כתב נושא: דע את ה' אלקיך - סקר פתוח  (נקרא 12037 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ה' אדוננו מה אדיר שמך בכל הארץ
דע את ה' אלקיך - סקר פתוח
« להגיב #25 ב- : אוקטובר 25, 2011, 02:21:08 »
לא נכון.
אלוקים בגימטריה הטבע.

בקבלה מסבירים שאלוקים זה כל כוחות הטבע שהם בעצם כוח אחד.

אתה יכול לראות שהטבע הרגיל והפשוט שכל אדם מכיר פועל באופן מיוחד שכל דבר קשור לשני.

אמונה היא רק שלב בדרך אל האמת,כתוב בקבלה שבאחרית הימים כשיתגלה הבורא-וידעו אותי מקטנם ועד גדולם,כלומר לא תהיה אמונה אלה ידיעה ברורה של הבורא.

כמו שהיום אתה יודע ומכיר את חוקי הטבע הרגילים כי הם לא מוסתרים ממך,כך יהיה באחרית הימים,האלוקים לא יהיה מוסתר מהאדם וזה יהיה לו כידיעה ברורה כמו כל כוח אחר בטבע.

בדיוק.
אלוקים הוא לא אדם לא דמות לא אור ובטח לא קוסם זקן שיושב על ענן.. אלוקים הוא מציאות שלמה ואין סופית שאנחנו בשכל גשמי וגוף בשר לא יכולים אפילו להתחיל לתאר.

ירושלים הקדושה, נמות למענך!

מנותק ריאליסט

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #26 ב- : אוקטובר 25, 2011, 03:07:06 »
לא נכון.
אלוקים בגימטריה הטבע.

בקבלה מסבירים שאלוקים זה כל כוחות הטבע שהם בעצם כוח אחד.

אתה יכול לראות שהטבע הרגיל והפשוט שכל אדם מכיר פועל באופן מיוחד שכל דבר קשור לשני.

אמונה היא רק שלב בדרך אל האמת,כתוב בקבלה שבאחרית הימים כשיתגלה הבורא-וידעו אותי מקטנם ועד גדולם,כלומר לא תהיה אמונה אלה ידיעה ברורה של הבורא.

כמו שהיום אתה יודע ומכיר את חוקי הטבע הרגילים כי הם לא מוסתרים ממך,כך יהיה באחרית הימים,האלוקים לא יהיה מוסתר מהאדם וזה יהיה לו כידיעה ברורה כמו כל כוח אחר בטבע.

אלוהים בגימטריה = 1+30+6+5+10+40  - סה"כ 92.
הטבע בגימטריה = 5+9+2+70  - סה"כ 86

איפה בדיוק זה אותו הדבר?
אבל אתה יודע מה, לשם הדיון, נניח שזה אותו הדבר, מה זה בעצם אומר? שום דבר...שתי מילים שבמקרה יש להן את אותו ערך בגימטריה.
לדוגמה אלוהים בגימטריה זה גם "אנאלי", "סחיטה", "פחד", "לגוי גדול", "טיל גדול" ועוד ועוד...זה אומר משהו? לא.

מכל הדברים האלו אני יכול להמציא לך 101 דברים על איך אלוהים מתקשר לזה, אבל זה יהיה נכון? לא, זה בסך הכל פירוש של בן אדם.
ואם אלוהים יתגלה אלי אני אאמין בו, עד אז זה נראה לי קצת מופרך להאמין במשהו כזה, תסלח לי.
וזה לא מתוך זלזול, זה מתוך חשיבה לוגית.

בדיוק.
אלוקים הוא לא אדם לא דמות לא אור ובטח לא קוסם זקן שיושב על ענן.. אלוקים הוא מציאות שלמה ואין סופית שאנחנו בשכל גשמי וגוף בשר לא יכולים אפילו להתחיל לתאר.

אם אתה לא יכול לתאר אותו ובעצם לא יודע עליו כלום חוץ ממה שאמרו לך וממה שכתוב בספר התורה, איך אתה יודע שזה אמיתי?
באותה מידה יכולת להיוולד למשפחה לא יהודית ולהאמין בדיוק במה שהם מאמינים בגלל שזה מה שהם טוענים וזה מה שהם אמרו לך ולימדו אותך מגיל קטן.
ישו, או מוחמד, או בודהה.
זה לא ייגמר.
אז כן היהדות היא הדת הכי עתיקה כרגע בעולם, אבל זה לא אומר לי כלום.
כי אם לא הייתה יהדות אז דת אחרת הייתה הכי עתיקה בעולם, מישהו היה צריך להיות הכי עתיק.
אבל שוב אנחנו נכנסים לדיון על דת ואלוהים, זה לא המקום שרציתי להגיע אליו.

*** עריכה ***
בדקתי ו"הטבע" שווה בערכו בגימטריה ל"אלהים", בלי ו'.
שוב, תלוי איך אתה כותב הכל, זה לא אומר שום דבר.
אתה יודע שזה אותו הדבר כמו "אל הים", או "אביה זונה" או "לב לבייב" או "טוב טוב הגמד" או "ביבי ההומו" או "כוס" ועוד ועוד...
זה לא נגמר הדבר הזה.
אתה מוזמן לחפש במחשבון גימטריה הרבה דברים, זה לא אומר שום דבר.
"אני מבין את הערבים והם מבינים אותי, אך שנינו לא מבינים את השמאלנים".
- הרב מאיר דוד כהנא.

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : אוקטובר 25, 2011, 03:56:57 »
אני יודע עליו מה שכל יהודי צריך לדעת, שהוא אחד ויחיד ואין עוד מלבדו ולא יהיה, הוא מלך הוא מלך והוא ימלוך לעולם ועד.
איך אני יודע שהוא קיים? נשים בצד את כל האין ספור הוחכות, לא יודע מה עם אחרים אבל אני אישית מרגיש אותו יום יום דקה דקה.

נכון, יכלתי להוולד מוסלמי או נוצרי ואם נולדתי יהודי וחזרתי בתשובה כנראה שיש לי יעוד בחיים ואני מיוחד.
כמו שגם אתה יכלת להוולד מוסלמי או נוצרי ולתמוך בשונאי ישראל, זה בדיוק אותו דבר. אתה הייתה מרגיש שזה לא הדבר הנכון לעשות ולא עושה את זה.. או מתגייר במקרה שציירת.
מה נראה לך? שלא בדקתי? אז תאמין לי בדקתי.

קודם כל, אני אישית זה לא דוגמא טובה כי גם אם ח"ו הייתי מגלה שהיהדות שקר והבודהפליציזם זה האמת, עדיין הייתי יהודי מאמין בכל מאודי.
כי אני גאה בעם שלי ובמי שאני וגם אם זה לא נכון, החזקנו כ"כ הרבה דורות והראנו לכולם מה זה זין יהודי, סליחה על הביטוי.

אבל גם בדקתי וחקרתי בלי סוף, תמיד שאלתי שאלות וחיפשתי שו"תים עוד ועוד ועוד.. אבל כבר אמרתי לך אני לא אופציה כי אני מרגיש את אבינו שבשמיים כל יום וכל דקה ככה שגם אם תביא לי את הטיעון הכי חזק שלך זה לא יצליח להזיז לי.

מנותק ריאליסט

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #28 ב- : אוקטובר 25, 2011, 04:09:21 »
אני יודע עליו מה שכל יהודי צריך לדעת, שהוא אחד ויחיד ואין עוד מלבדו ולא יהיה, הוא מלך הוא מלך והוא ימלוך לעולם ועד.
איך אני יודע שהוא קיים? נשים בצד את כל האין ספור הוחכות, לא יודע מה עם אחרים אבל אני אישית מרגיש אותו יום יום דקה דקה.

נכון, יכלתי להוולד מוסלמי או נוצרי ואם נולדתי יהודי וחזרתי בתשובה כנראה שיש לי יעוד בחיים ואני מיוחד.
כמו שגם אתה יכלת להוולד מוסלמי או נוצרי ולתמוך בשונאי ישראל, זה בדיוק אותו דבר. אתה הייתה מרגיש שזה לא הדבר הנכון לעשות ולא עושה את זה.. או מתגייר במקרה שציירת.
מה נראה לך? שלא בדקתי? אז תאמין לי בדקתי.

קודם כל, אני אישית זה לא דוגמא טובה כי גם אם ח"ו הייתי מגלה שהיהדות שקר והבודהפליציזם זה האמת, עדיין הייתי יהודי מאמין בכל מאודי.
כי אני גאה בעם שלי ובמי שאני וגם אם זה לא נכון, החזקנו כ"כ הרבה דורות והראנו לכולם מה זה זין יהודי, סליחה על הביטוי.

אבל גם בדקתי וחקרתי בלי סוף, תמיד שאלתי שאלות וחיפשתי שו"תים עוד ועוד ועוד.. אבל כבר אמרתי לך אני לא אופציה כי אני מרגיש את אבינו שבשמיים כל יום וכל דקה ככה שגם אם תביא לי את הטיעון הכי חזק שלך זה לא יצליח להזיז לי.

סבבה, זה מה שאני טוען, אתה מאמין וזאת האמונה שלך, לך יש את זה, לי אין.
לא יודע להסביר למה אני ככה ולמה אתה ככה, זה פשוט ככה ושנינו לא נשנה את הדעה לכאן או לכאן כי בזה אנחנו מאמינים.
לפחות אנחנו באותו קו מחשבה מבחינת המדינה והעתיד שלנו - שנינו יודעים מי האוייב ומה צריך לעשות עם זה.
- הרב מאיר דוד כהנא.

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : אוקטובר 25, 2011, 04:21:13 »
סבבה, זה מה שאני טוען, אתה מאמין וזאת האמונה שלך, לך יש את זה, לי אין.
לא יודע להסביר למה אני ככה ולמה אתה ככה, זה פשוט ככה ושנינו לא נשנה את הדעה לכאן או לכאן כי בזה אנחנו מאמינים.
לפחות אנחנו באותו קו מחשבה מבחינת המדינה והעתיד שלנו - שנינו יודעים מי האוייב ומה צריך לעשות עם זה.

אין בעיה גבר, אני מקבל את זה.
אז השאלה עכשיו, במה אתה כן מאמין? במפץ הגדול? אבולוציה? אלו תאוריות שאפילו אני הקטן שבאדם יכול למוטט בקלות.
נשים לרגע בצד את הדתות, זה שהאתאיזם לטענתו "שולל" פסוקים ומוצא "טעויות" בתנ"ך אולי לדברי התאיסטים שולל את היהדות \ התורה, אבל לא את קיומו של בורא לעולם.
ואני תמיד נזכר בטיעונים המצחיקים של התאיסטים "איך זה הגיוני שאברהם הגיש למלאכים בשר וחלב אההה זהווו אין אלוהיםםםם"

אתה מבין.. שמעתי אמרה יפה מהרב זמיר כוהן הי"ו, אם אלו שקוראים לעצמם מדענים ירצו לחקור תרבות סינית עתיקה או איזה שהוא ספר ביזנטי עתיק הם לא יעזו להתחיל בלי לשאול חכמים סינים עתיקים למה התכוון המשורר שכתב ככה וככה ("צ'ינגאנצ'ונגיססטאן" לצורך העניין..) רק בתורה שהיא האמת של כל האמת כל גוי אפס מאופס מרשה לעצמו לפתוח לפרש חופשי מבלי לשאול אף אחד..

אם אותם "מדענים" היו שואלים רבנים ומבינים שיש פרד"ס לכל דבר, ויש גם עומקים עצומים כמו קבלה, הם היו מדברים אחרת לחלוטין.
אתאיסט בזוי אחד העלה סרטון "השטויות שיש בזוהר הקדוש" שלא נדע רח"ל,  ובסרטון הוא עורך מגמתית הרצאה של רב מסויים (או סתם אדם חרדי .. לא מכיר..) שמסביר על חיות מוזרות שמספר עליהם הזוהר הקדוש.. האתאיסט ישר ממהר לעשות מזה צחוק ולהוכיח כמה הכל חרטא ושקר.. אבל אף אחד לא מתעמק בדברים לעומק.

חטא העגל - הרבה אתאיסטים אומרים איך זה הגיוני שבני ישראל שמעו את בורא עולם במעמד הר סיני ראו את יציאת מצרים והכל, והלכו בנו פסל והשתחוו לו ?
ואז הם ישר ממהרים לשלול.. הם לא יודעים שיש עומק ופירושים וחטא העגל לא היה אמונה בפסל כא-ל אלא בני ישראל חשבו שמשה רבינו זיע"א נפטר והם חיפשו כוח \ דמות \ יישות מסויימת שתהווה חיבור בינם לבין האל..

בקיצור יש כ"כ הרבה לכתוב ואני מרגיש שאני סתם גולש פה לנושאים.. אז תתמקד בשאלה הראשונה.

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #30 ב- : אוקטובר 25, 2011, 04:27:35 »
אז מה יגידו כל האנשים שאלוהים נגלה אליהם בתנ"ך?
נגמרה להם העבודה? הניסיון? הדבר שעליו הם אמורים "לקבל שכר"? התיקון שלהם בעולם הזה?
אני בספק...
אם זה היה "חסר לו" שאני לא מאמין בו, הוא היה משנה את זה.
כמוני וכמו עוד הרבה אנשים אחרים.
תאמין לי שאם הוא היה עושה משהו כזה, הייתי המאמין הכי אדוק.
הרמב"ם מסביר שאף אחד לא נהיה נביא סתם לפתע פתאום. אנשים עבדו על עצמם ועלו למדרגות מאוד גבוהות עד שזכו להגיע לגילוי שכינה. ונראה לך שברגע שזכו לגילוי שכינה נגמרה העבודה? משה, גדול הנביאים שדיבר עם השכינה פנים מול פנים נענש כי פעל שלא כהלכה או פירש שלא כהלכה את מה שה' אמר לו. בכל דבר יש דרגות על גבי דרגות ואין פסגה שעוצרים בה לוח. לנוח נחים בקבר. ושום דבר לא בא בחינם.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : אוקטובר 25, 2011, 04:33:35 »
הרמב"ם מסביר שאף אחד לא נהיה נביא סתם לפתע פתאום. אנשים עבדו על עצמם ועלו למדרגות מאוד גבוהות עד שזכו להגיע לגילוי שכינה. ונראה לך שברגע שזכו לגילוי שכינה נגמרה העבודה? משה, גדול הנביאים שדיבר עם השכינה פנים מול פנים נענש כי פעל שלא כהלכה או פירש שלא כהלכה את מה שה' אמר לו. בכל דבר יש דרגות על גבי דרגות ואין פסגה שעוצרים בה לוח. לנוח נחים בקבר. ושום דבר לא בא בחינם.
ישר כוח.
זה בדיוק למה שהתכוונתי, שאנשים ממהרים ישר לפסוק מבלי לבדוק ולהתעמק.
היהדות בניגוד לדתות (אם אפשר לקרוא לזה ככה) האחרות עמוקה ועל כל  תו בתורה, לא אות ולא פסוק, תו - אתה יכול להוציא אין ספור פירושים ואין ספור דעות מחלוקות וקושיות.
תלמוד בבלי ירושלמי משנית תהילים נביאים כתובים חמישה חומשי תורה קבלה (שזה עולם בפני עצמו) שולחן ערוך, תרי"ג מצוות.. בקיצור אין סוף ליהדות ובע"ה שנזכה כולנו לדעת טיפה מכל זה.
באף דת בעולם אין כ"כ הרבה רבנים חכמים וגדולי עולם כמו שיש ביהדות.

אגב, אם כבר בדתות עסקינן - לנצרות יש הלכות? אני יודע של"איסלם" יש את החדית' משהו כזה.. שמצווה אותם לאנוס גופות ולהתפוצץ ולהבדיל אלפי הבדלות לינו יש את השולחן ערוך וכ'..
לנצרות יש משהו בסגנון או סתם דת של היפים מטומטמים בסגנון של "עשה מה בראש שלך רק תבוא פעם בשבוע לכנסיה להפגין נוכחות" ?

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #32 ב- : אוקטובר 25, 2011, 13:22:31 »
יש להם את כתבי הקוטג'. לא ?
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #33 ב- : אוקטובר 25, 2011, 14:07:04 »

איפה בדיוק זה אותו הדבר?
אבל אתה יודע מה, לשם הדיון, נניח שזה אותו הדבר, מה זה בעצם אומר? שום דבר...שתי מילים שבמקרה יש להן את אותו ערך בגימטריה.
לדוגמה אלוהים בגימטריה זה גם "אנאלי", "סחיטה", "פחד", "לגוי גדול", "טיל גדול" ועוד ועוד...זה אומר משהו? לא.

מכל הדברים האלו אני יכול להמציא לך 101 דברים על איך אלוהים מתקשר לזה, אבל זה יהיה נכון? לא, זה בסך הכל פירוש של בן אדם.
ואם אלוהים יתגלה אלי אני אאמין בו, עד אז זה נראה לי קצת מופרך להאמין במשהו כזה, תסלח לי.

אם אתה לא יכול לתאר אותו ובעצם לא יודע עליו כלום חוץ ממה שאמרו לך וממה שכתוב בספר התורה, איך אתה יודע שזה אמיתי?
באותה מידה יכולת להיוולד למשפחה לא יהודית ולהאמין בדיוק במה שהם מאמינים בגלל שזה מה שהם טוענים וזה מה שהם אמרו לך ולימדו אותך מגיל קטן.
ישו, או מוחמד, או בודהה.
זה לא ייגמר.
כי אם לא הייתה יהדות אז דת אחרת הייתה הכי עתיקה בעולם, מישהו היה צריך להיות הכי עתיק.

*** עריכה ***
אתה יודע שזה אותו הדבר כמו "אל הים", או "אביה זונה" או "לב לבייב" או "טוב טוב הגמד" או "ביבי ההומו" או "כוס" ועוד ועוד...
זה לא נגמר הדבר הזה.

אלוקים=אלהים
אלהים בגמטריה =86 בדיוק כמו הטבע

אבל אתה כאדם שחושב בצורה לוקית צריך להבין שהקבלה לא מדברת על אמונה אלה על ידיעה,מסבירים לך מעבר להשוואה בגמטריה שכל כוחות הטבע בלי יוצא מן הכלל זה האלוקות שמתגלה לאדם בעולם הזה.

אתה יכול לראות שכל כוחות הטבע מסודרים בצורה קבוע ומדוייקת דבר משפיע על דבר ודבר קשור לדבר,בלי דבר אחד הדבר השני לא מתפקד כראוי.

גם המושג עולמות זה לא איזה עולמות מוזרים בשמיים,אלה הקבלה מסבירה שכל העולמות נמצאים בתוך האדם ולא מחוצה לו.

המושגים של הקבלה שונים מהמושגים הרגילים של הדת,מעבר לזה גן עדן בקבלה היא הרגשת השלמות הניצחית וגיהנום זה הרגשת הריחוק מהשלמות הרגשה הפוכה הרגשת הבושה.

וכמו שאמרתי  היהדות במקור צחייבת את האדם לדעת ולא להאמין,כך גם יש הבטחהאלוקית מהבורא שבאחרית הימים כל האנשים בעולם יהודים ולא יהודים ידעו וירגישו את הבורא וזה יהיה להם כידיעה.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק ריאליסט

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #34 ב- : אוקטובר 25, 2011, 14:24:36 »
אין בעיה גבר, אני מקבל את זה.
אז השאלה עכשיו, במה אתה כן מאמין? במפץ הגדול? אבולוציה? אלו תאוריות שאפילו אני הקטן שבאדם יכול למוטט בקלות.
נשים לרגע בצד את הדתות, זה שהאתאיזם לטענתו "שולל" פסוקים ומוצא "טעויות" בתנ"ך אולי לדברי התאיסטים שולל את היהדות \ התורה, אבל לא את קיומו של בורא לעולם.
ואני תמיד נזכר בטיעונים המצחיקים של התאיסטים "איך זה הגיוני שאברהם הגיש למלאכים בשר וחלב אההה זהווו אין אלוהיםםםם"

אתה מבין.. שמעתי אמרה יפה מהרב זמיר כוהן הי"ו, אם אלו שקוראים לעצמם מדענים ירצו לחקור תרבות סינית עתיקה או איזה שהוא ספר ביזנטי עתיק הם לא יעזו להתחיל בלי לשאול חכמים סינים עתיקים למה התכוון המשורר שכתב ככה וככה ("צ'ינגאנצ'ונגיססטאן" לצורך העניין..) רק בתורה שהיא האמת של כל האמת כל גוי אפס מאופס מרשה לעצמו לפתוח לפרש חופשי מבלי לשאול אף אחד..

אם אותם "מדענים" היו שואלים רבנים ומבינים שיש פרד"ס לכל דבר, ויש גם עומקים עצומים כמו קבלה, הם היו מדברים אחרת לחלוטין.
אתאיסט בזוי אחד העלה סרטון "השטויות שיש בזוהר הקדוש" שלא נדע רח"ל,  ובסרטון הוא עורך מגמתית הרצאה של רב מסויים (או סתם אדם חרדי .. לא מכיר..) שמסביר על חיות מוזרות שמספר עליהם הזוהר הקדוש.. האתאיסט ישר ממהר לעשות מזה צחוק ולהוכיח כמה הכל חרטא ושקר.. אבל אף אחד לא מתעמק בדברים לעומק.

חטא העגל - הרבה אתאיסטים אומרים איך זה הגיוני שבני ישראל שמעו את בורא עולם במעמד הר סיני ראו את יציאת מצרים והכל, והלכו בנו פסל והשתחוו לו ?
ואז הם ישר ממהרים לשלול.. הם לא יודעים שיש עומק ופירושים וחטא העגל לא היה אמונה בפסל כא-ל אלא בני ישראל חשבו שמשה רבינו זיע"א נפטר והם חיפשו כוח \ דמות \ יישות מסויימת שתהווה חיבור בינם לבין האל..

בקיצור יש כ"כ הרבה לכתוב ואני מרגיש שאני סתם גולש פה לנושאים.. אז תתמקד בשאלה הראשונה.

המפץ הגדול זאת תיאוריה אחת מיני כמה...
אני לרגע לא מתיימר לדעת איך העולם התחיל ואני גם לא אהמר על אף תיאוריה, טובה ככל שתשמע, כי כמו שאמרתי זה יהיה הימור נטו מבחינתי.
אבל תכלס, מבחינה הגיונית אצלי בראש הכל מסתדר יותר מאשר שישות עליונה בראה את הכל פה את הכל יש מאין.
בקשר לאבולוציה, אני מכיר את זה אבל אני לא חקרתי יותר מדי על מה טוענים באבולוציה על איך התחילו החיים, אבל מהרגע שהם התחילו ועד עכשיו זה נשמע מאוד הגיוני ויש לזה גם הוכחות.
בכל מקרה זה לא כלי להפרכת הדת, אני גם לא מכיר כלי כזה ואני לא חושב שיש מישהו שמכיר, כנ"ל להפך.

אני בטוח שלא נגמרה העבודה, אני גם לא טענתי כך.
ובשביל להגיע למדרגות מאוד גבוהות כדי להגיע למצב כזה שאני אצליח לדבר עם אלוהים אני צריך המון שעות של למידה בתנ"ך ואמונה.
זה הבסיס לפחות, תסכים איתי.
אם חסר לי את הבסיס, את האמונה, איך אני אוכל להגיע לגילוי האלוהים?
אצלי זה עובד הפוך, אני צריך הוכחה...ואז אני אהיה מאמין גדול.

אלוקים=אלהים
אלהים בגמטריה =86 בדיוק כמו הטבע

אבל אתה כאדם שחושב בצורה לוקית צריך להבין שהקבלה לא מדברת על אמונה אלה על ידיעה,מסבירים לך מעבר להשוואה בגמטריה שכל כוחות הטבע בלי יוצא מן הכלל זה האלוקות שמתגלה לאדם בעולם הזה.

אתה יכול לראות שכל כוחות הטבע מסודרים בצורה קבוע ומדוייקת דבר משפיע על דבר ודבר קשור לדבר,בלי דבר אחד הדבר השני לא מתפקד כראוי.

גם המושג עולמות זה לא איזה עולמות מוזרים בשמיים,אלה הקבלה מסבירה שכל העולמות נמצאים בתוך האדם ולא מחוצה לו.

המושגים של הקבלה שונים מהמושגים הרגילים של הדת,מעבר לזה גן עדן בקבלה היא הרגשת השלמות הניצחית וגיהנום זה הרגשת הריחוק מהשלמות הרגשה הפוכה הרגשת הבושה.

וכמו שאמרתי  היהדות במקור צחייבת את האדם לדעת ולא להאמין,כך גם יש הבטחהאלוקית מהבורא שבאחרית הימים כל האנשים בעולם יהודים ולא יהודים ידעו וירגישו את הבורא וזה יהיה להם כידיעה.

כתבתי בעריכה את הקטע עם אלהים.
ובקשר לטבע, אולי זה עבד הפוך, אולי בגלל התנאים הללו בטבע שלנו הם אלו שגרמו לכל השאר להסתנכרן ולהיות בתיאום איתם, אחרת הם לא היו יכולים לשרוד.
זה היה חייב להתחיל ממשהו ואחר כך נבנה אחד על השני.
כמו בניין, יש בסיס ורק בסוף מגיעים לגג.

אם אפשר ברשותכם, אני אשאל אותכם שאלה ואני אשמח אם כולכם תוכלו לענות לי עליה, מה גרם לכם להאמין באלוהים? מתי היה הרגע הראשון שידעתם שאתם מאמינים בו?
- הרב מאיר דוד כהנא.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #35 ב- : אוקטובר 25, 2011, 15:03:29 »
לי אישית לא קרה שום דבר מיוחד,נולדתי אם זה,זה היה מושרש אצלי באופן טבעי.
מהרגע שהייתי מודע לעצמי ידעתי שיש משהו גדול שמתפעל את הכל.
אבל אני מדבר איתך על גיל מאוד צעיר,וזה היה בהתאם לגיל הצעיר כשהייתי מאוד קטן.
כמובן שאז זה לא היה עם ידע רק עם הבנה והרגשה שיש משהו גדול.
מבחינתי זה היה האלוהים כי ככה קראו לזה כולם.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #36 ב- : אוקטובר 25, 2011, 15:07:27 »
המפץ הגדול זאת תיאוריה אחת מיני כמה...
אני לרגע לא מתיימר לדעת איך העולם התחיל ואני גם לא אהמר על אף תיאוריה, טובה ככל שתשמע, כי כמו שאמרתי זה יהיה הימור נטו מבחינתי.
אבל תכלס, מבחינה הגיונית אצלי בראש הכל מסתדר יותר מאשר שישות עליונה בראה את הכל פה את הכל יש מאין.
בקשר לאבולוציה, אני מכיר את זה אבל אני לא חקרתי יותר מדי על מה טוענים באבולוציה על איך התחילו החיים, אבל מהרגע שהם התחילו ועד עכשיו זה נשמע מאוד הגיוני ויש לזה גם הוכחות.
בכל מקרה זה לא כלי להפרכת הדת, אני גם לא מכיר כלי כזה ואני לא חושב שיש מישהו שמכיר, כנ"ל להפך.

אבל גם לא בדקת, אז אתה חי איך שנוח לך?

ציטוט
אם אפשר ברשותכם, אני אשאל אותכם שאלה ואני אשמח אם כולכם תוכלו לענות לי עליה, מה גרם לכם להאמין באלוהים? מתי היה הרגע הראשון שידעתם שאתם מאמינים בו?

הרבה דברים.. חלק תבין חלא לא.. ואני כמו הבוס האמונה נמצאת בי בדם

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #37 ב- : אוקטובר 25, 2011, 15:10:26 »
זה חשוב שאנשים יבינו שבאמת יש אלוקים וזה לא רק משהו שמעבירים בין דורות, להאמין סתם זה לא טוב בכלל.
ברגע שאתם באמת יודעים שיש אלוקים האמונה שלכם יותר חזקה.
אני נולדתי למשפחה שלא נתנה לי הסבר על אלוקים, למרות שהם כן אמרו לי להאמין וכן שלחו אותי לבית ספר דתי וכן מתפללים בבית, וכן קוראים תהילים, וכן שומרים על המסורת היהודית. הבעיה היא שאדם שמאמין סתם ולא באמת יודע אז האמונה שלו ממש חלשה.
אני זוכרת שכשהייתי בת 14 או אולי יותר אז יצא לי לחשוב על זה לעומק, האם באמת יש אלוקים? לאט לאט עם הזמן האמונה שלי התחזקה, ב"ה.

מנותק ריאליסט

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #38 ב- : אוקטובר 25, 2011, 15:52:40 »
אבל גם לא בדקת, אז אתה חי איך שנוח לך?

הרבה דברים.. חלק תבין חלא לא.. ואני כמו הבוס האמונה נמצאת בי בדם

לא בדקתי כי אין טעם לבדוק...המדע לא יכול להוכיח את קיומו של אלוהים כמו שהוא לא יכול להפריך אותו - לפחות בזמן הזה שאנחנו מדברים.
אם היה ניתן להכריע לכאן או לכאן מבחינת המדע זה כבר היה מתפרסם בכל כתבי העת המדעיים ובכל מקום.
אנשים הרבה יותר חכמים ממני וממך ביחד עובדים על זה, אנשים שלמדו כל חייהם על הדברים האלו.
אני יודע בגדול מה התיאוריות אומרות, אבל אני לרגע לא אגיד דברים כאלו ואחרים בנושא כי אני יחסית בור כמו רוב האנשים בנושא הזה ואני לא אוהב לדבר מתוך בורות.
אז אני חי לפי ההיגיון שלי ולפי מה שנראה לי הגיוני ונכון, אני מניח שאפשר להגדיר את זה כחי לפי איך שנוח לי.
- הרב מאיר דוד כהנא.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : אוקטובר 25, 2011, 16:04:43 »
לא בדקתי כי אין טעם לבדוק...המדע לא יכול להוכיח את קיומו של אלוהים כמו שהוא לא יכול להפריך אותו - לפחות בזמן הזה שאנחנו מדברים.
אם היה ניתן להכריע לכאן או לכאן מבחינת המדע זה כבר היה מתפרסם בכל כתבי העת המדעיים ובכל מקום.
אנשים הרבה יותר חכמים ממני וממך ביחד עובדים על זה, אנשים שלמדו כל חייהם על הדברים האלו.
אני יודע בגדול מה התיאוריות אומרות, אבל אני לרגע לא אגיד דברים כאלו ואחרים בנושא כי אני יחסית בור כמו רוב האנשים בנושא הזה ואני לא אוהב לדבר מתוך בורות.
אז אני חי לפי ההיגיון שלי ולפי מה שנראה לי הגיוני ונכון, אני מניח שאפשר להגדיר את זה כחי לפי איך שנוח לי.

גם בתקופת משה רבנו יהודים לא האמינו שיש כח עליון של הקב"ה, ולמרות שהוכח להם אחרת הם המשיכו להכחיש.
יש אנשים, גם פה בפורום כנראה, שעברו מוות קליני ויודעים שהוא קיים לא כי הם ראו אותו, אלא כי הוכח להם.

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : אוקטובר 25, 2011, 17:11:40 »
זה חשוב שאנשים יבינו שבאמת יש אלוקים וזה לא רק משהו שמעבירים בין דורות, להאמין סתם זה לא טוב בכלל.
ברגע שאתם באמת יודעים שיש אלוקים האמונה שלכם יותר חזקה.
אני נולדתי למשפחה שלא נתנה לי הסבר על אלוקים, למרות שהם כן אמרו לי להאמין וכן שלחו אותי לבית ספר דתי וכן מתפללים בבית, וכן קוראים תהילים, וכן שומרים על המסורת היהודית. הבעיה היא שאדם שמאמין סתם ולא באמת יודע אז האמונה שלו ממש חלשה.
אני זוכרת שכשהייתי בת 14 או אולי יותר אז יצא לי לחשוב על זה לעומק, האם באמת יש אלוקים? לאט לאט עם הזמן האמונה שלי התחזקה, ב"ה.

אני גם גדלתי בסגנון.. שומרים שבת כי ככה צריך, הולכים לגן ובית ספר דתי כי ככה צריך.. אלוקים זה אלוקים וזהו פה זה נגמר.. יודעים שיש בורא לעולם אבל לא מתעמקים ומנסים להתקרב אליו.
בגלל זה גם בגיל מאוד מוקדם יצאתי לגמרי מהדת.. היום ב"ה אחרי מסע ארוך של הבנת מהות הדת והאלוקים (עד כמה שאפשר) אני לא רק מאמין בו אני גם אוהב אותו ומקיים מצוות בכיף ותחושה שאני עושה נחת רוח לאבא שלי.. מה שלפני שנים לא היה לי..

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #41 ב- : אוקטובר 25, 2011, 17:16:29 »
ריאליסט, אני לא עברתי מוות קליני וגם לא זכיתי לגילוי אליהו הנביא, אבל קרו לי דברים ועברתי גם עונשים והופיעו לי פתאום המון רמזים מול העיינים.
אני לא יכול לפרט דברים אבל אני הייתי חילוני גמור ותאמין לי שלא חזרתי בתשובה כי משעמם לי או שעברתי שטיפת מוח.. בטח גם לא מהרצון להאחז במשהו כי אני ב"ה יודע להסתדר בכל מצב.

מנותק ריאליסט

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #42 ב- : אוקטובר 25, 2011, 17:30:58 »
גם בתקופת משה רבנו יהודים לא האמינו שיש כח עליון של הקב"ה, ולמרות שהוכח להם אחרת הם המשיכו להכחיש.
יש אנשים, גם פה בפורום כנראה, שעברו מוות קליני ויודעים שהוא קיים לא כי הם ראו אותו, אלא כי הוכח להם.

ולפני זה הם לא בדיוק היו מאמינים גדולים נכון? אני כמובן חס וחלילה לא רוצה להגיע למצב שהם היו, אבל אני כן צריך איזו הוכחה לזה.
ולהאמין לאנשים אחרים שאני לא בדיוק מכיר רק בגלל מה שהם עברו זה קצת בעיה.
למען האמת גם אם הייתי מכיר ת'בן אדם היה לי קשה מאוד "להיגרר" איתו ביחד לאמונה באלוהים.

ריאליסט, אני לא עברתי מוות קליני וגם לא זכיתי לגילוי אליהו הנביא, אבל קרו לי דברים ועברתי גם עונשים והופיעו לי פתאום המון רמזים מול העיינים.
אני לא יכול לפרט דברים אבל אני הייתי חילוני גמור ותאמין לי שלא חזרתי בתשובה כי משעמם לי או שעברתי שטיפת מוח.. בטח גם לא מהרצון להאחז במשהו כי אני ב"ה יודע להסתדר בכל מצב.

אני מאמין לך ואני מכבד את זה, זכותך המלאה לעשות מה שבא לך ולפרש דברים כראות עינייך.
לי אישית זה לא קרה, אני לא הייתי במצב שלך ואני מקווה שתוכל להבין אותי ואת איך שאני מרגיש בעניין הזה כי לפני הרמזים האלו היית חילוני בדיוק כמוני.
לאדם חילוני שאין לו אמונה באלוהים מאוד קשה להאמין באלוהים, צריך משהו חזק שיזעזע אותו או שיגרום לו להבין שבאמת יש אלוהים.
לי עוד לא היה את זה, אבל מי יודע, אולי בעתיד זה יקרה, הכל פתוח ואני לא פוסל שום דבר.
- הרב מאיר דוד כהנא.

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : אוקטובר 25, 2011, 19:54:02 »

אני מאמין לך ואני מכבד את זה, זכותך המלאה לעשות מה שבא לך ולפרש דברים כראות עינייך.
לי אישית זה לא קרה, אני לא הייתי במצב שלך ואני מקווה שתוכל להבין אותי ואת איך שאני מרגיש בעניין הזה כי לפני הרמזים האלו היית חילוני בדיוק כמוני.
לאדם חילוני שאין לו אמונה באלוהים מאוד קשה להאמין באלוהים, צריך משהו חזק שיזעזע אותו או שיגרום לו להבין שבאמת יש אלוהים.
לי עוד לא היה את זה, אבל מי יודע, אולי בעתיד זה יקרה, הכל פתוח ואני לא פוסל שום דבר.

בדיוק ככה.
שמע אני לא איזה חסיד שמחזיר בתשובה ואני גם לא מת על אלו שנדבקים לבנאדם ומפחידים אותו כדי שיחזור בתשובה, אבל אני הייתי במצב שלך ותאמין לי מנסיון - לא כדאי לחכות ל"זעזוע" שיגיע כי הוא בסוף יגיע ואז תופסים תראש. לי זה קרה ואם אני יכול להזהיר יהודים אחרים אז אני יעשה את זה.
ושוב, השאלה פה אם אתה כן מחפש את האמת.. אמרתי לך הוחכה לקיום נשמות ועולם הבא אני יכול להראות לך לא לספר סיפורים.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : אוקטובר 25, 2011, 20:06:51 »
לפי דעתי הדת שיש הכי הרבה ללמוד ממנה היא היהדות, אבל אני לא מתחבר לדת ולא לאלוהים.
זה פשוט לא מתיישב לי בראש כמשהו הגיוני, כמשהו שיכול להיות בכלל.
אני כן מאמין שיש חיים מחוץ לכדור הארץ ואולי הם גם היו פה, זה הרבה יותר הגיוני בהתחשב בזה שהיקום כל כך ענק והמחשבה שרק אנחנו קיימים ביקום הזה היא אבסורדית.
אני לא רוצה להיכנס לדיון על דת ועל אמונה כי זה לא ייגמר, אני השתתפתי ביותר מדי כאלו.
אולי בעתיד משהו יגרום לי להאמין באלוהים, בינתיים לא ראיתי הוכחה ממשית שאפשר להראות לכולם ולהגיד וואלה, הוא קיים, אחרת כולם היו כבר מבינים ומשוכנעים שהוא קיים.
ואני בן אדם שצריך הוכחות להכל.
אם אלוהים היה רוצה שאני אאמין בו הוא היה דואג לזה, אז תיאורטית אם הוא קיים, כנראה שאני לא בדיוק חסר לו =)
בס"ד
זה שאתה מאמין שיש חיים מחוץ לכדור הארץ זה אמור לסתור את קיומו של בורא עולם?
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : אוקטובר 25, 2011, 20:11:03 »

איפה בדיוק זה אותו הדבר?

ישו, או מוחמד, או בודהה.
זה לא ייגמר.

*** עריכה ***
זה לא נגמר הדבר הזה.
בס"ד
אלוקים כבר נגלה לעם שלם במעמד הר סיני לא ליחיד אין עדות יותר חזקה ומוחשית מעדות שכזאת

לפעמים אנשים אומרים אם אלוקים היה מתגלה אלי הייתי מאמין בו אבל זה כבר קרה בהיסטוריה באמת היה מקרה כזה  אלוקים נגלה לאברהם אבינו ואח"כ לשאר בניו אלוקים נגלה למשה רבינו שיוציא אותנו ממצרים ואחרי זה היו לנו נביאים עד שפסקה תקופת הנבואה היום יש רק ליחידים רוח הקודש שזאת סוג של דביקות באלוקים

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : אוקטובר 25, 2011, 20:14:29 »
האתאיסט הכי גדול שיש מפחד לקחת מזרון ולישון בבית קברות...

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : אוקטובר 25, 2011, 20:15:35 »
האתאיסט הכי גדול שיש מפחד לקחת מזרון ולישון בבית קברות...
בס"ד
בהקשר למה אתה אומר את זה?

מנותק לוחם יהודה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #48 ב- : אוקטובר 25, 2011, 20:59:28 »
בס"ד
בהקשר למה אתה אומר את זה?
שום הקשר.. אם יבוא אתאיסט שכ"כ בטוח בעצמו אז שילך לישון בבית קברות או יעשה סיאנס ואז נראה את דעתו..

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #49 ב- : אוקטובר 25, 2011, 21:07:48 »
שום הקשר.. אם יבוא אתאיסט שכ"כ בטוח בעצמו אז שילך לישון בבית קברות או יעשה סיאנס ואז נראה את דעתו..
בס"ד
הבסיס לאמונה שלי היא יציאת מצרים הכוח של הקב"ה שהוא הראה אותו במכות האדירות שהביאו את כל מצרים להכנע לפניו וכמובן מעמד הר סיני שהקב"ה נגלה לעיני כל העם היהודי

יש היום הרבה מאוד נבואות שכבר התקיימו כשרק לפני מאה שנה אנשים צחקו על הנבואות האלה "תשמע לא הגיוני" "חח לא יכול להיות.." עובדה שהיום כבר 90 אחוז מהנבואות של אחרית הימים כבר התקיימו רק נשארו עוד קצת כמו בית המקדש מלחמת גוג ומגוג וכו.. שאז כל העולם ידע את האלוקים ויכיר בו אחרי שיראו את כוחו כמו שהיה במצרים