כתב נושא: האם מחאת החרדים לגמרי מוצדקת לדעתכם?  (נקרא 6190 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
רציתי לדעת, לאור הדיונים כאן, אני היחיד כאן שחושב שמחאת החרדים בנוגע למצעד הגאווה מוגזמת מדי?
אמנם, גם לדעתי, מצעד הגאווה כפי שמתקיים במקומות אחרים הוא תצוגה של תכנים מיניים לא ראויים, ורק מבזה את קהילת ההומואים,
ולא תורם להם בקידום זכויותיהם וכו', במיל, אבל האיומים של החרדים (שמופיעים בפשקווילים למיניהם) שקוראים לפגיעה גופנית נראים לי קצת מוגזמים, ומנוגדים למצוות רבות.
מי אנחנו שנחליט שכבוד העיר ירושלים חשוב יותר משמירה על כבוד האדם ובטחונו, בעיני ה'?
אנא המנעו מלהביא לי נימוקים של רבים מפורסמים וכד', מפני שאני, כאדם חילוני, מאמין בערכים הומניים, ונימוקיהם של הרבנים לעיתים לא משכנעים אותי.   
בתגובותיכם נסו לשמור על רמת דיון נאותה.

מנותק mr.z

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
האם מחאת החרדים לגמרי מוצדקת לדעתכם?
« להגיב #1 ב- : יוני 19, 2007, 22:09:18 »
א. אני למען האמת, לא מבין למה עושים עניין גדול מהמצעד הזה, הרי כל שבת יש מצעד גדול יותר וגם הוא חמור - מצעד מחללי השבת, כל שבת נוסעים להם המוני אנשים בארץ (וגם בי-ם) ואין פוצה פה ומצפצף, וכי מצעד של שוכבי זכר גרוע יותר ממצעד של מחללי שבת?
ב. לא בדקתי את זה לעומק, אבל אני די בטוח שאין שום היתר הלכתי להרגם (רובם תינוקות שנישבו - גדלו בתרבות שבה הכול מותר, וע"כ הם עושים זאת. ואסור להרוג תינוק שנשבה).

בייקר

• אורח
« להגיב #2 ב- : יוני 19, 2007, 22:14:43 »
אין מקום המצעד בירושלים.המצעד הוא פרובוקציה ועל פרובוקציות משלמים.
על משכב זכר יש עונש מוות וכרת.
תינוק שנשבה?זאת סטיה מינית.
מה הזכר לא יודע שהוא מתאים לשכב עם נקבה?
האנטומיה של הזכר מתאימה לזו של הנקבה.
עתיד המין האנושי תלוי בפרו ורבו.
אגב ההומואים בירושלים צעדו בלבוש צנוע.

בייקר

• אורח
« להגיב #3 ב- : יוני 19, 2007, 22:15:47 »
לחרדים יש זכויות והם בני אדם גם כן וזכותם להפגין ולמחות.

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
« להגיב #4 ב- : יוני 19, 2007, 22:19:40 »
כמו כן שהם עשו השנה כבר מצעדים בת"א ובחיפה
בעיו תשלהם,עשית םכבר 2 למה עוד אחד?
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

בייקר

• אורח
« להגיב #5 ב- : יוני 19, 2007, 22:37:58 »
עיר הקודש,ירושלים זה משהו אחר.

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
« להגיב #6 ב- : יוני 19, 2007, 23:19:09 »
הסוטים הללו נכללים בהגדרת תינוק שנשבה? לא ייתכן.
לעומתם על מחללי השבת כן אפשר לומר זאת.
ומחאת החרדים מצויינת, הם משתמשים בהפחדה כדי למנוע את אישור המצעד מה לא ברור?
"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"  :sign006:

Aaron

• אורח
« להגיב #7 ב- : יוני 20, 2007, 12:44:58 »
אני חושב שהמחאה שלהם מוצדקת. אבל אני לא מבין למה הם מפגינים רק נגד הסוטים ולא נגד השמאלנים והערבים. למה הם לא הפגינו כשפרס נבחר או כשערפאת ועוד עשרות אלפי מחבלים הגיעו לארץ (ויש עוד הרבה דוגמאות)? פרס רצה להעלים את הזהות היהודית של מדינת ישראל וזה חילול השם, כאמור הם דתיים ומאמיני תנ"ך, אז למה הם לא מוחים על חילול השם?

מנותק ליאו

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #8 ב- : יוני 20, 2007, 13:44:47 »
המחאה שלהם דופקת אותם כמו שהמצעדים של ההומואים פוגעים בהם.

המצעד הבא זה דרך מעולה להכפיל פי כמה עשרות פעמים את הומופוביה\הומונגטיביות בארץ

אבל מי שמתכנן את המצעד לא אכפת לו בשיט מהומופוביה וחלק מהם גם לא אכפת להם מההומואים באמת.

כמו שיש שמאלאנים ממש קיצוניים ( אנרכיסטים , קומוניסטים) שלא אכפת להם מהפלסטינים אבל אכפת להם לפגוע במדינה.
The Jewish Defense League (JDL) is a terrorist Jewish organization whose purported goal is to protect Jewish people and property from anti-Semitism.

--Wikipedia.

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #9 ב- : יוני 20, 2007, 15:17:07 »
הם לא באמת עושים משו חוץ מלרקוד בלבוש מינימלי תאמת
וזה שמעתי ממישי שהייתה במצעד הזה באיצטדיון שנה שעברה
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה

מנותק mr.z

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #10 ב- : יוני 20, 2007, 15:19:44 »
אסביר את דברי לפי סדר הטענות שהועלו

א. כדי להוציא עונש מוות לפי דין תורה צריך, סנהדרין, התראה (להגיד לו אל תעשה את החטא הזה, ובמצעד עצמו הם עושים חטאים שדינם הוא לא מוות, והוא צריך להוסיף ולומר אני יודע שזה העונש ובכל זאת אני עושה את זה), שני עדים, סמיכות (אחרי ההרתעה הוא מיד עשה את זממו) ועוד כמה תנאים שלא מתקיימים כאן וע"כ אסור לפגוע בצועדים לרעה (מה עוד שלא כולם שוכבי זכר). לגבי עונש כרת, זה עונש בידי הקב"ה ולך אסור ליישם אותו (אתה לא שליח של ה').
ב. הם תינוק שנשבה מכיוון שהם נשיבו לתרבות המערב, תרבות "מה שאני רוצה, אני עושה" ואם הוא רוצה להיות הומו לפי התרבות שהוא גדל בה זה מותר, ובכל מקרה גם אם אתה אומר שהוא לא תינוק שנשבה אסור להרגו מהטעמים שהבאתי לעיל.
ג. לגבי מה הזכר יודע, יענה לך השוכב זכרים: אני יודע שכדי להביא ילד אני צריך אישה, אבל כדי להנות אני צריך גבר. ככה נולדתי (ברור הוא שאין כזה דבר נולד לזה. התורה לא אסרה דבר שא"א לקיימו, וגם מי שיש לו יצר שייתגבר עליו. גם להיתגבר על שז"ל זה קשה ובכל זאת מתגברים על זה).
ד. עתיד המין האנושי תלוי בפרו ורבו - טענה נכונה. אבל יש רק אחוז נמוך מאוד של שוכבי זכר/ ושוכבות אישה. והם לא מהווים סכנה על עתיד המין האנושי. מה עוד ששוכבות נשים לוקחות זרע של מישהוא ומביאות ילד לעולם, כך שהסכנה מצטמצמת (זה מה שהשוכבים עם בני מינם יגידו, לפי דעת תורה הכל אסור באיסור חמור).
ה. לגבי הטיעון עיר הקודש, עיר הקודש י-ם זה אזור קטן בהרבה מי-ם של ימינו ובכל מקרה הצועדים לא מתכוונים לצעוד שם. ואיפה שהם צועדים זה כמו כל מקום אחר בארץ.

ואף אחד לא ענה לי למה על מצעד מחללי השבת לא צריך למחות  ועל מצעד שוכבי הזכרים כן. (ושבת זה כמעט העבירה החמורה ביותר, עונשה הוא סקילה - שזה העונש הכי חמור שיש לסנהדרין רשות לבצעו. ונראה לי(אני לא בטוח) שדינו של שוכב זכרים הוא מיתה אבל פחות חמורה ועכ"פ זה או זהה לשבת או פחות משבת, ולמה על שבת לא צריך למחות?)
הערה: בדברי אלו אני לא מסנגר על המשתתפים וברור הוא שעונשם הוא חמור ביותר אלא אני בה להראות שלפי דין תורה אסור לפגוע בהם.

