כתב נושא: כבוד תלמידי חכמים  (נקרא 7044 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
כבוד תלמידי חכמים
« ב- : דצמבר 10, 2006, 11:12:46 »
אומרים רבתינו: "הווי מתחמם כנגד אורן של חכמים והווי זהיר בגחלתן שלא תכווה, שנשיכתן נשיכת שועל ועקיצתן עקיצת עקרב ולחישתן לחישת שרף וכל דבריהם כגחלי אש'' (אבות, ב', י').
ועוד אומרים רבותינו: כל השומע ביזיון תלמיד חכם ואנו מוחה, נתפס בעוון!!!
הרב כהנא הי"ד בהופעה אצל לארי קינג (משנת 1985) אמר דברים מפורשים: "כל מי שמדבר נגד תלמיד חכם נקרא אתאיסט, כופר רשע".
הרב מאיר כהנא הי"ד כותב בסיפרו "כהן ונביא" כרך ב': "הקשב והבט בזהירות מרובה על אותו אדם שהוא טוען אוהב יהודים , אם הוא מדבר בשם "היהדות" בשעה שהוא אדם שמעולם לא למד, ומשתמש במעט שלמד כדי לתקוף בו תלימדי חכמים (וזה לא משנה איזה ת"ח)- הוא אינו בשבילך". הכוונה הוא אינו שווה שתתחבר אליו, ובטח שלא תשים אותו עליך למנהיג!!!!
וחוץ מזה שגלוי וידוע לכל שהרב כהנא היה מתייעץ עם גדולי תורה בהלכה, גם עם אותם רבנים לא היו בדיוק בזרם שלו. לדוגמא עיין בספר "אגרות משה" של הרב משה פיינשטיין (מגדולי הזרם הליטאי בארה"ב), בחלק אורח חיים ד', לו' ששם הוא דן בשאלה ששאל אותו הרב מאיר כהנא הי"ד בקשר למנהג שרווח בקהילתו של הרב כהנא, האם כדי להמשיך במנהג או לבטל אותו.
וכי הרב כהנא לא יכל היה לפסוק לבד אם אותו מנהג או טוב או רע- אלא יש לנו גדולי תורה ואיתם מתייעצים בהלכה, וכן נהג הרב כהנא בעצמו וכך עלינו לנהוג.
עכשיו יש כאלה שמרהיבים עוז בחוצפה ויד רמה מעזים בכלל לפתוח פיהם נגד אחד מגדולי ישראל בדור האחרון הגר"ע יוסף שליט"א שהוא עצמו איש רב פעלים ותלמיד חכם עצום אשר חיבר למעלה מ-40 ספרים, והתיר אלפי עגונות בחיוו, הקים עולה של תורה בארץ ובעולם, ועזר לעם ישראל בשעות קשות- כגון שהוא לבד בעצמו התיר את כל העגונות של מלחמת יוה"כ. רק הצצה קטנה לתוך ספרי ההלכה שלו מראה שרבנים וראשי קהילות מכל רחבי העולם פונים אליו כי הוא הכתובת לתשובה תורנית ברורה!!!
עכשיו יש כאלה עיוורים פה שמוציאים דיבה בכמויות, וטוענים שהוא פעל נגד הרב כהנא, ובכן ח'ברה אני לא יודע מאיפה אתם מקריצים שהוא פעל נגד הרב כהנא, אבל אם אתם במקום לבלבל את השכל בדברים שאינכם מבינים בהם כלום, ובמקום להוציא דיבה על גדולי ישראל (ה' ירחם), תקראו את הספר של הרב כהנא שהוא חיבר בעצמו בשם "משאל עם או מהפכה" , ששם הרב כהנא מסביר בדיוק מי הם הגורמים שפעלו נגדו ונגד תנועתו כ"ך, והוא לא מזכיר שם בכהוא זה את הרב עובדיה!
וגם כשהוא חולק על הגר"ע יוסף שליט"א בנושא "שטחים תמורת שלום" כפי שהוא מביא בסיפרו "על האמונה ועל הגאולה" ששם הרב כהנא פורש את כל שיטתו בנושא "שטחים תמורת שלום" הוא חולק בכבוד עם נימוקים הילכתיים, ואפילו לא פעם אחת הוא מזכיר את שמו של הרב עובדיה שליט"א.

עז77

• אורח
בעניין: כבוד תלמידי חכמים
« להגיב #1 ב- : דצמבר 10, 2006, 11:37:56 »
אתה לא יכול להתעלם ממה שעושה הרב עובדיה יוסף,
המפלגה שלו היא מפלגה של תאבי בצע שמכרו את המדינה שלנו בבצע כסף,
רק הוא מחליט על צעדיה של המפלגה - וזה היה שר שלו מש"ס שאסר על חיים מלעלות ארצה,
וזה המפלגה שלו ש"ס - שישבה עם מפלגת העבודה (בעיניים) וכל שאר המיץ של הזבל.

הרב שלך עובדיה אולי גדול בתורה אבל קטן במוסר.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : דצמבר 10, 2006, 12:03:50 »
אני רואה שאתם לא למדים מוסר- לא "רואים ממטר"- לא את דברי הרב כהנא הי"ד, ולא את דברי רבותינו בתלמוד, ולא את מרן מאור ישראל הגר"ע יוסף.
אני אצטט שוב את דברי הרב כהנא: "הקשב והבט בזהירות מרובה על אותו אדם שהוא טוען אוהב יהודים , אם הוא מדבר בשם "היהדות" בשעה שהוא אדם שמעולם לא למד, ומשתמש במעט שלמד כדי לתקוף בו תלימדי חכמים (וזה לא משנה איזה ת"ח)- הוא אינו בשבילך". הכוונה הוא אינו שווה שתתחבר אליו, ובטח שלא תשים אותו עליך למנהיג!!!!

אני מוחה בכל תוקף על כל מילה שאתם מעזים להוציא על גדול בישראל ואתם תשלמו על זה אין ספק- והוא רחום יכפר עוון!

עז77

• אורח
« להגיב #3 ב- : דצמבר 10, 2006, 13:40:46 »
אני רואה שאתם לא למדים מוסר- לא "רואים ממטר"- לא את דברי הרב כהנא הי"ד, ולא את דברי רבותינו בתלמוד, ולא את מרן מאור ישראל הגר"ע יוסף.
אני אצטט שוב את דברי הרב כהנא: "הקשב והבט בזהירות מרובה על אותו אדם שהוא טוען אוהב יהודים , אם הוא מדבר בשם "היהדות" בשעה שהוא אדם שמעולם לא למד, ומשתמש במעט שלמד כדי לתקוף בו תלימדי חכמים (וזה לא משנה איזה ת"ח)- הוא אינו בשבילך". הכוונה הוא אינו שווה שתתחבר אליו, ובטח שלא תשים אותו עליך למנהיג!!!!

אני מוחה בכל תוקף על כל מילה שאתם מעזים להוציא על גדול בישראל ואתם תשלמו על זה אין ספק- והוא רחום יכפר עוון!

ערן, אנחנו וזה כולל אותך, כבר שילמנו על זה
תראה איפה המדינה שלנו היום בגלל ש"ס...

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : דצמבר 10, 2006, 13:50:35 »
אשריך שאתה משתמש "במעט ידע" שלך בשביל לתקוף ת"ח בדיוק עליך דיבר הרב כהנא הי"ד כשאמר:, אם הוא מדבר בשם "היהדות" בשעה שהוא אדם שמעולם לא למד, ומשתמש במעט שלמד כדי לתקוף בו תלמדי חכמים (וזה לא משנה איזה ת"ח)- הוא אינו בשבילך". הכוונה הוא אינו שווה שתתחבר אליו".

עז77

• אורח
« להגיב #5 ב- : דצמבר 10, 2006, 14:11:25 »
אשריך שאתה משתמש "במעט ידע" שלך בשביל לתקוף ת"ח בדיוק עליך דיבר הרב כהנא הי"ד כשאמר:, אם הוא מדבר בשם "היהדות" בשעה שהוא אדם שמעולם לא למד, ומשתמש במעט שלמד כדי לתקוף בו תלמדי חכמים (וזה לא משנה איזה ת"ח)- הוא אינו בשבילך". הכוונה הוא אינו שווה שתתחבר אליו".

הרב מאיר כהנא הי"ד, ייתכן והיה מנומס יותר ממני ואדיב יותר כלפי הרב עובדיה כסף,
אבל זה היה הרבה לפני אוסלו והרבה לפני בגידות רבות שהמפלגה של אותו עובדיה יוסף עשתה בעם ישראל ובארץ ישראל.
לו היה הרב איתנו כיום, אין לי ספק שהיה משתלח בחומרה רבה נגד מפלגת ש"ס על כל עוונותיה נגד ארץ ישראל ועם ישראל בעבור בצע כסף.

העובדה שהידע שלי בדת אינו ברמה של הרב עובדיה יוסף או אולי אפילו ברמה שלך לצורך העניין,
לא משנה את המציאות, והמציאות היא שמפלגת ש"ס היא מפלגת לולבים שמתכופפת לאיפה שמצלצלים השלמונים,
אין לזה שום קשר לידע בתורה או לחוכמת רבנים - יש פה עניין של רב שחילל את המצוות הבסיסיות ביותר של התורה,
שאפילו בור כמוני יודע אותם - ותמך ברשעים ותמך במסירת ארץ ישראל, אין מנוס מעובדות אלו ערן.

אני לא יודע איך הרב הגדול שלך ישן בלילה, עם כל העוונות האלו,
ואני לא יודע למה אתה נזעק לנוכח האמת במקום להשלים איתה.
איני תלמיד חכם ואיני בקיא בתורה - אך עיניים לי ואראה, ואזניים לי ואשמע...
« עריכה אחרונה: דצמבר 10, 2006, 14:15:01 על ידי עז77 »

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : דצמבר 10, 2006, 14:34:52 »
עז77 כתב: "לו היה הרב איתנו כיום, אין לי ספק שהיה משתלח בחומרה רבה נגד מפלגת ש"ס על כל עוונותיה נגד ארץ ישראל ועם ישראל בעבור בצע כסף". עכ"ל.

ה' ירחם לא מספיק שאתה מבזה את קדוש ישראל הרב עובדיה שליט"א עוד אתה רוצה לגרור למאבק שלך את הרב כהנא הי"ד, ה' ירחם!
אוי אוי כמה הרב כהנא היה בוכה על עיוות וסילוף של דברי תורתו, ושעוד מנסים לייחס דברים בשמו, והוא רחום יכפר עוון.
כמו שכתבתי לעיל הרב כהנא הי"ד ידע את פסיקתו של הרב עובדיה יוסף שליט"א "שטחים תמורת שלום" הרבה הרבה לפני אוסלו, הפסיקה המפורסמת הזה של הרב עובדיה מיוחסת לו כבר לשנת 1973.
וכמו שכתבתי הרב כהנא מתמודד עם  הגר"ע יוסף שליט"א בנושא "שטחים תמורת שלום" כפי שהוא מביא בסיפרו "על האמונה ועל הגאולה" ששם הרב כהנא פורש את כל שיטתו בנושא "שטחים תמורת שלום" והוא חולק בכבוד עם נימוקים הילכתיים, ואפילו לא פעם אחת הוא מזכיר את שמו של הרב עובדיה שליט"א.

אתה תפסיק לייחס טענות לרב כהנא שכל חיוו ניסה לברוח מהם, והרבה מכתביו מיוחסים לשמירה על כבוד ת"ח!

והוא רחום יכפר עוון..........

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : דצמבר 10, 2006, 15:04:54 »
ועוד דבר מחלוקתם של הרב עובדיה והרב כהנא נסובה סביב נושאים הלכתיים מובקהים- ומאיפה שמענו  שגדולי ישראל חס ושלום יבזו איזשהו תלמיד חכם בגלל שהוא חולק עליו בהלכה ?!?  הלא דבר כזה לא יעלה על הדעת, כל מחלוקת היא לשם שמים, ומחלוקת שהיא לשם שמים סופה להיתקיים- ומי הוא זה ואיזה הוא שיבוא לבזות חס וחלילה וחס שלום תלמידי חכמים החולקים ומתנצחים בהלכה.
על כן ישמע חכם ויוסף לקח- לא להכניס את הראש בין מחלוקתם של ענקי עולם ובטח שלא לבזות אחד מהם חס ושלום.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #8 ב- : דצמבר 18, 2006, 22:55:06 »
ועוד דבר מחלוקתם של הרב עובדיה והרב כהנא נסובה סביב נושאים הלכתיים מובקהים- ומאיפה שמענו  שגדולי ישראל חס ושלום יבזו איזשהו תלמיד חכם בגלל שהוא חולק עליו בהלכה ?!?  הלא דבר כזה לא יעלה על הדעת, כל מחלוקת היא לשם שמים, ומחלוקת שהיא לשם שמים סופה להיתקיים- ומי הוא זה ואיזה הוא שיבוא לבזות חס וחלילה וחס שלום תלמידי חכמים החולקים ומתנצחים בהלכה.
על כן ישמע חכם ויוסף לקח- לא להכניס את הראש בין מחלוקתם של ענקי עולם ובטח שלא לבזות אחד מהם חס ושלום.

