כתב נושא: שאלה : מה עשו לא בסדר בני יעקב כשנאנסה אחותם ?  (נקרא 6077 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
נראה שאף אחד מהם לא חשב ככה. שמעון ולוי לא ענו ליעקב "קטן עלינו"... הם ענו לו תשובה של "אף על פי כן"...
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
אם כבר פתחת אשכול אז לדעתי השאלה צריכה להיות מה עשתה דינה שנאנסה?
אם היא הייתה הבת של יעקב אני מאמין שהיא הייתה צדיקה.. אז למה היא נאנסה ועוד ע"י גויים?

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "לדוד,ברוך ה׳ צורי,המלמד ידי לקרב,אצבעותי למלחמה"
כי היא זילזלה (כמובן שבצורה שיאה לצדיקה שכזו ,ברמה שהיום נראית לנו כמובן מאליו רחמנא ליצלן) בצניעות , ויצאה מהאוהל להסתכל בבנות הארץ אם אני לא טועה .
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .
"תכופות אנו נותנים בעצמנו לאויב את הכלים לכלותנו." - איזופוס.
"פייסן הוא אדם המאכיל תנין, בתקווה שהוא יאכל אותו אחרון." - וינסטון צ'רצ'יל
"קודם כל תהיינה העובדות בידיך, ואז תוכל לסלף אותן כאוות נפשך."- מרק טווין.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
ה היה גם העונש של יעקב. כשיעקב פגש את עשיו הוא נשא את דינה במזוודה. פחד שמא עיניו יתן בה וישאנה לאשה. וחז"ל מצאו פסול במעשה זה, כי אם היה נושא את דינה, הייתה מחזירה אותו בתשובה.
לכן נענש יעקב ובתו ניתנה בעל כורחו וכורחה לגוי.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מה הבעיה במעשה שעשו , ולמה למעשה יעקב כעס עליהם ?
הייתי פעם ברצאה של רב,והוא סיפר שכידוע לכולנו,הבורא הוא טוב ומטיב ואין רע ממנו,והמעשה שלוי ושמעון עשו הוא לטובה.

הכוונה היא לאחר שכולם הסכימו לעשות ברית,הם נהפכו לחלק מבני ישראל,ובגלל שהם עשו מעשה שאסור לעשות על פי חוקי

הבורא,הם היו חייבים במיתה,ומיתה שלהם כיפרה על הכל העוונות שעשו במהלך חייהם,כך שיוצא , זה שלוי ושמעון הרגו אותם

עשו להם טובה מתוך ידיעה של מה שהם עושים, אותם נשמות של האנשים האלה חזרו בגיגלגול בתלמידי של רבי עקיבא ובמותם שם הישלימו את התיקון שלהם.

אבל מדוע יעקב כעס אין לי מושג בטוח יש לזה משמעות עמוקה.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו