כתב נושא: המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י  (נקרא 26875 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #50 ב- : ינואר 03, 2012, 18:36:43 »
אני די בטוח בקשר לכלכלה בארץ. זה שמדינה יכולה להאכיל את עצמה זה חשוב מאוד אני מסכים, אבל היא יכולה לעשות את זה גם בלי לסבסד חקלאים. מתאים לך להיות חקלאי? נהדר! לא מתאים? תחליף עסק. חקלאות זו לא עבודה שיכול לקרות בה מה שקרה למשל בתחום הסיעוד, שאין יהודים שרוצים לעבוד בזה.

קודם כל (והייתי צריך לעשות את זה עוד בתחילת הדיון) ההגדרה שלי לעלוקה זה אדם שאינו עובד מבחירה וחי על חשבון המדינה ללא סיבה מוצדקת.

תבין שלא מדובר רק בחרדים, יש לך ערבים (20% מאזרחי המדינה) שגם אם הם עובדים, הכל אצל שחור והם לא משלמים מיסים, אבל לקבל מענקים על ילדים הם יודעים טוב מאוד.
בקשר לכמות, אם ישנם 11 אלף אברכים, והם ורק הם חיים על חשבון המדינה, נניח לרגע שזה בסדר. יש מליון חרדים, כמה מהם חיים על קיצבאות ולא על עבודה בתכלס?

אגב, מבחינתי חילוני שעושה אותו דבר הוא עלוקה באותה מידה. לא מעניין אותי איך הבנאדם מתלבש וכמה הוא מתפלל וכ'ו. זו ראייה כלכלית נטו (מיועד לחבר'ה שהולכים לקפץ ולצעוק שאני אנטישמי וכ'ו)

בקשר לילודה, זה היה נכון אולי בעבר, היום המלחמות מתנהלות אחרת וזה הרבה יותר עניין טכנולוגי מאשר כמות החיילים. וזה לא ש6 מליון לשטח כמו מדינת ישראל, זה דליל מדי.

עכשיו בנוגע למי שכן נמצא בשוק העבודה. יש 2 סיבות שאנשים עובדים לא מסיימים את החודש. 1- המיסים בארץ גבוהים (בין השאר כדי לממן בטלנים, מכל הסוגים) 2- אין תחרות בשוק. אם נוריד מיסים ונפתח את השוק המחירים ירדו ואנשים יוכלו להתחיל לחיות כמו שצריך. אבל השאלה היא אחרת, השאלה העיקרית שלי היא כזו, כמה חרדים חיים בצורה כזו או אחרת על חשבון המדינה? כלומר לא עובדים?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #51 ב- : ינואר 03, 2012, 23:55:35 »
מה יקרה אם כל החקלאים יחליטו שזה לא משלם להם כי יש קיצוצים במים ויש בעיות של כוח עבודה ויש פה ויש שם.... אז נוותר על החקלאות? נייבא את כל הפירות והירקות? אתה יודע איך זה ייקר את המחיה בארץ? זה יכניס אותנו לצרות של אספקה בימי שלום. שלא לדבר על ימים בעייתיים.
עדיף למדינה לסייע לחקלאות ברגוע. עדיף לך ולכולם ככה.

לעניין העלוקות. כמה אנשים לא עובדים מבחירה וחיים על חשבון המדינה? כמה חרדים כאלה יש? האם הם קשורים לאברכים?
אם נעקוב אחרי כל החישובים שכתבתי לך בהודעה הקודמת שלי, אתה רואה שסך כל האברכים שמקבלים קיצבה של "תורתו אומנותו" זה אחוז מזערי מבין החרדים ואחוז אפסי מכלל האוכלוסיה בגיל העבודה.
הסברתי לך חזור והסבר, בהודעה הקודמת ובהודעות אחרות, שהקיצבה הזעומה שהם מקבלים לא מספיקה למחצית מחייתו של אדם אחד. אז מה זה חיים על חשבון המדינה?
הסברתי לך שהאשה שלהם עובדת, שיש להם מלגה שהם מקבלים מהכולל שיהודים שרוצים להחזיק תורה תורמים. מזה הם חיים. לא על חשבון המיסים.
וגם הסכום הזעיר שהם מקבלים, הסכום שמגיע מתשלומי המיסים. כמה זה ? קיצבה זעומה לאחוז אפסי... כמה זה יוצא בתקציב? תעשה את החשבון... תבין כבר!

אתה יודע מי שורף לך את המיסים?
לשכת ראש הממשלה. שחיתות.
תקציב הכנסת, הממשלה, הקשר עם הבוחר וכל השטויות האלה. שחיתות.
תקציבי הבטחון צריכים יעול חריף.
תקציבי משרד החוץ, שחיתות.
העובדה שילדים של מחבלים מקבלים פיצויים מביטוח לאומי, זה סכומים נכבדים שהולכים מהמיסים שלך.
העובדה שערבושים תומכי טרור נהנים מקיצבאות, עוסקים בפשע ולא עובדים, ובסוף או יושבים בכלא, או גורמים לנזקים שהמדינה צריכה לכסות. זה סכומים נכבדים שהולכים מהמיסים שלך.
העובדה שהם מתחברים פיראטית לכל שירות אפשרי, גונבים רכבים וגורמים להעלאת תעריפי הביטוח, זה סכומים שפוגעים בכיס שלך.

