יותר בפרטי ההלכה לגבי סדרי גבייה ציבורית, ובתמיכה בעניים ובחלשים, מאשר בהבדלים בין קומוניזם וקפיטליזם.  אני משוכנע שהאלקשי, תלמיד חכם רחב אופקים שלמד הלכות מגוונות, יכול לשפוך אור על הסוגייה.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק עוץ לי גוץ לי

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #11 ב- : יולי 02, 2007, 09:26:46 »
במצב בו מעסיק מפטר עובדים ומונע התארגנות, ברוב המקרים בחברה מתוקנת הוא יגרום לעצמו נזק רב יותר

המציאות היא שלהרבה עובדים בארץ אין פנסיה, אין תנאי סוציאליים, הם מועסקים דרך חברות כוח אדם, נטולי אירגון וזכויות, בהרבה מאוד ענפים מקובל שכר נמוך ממינימום - ולמעסיקים? ההיפך מנזק - ומי שמרוויח מכל זה הם בפרוש המעסיקים. ואגב, העסקה פוגענית קיימת לא רק ב"משרות נמוכות" כמו שאמרת, אלא גם מורים בבתי ספר ובאוניברסיטאות שמפוטרים כל 9 חודשים כדי לא לקבל זכויות (נוהג מקובל מאוד בענף). כל השכירים במשק, שביבי החריב להם את הפנסיה ב"רפורמה" שעשה. והתוצאה של זה? נכון להיום, כל ילד שלישי יהודי ושני ערבי הם עניים בארץ. מעמד ביניים הולך ומתרושש. ההון האנושי מחזיק פה בינתיים מעמד, לא בזכות מערכת החינוך המקוצצת והקלוקלת של ישראל, אלא בזכות מיליון עולים מרוסיה שהגיעו ממדינה שטיפחה את השכלתם... בעוד כמה שנים כשהדור הבא יצטרך להוות את ההון האנושי שמדינת ישראל בעצמה טיפחה, נגלה שההון האנושי אזל.

מה שמצחיק זה שמשרד התמ"ת גם מפעיל 19 פקחים בלבד שתפקידם לאכוף את חוקי העבודה בכל הארץ! והם מחוייבים לעבוד בזוגות (זאת לא בדיחה), חיים אמר באותו שידור אגב שצריך לקצץ כמה שיותר במגזר הציבורי...

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #12 ב- : יולי 02, 2007, 12:02:33 »
אגוד עובדים הוא דבר חשוב מאוד בכלכלה החופשית.
אגודי עובדים זה אולי דבר פסול מבחינת הכוח המוגזם שהאיגוד יכול לצבור.
לדוגמא, אם כל עובדי הניקיון במדינה יתאגדו לאיגוד מקצועי אחד, הם יוכלו לשבות עד שהם יקבלו שכר מוגזם לרמת העבודה שלהם.
לכן, יש פשרות, והאיגודים כל הזמן חותמים על הסכמים עם המעסיקים.
כמובן שאפשר להיסתדר גם בלי איגודים כאלה, אם המדינה מפעילה פיקוח מספיק, ומודעת מספיק לבעיות ולתנאים שהעובדים צריכים,
אבל במקרים רבים המדינה לא עושה מספיק, ולכן דרושים האיגודים המקצועיים.

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בן פסח נגד עבודה מאורגנת
« להגיב #13 ב- : יולי 02, 2007, 19:34:38 »
אם לא הייתה נעשת רפורמה , עזוב את זה שהיינו מתדרדרים להיות מדינת עולם שלישי

אגב , הרבה מהנתונים האלה הם קומבינות של אנשים שעובדים בצד , אני מכיר הרבה כאלה.

--Wikipedia.