כתב נושא: כמה שאלות  (נקרא 11148 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק מתנחל_גאה

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
כמה שאלות
« ב- : נובמבר 12, 2014, 13:03:03 »
אהלן, יש לי כמה שאלות כי בזמן האחרון כבר לא התעסקתי בפוליטיקה ואני כבר קצת מבולבל.

1. אני מסכים שאין דבר כזה עם פלסטיני, אבל הערבים חושבים שהם עם. הערבים אוהבים את הארץ הזאת ומרגישים קשר אליה. איך אפשר כבר לשכנע אותם שהם טועים? לכאורה זה כבר לא יעבוד. אי אפשר להגיד לעם שלם של מיליוני איש שהם לא עם, הם יצחקו עלייך.

2. דמיינו רגע מצב אוטופי-דמיוני, שבו הערבים יגיעו למסקנה שצריך לעשות שלום עם ישראל. הם באמת ובתמים יהיו מוכנים להפסיק להילחם, אם ניתן להם מדינה על בסיס גבולות 67. האם גם אז אנחנו צריכים להתנגד לכך? כי אם אנחנו מתנגדים, אז אנחנו לכאורה "מקדשים אדמה לפני חיים אדם", כי אם אנחנו מסרבים אז המלחמה תימשך. כביכול הארץ יותר חשובה לנו מהשלום, או מהחיים. ונכון שיש להם כבר 21 מדינות, אבל הם מרגישים קשר לארץ הזאת ואי אפשר לבטל להם את האהבה הזאת.

3. לגבי הטרנספר - כרגע מי שמדבר על זה בפוליטיקה זה משה פייגלין. אם הוא יהיה ראש ממשלה, מה אם יהיו יהודים בישראל שגם ידרשו פיצוי כספי תמורת הגירה לחו"ל?

4. עוד שאלה לגבי הטרנספר - מה אם אף אחד מהערבים לא ייקח את הכסף, וכולם יישארו כאן?

5. לגבי הרוב הערבי - הרב כהנא תמיד הזהיר שהערבים יום אחד יהיו רוב. אבל היום הם בסך הכל 20%. כל המחקרים והתחזיות של הדמוגרפים תמיד התבדו... היום היהודים בישראל יולדים יותר ילדים בממוצע מערבים, ובנוסף צפויים להגיע לישראל כ-700,000 יהודים בעשור הקרוב בגלל האנטישמיות שחוגגת עכשיו בראש חוצות בצרפת, קנדה, בריטניה ובלגיה. אז לכאורה, הרב כהנא זצ"ל טעה בעניין הזה.

6. דמיינו רגע מצב אוטופי-דמיוני שבו הערבים מוכנים לוותר על מדינה פלסטינית, ושכל הארץ מהירדן לים תהיה בשליטה יהודית. ערביי יו"ש ועזה אפילו יסכימו להיות "רק" תושבי קבע, ולא אזרחים. בהנחה שהרוב היהודי יישאר לנצח כנאמר בסעיף 5, האם נסכים לקבל מצב כזה שבו הערבים ימשיכו לגור כאן, והם מתחייבים להפסיק את האלימות וההסתה, והם מעוניינים להשתלב בישראליות ובמדינה היהודית?

7. מה עם "ערבים טובים" כמו מוחמד זועבי, הבן דוד של חנין זועבי? ויש עוד ערבים מוסלמים כאלה, שהם ציוניים ואין להם בעיה לגור במדינת ישראל. לכאורה זה מוכיח שהרב כהנא טעה, וכן יכול להיות דו קיום איתם.

אשמח לתשובות מפורטות. עד לפני כמה ימים הייתי אידיאולוג גדול ולא היו לי שאלות כאלה, אבל בזמן האחרון אני כבר מבולבל מאד מרוב הייאוש מהמצב במדינה, ומשטיפת המוח של התקשורת, האקדמיה ושות'. אני כבר לא יודע אם הימין צודק. תודה רבה!
« עריכה אחרונה: נובמבר 12, 2014, 13:16:08 על ידי מתנחל_גאה »

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
בעניין: כמה שאלות
« להגיב #1 ב- : נובמבר 12, 2014, 17:23:07 »
ראשית כל ברוך הבא לפורום שלנו  :old_afro:

1. אני מסכים שאין דבר כזה עם פלסטיני, אבל הערבים חושבים שהם עם. הערבים אוהבים את הארץ הזאת ומרגישים קשר אליה. איך אפשר כבר לשכנע אותם שהם טועים? לכאורה זה כבר לא יעבוד. אי אפשר להגיד לעם שלם של מיליוני איש שהם לא עם, הם יצחקו עלייך.
קודם כל הערבים הם באמת עם. הם העם הערבי.
הם קבוצה אתנית מוגדרת והם בעצמם אומרים זאת - "אנחנו ערבים".

אנחנו לא טוענים שהם לא עם, אלא טוענים שהם לא "פלסטינים", והם בעצמם יודעים זאת ואמרו זאת פעם אחר פעם בעבר.

אי אפשר להיות "פלשתיני" וערבי בו זמנית. מדובר ב-2 קבוצות אתניות שונות לחלוטין, וכפי שציינתי - הערבים בעצמם יודעים זאת אבל משתמשים בבורות האיומה של חלק גדול מהיהודים כדי לטעון טענות מגוחכות שהם צאצאי פלשתים וכנענים.

2. דמיינו רגע מצב אוטופי-דמיוני, שבו הערבים יגיעו למסקנה שצריך לעשות שלום עם ישראל. הם באמת ובתמים יהיו מוכנים להפסיק להילחם, אם ניתן להם מדינה על בסיס גבולות 67. האם גם אז אנחנו צריכים להתנגד לכך? כי אם אנחנו מתנגדים, אז אנחנו לכאורה "מקדשים אדמה לפני חיים אדם", כי אם אנחנו מסרבים אז המלחמה תימשך. כביכול הארץ יותר חשובה לנו מהשלום, או מהחיים. ונכון שיש להם כבר 21 מדינות, אבל הם מרגישים קשר לארץ הזאת ואי אפשר לבטל להם את האהבה הזאת.
דמיין לרגע מצב אוטופי-דמיוני שבו אתה יושב בביתך ולפתע פולשים אליך זוג פולשים וטוענים שביתך הוא בעצם שלהם, אבל הם מוכנים "להתפשר" אילו רק תיתן להם את חדרי השינה ותשאיר לעצמך את הסלון והמטבח.

לכאורה אתה אמור להסכים מיד כי מדובר כאן ב"שלום", אך האם היית מסכים אם אתה יודע שלאותם פולשים יש בעצם טירות ענק באותו הרחוב בו אתה גר?

3. לגבי הטרנספר - כרגע מי שמדבר על זה בפוליטיקה זה משה פייגלין. אם הוא יהיה ראש ממשלה, מה אם יהיו יהודים בישראל שגם ידרשו פיצוי כספי תמורת הגירה לחו"ל?

4. עוד שאלה לגבי הטרנספר - מה אם אף אחד מהערבים לא ייקח את הכסף, וכולם יישארו כאן?
פייגלין לא מדבר על "טרנספר" (שהוא גירוש בכוח) אלא על מתן פיצויים למי שירצה לעזוב את הארץ ולהגר למקום אחר.
החוק עליו מדבר פייגלין לא יחול על יהודים אלא רק על ערבים.
יהודי שירצה להגר מישראל מוזמן לעשות זאת אבל על חשבונו בלבד.

ולגבי השאלה השנייה - רוב הסקרים שהערבים בעצמם ערכו מוכיחים שהערבים משתוקקים לעזוב. הם מחפשים את החיים הטובים והם כבר עוזבים ללא תמריצים.

רק בשנים האחרונות עזבו יותר מ-50 אלף ערבים מעזה למצרים. חלקם הגדול התאזרח והשתקע שם.

יותר מ-100 אלף ערבים מיהודה ושומרון עזבו לאירופה, ארה"ב, ומדינות המפרץ הפרסי.

תאר לך מה יהיו המספרים אם ממשלת ישראל תעודד הגירה.

5. לגבי הרוב הערבי - הרב כהנא תמיד הזהיר שהערבים יום אחד יהיו רוב. אבל היום הם בסך הכל 20%. כל המחקרים והתחזיות של הדמוגרפים תמיד התבדו... היום היהודים בישראל יולדים יותר ילדים בממוצע מערבים, ובנוסף צפויים להגיע לישראל כ-700,000 יהודים בעשור הקרוב בגלל האנטישמיות שחוגגת עכשיו בראש חוצות בצרפת, קנדה, בריטניה ובלגיה. אז לכאורה, הרב כהנא זצ"ל טעה בעניין הזה.
הרב כהנא הי"ד לא טעה.
משנת תש"ס (2000) אחוז היהודים בתוך "הקו הירוק" רק יורד.
כשהרב כהנא הי"ד דיבר על דמוגרפיה אחוז היהודים היה יותר מ-80 אחוזים. היום אחוז היהודים הוא 75 אחוזים (וממשיך לרדת). לא מדובר רק על ערבים אלא על גויים מכל הסוגים - ובשנים האחרונות על עובדים זרים ומסתננים מאפריקה שמתאזרחים כאן בהמוניהם.

כבר מזמן לא מדובר רק על ערבים.

אנו לא יכולים לסמוך על עליות המוניות שהם דבר לא בטוח, אלא להתסכל על המצב כפי שהוא הלי להתחשב באפשרות שאולי יעלו מספר כזה או אחר של יהודים.

6. דמיינו רגע מצב אוטופי-דמיוני שבו הערבים מוכנים לוותר על מדינה פלסטינית, ושכל הארץ מהירדן לים תהיה בשליטה יהודית. ערביי יו"ש ועזה אפילו יסכימו להיות "רק" תושבי קבע, ולא אזרחים. בהנחה שהרוב היהודי יישאר לנצח כנאמר בסעיף 5, האם נסכים לקבל מצב כזה שבו הערבים ימשיכו לגור כאן, והם מתחייבים להפסיק את האלימות וההסתה, והם מעוניינים להשתלב בישראליות ובמדינה היהודית?
שוב - כמו המצב הדמיוני שהעלית מקודם: לא מדובר כאן רק על שלום אלא על שלום צודק, ויש הבדל בין 2 הדברים.
ואני שוב ומפנה אותך לסעיף הקודם - כבר מזמן לא מדובר רק בערבים. יש כאן מאות אלפי מוסלמים ונוצרים שאינם ערבים והגיעו מכל רחבי העולם השלישי.
אתה באמת חושב שהם יסכימו לחיות במדינה שבה אין להם זכויות דתיות והדגל וההמנון מייצגים אך ורק את היהודים?

זה נשאר בגדר חלום דמיוני שהופרך אינספור פעמים בעבר.

7. מה עם "ערבים טובים" כמו מוחמד זועבי, הבן דוד של חנין זועבי? ויש עוד ערבים מוסלמים כאלה, שהם ציוניים ואין להם בעיה לגור במדינת ישראל. לכאורה זה מוכיח שהרב כהנא טעה, וכן יכול להיות דו קיום איתם.
יש פתגם שאומר "אין היוצא מהכלל מעיד על הכלל".
שום עם לא מושלם ב-100 אחוז (לטוב ולרע).

בדיוק כמו שלא כל היהודים הם יראי שמיים וצדיקים כמו משה רבינו, כך גם לא כל הערבים הם רעים מוחלטים.

גוי (בין אם ערבי ובין אם לא) שמוכן לקבל על עצמו לחיות במדינה יהודית (ולא מדינת כל אזרחיה) ויודע שבתור אזרח במדינה היהודית הוא כפוף לדגל והמנון שמייצתגים את העם היהודי אין איתו שום בעיה, אבל כמה כאלה כבר קיימים?
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : נובמבר 12, 2014, 18:22:40 »
1. אין טעם לנסות "לשכנע" את הערבים, הם יודעים שהם המציאו את הלאום הפלשתיני.

2. זו ארץ שלנו ושטח משוחרר לא יוחזר.

3. אף אחד כאן לא מציע תוכנית לעידוד ירידה מהארץ. מצד שני כל מי שרוצה חופשי לעזוב.

4. אז כולם יישארו כאן. מדובר על תמריץ כלכלי להגירה ערבית. גם בלא תמריץ כזה סקרים מראים שרוב הערבים רוצים לעזוב. אנחנו נעזור להם להגשים את החלום הזה.

5. מאז שהרב כהנא אמר זאת, מעל מיליון עולים נכנסו לארץ, אולי מיליון וחצי. למרות זאת שיעור הערבים כחלק מהאוכלוסייה לא פחת, הוא אפילו יותר גדול מאשר בראשית שנות השמונים.

6. אם אני אענה לך כן משתמע מכך שכביכול אני חושב שלערבים כמו שהם מתנהגים במציאות אין זכות להתנחל בארץ ישראל וליהנות מכל זכויות האזרח אבל בלי חובות ובלי נאמנות למדינה.

7. אלה מקרים ספורים וחריגים מתוך אוכלוסייה של מיליונים. נכון אפשר להסתדר אתם אבל אי אפשר להציע מדיניות על בסיס יוצא מן הכלל. בקרב הערבים הם גם נחשבים לבוגדים שחצו את הקווים.

מנותק מתנחל_גאה

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #3 ב- : דצמבר 22, 2014, 13:59:20 »
תודה לכולם על התגובות! נתתם לי כיוונים למחשבה, אשריכם.

יש לי שאלות נוספות:

1. אנחנו תמיד אומרים שבהסכמי אוסלו, ישראל הכניסה לתוך יו"ש ועזה עשרות אלפי מחבלים. מה הכוונה? אפשר מקור? האם מדובר באנשי פת"ח מתוניס?
2. והאם הם היו מעורבים בטרור?
3. תמיד שאני מתווכח עם שמאלנים, הם אומרים לי שבתקופת אוסלו מי שעשה פיגועים היה החמאס, ולא הפת"ח. ולכן זה מוכיח שערפאת היה בעד שלום.