כתב נושא: מלחמת אחים(?)  (נקרא 8630 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« ב- : יוני 21, 2007, 12:31:22 »
שמתי לב לתגובות ביו טיוב ואתרים אחרים כנגד יוצאי אירופה. יש הטוענים  כי ה"אשכנזים" הם שמאלנים בוגדי ישראל,
שמתי לב לתגובה אחת ממישהו שיצא לטובתו של חיים בן פסח והוא אמר "הוא כהניסט יא זבל אשכנזי", והוא הגיב אצל אדם היצא כנגד
שנאת יוצאי אירופה. אני גם ראיתי בחיי היום יום יציאות כנגד אשכנזים. תגידו לי, למה הגלותיות הזו? למה יש עדיין אנשים המאמינים כי "עדה" אחת שונה מהשנייה, למה בכלל יש עדיין עדתיות? ולמה אנשים מקללים אחד את השני בגלל מוצאם?
מצבנו עגום חברייה וכדאי שנשים לב  :-\

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
מלחמת אחים(?)
« להגיב #1 ב- : יוני 21, 2007, 12:59:26 »
קודם כל ח"ו מלחמת אחים

שמע לדעתי זה ככה ואנ לא בא להכליל
רוב השואה הייתה על ארצות אשכנז (היה גם צפון אפריקה)
כתוצאה מכך הרבה אשכנזים נהיו אתאיסטים
כתוצאה מכך להרבה אתאיסטים אין ממש כבוד לארץ וראייתה כארץ טובה ומכאן הדעות השמאלניות והבוגדות
ככה המצב לפחות לדעתי
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #2 ב- : יוני 21, 2007, 13:44:22 »
קודם כל ח"ו מלחמת אחים

שמע לדעתי זה ככה ואנ לא בא להכליל
רוב השואה הייתה על ארצות אשכנז (היה גם צפון אפריקה)
כתוצאה מכך הרבה אשכנזים נהיו אתאיסטים
כתוצאה מכך להרבה אתאיסטים אין ממש כבוד לארץ וראייתה כארץ טובה ומכאן הדעות השמאלניות והבוגדות
ככה המצב לפחות לדעתי

אז איך זה שרוב המתיישבים היו "אשכנזים"? ואיך זה שהם לא חדלו לנהור ולהגיע לארץ ולבנותה ככלות הכל?

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #3 ב- : יוני 21, 2007, 14:10:25 »
רוב העליות היו לפני השואה. אני לא יודע ממש על החלוצים שהיו בעליות שאחרי השואה, אבל אני מניח שזה אנשים שרצו מקום לנוח אחרי המלחמות
ויכול להיות שזה אנשים שקיבלו חינוך קלוקל.

אני אמרתי שזוהי רק דעתי.
« עריכה אחרונה: יוני 22, 2007, 05:39:33 על ידי גם בשן וגם גלעד »
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
מלחמת אחים(?)
« להגיב #4 ב- : יוני 21, 2007, 15:07:11 »
שוב התחלתם עם אשכנזים ספרדים מזרחיים ורוסים

דברו כמה  שתרצו על זה
אבל אתם   גורמים לעוד  יותר  מתח לפי  דעתי רק  מזה שאתם מעלים את הנושא

ויש  בכל צד  את הרע
ולא  צריך להיות חד  צדדי

« עריכה אחרונה: יוני 21, 2007, 15:09:38 על ידי איתן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק 10

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #5 ב- : יוני 21, 2007, 15:22:41 »
לדעתי האשכנזים יותר מתבוללים (חלקם, אני לא בא להכליל), בגלל שבאירופה הכוח הדתי ירד יותר והאמנסיפציה גרמה לכך שהיהודים יותר התבוללו. בארצות צפון-אפריקה האמנסיפציה התחילה עם הפיכתם למנדט של הארצות הקולוניאליות, ואחרי שהארצות הקולניאליות עזבו האמנסיפציה ירדה בהרבה מקומות, כך שבעוד שיהודי אירופה חיו עם הגויים וקיבלו את המנטליות שלהם, היהודים בצפון אפריקה נישארו מאוגדים לאור השנאה.

גם בגלל המצב בארץ ישראל משנות ה-20: לערבים הייתה שנאה ליהודים, כך שהקהילה היהודית שמרה על אוטונומיה ועל אחדות, כי גם לא היו הרבה אפשרויות להשתלב בחברה הערבית וגם ככה הם יותר העריכו את הארץ, בעוד שבארצות-אירופה לא היה ממש אכפת מהמצב בארץ ישראל...

זאת דעתי. אם טעיתי, בבקשה תתקנו אותי.
« עריכה אחרונה: יוני 21, 2007, 21:38:58 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #6 ב- : יוני 21, 2007, 16:39:10 »
לדעתי האשכנזים יותר מתבוללים (חלקם אני לא בא להכליל) בגלל שבאירופה הכוח הדתי ירד יותר והאמנסיפציה גרמה לכך שהיהודים יותר התבוללו, בארצות צפון אפריקה האמנסיפציה התחילה עם הפיכתם למנדט של הארצות הקולוניאליות, ואחריי שהארצות הקולניאליות עזבו האמנסיפציה ירדה בהרבה מקומות כך שבעוד שיהודי אירופה חיו עם הגויים וקיבלו את המנטליות שלהם היהודים בצפון אפריקה נישארו מאוגדים לאור השינאה, גם בגלל המצב בארץ ישראל משנות ה20 לערבים הייתה שינאה ליהודים כך שהקהילה היהודית שמרה על אוטונומיה ואחדות  כי גם לא היה הרבה אפשרויות של השתלבות בחברה הערבית וגם ככה הם יותר העריכו את הארץ, בעוד שבארצות אירופה לא היה ממש אכפת מהמצב בארץ ישראל... זאת דעתי עם טעיתי בבקשה תתקנו אותי

האידיאליסטים שיצאו מערי הקודש היו ברובם המכריע יוצאי מזרח אירופה, אז זה לא נכון שהיה להם פחות חשוב מהארץ..

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מלחמת אחים(?)
« להגיב #7 ב- : יוני 21, 2007, 18:22:22 »
הרשו לי לסכם בכך שמדובר גם בגלל אתוס השואה (למרות שגם ישנה כמות נכבדה של יוצאי עדות מזרח שסבלו מהנאצים באופן ישיר, כגון יהדות לוב, אלג'יריה, תוניס, עיראק וסוריה והיו אפילו כמה אלפים שנשלחו למחנות כגון מאות מיהדות טריפולי שנשלחו לברגן-בלזן, כמובן אסור לשכוח את קהילת סאלוניקי שביוון שהיו כולם נחשבים מזרחיים והנהגות על פי שיטת הבית-יוסף, כמו כן היו קהילות גדולות של יוצאי מזרח שסבלו קשות גם באיטליה והולנד).
וכן בגלל גוורדיית מפא"י שהיו כולם אשכנזים שהתנהגו באופן כמעט ברוטאלי בכל המישורים כנגד יהדות המזרח (ודי לחכימא), והכל כדי לגרום ל-"להשכיחם תורתך" מה שגם לצערי ברובו דיי הצליח ר"ל.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #8 ב- : יוני 21, 2007, 21:23:54 »
הרשו לי לסכם בכך שמדובר גם בגלל אתוס השואה (למרות שגם ישנה כמות נכבדה של יוצאי עדות מזרח שסבלו מהנאצים באופן ישיר, כגון יהדות לוב, אלג'יריה, תוניס, עיראק וסוריה והיו אפילו כמה אלפים שנשלחו למחנות כגון מאות מיהדות טריפולי שנשלחו לברגן-בלזן, כמובן אסור לשכוח את קהילת סאלוניקי שביוון שהיו כולם נחשבים מזרחיים והנהגות על פי שיטת הבית-יוסף, כמו כן היו קהילות גדולות של יוצאי מזרח שסבלו קשות גם באיטליה והולנד).
וכן בגלל גוורדיית מפא"י שהיו כולם אשכנזים שהתנהגו באופן כמעט ברוטאלי בכל המישורים כנגד יהדות המזרח (ודי לחכימא), והכל כדי לגרום ל-"להשכיחם תורתך" מה שגם לצערי ברובו דיי הצליח ר"ל.

המפא"יניקים היו מפלגה שיצאה מן ההגנה ואין לייחס אותה ליהדות אשכנז אלא לבוגדים, אז אנא ממך, לא ליצור סטריוטיפ.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מלחמת אחים(?)
« להגיב #9 ב- : יוני 21, 2007, 22:01:27 »
אז איך אתה מסביר את העובדה שכל ראשיה למעט משה דיין נולדו וגדלו בגרמניה, אוסטריה ומזרח אירופה?
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #10 ב- : יוני 21, 2007, 22:09:37 »
אז איך אתה מסביר את העובדה שכל ראשיה למעט משה דיין נולדו וגדלו בגרמניה, אוסטריה ומזרח אירופה?

אז אתה מייחס במתכון את השמאל לאשכנזים?
תשמע, אלו שחיו במזרח אירופה ובשטחים האוסטרו-גרמנים נולדו לתרבות שנאה ואפליה שהם לא רצו לשחזר..
זה שהמרוקאים קיבלו יחס מועדף מהמלך ושהתימנים היו סוחרי יהלומים וזה לא השפיע עליהם, לא אומר כלום.
כיום האשכנזים שגדלים לייחס שנאה ואינתיפאדה מבינים טוב מאוד.. אז אל תייחס את זה למוצא..

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מלחמת אחים(?)
« להגיב #11 ב- : יוני 21, 2007, 22:24:35 »
השמאל הוא יצירה אירופית, אין מה לעשות, הפשיזם הוא יצירה אירופית, ואם תנועת ההשכלה והאמנספציה, מה ציפית? שהם לא יושפעו מזה?
אין מה לעשות, הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה, חלק נכבד מהאשכנזיות החילונית נגועה בזה, בפשיזם, בשמאלנות ובאנטי-דתיות.
לא משנה איך תנסה להציג זאת.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק Diversant

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • ימני בלב, כהניסט בנשמה
מלחמת אחים(?)
« להגיב #12 ב- : יוני 22, 2007, 08:10:30 »
אני למשל רוסי, ואני ממש לא שמאלני, וכל המשפחה שלי(כולל סבים וסבתות) ימניים קיצוניים בדיוק כמוני.
אין לי בעיות עם עדות אחרות... לא יודע למה יש אנשים שלא אוהבים אותי בגלל שאני רוסי :\

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מלחמת אחים(?)
« להגיב #13 ב- : יוני 22, 2007, 10:10:40 »
מי שלא אוהב אותך, יותר נכון שונא אותך זה הממסד הבולשביקי השמאלני ששונא כל מה ששונה ממנו, מתנחלים, מזרחיים, רוסים, ימנים, מסורתיים, קווקזים וכו' וכו'.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #14 ב- : יוני 24, 2007, 11:18:07 »
מי שלא אוהב אותך, יותר נכון שונא אותך זה הממסד הבולשביקי השמאלני ששונא כל מה ששונה ממנו, מתנחלים, מזרחיים, רוסים, ימנים, מסורתיים, קווקזים וכו' וכו'.

אז מי זה הממסד השמאלני? האם זה הערבים? האם זה יהודונים? האם זה מפלגות השמאל? מי?

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #15 ב- : יוני 24, 2007, 16:35:56 »
השמאל הוא יצירה אירופית, אין מה לעשות, הפשיזם הוא יצירה אירופית, ואם תנועת ההשכלה והאמנספציה, מה ציפית? שהם לא יושפעו מזה?
אין מה לעשות, הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה, חלק נכבד מהאשכנזיות החילונית נגועה בזה, בפשיזם, בשמאלנות ובאנטי-דתיות.
נכון, אבל כך גם הציונות, והתנועה הריויזיוניסטית שהייתה ימנית(אם אני לא טועה התנועה התחילה באירופה אבל הגיעה לארצות צפון אפריקה לפני שתנועות השמאל הגיעו לשם).
שני צדדים למטבע :P

שמע אני יודע שאצל חלק מהאנשים, אשכנזים כבר איבד מהמונח המקורי שלו.
אשכנזים זו מלה נרדפת לשמאלנים, הומואים, חלשלושים.
למשל פעם אחת היה דיון על יום כיפור בפורום אחד, והרבה מהפורום הם אתאיסטים שאמרו שהם לא הולכים לצום והם שמים אתם יודעים מה על היום הזה.
אז ספרדי אחד(אני חושב שהוא היה ספרדי) אמר משהו עם אשכנזים מסריחים.
אז בהודעה פרטית שאלתי אותו "למה אתה מכליל ככה?אני אשכנזי ואני בכלל לא אתאיסט".
אז מה הוא ענה לי? "לא התכוונתי למשמעות של העדה".

דרך אגב, יותר מדי "אז"  ;D
« עריכה אחרונה: יוני 24, 2007, 16:50:01 על ידי oferst »

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #16 ב- : יוני 24, 2007, 17:23:31 »
נכון, אבל כך גם הציונות, והתנועה הריויזיוניסטית שהייתה ימנית(אם אני לא טועה התנועה התחילה באירופה אבל הגיעה לארצות צפון אפריקה לפני שתנועות השמאל הגיעו לשם).

למשל פעם אחת היה דיון על יום כיפור בפורום אחד, והרבה מהפורום הם אתאיסטים שאמרו שהם לא הולכים לצום והם שמים אתם יודעים מה על היום הזה.

חוץ מזה שהאשכנזים היו הראשונים שקיבצו את ספרי הקודש בספרים..

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #17 ב- : יוני 24, 2007, 17:53:03 »
אני למשל רוסי, ואני ממש לא שמאלני, וכל המשפחה שלי(כולל סבים וסבתות) ימניים קיצוניים בדיוק כמוני.
אין לי בעיות עם עדות אחרות... לא יודע למה יש אנשים שלא אוהבים אותי בגלל שאני רוסי :\

אתמול שיחקתי ב-"GTA SAN ANDREAS" במולטיפלייר (יש מוד של מולטיפלייר). אז בשרת ישראלי בא אחד ששונא רוסים. נזכרתי בגזענות שהייתה פה כלפי רוסים בשנות ה-90 ככה. אגב זה נראה לי היה כי הרוסים לא שמרו מסורת, כי הם לא ידעו מה זה בגלל שטיפת-המוח של הקומוניסטים והשואה השנייה.

קיצר, תקראו לילד בשמו: אתאיסטים צרי-ראייה שחושבים שהם יותר מתקדמים מכל העולם.

אז
« עריכה אחרונה: יוני 25, 2007, 06:14:12 על ידי גם בשן וגם גלעד »
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #18 ב- : יוני 24, 2007, 18:30:18 »

שטויות, עוד מימי בית שני עשו את זה, עוד לפני אשכנזים ומזרחיים.

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #19 ב- : יוני 25, 2007, 12:46:09 »

שטויות, עוד מימי בית שני עשו את זה, עוד לפני אשכנזים ומזרחיים.

לא היו ספרים, היו מגילות, וחוץ מזה שהתנ"ך עוד לא נכתב במלואו אז לא יכלו להעלות אותו על כתב..

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #20 ב- : יוני 25, 2007, 14:18:05 »
אתה מתבלבל תום
התורה נכתבה בהר סיני
הספרי םהבאים אח"כ נכתבו זמן קצר אחרי כל המקרים
את התורה שבע"פ הביאו על הכתב בימי היודה הנשיא
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה

מנותק Vosegus

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #21 ב- : יוני 28, 2007, 11:10:51 »
משה דיין היה שמאלני
אבל לא כמו השמאלנים של היום
לפחות השמאל של פעם היה עיוור בעין אחת...עכשיו הם עיוורים בשני העיניים
בקשר לריב האשכנזים/ספרדים:
אצלי כל המשפחה נלחמה במלחה "ע השנייה,בלי קשר לשואה,אנחנו אשכנזים ואנחנו ימניים
אין קשר בין עדה ודעות פוליטיות לדעתי.
ההבנה של המצב..זה הגרום העיקרי לתפיסת עמדות פוליטיות כאלו ואחרות.

מנותק פאקו411

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #22 ב- : יוני 28, 2007, 21:51:05 »
יש אפליה ברורה מאוד אפילו במשרדי הממשלה ובכלל במשרד הביטחוןובצבא מפלים מיזרחיים

בייקר יכול לנמק דוגמאות

ודרך אגב

99 אחוז מכל התנועות של השמאל הקיצוני הם אשכנזים

מנותק tomsalts

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #23 ב- : יוני 28, 2007, 23:20:17 »

בייקר יכול לנמק דוגמאות

ודרך אגב

בולשיט, מה עם פרץ ופואד? מה עם וענונו ופחימה?

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מלחמת אחים(?)
« להגיב #24 ב- : יוני 29, 2007, 00:10:23 »

בייקר יכול לנמק דוגמאות

ודרך אגב

בולשיט, מה עם פרץ ופואד? מה עם וענונו ופחימה?
כל הפוליטיקאים הם סיפור אחר לגמרי, הם נבחרי ציבור ואין מה לעשות בנידון, הם לא "מועסקים", כמו כן הדעות שלהם מתיישרות עם הדעות של התשקורת ושל משפחות ההון.