כתב נושא: המנון יהודי למדינת יהודה  (נקרא 14236 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Alex37

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • תחי יהודה!
המנון יהודי למדינת יהודה
« ב- : אוגוסט 07, 2011, 14:15:55 »
בס"ד

אין פתרון אחר - חייבים מדינת יהודה עכשיו! אני הקטן, מציע את ההמנון הזה כיוון שהאופי שלו מתאים לאופי המדינה העתידית. ב"ה כשכתבתי השתמשתי בחומרים מהתנ"ך, מחז"ל, וממקורות חדשים. מוקדש למשפחת פוגל הי"ד שנרצחה בידי האוייב הערבי הנאצי.    

המנון מדינת יהודה "אדמתנו נגְאל"  

אדמתנו נגאל באש דת,
מן הארץ עולה עשן – ואין משפט!
זרוע על תער לקדש שם שמיים
אוחזים פיגיון בוער - למען ירושלים!

נשיבה ארץ חמדה, הגזולה  
לעם קודש - באין תחינה!
בגאולת אדמתו מלכנו יחפוץ -  
ובלהט יוקד תחייתנו תפרוץ!

מי יחדל צדק א-לוקי לרדוף?!
נטהר נחלתנו, כנהר ישטוף!
ובטחון ואמונה - לנצחים השביל
ביקוֹז דם אוייב בבנינו ננחיל!

רע לא נירא, ושחת לא נחת
ולא עוד שפולים - לא עוד מתי מעט!
בגויים לא נתחשב, לא נייחל לחסדי אומות –
לבדד נשכון, בהוֹדה של זכות אבות!  

נשיבה ארץ חמדה, הגזולה  
לעם קודש - באין תחינה!

אל תתנו, דֳמִי לו  
כי ציון בדמים תיווסד – ויהודה, במצוות מלחמתו!
בכל אוֹן נשׂבר לכינון מלכותו –
לצור ישועתנו כי נגילה במשכנו!

נשיבה ארץ חמדה, הגזולה  
לעם קודש - באין תחינה!

ברוך שם כבוד מלכותו לעולם ועד,
בחמת זעם, חלקות הארץ נאחד!    

הצעות, תיקונים, שיפורים - אל תתביישו.       
« עריכה אחרונה: אוגוסט 07, 2011, 14:33:32 על ידי Alex37 »
כל דור שאינו נבנה בימיו [בית-המקדש] מעלין עליו כאילו הוא החריבו. תלמוד-ירושלמי, מסכת יומא, א'.

מנותק לא חשובה

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "מוטב שאכשל באהבת חינם מאשר בשנאת חינם"
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #1 ב- : אוגוסט 07, 2011, 18:12:20 »
ממש יפה  O0

מנותק soldierofgod

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #2 ב- : אוגוסט 07, 2011, 18:30:05 »
מה רע במדינת ישראל?
כל עוד בלבב פנימה נפש יהודי הומייה,ופאתי מזרח קדימה עין לציון צופייה
עוד לא אבדה תקוותנו,התקווה בת שנות 2,000 להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון ירושלים להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון ירושלים.

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #3 ב- : אוגוסט 07, 2011, 18:55:08 »
מה רע במדינת ישראל?
כל עוד בלבב פנימה נפש יהודי הומייה,ופאתי מזרח קדימה עין לציון צופייה
עוד לא אבדה תקוותנו,התקווה בת שנות 2,000 להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון ירושלים להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון ירושלים.

זה המנון רדום ועצוב

מה שאלכס כתב זה המנון מלהיב, ומכיל הרבה עקרונות שלנו כמו "בגויים לא נתחשב, לא נייחל לחסדי אומות"

מנותק soldierofgod

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #4 ב- : אוגוסט 07, 2011, 19:19:06 »
אבל זה ארוך מדי,בדרך כלל המנון הוא קצר עם הרבה מסר,להמנון הזה יש מסר אבל ארוך.

מנותק דניאלJTF

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "גם כי אלך בגיא צלמות לא אירא רע כי אתה עמדי"
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #5 ב- : אוגוסט 07, 2011, 19:45:33 »
זה יפה,אבל יש לנו את ההמנון הכי יפה בעולם"התקווה".כל מילה שם מתארת את מה שהעם עבר
ב2000 שנים האחרונות כמו שצריך.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #6 ב- : אוגוסט 07, 2011, 21:50:28 »
המנון "התקווה" הוא לא מקורי. לא המילים ולא הלחן. אם אני לא טועה, חלק מהמילים נלקחו מההמנון של פולין אבל שינו קצת את המילים.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #7 ב- : אוגוסט 07, 2011, 22:06:15 »
המנון בכלל זה המצאה של תנועות הלאום האירופאיות. המטרה של המנון היא לשלהב אנשים כדי שישכחו את ההיגיון ויהפכו לבשר תותחים. לפני שהיה המנון היה מארש שתכליתו הייתה דומה.

מנותק דניאלJTF

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #8 ב- : אוגוסט 07, 2011, 22:20:30 »
אין על "התקווה".כל ההיסטוריה שלנו נכנסת שם

מנותק Alex37

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • תחי יהודה!
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #9 ב- : אוגוסט 07, 2011, 22:42:43 »
אין על "התקווה".כל ההיסטוריה שלנו נכנסת שם

בס"ד

דבר ראשון, זה מיועד למדינת יהודה. שהציונים היSSרעילים ישמרו את "התקווה" לעצמם. דבר שני, לא רק שב"תקווה" חסרים ערכים יהודיים כלשהם (שזה מה ששולל את "התקווה" מיד מהיות המנון יהודי. השי"ת לא מוזכר ולו פעם אחת ב"תקווה"), זה גם המנון עם נטייה גלותית, כיוון שהכותב נמצא היכנשהו במערב (העין שלו צופה לציון שבמזרח, כלומר הוא לא בארץ ישראל), מבלי לדעת שהארץ היא תחת כיבוש ישמעאלי. יותר מזה, במשך אלפיים שנה קיווינו להיות חופשיים משעבוד מלכויות, אבל לא "חופשיים" במובן של דמוקרטיה. בקיצור, "התקווה" מתאימה למדינה הציונית המתבוללת, לא למדינה היהודית האמיתית שתבנה ב"ה.   
כל דור שאינו נבנה בימיו [בית-המקדש] מעלין עליו כאילו הוא החריבו. תלמוד-ירושלמי, מסכת יומא, א'.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #10 ב- : אוגוסט 07, 2011, 23:07:05 »
טוב אז אני נאלץ לצאת להגנתה של "התקווה". אמנם הלחן אינו מקורי אבל הוא יפה וצנוע ומינורי לעומת רוב ההמנונים שהם מאג'וריים ומתנשאים. ובאשר למילים- הם מעוררות רגשות של אופטימיות מהורהרת וזה לדעתי יותר נכון מאשר הימנון קרבי.

אלכס, במה ההימנון שלך עולה על ההימנון של החמאס ? אני בטוח שגם אצלהם מדברים על כיבוש ושיחרור המולדת בשם הצדק הדת והאל. אבל אנחנו יהודים. ואנחנו יודעים שאנו צודקים לכן אין לנו צורך בשיכנוע עצמי בצדקתנו. ואנחנו שלא כמו הישמעאלים איננו צמאי דם, ולא תאווי קרב וכיבוש. יהודי רוצה את ארץ ישראל כדי לממש בה את המצוות, את האידיאלים של חברת מופת ואור לגויים. שלא כמו שאר העמים, אנחנו לא קיימים בגלל שיש לנו ארץ. למעשה הארץ ניתנה לנו לאחר שנוצרנו כדי שממש את היעוד שלנו.

מנותק דניאלJTF

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #11 ב- : אוגוסט 07, 2011, 23:11:05 »
אתם חיים בסרט אם אתם חושבים שייתנו לכם לשנות את ההימנון(כשבעזרת ה' הכהניסטים יהיו בשלטון)
מה גלותי ב"להיות עם חופשי בארצנו" או "ארץ ציון ירושלים"?

מנותק Alex37

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • תחי יהודה!
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #12 ב- : אוגוסט 08, 2011, 05:43:50 »

בס"ד

טוב אז אני נאלץ לצאת להגנתה של "התקווה". אמנם הלחן אינו מקורי אבל הוא יפה וצנוע ומינורי לעומת רוב ההמנונים שהם מאג'וריים ומתנשאים. ובאשר למילים- הם מעוררות רגשות של אופטימיות מהורהרת וזה לדעתי יותר נכון מאשר הימנון קרבי.

קודם רשמת ש"המטרה של המנון היא לשלהב אנשים כדי שישכחו את ההיגיון ויהפכו לבשר תותחים." אני לא מסכים עם המונחים האלה, אבל אני מסכים עם זה שהמטרה של המנון היא לעורר יצרים לאומניים. "אופטימיות מהורהרת" לא גורמת לכך. לכן "התקווה" לא משרתת את המטרה של המנון. חוץ מזה, כפי שמקודם רשמתי, יש מעט סממנים יהודיים בתקווה. ההמנון חייב להיות מבטיח. כמובן שאין להמנון שום חשיבות מעבר לכך (ח"ו אני לא פשיסט: הכלים המדיניים הם רק אמצעים להשגת הדתיים, ראה בהמשך), אבל אם כבר לעשות, אז לעשות כראוי.  

ציטוט
אלכס, במה ההימנון שלך עולה על ההימנון של החמאס ? אני בטוח שגם אצלהם מדברים על כיבוש ושיחרור המולדת בשם הצדק הדת והאל.

אתה שוגה בסיבה ותוצאה. לא העושה קובע את המעשה: חמאס גם לובשים נעליים והולכים לים. אנחנו מתעבים (וב"ה נשמיד) את חמאס על פשעיהם הנאציים נגדנו, לא את פשעיהם הנאציים נגדנו בגלל שחמאס עושה אותם. אין פסול בירישת הארץ שהובטחה לנו - זו מצווה! ושוב, הפכת סיבה ותוצאה: אנחנו לא משתמשים ב"הצדקות" דתיות למען השגת המטרות הלאומיות שלנו (לאומנות חילונית היא דוחה וחסרת ערך), אלא מנצלים משאבים לאומיים למען השגת המטרות הדתיות שלנו. ההמנון, תופעה לאומית, הוא אמצעי שכזה.

ציטוט
אבל אנחנו יהודים. ואנחנו יודעים שאנו צודקים לכן אין לנו צורך בשיכנוע עצמי בצדקתנו. ואנחנו שלא כמו הישמעאלים איננו צמאי דם, ולא תאווי קרב וכיבוש. יהודי רוצה את ארץ ישראל כדי לממש בה את המצוות, את האידיאלים של חברת מופת ואור לגויים. שלא כמו שאר העמים, אנחנו לא קיימים בגלל שיש לנו ארץ. למעשה הארץ ניתנה לנו לאחר שנוצרנו כדי שממש את היעוד שלנו.

אז בת'כלס, אתה מציע שלמדינת יהודה לא יהיה המנון בכלל (ממילא "התקווה" תפוסה בידי היישות הציונית. ההמנון שהצעתי מיועד למדינת יהודה תובב"א). איני מקבל את הצעתך. המנון מוצלח מוביל ללאומנות, ולאומנות יהודית מבוססת תמיד ואך ורק על התורה, ולכן בעקיפין ההמנון יקרב יהודים לדרך המלך - וזה חיובי. אתה יכול לבקר את הטענה הזו ולומר שזה שימוש ציני ברגשות לאומניים כדי להשיג את התכלית הדתית. לדעתי המטרה מקדשת את האמצעים.          

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #13 ב- : אוגוסט 08, 2011, 07:53:53 »
בס"ד

קודם רשמת ש"המטרה של המנון היא לשלהב אנשים כדי שישכחו את ההיגיון ויהפכו לבשר תותחים." אני לא מסכים עם המונחים האלה, אבל אני מסכים עם זה שהמטרה של המנון היא לעורר יצרים לאומניים. "אופטימיות מהורהרת" לא גורמת לכך. לכן "התקווה" לא משרתת את המטרה של המנון. חוץ מזה, כפי שמקודם רשמתי, יש מעט סממנים יהודיים בתקווה. ההמנון חייב להיות מבטיח. כמובן שאין להמנון שום חשיבות מעבר לכך (ח"ו אני לא פשיסט: הכלים המדיניים הם רק אמצעים להשגת הדתיים, ראה בהמשך), אבל אם כבר לעשות, אז לעשות כראוי. 

אתה שוגה בסיבה ותוצאה. לא העושה קובע את המעשה: חמאס גם לובשים נעליים והולכים לים. אנחנו מתעבים (וב"ה נשמיד) את חמאס על פשעיהם הנאציים נגדנו, לא את פשעיהם הנאציים נגדנו בגלל שחמאס עושה אותם. אין פסול בירישת הארץ שהובטחה לנו - זו מצווה! ושוב, הפכת סיבה ותוצאה: אנחנו לא משתמשים ב"הצדקות" דתיות למען השגת המטרות הלאומיות שלנו (לאומנות חילונית היא דוחה וחסרת ערך), אלא מנצלים משאבים לאומיים למען השגת המטרות הדתיות שלנו. ההמנון, תופעה לאומית, הוא אמצעי שכזה.

אז בת'כלס, אתה מציע שלמדינת יהודה לא יהיה המנון בכלל (ממילא "התקווה" תפוסה בידי היישות הציונית. ההמנון שהצעתי מיועד למדינת יהודה תובב"א). איני מקבל את הצעתך. המנון מוצלח מוביל ללאומנות, ולאומנות יהודית מבוססת תמיד ואך ורק על התורה, ולכן בעקיפין ההמנון יקרב יהודים לדרך המלך - וזה חיובי. אתה יכול לבקר את הטענה הזו ולומר שזה שימוש ציני ברגשות לאומניים כדי להשיג את התכלית הדתית. לדעתי המטרה מקדשת את האמצעים.         
אני הייתי מציע להישאר עם "התקווה", ואם לא אז להתבסס או לקחת השראה מפיוטים יהודיים. אני חושב שאם כבר יש המנון אז הוא צריך לייצג ערכים ולא פשוט לשמש אמצעי (ועוד אמצעי ציני כי מדובר על עידוד לאומנות ואולי למלחמה).

מנותק Yaakov

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
בעניין: המנון יהודי למדינת יהודה
« להגיב #14 ב- : אפריל 26, 2013, 13:31:58 »
מדינת יהודה?