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #11 ב- : יוני 20, 2007, 17:06:03 »
א. אני לא מתמצא בדיני סנהדרין בכל מקרה נכו ןשלא כל הצועדים הומואים אבל יש צועדים שצועידם ומודים שהם הומואים ואנ מניח שניתן יהיה למצוא עדים לכך
אני איישת לא אמרתי לפגוע בהם כי אני לא מתמצא בכל מקרה צריך לפגוע בקיום המצעד עצמו לדעתי
ב. בכל מקרה אפשר לנסות  ולהחזירו בתשובה,הם לא ממש מעוניינים בכך
ג. לא רק פרו ורבו זה מצווה אלא גם להתחתן איתה ולהקים איתה משפחה
ד. אל תשכח שאם לא היה תמצווה הזאת ואיסורים שכאלו אחוז ההומואים והלסביו תהיה גבוה בהרבה,זה כמו רוצח שאם מורידים תאיסור יהיו הרבה יותר כאלה
ה.כל ירושלים קדושה ביהדות לא רק הר הבית

בכ"מ משכב זכר זה מצוה של יהרג ובל יעבור וחילול שבת היא לא
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
« להגיב #12 ב- : יוני 20, 2007, 18:17:56 »
mr.z
משכב זכר זוהי אינה תרבות המערב משום שהיא הייתה קיימת מאז ומתמיד, זוהי תרבות הגויים והתורה אסרה לעשותה.
לכן שוב אתנגד לכך שהם נכללים בהגדרת תינוק שנשבה ומדין תורה נראה שהם חייבים מיתה.
נגד מחללי שבת לא ניתן לעשות דבר משום שמספרם רב מאוד וגם הפגנה לא תעזור במקרה זה.
לעומת זאת נגד קבוצה קטנה ופרובוקטיבית ניתן לעשות הרבה ועובדה ששנה שעברה הצלחנו לכלוא אותם באצטדיון סגור עקב ההתפרעויות.
"לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט עַד יֵצֵא כַנֹּגַהּ צִדְקָהּ וִישׁוּעָתָהּ כְּלַפִּיד יִבְעָר"  :sign006:

מנותק mr.z

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : יוני 20, 2007, 18:32:06 »
סבבתיק
א. נהוג לא לקיים יחסי מין מול שנ עדים כשרים (מה עוד שאחת הדרישות שהם יהיו דתיים, אני מסופק אם תמצא זוג אחד כזה).
ב. אין חובה לנסות להחזירם בתשובה (מצווה הוכח תוכיח לא חלה עליהם)
ג. נכון
ד. לא, רוב האנשים לא רוצים לקיים יחסי מין עם בני מינם בגלל שזה לא מושך אותם
ה. י"א שישנה קדושה מסויימת בכל מה שנקרא י-ם, אבל אין מה להשוות בין קדושה זו לבין הקדושה של בין החומות (מה שהיה בעבר) ובגלל סברת הי"א לא חייבים ללכת להפגין (המצעד הוא מחוץ לחומות)
ו. בספר שערי תשובה לרבינו יונה שער ג אות קכו נכתב: "ומן העבירות שהן בסקילה: הבא על אשת אביו, ועל הכלה, ועל הזכר, ובעל אוב וידעוני, והמחלל את השבת, והמקלל אביו ואמו, והבא על נערה ומאורסה, והמסית, והמכשף, ובן סורר ומורה, וחמורים מכלם - המגדף והעובד עבודה זרה." העונש עליהן זהה, ולגבי הרג ובל יעבור, שבת היא חמורה כמו משכב זכר לעניין העונש (רבינו יונה מביא את שתי העברות הללו באותה מדרה של חומה (מדרגה תשיעית, אחת לפני החמורה ביותר) וכך רבינו יונה כותב (שם, באות קמב) ועל מצות שבת אמרו רבותינו זכרונם לברכה (נדרים ירושלמי פרק ג, הלכה יד): שקולה שבת כנגד כל המצוות. ואמרו רבותינו זכרונם לברכה (חולין ה, א): כי העובד עבודת כוכבים או המחלל שבת בפרהסיה הוא מומר לכל התורה כולה, ושחיטתו נבלה, ואוסר את היין במגעו.

לגבי מצוות הוכח תוכיח: יש מחלוקת אם מצוות הוכח תוכיח חלה בימינו או לא (אם מישהוא רוצה אני יכול להעלות לכאן את המאמר), ועכ"פ בהפגנה נגד אין הוכח תוכיח כי א. זה לא עוזר והמוכח לא רוצה לשמוע כלל ב. החזקת שלט וזריקת אבנים איננה עוזרת כלל, וכך לא מקיימים את מצוות הוכח תוכיח.

dhdoron
א. גם אם אתה לא מקבל את העניין שהם תינוק שנשבה, כדי להרוג צריך סנהדרין (שלפי הידוע לי אין היום) וגם צריך שני עדים שראו את המעשה והוכיחו (סיכוי נמוך מאוד כי צריך שני עדים כשרים (דתיים) וצריכים העדים לומר: תזהרו אל תעשו את זה כי אם כן תעשו את זה עונשכם יהיה סקילה, ואז צריכים השוכבי זכר לומר אנחנו יודעים שזה העונש ובכל מקרה אנחנו עושים את זה והבעילה האסורה צריכה להיות בסמיכות לדברים שהזכרתי קודם) לא נראה לי שתמצא מקרה כמו שתיארתי בסוגריים ועל כן אין שום היתר להזיק להם.
ב. זה לא קבוצה כ"כ קטנה, ושנה שעברה בגלל ארוע בטחוני של הערבים המצעד התקיים באצטדיון סגור ולא בגלל כמות די קטנה של חרדים ששרפו פחים (שזה גזל גמור של העירייה שאפילו יו"כ לא מכפר עליו) וזרקו כמה אבנים. המשטרה לא יכולה לבטל את המצעד מטעמים של סכנה מיהודים מכיוון שיש פסיקת בג"ץ בנושא שמחייבת את המשטרה לאבטח את הצועדים.

מנותק יוחאי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "לא נשכח ולא נסלח" "נזכור ונחזור"
« להגיב #14 ב- : יוני 20, 2007, 18:54:43 »
1. לפי דין תורה ודאי שאסור לפגוע בהם. אילו היתה סנהדרין אז היא היתה מטפלת בזה. כיום אי-אפשר לפגוע בהם.

2. לדעתי המצעד הזה הוא כפייה חילונית. למה אמא צריכה שהילד שלה בן חמש יראה דברים כאלה? החילונים בוכים על כפייה דתית אבל הם לא שמים לב כמה כפייה חילונית יש במדינה שלנו (ביחוד בצבא).

3. mr.z אני אגיד לך את האמת. אף פעם לא שמעתי על מצעד מחללי השבת, זאת הפעם הראשונה שאני שומע עליה. אני אשמח אם תיתן לי פרטים עליה (איפה? מתי? מי? וכו'...).
« עריכה אחרונה: יוני 20, 2007, 19:07:24 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק שׂריון

• dhdoron לשעבר
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • למען ארץ ישראל השלמה!
« להגיב #15 ב- : יוני 20, 2007, 18:55:42 »
א. אין היום סנהדרין אז לא  נהרוג אותם, אבל צריך לצאת נגד מעשיהם בכל תוקף.
ב. גם אני מתנגד להשחתת הרכוש הציבורי אבל אני מבין אותם, רק בצורה זו הם יצליחו לעורר הד ציבורי
    וייתכן שדווקא בגלל מעשים קיצוניים אלה, הם יגרמו לביטול המצעד עקב חשש מהתפרעויות גדולות ומסוכנות יותר ביום המצעד עצמו.
   תאמין לי שגם התפרעויות החרדים נלקחו בחשבון כשהחליטו לבטל את המצעד, התראות הערבים שימש מעין כיסוי לעניין כדי שהציבור
    לא יאמר שהממשלה והמשטרה נכנעים בקלות לקבוצת "לובשי שחורים" שכביכול משבשת את הדמוקרטיה וחופש הביטוי.

מנותק יוחאי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #16 ב- : יוני 20, 2007, 19:01:51 »
אני מסכים איתך, אסור לפגוע בהם אבל בהחלט אפשר לחסום את כל הכניסות לירושלים, ודרך אגב לפי דעתי גם אם המצעד לא בירושלים אלא בת"א או בעיר אחרת זאת בושה למדינה יהודית, פשוט בושה שיש מצעד כזה תחת שלטון יהודי, וברור שירושלים זאת העיר הכי קדושה אבל אל תשכחו שכל א"י קדושה. אנשים נלחמו ומתו בשבילה, בשביל כל מקום שאנחנו גרים בו היום, אנשים צדיקים וגיבורים, ועכשיו אנחנו רוקדים בארץ הקדושה הזאת בעירום ומתגאים שאנחנו אוהבים לקבל בתחת??!!!
איפה נשמע דבר כזה????
כל א"י קדושה! אסור שיהיו מצעדים כאלה, לא רק בירושלים אלא בכל עיר בא"י.
« עריכה אחרונה: יוני 21, 2007, 01:50:43 על ידי גם בשן וגם גלעד »