הוכחתי לך במספרים שלעיל שחרדים לא חיים על קצבאות. אי אפשר לחיות על קיצבאות חוץ מקיצבת אבטלה. אולי. אברכים לא מקבלים קיצבת אבטלה. כשאברך מגיע למספר מסויים של ילדים, הוא יוצא לשוק העבודה ומפרנס מזה את המשפחה שלו. כמה פעמים צריך לכתוב את זה?

בקשר לילודה. מלחמות זה עניין טכנולוגי. כמות החיילים עדיין נדרשת. צריך חיל רגלים וחיל ים. צריך חיל אוויר ושריון. צנחנים, קומנדו, מודיעין, מערך תומך לחימה... צריך כלכלה חזקה שתחזיק צבא חזק ותממן טכנולוגיות יקרות. אתה חושב שאוכלוסיה של מאה שבעים איש יכולה להחזיק צבא שיכול להגן על המדינה מכל הדרעק שמסביב? לא! אלף פעמים לא!
ככל שיש יותר תושבים, ככל שיש יותר אנשים שמייצרים ומגדילים את מחזור העסקים בשוק, יש יותר מיסים והכנסות למדינה. יש יותר אנשים שיכולים להתגייס לסדיר ואגב גם לקבע. זה הכל קשור.

למה אנשים לא מסיימים את החודש, זה כבר עניינים גדולים של כלכלה ומשרד האוצר. כמה שלא תתאמץ, לכלכלה שלנו יש לצעוד דרך ארוכה עד שלא תהיינה כאלה בעיות. בין השאר, כעשרים אחוז מהתקציב זה תקציב בטחון...
כמו שהסברתי, אילו מספר התושבים היה גבוה יותר, התקציב היה גבוה יותר, והאחוז של תקציב הבטחון היורד ממנו, היה נמוך יותר ביחס לתקציב הכללי. ככה היה אפשר להוריד מיסים ולתת יותר שירותים בחינם. מה שהיה מקל על השכבות החלשות. אבל זה דברים מתקדמים.

יש פה כמה עקרונות.
א. החרדים לא חיים על חשבון המדינה. הם חיים על חשבון עצמם.
ב. יש כמה נקודות שהן אינטרס לאומי לתמיכה מסויימת מהמדינה. להוריד את התמיכה הזו רק יהפוך את המצב הכלכלי ליותר גרוע. לא לקל יותר.
ג. ככל שהאוכלוסיה והכלכלה גדלים יותר, המיסים והעומס ירד. המיסים והעומד לא ירדו כדי שהאוכלוסיה והכלכלה יגדלו. זה לא עובד ככה פשוט.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #52 ב- : ינואר 04, 2012, 07:29:57 »
עדיין לא ענית לי על השאלה האחרונה. כמה % מהגברים במגזר החרדי לא עובדים, ומקבלים כסף מהמדינה (מילגה קיצבה מתנה תקרא לזה איך שבא לך)

בקשר למלחמה, תהיה רציני, אנחנו כבר 6 מליון יהודים, די ויותר כדי לנהל מלחמה עם כל מדינה אחרת כיום. אם נפסיד זה לא עניין של כוח אדם זה כבר אסטרטגיה טקטיקה וטכנולוגיה.

מה שאתה מדבר עליו עם החקלאים זה לא ריאלי, כי אם אחד סוגר ת'עסק, לשאר יהיה נתח שוק יותר גדול.

שאר הדברים שציינת גם הם שורפים את המיסים. לא אמרתי "הכלכלה שלנו היא פצה חוץ מהקטע של החרדים" ממש לא. אבל זה שהדברים שציינת הם בעייתיים, זה לא אומר שהקצבאות הם לא. (קצבאות באופן כללי)
« עריכה אחרונה: ינואר 04, 2012, 07:41:09 על ידי m4a1 »

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #53 ב- : ינואר 04, 2012, 13:04:25 »
אם אתה לא מבין את זה שעכשיו יש גל שנאה נגד החרדים כדי בעקיפין לפגוע בביבי ולהוריד אותו מהשלטון אז כדי שתקרא מחדש את כותרות העיתונים.
כול הזמן חופרים איך הממשלה הנוכחית נכנעת לחרדים המרושעים בעוד מביאים לנו כתבות של ציפי איזו "ארץ נהדרת" תהיה לנו תחת שלטון קדימה.
הרי כול העם כבר צעק שהוא רוצה צודק חברתי וכול העם כבר אמר שהוא לא רוצה את ביבי וכול העם ילך לבחור בכוחות השפיים ויבחר בבחירות הבאות קדימה ושמאלה.
התקווה שלהם היא מפלגת מרכז אנטי חרדים חדשה (נוסח שינוי) שתהיה כיבכול פחות שמאלנית ויותר אנטי דתית וכך תוכל לגנוב קולות מישראל ביתינו, מהליכוד ואף מהבדיחה של ברק, וכך להקים ממשלת שמאל בראשות קדימה.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #54 ב- : ינואר 04, 2012, 13:31:17 »
עדיין לא ענית לי על השאלה האחרונה. כמה % מהגברים במגזר החרדי לא עובדים, ומקבלים כסף מהמדינה (מילגה קיצבה מתנה תקרא לזה איך שבא לך)

