כתב נושא: רבי עקיבא והמרד הכושל נגד הרומאים  (נקרא 9394 פעמים)

0 משתמשים ו- 4 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
רבי עקיבא והמרד הכושל נגד הרומאים
« ב- : אפריל 02, 2007, 01:53:19 »
זו שאלה שבמקור שאלה צפורה, ואני עדיין מהרהר לגביה.  תשובה נאותה דורשת לא רק ידע היסטורי אלא גם ידע תורני:

האם העקרונות שדגל בהם הרב כהנא, לא להסתמך על הגוים, לקדש שם שמיים במסירות נפש---האם לא היו אלו אותם עקרונות שהניעו את רבי עקיבא לפתוח במרד הכושל נגד הרומאים, ולחשוב בטעות שבר כוזיבא היה משיח בן יוסף?  מדוע המרד נגד הרומאים נכשל, ואילו ממשלה כהניסטית תצליח להביא גאולה?  האם זה לא צעד התאבדותי להפנות עורף לדוד סם, לאו"ם, לאיחוד האירופאי, ובהתרסה לגרש את כל הערבים ממדינת ישראל, בידיעה שזה יצית את חבית חומר הנפץ של העולם המוסלמי?  מה יש לכהניסטים שלא היה לרבי עקיבא?!  למה רבי עקיבא המיט חורבן [כביכול, מנקודת מבטו של חילוני] על העם היהודי בארץ ישראל, ואילו הכהניסטים יביא גאולה שלמה וסופית?
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #1 ב- : אפריל 02, 2007, 09:08:26 »
זו שאלה שבמקור שאלה צפורה, ואני עדיין מהרהר לגביה.  תשובה נאותה דורשת לא רק ידע היסטורי אלא גם ידע תורני:

האם העקרונות שדגל בהם הרב כהנא, לא להסתמך על הגוים, לקדש שם שמיים במסירות נפש---האם לא היו אלו אותם עקרונות שהניעו את רבי עקיבא לפתוח במרד הכושל נגד הרומאים, ולחשוב בטעות שבר כוזיבא היה משיח בן יוסף?  מדוע המרד נגד הרומאים נכשל, ואילו ממשלה כהניסטית תצליח להביא גאולה?  האם זה לא צעד התאבדותי להפנות עורף לדוד סם, לאו"ם, לאיחוד האירופאי, ובהתרסה לגרש את כל הערבים ממדינת ישראל, בידיעה שזה יצית את חבית חומר הנפץ של העולם המוסלמי?  מה יש לכהניסטים שלא היה לרבי עקיבא?!  למה רבי עקיבא המיט חורבן [כביכול, מנקודת מבטו של חילוני] על העם היהודי בארץ ישראל, ואילו הכהניסטים יביא גאולה שלמה וסופית?
שאלה מצויינת, והתשובה לכך היא שרב המפריד על המשותף בנדון דידן,
אני אביא את ההבדלים והם שיסבירו את העניין:

א.) הרומאים שלטו כאן והם היו האמפריה החזקה בעולם ששלטה כאן באגרוף של ברזל, הם השתרעו מאנגליה (חומת אדריינוס, עיין ערך הסרט של המלך ארתור),
ועד מבואות עיראק, אף אחד לא העז כמעט לקרוא עליהם תיגר, לפחות לא לאיים על ההגמוניה שלהם בעולם, היום יש מצב של כמה מעצמות שטוענות לכתר (עיין ערך ספרו הגאוני של פרופ' סמואל הנטינגטון "התנגשות הציויליזציות"), יש ניגודי אינטרסים, ומעל הכל יש נשק גרעיני, נשק יום הדין וגם עוד כמה דברים נחמדים בתחום הכימי והביולוגי, תראה מה גרמה צ. קוריאה, ברגע שהם השיגו נשק גרעיני ארה"ב הגדולה שקשקה מפחד שהם ישגרו טיל בליסטי בין יבשתי מסדרת טייפודונג עם ראש נפץ גרעיני על עיר כל כך מרכזית כמו לוס אנג'לס, וכל ינוקא יודע שלישראל יש מספיק נשק בלתי קונבנציונלי בשביל למחוק את אירופה 4 פעמים לפחות.
לארה"ב אין היום תמיכה לבצע תקיפה בשום מקום, שים לב שכדי לצאת ארה"ב הגדולה מעצמת העל היחידה היום צריכה לגייס קואליציות בשביל לצאת למלחמה, הרומאים עשו הכל לבד, אז נכון שהיה אז לגיון וזרים וכו' אבל הכל היה תחת דגל רומאי ישיר.

ב.) עוד עקרון של רבי עקיבא היה גם לגרש מפה את הכובש הזר ולחדש את ימי מלכות ישראל, היום מבחינה צבאית אין פה כובש זר, בטח ובטח שלא מעצמת על, הדבר הקרוב ביותר שהיה ניתן להשוות את המצב של ר' עקיבא ובר כוכבא הוא לימי המחתרות והבריטים והנה כולם ראו שמקרה בר כוכבא לא חזר על עצמו, והבריטים התקפלו עם הזנב בין הרגליים.

ג.)האו"ם איננו רלוונטי, אילו רצו המוסלמים להעביר הצעת החלטה שכדור הארץ בצורת משולש, תאמין לי זה היה עובר ברוב קולות.
האיחוד האירופי הוא כלב מת, זה יקרוס במוקדם או במאוחר כמו מגדל קלפים, האיסלם הולך ודורס את אירופה, שתוך כמה עשורים תהפוך להיות אירביה, לאירופה אין את האומץ או הרצון לצאת למלחמה אחרי מלחמת העולם השניה והמתיחות האדירה של המלחמה הקרה בין הגושים.
הפציפיזים אכל בהם הסיפור גמור.
לגבי ארה"ב שהולכת ומאבדת את ההגמוניה שלהם בעולם, אם אז אמרו כולם PAX ROMANA (שלום רומא), היום אין דבר כזה PAX AMERICANA, אין חיה כזו.

ד.) חומר הנפץ האיסלמי ניתן לחסל, אינני מתרגש מהם, כל מה שצריך זה גאווה יהודית והתנערות טוטאלית של "מוסר טוהר הנשק" שאין בו שום דבר מוסרי ולהתנהג כמו אנגליה תחת הבליץ הנאצי.
יש לנו מספיק קלפים בידיים.

המערב בתהליך קריסה וכל מה שצריך זה לנצל את מצבי הלחץ והחיכוך שבין הציוילזציות שטוענות לכתר בכדי לבצע מהלך שאין לו אח ורע בהיסטוריה של עם ישראל.
« עריכה אחרונה: אפריל 02, 2007, 12:34:36 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #2 ב- : אפריל 02, 2007, 11:13:11 »
פשוט מרתק, נץ! וגאוני!

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : אפריל 02, 2007, 11:15:50 »
אני לומד המון מנץ. התשובות שלו הרבה יותר טובות ממה שאני הייתי יכול לענות.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #4 ב- : אפריל 02, 2007, 12:38:35 »
חיים תודה רבה, אני הקטן בסך הכל תורם את תרומתי הצנועה
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

בייקר

• אורח
« להגיב #5 ב- : אפריל 02, 2007, 12:40:16 »
לא יתכן שמעצמה תמנע מיהודים לקיים את היהדות או תאלץ אותם לעבודה זרה.היהודים זכאים לחירות ולא לחיות תחת כיבוש לכן מרד מסיבות דתיות ולאומיות הוא רצון אלוקים והוא צודק גם אם הוא נכשל.
עדיף למות כארי ולא לחיות ככלב.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #6 ב- : אפריל 02, 2007, 12:45:57 »
משום מה יש יותר מדי אנשים פה במרחב המעדיפים לחיות חיי כלב מול מכונת התעמולה הבולשביקית היוצרת שקט תעשייתי בדמות תוכניות פסוודו ריאליטי ותוכניות ריקודים, ובסופו של דבר הם ימותו מות כלבים, אם הם ימשיכו בדרך הזאת ובקצב הזה.
ומצד שני אני מעדיף  למות כמו ארי בכדי שמאוחר יותר העם הזה יחיה כמו ארי.
מה שהעם הזה עושה בהתנהגותו ותפיסת בת היענה שלו בהובלת הבוגדים מ"העשירון הנאור", הוא לירוק בפרצופם של גיבורי ישראל לדורותיהם, משמשון הגיבור דרך בר כוכבא ועד סא"ל עמנואל מורנו הי"ד.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

בייקר

• אורח
« להגיב #7 ב- : אפריל 02, 2007, 13:03:59 »
על עבודה זרה נאמר שזה יהרג ובל יעבור.כל הדרישות לשים צלם בהיכל הם עבודה זרה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #8 ב- : אפריל 02, 2007, 13:07:14 »
ואחר כך גם לקרא למקום התיפלה שלהם "היכל התרבות".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #9 ב- : אפריל 02, 2007, 15:57:32 »

שאלה מצויינת, והתשובה לכך היא שרב המפריד על המשותף בנדון דידן,
אני אביא את ההבדלים והם שיסבירו את העניין:

א.) הרומאים שלטו כאן והם היו האמפריה החזקה בעולם ששלטה כאן באגרוף של ברזל, הם השתרעו מאנגליה (חומת אדריינוס, עיין ערך הסרט של המלך ארתור),
ועד מבואות עיראק, אף אחד לא העז כמעט לקרוא עליהם תיגר, לפחות לא לאיים על ההגמוניה שלהם בעולם, היום יש מצב של כמה מעצמות שטוענות לכתר (עיין ערך ספרו הגאוני של פרופ' סמואל הנטינגטון "התנגשות הציויליזציות"), יש ניגודי אינטרסים, ומעל הכל יש נשק גרעיני, נשק יום הדין וגם עוד כמה דברים נחמדים בתחום הכימי והביולוגי, תראה מה גרמה צ. קוריאה, ברגע שהם השיגו נשק גרעיני ארה"ב הגדולה שקשקה מפחד שהם ישגרו טיל בליסטי בין יבשתי מסדרת טייפודונג עם ראש נפץ גרעיני על עיר כל כך מרכזית כמו לוס אנג'לס, וכל ינוקא יודע שלישראל יש מספיק נשק בלתי קונבנציונלי בשביל למחוק את אירופה 4 פעמים לפחות.
לארה"ב אין היום תמיכה לבצע תקיפה בשום מקום, שים לב שכדי לצאת ארה"ב הגדולה מעצמת העל היחידה היום צריכה לגייס קואליציות בשביל לצאת למלחמה, הרומאים עשו הכל לבד, אז נכון שהיה אז לגיון וזרים וכו' אבל הכל היה תחת דגל רומאי ישיר.

ב.) עוד עקרון של רבי עקיבא היה גם לגרש מפה את הכובש הזר ולחדש את ימי מלכות ישראל, היום מבחינה צבאית אין פה כובש זר, בטח ובטח שלא מעצמת על, הדבר הקרוב ביותר שהיה ניתן להשוות את המצב של ר' עקיבא ובר כוכבא הוא לימי המחתרות והבריטים והנה כולם ראו שמקרה בר כוכבא לא חזר על עצמו, והבריטים התקפלו עם הזנב בין הרגליים.

ג.)האו"ם איננו רלוונטי, אילו רצו המוסלמים להעביר הצעת החלטה שכדור הארץ בצורת משולש, תאמין לי זה היה עובר ברוב קולות.
האיחוד האירופי הוא כלב מת, זה יקרוס במוקדם או במאוחר כמו מגדל קלפים, האיסלם הולך ודורס את אירופה, שתוך כמה עשורים תהפוך להיות אירביה, לאירופה אין את האומץ או הרצון לצאת למלחמה אחרי מלחמת העולם השניה והמתיחות האדירה של המלחמה הקרה בין הגושים.
הפציפיזים אכל בהם הסיפור גמור.
לגבי ארה"ב שהולכת ומאבדת את ההגמוניה שלהם בעולם, אם אז אמרו כולם PAX ROMANA (שלום רומא), היום אין דבר כזה PAX AMERICANA, אין חיה כזו.

ד.) חומר הנפץ האיסלמי ניתן לחסל, אינני מתרגש מהם, כל מה שצריך זה גאווה יהודית והתנערות טוטאלית של "מוסר טוהר הנשק" שאין בו שום דבר מוסרי ולהתנהג כמו אנגליה תחת הבליץ הנאצי.
יש לנו מספיק קלפים בידיים.

המערב בתהליך קריסה וכל מה שצריך זה לנצל את מצבי הלחץ והחיכוך שבין הציוילזציות שטוענות לכתר בכדי לבצע מהלך שאין לו אח ורע בהיסטוריה של עם ישראל.
יפה נץ חדשת לי כמה דברים!
אתה אינצקלופדיה אנושית חח

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #10 ב- : אפריל 02, 2007, 16:24:01 »
תודה דקסטר, אם כי עוד רחוקה הדרך להגיע לשם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : אפריל 03, 2007, 03:59:06 »
מצטרף לכל שאר התגובות הנלהבות:  נץ, תשובתך מצוינת!  החכמנו, תודה.  מקווה שצפורה גם תקרא את תשובתך.

יש לי רק בעיה קטנה אחת:  בתשובה שלך כיסית כל פן חילוני (היסטורי, טכנולוגי, פוליטי, מדיני, כלכלי, דמוגרפי), אבל לא נגעת באף עניין יהודי.  אני מסכים אתך 110%, אבל עדיין מסקרן אותי איך גדול בתורה ובאמונה כמו רבי עקיבא טעה לגבי בר כוכבא?  (אני לא שואל אם הוא טעה בקשר למרד--כנראה שהמרד היה נחוץ כדי למנוע התבוללות, ללא קשר לתוצאות המרד.)

כמו כן, שאלה שלא כל כך קשורה:  מדוע אין אנו אומרים הי"ד לאחר שמו של רבי עקיבא?  האם לאחר פרק זמן מסוים כבר לא צריך להוסיף הי"ד בסוף שמו של יהודי טוב שנרצח?
« עריכה אחרונה: אפריל 03, 2007, 04:06:10 על ידי דוקא_כך »
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #12 ב- : אפריל 03, 2007, 05:57:32 »
מצטרף לכל שאר התגובות הנלהבות:  נץ, תשובתך מצוינת!  החכמנו, תודה.  מקווה שצפורה גם תקרא את תשובתך.

יש לי רק בעיה קטנה אחת:  בתשובה שלך כיסית כל פן חילוני (היסטורי, טכנולוגי, פוליטי, מדיני, כלכלי, דמוגרפי), אבל לא נגעת באף עניין יהודי.  אני מסכים אתך 110%, אבל עדיין מסקרן אותי איך גדול בתורה ובאמונה כמו רבי עקיבא טעה לגבי בר כוכבא?  (אני לא שואל אם הוא טעה בקשר למרד--כנראה שהמרד היה נחוץ כדי למנוע התבוללות, ללא קשר לתוצאות המרד.)

כמו כן, שאלה שלא כל כך קשורה:  מדוע אין אנו אומרים הי"ד לאחר שמו של רבי עקיבא?  האם לאחר פרק זמן מסוים כבר לא צריך להוסיף הי"ד בסוף שמו של יהודי טוב שנרצח?
בגלל שהאנשים שרצחו אותו מתים גם כך .
ושנית, כל אחד טועה, גם רבבות יהודים טעו בקשר למשיח השקר שבתאי צבי.
« עריכה אחרונה: אפריל 03, 2007, 14:43:01 על ידי Dexter »

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #13 ב- : אפריל 03, 2007, 12:54:27 »
רבבות אנשים זה לא גדול בתורה כמו רבי עקיבא!  הוא לא טעה לגבי זה שבר-כוכבא היה המשיח הפוטנציאלי--הוא טעה לגבי זה שבר כוזיבא יממש את הפוטנציאל...
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #14 ב- : אפריל 03, 2007, 14:39:06 »
רבבות אנשים זה לא גדול בתורה כמו רבי עקיבא!  הוא לא טעה לגבי זה שבר-כוכבא היה המשיח הפוטנציאלי--הוא טעה לגבי זה שבר כוזיבא יממש את הפוטנציאל...
בר כוכבא זה הכינוי הנוצרי שנתנו לשמעון בר כוזיבה כדי להראות שהוא נחשב למשיח בעיני העם היהודי .
אתה מוזמן לבדוק על משיח השקר שבתאי ותראה כמה שהוא שהשפיע .

מנותק ליעד

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא חי!!!
« להגיב #15 ב- : אפריל 03, 2007, 21:32:57 »
על עבודה זרה נאמר שזה יהרג ובל יעבור.כל הדרישות לשים צלם בהיכל הם עבודה זרה.
הרב צבי יהודה הכהן קוק אמר שמצוות ישוב הארץ הי בגדר "יהרג ובל יעבור"

רבנו שאג בקול גדול "אין שום יאוש בעולם כלל!"(רבי נחמן)

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #16 ב- : אפריל 03, 2007, 21:36:28 »
בר כוכבא זה הכינוי הנוצרי שנתנו לשמעון בר כוזיבה כדי להראות שהוא נחשב למשיח בעיני העם היהודי .
ממה שאני יודע, "בר-כוכבא" הוא הכינוי שרבי עקיבא נתן לבר-כוזיבא, כיוון שהאמין שהוא המשיח, "דרך כוכב מיעקב".
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק אֹהד

• Dexter לשעבר
  • משתמש(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #17 ב- : אפריל 03, 2007, 23:02:24 »
ממה שאני יודע, "בר-כוכבא" הוא הכינוי שרבי עקיבא נתן לבר-כוזיבא, כיוון שהאמין שהוא המשיח, "דרך כוכב מיעקב".
וממה שאני יודע (וקראתי בספר "תולגות עם ישראל כרך א'" שמעון בר כוזיבא הוא שמו האמיתי ובמשך דורות יהודים כינו אותה בר כוזבה כמי שהכזיב את עם ישראל, ובר כוכבא (בן הכוכב) ניתן ע"י נוצרים במשך השנים כסמל לזה שהיהודים חשבו שהוא המשיח של עם ישראל, אב המרד הזה היה מאוד מאורגן ועקוב מדם לפי המסקנות ש:
1] המלחמה נמשכה 3 וחצי שנים
1]הוטלה שמירה של ליגיון שלם (5000 איש) רק בירושליים עצמה בנוסף ללגיונות הרבים שהיו פזורים בסוריה וג'ודיאה (יהודה) לאחר ה"מרד הגדול" (שלא היה מאורגן במיוחד) .

מנותק ליעד

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • כהנא חי!!!
« להגיב #18 ב- : אפריל 03, 2007, 23:29:43 »
גם אני למדתי ככה שרבי עקיבא נתן לבר כוזיבא את הכינוי בר כוכבא
רבנו שאג בקול גדול "אין שום יאוש בעולם כלל!"(רבי נחמן)

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #19 ב- : אפריל 03, 2007, 23:44:12 »

סדר בדברים:
א.) בתשובה לדוקא_כך, אני משער שכמו שיש מחלוקות אחרות בהלכה, כגון מחלוקות הלל ושמאי, זה שהלל הלכה כמותו אינו אומר בהכרח ששמאי הוא זה שטועה, מבין את כוונתי? היה מחלוקת, רבי עקיבא אמר שהוא בעל פוטנציאל להיות משיח ולא משיח ממש (כמו ששגו ובגדול כמה רבנים ספציפיים לגבי שבתאי צבי), הוא אכן אמר עליו "דרך כוכב מיעקב" וכינה אותו שמעון בר כוכבא (גמרא מפורשת ובשום פנים ואופן זה לא המצאה נוצרית), ומאידך רוב התנאים בתקופתו חלקו עליו, למרות שהיו כמה שאכן הלכו איתו (עיין ערך אלעזר המודעי ועשרות אלפי תלמידי ר' עקיבא, לא בכדי אנו נוהגים מנהגי אבלות בזמן  ספירת העומר),
קחו דוגמא ממקרה תנורו של עכנאי.

ב.) הקב"ה קבר את האימפריה הרומית, אין היום אדם בעולם שיכריז על עצמו שהוא שייך לרומא, או אזרח רומאי, אלא אם כן הוא מתגורר בעיר רומא ששיכת למדינת איטליה, שאין בינה ובין רומא העתיקה שום קשר, כמעט.
רומא השומדה, נבזזה כמה וכמה פעמים, היא שייכת להסטוריה, ה' נקם את נקמתו, לכן הטייטל: הי"ד איננו רלוונטי.

ג.) לגיון רומאי שלם מנה כ-10000 חייל ולא 5000.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
« להגיב #20 ב- : ספטמבר 04, 2010, 06:25:50 »
הוא יותר מאשר אנצי' אנושית. כי הוא אשכרה מחזיק אמת. יש לי אנצי' ישנה בשם 'תרבות' שנכתבה בשנת 60 עד 63 לדעתי, שלא תגיד משהו חדש.. כתוב בה שבזמן הכיבוש העות'מאני הם היו בסדר ורחומים עם הכבושים באירופה.

בלי אפילו לבדוק את זה, זה מוכרח להיות שגוי: מחבלים הורגים גם תינוקות, רק כי הם יהודים. אז כשהם יכבשו פה, פתאום. פתאום. הם יהיו בסדר. מאד אהבתי את דבריו של Robert משהו, מומחה לאיסלם וענייני ערבים, יוטיוב כמובן. הוא אפילו יודע על הדרוזים. "הם בעד ישראל, בעד לבנון, תלוי איזה דרוזי אתה שואל."

אז לצאת למלחמה כדי להרוג יהודים, זה בכיף... אבל לצאת למלחמה במוסלמים כדי להגן על חייהם... זה לא? חבורת נקבות. הפעם זאת לא תהיה מגיפה שחורה, אלא מגיפה חומה. למה הערבים נראית כאילו השמש המיסה אותם?

הערת המנהל נץ-
דיונים הם דבר חשוב אבל לא להעלות פוסטים ישנים, אם ברצונך או ברצונכם להגיב לאשכול ישן, תפתחו אשכול חדש תחת אותה כותרת עם סוגריים שמראה שזה המשך ולינק לאשכול המקורי
« עריכה אחרונה: ספטמבר 04, 2010, 18:47:40 על ידי נץ וגאה בזה »
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)