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #17 ב- : יוני 20, 2007, 19:24:19 »
שמע זה נכון אבל ההומואים ידועים בתור כאלה שאוהבים להצהיר אם הם מצהירי םשהם הומואים בפני 2 עדים לפחות או שאדם רואה 2 גברים מתמזמזים ויש לפחות 2 עדים כאלה זה לא נחשב געדות קבילה?
לא התכוונתי ללהכריח אבל יש לנסות ולקרבם ליהדות
גם נכון אבל אני בטוח שיש כאלה שלא רצו בגלל איסור
אני לא יודע לגבי מיקום המצעד והאם איזור זה גם נחשב לחלק מירושלים בכל מקרה אל תשכח שסוגרים גם כבישים,ומחר יום חמישי יש אנשים שעושים קניות לשבת כבר ומי אמר שכולם קונים רק באיזור אחד? יש הרבה חנויות בירושלים שאפשר לקונת שמה דברים וההסדרים עלולים להפריע
כמו כן אל תשכח שלא רק הדתיים מתנגידם,יש נורים ומוסלמים ששוב אני לא יודע אבל אולי יש כנסיות ומסגדים באיזור
גם יש ל א רק דתיים בשמתנגדים לא הרבה אבל עדיין
על הפסקה הזאתי לא ידעתי אבל אני זוכר שהיו ריבים בנוגע לסגירת כבישים ויש שכונות שבהן הכבישים נסגרים בתקופת השבת (בעיקר בירושלים)
שמע והם לא ממש תורמים לאחדות בעם עם זה שהם עושים דווקא..
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה

מנותק יוחאי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #18 ב- : יוני 20, 2007, 19:55:10 »
סבבתיק , אתה כנראה לא הבנת אותי ברור שצריך ומצוה לקרב אותם ליהדות הרי יש משפט בגמרא שאומר "אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל יתייאש מן הרחמים" לכל אחד יש מחילה ברור שאם אפשר אז הכי טוב זה לקרב אותם ליהדות!!

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #19 ב- : יוני 20, 2007, 20:30:41 »
וודאי שהיא מוצדקת, איך ייתכן שבשם חוק 'דמוקרטי' לכאורה ערכינו היהודיים ירמסו ?
זה פרובוקציה מכמה סיבות, הם יודעים שהעיר קדושה ליותר מ3 מיליארד אנשים ברחבי העולם והם יודעים שאותם אנשים מתנגדים לזוהמה, והם גם יודעים שהם יכולים לעשות מצעד בכל מקום אחד בארץ, והם כבר עשו 2, מספיק? לאאא...צריך עוד מצעד, דווקא.

מנותק mr.z

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #20 ב- : יוני 20, 2007, 21:16:44 »
יוחאי (תגובה א')
מצעד מחללי השבת - מצעד נורא המתרחש כל שבוע ביום שבת. ביום השבת אלפי יהודים מחללים שבת בפרהסיא, בלי שום בושה תוך רמיסת כל חוקי היהדות. ואץ אחד לא הצליח לתרץ לי בהצלחה למה כמה שוכבי זכר יותר חמורים ממאות אלפי מחללי שבת.
לגבי כפייה חילונית - מה לעשות הרוב במדינה הוא חילוני

dhdoron
א.מה עוזר שאנחנו יצאים נגדם? למי זה מפריע? לצועדים - לא אכפת להם וזה מדרבן אותם לצעוד, למשטרה זה לא משנה הם חייבים לאבטח בכל מקרה ושאר האכלוסיה החילונית רק יותר שונאת החרדים והדתיים.
ב. לא שמעתי שיש היתר לעבור על גזל כדי לעורר "הד ציבורי" (שלא עוזר בכלום, עיין בסעיף א')
ג. זה לא נלקח בחשבון, והראיה שעכשיו שאין התראות ככל הנראה יהיה מצעד (הבנתי שיש בעיה בגלל שהמכבי אש שובתים, אבל זה לא קשור ככל להפגנות החרדיות)

יוחאי (תגובה ב')
צודק, אין הבדל בין י-ם לת"א בשניהם זה לא בסדר שצועדים. והמדינה כאן היא לא יהודית היא חילונית וכשכזו היא מאפשרת מצעדים שכאלו. וא"א אפשר לחסום את י-ם להרבה זמן (ניסו בזמן הפינוי מהגוש ולא הצליחו).

סבבתיק
לא בדקתי את זה לעומק (אם מספיק שהוא מצהיר את זה) אבל זה לא משנה, זה דיון תאורטי. צריך סנהדרין ובגלל שאין כזו זה לא משנה אסור להרוג אותם גם אם יהיו 100 עדים שעומדים בכל הדרישות ההלכתיות.
המצעד הוא לא באזור בין החומות.
המצעד באמת יכול להפריע אבל בגלל זה לא יבטלים אותו (בערב הכל יחזור לשיגרה). מה עוד שאם החרדים היו אומרים תצעדו ביום רביעי ולא יהיו בעיות כלל הם היו מסכימים (ככל הנראה) להעביר אותו ליום רביעי (ונראה לי שבג"ץ יסכים הקדמה ביום אם המשטרה תגיד שזה יותר כדאי).
דעת המוסלמים לא רלוונטית, לא אכפת לי אם הם בעד או נגד.
ואם חשובה לך האחדות, אתה חושב שאם יזרקו כמה אבנים (או יהרגו מישהוא) זה יגביר את האחדות או יקטין אותה?

dexter
המדינה היא לא יהודית, המדינה היא חילונית, וכשכזו אין לה בעיה לרמוס כל ערך דתי.
זה לא רלוונטי שהיא קדושה לעוד 3 מליארד גויים, אנחנו צריכים לבדוק את זה בראייה דתית בלבד.
הם עושים דוקא כי יש לזה הד תקשורתי בגלל החרדים, אני זוכר שפעם (לפני כמה שנים) שהיו רק מצעדים בת"א לא דיברו על זה כ"כ הרבה. אבל היום השוכבי זכרים רוצים לקיים כמה שיותר מצעדים מכיוון שזה מעלה את הנושא שלהם לסדר היום (אם היינו מתעלמים מהמצעד הזה, לא היו מדברים עליו הרבה ולא בטוח שהיו עושים כל שנה בי-ם מצעד אלא היו יכולים לעשות אחד בארץ).
ובכל מקרה מה עוזרת המחאה? (ועיין בסעיף א' בתשובתי לdhdoron)

מנותק יוחאי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #21 ב- : יוני 20, 2007, 21:31:48 »
ליאו:
1.באמת אני לא יודע מה להגיד לך על מצעד מחללי השבת זאת פעם ראשונה ששמעתי עליו.
2.אני רק רוצה לדעת המצעד הזה הוא אך ורק במטרה לחלל שבת?
3.זה שיש רוב חילונ לא מצדיק כפייה
4.מסכים איתך זאת לא מדינה יהודית

מנותק mr.z

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #22 ב- : יוני 20, 2007, 21:35:23 »
יוחאי, אני רואה שלא הבנת. אני מתכוון לזה שיש הרבה חילונים שמחללים שבת (בלי קשר למצעד, זה בצחוק) ועל זה אף אחד לא עושה כלום.

מנותק יוחאי

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #23 ב- : יוני 20, 2007, 21:38:59 »
חחחח... יצאתי טמבל ;D
בקיצור יש הבדל גדול הם אמנם מחללים שבת בפרהסיא שזה דבר נורא אבל הם לא עושים מצעד ומתגאים בזה, יש הרבה אנשים שאוכלים חזיר ובעיקרון לא מפריע לי שבןאדם אוכל חזיר בבית ,זה כואב לי אבל זאת זכותו,אבל אם יעשו מצעד החזיר אז אני אלך להפגין ואני בטוח שיהיה הרבה רעש בתקשורת!!!

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #24 ב- : יוני 20, 2007, 21:42:14 »
סבבתיק , אתה כנראה לא הבנת אותי ברור שצריך ומצוה לקרב אותם ליהדות הרי יש משפט בגמרא שאומר "אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל יתייאש מן הרחמים" לכל אחד יש מחילה ברור שאם אפשר אז הכי טוב זה לקרב אותם ליהדות!!
כן אבל אמרו שלא כדאי להתדיין עם אפיקורס למשל כי זה סתם בזבוז זמן
לזה התכוונתי
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה