כתב נושא: ״כל השונה הלכות בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא״...  (נקרא 25484 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המשך להלכות של אתמול.
הלכה ח'.
וכן התקינו שיהא אדם מתפלל תפילה אחת בלילה, שהרי אברי תמד של בין הערביים מתאכלין והולכין כל הלילה, שנאמר: "היא העולה" (ויקרא ו', ב'), כעניין שנאמר "ערב ובוקר וצהריים אשיחה ואהמה וישמע קולי" (תהילים נ"ה, י"ח). ואין תפילת ערבית חובה כשחרית ומנחה, ואף על פי כן נהגו כל ישראל בכל מקומות מושבותיהם להתפלל ערבית וקיבלוה עליהם כתפילת חובה.

הלכה ט'.
וכן תיקנו תפילה אחת אחר המנחה, סמוך לשקיעת החמה, ביום התענית בלבד (יום כיפור), כדי להוסיף תחינה ובקשה מפני התענית. וזו התפילה נקראת תפילת נעילה. כלומר, ננעלו השמים בעד השמש ונסתרה, לפי שאין מתפללין אותה אלא סמוך לשקיעת החמה.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • "לדוד,ברוך ה׳ צורי,המלמד ידי לקרב,אצבעותי למלחמה"
אם אני לא טועה יש 5 תפילות ביום כיפור לא ?
מוסף,שחרית,מנחה , ערבית , נעילה (לא לפי הסדר כמובן) לא ?
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .
"תכופות אנו נותנים בעצמנו לאויב את הכלים לכלותנו." - איזופוס.
"פייסן הוא אדם המאכיל תנין, בתקווה שהוא יאכל אותו אחרון." - וינסטון צ'רצ'יל
"קודם כל תהיינה העובדות בידיך, ואז תוכל לסלף אותן כאוות נפשך."- מרק טווין.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
כן.
אם כבר הזכרת...
הלכה י'.
נמצאו התפילות בכל יום שלוש. ערבית ושחרית ומנחה. ובשבתות ובמועדים ובראשי חודשים, ארבע. שלוש של כל יום ותפילת המוספין. וביום הכיפורים חמש. ארבע אלו ותפילת נעילה.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אם אני לא טועה יש 5 תפילות ביום כיפור לא ?
מוסף,שחרית,מנחה , ערבית , נעילה (לא לפי הסדר כמובן) לא ?
אכן
״אַתָּה תָקוּם תְּרַחֵם צִיּוֹן כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד.״
״כִּי רָצוּ עֲבָדֶיךָ אֶת אֲבָנֶיהָ וְאֶת עֲפָרָהּ יְחֹנֵנוּ.״

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אם כן , למה תיקנו דווקא ביום הכיפורים 5 תפילות ?
חכמה בגויים תאמין:"אויב גלוי הוא קללה, אבל מעמיד פני ידיד גרוע ממנו." - בנג'מין פרנקלין .

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
ראה למעלה את לשון הרמב"ם.
"מפני התענית". זה יום כיפור. מתפללים עוד קצת ועוד קצת לפני שהשמש שוקעת כדי להשיג עוד בבקשות ותחנונים.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אם כן , למה תיקנו דווקא ביום הכיפורים 5 תפילות ?
אולי כדי שנוכל להתפלל יותר הרי זה יום מסוגל מאוד.

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אם כן , למה רק 5? למה לא שבע או עשר ? אפשר להספיק בהחלט 6,7 ואם רוצים אז גם עשר.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אם כן , למה רק 5? למה לא שבע או עשר ? אפשר להספיק בהחלט 6,7 ואם רוצים אז גם עשר.
כי לא מוסיפים כמה שרוצים... יש את ה-3 הקיימות + מוסף שיש בכל מועד שהיו מקריבים בו קורבן מוסף כשהיה בית המקדש אז הוסיפו עוד אחת בדיוק לזמן שבו ננעלים שערי שמים (מכאן שמה ״נעילה״).

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
הלכה י"א.
תפילות אלו אין פוחתין עליהן, אבל מוסיפין עליהן. אם רצה אדם שיתפלל כל היום כולו, הרשות בידו. וכל אותן התפילות שיוסיף, כמו מקריב נדבות. לפיכך צריך שיחדש דבר בתפילה בכל ברכה וברכה מן האמצעיות מעין הברכה. ואם חידש אפילו בברכה אחת דיו, להודיע שהיא נדבה, לא חובה. ושלוש ראשונות ושלוש אחרונות, לעולם אין מוסיפין בהן ולא פוחתין מהן ואין משנין בהן דבר.

הלכה י"ב.
אין הציבור מתפלל תפילת נדבה,לי שאין הציבור מקריב קרבן נדבה. ולא יתפלל אפילו יחיד מוסף שתיים, אחת חובת היום ואחת נדבה, לפי שאין מתנדבין קרבן מוסף. ויש מן הגאונים מי שהורה שאסור להתפלל תפילת נדבה בשבתות וימים טובים, לפי שאין מקריבין בהן נדבה אלא חובת היום בלבד.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אז מה זה בעצם תפילת נדבה?
בנאדם שמתפלל עוד פעם שחרית/מנחה / ערבית?

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
אז הבנתי שזה מאשר את מה שאמרתי לא?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
כן. והרמב"ם אומר לך שאם אתה מתפלל תפילת נדבה, אל תתפלל בדיוק אותו דבר. אלא באחת הברכות האמצעיות, ברכה שאינה משלוש הראשונות ואינה משלוש האחרונות, תוסיף כמה מילים משלך מעניין הברכה. למשל, בברכת רפאנו, תוסיף במילים שלך בקשה לרפואה ספציפית שלך או של מישהו שאתה מכיר, בברכת השנים, פרנסה וברכה על גשמים ושפע בברכת המינים דבר קצת על השמאלנים חובבי האורקים >:(

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
כן. והרמב"ם אומר לך שאם אתה מתפלל תפילת נדבה, אל תתפלל בדיוק אותו דבר. אלא באחת הברכות האמצעיות, ברכה שאינה משלוש הראשונות ואינה משלוש האחרונות, תוסיף כמה מילים משלך מעניין הברכה. למשל, בברכת רפאנו, תוסיף במילים שלך בקשה לרפואה ספציפית שלך או של מישהו שאתה מכיר, בברכת השנים, פרנסה וברכה על גשמים ושפע בברכת המינים דבר קצת על השמאלנים חובבי האורקים >:(
אתה חושב אני לא מדבר עליהם? ;D
אוהו מדבר גם מדבר שישמיד הקב״ה את הכופרים והמלשינים וגם את אויבינו ושונאינו וגם את שלטון המינות של הערב רב ובתי המשפט שלהם ומקנח גם שישמיד את את השמאלנים ואת התקשורת העוינת(כמובן לא בדיבור אני מכוון את זה במחשבה).

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
חבר'ה אם אתם מחפשים על מה להתפלל אז תתפללו אם אתם יכולים על רן ניר בן עדנה שיזכה לזיווג הגון בעזרת ה' , זה איירון מאן מי שלא יודע , יש לו קצת צרות , הוא יהודי טוב וצריך לעזור לאח שלנו ! תעשו השתדלות !

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
חבר'ה אם אתם מחפשים על מה להתפלל אז תתפללו אם אתם יכולים על רן ניר בן עדנה שיזכה לזיווג הגון בעזרת ה' , זה איירון מאן מי שלא יודע , יש לו קצת צרות , הוא יהודי טוב וצריך לעזור לאח שלנו ! תעשו השתדלות !
יאללה עוד אחד לאוסף... אני מתפלל כבר על 2 פה לרפואה ועוד אחד לחזרה בתשובה. עוד אחד לזיווג תמיד טוב...

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
יאללה עוד אחד לאוסף... אני מתפלל כבר על 2 פה לרפואה ועוד אחד לחזרה בתשובה. עוד אחד לזיווג תמיד טוב...
תתפלל גם על זיווג בשבילך במקום שתספר לנו בפורום שאתה חושב על סקס, סמים וסיגריות..

לא שאני לא חושב כל היום על סקס... אבל זה רק אומר שמהבחינה הזו גם אני צריך להתחתן. למרות שלא בא לי...

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
תתפלל גם על זיווג בשבילך במקום שתספר לנו בפורום שאתה חושב על סקס, סמים וסיגריות..

לא שאני לא חושב כל היום על סקס... אבל זה רק אומר שמהבחינה הזו גם אני צריך להתחתן. למרות שלא בא לי...
לא ברוך השם חחח סתם חיפשתי מילים עם קונוטציה שלילית שמתחילים ב-ס׳. ;D
ויש לי קצת זמן עד החתונה...עוד אין לי 18...
ברוך השם בלי עין הרע היצר חלש אצלי (ברוך ה׳!). לאט לאט זה יורד היצר אם אתה מדחיק אותו הוא מרפה ממך עם הזמן. אבל בסמים......סתם חחח ברוך ה׳ גם בזה היצר שלי לא חזק מדי. בכלל ברוך ה׳ בלי עין הרע נראה שהיצר שכח אותי (וטוב שכך בלי עין הרע ברוך השם ברוך השם).

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
לסמים אין לי יצר. בצד השני... חרמנא ליצלן... שה' ישמור אותי מזה.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
שישמור את כולנו מהיצר הרע המלשין הזה!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
פרק ב', הלכה א'.
בימי רבן גמליאל רבו המינים בישראל והיו מצירים לישראל ומסיתים אותם לשוב מאחרי ה'. וכיון שראה שזו גדולה מכל צורכי האדם, עמד הוא ובית דינו והתקינו ברכה אחת שתהיה בה שאלה מלפני ה' לאבד המינים, וקבע אותה בתפילה כדי שתהא ערוכה בפי הכל ונמצאו הבכות שבתפילה תשע עשרה ברכות.

הלכה ב'.
בכל תפילה משלוש תפילות אלו שבכל יום, מתפלל אדם תשע עשרה ברכות אלו על הסדר. במה דברים אמורים, בשמצא דעתו מכוונת ולשונו תמהר לקרות. אבל אם היה טרוד ודחוק או שקצרה לשונו, מתפלל שלוש ראשונות וברכה אחת מעין האמצעיות ושלוש אחרונות ויצא ידי חובתו.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
כן מובא בברכות. יש גם תפילה עוד יותר קצרה, אחת מעין תשע עשרה כזאת.

מנותק UM-96

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הבא להורגך-השכם להורגו
(מתוך ספרון ״חג השבועות בהלכה ובאגדה״ שיוצא לזיכוי הרבים)
תחג שבועות שחל במוצ״ש (כמו השנה):
*כשחל החג במוצ״ש, יש להדליק ביום שישי נר נשמה גדול הדולק 48 שעות כדי שנוכל להדליק ממנו במוצאי שבת שהרי מותר להדליק רק מאש לאש.
*אין להתחיל בהכנות לחג עד צאת השבת שהרי אסור להכין משבת ליום טוב. וקודם תחילת ההכנות תאמר האישה: ״ברוך המבדיל בין קודש לקודש״.ואם בני הבית מרובים והזמן דחוק יכולים להתחיל בסידור השולחן בלבד לאחר השקיעה לפני צאת הכוכבים אבל את שאר המלאכות לא יתחילו בשום אופן קודם צאת השבת.
*מוסיפיםבעמידה של ערבית מוצ״ש ״ותודיענו״ כמובא בסידורים ולא ״אתה חוננתנו״. אם שכח ולא אמרו-אם נזכר עד שאמר ״ברוך אתה״ לפני שאמר ״ה׳״ בברכת ״מקדש ישראל והזמנים״ חוזר ואומר ״תודיענו״ ואם עבר, לא חוזר.
*מוסיפים בקידוש 2 ברכות-ההבדלה ומאורי האש. האדם יברך על הכוס שעליה עושה קידוש גם ברכת המבדיל (בין קודש לקודש).

מנותק MAORO

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
איך אפשר לבשל בחג ? זה קצת נראה כמו לא אפשרי , אלא אם כן זה על האש ...

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
מותר להעביר אש לצורך אוכל נפש וכך לבשל בחג.
אפיה באמצעות תנור חשמלי, כמובן בעייתית.

צבא יהושע עוד יחזור!