כתב נושא: ארה"ב: כושית בת 19 מכורה לאכילת סבון ואבקת כביסה  (נקרא 2144 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק JewSoldier

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • הימין האמיתי=581=גואל ישראל
בס"ד

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1354417/Tempestt-Henderson-19-consumes-bars-soap-week.html

טמפסט הנדרסון, סטודנטית לסיעוד מפלורידה, ליקקה מדי שבוע חמישה סבונים. רופאיה היו מודאגים מכך שהתמכרה לאכילת הסבונים הרעילים – וחששו לחייה. כיום היא עוברת שיקום ממושך בהפרעה הנדירה, הקרויה PICA

"אני זוכרת את הפעם הראשונה שבה טבלתי את האצבעות באבקת כביסה. טעמתי את האבקה, והטעם היה מתוק ומלוח ומאז התמכרתי", כך מספרת טמפסט הנדרסון, בת ה-19, המכורה לאכילת סבונים ואבקות כביסה. עתה רופאיה של הנדרסון מזהירים כי ההתמכרות מסכנת את חייה. את הסיפור הביא אתר ה"דיילי מייל" הבריטי.
הנדרסון, סטודנטית לסיעוד מפלורידה, יודעת שאכילת סבון מסכנת את

בריאותה,אולם היא מתעלמת מתוויות האזהרה המדגישות כי מדובר בחומרים רעילים ביותר. מהרגע בו היא מתעוררת בבוקר היא מתחילה ללקק את הסבונים. אחר כך היא מלקקת את בועות הסבון במקלחת. בסך הכל היא מלקקת מדי שבוע חמישה סבונים.
"אני אוהבת את התחושה הנקייה שהסבון נותן לי", מספרת הנדרסון. "כשאני אוכלת סבון אני מרגישה עוד יותר נקייה, מאשר אם הייתי רק משתמשת בו לרחצה".
לאחר שישה חודשים של אכילת סבון החליטה הנדרסון לפנות לעזרה רפואית. היא אובחנה כסובלת מהפרעה נדירה הקרויה PICA – תיאבון לחומרים לא מזינים. בהפרעה זו קיימת כפייתיות לאכילת חומרים כמו מתכות, מטבעות, גיר, סוללות, משחות שיניים ואפילו אבק ועפר. המצב נגרם לעיתים בשל מחסור במינרלים, מה שעשוי להסביר את העובדה שלנשים רבות בתקופת ההריון ישנה גחמה לאכול פחם, כשקיים אצלן מחסור בברזל.

אולם במקרה של הנדרסון הרופאים מאמינים שהמצב נגרם מלחץ, לאחר שנפרדה מהחבר שלה, העונה לשם ג'ייסון. "הוא אמר לי שהוא עוזב לקולג' בקנזס ללמוד מינהל עסקים", היא מספרת. "התחננתי שיתן צ'אנס לזוגיות הזו ממרחק, אך הוא אמר לי שזה נגמר בינינו. הייתי הרוסה".
מצבה של הנדרסון החמיר כשעזבה את משפחתה בפלורידה ללימודים בקולג', מרחק חמש שעות מעיר מגוריה. "הלחץ הלך וגבר", היא משחזרת. "בלי חבר, בלי משפחה, הפכתי לאדם בודד עצוב ומדוכא".

אחד המומחים הגדולים בעולם בתחום הפרעת ה-PICA, ד"ר ברטון בליינדר, הסביר ל"דיילי מייל" כי אכילת סבון בכמויות כאלה היא רעילה ביותר. "מדובר בכימיקלים מסוכנים שהםבדרגת חומציות גבוהה, כלומר בסיסיים. בנוסף יש
בהם חומרים רעילים, אשר פוגעים בחילוף החומרים, גורמים לבעיות עיכול ומביאים להפרעת איזון החומציות בדם".
"אהבתי תמיד להריח אבקות כביסה וסבונים" מספרת הנדרסון, "אבל כשהחיים הפכו יותר ויותר לחוצים, מצאתי שאכילת סבון משפרת את המצב. זוהי התמכרות, אני לא מסוגלת להפסיק. הרופאים לוחצים עליי להוציא מהבית את כל הסבונים וחומרי הניקוי שמעוררים את ההתמכרות שלי".

בינתיים החלה הנדרסון לעבור טיפול פסיכולוגי התנהגותי אינטנסיבי שאמור לסייע לה למצוא תחליפים שימנעו ממנה להגיע לסבון. הפסיכולוגים גם עודדו אותה לצאת לצעידות ארוכות ולהימנע ממקומות כמו חדרי אמבטיה ושירותים.
אבל סוף טוב הכל טוב: הטיפול אכן הצליח ומאז ספטמבר, הנערה שנטלה עמה שלושה סבונים למקלחת, הפסיקה לאכול סבונים.
« עריכה אחרונה: פברואר 20, 2011, 20:46:36 על ידי JewSoldier »

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ככה היא בוגדת בבננות?

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *

מנותק JewSoldier

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
ככה היא בוגדת בבננות?
בס"ד

:::D :laugh: מישהו הצליח לראות את התמונות מבלי להקיא?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

:::D :laugh: מישהו הצליח לראות את התמונות מבלי להקיא?

הורדתי אותן. לא צנועות.

מנותק JewSoldier

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הורדתי אותן. לא צנועות.
למה ? הכי מצחיק התמונות

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
למה ? הכי מצחיק התמונות

משום שהן לא צנועות. אנחנו לא מחטיאים את אחינו.

מנותק JewSoldier

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
משום שהן לא צנועות. אנחנו לא מחטיאים את אחינו.
בס"ד

חחחח צודק אבל לפחות השארתי לינק למי שרוצה לראות(לא מומלץ)

מנותק Rafoe

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • "וְהִתְנַחַלְתֶּם אֶת-הָאָרֶץ" (במדבר, לג, נד')
ארה"ב: כושית בת 19 מכורה לאכילת סבון ואבקת כביסה
« להגיב #8 ב- : פברואר 20, 2011, 20:54:02 »
מקרים מהסוג הזה גורמים לי להודות כל פעם מחדש לקב"ה על שאני בריא (גופנית ונפשית).

אנשים לוקחים את הבריאות כדבר מובן ואליו, וצריך להודות על כל יום שאנו בריאים.
http://www.youtube.com/user/rafoe10
https://twitter.com/RafoeJTF
    http://gplus.to/rafoe
https://www.facebook.com/RafoeJTF
جيش يوشع سيعود  (ג'ייש יהושע סעופא יעוד) - צבא יהושע עוד ישוב!

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #9 ב- : פברואר 22, 2011, 13:48:41 »
בס''ד
מצחיק שהיא אומרת שהסבון גורם לה להרגיש נקייה... מישהו אמור להגיד לה, שסבון נועד לשימוש חיצוני, ולא לניקוי המעיים! בהמה מטומטמת!
עדן איסקוביץ

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #10 ב- : פברואר 22, 2011, 18:24:26 »
למה לבזבז עליה טיפולים מיותרים. תנו לה אקונומיקה.