כתב נושא: למה מצליחים להתנקש בהרבה מנהיגים טובים?  (נקרא 2865 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
כאשר נשיא איראן אחמדגכגעכ הגיע לארה"ב, הייתה זו הזדמות פז להוריד לו את הראש. לא עשו זאת.

אבל מי כן נרצחים?
רחבעם זאבי, אברהם לינקולן, השה הפרסי מלפני 100 שנה בערך, קנדי, כהנא, ועוד.

נשאלת השאלה 'למה?'

אני מבין אמנם, שהאידאליסט סומך על נפש האדם ומאמין שבני האדם הם טובים בבסיסם, אך עושה רושם שהוא מתעלם באופן קבוע מהעובדה ששינוי לטובה של מצב באומה מסוימת, יכול לגרום לאלה שעדיין מושפעים מרוח התקופה הקודמת, לנסות לרצוח אותו. אם אני הייתי בעמדת כוח, הדבר הראשון שהייתי דואג לו הוא מיליציה של 20 חיילים, שאני מכיר כל אחד מהם באופן אישי (20 חברים שלי) ואנחנו אוכלים ביחד, ומבלים ביחד וזה, כך שבגידה מצידם לא תהיה, והשומרים האלה הם חיילים עם אם-16, לא גורילות בחליפה, משקפי שמש, ואקדחים. אלא חיילים מאומנים של ממש, משהו כמו גבעתי. ולוודא שהם לא זזים ממני ותמיד שומרים עליי. יש כנראה סיבה למה מלכים בעבר חיו בתוך טירות וארמונות. ואז רק אם העם שלהם בעצמו הפסיד (נהרג), אפשר היה להרוג את המלך. היום פשוט באים והורגים ישירות את המלך... עם כל הידע האדיר שהוא מכיל, והלב הטהור עליו הצליח לשמור מילדותו ועד בגרותו. - כל זה נעלם מאיתנו. מנהיגים גדולים אין כמו זבל. ההפסד של מנהיגים גדולים הוא דבר נורא. יש הרבה אנשים שיש להם חלק מהתכונות של כהנא, אבל את כולם באותו בנאדם? גם נאה, גם כריזמתי, גם דובר אמת, גם קשור לתורה ויודע על יהודים ויהדות, גם בעל רקע חזק בהסטוריה של עמים, גם רציונלי ואוחז במציאות היומיומית, גם בעל קבלות בשטח. - זה. נדיר!

אבל אף מנהיג טוב לא עושה את זה...

זה מטריד אותי מאד מאד. אני הייתי מאד רוצה לקדם דיון על הנושא הזה.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
למה מצליחים להתנקש בהרבה מנהיגים טובים?
« להגיב #1 ב- : ספטמבר 07, 2010, 01:30:20 »
כל משפחתו של המלך גרה בתוך הארמון. לא רק המלך. לכן אי אפשר היה לחטוף את המשפחה שלו ולאיים עליה. מנהיג ששולח את ילדיו לבית ספר רגיל... עושה טעות נאמר זאת כך.

ברור לי שאם היום יש ארמון, אפשר לפוצץ אותו מהאוויר.

אפשר למצוא אי על העולם שאף אחד לא ממש מכיר ומתעניין בו, והוא מכוסה עצים וסבך, ושם לבנות ארמון.

אפשר לבנות ארמון תת קרקעי, בין אם מעליו יש אדמה או שמעליו יש אוקיינוס, זה לא חשוב. הבעיה עם תת קרקעי היא, שאנשים באופן טבעי רוצים מדי פעם לראות את הטבע. אבל כבר הוכח ע"י מחבלים בעזה, שמחילות תת קרקעיות הם דבר אפקטיבי, ואפשר פתאום לצאת מאיזה חור שמוסווה בתור לא יודע מה - מבנה ישן שננטש - סתם מטע בננות, משהו שהוא לחלוטין לא בולט או חשוב, וגם יש ממנו כמו זבל, כך שאי אפשר למצוא בו בדיוק את הנקודה המסוימת הזאת. ומשם אפשר לצאת בשקט ובהסוואה וכן לראות את הטבע.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
« להגיב #2 ב- : ספטמבר 07, 2010, 17:22:41 »
מה עם ניקולאי צ'אוצ'סקו?
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
« להגיב #3 ב- : ספטמבר 08, 2010, 03:10:52 »
מנהיגים רעים בהם הצליחו להתנקש, לא מעניינים אותי כל עיקר. יכול הייתי על נקלה להזכיר את יצחק רבין לו רציתי בכך.