כתב נושא: מדינת יהודה - שווה לראות עד הסוף  (נקרא 26754 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק רק כך

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני
מדינת יהודה - שווה לראות עד הסוף
« להגיב #25 ב- : אוקטובר 10, 2011, 21:03:05 »
בס"ד
נכון.
אבל השאלה היא איזה מצוות רק תעודדי לבצע ועל איזה מצוות אם לא יקיים יהודי גם תענישי אותו. אז לדעתי לפחות בשלב הראשוני צריך להשתמש ב7 המצוות האלה כחוקים של המדינה שאם עברת אליהם אתה תיענש.
אם אח"כ נראה שמרבית העם נהפך לדתי אז נוכל גם להכניס את כל תרי"ג המצוות לחוק.
כל ילד יהודי צריך לקבל חינוך יהודי שבו יוסבר לו העקרונות של האמונה היהודית ולמה מקיימי כל מצווה ומצווה, אבל אם איזה ילד יחליט שהוא לא רוצה לקיים את המסורת, זו זכותו.
"וְשַׁתִּי אֶת-גְּבֻלְךָ, מִיַּם-סוּף וְעַד-יָם פְּלִשְׁתִּים, וּמִמִּדְבָּר, עַד-הַנָּהָר: כִּי אֶתֵּן בְּיֶדְכֶם, אֵת יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ, וְגֵרַשְׁתָּמוֹ, מִפָּנֶיךָ." (שמות כ"ג 31)

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #26 ב- : אוקטובר 10, 2011, 21:04:37 »
בס"ד
להיות חרא של בנאדם זה איסור הרי יש ביהדות  יש מצוות שהן בין אדם לחבירו

ועדיין לא חסרים אנשים שומרי מצוות שהם זבלים.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : אוקטובר 10, 2011, 21:05:45 »
ועדיין לא חסרים אנשים שומרי מצוות שהם זבלים.
בס"ד
כמו שיהודי שומר מצוות יכול להכשל בהלכה שמצוות תפילין או בהלכה שקשורה לסוכה כך גם אפשר להכשל במשהו שקשור  לבין לחבירו
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #28 ב- : אוקטובר 10, 2011, 21:26:02 »
בס"ד
כמו שיהודי שומר מצוות יכול להכשל בהלכה שמצוות תפילין או בהלכה שקשורה לסוכה כך גם אפשר להכשל במשהו שקשור  לבין לחבירו

אין ספק, אני רק מציין עובדה שהנחת תפילין לא הופכת אותך לבנאדם טוב.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : אוקטובר 10, 2011, 22:22:44 »
אין ספק, אני רק מציין עובדה שהנחת תפילין לא הופכת אותך לבנאדם טוב.
בס"ד
בתוך מערכת התורה והמצוות יש פוטנציאל להפוך את האדם לאדם טוב יורת תלוי באדם אם הוא משתמש בו או לא.אני לא מדבר דוקא על תפילין אני מדבר בעיקר על לימוד תורה ומוסר יהודי.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : אוקטובר 10, 2011, 22:23:32 »
בס"ד
בתוך מערכת התורה והמצוות יש פוטנציאל להפוך את האדם לאדם טוב יורת תלוי באדם אם הוא משתמש בו או לא.אני לא מדבר דוקא על תפילין אני מדבר בעיקר על לימוד תורה ומוסר יהודי.

מסכים איתך, אבל לא רק ביהדות זה קיים. אני מכיר הרבה חילונים שהם פשוט אנשים טובים ואין להם דבר או חצי דבר בדת.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : אוקטובר 10, 2011, 22:29:38 »
מסכים איתך, אבל לא רק ביהדות זה קיים. אני מכיר הרבה חילונים שהם פשוט אנשים טובים ואין להם דבר או חצי דבר בדת.
בס"ד
אני לא אומר שלא חילוני יכול להיות אדם טוב אבל אם הוא משתמש באמצעים של היהדות הוא יכול להיות עוד יותר טוב.
ותשים לב לפעמים אדם יכול להיות "טוב" מבחוץ ורקוב מבפנים זה גם קיים.
יש הרבה אנשים חילונים שהם אנשים טובים שאין להם קשר ישיר לדת אבל לך תדע אולי מישהו שחינך אותם היו לו ערכים מהמסורת היהודית וככה גם הוא הושפע מזה(אני לא אומר שבכל המקרים יכול להיות שכן ויכול להיות שלא)

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : אוקטובר 10, 2011, 22:32:28 »
בס"ד
אני לא אומר שלא חילוני יכול להיות אדם טוב אבל אם הוא משתמש באמצעים של היהדות הוא יכול להיות עוד יותר טוב.
ותשים לב לפעמים אדם יכול להיות "טוב" מבחוץ ורקוב מבפנים זה גם קיים.
יש הרבה אנשים חילונים שהם אנשים טובים שאין להם קשר ישיר לדת אבל לך תדע אולי מישהו שחינך אותם היו לו ערכים מהמסורת היהודית וככה גם הוא הושפע מזה(אני לא אומר שבכל המקרים יכול להיות שכן ויכול להיות שלא)

אין ספק שהדת מחנכת לערכים נכונים, אני רק אומר שהדת היא לא הדרך היחידה להגיע למסקנה שאותם ערכים היא נכונים.

מנותק רק ליברמן! חילופי שטחים!

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #33 ב- : אוקטובר 10, 2011, 23:10:43 »
אוהוווו אני רק מחכה ליום שזה יקרה, אני אצטרף לכל צבא שהוא שילחם בדבר הנורא הזה רק כדי שיעלם, אתם תופעה בזויה, "בדם ואש יהודה נפלה, בשלום ובאחווה ישראל תקום!"
קוּם הִתְנַעֵרָה עַם חֵלֵכָה
עַם עֲבָדִים וּמְזֵי רָעָב
אֵש הנְקָמוֹת הַלַּב לִחֵכַה
לִקְרַאת אוֹיַב הִכּוֹן לַקְרָב.

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : אוקטובר 10, 2011, 23:12:39 »
אוהוווו אני רק מחכה ליום שזה יקרה, אני אצטרף לכל צבא שהוא שילחם בדבר הנורא הזה רק כדי שיעלם, אתם תופעה בזויה, "בדם ואש יהודה נפלה, בשלום ובאחווה ישראל תקום!"
בס"ד
אף אחד לא רוצה להלחם עם הומואים תרגע.

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #35 ב- : אוקטובר 10, 2011, 23:14:09 »
אגב זה, כבר ניסיתם פעם אחת את התוכנית המטומטמת שלכם וראו זה פלא, ברצועת עזה לא קמה ולא תקום שום מדינת יהודה שכזו: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2928254,00.html

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #36 ב- : אוקטובר 10, 2011, 23:21:09 »
אגב זה, כבר ניסיתם פעם אחת את התוכנית המטומטמת שלכם וראו זה פלא, ברצועת עזה לא קמה ולא תקום שום מדינת יהודה שכזו: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2928254,00.html
בס"ד
בע"ה תקום ממלכת ישראל שאותה יקים משיח בן דוד וכמו שיותר מ-90 אחוז מנבואות התנ"ך כבר התקיימו כך גם השאר יתקיימו ובינהן גם ממלכת ישראל.

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #37 ב- : אוקטובר 10, 2011, 23:22:17 »
בס"ד
בע"ה תקום ממלכת ישראל שאותה יקים משיח בן דוד וכמו שיותר מ-90 אחוז מנבואות התנ"ך כבר התקיימו כך גם השאר יתקיימו ובינהן גם ממלכת ישראל.
על פי הפרשנות שלך גם יונה שבמקרה הטילה צואתה על ראשו של ביבי נתניהו היא מגשימת נבואות תנ"כיות אז מה הפלא שלפי דעתך 90 אחוז מהן ומעלה כבר התגשמו?

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : אוקטובר 10, 2011, 23:28:30 »
על פי הפרשנות שלך גם יונה שבמקרה הטילה צואתה על ראשו של ביבי נתניהו היא מגשימת נבואות תנ"כיות אז מה הפלא שלפי דעתך 90 אחוז מהן ומעלה כבר התגשמו?
בס"ד
אין לך מה לענות לי אז אתה ממציא כל מיני שטויות על יונות

קראת בכלל את נבואות אחרית הימים למדת עליהם יא חתיכת עם הארץ

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=9449
http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=12038
הרי בחיים שלך לא התעסקת בנושא הזה אז בשביל מה סתם לפטפט?

כיפת הסלע
פרקי דרבי אליעזר ל' :"רבי ישמעאל אומר, חמשה עשר דברים עתידין בני ישמעאל לעשות בארץ באחרית הימים. ואלו הן, ימדדו את הארץ בחבלים, ויעשו בית הקברות למרבץ צאן אשפתות, וימדדו בהם ומהם על ראשי ההרים, וירבה השקר, ותגש האמת, וירחק חק מישראל, וירבו עונות בישראל, שני תולעת כצמר, ויקמל הניר והקלמוס, ויפסל סלע מלכות, ויבנו את הערים החרבות, ויפנו הדרכים, ויטעו גנות ופרדסים, ויגדרו פרצות חומות בית המקדש, ויבנו בנין בהיכל."

אם תשימו לב כל החמש עשרה דברים אכן קורים
אבל שני דברים חשובים מאוד:
1. "ימדדו את הארץ בחבלים" - כלומר הערבים ימדדו כל סנטימטר וסנטימטר בארץ ולא יהיו מוכנים לוותר אפילו על אחד
2. "ויבנו בנייו בהיכל" - הערבים יבנו מסגד איפה שהיה פעם ההיכל הקדוש ביותר, בית המקדש

שליטת הערבים בארץ
מפרשת לך – לך לומדים כי גם ישמעאל נימול, ואם כי המילה אינה שלמה, אלא היא ללא פריעה, עדיין מהווה עובדה זו יסוד לנבואה המובאת להלן בזהר, על פרשת לך – לך.
זוהר פרשת וארא (דף ל"ב עמוד א)
ר"ב) ווי על ההוא זמנא, דאלתיליד ישמעאל בעלמא, ואתגזר. מה עבד קב"ה, ארחיק להו לבני ישמעאל, מדבקותא דלעילא, ויה להו חולקא לתתא בארעא קדישא, בגין ההוא גזירו דבהון.
רג) וזמינין בני ישמעאל, למשלט בארעא קדישא, כד איהי ריקניא מכלא, זמנא סגי, כמה דגזירו דלהון בריקניא בלא שלימו. ואינון יעכבון להון לבנ"י לאתבא לדוכתייהו, עד "דאשתלים" ההוא זכותא דבני ישמעאל.

תרגום הזהר
רב) ווי על ההוא וכו': אוי לאותו זמן שנולד ישמעאל בעולם ונימול, מה עשה הקב"ה. כלפי טענת השם של ישמעאל, הרחיק את בני ישמעאל מדבקות העליון. ונתן להם חלק למטה בארץ הקדושה, בשביל המילה שבהם.
רג) וזמינין בני ישמעאל וכו': ועתידים בני ישמעאל לשלוט על ארץ הקדושה זמן הרבה בשעה שהיא ריקה מכל, כמו שהמילה שלהם היא ריקה בלי שלמות. והם יעכבו את בני ישראל לשוב למקומם, עד שישלם הזכות של בני ישמעאל.

( הקטע המלא: http://hashem1.net/index.php?p=40&sn=זוהרואראעםפירושהרבבצרי.htm
מומלץ לקרוא)

המצב בארץ
מסכת סוטה דף מ''ט:
בסוף הגלות לפני ביאת המשיח:
* חוצפה יסגי (החוצפה תרבה).
* ויוקר יאמיר (אינפלציה).
* הגפן תתן פריה (ולא כלפני כן שהארץ הייתה שוממה).
* והיין ביוקר (ובכל זאת מחיר היין יהיה יקר ביחס לשפע יבול הענבים).
* ומלכות תהפך למינות (כלומר, תהיה אז ממשלה בישראל ולא כבזמן הגלות, אך הממשלה תהיה ממשלת כפירה ולא תנהג על פי ההלכה היהודית).
* ואין תוכחת (יהיה קשה להוכיח אדם. במקום להתבייש ולהתנצל הוא יגיב בעזות).
* בית הועד ( מקום שמתוועדים בו לחוקק חוקים) יהיה לזנות. (במקום שיחוקקו בו חוקים האוסרים נדה ועריות וכפירה, ידברו שם בעדם. בניגוד גמור לאמור בתורה: ''ולא תתורו אחרי לבבכם[אלה מחשבות כפירה] ואחרי עיניכם [זו זנות העיניים] אשר אתם זונים אחריהם'').
* והגליל יחרב (קטיושות והפצצות על אצבע הגליל) והגולן יאשם (יהיה שממה).
* ואנשי הגבול יסובבו (יש"ע? ) מעיר לעיר ולא יחוננו.
* וחכמת הסופרים (תלמידי חכמים) תסרח (בעיני הבריות), ויראי חטא (ציבור שומרי המצוות) ימאסו (תדמיתם תהיה מאוסה. וכפי שעינינו רואות את המתרחש בהשפעת התקשורת התשקורתית).
* והאמת תהא נעדרת.
* נערים פני זקנים ילבינו (יביישו).
* גדולים יעמדו מפני קטנים.
* בן מנוול אב, בת קמה באמה, כלה בחמותה.
* אויבי איש אנשי ביתו.
* ופני הדור כפני הכלב. (א. הדור יהיה עז פנים וחצוף. ב. מה הכלב אמנם רץ לפני אדוניו, אך מסובב את ראשו לראות את כיוון האדון שמאחריו, ומפנה עצמו לרוץ לאותו כיוון, כן מנהיגי אותו הדור, במקום לרוץ לפני העם ולהנהיגם כראוי כפי שהאמת מחייבת יסובבו תמיד את ראשם לשמוע את דעת הקהל וישנו את דעותיהם בהתאם לסקרים. ג. מעניין. בגן הפעמון בירושלים התקיימה לפני מספר שנים תחרות כלבים, אשר נושאה: הכלב הדומה ביותר לבעליו. תמונות הזוכים בשלושת המקומות הראשונים פורסמו בעיתונים בסמוך לתמונת בעליהם).
* והבן אינו מתבייש באביו.

http://hayamin.org/forum/index.php/topic,17834.0.html
« עריכה אחרונה: אוקטובר 10, 2011, 23:40:44 על ידי jewlover and arabhater »

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : אוקטובר 11, 2011, 07:44:30 »
כדי לייצר סדר.

מדויק. והקב"ה ברא חוק וסדר מסויים, כדי להיטיב עימנו. זה לא עולם שנוכל לעשות בו כרצוננו
ולעצב כבקשתנו. עלינו רק לציית ולכפות את הטוב על הכלל גם כדי שלא ניענש כולנו על הפרת
החוק וגם כדי לעשות טוב לאחינו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : אוקטובר 11, 2011, 07:48:28 »
גם לעמוד באור אדום ולנסוע בירוק זו כפיה - ועצם החיים זו כפיה של הגוף על הנשמה.

הנשמה שמקורה גבוה לא רוצה לדור בגוף המזוהם אבל מכריחים אותה, שנאמר "על כרכך אתה נולד ועל כרחך אתה חי". החיים מתחילים
בכפיה של הגוף על הנשמה, והתפקיד שלנו הוא להפחית את כפיית הגוף על הנשמה על ידי כיפוף היצר לחוקי התורה ששייכת לנשמה. אם
זאת כפיה - הרי שזו הכפיה הטובה ביותר שיכולה להיות.

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #41 ב- : אוקטובר 11, 2011, 07:52:41 »

לפחות היו כאלה שניסו , זה רק מראה שיש אנשים שפויים במדינה בניגוד אליך ולחבריך בר
בע״ה עוד נצליח

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : אוקטובר 11, 2011, 21:26:25 »
יש לו זכות לחיות כאן מעצם היותו יהודי. לא משנה כיצד הוא חי. אני לא אומר שאני לא רוצה שיהודים יקבלו על עצמם חוקי תורה. שיעשו מה שהם רוצים כל עוד זה לא פוגע באף אחד. ונהיגה בשבת או יציאה למועדון לא פוגע באף אחד.

בטח שיש מתאים לימינו, עונש מוות על ניאוף מתאים לימינו? שנת שמיטה לחובות מתאים לימינו? לא ממש. עבדות?
אל תכניסי לי מילים לפה, אני חושב שהומואים יכולים לחיות את חייהם בביתם, בדיוק באותה צורה שאנשים שלא שומרים על צום בכיפור, בבית שלך תאכל, אל תלך תעשה על האש בפארק ביום כיפור. אם אתה רוצה להתעסק עם גברים, תעשו את זה בביתכם, לא בפומבי. אני לא חושב שזה או כופר מתבולל או צדיק. אני יכול להיות אדם טוב בלי להניח תפילין, ואני יכול לשמור על תרי"ג מצוות ולהיות חרא של בנאדם.

יהודי שיש לו חובה לחיות כאן, באותה רמה גם יש לו חובה להקשיב לחוקים שהקב"ה נתן לו בשביל לעזור לו להיות בן אדם טוב יותר ולחיות חיים טובים יותר.
בי זה פוגע שאני שומעת רעש של מישהו שנוסע בשבת, ובי זה פוגע לשמוע שירים סוטים בתוך מועדונים שקרובים לבית שלי. ופוגע בי לראות יהודים שחיים כמו גויים.

תבין שחוקי התורה הם לא לפי התקופות שלנו, הם חוקים שחוקקו לטובתנו, לא משנה באיזה תקופה אנחנו.
אה אז בוא ניתן להם לעשות את הסטייה שלהם בביתם וכן יגרמו לילדים שלהם ח"ו, להיות כמוהם ולקבל את זה כאילו אין בזה שום דבר רע. זה כמו שתגיד בואי ניתן לאנסים לאנוס רק בביתם.
אתה לא חושב שזה כפירה, אבל הקב"ה כן!
בן אדם ששומר על כל תרי"ג מצוות לא יכול להיות חרא בן אדם. כי מי ששומר על כל תרי"ג מצוות הוא צדיק.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : אוקטובר 11, 2011, 21:27:32 »
אבל החברה היא זו שיוצרת את המגבלות הללו על עצמה, על פי הצורך הקיים. כנ"ל לגבי מיסים לדוגמא, בחברה מתוקנת מיסים עונים על הוצאות המדינה בדיוק כמו שחוקים עונים על צרכים ליצירת סדר מסוים שהחברה שואפת אליו, וכל עוד החברה שואפת להגן על אנשיה, לא תרצח יהיה חוק. אבל כל עוד החברה לא שואפת שנשים וגברים יחיו בהפרדה מסוימת (למשל בחופים) אז אין שום סיבה לחוקים הללו, אפילו אם הם כתובים בתורה.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #44 ב- : אוקטובר 11, 2011, 21:29:40 »
בס"ד
נכון.
אבל השאלה היא איזה מצוות רק תעודדי לבצע ועל איזה מצוות אם לא יקיים יהודי גם תענישי אותו. אז לדעתי לפחות בשלב הראשוני צריך להשתמש ב7 המצוות האלה כחוקים של המדינה שאם עברת אליהם אתה תיענש.
אם אח"כ נראה שמרבית העם נהפך לדתי אז נוכל גם להכניס את כל תרי"ג המצוות לחוק.
כל ילד יהודי צריך לקבל חינוך יהודי שבו יוסבר לו העקרונות של האמונה היהודית ולמה מקיימי כל מצווה ומצווה, אבל אם איזה ילד יחליט שהוא לא רוצה לקיים את המסורת, זו זכותו.

אז תגיד שיהיו חוקים בסיסיים לכל יהודי בתור התחלה, אל תגיד 7 מצוות כי 7 מצוות זה לגויים.
אם ילדים ילמדו חינוך יהודי תאמין לי שהרבה פחות ממה שאתה חושב ירצו שלא לקיים את המסורת היהודית.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : אוקטובר 11, 2011, 21:33:52 »
jewishgirl אל תבלבלי בין זכות לחובה. אי אפשר להפוך משהו שהוא אופציונלי ונתון לבחירה אישית לאופציה היחידה הקיימת ולא לקרוא לזה כפייה. לחיות את החיים על פי ההלכה (האם זו הדרך הנכונה היחידה או לא זה דיון אחר) היא אופציה ולכן היא בחירה, בדיוק כמו לבחור לחיות את החיים בכל צורה אחרת. ואם זה פוגע בך זה מאוד חבל, אבל זו זכותו של אדם.

בקשר להומואים, אל תשווי בין הומואים לאנסים, אונס זו כפייה, הומו זו סטייה.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : אוקטובר 11, 2011, 21:35:07 »
אבל החברה היא זו שיוצרת את המגבלות הללו על עצמה, על פי הצורך הקיים. כנ"ל לגבי מיסים לדוגמא, בחברה מתוקנת מיסים עונים על הוצאות המדינה בדיוק כמו שחוקים עונים על צרכים ליצירת סדר מסוים שהחברה שואפת אליו, וכל עוד החברה שואפת להגן על אנשיה, לא תרצח יהיה חוק. אבל כל עוד החברה לא שואפת שנשים וגברים יחיו בהפרדה מסוימת (למשל בחופים) אז אין שום סיבה לחוקים הללו, אפילו אם הם כתובים בתורה.

אין לי ספק שיהיה קשה ליהודים של ימינו לקבל חלק מהמצוות, אבל הם צריכים להבין שזה לטובתם. ואני מאמינה שיהודים ילמדו שזה לטובתם, לא תיהיה להם בעיה בהפרדה בחופים או בכל מצווה אחרת שעוזרת לנו לחיות חיים טובים יותר.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : אוקטובר 11, 2011, 21:36:18 »
אין לי ספק שיהיה קשה ליהודים של ימינו לקבל חלק מהמצוות, אבל הם צריכים להבין שזה לטובתם. ואני מאמינה שיהודים ילמדו שזה לטובתם, לא תיהיה להם בעיה בהפרדה בחופים או בכל מצווה אחרת שעוזרת לנו לחיות חיים טובים יותר.

רוב החוקים עונים על צורך מסוים, וחוק טוב יש בו גם מידה של צדק. אני לא רואה על איזה צורך ולאיזו מטרה יש לחוקק חוק של הפרדת חופים לדוגמא.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #48 ב- : אוקטובר 11, 2011, 21:41:50 »
jewishgirl אל תבלבלי בין זכות לחובה. אי אפשר להפוך משהו שהוא אופציונלי ונתון לבחירה אישית לאופציה היחידה הקיימת ולא לקרוא לזה כפייה. לחיות את החיים על פי ההלכה (האם זו הדרך הנכונה היחידה או לא זה דיון אחר) היא אופציה ולכן היא בחירה, בדיוק כמו לבחור לחיות את החיים בכל צורה אחרת. ואם זה פוגע בך זה מאוד חבל, אבל זו זכותו של אדם.

בקשר להומואים, אל תשווי בין הומואים לאנסים, אונס זו כפייה, הומו זו סטייה.

זכותו של יהודי היא בעצם חובה. אין כאן בחירה, אתה יכול לקיים חלק מהמצוות במטרה לנסות לקיים מצוות אחרות, אבל אתה לא יכול לבחור לעצמך איזה מצוות לקיים ואיזה לא לרצות לקיים.
כבר אמרתי לך, אם אתה לא רוצה לחיות לפי ההלכה שלך, לך למקום שבו לא חייב לחיות לפי ההלכה. ולהזכירך, כל הדיון הזה הוא לגבי מדינת הלכה.
אז בגלל שבך זה לא פוגע בך אז צריך לתת לאנשים לנסוע בשבת וללכת למועדונים? זה תרבות של גויים לא של יהודים. מי שרוצה לחיות כמו גוי שימצא לו מקום גלותי, שלא יביא את הגלות לארץ ישראל.

טוב אז פדופילים, למרות שאני מנחשת שגם פדופיליה לא תפריע לך אם זה בבית של הבן אדם ולא בציבור.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #49 ב- : אוקטובר 11, 2011, 21:43:37 »
רוב החוקים עונים על צורך מסוים, וחוק טוב יש בו גם מידה של צדק. אני לא רואה על איזה צורך ולאיזו מטרה יש לחוקק חוק של הפרדת חופים לדוגמא.

כשגבר ואישה רואים אחד את השניה עם גוף חשוף אני לא צריכה להגיד לך מה עובר להם בראש ומה הרצונות שלהם באותו רגע. אז יש צורך בהפרדה בחופים בשביל לעזור לנו לא לחטוא.