כתב נושא: נץ וגאה בזה.  (נקרא 13555 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« ב- : אפריל 30, 2007, 04:43:58 »
אני מצטער על העיכוב, אני תחת הרבה לחץ.

בכל אופן, ביקשת שאני אפתח טופיק חדש ובו אני אציג את הדעות שלי, אז בוא ניגש לעניין:

1.עניין גבולות ההבטחה:

האם יש לכם צידוק מוסרי - חילוני לחזרתה של ישראל לגבולות ההבטחה? שמעתי את הטיעון "גבולות ישראל כרגע הן בדיחה", ובכן, זה אפילו לא באמת טיעון. ואם הלבנונים יחליטו שהגבולות שלהם הם גם בדיחה, זה נותן הצדקה לצאת במסע כיבושים?

2. עניין הטרנספר:

באופן רשמי, הבנתי שחיים בן פסח דוגל ברעיון עידוד הגירתם של ערביי ישראל מהארץ, תוך הבטחה לא לחזור. אישית, אני חושב שהרעיון מצויין. אבל מקריאה בין השורות בפורום עושה רושם שזה לא יותר מאשר תירוץ שנועד להפוך את התנועה לחוקית, ושבאופן פרקטי אתם תבצעו גירוש בכח במידה ותוכלו. האם זה נכון?

3. עניין הגזענות:

הגישה שלכם כלפי ערבים נראית לי בעייתית, כי היא מתייחסת לערבים בשנאה רק בגלל היותם ערבים, אני חושב שזאת גזענות. אני מקפיד להדגיש תמיד שאין לי שום דבר נגדם כבני אדם, יש לי בעיה עם המנטליות שלהם, עם התוקפנות, אבל אני לא אתייחס למישהו באופן שונה רק משום שהוא ערבי. אני חושב שגישה גזענית כזאת רק מרחיקה אנשים מלהתקרב אל הימין, כי האסוציאציות שהיא מעוררת הן רעות.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
נץ וגאה בזה.
« להגיב #1 ב- : אפריל 30, 2007, 05:24:52 »

בכל אופן, ביקשת שאני אפתח טופיק חדש ובו אני אציג את הדעות שלי, אז בוא ניגש לעניין:

1.עניין גבולות ההבטחה:

האם יש לכם צידוק מוסרי - חילוני לחזרתה של ישראל לגבולות ההבטחה? שמעתי את הטיעון "גבולות ישראל כרגע הן בדיחה", ובכן, זה אפילו לא באמת טיעון. ואם הלבנונים יחליטו שהגבולות שלהם הם גם בדיחה, זה נותן הצדקה לצאת במסע כיבושים?

2. עניין הטרנספר:

באופן רשמי, הבנתי שחיים בן פסח דוגל ברעיון עידוד הגירתם של ערביי ישראל מהארץ, תוך הבטחה לא לחזור. אישית, אני חושב שהרעיון מצויין. אבל מקריאה בין השורות בפורום עושה רושם שזה לא יותר מאשר תירוץ שנועד להפוך את התנועה לחוקית, ושבאופן פרקטי אתם תבצעו גירוש בכח במידה ותוכלו. האם זה נכון?

3. עניין הגזענות:

הגישה שלכם כלפי ערבים נראית לי בעייתית, כי היא מתייחסת לערבים בשנאה רק בגלל היותם ערבים, אני חושב שזאת גזענות. אני מקפיד להדגיש תמיד שאין לי שום דבר נגדם כבני אדם, יש לי בעיה עם המנטליות שלהם, עם התוקפנות, אבל אני לא אתייחס למישהו באופן שונה רק משום שהוא ערבי. אני חושב שגישה גזענית כזאת רק מרחיקה אנשים מלהתקרב אל הימין, כי האסוציאציות שהיא מעוררת הן רעות.

למרות שהשאלות מופנות לנץ
1)אף אחד  לא  ייצא  למסע  כיבושים של אדמות א"י השלמה ראינו למשך כל ההיסטוריה
הערבים הם אלו שנכנסו למלחמה(מלחמת השמד)  איתנו אז  ברגע  שהם יכנסו שוב כן נכבוש בחזרה  את אדמה  א"י  השלמה

3)אנחנו לא  גזענים
ענית על השאלה  יש  לנו בעיה  עם התרבות המוסלמית שמושפעת מהקוראן והחדית'
אין שום גזענות
ואם כבר  מדברים
הערבים הם הגזענים בקוראן  מוחמד  אומר  שהערבי הוא  הגזע  העליון והאצילי
ולמה  נראה  לך שאנשי שונאים ערבים רק  בגלל שהם ערבים?(אולי  כנראה  אתה  לא  נמצא  מספיק  זמן בפורום)

2)את זה  עושים שלב שלב
הימין האמיתי  בכללי  תומך בכלכלה חופשי
לא יהיה  ביטוח לאומי
תגיד לי אתה  אם הממסד  הישראלי  הצליח לשבור נפשית רוחנית וכלכלית את היהודים בארץ
ויהודים בעל שכל מוכשר  עוזבים למדינות מערביות
אז את הערבי לשבור לא  נראה  לי שזה  יהיה  קשה?
הוא  ירצה  לעזוב מרצונו
והימין האמיתי  מציע  פיצוי כספי  אבל לא  לכל אחד
מי שעסק בפעילות טרור  יעוף מבלי  לקבל כלום
כל זה  לא  יקרה  ביום אחד  כמו שאמרתי   שלבים
ואם אתה  רוצה  תשובה  יותר  מדוייקת ויותר אמינה   תשאל את חיים
בשאלו את הימין האמיתי ומחר  הוא  יענה  לך על זה
http://jtf.org/forum_hebrew/index.php?topic=4474.0

אני  יכול להמשיך ולהמשיך עניתי בקיצרה
השאלה הזו מופנית לנץ
אני  לא  חושב שהוא  יענה  לך בימים הקרובים(בדר"כ הוא נמצא  פה  בסופי שבוע)

למנהלים תנעצו את הנושא שנץ  יראה את זה
« עריכה אחרונה: אפריל 30, 2007, 05:37:20 על ידי איתן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ וגאה בזה.
« להגיב #2 ב- : מאי 03, 2007, 19:48:25 »

1.עניין גבולות ההבטחה:

2. עניין הטרנספר:

3. עניין הגזענות:

תשובתי היא:
1.)"צידוק מוסרי", מוסר של מי? מי קובע אותו? למה לידידך הוא אמפירי? ולמה אתה חושב שהוא המוסר של כולם?

2.) הצידוק החילוני הוא, שעל הערבים לסיים את כיבושם של השטחים שמעבר לחצי האי ערב, כיבוש שהוא אם כל חטאת מוסרית,
וכן מכיוון שכל שאר העמים ההסטוריים במרחב הושמדו על ידי האיסלם, ממילא אין לשטחים אלה דורש אחר מעבר לזוהמה האיסלמית/ערבית, וכי מי שנמצא ממזרח לגבולות ההבטחה הם העם הפרסי, מצפון העם התורכי, ומדרום יהיו הערבים בחצי האי ערב, ובמצרים יהיו הקופטים.

3.) הלבנונים? הם גם כן ערבים/מוסלמים (למעט מיעוט נוצרי הולך ונעלם), הם לא צריכים מסע כיבושים בגלל שממילא אין חשיבות לגבולות לדידו של האיסלם, ולכן בין כה וכה יש להם 21 מדינות ערביות ו65 מוסלמיות בכלל, לכן לבנון איננו בר השוואה או דוגמא טובה לצורך העניין.

4.) הצדקה למסע כיבושים הוא אכן השגת שטח אדמה ועומק אסטרטגי מה שישראל חסרה המון ממנו, במיוחד בימים של איומים בלתי קובנציונליים.

5.) אם דו"ח ארל ווילר לא מספיק לך אז כנראה שאין רצונך בלוגיקה ובראציויליזם, אלא בסתם תגרת שוק לא שום רמה אינטלקטואלית.

6.) חוקיותה של התנועה או אי-החוקיות שלה, לא מעניין אותי כשלג דאשתקד, כי אני לא צריך הכרה מצד הממסד של 1984 בקיומי או בתפיסת עולמי, וכן אינני רואה כל רע בטרנפסר בכח הזרוע של הזוהמה האיסלמית מכל המרחב הנ"ל.

7.) לכן אינני צריך להצטדק או לחש תירוצים מתחת לאדמה כדי לקבל לגיטימציה מממשיכיהם של ז'אדאנוב ולוורנטי בריה.

8.) אין שום רע בלשנוא את האויב המושבע שלך, ומי שרואה בזה בעיתיות הוא כנראה עדיין יהודי גלותי מפוחד וכפוף גוו הרוקד "מה יפית" בפני הפריץ הגוי מתוך הכנעה ואין לו שום גאווה לאומית או פטריוטיזם בדמו.

9.) הערבים הם גם שייכים לגזע השמי, כך שאתה פשוט מנפיץ כאן שקרים (עיין ערך הגדרת מילון אבן-שושן למונח "גזענות"), אין כאן שמץ של גזענות כי אין כאן שנאה לגזע אלא לדת שהכריזה עליך מלחמת השמד מיום הקמתה.

10.) הם לא בני אדם, אלא פראי-אדם, ששם אדם לא חל עליהם, יותר נכון הם זוהמה, בקטרייה או נגיף, נבגים שיש למחות מעל פני האדמה.
אסוציאציות של מה? ממתי לעודד שנאה לאויב באשר הוא צריך להעלות אסוציאציות בעיתיות? תגיד, אתה עדיין גר בשטעטעל בפולין של המאה ה19?
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #3 ב- : מאי 03, 2007, 21:00:31 »

1.עניין גבולות ההבטחה:

2. עניין הטרנספר:

3. עניין הגזענות:

תשובתי היא:
1.)"צידוק מוסרי", מוסר של מי? מי קובע אותו? למה לידידך הוא אמפירי? ולמה אתה חושב שהוא המוסר של כולם?

2.) הצידוק החילוני הוא, שעל הערבים לסיים את כיבושם של השטחים שמעבר לחצי האי ערב, כיבוש שהוא אם כל חטאת מוסרית,
וכן מכיוון שכל שאר העמים ההסטוריים במרחב הושמדו על ידי האיסלם, ממילא אין לשטחים אלה דורש אחר מעבר לזוהמה האיסלמית/ערבית, וכי מי שנמצא ממזרח לגבולות ההבטחה הם העם הפרסי, מצפון העם התורכי, ומדרום יהיו הערבים בחצי האי ערב, ובמצרים יהיו הקופטים.

3.) הלבנונים? הם גם כן ערבים/מוסלמים (למעט מיעוט נוצרי הולך ונעלם), הם לא צריכים מסע כיבושים בגלל שממילא אין חשיבות לגבולות לדידו של האיסלם, ולכן בין כה וכה יש להם 21 מדינות ערביות ו65 מוסלמיות בכלל, לכן לבנון איננו בר השוואה או דוגמא טובה לצורך העניין.

4.) הצדקה למסע כיבושים הוא אכן השגת שטח אדמה ועומק אסטרטגי מה שישראל חסרה המון ממנו, במיוחד בימים של איומים בלתי קובנציונליים.

5.) אם דו"ח ארל ווילר לא מספיק לך אז כנראה שאין רצונך בלוגיקה ובראציויליזם, אלא בסתם תגרת שוק לא שום רמה אינטלקטואלית.

6.) חוקיותה של התנועה או אי-החוקיות שלה, לא מעניין אותי כשלג דאשתקד, כי אני לא צריך הכרה מצד הממסד של 1984 בקיומי או בתפיסת עולמי, וכן אינני רואה כל רע בטרנפסר בכח הזרוע של הזוהמה האיסלמית מכל המרחב הנ"ל.

7.) לכן אינני צריך להצטדק או לחש תירוצים מתחת לאדמה כדי לקבל לגיטימציה מממשיכיהם של ז'אדאנוב ולוורנטי בריה.

8.) אין שום רע בלשנוא את האויב המושבע שלך, ומי שרואה בזה בעיתיות הוא כנראה עדיין יהודי גלותי מפוחד וכפוף גוו הרוקד "מה יפית" בפני הפריץ הגוי מתוך הכנעה ואין לו שום גאווה לאומית או פטריוטיזם בדמו.

9.) הערבים הם גם שייכים לגזע השמי, כך שאתה פשוט מנפיץ כאן שקרים (עיין ערך הגדרת מילון אבן-שושן למונח "גזענות"), אין כאן שמץ של גזענות כי אין כאן שנאה לגזע אלא לדת שהכריזה עליך מלחמת השמד מיום הקמתה.

10.) הם לא בני אדם, אלא פראי-אדם, ששם אדם לא חל עליהם, יותר נכון הם זוהמה, בקטרייה או נגיף, נבגים שיש למחות מעל פני האדמה.
אסוציאציות של מה? ממתי לעודד שנאה לאויב באשר הוא צריך להעלות אסוציאציות בעיתיות? תגיד, אתה עדיין גר בשטעטעל בפולין של המאה ה19?
מחזק, אבל אל תשכח שבמצריים יהיו מצרים לא קופטים (שהם מצרים נוצרים)

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ וגאה בזה.
« להגיב #4 ב- : מאי 03, 2007, 21:45:21 »
רק מצרים שאינם מוסלמים יורשו להשאר במצרים.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #5 ב- : מאי 04, 2007, 00:39:23 »
רק מצרים שאינם מוסלמים יורשו להשאר במצרים.
ואיך אתה מתכוון לעשות את זה ?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ וגאה בזה.
« להגיב #6 ב- : מאי 04, 2007, 00:55:55 »
אתה באמת חושב שאחרי שנכבוש מחדש את סיני ואת החלק שמעבר לסואץ (על פי גבולות ההבטחה), שלא נצטרך גם להרוס את מצרים כמדינה או לפחות כיישות עצמאית?
ואז כשזה יקרה, ממילא אנו נכתיב מי וכמה יכולו להשאר במצרים ואילו השאר יאלצו להגר לסעודיה מכורתם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #7 ב- : מאי 04, 2007, 01:32:37 »
אתה באמת חושב שאחרי שנכבוש מחדש את סיני ואת החלק שמעבר לסואץ (על פי גבולות ההבטחה), שלא נצטרך גם להרוס את מצרים כמדינה או לפחות כיישות עצמאית?
ואז כשזה יקרה, ממילא אנו נכתיב מי וכמה יכולו להשאר במצרים ואילו השאר יאלצו להגר לסעודיה מכורתם.
אבל אתה באמת מצפה שנצליח?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ וגאה בזה.
« להגיב #8 ב- : מאי 04, 2007, 02:02:01 »
גבולות ההבטחה, לא סתם קוראים להם כך, יש לנו הבטחה כתובה, חרוטה בידי אצבע אלוקים לפני מעל 3300 שנה, כל שאר הנבואות התקיימו ומתקיימות לנגד עינינו בימים אלה, לכן גם ההבטחה הזו תקויים, וממילא גורל כל המדינות המוסלמיות נחתם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #9 ב- : מאי 13, 2007, 02:00:14 »
1) אני לא חושב שזה הזמן לנהל דיון בדבר הסובייקטיביות של המוסר. לצאת למסע כיבושים סתם כך, כי אתה רוצה להגדיל את הטריטוריה שלך, זה לא מוסרי.

2) נניח שאתה צודק. מה גורם לך לחשוב שצה"ל יכול להביס בכזאת קלות כל כך הרבה צבאות בלי עזרה אמריקאית? אני לא יודע אם אתה מעודכן, הצבא המצרי הוא לא כמו שהיה לפני 30 שנה. הוא הספיק להתחמש מאז בחימוש אמריקאי מערבי מתקדם למדי, כולל בין השאר טנק אברמס ועוד דברים נחמדים. למה אתה כל כך בטוח ביכולת של צה"ל לנצח אותם? (שוב, בבקשה, בלי הסברים תורניים,רוב התומכים שלכם הם חילוניים ואני בטוח שיש לך הסברים שיספקו אותם).

3) "הערבים הם גם שייכים לגזע השמי, כך שאתה פשוט מנפיץ כאן שקרים (עיין ערך הגדרת מילון אבן-שושן למונח "גזענות"), אין כאן שמץ של גזענות כי אין כאן שנאה לגזע אלא לדת שהכריזה עליך מלחמת השמד מיום הקמתה."

מה לגבי ערבים חילונים, שהתנערו מדתם או כאלה שמפרשים בטעות את האסלאם כדת של שלום? (אני יודשע שיש גם מעטים כאלה).

4) האם מופיע בתנ"ך ציווי על עם ישראל לגרש מארץ ישראל את כל העמים הזרים? האם אין מקום לעמים אחרים בתוך א"י, כאלה שיוכלו לחיות איתנו בשלום?

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
נץ וגאה בזה.
« להגיב #10 ב- : מאי 13, 2007, 02:52:27 »
שאלות טובות, נדב.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

בייקר

• אורח
נץ וגאה בזה.
« להגיב #11 ב- : מאי 15, 2007, 11:23:50 »
הערבים כופים עלינו מלחמה באמצעות טרור ואז גירוש בכוח כן בא בחשבון והכל חוקי.
כדי להיות מוסרי עליך להשאר בחיים ולא לאפשר לערבים לשחוט אותך.בינתיים אנו מתגוננים מפני השמדה.
לפני מלחמת ששת הימים דיברו על הישראלי האחרון שישאר לכבות את האור ואחרי שישה ימים בלבד המצב השתנה בצורה מהותית וישראל הפכה למעצמה אזורית.
במלחמת העצמאות שלנו בן גוריון הבין שהטרנספר הוא כורח המציאות ומוכרחים לעשותו למען עצם קיום והשרדות מדינה יהודית.נעשה גירוש בכוח באמצעות הצבא והרג של החוזרים.
הגירוש וההרג היו מוסרים כחלק מהתגוננות של עם שחזר מאושוויץ ממחנות ריכוז מהשמדה:אודים עשנים.
משואה הגענו לתקומה.
בדרך כי מוסרי מאד לשרוד ולהשאר בחיים ביצענו גירוש והרגנו כהתגוננות.
כנס לכל אתר ערבי או מוסלמי ותראה מה מתכננים לנו.
ואז תבין שהגולש הכי קיצוני כאן הוא מתון מהמוסלמי המתון ביותר.
חוקים אפשר לשנות כשמגיעים לשלטון.בשביל זה יש רוב בכנסת.
החוק נוצר בידי בני אדם ולמענם ואין לו ישות משל עצמו.
במצב מלחמה יש חוקי מלחמה וזהו מצב חירום.
אנשים כאן מכפיפים עצמם לחוקי ההלכה,לחוק האלוקי ולא לחוקי אדם משתנים.
הביטוח הלאומי ישולם לאזרחים יהודים שעובדים ומשלמים ביטוח לאומי אנו לא גזלנים.
העמדות כאן אינן זהות.
יש גולשים שכן תומכים בפינוי פיצוי ויש שלא.
אתה יכול לקרוא בין השורות ולמצוא כאן גולשים שונים ומגוון דעות שונות.
אנו לא אותו הדבר ולא נוצרנו בשטאנץ'.
נץ וגא בזה יודע שיש אנשים שחולקים עליו.
יש סדר עדיפות:הערבים בארץ ישראל קודם כל ומדינות ערב אחר כך.
לא מוסרי לשחרר את ארץ ישראל שהובטחה לעם ישראל אז בשביל מה אנו פה?
הגנה עצמית איננה חוקית או מוסרית?!
אין מוסלמי אתאיסט בהכרה ואם יש הוא לא מכריז על כך.
לא שמעתי על מוסלמי שמסתובב בכפר ואומר שאין אלוהים.
ספר יהושע מסביר בדיוק איך מגרשים עמים זרים:פונים אליהם בשלום ואם הם מסרבים נוקטים באמצעים.
האיסלאם היא בפירוש דת של שלום למוסלמים ומלחמה בכופרים.כלומר יש להשליט את המוסלמים על הכופרים ואז יהיה שלום למוסלמים.
הג'יהאד הוא ציווי דתי שיביא לשלום מוסלמי.
יש גם הסתייגות לגבי יוצאים מהכלל מוסלמים המקיימים את 7 מצוות בני נוח:דרוזים.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ וגאה בזה.
« להגיב #12 ב- : מאי 17, 2007, 00:21:31 »
1) אני לא חושב שזה הזמן לנהל דיון בדבר הסובייקטיביות של המוסר. לצאת למסע כיבושים סתם כך, כי אתה רוצה להגדיל את הטריטוריה שלך, זה לא מוסרי.

2) נניח שאתה צודק. מה גורם לך לחשוב שצה"ל יכול להביס בכזאת קלות כל כך הרבה צבאות בלי עזרה אמריקאית? אני לא יודע אם אתה מעודכן, הצבא המצרי הוא לא כמו שהיה לפני 30 שנה. הוא הספיק להתחמש מאז בחימוש אמריקאי מערבי מתקדם למדי, כולל בין השאר טנק אברמס ועוד דברים נחמדים. למה אתה כל כך בטוח ביכולת של צה"ל לנצח אותם? (שוב, בבקשה, בלי הסברים תורניים,רוב התומכים שלכם הם חילוניים ואני בטוח שיש לך הסברים שיספקו אותם).

3) "הערבים הם גם שייכים לגזע השמי, כך שאתה פשוט מנפיץ כאן שקרים (עיין ערך הגדרת מילון אבן-שושן למונח "גזענות"), אין כאן שמץ של גזענות כי אין כאן שנאה לגזע אלא לדת שהכריזה עליך מלחמת השמד מיום הקמתה."

מה לגבי ערבים חילונים, שהתנערו מדתם או כאלה שמפרשים בטעות את האסלאם כדת של שלום? (אני יודשע שיש גם מעטים כאלה).

4) האם מופיע בתנ"ך ציווי על עם ישראל לגרש מארץ ישראל את כל העמים הזרים? האם אין מקום לעמים אחרים בתוך א"י, כאלה שיוכלו לחיות איתנו בשלום?

ברשותך נדב, אענה על תגובתך זו ביום שלישי הבא הבעל"ט (ערב שבועות).
מפאת שזמני קצר אין לי היכולת להתעמק ולהשיב דבר דבור על אופניו.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אורן

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #13 ב- : מאי 17, 2007, 17:17:03 »

יש לי קצת בעיה עם המינוח שלך שמזכיר את היחס של הנאצים ליהודים.
הבעיה עם האיסלם בהחלט ידוע לי.איסלם = נאציזם בעיני.אבל אני לא רואה איך גישה כמו שהצגת מקדמת את הדיון והופכת אותנו לטובים מהם.
אם אתה מנהל הפורום פה הייתי חושב שאתה צריך להימנע מביטויים כאלה ולשמור גם אחרים שלא יתבטאו ככה.
אבל נראה לי שאתה לא חושב כמוני אז לא משנה.
רק אולי תתבטאו בצורה יותר טובה שתתרום לדיון טוב יותר.

מנותק אורן

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #14 ב- : מאי 17, 2007, 17:18:15 »
לא כל מה שמופיע בהודעה הקודמת הוא ציטוט יצא לי קצת תקלה מצטער.
החלק למטה הוא לא ציטוט אלא התגובה שלי.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ וגאה בזה.
« להגיב #15 ב- : מאי 24, 2007, 01:31:47 »

ברשותך נדב, אענה על תגובתך זו ביום שלישי הבא הבעל"ט (ערב שבועות).
מפאת שזמני קצר אין לי היכולת להתעמק ולהשיב דבר דבור על אופניו.
ולהלן תגובתי:
1.) זה בדיוק המקום והזמן לנהל דיון רציני על הסובייקטיביות של המוסר, מוסר שאתם נכיסתם לעצמכם כמוסר היחיד של "המדינה היהודית", בדיוק בגלל שמעולם לא היה דיון כזה, לכן הגיע הזמן שכן יפתחו עניין זה לדיון.

אינני יוצא למסע כיבושים סתם כך, רק מתקן עיוות היסטורי ששמו: "התפרצות הבקטריה האיסלמית מתוך חצי האי ערב מכורתם במאה השביעית לספירה".

2.) במצב הנוכחי אכן יש בעיה בנושא הצבאי, ולכן בשום פנים ואופן אינני מדבר על המצב הנוכחי עם "צה"ל" הנוכחי בכדי לצאת למסע מלחמתי זה.
אני מדבר לאחר שישתנה פה השלטון, ממילא יחול שינויים מפליגים גם בצבא (שגם שמו ישתנה לצבא ישראל ולא "צה"ל"), וממילא הצבא יראה אחרת לגמרי, מה גם שאנחנו אז לא נהיה סמוכים על השולחן האמריקאי, ומיטב הזוהמה המערבית לא יהיה לחם חוקינו.

3.) במילה "מעטים" אמרת הכל, אתה בעצמך הכנסת לכל טיעוניך גול עצמי, עשית לי את העבודה, נדב.

4.) כן מופיע בתנ"ך ציווי מפורש להוריש את הארץ מפני כל יושביו, איזכור זה מופיע בתנ"ך די והותר פעמים, מי שיוכל לדור קטן הוא מיעוט קטן ונכנע המקיים את שבע מצוות בני נוח ומסיבות מובנות מוסלמים אינם יכולים להיות כאלה.
« עריכה אחרונה: מאי 24, 2007, 01:38:16 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #16 ב- : מאי 25, 2007, 03:03:09 »
מצטער על הייבוש נץ. לא ראיתי את תגובתך.

1. טוב, אני אענה:

"צידוק מוסרי", מוסר של מי? מי קובע אותו? למה לידידך הוא אמפירי? ולמה אתה חושב שהוא המוסר של כולם?"

ודאי שהמוסר שלי אינו המוסר של כולם, מבין שנינו אתה הוא זה שדוגל במוסר אמפירי שנובע מהאמונה שלך בדת, ולא אני.

אני לא מתיימר לקבוע כללי מוסר אבסולוטיים אבל למה אתה כן?

2. הייתי רוצה שתצייר לי תסריט פרוע ובו צה"ל הופך לצבא חזק מספיק להתמודד עם כל צבאות ערב. שלא יהיה ספק, זה מה שאתה מציע, אם נתקוף את סוריה לבנון ומצריים בלי סיבה ונניח שאיכשהו נצליח לנצח אותם, אתה באמת חושב שהאיראנים ישבו בחיבוק ידיים? מספר חיילי הסדיר של איראן משתווה כמעט למספר האזרחים הישראלים, שלא לדבר על טכנולוגיה גרעינית ביולוגית.

איזו מין פנטזיה זו? איזה שינויים מרחיקי לכת תוכל לבצע בצבא שיהפכו אותו למכונת מלחמה כזאת, אפילו במידה ויקרה הנס והימין האמיתי יעלה לשלטון, והעם יתאחד לפתע...

3. למה? הכוונה שלי הייתה שלא צריך להכליל, שה"טיהור" שאתה מציע יגבה מחיר של המון הרוגים חפים מפשע...זה מחיר כבד. (ד"א האם יש לך סקרים שנערכו בקרב ה""עם"" הפלסטיני שמראים על דעותיהם?)

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #17 ב- : מאי 25, 2007, 03:08:32 »
 :o :o :o

הדבקת את האשכול?! אני מוחמא באמת ובתמים.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ וגאה בזה.
« להגיב #18 ב- : מאי 26, 2007, 22:26:11 »
מצטער על הייבוש נץ. לא ראיתי את תגובתך.

1. טוב, אני אענה:

"צידוק מוסרי", מוסר של מי? מי קובע אותו? למה לידידך הוא אמפירי? ולמה אתה חושב שהוא המוסר של כולם?"

ודאי שהמוסר שלי אינו המוסר של כולם, מבין שנינו אתה הוא זה שדוגל במוסר אמפירי שנובע מהאמונה שלך בדת, ולא אני.

אני לא מתיימר לקבוע כללי מוסר אבסולוטיים אבל למה אתה כן?

2. הייתי רוצה שתצייר לי תסריט פרוע ובו צה"ל הופך לצבא חזק מספיק להתמודד עם כל צבאות ערב. שלא יהיה ספק, זה מה שאתה מציע, אם נתקוף את סוריה לבנון ומצריים בלי סיבה ונניח שאיכשהו נצליח לנצח אותם, אתה באמת חושב שהאיראנים ישבו בחיבוק ידיים? מספר חיילי הסדיר של איראן משתווה כמעט למספר האזרחים הישראלים, שלא לדבר על טכנולוגיה גרעינית ביולוגית.

איזו מין פנטזיה זו? איזה שינויים מרחיקי לכת תוכל לבצע בצבא שיהפכו אותו למכונת מלחמה כזאת, אפילו במידה ויקרה הנס והימין האמיתי יעלה לשלטון, והעם יתאחד לפתע...

3. למה? הכוונה שלי הייתה שלא צריך להכליל, שה"טיהור" שאתה מציע יגבה מחיר של המון הרוגים חפים מפשע...זה מחיר כבד. (ד"א האם יש לך סקרים שנערכו בקרב ה""עם"" הפלסטיני שמראים על דעותיהם?)
1.) המוסר שאתה מתיימר להציג הוא המוסר הפציפיסטי, המתחסד, המערבי-אירופי ,והוא אכן לדידך אמפירי ואתה  יוצא מנקודת הנחה (מוטעית) שהמוסר הזה, הוא של כולם ובסופו של דבר מי מבינינו המחזיק במוסר יהודי הוא אני ולא אתה, שכן המוסר שאתה מציג אין לו ולו דבר עם היהדות, כללי המוסר הם אבסולוטיים כי לא בני אדם קבעו אותם, לעומת ההמצאה האנושית שלך.

2.) אם כך לאיראן יש את הצבא הסדיר הגדול ביותר וזה איננו נכון כלל ועיקר כי הצבא הסדיר הגדול ביותר הוא הצבא הסיני המונה 3 מיליון חייל.
לפחות אל תמציא נתונים לא נכונים, אני גם מזכיר לך את דוקטרינת הוורמאכט (חזית אחת בכל פעם), זה ניתן לביצוע, וחוץ מזה הצבא האיראני צריך לצעוד 1500 ק"מ בכדי להגיע לפה תוך כדי זה שהוא חוצה את עיראק שעדיין אין לדעת מה יהיה בסופה, כרגע הצבא האמריקאי עוד נמצא שם, וגם אם יוכלו לנוע באין מפריע 1500 ק"מ בהתעלמות מוחלט מכל הקשיים הלוגיסטיים הקשורים בכך (אתה באמת מאמין  שהאיראנים מחזיקים במספיק יכולת לשנע כזו כמות של סד"כ על פני מרחק כה גדול?, מסופקני), כוחות סדירים הם לא חזות הכל במיוחד בעידן של נשק בלתי קונבנציונלי.

3.) אין דבר כזה "מוסלמי חף מפשע" זה אוקסומרון, זה פאראדוקס שלא משתלב, פשוט צריך להציץ בסורת "החרב" בקוראן, די בזה.
בא נגיד ככה שאני לא אניד עפעף אם פתאום יושמדו 50 מיליון מוסלמים.
ואפרופו סקרים, מי לדעתך ניצח שם בבחירות "שלום עכשיו"? ואיך זה שסקרים שכן נעשו מוכיחים שמעל 90 אחוז רוצים לראות בחיסולה של ישראל (בין אם במסע מלחמה, בין אם על ידי "שיבת הפליטים" זה היינו הך).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #19 ב- : מאי 27, 2007, 02:35:00 »
1. כרגע ירית לעצמך ברגל. אני לא מכיר את המוסר היהודי, וכן, מוסר הוא אך ורק המצאה אנושית. אז נכון, המוסר שלי הוא לא המוסר שלך, אבל מצד שני האלוקים שלי הוא לא בהכרח האלוקים שלך. אתה אומר "מוסר הוא מה שאלוקים קובע, לנו בתור בני אדם אין זכות לערער על כך, אין לנו זכות לחשוב אם מה שאנחנו עושים הוא מוסרי, אם לא, מה שכתוב בספר זה מה שנכון ונגזר עלינו לקבל זאת בין אם זה נראה לנו נכון או לא".

במה אתה שונה מהמוסלמים? הם עושים מה שכתוב בספר שלהם, אתה עושה מה שכתוב בספר שלך. הם מאמינים באללה בדיוק כמו שאתה מאמין בה'. למה שאתה מדבר עליו לא קוראים מוסר. קוראים לזה "ציות עיוור".

2. לצעוד 1500 ק"מ? אנחנו בימי הביניים? לאיראן יש יחידות מוטסות שמאומנות לנחות בישראל, ומה לגבי הנשק הגרעיני?

3. "אין דבר כזה "מוסלמי חף מפשע" זה אוקסומרון, זה פאראדוקס שלא משתלב, פשוט צריך להציץ בסורת "החרב" בקוראן, די בזה."

ודאי שיש, מה גורם לך לחשוב שכל מוסלמי מאמין בקוראן? זה כמו להגיד "אין דבר כזה יהודי שלא שומר שבת, זה פרדוקס".

"ואפרופו סקרים, מי לדעתך ניצח שם בבחירות "שלום עכשיו"? ואיך זה שסקרים שכן נעשו מוכיחים שמעל 90 אחוז רוצים לראות בחיסולה של ישראל (בין אם במסע מלחמה, בין אם על ידי "שיבת הפליטים" זה היינו הך)."

דבר ראשון, הנה בבקשה, 90% זה עדיין לא כולם, מסתבר שבכל זאת יש חפים מפשע. חוץ מזה אני אשמח אם תציג לי את הסקרים שאתה מדבר עליהם, תודה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ וגאה בזה.
« להגיב #20 ב- : מאי 27, 2007, 09:34:18 »
1. כרגע ירית לעצמך ברגל. אני לא מכיר את המוסר היהודי, וכן, מוסר הוא אך ורק המצאה אנושית. אז נכון, המוסר שלי הוא לא המוסר שלך, אבל מצד שני האלוקים שלי הוא לא בהכרח האלוקים שלך. אתה אומר "מוסר הוא מה שאלוקים קובע, לנו בתור בני אדם אין זכות לערער על כך, אין לנו זכות לחשוב אם מה שאנחנו עושים הוא מוסרי, אם לא, מה שכתוב בספר זה מה שנכון ונגזר עלינו לקבל זאת בין אם זה נראה לנו נכון או לא".

במה אתה שונה מהמוסלמים? הם עושים מה שכתוב בספר שלהם, אתה עושה מה שכתוב בספר שלך. הם מאמינים באללה בדיוק כמו שאתה מאמין בה'. למה שאתה מדבר עליו לא קוראים מוסר. קוראים לזה "ציות עיוור".

2. לצעוד 1500 ק"מ? אנחנו בימי הביניים? לאיראן יש יחידות מוטסות שמאומנות לנחות בישראל, ומה לגבי הנשק הגרעיני?

3. "אין דבר כזה "מוסלמי חף מפשע" זה אוקסומרון, זה פאראדוקס שלא משתלב, פשוט צריך להציץ בסורת "החרב" בקוראן, די בזה."

ודאי שיש, מה גורם לך לחשוב שכל מוסלמי מאמין בקוראן? זה כמו להגיד "אין דבר כזה יהודי שלא שומר שבת, זה פרדוקס".

"ואפרופו סקרים, מי לדעתך ניצח שם בבחירות "שלום עכשיו"? ואיך זה שסקרים שכן נעשו מוכיחים שמעל 90 אחוז רוצים לראות בחיסולה של ישראל (בין אם במסע מלחמה, בין אם על ידי "שיבת הפליטים" זה היינו הך)."

דבר ראשון, הנה בבקשה, 90% זה עדיין לא כולם, מסתבר שבכל זאת יש חפים מפשע. חוץ מזה אני אשמח אם תציג לי את הסקרים שאתה מדבר עליהם, תודה.

1.) מי שירה לעצמו ברגל הוא אתה, עצם זה שאתה אומר שאתה לא מכיר את המוסר יהודי  וחושב שמוסר הוא המצאה אנושית (גם אושוויץ היא המצאה אנושית),
לפיכך אתה בבחינת "פורש מן הציבור" זאת אומרת שאתה מודה שאתה לא מכיר במוסר זה, ומאמץ את המוסר המערבי הצבוע והמתחסד, אני מתאר לעצמי שבפריז ובבריסל תתקבל בזרועות פתוחות, לא בעם היהודי שהתנ"ך הוא הקושאן שלו גם אם חלקים ממנו אינם מודים בכך, מצטער אבל שלא כמוך (האתאיסט הגמור) ישנו רק אלוקים אחד ויחיד ואין אחר זולתו (י"ג עיקרי היהדות), האלוקים שלך הוא דארווין, וכל הקונספט של ה"אדם במרכז" שלך קרס כמו מגדל קלפים באושוויץ, השואה מוכיחה קבל עם ועולם שכל המוסר האנושי הוא משתנה ובר חלוף ולא עומד במבחן המציאות הראשון הנקרה בדרכו.
אתה שואל במה אני שונה מהמוסלמים? נכון יש הרבה קווי דימיון בינינו (אם היה לך אפילו שמץ של ידע בתאולוגיה והיסטוריה של האיסלם, היית מגלה כי מוחמד בעצמו אימץ כמה וכמה עקרונות מהיהדות, ולכן לא פלא שישנם כמה קווי דימיון בינינו אבל פה גם נגמר הדמיון בינינו, אם אתה רוצה שיעור בתיאלוגיה השוואתית בין האיסלם ליהדות, אני אשמח לתת לך, רק תגיד).
זה מוסר, כמו שאתה מציית לחוקים של בני אדם באופן עיוור להבדיל אלף אלפי הבדלות, עכשיו יש לך בעיה של "ציות עיוור", מה לעשות? כל עם ישראל עמד למרגלות הר סיני לפני 3300 שנה ואמר: "נעשה ונשמע", עם ישראל בחר (מבחירה חופשית, עוד אחד מי"ג עיקרי היהדות) לציית באופן עיוור, לאלוקים שהתגלה באופן הברור ביותר, ליותר מ-3 מיליון בני אדם בו זמנית (איה דת אחרת יכולה הייתה ל"המציא" "סיפור" שכזה?).

2.) כן ל"צעוד" 1500 ק"מ, גם בעידן של צבא ממוכן ומוטס של המאה ה-21, קווי לוגיסטיקה ואספקה של 1500 ק"מ הם לא דבר של מה בכך, אם היה לך מינימום ידע צבאי בעניין לא היית פותח את הפה שלך בכלל, סך כל היחידות המוטסות שלהם שמאומנות לנחות בישראל אינם עולים בגודלם על סדר גודל של חטיבה, מה גם שלאיראן אין את היכולת הלוגיסטית להנחית יותר מאשר סד"כ של שני גדודים על ציודם בעורף ישראל מה גם שאתה מניח שהם לא יושמדו עד אשר ינחתו אצלנו, וכן יש לנו די נשק גרעיני להשמיד את יבשת אירופה מעל 7 פעמים, ישראל אני מזכיר לך, היא המעצמה הגרעינית ה-5 בעולם.

3.) אין שום דבר בר השוואה בין מוסלמי ועקרונות הקוראן ובין יהודי ושבת, שוב פעם תיאולוגיה השוואתית, רק תגיד אם אתה רוצה סדרת שיעורים בעניין.
90% זה אמנם לא כולם אך ישנו דבר כזה שקוראים לו עונש קולקטיבי, מה גם שזה כמו להגיד שלא כל הגרמנים היו נאצים, אז למה סתם הפציצו אותם ללא הבחנה? אתה יורה לעצמך ברגל שוב פעם, מה גם שסקרים אלה מופיעים גם באינטרנט, תעשה אתה חיפוש פשוט בגוגל אם אתה לא מאמין לי, בסוף עוד לא ישארו לך רגליים מרוב יריות שאתה יורה בהן.
כל טוב.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #21 ב- : מאי 27, 2007, 16:00:31 »
1. מוסר הוא עניין סובייקטיבי, אתה מודה בזה בעצמך. יש אנשים ששואבים את המוסר שלהם מהיהדות, יש ששואבים אותו מן האסלאם, ויש השואבים אותו מעקרונות הצמחונות, הפמניזם והפציפיזם. מה שאתה אומר זה "יש כל מיני סוגי מוסר אבל שלי הוא היחידי שצודק", זה הכל. מה אתה מנסה להראות דרך הדוגמא של אושוויץ? שלפעמים אנשים יכולים להתנהג באכזריות? פשעי המלחמה הנוראים ביותר בעולם נעשו בשם אנשים כמוך, בשם הגישה של "המוסר הוא מוחלט, כולם טועים ואני היחידי שצודק, זה כתוב בספר ולכן זו האמת האבסולוטית". בעניין זה, אינך שונה בדבר מארגון "אל קעידה". נכון שבמקרה הספר שלך מורה לך לכבוש ארץ אחת, ושלהם מורה להם לכבוש את כל העולם אבל זהו הבדל קוסמטי בלבד, אם היה כתוב בתנך שעל היהודים לכבוש את כל העולם אז זה מה שהיית עושה. אין שום הבדל. כשאני מראה על דימיון בינך לבין האסלאם אני מתכוון לגישה הזאת, ואני לא מתכוון להכנס לויכוחים תאולוגים.

אמונה היא עניין סובייקטיבי. כך גם המוסר, זו פשוט עובדה מוכחת, לכל אחד יש את המוסר שלו, ההבדל הוא שאתה טוען "נכון שלכל אחד המוסר שלוף, אבל אני היחידי שצודק".

בקשר ל"הפשעים הנוראים בוצעו בשם דתות אחרות, לא בשם היהדות" אקדים תרופה למכה, ואומר שאם נבחן את ההיסטוריה נראה שבדרך כלל, יהודים פשוט לא היו במצב המאפשר להם לנהוג באכזריות כלפי עמים אחרים. אין ספק אבל, שאם יהודים מסויימים היו מקבלים כח לידיים הם היו משתמשים בו לביצוע פשעי מלחמה, אתה מודה בכך בעצמך.

אין דבר כזה "מוסר של בני אדם". החינוך החילוני כולל בתוכו פתיחות לשונה, מה שאתה מסרב לקבל.

למה אני ימני בדעותי? כי אני חושב שהמוסלמים מהווים איום קטסטרופלי על הציוויליזציה המערבית, ואני כואב מאד על כל חייל שנהרג כתוצאה ממדיניות תבוסתנית ישראלית, כי אני חושב שמול איום כזה יש להפעיל כח קטלני. כי אני חושב שהילדים שלנו לא יסלחו לנו אם לא נתעורר ונבין את גודל הסכנה.

לא בגלל שככה כתוב בספר. המשך ההודעה בקרוב.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #22 ב- : מאי 27, 2007, 16:04:32 »
2. עוד לא ענית לי לגבי הצבא המצרי והטכנולוגיה האמריקאית שלו.

3.

"אין שום דבר בר השוואה בין מוסלמי ועקרונות הקוראן ובין יהודי ושבת, שוב פעם תיאולוגיה השוואתית, רק תגיד אם אתה רוצה סדרת שיעורים בעניין."

לא הבנת אותי, ניסיתי להוכיח לך שגם אם הדת של המוסלמים רעה, זה לא אומר שאין ערבי חף מפשע. זה הכל.

"מה גם שזה כמו להגיד שלא כל הגרמנים היו נאצים, אז למה סתם הפציצו אותם ללא הבחנה?"

על מה אתה מדבר? על הפצצצת אזרחים גרמנים או על תקיפת בסיסים ומחנות צבאיים? תיהיה בבקשה יותר ספיציפי.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נץ וגאה בזה.
« להגיב #23 ב- : מאי 27, 2007, 22:27:24 »
"המוסר החילוני יצר את אשוויץ" - המוסר הדתי יצר את האינקוויזיציה, את הפיגוע במגדלי התאומים, והנה מסתבר שתחת הנסיבות המתאימות, הוא היה יכול ליצור רצח של מיליוני אזרחים ערבים.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ וגאה בזה.
« להגיב #24 ב- : מאי 28, 2007, 21:27:47 »
1. מוסר הוא עניין סובייקטיבי, אתה מודה בזה בעצמך. יש אנשים ששואבים את המוסר שלהם מהיהדות, יש ששואבים אותו מן האסלאם, ויש השואבים אותו מעקרונות הצמחונות, הפמניזם והפציפיזם. מה שאתה אומר זה "יש כל מיני סוגי מוסר אבל שלי הוא היחידי שצודק", זה הכל. מה אתה מנסה להראות דרך הדוגמא של אושוויץ? שלפעמים אנשים יכולים להתנהג באכזריות? פשעי המלחמה הנוראים ביותר בעולם נעשו בשם אנשים כמוך, בשם הגישה של "המוסר הוא מוחלט, כולם טועים ואני היחידי שצודק, זה כתוב בספר ולכן זו האמת האבסולוטית". בעניין זה, אינך שונה בדבר מארגון "אל קעידה". נכון שבמקרה הספר שלך מורה לך לכבוש ארץ אחת, ושלהם מורה להם לכבוש את כל העולם אבל זהו הבדל קוסמטי בלבד, אם היה כתוב בתנך שעל היהודים לכבוש את כל העולם אז זה מה שהיית עושה. אין שום הבדל. כשאני מראה על דימיון בינך לבין האסלאם אני מתכוון לגישה הזאת, ואני לא מתכוון להכנס לויכוחים תאולוגים.

אמונה היא עניין סובייקטיבי. כך גם המוסר, זו פשוט עובדה מוכחת, לכל אחד יש את המוסר שלו, ההבדל הוא שאתה טוען "נכון שלכל אחד המוסר שלוף, אבל אני היחידי שצודק".

בקשר ל"הפשעים הנוראים בוצעו בשם דתות אחרות, לא בשם היהדות" אקדים תרופה למכה, ואומר שאם נבחן את ההיסטוריה נראה שבדרך כלל, יהודים פשוט לא היו במצב המאפשר להם לנהוג באכזריות כלפי עמים אחרים. אין ספק אבל, שאם יהודים מסויימים היו מקבלים כח לידיים הם היו משתמשים בו לביצוע פשעי מלחמה, אתה מודה בכך בעצמך.

אין דבר כזה "מוסר של בני אדם". החינוך החילוני כולל בתוכו פתיחות לשונה, מה שאתה מסרב לקבל.

למה אני ימני בדעותי? כי אני חושב שהמוסלמים מהווים איום קטסטרופלי על הציוויליזציה המערבית, ואני כואב מאד על כל חייל שנהרג כתוצאה ממדיניות תבוסתנית ישראלית, כי אני חושב שמול איום כזה יש להפעיל כח קטלני. כי אני חושב שהילדים שלנו לא יסלחו לנו אם לא נתעורר ונבין את גודל הסכנה.

לא בגלל שככה כתוב בספר. המשך ההודעה בקרוב.

2. עוד לא ענית לי לגבי הצבא המצרי והטכנולוגיה האמריקאית שלו.

3.

"אין שום דבר בר השוואה בין מוסלמי ועקרונות הקוראן ובין יהודי ושבת, שוב פעם תיאולוגיה השוואתית, רק תגיד אם אתה רוצה סדרת שיעורים בעניין."

לא הבנת אותי, ניסיתי להוכיח לך שגם אם הדת של המוסלמים רעה, זה לא אומר שאין ערבי חף מפשע. זה הכל.

"מה גם שזה כמו להגיד שלא כל הגרמנים היו נאצים, אז למה סתם הפציצו אותם ללא הבחנה?"

על מה אתה מדבר? על הפצצצת אזרחים גרמנים או על תקיפת בסיסים ומחנות צבאיים? תיהיה בבקשה יותר ספיציפי.

"המוסר החילוני יצר את אשוויץ" - המוסר הדתי יצר את האינקוויזיציה, את הפיגוע במגדלי התאומים, והנה מסתבר שתחת הנסיבות המתאימות, הוא היה יכול ליצור רצח של מיליוני אזרחים ערבים.
1.) נכון, צודק, אתה מודה שהמוסר שלך איננו שאוב מהיהדות, זאת אומרת שאתה מודה שהיהדות איננה אומרת לך דבר,  לפיכך יש לשאול, בשם איזה "מוסר" בדיוק אתה חי פה בחבל ארץ שאינו שלך? מה לעשות, שלא כמו הגישה הפוסטמודרניסטית שלך הגורסת שאין אמת מוחלטת ואין מישהו שיכול לטעון בעלות על ה"אמת" שלדידך היא רלטיביסטית נטו, אני אינני מאמץ את המשכה הישיר של מכבסת המילים הסובייטית (עיין ערך "פראוודה"=האמת, למרות שכל כולה תעמולה שקרית)כמוך ולפיכך אני כחלק מהעם היהודי שעמד ושמע את דברי האלוקים למרגלות הר סיני (3 מיליונים שהעבירו את את המעמד המדהים מאב לבנו עד ימינו אנו ולא שינו מילה מעצם המעמד שנכתב במילות לא אנושיות) ולכן אני אכן יכול לומר בבטחון גמור שאמת נמצאת אצלי ובאופן אבסולוטי (כל זה הכוונה לגבי תורה שבכתב ולא בהבדלים הקטנים שבין הזרמים ביהדות האורתודכסית היום, שם אינני יכול לטעון במאת האחוזים שהאמת המוחלטת נמצאת אצלי), אגב, אתה אינך מנסה אפילו להתמודד עם הטיעון הזה, תיאולוגית.
לכבוש ארץ אחת ויחידה מול שיעבוד כל העולם זה הבדל קוסמטי???  מה הסנפת הבוקר?
ושוב אתה סתם אומר "אם הספר שלי היה מורה", א.) הוא גם הספר שלך, ב.) הוא לא מורה, אז למה אתה דן בשאלות שאינן נוגעות למציאות הכתובה.
אתה סתם מעלה שאלות שאינן ממין העניין, אין ליהדות יומרות כלל עולמיות כמו האיסלם, ולכן זה גם אחת ההבדלים המרכזיים ביניהן וכן ההגדה של כופר, היהדות אומרת שכופר זה רק בתוך העם היהודי, אצל האיסלם זה כל מי שאיננו איסלמי, לפיכך זה מהות וחלק עיקרי מאוד בהבנת ההבדלים התאולוגיים בין השניים וממש לא קוסמטיקה, סמנטיקה ושאר בבל"תים כפי שאתה ברוב עיוורונך המערבי, חושב.
אתה מתעלם מימי התנ"ך לגבי "פשעי מלחמה" מה גם שההגדרה שלי ל"פשעי מלחמה" ותוקפם שונה מאוד משלך ושוב אתה יוצא מנקודת הנחה שגויה שההגדרות לפשעי מלחמה הם אחידות, אזי שוב ידידי צר לי לאכזב אותך, אני לא רואה בדבריי פשעי מלחמה, ולדידי אין דבר כזה פשעי מלחמה, יש אך ורק חטאי מלחמה שהם הדברים האסורים במלחמות על פי הנאמר בתורה! ובה בלבד ולא בשום הסכם ז'נבה אווילי כזה או אחר.
פתיחות לשונה איננה חייבת לטמון בחובו את קבלת המוסר שלו, כלל ועיקר, מדובר כאן בשני דברים שונים.
כשהספר הנ"ל גם מתאר אחד לאחד מה יקרה פה בימינו בדברים שנכתבו לפני למעלה מ-3000, כנראה שגם את המתכון שלו לטיפול בבעיה (ולא רק בזיהויה) יש לאמץ.

2.) להלן דעתי על הצבא המצרי, נכון, מכל מדינות האיזור הוא זה היוצר את הבעיה הגדולה ביותר קונבנציונלית כלפינו, אבל אתה שוכח שלמצרים יש נקודת תורפה אדירה והיא ריכוז למעלה מ-90% מהאוכלוסיה, התעשייה והמסחר ברצועה צרה וארוכה לאורך הנילוס, אין צורך ביותר מכמה התקפות מרוכזות על כמה איזורים מוגדרים ומצרים קורסת, עיין ערך הריכוז התעשייתי של איזור חילוואן, וסכר אסוואן לדוגמא, אין כל צורך אפילו בנשק בלתי קובנציונלי, מה גם שניתן להזרים גם כל מיני דברים נחמדים בהתאם לזרם הנילוס מדרום לצפון, ואזי אתה פשוט יכול לשתק את מצרים לפני שהם מספיקים לומר "ג'ק רובינסון",  מה גם שהשאיפה שלי היא לפני התקפה על מצרים, יש לבצע ריוויזיה רחבת היקף בקווי ייצור הנשק שלנו כולל ייצור פלטורמות נשק כך שנגיע לידי עצמאות מוחלטת ללא הסתמכות על רכבות אוויריות, מה גם שנק מונחה לווין שלנו יהיה לנו לעזר מול הבעיה המצרית בנושא, וכן מצרים לאחר פגיעה משמעותית בצבא שלהם יצטרכו את האמריקאים למילוי מלאים, והאמריקאים עם הבעיה האיסלמית הכלל עולמית (גם שלהם), לא יזדרזו לתת להם מלאי זה, רוסיה הסובייטית כבר מזמן לא מהווה פונקציה בשכונה, כך שמצרים תבין מהר מאוד איה היא ניצבת מולנו.

3.) בהצצה חטופה בקוראן מול התנ"ך אני מקבל את מלוא התמונה בהבדלים בין יהדות ואיסלם ולכן בגלל הבסיס האיסלמי כל אחד ממאמיניו הוא בן מוות למרות שהוא מציג עצמו כ"חף מפשע" שכן זהו בבחינת: " הבא להורגך השכם להורגו" במובן הכי בסיסי של המושג.
ולגבי הגרמנים, מובן שתהכוונתי להפצצות על ה"אוכלוסיה האזרחית" דרזדן, המבורג, אאכן, חבל הרוהר, ברלין וקיל, הם אכן דוגמאות לכך.

ולגבי המוסר הדתי, כאן שוב אני מבצע חלוקה בין היהדות לשאר "דתות" מה גם שלמרות שהיו המון מעשי טבח, עינויים, פיגועים ושאר מרעין בישין, למרות הכל ההיסטוריה מלמדת אותנו שדווקא האידאולוגיות החילוניות כגון: קומוניזם, מרכסיזם, לניניזם, סטאליניזם, מאואיזם, פשיזם ונאציזם: בשמם הרגו, טבחו, עינו וביצעו פיגועים בהיקף פי כמה וכמה בטווח זמן של פחות ממאה שנה לעומת 3000 שנות מלחמה בשם הדת.
לפיכך אני רואה שבמבחן התוצאה, החילוניות, אחרי כל המילים הגדולות על מוסר, זה צביעות ובולשיט אחד גדול שאין מאחוריו כלום, הבל גמור.
כך שאתם אחראים על יותר שפך דם וזוועות מאיתנו בטווח זמן כה קצר, אז מי אתה שבכלל תמתח ביקורת? בבחינת: "קשוט עצמך ואחר כך קשוט אחרים".

« עריכה אחרונה: מאי 28, 2007, 21:30:46 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל