כתב נושא: "רבנים" נגד תג מחיר: "מנוגד לדרך התורה"  (נקרא 18192 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
"רבנים" נגד תג מחיר: "מנוגד לדרך התורה"
« להגיב #25 ב- : אוקטובר 17, 2011, 18:30:27 »
בס"ד
גם בזה אין לי מושג אני לא יודע אם כל רב שלא גינה את המעשה תומך בזה אין לימושג

כמה הצהירו שהם תומכים?

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #26 ב- : אוקטובר 17, 2011, 18:32:36 »
כמה הצהירו שהם תומכים?
בס"ד
לא יודע
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק אביר הקרנפים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • מוסר, כבוד, יהדות.
« להגיב #27 ב- : אוקטובר 17, 2011, 21:48:29 »
ברור לגמרי שהמתנגדים הם "רבנים מטעם".
שימו לב לתגובה בכתבה של הרב מטעם הצבא, השוטה המושלם:
בכינוס רבני ההסדר עלתה לדיון גם סוגיית שירת הנשים בצה"ל, בעקבות הדחת הצוערים בקורס קצינים שעזבו טקס ביחידתם בגלל הופעת חיילות.

"נקודת המוצא היא שהולכים ביחד עם הצבא", אמר הרבצ"ר פרץ, והצהיר "שום דבר לא יחצוץ ביני לבין הצבא, גם אם יתהפך העולם".

איש המכובד ג'וו לובר. אדם שמצהיר שהוא הולך ביחד עם הצבא נגד ההלכה ושום דבר לא יחצוץ ביניהם (בינו לבין הצבא),  אתה רוצה לקרוא לו רב, תלמיד חכם ולקנא לכבודו ?
להזכיר לך איך החזון איש קרא להלחם בכל הכוח מול גיוס לצבא בגלל דברים כאלה? הוא קרא לזה "גזירת שמד"!
להשוות את הרב מטעם הפישר הזה לחזון איש, זה כמו להשוות זיקית נאלחת מול האריה בכל תפארתו.

רב אמיתי יספר לך בגאווה ששום דבר לא יחצוץ בינו לבין תורת משה גם אם יתהפך העולם. רבי אלחנן וסרמן צעד אל המשרפות כשהוא ותלמידיו שרים שלושה עשר עיקרי אמונה.
אלפי שנים, מליוני יהודים, באו באש ובמים כדי ששום דבר לא יחצוץ בינם לבין התורה.

תגיד שזה רק פרץ ולא הרבובדיה או הרב אליהו? לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב, אלא שבן מינו הוא.
אמת, כבוד וכוח. שלושה דברים שאנשים מחפשים ומבקשים מזולתם כל ימי חייהם ולא יודעים שצריכים למצוא את זה בתוך עצמם.

צבא יהושע עוד יחזור!

מנותק לוחם בגאולה ובנשמה

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מדינת יהודה!
« להגיב #28 ב- : אוקטובר 18, 2011, 00:16:51 »
בוגד בעם היהודי.
כשה"תלמידי חכמים" האלה יפסיקו לפסוק הלכות שקר שעאלק מהתורה, אז נדבר.
תמשיך להגן עליהם, רק מראה את הפרצוף האמיתי שלך.
קיבלת ירידה של החיים  :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
בס"ד

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : אוקטובר 18, 2011, 02:29:25 »
לא ביקשתי מספר מדויק, בגדול יש 2 רבנים? 200 רבנים? היחידים שאני שמעתי עליהם שהם תומכים בתג מחיר זה החבר'ה שכתבו או תמכו בספר תורת המלך שזה אם אני זוכר נכון בסביבות ה 6-7 רבנים.
אף לא רב אחדמביע תמיכה פומבית כי הוא יסתבך עם טרור החוק.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : אוקטובר 18, 2011, 17:46:39 »
אין טעם להתווכח איתו. הוא מגן על רוצחי יהודים

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : אוקטובר 18, 2011, 17:47:47 »
בס"ד
עדיין לא הבנתי מי בדיוק רצח יהודים?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : אוקטובר 18, 2011, 17:50:23 »
בכיר ה-SS ומגדולי מכניסי התינוקות היהודים לתאי גזים, הרב הראשי לגרמניה, אפרים זלמנוביץ', שקרא לרצוח את לוחמי תג מחיר

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
« להגיב #33 ב- : אוקטובר 18, 2011, 17:52:09 »
אני חושב שarabhater פשוט מוחה על הלשון הקשה נגד הרבנים מטעם (לא שאני מוחה).

אז כדי לעדן טיפה את הטון כאן, אסכם את העניין בקצרה - כל יהודי (קל וחומר רב) אשר מסלף את התורה מחלל שם שמיים (ועל זה אין לי ספק שחברנו יסכים).
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : אוקטובר 18, 2011, 17:52:50 »

אז כדי לעדן טיפה את הטון כאן, אסכם את העניין בקצרה - כל יהודי (קל וחומר רב) אשר מסלף את התורה מחלל שם שמיים (ועל זה אין לי ספק שחברנו יסכים).

אתה באמת חושב שמי שמגן על מי שקורא לשחוט יהודים הוא יהודי נאמן?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #35 ב- : אוקטובר 18, 2011, 17:56:03 »
בכיר ה-SS ומגדולי מכניסי התינוקות היהודים לתאי גזים, הרב הראשי לגרמניה, אפרים זלמנוביץ', שקרא לרצוח את לוחמי תג מחיר
בס"ד
באשכול הזה אני מחיתי על הרב שמואל אליהו על הכינוי שנתת לו
אני חושב שהרב אפרים טועה חס וחלילה לרצוח אותם אבל לא צריך לקרוא לו איך שאתה קורא

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #36 ב- : אוקטובר 18, 2011, 17:56:56 »

בס"ד
בוודאי שכל מי שמסלף את התורה הוא מחלל שם שמים

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #37 ב- : אוקטובר 18, 2011, 17:57:09 »
בס"ד
באשכול הזה אני מחיתי על הרב שמואל אליהו על הכינוי שנתת לו
אני חושב שהרב אפרים טועה חס וחלילה לרצוח אותם אבל לא צריך לקרוא לו איך שאתה קורא

אם הייתי יורה באמא שלך גם היית אומר שאני טועה?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : אוקטובר 18, 2011, 18:06:24 »
אם הייתי יורה באמא שלך גם היית אומר שאני טועה?
בס"ד
(חס וחלילה >:()
מה ההשוואה בכלל?!
הרב הזה כתב את דעת תורתו הלא נכונה!!
אני לא בדקתי את כוונות טוהר ליבו אם הוא אומר את זה לשם שמים או לא אבל סביר להניח שכן
הוא חושב שאותם אנשים ששרפו את המסגד מסכנים חיי יהודים כתוצאה מהמעשה הזה(שלדעתי זה לא נכון אני חושב שזה יוצר הרתעה) זאת אומרת שהוא יוצא מנקודת הנחה מוטעית ורק בגלל זה הוא הגיע למסקנה הלא נכונה הזאת
אמא שלי לא מסכנת חיי אף יהודי ויהודיה ברוך השם!אפילו על פי דעת התורה הלא הגיונית והלא נכונה של הרב הזה!
לדעתי מי ששרף את המסגד הוא גיבור!
« עריכה אחרונה: אוקטובר 19, 2011, 12:43:04 על ידי jewlover and arabhater »

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : אוקטובר 18, 2011, 18:07:14 »
בס"ד
רק בגלל שהוא פוסק על פי נקודת הנחה(מוצא) שגויה בהחלט שזה יגרום לנפגעים יהודים חס וחלילה רק בגלל זה הוא פסק את מה שפסק

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : אוקטובר 18, 2011, 18:07:46 »
בס"ד
אני מאוד מאוד מקווה שהבנת את מה שכתבתי

מנותק לוחם בגאולה ובנשמה

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מדינת יהודה!
« להגיב #41 ב- : אוקטובר 18, 2011, 21:04:43 »
בס"ד
אני כבר לא יודע מה להגיד להגיד לכם אחרי שאני שומע לשון הרע על רבנים כבר מחיתי בהרבה דרכים נגדכם ולצערי זה לא עזר

בס"ד
די כבר,הגזמת!
אתה מגזים מעל ומעבר,רק רואים שאתה חושף את האתה האמיתי שלך,האמיתי הבוגד.
בס"ד

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : אוקטובר 18, 2011, 21:25:39 »
אתה באמת חושב שמי שמגן על מי שקורא לשחוט יהודים הוא יהודי נאמן?
לפי איך שאני רואה את זה, הוא לא הגן על ה"רבנים" עצמם, אלא מחה על כינויי הגנאי שנרשמו כאן.
הוא מעדיף להשתמש במונח טועים, והיתר כאן משתמשים במונח בוגדים.

הוא לא רוצה לכנות את המסלפים בשמות גנאי, וכמו שהזכרתי בעבר - arabhater "סובל" ממשהו שנקרא "יתר אהבת ישראל" (יש מקרים שצריך לשים דברים על דיוקם).

כך או כך אני חושב שכולכם תסכימו שמדובר בחילול שם שמיים מהסוג הגרוע ביותר (ובעיקר כשמדובר באנשים שמתיימרים להיות גדולים בתורה).

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : אוקטובר 18, 2011, 21:35:31 »
בס"ד
rafoe בקשר למה שכתבת שיש מצווה לטהר את הארץ מעבודה זרה זה אכן כך!
אני שמעתי פעם ממישהו שאמר לי שזאת מצווה על כלל ישראל ולא על היחיד(כמו מלחמת מצווה וכו.. שזאת מצווה על הכלל על העם) אבל אני חושב שהענין כאן בשריפת המסגד לא קשור בכלל למחיית עבודה זרה מארץ ישראל אלא לנקמה והרתעה.

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : אוקטובר 18, 2011, 21:43:00 »
בס"ד
rafoe בקשר למה שכתבת שיש מצווה לטהר את הארץ מעבודה זרה זה אכן כך!
אני שמעתי פעם ממישהו שאמר לי שזאת מצווה על כלל ישראל ולא על היחיד(כמו מלחמת מצווה וכו.. שזאת מצווה על הכלל על העם) אבל אני חושב שהענין כאן בשריפת המסגד לא קשור בכלל למחיית עבודה זרה מארץ ישראל אלא לנקמה והרתעה.
אל תשכח שישנו גם העניין להראות לגוי את מקומו בארץ ישראל (שפל ובזוי), ובעיקר כשמדובר בעובדי עבודה זרה.

נקמה או לא, עדיין מדובר בדבר ששם את הנושא (נקמה) על סדר היום הציבורי (וזה כשלעצמו קידוש ה').

אני זוכר שלאחר כתובות של "תג מחיר" לאחר טבח משפחת פוגל הי"ד קראתי תגובות של יהודים רבים (רובם חילוניים) באתרי התעמולה, ורבים מהיהודים טענו בעצמם שכתובות גראפיטי (בעבור 5 בני משפחה שנטבחו) על מסגד הם לא נקמה ראוייה כלל (וזו כבר התקדמות - יהודים דנים על נקמה).

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : אוקטובר 18, 2011, 21:45:07 »
וזו כבר התקדמות - יהודים דנים על נקמה
בס"ד
אחרי 2000 שנות גלות שבהם היינו נבזים שפלים ונרדפים זה בכלל נס שאדם מעם כזה ידבר על נקמה

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : אוקטובר 18, 2011, 21:57:51 »
בס"ד
אחרי 2000 שנות גלות שבהם היינו נבזים שפלים ונרדפים זה בכלל נס שאדם מעם כזה ידבר על נקמה
התורה אומרת ששפיכת דם נקי ללא נקמה הוא אחד החטאים המטמאים את הארץ.

הדין הזה מדבר על יהודים (רוצח במזיד), אז קל וחומר שדם יהודי שנשפך בידי גוי עובד עבודה זרה הוא חילול ה' גדול ביותר.

מנותק Gloomwraith

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • ממתין לגאולה
« להגיב #47 ב- : אוקטובר 19, 2011, 03:23:49 »
אני קורא פה תגובות של אנשים ואני משתגע. אתם אשכרה שכנעתם את עצמכם שהדרך שלכם זאת דרך התורה וכל רב שאומר נגד הוא בוגד כופר. כל אחד נהיה לי פה גדול הדור והוא חושב שהוא יודע מה דעת התורה ומה לא.
תגידי JEWISHGIRL92 את פעם בחיים שלך בכלל פתחת דף גמרא? מה את מבלבלת את המח מי נגד התורה ומי בעד? מאיפה את יודעת מה דעת התורה בנוגע לתג מחיר או לא?
אני לומד עם רב תלמיד ישיבה קבוע והוא אמר לי שכל מה שהימין הקיצוני עושה זה נגד דעת התורה. הוא גמר למעלה מ10 מסכתות ותאמיני לי שהוא יודע תורה פי מאה מכל אפספוס אחד עם פה יותר גדול ממה שהוא שווה.
אסור להתגרות בגויים. אם ערבים תוקפים יהודים אז יש לנו מחוייבות להגן על עצמנו. ללכת לרסס ולשרוף מסגדים רק מביא לבלאגן בעולם, אנטישמיות, פרעות ותגובות נקמה מצד הערבים.
הערבים זה גזרה משמים על עוונות של עם ישראל, הפתרון לערבים זה תשובה, לשרוף מסגדים לא יעזור לאף אחד. כלב שמרביצים לו עם מקל נושך את המקל, כשהקדוש ברוך הוא מכה אותנו עם ערבים, עושים תשובה, לא שורפים מסגדים. אתם כלבים?
לא בגבורות הסוס יחפץ ולא בשוקי האיש ירצה, רוצה ה' את יראיו, את המייחלים לחסדו. ברור לנו לפי התורה שאם הקדוש ברוך הוא היה רוצה שנהיה בריונים הוא היה שולח אותנו לחדר כושר ולא לבית המדרש. אנחנו צריכים להיות מתוקנים ברוחניות, הגשמיות בסך הכל משקפת את המצב הרוחני בעם.
המכבים דאז היו תלמידי ישיבה שהדבר הכי כבד שהם החזיקו היה נרות והם ניצחו יוונים מלומדי חרב. הם ידעו שכשיש גזירה על הדת, יוצאים ועושים חירוף נפש ולהפך בפורים כשגזרו על הגוף, עשו תשובה. הערבים זה גזירה על הגוף.
כמובן שלצבא יש תפקיד של פיקוח נפש אבל התוצאות של הקרב משקפות את המצב הרוחני. גם אם חיים בן פסח היה ראש הממשלה או הרמטכ"ל זה לא היה משנה את תוצאות מלחמת לבנון השנייה. בגלל שהעם במצב רוחני ירוד גם המנהיגים שלו במצב רוחני ירוד וכבר למדנו ש"לב מלכים ושרים ביד השם" לשרוף מסגדים לא פותר כלום, זה רק עושה יותר גרוע. תאמינו לי שזיכוי הרבים הרבה יותר מועיל מלשבת פה בפורום ולכתוב ערבים נאצים מחבלים נאצים. תחזיר יהודי אחד בתשובה והורדת מעם ישראל הרבה צרות וקרבת את הגאולה.
כן אני יודע שקצת לא נוח לחלק מכם בכיסא כשאתם קוראים את זה אבל זאת התורה ולא איך שנוח לכם שהיא תהיה.

מנותק Gloomwraith

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • ממתין לגאולה
« להגיב #48 ב- : אוקטובר 19, 2011, 03:36:46 »
התורה אומרת ששפיכת דם נקי ללא נקמה הוא אחד החטאים המטמאים את הארץ.

הדין הזה מדבר על יהודים (רוצח במזיד), אז קל וחומר שדם יהודי שנשפך בידי גוי עובד עבודה זרה הוא חילול ה' גדול ביותר.
לגוי אין מושג כזה של חילול השם, שם השם מתחלל בגויים בגלל שאתה גרמת לזה לקרות.
חורבן בית המקדש היה חילול השם גדול מאוד. לא בגלל שטיטוס או נבוכדנצר ימח שמם היו מחללי השם, הם בסך הכל גזרה משמים ככלי שחמט, חילול השם נגרם על ידי היהודים בגלל ג' עבירות יהרג ובל יעבור בבית ראשון ובגלל שנאת חינם בבית שני.
וָאֶחְמֹל, עַל-שֵׁם קָדְשִׁי, אֲשֶׁר חִלְּלֻהוּ בֵּית יִשְׂרָאֵל, בַּגּוֹיִם אֲשֶׁר-בָּאוּ שָׁמָּה. כתוב חיללהו בית ישראל בגויים, לא כתוב חיללוהו הגויים.
כשגוי רוצח יהודי החילול השם הוא של היהודי לא של הגוי, היהודי גרם למצב הזה שהוא נרצח ומתבזה ומבזה את שם השם בגלל העוונות הרבים שלו. הקדוש ברוך הוא רחמן אבל בסוף הוא מעניש, יש לו חשבון.
אותו דבר בארץ כשערבים רוצחים יהודים בפיגועים החילול השם הוא של היהודים בגלל החטאים המרובים שגרמו לגזרות האלה שביזו את שם השם. לכן קידוש השם לא יבוא על ידי הצתת מסגדים וריסוס קברים אלא על ידי תשובה שתגרום גם למהפך בגשמיות (במצב הצבאי מדיני)

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #49 ב- : אוקטובר 19, 2011, 06:55:06 »
בס"ד
אנחנו הולכים על פי הרעיון היהודי האמיתי שהרב כהנא הי"ד הנחיל לנו תורה עם נקמה תורה עם קידוש השם גם במושג הלאומי תורה עם ענוה מצד הפרט ומצד שני גאות מלכים ושאר ערכי התורה שהגלות גרמה להם לא להיות רלוונטים תחת התנאים
אני אישית לא בדקתי אם כל אנשי הימין הקיצוני הולכים על פי הרב כהנא הי"ד ובקשר לטענות שלך שאסור להתגרות  בגוים עקב 3 השבועות אני מציע לך שתקרא את הספר אור הרעיון בפרק על שלוש השבועות
ומה שאתה אומר שזה גזירה משמים שכל הבעיות שיש לנו עם הערבים בוודאי ואני אגיד לך יותר מזה לא רק עם הערבים אלא עם כל גוי אבל על מה באות גזירות?!הן באות על זה שאנחנו לא שומרים תורה ומצוות לא רק שבת תפילין כשרות צדקה לימוד תורה וכו... יש עוד מצוות כדוגמת הורשת הגויים מארץ ישראל אז איך אתה יודע יכול להיות שהקב"ה גוזר עלינו גזירות כי לא קיימנו את המצווה הזאת עוד ב-48 במלחמת העצמאות אני כבר לא מדבר על 67 שהייתה אז הזדמנות פז להעיף אותם.עוד משהו שגורם לגזירות הוא החטא החמור ביהדות של חילול השם יש שתי סוגים של חילול השם חילול השם של הפרט וחילול השם של הכלל לדוגמה יהודי שנרצח בשואה בגלל יהדותו בוודאי בוודאי נחשב לו כאילו נרצח על קידוש שמו על הקב"ה אבל אם אתה מסתכל על עם ישראל כעמו של האלוקים זה נחשב לחילול השם הכי גדול למה?!כי כשהעמים רואים אותנו מושפלים נרדפים חסרי מענה עצמי הם אומרים "אם היה אלוקים לישראל הוא היה בוודאי מציל אותם"
והחטא של חילול השם הוא עצום עדי כדי כך שבזמנו של חזקיהו המלך כשכל העם היה לומד תורה הקב"ה כבר רצה לעשות את חזקיהו מלך המשיח וסנחריב גוג ומגוג אבל מה קרה גרם החטא של חילול השם של איש יחיד שזה חזקיהו המלך שהוא יצג את כל עם ישראל כעם השם וכיוון שהחילול השם הוא כזה חמור הקב"ה לא הביא את המשיח אפילו כשכל העם היו לומדי תורה ומה היה החטא?שהוא קיצץ דלתות ההיכל הוא שלח למלך אשור אוצרות מבית המקדש(לא זוכר בדיוק את המעשה הזה)
אז אני הבאתי לך את זה בתור דוגמה בדור שלנו לא חסרים מקרים של חילול השם תבין שעצם זה שאתה מונע חילול השם בדרך פיזית זה כבר מבטל המון גזירות כמו שהיה עם פנחס שהוא הרג את זוג המנאפים חוץ מאיסור העריות שהם עברו היה כאן גם חטא יותר חמור משל חילול השם
ומה גורם לקידוש השם?אחיזה מלאה באמונה ובטחון בקב"ה לא רק בענייני פרנסה ושאר הדברים אלא גם שהקב"ה יכול להציל אותנו מאוייבינו וזה מתבטא רק במעשים של מסירות נפש כי עצם המעשה זאת מצווה שיש שכוללת בתוכה מצוות כמו קידוש השם ובטחון בו בדיוק כמו שבת ותפילין!
אי אפשר לדעת חשבונות שמים גם אם לא היינו מוחים בחילול השם וכולנו היינו שומרי שבת ומצוות אחרות אי אפשר לדעת מה היה קורה

10 מסכתות חחחחח עם כל הכבוד זה אפילו לא מתקרב לרמה התורנית של הרב כהנא הי"ד וזה גם לא ראייה לכלום התורה זה לא רק 10 מסכתות יש יותר מ-30 מסכתות רק בתלמוד הבבלי ויש גם את הירושלמי מה עם מדרש ותנ"ך ושאר הדברים