מה שמפריע לי ולעז זה לא המחלוקת בין הרב כהנא הי"ד לבין הרב עובדיה כסף שליט"א בנושאים הלכתיים, אלא בנושאי מוסר, וחוסר אמונה שגובל בחילול השם.  כבר היו דברים מעולם, היו בעבר מנהיגים רוחניים כמו הרב כהנא ומנהיגים רוחניים כגון הרב עובדיה כסף, וחז"ל שפטו באחרונים בחומרה.  ראה את המשפט של ינאי המלך, וה"גדולים" של הסנהדרין שכבשו פניהם בקרקע, ועל כך גער בהם שמעון בן-שטח, "בעלי מחשבות אתם?!  יבוא בעל המחשבות ויפרע מכם!"  ואגב, הנסיון האומלל הזה להתחנף לרשע מרושע כפוי הטובה הזה ימח שמו לא מנע ממנו להרוג הרבה תלמידי חכמים.  אל תנסה לגרום פה לאנשים להרגיש אשמים שאנחנו מחמירים באופן שבו אנו שופטים גדולים בתורה.  גדול בתורה הוא גם בן אנוש, וגם עושה טעויות.  גם אברהם אבינו ומשה רבינו לא נולדו מושלמים, ועשו את הטעויות שלהם.  אנחנו לא חרדים---אנו לא סוגדים לאלילים בשר ודם, בין אם שם משפחתם "יוסף" ובין אם שם משפחתם "כהנא".

גדולה בתורה אינה מתורגמת תמיד לגדולה באמונה, והתדמית של ש"ס משקפת את ההנהגה שלהם.  אגב, אני מקווה שהקשבת לדבריו של נועם פדרמן השבוע, על חנוכה וספר המכבים---אלו ממש דברי אלקים חיים.  ולמרות שלנועם אין תואר רב, דבריו ערבים לאזני הרבה יותר מכל החרטא שכתב הרב עובדיה כסף שליט"א בכל ימיו, על איך שאסור לחטט באף בשבת...   :-\  (ובבקשה, אל תגיד שאילו הרב כהנא הי"ד היה שומע אותי הוא היה גוער בי---אני כבר יודע את זה.)
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : דצמבר 19, 2006, 00:40:11 »
דבר ראשון אני מוחה בך בכל תוקף על כל נידנוד של ביזיון ת"ח שנשתע מדבריך, כיוון שכל מי ששומע ואינו מוחה - נתפס בעוון!!
1. בקשר לטענה האווילית שלך שהרב עובדיה יוסף אסר לחטט באף בשבת - עיין בסיפרו הקדוש של הגר"ע יוסף שליט"א "יביא אומר"  חלק ה' אורח חיים סימן ל' אות ז' ששם הוא כותב במפורש שמותר "לחטט באף" בשבת - כלשונך. לפני שאתה מוציא דברים מהפה לפחות תאמת אותם!!!!
2.עיין בספר צופה ומנהיג עמ' 287 ששם הרב כהנא הי"ד, שם יש נאום של הרב כהנא משנת 1989 כ-5 שנים לאחר שש"ס הוקמה, וכ-16 שנים לאחר פסיקתו של הרב עובדיה בנושא "שטחים תמורת שלום", בנאום הזה הוא מזכיר את הרב עובדיה בשמו המלא (הרב עובדיה יוסף) כיאה לגדול בדורינו, ולא חס וחלילה חס ושלום "כסף". אם מישהו מעוניין לדעת למה הוא דיבר עליו, הרב כהנא אמר שהרבנות צריכה להיות מעל המדינה, ושמנהיגי הרבנות כמו הרב עובדיה (שהיה הרב הראשי במשך רוב שנות פעילות כך)  צריכים להיות צריכים להיות מעל למדינה ולא כפופים לה!!!!!
באהבת ישראל - ערן!!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #10 ב- : דצמבר 19, 2006, 19:38:28 »
דבר ראשון אני מוחה בך בכל תוקף על כל נידנוד של ביזיון ת"ח שנשתע מדבריך, כיוון שכל מי ששומע ואינו מוחה - נתפס בעוון!!
1. בקשר לטענה האווילית שלך שהרב עובדיה יוסף אסר לחטט באף בשבת - עיין בסיפרו הקדוש של הגר"ע יוסף שליט"א "יביא אומר"  חלק ה' אורח חיים סימן ל' אות ז' ששם הוא כותב במפורש שמותר "לחטט באף" בשבת - כלשונך. לפני שאתה מוציא דברים מהפה לפחות תאמת אותם!!!!
2.עיין בספר צופה ומנהיג עמ' 287 ששם הרב כהנא הי"ד, שם יש נאום של הרב כהנא משנת 1989 כ-5 שנים לאחר שש"ס הוקמה, וכ-16 שנים לאחר פסיקתו של הרב עובדיה בנושא "שטחים תמורת שלום", בנאום הזה הוא מזכיר את הרב עובדיה בשמו המלא (הרב עובדיה יוסף) כיאה לגדול בדורינו, ולא חס וחלילה חס ושלום "כסף". אם מישהו מעוניין לדעת למה הוא דיבר עליו, הרב כהנא אמר שהרבנות צריכה להיות מעל המדינה, ושמנהיגי הרבנות כמו הרב עובדיה (שהיה הרב הראשי במשך רוב שנות פעילות כך)  צריכים להיות צריכים להיות מעל למדינה ולא כפופים לה!!!!!
באהבת ישראל - ערן!!

אני מצדיע לך, על שאתה מוחה כשיש למחות.  באמת, בלי שום ציניות או אירוניה.  יש לנו כאן מחלוקת, ואני מקווה שהיא לשם שמיים.

אני מסכים אתך לחלוטין שהרבנים צריכים להיות מעל המדינה ולא כפופים לה.  ואולי, אם כך היה, הרב עובדיה יוסף שליט"א באמת לא היה מפחד מהשלכות כלשהן והיה הולך בדרך התורה בלי לשחק משחקים עם השלטון, בלי לדאוג לתקציבים, וכו'.  אבל לא כך המצב, ודוקא בגלל זה, כשיש את הקשיים הקיימים, האתגרים, יש לו ולש"ס הזדמנות להתעלות על עצמם, לקדש שם שמיים, והם לא עושים את זה.  ואגב, יש להם הרבה יותר אפשרויות ומימון מאשר שהיה לרב כהנא הי"ד, והוא בכל זאת לא הקריב שום עקרונות, והתנהג ביושר ובטהרה.

התורה של הרב עובדיה יוסף היא תורה פסיבית.  הוא לא מיישם את הידע הגדול שלו, לעומת הרב כהנא הי"ד.  אילו היהדות האמונית היתה מגיעה לשלטון במדינת ישראל (במהרה בימינו אמן כן יהי רצון!), לדעתי הרב עובדיה יוסף היה צריך להיות כפוף לרב כהנא, ולא להיפך.

דרך אגב, הרב כהנא, נפש טהורה, כמובן שהילל תלמידי חכמים בנאומיו ובספריו וריסן התבטאויות של אנשים כמוני שגבלו בביזוי תלמידי חכמים.  אבל בשיעוריו שהעביר בישיבת הרעיון היהודי, ובפורומים אחרים, המסר שלו לתלמידיו היה שונה.  ככלות הכל, יש סיבה לכך שהכהניסטים מתייחסים אל החרדים, חסידים וש"סניקים כמו שהם מתייחסים---לכל היותר בכבוד מאולץ, ואך ורק בגלל שהם מחויבים לכך על-פי ההלכה.  הציטוט שהבאת בפנינו אינו מוכיח שהרב כהנא נתן לגיטימציה לגישה הכללית של הרב עובדיה יוסף ולש"ס, אלא מראה לנו שבמקומות מסוימים בין הרב כהנא לבין הרב עובדיה יוסף היתה הסכמה.
« עריכה אחרונה: דצמבר 23, 2006, 22:39:47 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : דצמבר 23, 2006, 22:51:40 »
באהבת ישראל - ערן!!

ערן, חשבתי על העניין, ואני מכה על חטא---אתה צודק.  אם חיים רוצה להמשיך לקרוא לרב עובדיה יוסף שליט"א "עובדיה כסף"---זו זכותו.  אבל אני אישית חוזר בי מכל הפעמים בהן עשיתי שימוש בביטוי זה.  כמובן שיש שיקול דעת בהחלטותיו של הרב עובדיה יוסף, עניינים מציאותיים של "אם אין קמח אין תורה", וכו'.  וכמובן, שבתור כהניסט אני לא מסכים עם זה.  אבל לדעתי זה לא מצדיק לבזות את שמו.  חבל שהוא לא אידאליסט ואמוני כמו שהרב כהנא הי"ד היה, וחבל שהוא מוכן להקריב עקרונות ולשחק משחקים עם ממשלה שהוא יודע שהיא מנוגדת להלכה.  גם בזמן בית שני היו בתי מדרשות ולימוד תורה, ובכל זאת לא עמדו לנו לזכות כנגד הבבלים.  מסקנה---זה אפשרי שיחולל שם שמיים למרות לימוד תורה.  הרב כהנא הוא היחיד (עד כמה שאני יודע) ששם על כך את הדגש.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #12 ב- : דצמבר 24, 2006, 04:41:14 »
אשריך - כל המכבד תלמידי חכמים, זוכה שיהיו לו בנים תלמידי חכמים !!