חדשות ודיונים > ספריית הימין האמיתי

הידידה הגדולה?

(1/3) > >>

חד כתער:
              "ישראל היא נושאת המטוסים האמריקאית הגדולה בעולם שאי אפשר להטביע" -אלכסנדר הייג
                                                                     
         
                                                                     
1945 האגם המר, הנשיא רוזוולט יוצא מפגישתו עם אבן סעוד.
קצת אחרי הפגישה, אותו רוזוולט מספר על איך שבאותם שעות על סיפון הקווינסי, סעוד יצר אצלו כדבריו ״רושם עז״.
ואם לצטט את דבריו:
״למדתי בשעה מסעוד יותר מאשר לימדוני מכרי הציונים במשך כל ימי חיי״.
מאז אותו יום, ארה"ב מפעילה לחצים כבירים על הישוב הציוני( ואם להסתמך על דבריו של אליהו אילת, אז הרי שהאיום האמיתי למפעל הציוני ארב אי שם בדרגים הבכירים בממשל האמריקאי), פשוט בכדי למנוע הקמת מדינה יהודית ( בעיקר באמצעותו של מזכיר המדינה דאז גורג׳ מרשל) בדגש על מתי שטרומן והארכי נבלה מרשל מנסים לדחוף לנו את יוזמת ברנדוט דרך מועצת הביטחון.
טרומן אגב מכיר בישראל דה פקטו ולא דה יורה.

לאחר הקמת המדינה ובמלחמת העצמאות, השגריר האמריקאי בישראל דאז ג'יימס מקדונלד מעביר מכתב איום לישראל ובו דרישה לסגת מסיני.
מספר שנים אחרי כן מזכיר המדינה לשעבר פוסטר דאלס מצוטט כאומר שישראל היא כאבן ריחיים על צווארו, ושנתיים לאחר מכן הוא שואל: "הכיצד יש גם להרים צחיחים ערך סנטימנטלי"? מעין רמיזה לכך שישראל היא נטע זר בלבנט שחייבת לוותר על הנגב לטובתה של מצרים.
הס מלהזכיר שבאותו זמן ארה"ב מטילה אמברגו על ישראל (כשם שעשתה לפני קום המדינה), בעוד שבאותו זמן בדיוק היא מחמשת את מדינות ערב.


ב – 1967 כמה ימים לפני מלחמת ששת הימים, השגריר האמריקאי נפגש עם לביא אשכול ומוכר לו הבלים על כך שחוסיין מלך ירדן לא ייקח חלק אקטיבי במלחמה, ורק ירה מספר יריות בודדות על מנת להראות "סולידריות ערבית", השאר היסטוריה.
שנה לאחר מכן נהרגים כמאה חיילי צה"ל בעקבות הדלפה לירדנים על פעולת "כראמה".
בשנת -73 האוטו אנטישמי הנרי קיסינג'ר אומר למפקד חיל הים האמריקאי  בזמן יוה"כ, אלמו זומוולד, ואני מצטט:" כי כוונתו לראות בהקזת דם ישראלי במידה מספקת כדי לרכך אותה לקראת הדיפלומטיה שהוא מתכנן לקראת התקופה שלאחר המלחמה".


מאז ואילך ישראל נוסגת מסיני "תמורת פיסת נייר" ( כדבריו של מרגל האס אס, אנואר א- סאדאת), עזה וחלקים מיו"ש, מבטלת את פרויקט הלביא, מבליגה במלחמת המפרץ בעטיו של הפריץ האמריקאי, נגררת לועידת מדריד(שסלל את הדרך להסכמי אוסלו), מבטלת את עסקת הפלקון וכיוצ״ב. חרף קידום אינטרסים אמריקאים במזה"ת, קרי, כשישראל מגייסת חיילי מילואים ובכך מונעת פלישה סורית לירדן( כקונטרה לברית המועצות כחלק מהמלחמה הקרה) ואף מצילה אותה לאחר שהירדנים נכנסים למלחמת חורמה עם אש"ף.

חשוב גם להזכיר את מפת הביטחון שהוכן ע״י ראש המטות המשולבים הגנרל ווילר שהוצג לנשיא ג'ונסון בעקבות החלטה 242( קרי: "מפת הפנטגון") .מפה זו כלל בתוכה את עזה, יו"ש, רמת הגולן, לרבות את חלקו הסורי ואת חופה המזרחי של סיני.
צריך גם לזכור בהקשר זה שההסכם שהתקבל זה מכבר, עוד בוועידת סן רמו עדיין תקף.
דהיינו, לפי החוק הבינלאומי, תא השטח שיועד לבית היהודי כולל גם את עבר הירדן המזרחי ואת דרום לבנון , עד לעמק הליטני.

עתה, לגבי הסיוע, מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר ג'ורג' שולץ אמר בנדון, שפשוט מדובר בכלים בסיסים במדיניות החוץ של ארה"ב הקשורים ישירות לביטחונה הלאומי ולרווחתה הכלכלית. מזכירו הבכיר ויליאם שניידר טען שסיוע חוץ הוא אחד האמצעים הזולים והיעלים שברשותה של ארה"ב להגברת ביטחונה הלאומי. ואני אסיים עם המילים שנאמרו לשמואל כץ ע"י ג'וזף סיסקו בשנת 89 , להלן: "אני מבטיחך, מר כץ, שלולא קיבלנו תמורה מלאה על כספנו, אזי לא הייתם מקבלים ולו אגורה אחת מאיתנו.

אריק שרון העריך שהמידע שישראל העניקה לאמריקאים בכל הנוגע לנשק סובייטי נעמד בכ- שמונים מיליארד דולר. שורה של קצינים אמריקאים ביניהם אדמירל ג'ורג' קיגן ( ראש המודיעין של חיל האוויר האמריקאי לשעבר) מעריכים שמדובר באותו סכום.

ח'ברה, ישראל היא בסה"כ מריונטה שמקבלת הוראות מהפטרון בסטייט דפרטמנט .
וכדאי שנתחיל פשוט להפנים את זה.


 

מקור: ישראל פילגש במזה"ת.


עוד בנושא:
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,38725.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,28588.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,36800.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,37713.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,38757.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,38888.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,38890.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,38917.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,39008.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,39084.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,39083.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,39106.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,39200.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,39580.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,39686.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,40506.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,40667.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,41507.0.html
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,41965.0.html
 

El Blanco:
מאמר מצוין

חיים בן_פסח:
בס''ד

מאמר מעולה. אתה מוכשר מאוד. יישר כח!

Rafoe:

--- ציטוט של: Israelipatriot על אוקטובר 03, 2010, 15:45:18 ---ראשית כל אני חייב לציין שפעם בתמימותי סברתי שאין ידידה גדולה יותר לישראל מאשר ארה"ב ושאין לנו ולו סיכוי קלוש לשרוד בלעדיה וקל וחומר בלי תמיכתה הכספית - צבאית שהיום אני מכנה " הסם".

--- סוף ציטוט ---

אתה לא סברת בתמימותך שאין לנו "ידידה" יותר גדולה מאשר ארה"ב, אלא התקשורת (הטלוויזיה) שטפה לך (ולכולנו) את המח שללא אמריקה אנחנו ניעלם.

yossso:
אכן אמת הדבר. אני יליד 1983. התחלתי לצפות בטלויזיה מגיל 4 או 4.5, הפסקתי לצפות בה בגיל 22 (וגם לא עיתונים או רדיו), עד היום לא שברתי את כל הסטריאוטיפים שחונכתי להאמין בהם, אני עדיין חולה. כשאני עולה לאוטובוס ויש רדיו, אני הולך למושב האחורי (הספסל). יש טלויזיה בתחנת האוטובוסים המרכזית של נהריה - אתה נאלץ לשמוע טלויזיה (ערוץ 2 או 10) כשאתה מחכה לאוטובוס! יש פרסומות באינטרנט שבכלל לא מוכרות לך מוצרים, גם מהם אני מנסה להימנע, כמו שהרקולס ניסה להימנע מלהביט בעיניה של מדוזה. הדבר האחרון באינטרנט, הוא 'הפצת מודעות להומוסקסואליות וגועל-נפש יותר מתקדם': מראים לך תמונה מעוותת שהיא שילוב בין פרצופים של 2 אנשים (גבר ואשה), ושואלים 'מי האנשים בתמונה', אבל המשחק בשבילי הוא לא לזהות 'מי האנשים בתמונה' אלא 'נראה אם תצליח להימנע מלהביט בתמונה', אני בד"כ מצליח כי אני משנה את הגודל של החלונות של הדפדפן. לוחמה פסיכולוגית, ידוע.  :old_cheesy2: אל ייפול רוחכם.

תפריט

[0] אינדקס הודעות

[#] עמוד הבא

עבור לתצוגת גירסה מלאה