בקשר למלחמה, תהיה רציני, אנחנו כבר 6 מליון יהודים, די ויותר כדי לנהל מלחמה עם כל מדינה אחרת כיום. אם נפסיד זה לא עניין של כוח אדם זה כבר אסטרטגיה טקטיקה וטכנולוגיה.

מה שאתה מדבר עליו עם החקלאים זה לא ריאלי, כי אם אחד סוגר ת'עסק, לשאר יהיה נתח שוק יותר גדול.

שאר הדברים שציינת גם הם שורפים את המיסים. לא אמרתי "הכלכלה שלנו היא פצה חוץ מהקטע של החרדים" ממש לא. אבל זה שהדברים שציינת הם בעייתיים, זה לא אומר שהקצבאות הם לא. (קצבאות באופן כללי)
על השאלה הזו עניתי כבר למעלה. מתוך כל בעלי זכות ההצבעה במגזר החרדי, פחות משני אחוז מקבלים תקציב "תורתו אומנותו". מתוך כל בעלי זכות ההצבעה במדינה, זה פחות מ0.2 אחוז.
בקשר למלחמה, כבר אמרתי לך. ששת המליון הללו זה לא עניין של כמה חיילים קרביים יש לך בפועל. אלא כמה אחוזי צבא יש מתוך כלל האוכלוסיה. אתה לא חושב שהעובדה שעשר וז מהעם הוא צבא, מכבידה על האוכלוסיה? זה לא מתבטא רק בכוח אדם, זה מתבטא גם במימון המלחמה.
בשביל לממן צבא צריך המון כסף. נניח שכוח האדם שיש כיום לצבא מספיק. האם אתה חושב שההכבדה על כוח האדם בשוק העבודה וההכבדה על הכלכלה בגלל המימון לצבא, שווה באותה מידה כאשר שוק העבודה מונה ארבע מליון איש, או שמונה מליון איש?
כלכלה של שמונה מליון איש מממנת הרבה יותר בקלות את אותו הצבא ויכולה להקצת יותר בקלות את כוח האדם הנדרש לצבא בלי להזיק את שוק העבודה.
אוכלוסייתה של ארצות הברית מונה כרבע מליארד נפש. מה שאומר פי ארבעים מישראל. הצבא שלהם גדול... פי ארבע? פי חמש?
לכן הם יכולים להרשות לעצמם שלל אפשריות, ניסויים, אימונים ומעבדות שלנו קשה איתם.
אצלם אין חוק גיוס חובה כי מתוך כלל האוכלוסיה יש מספיק מתנדבים. זה נוגע ישירות לכמות האוכלוסיה.

מה שאמרתי על החקלאים ריאלי. לא אחד יסגור את העסק. כולם יסגרו את העסק.

אתה צודק שיש המון דברים שהורסים את הכלכלה. רק מצער ומקומם לראות שמכל הדברים הגדולים והשמנים שהורסים את הכלכלה, מתמקדים ב 0.2 אחוז שמקבל תקציב לגיטימי ומזערי.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #55 ב- : ינואר 04, 2012, 13:57:54 »
ובלי תורתו אמונתו? כמה מקבלים כסף על כמות ילדים, וחיים מזה? ובקשר למלחמה זה טיעון פחות משכנע מכיוון שהילדים של החרדים גם ככה לא משתתפים במלחמה או בשוק העבודה. ברובם לפחות.

והעניין של החקלאים לא ריאלי כי אם יש 100 חקלאים שיושבים על השוק ולא מרוויחים מספיק, כי השוק לא מספיק גדול, אז ברגע שכמה מהם יסגרו, אז 70 חקלאים כן ירוויחו מספיק ויהיה שווה להם להשאר בעסק.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #56 ב- : ינואר 04, 2012, 14:03:51 »
שלמה ברור לי שיש גל שנאה נגד החרדים וזה לא דבר חדש. אבל זה לא אומר שהמצב הקיים מוצדק. עוד נקודה לדוגמא זה שחרדים לא משלמים על גן למשל, וחילונים כן. זה דברים כאלה שמחרפנים את הציבור.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #57 ב- : ינואר 04, 2012, 16:29:12 »
ובלי תורתו אמונתו? כמה מקבלים כסף על כמות ילדים, וחיים מזה? ובקשר למלחמה זה טיעון פחות משכנע מכיוון שהילדים של החרדים גם ככה לא משתתפים במלחמה או בשוק העבודה. ברובם לפחות.

והעניין של החקלאים לא ריאלי כי אם יש 100 חקלאים שיושבים על השוק ולא מרוויחים מספיק, כי השוק לא מספיק גדול, אז ברגע שכמה מהם יסגרו, אז 70 חקלאים כן ירוויחו מספיק ויהיה שווה להם להשאר בעסק.
מי חי מכסף על כמות ילדים ?

הנה הדף של ביטוח לאומי שמראה את גובה הקיצבה לכל ילד.
http://www.btl.gov.il/benefits/children/pages/%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A8%D7%99%20%D7%94%D7%A7%D7%A6%D7%91%D7%94.aspx

אתה באמת חושב שאפשר להחזיק אפילו ילד אחד מהסכום הכי גבוה שאתה רואה בדף?
זה אפילו לא חצי ממה שצריך. וכבר כתבתי את זה. למה לחזור שוב ושוב על "חיים מקיצבאות"? הקיצבה היחידה שאפשר לחיות ממנה בדוחק זה קיצבת אבטלה.
הילדים של החרדים לא משתתפים במלחמה או בשוק העבודה? טעות או שקר. הרבה חדים הולכים לצבא וכמעט כולם משתתפים בשוק העבודה.

בחייך. העליתי לפניך קודם נתונים שמוכיחים שאחוז האברכים מבין כלל החרדים בגיל העבודה הוא בערך שני אחוז. איפה נראה לך כל השאר? חיים משלוש מאות שקל בממוצע לילד? נסה להיות קצת הגיוני.
אני יודע שכל החיים שלך טפטפו לך שהחרדים חיים על חשבון המדינה. אבל יש לך פה עובדות שאני לא ממציא ואתה יכול לבדוק בעצמך.
אז אם רוב החרדים עובדים,  למה הילדים שלהם לא משתתפים בשוק העבודה? הילדים גדלים.. ובסוף גם הם משתלבים בשוק העבודה...

אתן לך דוגמא מהמשפחה שלי.
אמא שלי הייתה מתכנתת מחשבים במשרד הפנים. אבא שלי עובד בעסקי הסת"ם. לאבא שלי יש אחים ואחיות שעובדים בהוראה וחינוך, בני זוג שעובדים בייצוג הציבורי, וכו'.
אחיה ואחיותיה של אמא שלי ובני זוגם עובדים בהוראה, ראיית חשבון, משפטים, חינוך והוצאת ספרים ובתחום המוזיקה.
כל האברכים יצאו לעבוד אחרי כמה ילדים. והמשפחה שלי זה משפחה של דוסים רצח. וככה זה אצל כולם.

השכנים של אמא שלי, כולם דוסים רצח. עוסקים בהוראה, הנהלת חשבונות, מסחר וכו'. בניינים שליד.. עוד לא השתכנעת? אתה עדיין מתעקש שהחרדים לא עובדים והם עלוקות?

בקשר לחקלאים זה לא ממש נכון. החקלאי מייצר X תוצרת שצריכה להתכלות תוך X זמן עד שזה כבר בלתי סחיר מטעמי בלאי וריקבון. אם חקלאי אחד יפול, החבר שלו לא ייצר פתאום כמות כפולה.
תבין, חקלאות זה עסק קשה יותר מייצור במבה.
כשאתה מייצר במבה, המותג שלך קובע את המחיר, יש ביקוש לסחורה על פי שם, הסחורה יכולה לשבת במחסן תקופה ארוכה וככך יש לך מרחב תמרון.
עגבניות מתקלקלות ממש מהר. אפשר להפחית תוצרת, אבל להגביר תוצרת מעבר למקסימום זה לא פשוט. כי זה לא להוסיף מכונה. צריך עוד קרקע.
אם חקלאים מתחילים ליפול, השפע בשוק ירד. מחיר הירקות יעלה. לא כל אחד יכול לקנות ירקות, או שקונים פחות. ירקות נשארים על המדף ומתקלקלים. הפסדים בענף. עוד חקלאים נופלים...
אז מה? נפיל את השוק החקלאי ?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #58 ב- : ינואר 05, 2012, 20:04:47 »
אברכים זכאים לקיצבת אבטלה?

מעט מאוד חרדים הולכים לצבא. מעט מאוד. בקשר לשוק העבודה, לפי מה שאני יודע זה בערך 50%, (והברכים מהווים 2%? איפה ה48% האחרים? מאיפה הם מביאים כסף?)

אני יכול לתת לך דוגמא מהמשפחה שלי, אדם שחזר בתשובה נהיה חרדי הארדקור, 5 ילדים והוא לא עובד, כל היום לומד תורה (אני לא בטוח שהוא מוגדר אברך) אישתו עובדת, וכן הם בקושי מסתדרים אבל הם כן מתקיימים.

בהנחה שיש ביקוש לתוצרת של החקלאי, ככל שהשוק יותר מצומצם יש יותר סיכוי שהוא יוכל למכור את התוצרת שלו לפני שתתקלקל. מה שאתה מתאר לא סביר. זה יהיה כמו שכל האנשים בארץ בו זמנית ילכו לבנק וימשכו את כספם.

אני מודה שהופתעתי מהסכומיםשל הקיצבה, אבל זה עדיין לא הופך את זה לבסדר.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #59 ב- : ינואר 06, 2012, 13:38:46 »
אברכים אינם זכאים לקיצבת אבטלה.

וכפי שראית בנתונים האחרים. זה לא מעט חרדים שהולכים לצבא. ובינינו, עם איך שהצבא מתעמר בהם, למה שילכו לצבא?

לגבי הקרוב שלך שחזר בתשובה... איך בדיוק הוא מתקיים? על חשבון המדינה ומשלם המיסים? היה כנה. הקיצבה אולי מסייעת קצת. אבל אתה רואה שאשתו עובדת ושיש לו מלגה מהכולל ואיכשהו הם חיים בדוחק.
וכפי שהראיתי לך, אנשים כאלה הם נדירים. מתוך שני האחוזים שמהווים את כלל האברכים, לפחות שישים אחוזים מתוכם הם נשואים צעירים עם עד שלושה ילדים. לפחות שישים אחוז...

בקשר לשוק החקלאי. הביקוש הוא סטאטי. כשיש יותר תחרות, המחירים יורדים. כי אז יש יותר היצע יחסית לביקוש. כשחקלאים נופלים, יש פחות שפע, הביקוש נשאר אותו דבר. המחירים עולים. כשהמחירים עולים, הרכישות מתמעטות. לא צרך שכל הסחורה תשאר על המדף כדי להפיל חקלאי.
מספיק שסחורה לא נמכרת היטב..

ואחרי הכל... למה זה לא בסדר, קיצבה כזאת זעומה, לעודד ילודה,
או לעודד לימודי דת בקנה מידה שהוא לא כזה גדול ?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #60 ב- : ינואר 08, 2012, 18:36:52 »
כלל הכסף שאברך מקבל מהמדינה כל חודש זה 600 שקל +קיצבת ילדים שלזה זכאי כל אדם עם כמות מסוימת של ילדים? אוקי. חשבתי שהמספרים גבוהים בהרבה.

אבל זה לא נגמר בזה. מה עם דיור מוזל? מה עם חינוך חינם? (אמיתי, לא כמו אצל החילונים) חינוך חינם ודיור מוזל זה לא רק לאברכים, זה לכל החרדים.

אגב בנושא החקלאות, בהרבה מאוד ענפים הביקוש הוא סטטי, זה לא שאנשים נהיים רעבים יותר פתאום, בדיוק כמו שאנשים לא צורכים יותר מוצרי חשמל ככה פתאום. כשחקלאים נופלים יש פחות שפע מה שמעלה את המחירים, עד שלב שבו הציבור מחרים, ואז החקלאים נאלצים להוריד מחירים מה שמביא את המשק לאיזון מסוים.

אם זה באמת המצב ותקציב החרדים זה 600 שקל בחודש ל11 אלף איש + קיצבאות ילודה, ושום דבר אחר, אז אפשר לחיות עם זה, אבל לפי הסכומים. אין סיכוי שזה נגמר בזה, כמו שהזכרתי למעלה, מה עם החינוך חינם? מה עם הדיור?

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #61 ב- : ינואר 08, 2012, 23:22:52 »
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4172860,00.html

המשיח כאן.
לפי הסקרים הוא מכבל בין 117 ל-120 מנדטים.
מי שלא מצביא בבחירות הבאות ללפיד הוא עלוקה חרדית.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #62 ב- : ינואר 09, 2012, 20:12:24 »
כלל הכסף שאברך מקבל מהמדינה כל חודש זה 600 שקל +קיצבת ילדים שלזה זכאי כל אדם עם כמות מסוימת של ילדים? אוקי. חשבתי שהמספרים גבוהים בהרבה.

אבל זה לא נגמר בזה. מה עם דיור מוזל? מה עם חינוך חינם? (אמיתי, לא כמו אצל החילונים) חינוך חינם ודיור מוזל זה לא רק לאברכים, זה לכל החרדים.

אגב בנושא החקלאות, בהרבה מאוד ענפים הביקוש הוא סטטי, זה לא שאנשים נהיים רעבים יותר פתאום, בדיוק כמו שאנשים לא צורכים יותר מוצרי חשמל ככה פתאום. כשחקלאים נופלים יש פחות שפע מה שמעלה את המחירים, עד שלב שבו הציבור מחרים, ואז החקלאים נאלצים להוריד מחירים מה שמביא את המשק לאיזון מסוים.

אם זה באמת המצב ותקציב החרדים זה 600 שקל בחודש ל11 אלף איש + קיצבאות ילודה, ושום דבר אחר, אז אפשר לחיות עם זה, אבל לפי הסכומים. אין סיכוי שזה נגמר בזה, כמו שהזכרתי למעלה, מה עם החינוך חינם? מה עם הדיור?
איזה דיור מוזל? חרדי משלם על דירה כמו כל אחד אחר. אם אתה מדבר על ארנונה, יש הקלות בארנונה שניתנות למשפחות זכאיות. וזה כדי לתמוך בשכבת חלשות. עניין של משרד הרווחה.
בקשר לחינוך חינם, אין לי מושג על מה אתה מדבר. החרדים לא לומדים בחינוך ממלכתי. הם משלמים על כל ילד שכר לימוד כל חודש. אני זוכר שהייתי ילד וראיתי על השולחן בסלון דף מתלמוד התורה בו למדתי עם סומים של שכר הלימוד וארוחת הצהריים ותהיתי איך ההורים שלי משלמים את זה לכל הילדים.
בנושא החקלאות, אם הציבור מחרים, החקלאות נופלת. אתה מציג מצב של איזון מבחינת הצרכן כמו במחאת הקוטג'. אבל זה לא יכול להיות בכל ענף ובכל מוצר. כי אצל החקלאים, במקרה כזה, לא יהיה אזון מבחינת היצרן...

אני לא יודע על איזה סכומים אתה מדבר כשאתה מזכיר "לפי הסכומים".
אני רק יודע כזה דבר.
יש תקציב לתלמודי תורה. פחות מתקציב לבתי ספר ממלכתיים.
יש תקציבים לישיבות, פחות מתקציב לבתי ספר תיכון.
יש תקציבים לאברכי הכולל, פחות מתקציב לסטודנטים.
ויש קיצבאות ילדים. שזה לא קשור ישירות למגזר, אבל בפועל למגזר יש הרבה ילדים....
אז... נראה לי שזה הכל. שכחתי משהו ?

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #64 ב- : ינואר 11, 2012, 12:31:32 »
אני רואה שם קידם ממשלתי של הרחבת ההתיישבות בפריפריה.
רוב ההתיישבות אכן נעשית בידי חרדים כי להם יש יותר ילדים ולכן יש יותר זוגות צעירים.
מי שיש לו בין ילד לשלושה ילדים במשפחה, מתלונן שהמדינה משקיעה סכומים מסויימים (שאינם כל כך גדולים ביחס לתקציב הכולל) לסייע למשפחות לרכוש דירות בפריפריה.
העניין הזה, כמו עוד נושאים תקציביים שנידונו בשרשור הזה, נועד לפתח אינטרס לאומי.
אלה שמתבכיינים על כךהם אותם אנשים אגואיסטים שגידלו בקושי ילד וחצי ולא תרמו להתיישבות במדינה. לאותם אנשים מפריע שהמדינה תומכת במשפחות שמחזיקות את הדמוגרפיה בארץ.
אז... שני דברים.
1. המדינה לא מממנת. זה סיוע. על כמה אחוז זה עומד בכלל? 20? פחות?
2. רוצים סיוע גם אתם? המליטו יותר ילדים. עברו לגור בפריפריה במקום להתבכיין שדירה בתל אביב עולה יקר. מחירי הדירות בתל אביב זה עניין של היצע וביקוש. יקר לך? לך לגור בפריפריה. זה מה שהמדינה מנסה לעודד.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #65 ב- : ינואר 12, 2012, 22:11:13 »
אחת הסיבות שאת רוב ההתיישבות בפריפרייה עושים חרדים, זה שמקומות עבדוה פחות מטרידים אותם. 50% מהגברים החרדים לא עובדים (איך זה מסתדר עם העובדה שרק 2% לומדים?)
לעומת 90% מהחילונים.

אתה לא חושב שיש משהו די אגואיסטי בלעשות 10 ילדים, כשאתה לא עובד (או עובד בעבודה של שכר מינימום) ותצטרך לחיות על חשבון החברה שאליה אתה שייך? לדעתי זה לא מוסרי, לא לחברה ולא לילדים.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #66 ב- : ינואר 13, 2012, 13:08:17 »
הצגתי בפניך נתונים שמראים כמה אנשים בדיוק לומדים.
הצגתי בפניך מספרים ועובדות להוכיח לך שהרוב המוחלט עובד.
אתה מתעלם מהכל ומתעקש שהם חיים על חשבון המדינה ולא עובדים. תתאפס על עצמך בנאדם. אין עניין להיות בת יענה, לטמון את הראש בחול ולהתעקש שכל השקרים שהתקשורת מאכילה אותך, נכונים. הכל בלוף.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #67 ב- : ינואר 13, 2012, 19:35:58 »
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3351165,00.html

זה שקר? אם כן מה הנתונים הנכונים?

אם זה לא שקר ו2.5% מהמגזר החרדי הוא אברכים לומדים, למה יש עוד עשרות אחוזים מהגברים שלא עובדים? מה הם עושים?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #68 ב- : ינואר 14, 2012, 22:28:13 »
שאל את עצמך, אם זה הכמות של החרדים שמקבלים הבטחת הכנסה מהמדינה... האם יתכן שיש עוד עשרות אלפי חרדים שלומדים בלי לקבל הבטחת הכנסה ובלי שהאשה עובדת ? לפי הנתונים שם, רוב הרבה מאוד נשים חרדיות לא עובדות...
אז איך מפרנסים עשרה ילדים? אל תאמין למה שאתה קורא בעיתון..

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #69 ב- : ינואר 14, 2012, 22:35:42 »
בוא ניצמד לעובדות.

11 אלף אברכים מקבלים מימון מהמדינה. הם מהווים 2.5% מהחרדים. עד כאן אנחנו מסכימים, ואני מודה שחשבתי שמדובר בהרבה יותר אנשים ושהם מקבלים הרבה יותר.

אם בסביבות 50% מהגברים החרדים לא עובדים, מה הם עושים? מאיפה מגיע הכסף? אני לא מאמין שהעיתון מבלף בהרבה. העיתון טוען שרק 37% עובדים, נניח ש50% עובדים. איפה השאר?

אם האישה לא עובדת, היא כן זכאית להבטחת הכנסה? ואם שניהם לא עובדים, שניהם מקבלים?

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #70 ב- : ינואר 15, 2012, 10:12:24 »
בוא ניצמד לעובדות.

11 אלף אברכים מקבלים מימון מהמדינה. הם מהווים 2.5% מהחרדים. עד כאן אנחנו מסכימים, ואני מודה שחשבתי שמדובר בהרבה יותר אנשים ושהם מקבלים הרבה יותר.

אם בסביבות 50% מהגברים החרדים לא עובדים, מה הם עושים? מאיפה מגיע הכסף? אני לא מאמין שהעיתון מבלף בהרבה. העיתון טוען שרק 37% עובדים, נניח ש50% עובדים. איפה השאר?

אם האישה לא עובדת, היא כן זכאית להבטחת הכנסה? ואם שניהם לא עובדים, שניהם מקבלים?

אם נכח את הציבור החרדי הבוגר:
נסתמך על הנתונים של העיתון כחצי או קצת פחות עובדים או מחפשים עבודה חלק זהה בגדלו לומד והאישה עובדת חלק מסוים (אותם 11,000) מכבלים כסף מהמדינה בהרבה פחות מקרים מדובר במשק בית שלא עובד בכלל.
יש היום תהליך של יציאה לעבוד גם של נשים וגם של גברים חרדים והמספרים שונים ממה שהיה לפני 5 שנה בטח שלפני 20.
בסוף על מתן קיצבאות שונות בלבד אתה לא יכול להאכיל 3-4 ילדים בטח שלא מספרים אחרים שנפוצים יותר מאכלסיה החרדית גם אם משכורת אחת סבירה (6,000~) וקיצבאות ילדים הם עדיין חיים בתנאי עוני חמור.
אמרתי לך אתה מרגיש רצון לקצץ תקצץ איפה שצריך לא למנוע מחרדים את המינימום לא למנוע מחיילים לנסוע באוטובוסים ורכבות וכך לחסוך 30 מליון בשנה תחסוך ברכבי הפער של כול קצין קופץ בראש בצה"ל ובצריכת הדלק ותחסוך יותר בחודש.
המדינה יודעת לפגוע רק בחלשים.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #71 ב- : ינואר 15, 2012, 13:17:48 »
בוא ניצמד לעובדות.

חשבתי שהבטחת הכנסה זה רק אברך שתורתו אומנותו. זה לא תקציב שנותנים לנקבות או למובטלים. קצבת אבטלה, עד כמה שאני יודע, ניתנת לאדם שאיבד את עבודתו ולא מצא עבודה חדשה עד 9 חודשים או 11 חודש. לא זוכר בדיוק..

אז... איפה השאר? עובדים. נכון שלא כולם עובדים בלבן. אבל עובדים.
ואם תאמר שהיות והם עובדים בשחור הם לא תורמים כלום, זה לא נכון. עצם ההשתתפות שלהם במחזור העסקים תומך בכלכלה. ולא כל המיסים הם מס הכנסה. יש אלף ואחת אגרות שמשלמים ככה או ככה, ומע"מ על מוצרים וכו'.
מס הכנסה הוא חלק קטן מההכנסות של המדינה. והחרדים הם חלק עוד יותר קטן מההוצאות של המדינה. ממש מזערי יחסית לתקציבים שהם מקבלים..

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #72 ב- : ינואר 15, 2012, 14:06:00 »
כבר הבתי כאן תמספרים יותר מ-2 מיליארד שקל לתקציב ראש הממשלה.
כשאני לא מבין למה צריך יותר מ-50 מליון כולל הכול.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #73 ב- : ינואר 15, 2012, 17:41:23 »
עשיתי סלט עם קצבת הבטלה והבטחת הכנסה. טעות שלי אני יחדד.

נשים כן זכאיות לקצבת הבטלה עד כמה שידוע לי. ואם רק בסביבות ה50% מהחרדים עובדים בלבן, זה אומר שבנוסף מ 2.5%, שנניח שהם מקבלים כסף ביושר, יש עוד בסביבות ה50% שכן חיים על חשבון המדינה בצורה כזו או אחרת כי גם הם מקבלים קצבת הבטלה.

לפי מה שידוע לי ישנם דרכים להמשיך לקבל קצבת הבטלה, אם אני לא טועה אחרי מספר חודשים קוראים לזה גם הבטחת הכנסה.

בכל מקרה, מאיפה הם מביאים את הכסף? לא מדובר על 2-3 אנשים, מדובר בסביבות החצי מליון איש!

שלמה, פאק אחד לא מצדיק פאק אחר. זה שיש שחיתות בממשלה לא מסביר מדוע גם ציבור מסוים מגיע לו לקבל יותר מציבור אחר.

השורה התחתונה היא כזו. אם המיסים שמייצרים החרדים העובדים (ה40-50% שעודים בלבן ומשלמים מיסים) מכסים את הכסף לאברכים, את החינוך הנפרד ואת כל הצורות האלה והאחרות שבהם חרדים מקבלים כסף, אז זה עוד איכשהו בסדר. אבל לא זה המצב. לכן יש פה בעיה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
המדינה רוצה ש-י-נ-ו-י
« להגיב #74 ב- : ינואר 16, 2012, 15:33:56 »
אתה מחמיץ כמה נקודות שהזכרתי, שכבר ענו על הנקודות ששטחת בהודעה האחרונה שלך.
כל אדם עובד, גבר או אשה זכאי לקצבת אבטלה לאחר שעבד תקופה מסויימת. דמי האבטלה משולמים תקופה מסויימת. תקופה שבה המובטל צריך למצוא עבודה. שאם לא ימצא עבודה, בתום הזמן המוקצב לו, תשלומי דמי האבטלה יפסקו והוא ימצא את עצמו מול שוקת שבורה.

לנתונים ומידע:
http://www.working.org.il/%D7%93%D7%9E%D7%99_%D7%90%D7%91%D7%98%D7%9C%D7%94/%D7%96%D7%9B%D7%90%D7%95%D7%AA_%D7%9C%D7%93%D7%9E%D7%99_%D7%90%D7%91%D7%98%D7%9C%D7%94/

http://www.btl.gov.il/benefits/Unemployment/pages/%d7%aa%d7%a7%d7%95%d7%a4%d7%aa%20%d7%94%d7%96%d7%9b%d7%90%d7%95%d7%aa%20%d7%94%d7%9e%d7%a8%d7%91%d7%99%d7%aa.aspx

הבטחת הכנסה:
http://www.btl.gov.il/benefits/Income_support/Pages/תנאי%20זכאות.aspx

אחת התנאים לקבלת הבטחת הכנסה זה שההכנסות ממקורות אחרים לא מגיעות לרמה מינימלית שנדרשת לקיים משפחה. ושם לא דיברו על משפחה מרובת ילדים. בסך הכל, הבטחת ההכנסה נועדה לסייע למשפחה בת 4 או 5 נפשות שלא מצליחה להתפרנס, להשלים הכנסה עד לרמת מחיה של עוני.
איך תפרנס מזה עשרה ילדים?
אחד התנאים לקבלת הבטחת הכנסה זה התייצבות בלשכת התעסוקה. בשביל זה צריך קודם כל לעבוד, לקבל דמי אבטלה. כל כמה חודשים מפרסמת לשכת התעסוקה את אחוזי האבטלה שנקבעים על פי מספר המתייצבים בלשכת התעסוקה. נראה לך שכל חרדי שמתחתן ומביא ילדים פשוט רץ מהכולל ללשכת התעסוקה? זה לא עובד ככה.
עוד תנאי זה רכב. מי שיש לו רכב לא זכאי. להמון חרדים יש רכב.  אז הם לא מקבלים הבטחת הכנסה.
אז מאיפה הם מביאים את הכסף? מעבודה חבוב.. עבודה... בפעם המליון.. עבודה.. חרדים עובדים. אי אפשר לפרנס ילדים מכמה שורות מקושקשות בעיתון אנטישמי שטוען שהחרדים הם עלוקות מוצצי דם. עם זה לא הולכים לקנות לחם וחלב לחמולה שלמה של ילדים.

בקשר לשורה התחתונה שהזכרת, כבר הסברתי לך. מס ההכנסה הוא חלק קטן מההכנסות של המדינה. הסברתי לך שאפילו מי שעובד בשחור, עדיין תורם למדינה. יש לך רישיון נהיגה? שילמת אגרה? זה מס. שילמת רישיון רכב? זה מס. זה לא קשור כמה אתה עובד. קנית במבה? שילמת מע"מ? זה מס. וכן על זו הדרך.
אני חוזר ומזכיר לך. כמו בתעמולה שבה לקחו מישהו אחד שירק, עודדו פרובוקציות באוטובוסים כדי להגדיל את הנקודה פי מליון ממה שהיא על מנת להשחיר את פניו של הציבור החרדי, ככה מגדילים את מה שהחרדים לוקחים ומקטינים את מה שהם נותנים, כדי להשחיר את פניו של הציבור החרדי.

בסופו של דבר, אם תשים במאזן את סוגי ההכנסות של המדינה, ואת סוגי ההוצאות שלה בתקציבים לאזרחים, תראה שהחרדים מכניסים יופי למדינה ולא לוקחים כל כך הרבה. יכול להיות אפילו, שיחסית למה שהם מכניסים, הם עוד לוקחים פחות...

צבא יהושע עוד יחזור!