חדשות ודיונים > מערכת החדשות

קצין משטרה: יגאל עמיר ורומן זדורוב חפים מפשע

(1/2) > >>

לוחם סיירת:
קצין משטרה: יגאל עמיר ורומן זדורוב חפים מפשע

עמוס ברנס, יגאל עמיר ורומן זדורוב חפים מפשע ותפרו להם תיק על לא עוול בכפם, כך טוען קצין המשטרה בדימוס מיכאל רז.
אאגודל טקסט
פרסום ראשון: ט"ז אייר תשע"ב, 08/05/12 17:10
עוזי ברוך

יגאל עמיר
יגאל עמיר
צילום: פלאש 90

עמוס ברנס, יגאל עמיר ורומן זדורוב חפים מפשע ותפרו להם תיק על לא עוול בכפם. אלו הטענות המרכזיות שמופיעות בספרו של מיכאל רז, תושב נתניה, שניהל עשרות חקירות רגישות במשטרה.

רז אמר לעיתון "זמן נתניה" של מעריב כי יגאל עמיר, רוצחו של יצחק רבין, חף מפשע. "בעבר כתבתי ספר על רצח רבין, כי הייתי קצין שבודק מקרי מוות", הוא אומר.

"המסקנות שעלו בעקבות הממצאים הם שהוא נורה במכונית. יום לפני הרצח אמרו לו שמחליפים לו את הנהג לנהג אחר. בקורס שהמאבטחים עוברים בשב"כ הם נדרשים לירות במתנקשים בתוך שתי שניות. אבל בזמן הרצח אף אחד לא ירה כי אמרו להם שזה תרגיל. המדינה לא סיפרה את האמת בפרשה".

גם רומן זדורוב, שהורשע ברצח הילדה תאיר ראדה, הוא קרבן של המערכת המשטרתית, אומר רז, לדבריו למרות שזדורוב שחזר את הרצח, הוא חף מפשע. "ד"ר חיים סדובסקי, שעבד איתי על פרשת ברנס, כתב ספר בשם 'איך לתפור חף מפשע', שבו הוא מתייחס למקרה זדורוב. בידיים של תאיר מצאו שערות ארוכות. נערות רצחו אותה.

"אז איך המידע הזה לא הגיע לתקשורת? כי התקשורת נמצאת תחת ההשפעה של המשטרה. ברצח תאיר הייתה מעורבת נערה שאבא שלה מילא תפקיד ביטחוני, והוא לחץ לסגור את החקירה נגדה. לזדורוב לא היה מניע. כדי לסגור את התיק הלכו וזייפו טביעת נעל שלו. בכפר סבא יש מומחה שהגדיל תמונה של טביעת הנעל פי 500 ואמר שזדורוב לא דרך שם באמת. ברגע שהם נתפסים לקונספציה לא אכפת להם משום דבר אחר".

לאחר שהשתחרר רז משירותו הוא החליט להתגייס ולסייע לברנס שישב בכלא באשמת רצח החיילת רחל הלר בשנת 1974.

ברנס, שטען במשך כל השנים שהוא חף מפשע, שוחרר ב-1983 לאחר 8 וחצי שנים לאחר שהתגלו עדויות שקר של חוקרי המשטרה. לאחר שחרורו תבע ברנס מהמדינה פיצוי על התקופה שבה שהה בכלא. "בפרשת ברנס הוכחתי ש-12 אנשים שיקרו", הוא אומר. "מצאנו את סרטי השחזור שהמשטרה זייפה, 12 שוטרים זייפו את הסרטים, כולל מנהל המעבדה. כשבדקתי את ברנס אצלי במכונת אמת, הוא יצא דובר אמת".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/237671

UM-96:
לא מפתיע...

zelhar:
סתם קשקשן.

אביר הקרנפים:
למה קשקשן? כי הוא מצביע ומבליט את הנקודות הבעייתיות שהעם החליק מהן ובלע את כל מה שהממסד האביס אותו ?

zelhar:

--- ציטוט של: אביר הקרנפים על מאי 09, 2012, 01:26:26 ---למה קשקשן? כי הוא מצביע ומבליט את הנקודות הבעייתיות שהעם החליק מהן ובלע את כל מה שהממסד האביס אותו ?

--- סוף ציטוט ---
אהה, הקוזק רומן זדורוב לא רצח את תאיר ראדה, סתם מפלילים אותו.

תפריט

[0] אינדקס הודעות

[#] עמוד הבא

עבור לתצוגת גירסה מלאה